Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Polsko : Česko - 17. listopadu 2023   20:45

Polsko
Polsko
38' Piotrowski
1:1
(1:0)
Česko
Česko
49' Souček
Polsko
Szczęsny – Bednarek, Bochniewicz (58. Peda, 85. S. Szymański), Kiwior – Frankowski, D. Szymański (74. Grosicki), Piotrowski, Slisz, Zalewski – Lewandowski (C), Świderski (46. Buksa).
Skorupski, Bułka – Wieteska, Kędziora, Łęgowski, Zieliński, Wszołek, Wdowik.
Orsato – Carbone, Giallatini (všichni Itálie)
PGE Narodowy, Varšava (Polsko)
56310 diváků
Česko
Staněk – Zima, Brabec, Holeš – Coufal, M. Sadílek (90+2. Král), Souček (C), Douděra – Provod (76. Lingr) – Chytil (46. Čvančara), Kuchta (46. Hložek).
Mandous, Kovář – Vitík, Kušej, Masopust, D. Jurásek, Černý, Chorý.

Dnešní zápas tedy rozhodl o tom, že Polsko je venku z boje o mistrovství Evropy. Naopak český tým se postupu velmi přiblížil a vzhledem k podvečernímu výsledku Moldavska s Albánií (1:1) je jasné, že svěřencům Jaroslava Šilhavého bude stačit remíza.
To bylo něco! Sledovali jsme opravdový boj o mistrovství Evropy! Fotbalisté Polska sice po poločase vedli, ale hned v úvodu druhé půle srovnal kapitán Tomáš Souček, který svým gólem zmrazil postupové naděje domácího celku. Polsko potřebovalo za každou cenu zápas vyhrát, a tak se svěřenci Michała Probierze postupně vrhli do bezhlavého útočení. To ale paradoxně v samotném závěru vyhovovalo mnohem více českým fotbalistům, kteří měli hned několik velkých šancí. Skórovat mohli Zima, Král, Čvančara nebo Lingr. Gól ale Češi nevstřelili a když se pak v samotném závěru neprosadil z posledního rohu ani domácí Bednarek, skončil zápas remízou 1:1.
90+7'
90+7'
Centr mířící do velmi nebezpečného prostoru si našel Bednarek, hlavičkoval velmi dobře, naštěstí pro český tým ale těsně nad!
90+6'
Poslední příležitost pro domácí celek. Rohový kop pro Poláky.
90+4'
Znovu byli Češi v gólové šanci! Ve vápně si míč našel Lingr, jehož parádní ránu reflexivně vyrazil Szczęsny.
90+3'
Další velká šance českého týmu. Z levé strany poslal míč do vápna Holeš a zakončující Čvančara poslal z ideální pozice pro střelu těsně mimo!
90+2'
Souček narazil balon ideálně Královi, ten byl v ideální pozici pro zakončení. Na poslední chvíli mu nohu do zakončení vložil Bednarek.
90+2'
Střídání v týmu Česko:
ze hřiště odchází Michal Sadílek, přichází Alex Král.
90+1'
Coufal poslal do vápna dobrý centr na Čvančaru, ten ale hlavičkoval hodně mimo.
90'
Český tým je teď v totálním defenzivním bloku. Češi rezignovali na ofenzivní snahu a chtějí zápas jen dobránit.
88'
Poláci potřebují dnešní zápas vyhrát, a tak vrhají všechny zbytky sil do totální ofenzivy.
87'
Češi teď dokázali vytlačit svého soupeře až z vápna a navíc z toho bude aut pro český tým.
85'
Střídání v týmu Polsko:
ze hřiště odchází Patryk Peda, přichází Sebastian Szymański.
85'
Souček vybojoval balon na polovině hřiště, posunul ho na Douděru, který zkusil vystřelit z dálky. Jeho pokus skončil jen kousek vedle.
84'
Robert Lewandowski byl ve vápně pokrytý, nakonec vybojoval alespoň rohový kop pro svůj tým.
83'
Český kapitán hned u postranní čáry sroloval Buksu. Faul se ale nepíská a bude z toho jen aut pro domácí celek.
82'
Tomáš Souček je zpět na hrací ploše, každopádně nevypadá v úplně ideálním zdravotním stavu.
81'
Souček opustil hrací plochu a znovu si nechává převázat hlavu.
80'
Velká nepříjemnost pro český tým. Na trávník se bez cizího kontaktu poroučel Tomáš Souček. A nevypadá to, že by mohl pokračovat ve hře.
79'
Nicola Zalewski poslal balon přímo do vápna na Staňka.
78'
Robert Lewandowski kopl balon kolem zdi a kroutil balon do brány. Gólman Staněk byl ale pozorný a nadvakrát míč zkrotil.
78'
Český tým poskládal zeď hned ze sedmi hráčů.
77'
Hložek z pozice útočníka nyní trochu zbytečně fauloval skoro až na hranici vápna Adama Buksu. Bude z toho hodně nepříjemná standardka pro domácí celek.
77'
Český tým se snaží soupeře vytlačovat z vlastní poloviny. To se ale Čechům ale teď nedaří.
76'
Češi se teď snaží trochu urovnat hru. V posledních minutách se hraje velmi neurovnaná partie.
76'
ze hřiště odchází Lukáš Provod, přichází Ondřej Lingr.
74'
ze hřiště odchází Damian Szymański, přichází Kamil Grosicki.
73'
Nicola Zalewski se dostal ke střele z hranice vápna. Jeho hodně ostrý pokus trefil do hlavy Davida Zimu.
72'
Domácí teď svého soupeře znovu tlačí. Čeští fotbalisté se musí bránit.
70'
I v deseti mužích měli Češi velkou šanci. Ve vápně dostal balon proti noze Michal Sadílek, levačkou ale zamířil vysoko nad.
69'
Tomáš Souček se jako správný kapitán i se zcela zafačovanou hlavou chystá vrátit na hrací plochu.
67'
Souček je dlouze ošetřovaný na hrací ploše.
66'
Jan Bednarek nyní na hranici vápna kolíky trefil do hlavy na zemi ležícího Součka. Velmi nepříjemný zákrok, faul se ale nepíská, protože Souček ležel úplně na hrací ploše.
65'
Zima poslal do vápna dobrý centr, nikdo ze spoluhráčů ale nenašel.
63'
Jakub Brabec po taktickém faulu ve středu pole dostává žlutou kartu.
62'
Neuvěřitelné selhání obránce Davida Zimy. Po rohovým kopu hlavičkoval Souček a na malém vápně se odrazil míč ke zcela volnému Zimovi, který ale z pěti metrů nepochopitelně netrefil bránu!
61'
Dnešní utkání sleduje 56310 diváků.
60'
Coufalův pokus o centr byl zblokovaný na rohový kop.
59'
Hrací plochu opustil stoper, přes kterého se čeští útočníci v prvním poločase absolutně neprosadili. Uvidíme, jak se bude nyní dařit dvojici Hložek – Čvančara.
58'
ze hřiště odchází Paweł Bochniewicz, přichází Patryk Peda.
57'
Coufal poslal ostře k zemi Damiana Szymańského, u míče budou domácí.
55'
Po velké chybě Holeše se k míči uvnitř českého vápna dostal Robert Lewandowski, měl to ale těžké a nezakončil úplně nejlépe. Míč poslal hodně vysokým obloučkem přes bránu.
55'
Poláci zkusili přímý kop rozehrát signálem, což se ale neukázalo jako nejlepší řešení. Nakonec pálil nepřesně Adam Buksa.
54'
Coufalovi dělá velké problémy velmi aktivní Zalewski. Český obránce nyní musel svého soka fauloval a bude z toho přímý kop pro domácí.
53'
Domácí opravdu zvýšili své úsilí a jsou nyní výrazně aktivnější.
51'
Polští fotbalisté kopali přímý kop z pravé strany. Centr do vápna odvrátil pozorný Souček.
50'
Teď se karty opět obracejí a hodně zabrat musí domácí. Protože nerozhodný stav jim nestačí a musí vyhrát.
49'
Česko právě vstřelilo branku!
Také český tým se trefuje po šťastném odrazu uvnitř velkého vápna. Z pravé strany dobře centroval Coufal, ve skrumáži se míč odrazil na zadní tyč ke zcela volnému TOMÁŠI SOUČKOVI, který propálil vše, co mu stálo v cestě.
47'
Hned v úvodu druhého poločasu střílel přes Coufala Zalewski, gólman Staněk byl ale u tyče připravený a míč chytil.
46'
Český trenér vyměnil oba útočníky, na hřišti jsou Čvančara a Hložek, kteří oba hrají německou Bundesligu.
46'
ze hřiště odchází Karol Świderski, přichází Adam Buksa.
46'
ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Tomáš Čvančara,
ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Adam Hložek.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
Je za námi první poločas zápasu mezi Polskem a Českem. Sledujeme velký boj, který moc šancí nepřinesl. Aktivnější byli ale přeci jen domácí, kteří jedinou svou opravdu velkou šanci dokázali proměnit v gól, když se ve 38. minutě trefil Piotrowski. Čechy může mrzet především šance Davida Douděry z 3. minuty hry, který nedokázal z dobré pozice trefit odkrytou bránu.
Hlavní rozhodčí Daniele Orsato nic nenastavil a prakticky vteřinu po vypršení 45. minuty odpískal konec prvního poločasu.
45'
45'
Již se hraje poslední minuta normální hrací doby prvního poločasu. U míče je český tým.
44'
Češi se dostávali pod velký tlak. Pomohl jim ale nyní těsný ofsajd, ve kterém byl Karol Świderski.
44'
U míče jsou znovu domácí fotbalisté. Češi potřebují ale nyní útočit.
43'
Przemysław Frankowski poslal do vápna velmi povedený centr, míč hlavou odvracel Vladimír Coufal. Trefil jednoho ze spoluhráčů, dost možná do ruky, avšak rozhodčí Orsato nechává pokračovat ve hře.
42'
Fotbalisté Polska jsou nyní u balonu a postupným útokem se pomalu blíží k vápnu českého týmu.
41'
Provod rozehrál balon po zemi na Holeše, kterému se ale centr do vápna nepovedl. Nebyl totiž dostatečně vysoký a odvrátil ho první obránce v řadě.
40'
Po snaze Chytila bude následovat roh pro český tým.
40'
Fotbalisté Polska jsou zataženi do hlubokého bloku a je jasné, že se nikam nepoženou.
39'
Teď jsou tedy na tahu Češi, kteří budou muset dotahovat.
38'
Polsko právě vstřelilo branku!
Nicola Zalewski utekl po levé straně. Po zemi poslal do vápna skvělý centr, který Tomáš Holeš ve skluzu poslal do gólmana Staňka. Od něj se míč odrazil ke zcela volnému JAKUBU PIOTROWSKÉMU, který i s trochou štěstí poslal míč do brány – 1:0!
37'
Sadílek kopl přímý kop špatně. Míč šel hodně mimo a Wojciech Szczęsny nemusel vůbec vyvíjet žádnou snahu.
37'
Přímý kop českého týmu bude patrně zakončovat Michal Sadílek.
36'
Paweł Bochniewicz ostře poslal k zemi Zimu a dostává žlutou kartu. Bude z toho velmi zajímavá standardka pro český tým. Pozice na přímou střelu.
35'
Češi nakonec získali balon rychle zpět a na pravé straně bude aut vhazovat Coufal.
34'
Chytil vyhrál souboj na polovině hřiště. K míči se dostal Provod, který ho poslal na Kuchtu. Ten mu ho chtěl vrátit, jenže poslal ho do zámezí a u míče budou domácí.
33'
Nicola Zalewski dostal nyní loktem od Coufala. Český bek měl ale štěstí, protože Zalewski byl navíc v ofsajdu a je tak pískáno jeho postavení mimo hru.
32'
Fotbalisté Polska to nyní zkoušejí postupným útokem. Ani to jim ale moc nevychází.
31'
Češi měli nyní balon v blízkosti vápna Polska, avšak do ohně ho poslat nedokázali.
30'
Rozhodčí Orsato si dal nyní hodně času na to, aby odpískal faul Bednarka na Kuchtu. To se českým fotbalistům moc nelíbilo a Orsato musel domlouvat Sadílkovi.
29'
Douděra teď dokázal zbrzdit akci domácích fotbalistů. Ti ale zůstávají u balonu, když budou vhazovat přesně v úrovni půlící čáry.
28'
Teď jsou u balonu domácí fotbalisté, kteří ale zatím kombinují jen na vlastní polovině.
27'
Po rychlém protiútoku se na levé straně hřiště k míči dostal David Douděra, pokusil se vystřelit, avšak i když mířil dobře k tyči, byla to slabá střela, se kterou si gólman Szczęsny snadno poradil.
26'
Na trávníku se podruhé v zápase ocitl Robert Lewandowski, který se již hodně zlobí na rozhodčího Orsata.
26'
Provod až příliš prudkou přihrávkou posílal míč na Chytila, ten ho nedokázal ve středu pole zpracovat a míč získávají domácí.
25'
Míč doputoval až ke stoperům českého týmu. Alespoň ale český tým nějaký čas dokáže držet balon.
24'
Douděrův centr odvrátil první bránící hráč v řadě. Češi ale zůstávají u míče.
23'
Nákop na hrot útoku hlavou chtěl prodlužovat Kuchta, jenže Chytil se k míči nedostal a Češi opět o balon přicházejí.
22'
Český tým by potřeboval alespoň chvíli podržet balon. V posledních minutách čeští fotbalisté běhají hodně bez míče.
20'
Čeští fotbalisté mají v posledních minutách problém i překročit půlící čáru. Hraje se podle not domácího celku.
19'
Po rohu se k domácím hned dvakrát ve vápně dobře odrazil balon, Češi měli ale štěstí a míč nakonec odpravili mimo vápno, aniž by kdokoliv z Poláků zakončil.
18'
Po centru z levé strany si na zadní tyč nabíhal Świderski, Češi měli velké štěstí, že Holešovi balon spadl přímo na nohu. Následuje roh pro Polsko.
17'
Máme za sebou čtvrt hodinu hry. Češi měli jednu velkou šanci Douděrou, více u balonu jsou ale domácí.
16'
Sadílek chtěl narazit balon Provodovi, jenže jeho snahu přečetl Piotrowski. Míč mají hráči Polska.
15'
Balon se teď ve středu pole dlouho držel ve vzduchu, až asi po pěti hlavičkových soubojích ho hráči Polska dostali na zem.
15'
Domácí ale zatím jen velmi složitě hledají skulinku v pozorné defenzivě českého týmu.
14'
Míč nyní doputoval až k domácímu brankáři Wojciechu Szczęsnému. Fotbalisté Polska stále hodně drží balon.
13'
Útočná akce domácího celku skončila ofsajdem. Rozehrávat bude Jakub Brabec.
12'
Český tým měl balon pod svou kontrolou jen velmi malou chvíli. Nyní jsou to již opět domácí, kdo se postupným útokem blíží k vápnu českého týmu.
11'
Przemysław Frankowski si chtěl obhodit Douděru. To se mu sice povedlo, ale jeho obhození nakonec doputovalo až do zámezí. Odkopávat bude Staněk.
10'
Češi spoléhají na nákopy na útočníky, avšak především 194 centimetrů vysoký Paweł Bochniewicz vládne vzdušnému prostoru.
10'
Douděrův vysoký centr ve velké pohodě znovu odhlavičkoval dlouhán Paweł Bochniewicz.
9'
Provod v těžké pozici zkusil rychle poslat balon ze vzduchu na Kuchtu, ten byl ale opět pokrytý.
8'
Paweł Bochniewicz při odkopu balonu trefil do nártu Chytila, který se jen těžko zvedá z hrací plochy. Bude ale v pořádku.
8'
Damian Szymański u postranní čáry poslal k zemi Provoda. Je pískáno a Češi mohou rozehrávat.
7'
Češi to zkoušejí dlouhými nákopy na Kuchtu s Chytilem, ti jsou ale zatím velmi dobře pokrytí.
7'
Opět jsou to fotbalisté Polska, kdo se tlačí k vápnu českého týmu.
6'
Nicola Zalewski zkusil štěstí z hranice vápna, gólman Staněk byl ale připravený a míč v pohodě lapil.
6'
Teď se již polští fotbalisté hodně přiblížili k vápnu českého týmu. Na hranici vápna se snažil probít do zakončení Robert Lewandowski, dobře ho pokryl Holeš.
5'
Balon získali fotbalisté Polska. Zatím ho ale kontrolují jen na vlastní polovině.
4'
Slisz se nyní dožadoval rohového kopu, pomezní asistent ale správně viděl jeho teč po snaze odcentrovat přes Sadílka. Odkop od brány.
3'
Teď měl z ničeho nic velkou šanci Douděra, který zůstal zcela sám na levé straně hřiště. Míč dostal přesně proti noze, jenže trestuhodně balon špatně trefil a poslal ho mimo.
2'
Zimův centr odvrátila obrana, Češi jsou nadále u míče.
2'
Douděra posunul balon na levou stranu na Provoda, jeho tvrdě střílený centr do vápna obrana Polska zblokovala.
1'
S míčem na kopačkách začali domácí fotbalisté. Proti zformované defenzivě českého týmu se ale zatím nikam neženou.
1'
Stadion PGE Narodowy opticky vypadá zcela zaplněný. Utkání tak bude sledovat téměř 60 tisíc diváků.
Ještě před výkopem budou následovat tradiční předzápasové oficiality.
Stadion ve Varšavě se zahalil do červnobílé. Domácí fanoušci zapěli hymnu své země ve velkém stylu.
A po ní následuje hymna domácího Polska.
Na řadu přichází samozřejmě hymny obou zemí, jako první ta česká.
Hráči právě za doprovodu rozhodčích vstoupili na hrací plochu stadionu v polské Varšavě.
Trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý do sestavy trochu překvapivě zařadil na pozici stopera Davida Zimu. V útoku je útočné duo Chytil – Kuchta a na pozici pod útočníky je Lukáš Provod.

Polsko: Szczęsny – Bednarek, Bochniewicz, Kiwior – Frankowski, D. Szymański, Piotrowski, Slisz, Zalewski – Lewandowski (C), Świderski.
Náhradníci: Skorupski, Bułka – Wieteska, Kędziora, Łęgowski, Zieliński, Grosicki, Wszołek, Wdowik, Buksa, Peda, S. Szymański.
Trenér: Michał Probierz

Česko: Staněk – Zima, Brabec, Holeš – Coufal, M. Sadílek, Souček (C), Douděra – Provod – Chytil, Kuchta.
Náhradníci: Mandous, Kovář – Vitík, Kušej, Hložek, Masopust, Čvančara, D. Jurásek, Černý, Chorý, Lingr, Král.
Trenér: Jaroslav Šilhavý

Rozhodčí: Orsato – Carbone, Giallatini (všichni Itálie).
Poslední vzájemný zápas odehráli oba soupeři na konci března letošního roku. Již jednou zmiňovaný zápas v Edenu vyšel skvěle českému týmu. Svěřenci Jaroslava Šilhavého se v úvodních minutách utkání dvakrát trefili Ladislavem Krejčím a Tomášem Čvančarou. Po změně stran pak zvýšil již na 3:0 Jan Kuchta a za Polsko pak na konečných 3:1 snižoval v samém závěru zápasu Damian Szymanski.
Polsko mělo být největším favoritem kvalifikační skupiny E. Avšak po prohře 1:3 v pražském Edenu ztráceli polští fotbalisté i v dalších zápasech a prakticky celou kvalifikaci jsou mimo první dvě příčky zajišťující postup na EURO. Tým v úvodu kvalifikace vedl zkušený portugalský trenér Fernando Santos, který ale po sérii neúspěchů u týmu skončil v polovině září. Novým trenérem se stal Michal Probierz, který se bude v samotném závěru kvalifikace pokoušet o zázrak. Poláci totiž mají na svém kontě o zápas více než Češi a právě dnešní duel pro ně bude posledním v kvalifikační skupině. Pokud by Polsko nad českým týmem vyhrálo, nemělo by stejně postupové šance ve svých rukou a muselo by s napětím sledovat závěrečný zápas kvalifikace, ve kterém český tým v úterý v Olomouci vyzve Moldavsko.
Česko začalo kvalifikaci o mistrovství Evropy snově, když v úvodním zápase vyhrálo nad Polskem 3:1. Pak ale hned v následujícím zápase přišlo zklamání v podobě remízy v Moldavsku. Také v dalším průběhu kvalifikace Češi několikrát zaváhali a velkým zklamáním pak byla především prohra na hřišti Albánie 0:3. Český tým má po šesti odehraných zápasech na svém kontě jedenáct bodů za tři výhry, dvě remízy a jednu porážku. I tato bilance ale vzhledem k výsledkům ostatních týmů nechává postupové ambice v rukách a nohách české reprezentace.
Hezký páteční večer z Varšavy, kde dnes od 20:45 čeká českou fotbalovou reprezentaci první ze dvou zápasů pravdy. Tým trenéra Jaroslava Šilhavého má před sebou předposlední utkání kvalifikace o mistrovství Evropy, které se odehraje příští rok v Německu. Přestože český tým v průběhu kvalifikace několikrát klopýtl, bude mít až do posledního zápasu přímý postup na EURO ve svých rukou. Ze závěrečných duelů s Polskem a Moldavskem mu stačí dva body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.