Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Bělorusko : Andorra - 18. listopadu 2023   18:00

Bělorusko
Bělorusko
83' Laptev
1:0
(0:0)
Andorra
Andorra
Bělorusko
Ignatovič – Karpovič (63. Bachar), Parchomenko, Volkov, Pavlovec – Klimovič (46. Koncevoj), Ebong (C), Kaplenko (63. Gromyko), Pečenin (74. Laptev) – Antilevskij – Morozov (63. Skavyš).
Pavljučenko, Ruděnok – Juzepčuk, Poljakov, Bočerov, Korzun, Malkevič.
Sarijev (KAZ) – Kalačjov (KAZ), Tichoňjuk (KAZ)
Andorra
Álvarez – de Pablos (90. Jo. Rubio), Llovera, Pomares (87. Remolins), Cervós – Aláez, Rebés (66. E. Vales), M. Vales, A. Martínez – M. Vieira (C) (87. Pujol), Fernandez (66. A. Sánchez).
Gómes, Pires – I. Fernández, Gomes, M. García, Bernat, Oliveira.

Ode mě je pro tento duel vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 2:4. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 16:15.
Je konec! Bělorusko nakonec potvrdilo roli favorita a bere z tohoto duelu zasloužené tři body do tabulky! Dlouho to ale vypadalo na bezbrankovou remízu, přestože byli domácí hráč jasně lepšími. Poté se ale míč odrazil na kopačku Denise Lapteva, jehož parádní rána skončila v síti. Proti tomu neměl jinak skvělý Iker Álvarez ani tu nejmenší šanci. Ivan Bachar ještě poté trefil tyčku, ale skóre se už neměnilo.
90+6'
90+6'
Žlutá karta pro tým Bělorusko (Denis Laptev).
90+5'
Iker Álvarez si ještě musel v samotném závěru připsat úspěšný zákrok, i když to byla tentokrát rutina. Tento pokus doprostřed brány mu žádné problémy nenadělal.
90+4'
Míč se po jednom odrazu dostal k noze Alexandreho Martíneze. Ten se samozřejmě s ničím nerozpakoval a vypálil. Jeho pokus ale nešel mezi tři tyče.
90+3'
Ot Remolins se dostal ke střeleckému zakončení, jenže to bylo domácí obranou sraženo mimo bránu. Andorra vybojovala alespoň rohový kop.
90+2'
Tady už mohlo být definitivně rozhodnuto! Ivan Bachar ale svou krásnou ranou trefil jen tyč!
90'
Střídání v týmu Andorra:
ze hřiště odchází Eric de Pablos, přichází Jordi Rubio.
89'
Marc Pujol to nyní přehnal s důrazem na útočné polovině, a tak mu sudí musel odpískal faul.
88'
Domácí fotbalisté navíc pokračují v aktivním výkonu, nechtějí už dnes připustit žádné drama... Povede se Andoře ještě nějak zdramatizovat duel?
87'
ze hřiště odchází Kiko Pomares, přichází Ot Remolins,
ze hřiště odchází Márcio Vieira, přichází Marc Pujol.
86'
No, Bělorusko se tedy konečně dočkalo a nyní je jen pár minutek od tříbodového vítězství.
85'
Max Ebong mohl. během chvilky navýšit rozdíl branek dokonce na dvě! Vyslal hodně nebezpečnou střelu, ale s tou si Iker Álvarez tentokrát poradil.
83'
Bělorusko právě vstřelilo branku! Domácí hráči se konečně dočkají vytoužené branky, navíc naprosto zasloužené! Maxim Skavyš sice prohrál souboj na hranici vápna, jenže Max Llovera dostal míč jen k noze DENISE LAPTEVA, jehož parádní bomba rozvlnila síť za gólmanem.
81'
Střídající hráči na domácí straně rozhodně zlepšili hru směrem dopředu v podání Běloruska, jenže... Valerij Gromyko zamířil svůj pokus mimo tři tyče.
80'
Posledních deset minut do konce základní hrací doby, zatím to stále vypadá, že se budou body dělit! Aarón Sánchez byl nyní faulován při svém průniku.
79'
Naopak z toho byl rychlý kontr Běloruska! Ivan Bachar navíc vyslal krásný centr do vápna, jenže taktéž domácímu hráči podjela v rozhodující moment noha.
78'
Alexandre Martínez sice zastavil míč až mimo hrací plochu, jenže se tam dostal od domácích. Hosté mají vhazování na útočné polovině, využijí toho?
77'
Tentokrát vybojovali hostující hráči rohový kop. K odraženému míči se dostal Marc Vales. Tomu ovšem při zakončení podjela noha, tak šel jeho pokus nad.
76'
Andorra už chvílemi dokáže držet míč na svých kopačkách a snaží se předvádět i něco dopředu.
75'
Dmitrij Antilevskij se snažil nachytat gólmana hostí střelou z dálky. Iker Álvarez ale celou situaci kontrolovat, navíc pokus domácího hráče šel nad.
74'
Střídání v týmu Bělorusko:
ze hřiště odchází Kirill Pečenin, přichází Denis Laptev.
72'
Žlutá karta pro tým Andorra (Márcio Vieira).
71'
Jordi Aláez to zkusil z pravé strany vápna. Jeho rána trefila jedn prvního hráče, pro Andorra je to alespoň zisk rohového kopu, a to snad prvního v zápase.
70'
Žlutá karta pro tým Andorra (Alexandre Martínez).
70'
Do konce základní hradí doby nám chybí posledních dvacet minut, něco se určitě bude nastavovat! Povede se domácím přetavit svou aktivitu konečně v gól?
69'
Andorra má v druhém poločase problémy dostat se na útočnou polovinu, výjimkou je situace hned ze začátku půle. Přesto stále drží šanci na remízu.
68'
Střely na bránu: 4 – 2!
67'
Kiko Pomares zavinil faul na obranné polovině a Bělorusko hned rozjelo útočnou akci. Ivan Bachar byl ale načapán v ofsajdu, takže to vše rychle skončilo.
66'
ze hřiště odchází Marc Rebés, přichází Eric Vales,
ze hřiště odchází Fernandez, přichází Aarón Sánchez.
65'
Bělorusko zaútočilo po pravé straně a střídající hráči nám hned oživili hru! Ivan Bachar se uvolnil, jenže jeho přihrávka do vápna adresáta nenašla.
64'
Valerij Gromyko se hned zapojil do kombinace svého celku, jenže si nepohlídal ofsajdovou linii. Praporek sudího se ocitl nahoře, posléze bylo i odpískáno.
63'
ze hřiště odchází Morozov, přichází Maxim Skavyš,
ze hřiště odchází Kaplenko, přichází Valerij Gromyko,
ze hřiště odchází Sergej Karpovič, přichází Ivan Bachar.
62'
V posledních okamžicích se nám hra často přerušuje. Vidíme nedovolené zákroky, takže teplo hry není v současné době nějak závratné. To je škoda.
61'
Kiril Kaplenko poslal pěkný centr na levou stranu vápna, odkud se míč okamžitě vracel do lepší pozice. Márcio Vieira už tam ale zakročil a míč odkopnul.
60'
Hodina hry je za mámi a my stále máme na domácím stadionu nerozhodné skóre! Bělorusko je sice lepším celkem, jenže to nedokáže vyjádřit góly.
59'
Marc Vales a Dmitrij Antilevskij jsou povoláni k rozhodčímu na kobereček. Rozhodčí proto nepískal ani jednomu z nich faul a vyřizuje si to s nimi ústně.
57'
Vladislav Morozov byl znovu připravený ve vápně, jenže tentokrát byl strážen rovnou trojicí soupeřů, takže se k zakončení ani nedostal. Míč navíc sbírá gólman.
56'
Márcio Vieira nejspíše špatně došlápl a sedl si na hřiště. Nakonec byl i ošetřován, musel samozřejmě mimo hrací plochu, ale už se zase vrací do hry.
55'
Dmitrij Antilevskij si udělal prostor na hranici vápna. Šikovně sice obstřelil hráče před sebou, jenže jeho pokus zamířil přesně doprostřed brány na Álvareze.
54'
Kiko Pomares se s tím ale vůbec nemazal a poslal volný kop přes půli hřiště až na pravou stranu šestnáctky. Tam si už obrana domácích ale poradila.
53'
Držení míče: 64% – 36%!
52'
Kirill Pečenin by moc aktivní při svém napadání a pomohl si nedovoleným zákrokem. Iker Álvarez následně poslal balón co možná nejdále od své brány.
51'
Bělorusko se snaží už od začátku zatlačit svého soupeře okolo vápna. Nyní jsme viděli rovnou dva centry do vápna, ale ani po jednom z nich nepřišlo zakončení.
50'
Jinak je za námi pět úvodních minut druhé půle, která tedy začala pěkně zostra...
49'
Vladislav Morozov určitě dnes patří mezi ty nejaktivnější hráče a je také tím nejnebezpečnějším. Proti jeho střele si ale Iker Álvarez zase dokázal poradit.
48'
První šanci ve druhé půli měli hostující hráči! Centr z pravé strany totiž doletěl přesně na hlavu Marcia Vieiry, proti jehož hlavičce dokázal Ignatovič zasáhnout.
47'
Už mám začal i druhý poločas tohoto duelu! Nakonec se rozhodl udělat jednu změnu domácí trenér. Tak uvidíme, jestli bude mít šťastnou ruku na výběr.
46'
ze hřiště odchází Klimovič, přichází Arťom Koncevoj.
46'
Je za námi první poločas, ve kterém jsme se nakonec žádné branky nedočkali. Domácí se snaží potvrzovat roli favorita, když drží míč častěji na svých kopačkách a jsou v duelu lepšími. Vše rezultovalo ve velkou šanci Vladislava Morozovova, jenže toho skvělý zákrokem vychytal Iker Álvarez. Na první gól si tak musíme počkat, snad, do druhého poločasu.

Druhá půle začne přibližně v 19:02.
45+2'
45+1'
Žlutá karta pro tým Andorra (Marc Rebés).
44'
Hostující brankář znovu v akci! Tentokrát to pro něj byla mnohem jednodušší pozice, jelikož hráč hostí z velkého úhlu spíše přihrával. Álvarez míč schoval.
42'
Tohle už byla gólová možnost na domácí straně! Vladislav Morozov si skvěle pohlídal ofsajdovou past a dostal přihrávku v naprosto ideální moment. Rázem tak šel sám na gólmana, jenže Iker Álvarez vyběhl, zmenšil mu úhel a jeho nebezpečnou šanci zastavil!
41'
No, zatím to tak nevypadá. Andorra se navíc není provinila faulem, takže míč získávají domácí.
40'
Do konce poločasu zde máme posledních pět minut! Nějaké větší nastavení se asi očekávat nedá. Dočkáme se první přesní trefy ještě v prvním poločase?
39'
Max Ebong se to nyní rozhodl vzít na sebe na nějakých pětadvaceti metrech. Vyslal celkem pěknou střelu, ale Iker Álvarez byl na zemi u své tyče včas.
38'
I když nakonec si domácí sami celkem zavařili! Andorra se vydala do vysokého napadání a Bělorusové si nedávali zrovna přesné přihrávky. Nakonec to celé musel odkopem vyřešit Sergej Ignatovič.
37'
Bělorusko muselo na pár okamžiků do obrany, ale nejspíše to nebude mít dlouhého trvání...
36'
Jordi Aláez se lehce dostal k odraženému míči na hranici vápna. Tak na nic nečekal a z první ho napálil. Jeho pokus sice rychle spadnul, jenže zamířil vedle.
34'
Je otázkou, jestli Kirill Pečenin centroval nebo chtěl zaskočit takto gólmana. Iker Álvarez každopádně chytá míč do rukavic a nenechal se tím nijak rozhodit.
33'
Střely na bránu: 0 – 1!
32'
Max Llovera byl postrčený ve vápně, vlastním. Následně dopadl nepříjemně na ruku, o kterou si dal ještě hlavou. Vypadá to, že ale bude bez potíží pokračovat.
31'
Iker Álvarez se při zákroku dostal daleko od brány. Už to vypadalo, že ho Vladislav Morozov překoná, ale gólman hostí s cena poslední chvíli natáhl a konečky prstů od něj míč posunul!
30'
Už je za námi třetina duelu! Ten zatím ubíhá poměrně slušně, přestože šance moc nevidíme. Oba týmy se ale snaží o rychlé přechody do útočných akcí.
29'
Hráči v modrých dresech vybojovali hodně zajímavou standardní situaci. Joan Cervós to vzal na sebe, jenže jeho pokus šel přece jen výše, než bylo třeba.
28'
Držení míče: 61% – 31%!
27'
Konečně se dopředu dostali také domácí, kteří si připisují první střelu na bránu v celém průběhu duelu! Sergej Ignatovič ale předvádí úspěšný zákrok.
26'
Rohový kop Andorra odvrátila bez nějakých problémů, jenže zase jen k domácím hráčům, Přišel proto další centr, Morozovovi je však pískán ofsajd.
25'
Více jak polovina prvního poločasu už je za námi a stav duelu je nadále nerozhodný. Vladislav Morozov vyslal nyní krásnou ránu, jenže ta byla tečována těsně vedle brány obráncem před ním.
24'
Hráči ve světlých dresech to zkusili po pravé straně a snadno se dostali k nižšímu centru do vápna. Zde centr doslova proletěl, aniž by ho někdo zasáhl.
22'
Sergej Ignatovič se už dnes párkrát zapojil do rozehrávky svého týmu, jinak je v roli spíše diváka. Iker Álvarez se musí mít na pozoru o trochu více.
21'
Bělorusko se už dostávalo do akce dva na jednoho. Sudí ale s trochou zpoždění odpískal faul Vladislava Morozova, takže akce skončila velmi rychle.
20'
Zatím nám čas plyne velmi rychle, avšak na nějakou střeleckou příležitost teprve čekáme. Asi tedy nebude překvapením, že na gólovou možnost čekáme.
19'
Márcio Vieira nemohl uvěřit vlastním očím, že mu sudí odpískal, jenže po nártu soupeře se projel taky celkem jasně... Volný kop pro domácí na polovině.
18'
Zachar Volkov se už poněkolikáté drží za ucho, nejspíše do něj dostal ránu při nějakém ze soubojů při standardce. Zatím ale nepotřeboval nějaké ošetření.
17'
Nakonec jsme viděli hodně daleký center na levou stranu vápna, jenže tam už zasáhlo Bělorusko.
16'
Alexandr Pavlovec naprosto jasně zatáhl soupeře za dres, který se okamžitě skácel k zemi. Pro Andorru je to celkem zajímavá možnost standardní situace.
15'
Marc Rebés evidentně nebyl spokojený s tím, že sudí zákrok na něj neodpískal. To mu však není nic platné, Bělorusko rozjíždí novou ofenzivu.
14'
Jordi Aláez si dokázal obhodit jednoho ze soupeřů, jenže míč poslal moc před sebe, a ten se dostal mimo hrací plochu. Znovu bude brankář domácích odkopávat.
13'
Bělorusko se sice dostalo k dalšímu zakončení, jenže to šanci na úspěch nemělo žádnou, když střela z dálky šla hodně mimo. Andorra hned obrací hru.
12'
Nakonec se však ukázalo jako čisté, opravdu to spíše vypadalo, že hostující útočník neustál souboj tělo na tělo. Rozehrávat tak bude moci Sergej Ignatovič.
11'
A málem z toho byla šance! Alexandre Martínez se po chybě domácí obrany hnal za odraženým míčem, když byl v souboji spíše přetlačen. Sudí ale nechává VAR zkoumat celou situaci!
10'
Eric de Pablos dlouho zahrával altové vhazování kousek od vlastní brány, když se mu nikdo ze spoluhráčů nenabízel. Nakonec tak poslal míč co nejdále.
9'
Hodně riskantní rozehrání autu na polovině hřiště, jen kousek chyběl hráči Andorry, aby míč vypíchnul a vydal se vstříc bráně. Takhle se musí vrátit do obrany.
8'
Přesto se domácí během několika okamžiků dostali k zakončení. Sergej Karpovič se uvolnil ve vápně, jenže jeho hlavička ze záklonu zamířila vysoko nad.
7'
Bělorusko tak může pokračovat ve své kombinaci. Zatím je s míčem ale hodně daleko od brány, konkrétně na vlastní obranné polovině.
6'
Jeden z hostí schytal naprosto jasnou ránu loktem do obličeje, ovšem ani jeden ze sudích si toho nejspíše nevšiml. Jordi Aláez ale bude asi v pořádku.
5'
Už je za námi úvodních pět minutek, ve kterých se toho mnoho nestalo. Velkým favoritem jsou dnes domácí, podaří se jim připsat tři body do tabulky?
2'
A dnešní utkání nám před několika okamžiky odstartovalo! Bělorusko nastupuje ve světle zelených dresech, zatímco hostující hráči hrají v modrém.
1'

Bělorusko: Ignatovič – Karpovič, Parchomenko, Volkov, Pavlovec – Klimovič, Ebong (C), Kaplenko, Pečenin – Antilevskij – Morozov.
Náhradníci: Pavljučenko, Ruděnok – Juzepčuk, Poljakov, Koncevoj, Bočerov, Bachar, Korzun, Gromyko, Malkevič.
Trenér: Carlos Alós.

Andorra: Álvarez – de Pablos, Llovera, Pomares, Cervós – Aláez, Rebés, M. Vales, A. Martínez – M. Vieira (C), Fernandez.
Náhradníci: Gómes, Pires – E. Vales, Pujol, A. Sánchez, Remolins, I. Fernández, Gomes, M. García, Bernat, Jo. Rubio.
Trenér: Koldo Álvarez.

Rozhodčí: Sarijev (KAZ) – Kalačjov (KAZ), Tichoňjuk (KAZ).
Andorra

Andorra je ve stejné tabulce dokonce na posledním místě, když v osmi zápasech vybojovala jen dva body, s čímž na postup opravdu pomýšlet nelze. Defenziva hostujícího celku byla tou nejhorší ve skupině I, což dokazuje sedmnáct inkasovaných branek, sami hosté jich navíc dali jen tři. Na posledním reprezentačním srazu schytala Andorra dva debakly., Nejprve totiž podlehla Kosovu 0:3, načež Rumunsku 0:4.
Bělorusko

Upřímně, v tomto zápase vlastně o moc nejde, jelikož ani jeden z týmů postoupit nemůže. Domácí celek je na tom o otroci lépe, když v dosavadních osmi duelech vybojoval šest bodů a patří mu pátá pozice skupiny I. Bělorusové dosud vstřelili sedm branek, jenže jich rovnou čtrnáct inkasovali. Na minulém reprezentačním srazu vybojovali domácí dva body, když remizovali s Rumunskem i Švýcarskem.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního duelu kvalifikace na EURO! Spolu se podíváme na duel mezi domácím Běloruskem a hostující Andorrou. Úvodní výkop je naplánovaný na 18:00 a my u toho nebudeme chybět.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.