Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Malta : Ukrajina - 17. října 2023   20:45

1:3
(1:2)
Ukrajina
Ukrajina
38' Camenzuli (vl.)  • 43' Dovbyk   • 86' Mudryk
Malta
Bonello – J. Mbong (80. Attard), S. Borg (C), E. Pepe, J. Borg, Camenzuli – Guillaumier, Z. Muscat, Yankam (87. Pisani) – Nwoko (69. Satariano), P. Mbong (87. Montebello).
Al-Tumi, Galea – Apap, Overend, N. Muscat, Paiber, K. Shaw.
Krogh – Rasmussen, Bramsen
Ta' Qali National Stadium, Malta
Ukrajina
Trubin – Karavajev (77. Zubkov), Zabarnyj, Matvijenko (46. Svatok), Mykolenko – Sydorčuk, Zinčenko (C) (87. Pichaljonok) – Vanat (68. Nazaryna), Sudakov (68. Konoplja), Mudryk – Dovbyk.
Riznyk, Buščan – Bujalskij, Mychajličenko, D. Popov, Jaremčuk, Rusyn.

Ukrajina nakonec zvládla dnešní duel a posouvá se na druhé místo tabulky skupiny C před Itálii, která dnes podlehla Anglii 3:1. Nutno dodat, že tým z jihu Evropy má o zápas méně.

Na druhém konci tabulky se nic nezměnilo a Malta se stále nachází s 0 body na posledním místě. Dnešní dobrý výkon ale možná dodal jejich fanouškům naději, že by se mohlo začít blýskat na lepší časy.

Níže se můžete podívat na statistiky utkání, děkuji za pozornost.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 3:6.
Střely mimo: 7:7.
Rohy: 0:4.
Ofsajdy: 0:0.
Fauly: 9:15.
90+4'
90+4'
Žlutá karta pro tým Malta (Steve Pisani).

Žlutá karta pro tým Ukrajina (Olexandr Zubkov).
90+2'
Steve Pisani si nepočínal nejlépe a fauluje svého soupeře. S míčem bude pokračovat národní tým Ukrajiny.
90'
Olexandr Zubkov chtěl potrestat nepřesnou rozehrávku domácích střelou z velké vzdálenosti. Naštěstí pro Maltu míč letěl o kousek vedle.
87'
Střídání v týmu Malta:
ze hřiště odchází Paul Mbong, přichází Luke Montebello,
ze hřiště odchází Yannick Yankam, přichází Steve Pisani.

Střídání v týmu Ukrajina:
ze hřiště odchází Olexandr Zinčenko, přichází Olexandr Pichaljonok.
86'
Ukrajina právě vstřelila branku!
První gól za seniorskou reprezentaci, který vstřelil MYCHAJLO MUDRYK, byl opravdu parádní. Mladý talent ukořistil od svého soupeře míč a následně doběhl až před vápno, odkud parádní dělovkou překonal brankáře.
85'
Útok Malty končí zablokovanou střelou, míč následně získali hosté.
82'
Útok domácích končí faulem, kterým se provinil Cain Attard.
80'
ze hřiště odchází Joseph Mbong, přichází Cain Attard.
77'
ze hřiště odchází Olexandr Karavajev, přichází Olexandr Zubkov.
76'
Do rychlého brejku vyrazil Joseph Mbong, své snažení zakončil nadějnou střelou z dálky, která však o kousek minula horní tyč.
75'
Novbyk vybojoval faul na svou osobu, Ukrajina zahraje standardku na polovině soupeře.
72'
Mudryk získal od soupeře míč, udělal dva kroky a z poza vápna vystřelil. Tygřím skokem vyráží domácí brankář střelu mimo tři tyče.
71'
Plynulost hry nám zkazila obsáhlá střídání obou týmů, hra už ale pokračuje a to konkrétně autem Malty.
69'
ze hřiště odchází Kyrian Nwoko, přichází Alexander Satariano,
ze hřiště odchází Nikolai Muscat, přichází Bjorn Kristensen.
68'
ze hřiště odchází Vladyslav Vanat, přichází Jegor Nazaryna,
ze hřiště odchází Georgij Sudakov, přichází Juchym Konoplja.
64'
Na konci útočné akce domácích stál Ryan Camenzuli, ten se pokusil vystřelit hned z voleje. Střela mu vůbec nesedla a div, že neskončila až u rohového praporku.
61'
Výbornou pasáž mají za sebou domácí, kteří pořádně zmáčkli obranu soupeře. Ze svého snažení vytěžili dvě střely, které pěknými zákroky zlikvidoval brankář Trubin.
59'
Žlutá karta pro trenéra Malty Marcoliniho.
59'
Mudrykova rána z nějakých třiceti metrů končí vysoko nad brankou soupeře.
56'
Yannick Yankam vypálil z poza vápna, jeho pokus byl ale sražen hostujícím stoperem. Odražený míč pak doskákal až do náruče Trubina.
54'
Útok, který vedl Zinčenko, ztroskotal na špatném převzetí přihrávky Mudryka. Malta následně vyrazila do protiútoku.
51'
Joseph Mbong fauloval Mudryka. Volný kop rozehraje Ukrajina.
48'
Na druhé straně si připisuje zákrok i Henry Bonello, ten zneškodnil střelu Sudakova.
47'
Malta začala aktivně, jistý zákrok nám však proti střele z poza vápna předvedl Anatolij Trubin.
46'
ze hřiště odchází Mykola Matvijenko, přichází Olexandr Svatok.
46'
Malta zažila ke konci první půle hororovou pětiminutovku, ve které si vstřelila vlastní gól a inkasovala i z penalty. Domácí hráči ale zatím předvádějí dobrý výkon a bude zajímavé sledovat jejich počínaní v druhé půli.
Druhý poločas začne přibližně v 21:55.
45+5'
45+3'
Dobrý zákrok vytáhl zatím skvěle chytající Henry Bonello, hra bude pokračovat rohovým kopem Ukrajiny.
45+1'
Blízko ke srovnání byl Matthew Guillaumier, jeho parádní střela skončila na břevnu.
45'
Ukrajina převzala otěže zápasu a minimálně do konce první půle bude chtít dohrát s míčem na svých kopačkách.
43'
ARTĚM DOVBYK nakonec dokázal procedit svou střelu skrze brankáře Bonella. Brankář Malty nebyl od chycení penalty vůbec daleko.
41'
Mudryk poslán k zemi a sudí má jasno. Penalta pro Ukrajinu!
38'
Smolařem situace se stává RYAN CAMENZULI, který nechtěně dorazil Sudakovu pokaženou střelu za záda vlastního brankáře. Stopera Malty mi je teď opravdu líto.
36'
Mychajlo Mudryk dostal míč, když si zbíhal z druhé vlny a bez přípravy vypálil. Jistý gól chytil skvělým zákrokem Henry Bonello. Pokračujeme rohem hostí.
34'
Kyrian Nwoko se pokusil vystřelit z poza vápna, střela mu ale nesedla a zmizela za brankou.
31'
Žlutá karta pro tým Ukrajina (Mykola Matvijenko).
30'
Po delší době se i Malta dostává na útočnou polovinu, bude zahrávat aut blízko vápna soupeře.
28'
Nějaký čas už se nehraje, důvodem je ošetřování, které si vyžádal stoper Enrico Pepe.
26'
Sudakova střela sražena, uvidíme první rohový kop Ukrajiny.
24'
Obrana Malty čelí jedné útočné akci za druhou, hladové útočníky hostí zatím dokáže udržet na uzdě.
21'
K zemi byl na vlastní polovině poslán Paul Mbong, sudí neváhá a píská útočný faul.
19'
Dlouhá přihrávka domácího beka byla nepřesná a skončila až u brankáře Ukrajiny.
17'
Ukrajina chtěla rychle odpovědět, závar ve vápně domácích však nezužitkovala.
13'
Malta právě vstřelila branku!
Hezky to udělal PAUL MBONG, který se dokázal díky individuální akci dostat až do vápna soupeře, odkud následně bez váhání vystřelil. Jeho pokus byl přesný.
9'
Ukrajina konečně dokázala utlumit tlak domácích a získává po delší době míč na své kapačky.
6'
Dobrou individuální akci nám po pravé straně předvedl Joseph Mbong, jeho následný přízemní centr ale nikoho v červeném nenašel.
5'
Mudryk faulován na polovině hřiště, s míčem budou pokračovat hosté.
3'
Po zmatku uvnitř vápna domácích se míč odrazil k Mychajlo Mudrykovi, jeho střela z úhlu rozvlnila pouze boční tyč.
2'
První střelu na branku vypustil domácí Joseph Mbong, tu srazil Mykola Matvijenko. Odražený míč následně uzmul do svých rukou hostující brankář.
1'
Zápas za malou chvilku začne, domácí tým nastupuje v červených dresech, hosté z Ukrajiny budou hrát v modrých dresech.

Malta: Bonello – J. Mbong, S. Borg (C), E. Pepe, J. Borg, Camenzuli – Guillaumier, Z. Muscat, Yankam – Nwoko, P. Mbong.
Náhradníci: Al-Tumi, Galea – Attard, Apap, B. Kristensen, Montebello, Overend, N. Muscat, Pisani, Paiber, K. Shaw, Satariano.
Trenér: M. Marcolini

Ukrajina: Trubin – Karavajev, Zabarnyj, Matvijenko, Mykolenko – Sydorčuk, Zinčenko (C) – Vanat, Sudakov, Mudryk – Dovbyk.
Náhradníci: Riznyk, Buščan – Bujalskij, Konoplja, Mychajličenko, Nazaryna, Pichaljonok, D. Popov, Svatok, Zubkov, Jaremčuk, Rusyn.
Trenér: S. Rebrov

Rozhodčí: Krogh – Rasmussen, Bramsen.
Malta je zatím suverénním otloukánekem skupiny C, z šesti zápasů totiž nevytěžila ani jeden bod a na svém kontě má pouze jednu vstřelenou branku o proti patnácti inkasovaným. Malťané se naposledy představili na půdě Itálie, snaha se jim upřít nedala, ovšem nic nezabránilo výhře velkého favorita 4:0.

To Ukrajina stále bojuje o účast na EURU 2024 a srdnatě se snaží dostat na postupové pozice, které zatím drží favoriti Itálie a Anglie. Ukrajinští hráči mají stejně bodů jako první jmenovaný tým, nicméně jejich soupeř má zatím zápas k dobru. Ukrajina se naposledy představila v azylu na Letné, pražské prostředí jí svědčilo a svého soupeře ze Severní Makedonie porazila 2:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.