Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Rakousko : Ázerbajdžán - 24. března 2023   20:45

Rakousko
Rakousko
28' Sabitzer (Baumgartner) • 29' Gregoritsch  • 50' Sabitzer  • 69' Baumgartner (Sabitzer)
4:1
(2:0)
Ázerbajdžán
Ázerbajdžán
64' Mahmudov  (Alijev)
Rakousko
Lindner – Mwene, Danso, Trauner (74. Ulmer), Wöber (34. Posch) – Wimmer (68. Kainz), Laimer, Seiwald, Sabitzer (C) (74. Ljubičić) – Baumgartner – Gregoritsch (68. Adamu).
Hedl, Pentz – Auer, Weimann, Onisiwo, R. Schmid, Daniliuc.
B. Frankowski – M. Boniek, J. Winkler (všichni POL)
Raiffeisen Arena, Linz (AUT).
Ázerbajdžán
Imanov – Haghverdi, Mustafazade, Hasanalizade (46. Krivocjuk), Cafargulijev (46. Alijev) – Almeida (77. Isajev), Mahmudov (C), Israfilov (60. Jamalov) – Oz. Kökçü (46. Alaskarov), Dadašov, Šejdajev.
Agajev, Balajev – Husejnov, Mutallimov, Bajramov, Ozobić, Gurbanli.

A to je z fotbalu pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost, přeji hezký večer, případně dobrou noc.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 12:3. Střely mimo: 11:1. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:19.
Domácím se ve druhém dějství povedlo odskočit už na rozdíl tří branek, outsider sice korigoval čestným zásahem, avšak to bylo z jeho strany vše, naopak Rakousko přidalo čtvrtý gól a dalo výsledku konečnou podobu. Naši jižní sousedé dnes vyhráli zaslouženě, byli aktivnější a měli i více šancí.
90+4'
90+3'
Znovu faul Rakouska, soupeř rozehraje na jeho polovině. Duel za malou chvíli skončí.
90+2'
Po útočném faulu musí domácí tým balón odevzdat.
90'
Hodně nepříjemný střelecký pokus Dansa, Jusif Imanov musel konečky prstů balón vytěsnit nad břevno.
89'
Velice hezkou střelu vyslal na hostující bránu Florian Kainz, balón po jeho přízemním pokusu levačkou jen těsně minul z jeho pohledu pravou tyč.
87'
Namik Alaskarov prudkou přízemní přihrávkou žádného ze spoluhráčů nenašel, Emin Mahmudov se ještě snažil skluzem míč dostihnout, ale nepovedlo se.
85'
Dejan Ljubičić střelou z dálky mezi tři tyče nezamířil, jeho tým však drží slušný náskok.
83'
Chukwubuike Adamu se málem dostal do šance, míč mu ukopl od kopačky jeden z protihráčů.
81'
Žlutá karta pro tým Ázerbájdžán (Renat Dadašov).
80'
Dejan Ljubičić to zkusil sympaticky z dálky, avšak balón odehrál jen do míst, kde stál připravený Jusif Imanov.
78'
Konrad Laimer střílel nebezpečně z dobré pozice, ale jeho pokus srazil Bahlul Mustafazade mimo tři tyče.
77'
Střídání v týmu Ázerbájdžán:
ze hřiště odchází Richard Almeida, přichází Alexej Isajev.
74'
Střídání v týmu Rakousko:
ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Dejan Ljubičić.
74'
ze hřiště odchází Gernot Trauner, přichází Andreas Ulmer.
72'
Nicolas Seiwald z dálky střílel levačkou, míč ale poslal jen do náruče připraveného gólmana.
69'
Rakousko právě vstřelilo branku!
Rakušané si tříbrankový náskok berou velmi rychle zpátky. CHRISTOPH BAUMGARTNER dostal v malém vápně až trestuhodně mnoho volného prostoru, hlavou pak odehrál balón na vzdálenější stranu hostující brány. Jusif Imanov se po míči natahoval marně.
68'
ze hřiště odchází Patrick Wimmer, přichází Florian Kainz.
68'
ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Chukwubuike Adamu.
67'
Hra se otáčí a roh si vybojoval domácí tým, ale ještě předtím jeho první střídání na řadu přijde.
66'
Rohový kop budou nyní zahrávat hosté, kteří se ještě nevzdávají.
64'
Ázerbájdžán právě vstřelil branku!
Hostujícímu celku se přeci jen daří snížit. Alijev vyslal do šance EMINA MAHMUDOVA, který přesnou střelou po zemi odehrál balón do vzdálenějšího dolního rohu soupeřovy svatyně.
63'
Christoph Baumgartner hodně tvrdě pálil z úhlu, Jusif Imanov prudkou střelu dokázal vyrazit.
62'
Málem se hostům povedlo snížit, Bahlul Mustafazade se před malým vápnem dostal k hlavičce, jenž míč adresoval nepříliš prudkým zakončením jen do náruče Lindnera.
60'
ze hřiště odchází Eddy Israfilov, přichází Elvin Jamalov.
58'
Patrick Wimmer se ocitl ve velké šanci, ovšem svou střelu bez přípravy poslal pouze do připraveného brankáře. Už to mohlo být o čtyři góly.
55'
Volný míč se odkutálel ke gólmanovi hostů, jenž rozehrává na krátko na pravou stranu.
53'
Marcel Sabitzer mohl zkompletovat hattrick, když se zjevil zčistajasna za obranou Ázerbájdžánu, střelou do horní části brány překonal gólmana, ovšem míč se odrazil od břevna.
50'
Tak to byl krásný gól. MARCEL SABITZER zatočil svou střelu do bližšího horního rohu brány a ač si Jusif Imanov na balón sáhl, vyrazit jej nedokázal.
50'
Žlutá karta pro tým Ázerbájdžán (Eddy Israfilov).
49'
Rakousko si vynutilo faul před velkým vápnem a rozehrávat bude z hodně dobré pozice. Navíc se bude opět žlutit.
46'
Stefan Posch se hned v úvodu provinil faulem, jeho tým tak přichází o míč.
46'
ze hřiště odchází Ozan Kökçü, přichází Namik Alaskarov,
ze hřiště odchází Elvin Cafargulijev, přichází Azer Alijev,
ze hřiště odchází Bachťjar Hasanalizade, přichází Anton Krivocjuk.
46'
Dlouho se první půle nesla bez gólů a větších šancí, ty nakonec ale přeci jen přišly. Domácí dokázali během jedné minuty skórovat dvakrát a soupeři odskočili, ten si vypracoval jedinou slušnou příležitost, kterou však Lindner vychytal.
45+4'
45+3'
Žlutá karta pro tým Ázerbájdžán (Richard Almeida).
45+2'
Dvacítky obou celků se nyní hlásily o míč, Richard Almeida však před tím, než míč opustil hrací plochu, fauloval a navíc vidí žlutou kartu.
45+1'
Jusif Imanov chytá míč do náruče a zabraňuje nebezpečí.
45'
Žlutá karta pro tým Ázerbájdžán (Emin Mahmudov).
43'
V pokutovém území Rakouska zůstávají ležet po vzájemném souboji o míč Konrad Laimer a Ramil Šejdajev.
42'
První velice slušná možnost Ázerbájdžánu, Ramil Šejdajev velice hezky střílel pod horní tyč a Heinz Lindner konečky prstů vyrazil míč do břevna, od kterého se balón následně odrazil do zámezí.
40'
Stefan Posch zcela jasně fauloval a může být rád, že nevidí žlutý trest. Rozehrává protivník.
38'
Michael Gregoritsch se chytil do ofsajdové pasti, jeho tým tak přichází o míč.
35'
Jeden z hostujících obránců poslal míč hlavou do rukou svého gólmana, který uklidňuje hru.
34'
ze hřiště odchází Maximilian Wöber, přichází Stefan Posch.
33'
Hra je nyní přerušena, o ošetření žádá jeden z hráčů Rakouska.
32'
Žlutá karta pro tým Ázerbájdžán (Elvin Cafargulijev).
29'
A je to o dva góly. MICHAEL GREGORITSCH vystihl chybnou rozehrávku protivníka, naběhl k bráně a nepříliš prudkou přízemní střelou na vzdálenější tyč trochu překvapil Imanova, který nemá úplně čisté svědomí.
28'
Favorit jde do vedení. Po pěkné kombinaci v pokutovém území poslal přízemní střelu do levého dolního rohu brány Ázerbájdžánu MARCEL SABITZER.
26'
Rohový kop bude zahrávat domácí celek.
25'
Hosté rozehráli rohový kop a míč prošel pokutovým územím soupeře, nikdo z hráčů jej ale nedokázal tečovat.
23'
Michael Gregoritsch v zatím největší šanci utkání. Hráč Rakouska si zpracoval míč a ocitl si sám před gólmanem, jeho následná rána však končí vysoko nad.
22'
Christoph Baumgartner v situaci jeden na jednoho nevyhrál hlavičkový souboj a ke střele se nedostal. Kdyby se mu to povedlo, mohlo to být pro Rakousko velmi nadějné.
19'
Souboj o míč v pokutovém území vyhráli hosté, kteří odehrávají míč do bezpečí.
18'
Jusif Imanov trochu zabrnkal na nervy svým spoluhráčům, míč po malé domů odehrál v poslední chvíli před dobíhajícím protihráčem.
16'
První slušná možnost utkání, potrestaný Maximilian Wöber přihrával z levé strany do vápna, kde byl volný Michael Gregoritsch, jenž ovšem trefil míč špatně a odehrál pouze do zámezí.
15'
Žlutá karta pro tým Rakousko (Maximilian Wöber). Rakušan pyká za tvrdý faul na Ozana Kökçüa.
14'
Ani našim jižním sousedům se v útoku nevedlo dobře.
12'
Ramil Šejdajev v situaci jeden na jednoho přes obránce nepřešel, Ázerbájdžán se tak do šance nedostal. Na tu stále čekáme.
10'
Rakušané se faulu před svým vápnem sice nedovolali, ovšem soupeř stejně vzápětí ztrácí míč, neboť po špatné kombinaci jej posílá do autu.
8'
Dlouhý nákop doputoval do rukou Jusifa Imanova, který si tak poprvé sáhl na míč.
6'
Do šance se málem dostal Ázerbájdžán, ale přetažený centr letí za vzdálenější postranní čáru.
4'
Michael Gregoritsch zůstává po skluzu, kterým je počastoval Emin Mahmudov, na hrací ploše. Na nohy se mu moc nechce.
3'
Domácí se provinili faulem v útočném pásmu, rozehrává soupeř.
1'

Rakousko: Lindner – Mwene, Danso, Trauner, Wöber – Wimmer, Laimer, Seiwald, Sabitzer (C) – Baumgartner – Gregoritsch.
Náhradníci: Hedl, Pentz – Posch, Auer, Weimann, Ljubičić, Kainz, Adamu, Onisiwo, Schmid, Ulmer, Daniliuc.
Trenér: Ralf Ragnick

Ázerbájdžán: Imanov – Haghverdi, Mustafazade, Hasanalizade, Cafargulijev – Almeida, Mahmudov (C), Israfilov – Kökçü, Dadašov, Šejdajev.
Náhradníci: Agajev, Balajev – Alijev, Husejnov, Alaskarov, Isajev, Mutallimov, Jamalov, Bajramov, Krivocjuk, Ozobić, Gurbanli.
Trenér: Giovanni de Biasi

Rozhodčí: B. Frankowski – M. Boniek, J. Winkler (všichni POL).
Vzájemné zápasy

Dnešní protivníci se spolu utkali dosud čtyřikrát, dvakrát v kvalifikaci o MS, dvakrát v kvalifikaci o EURO. Náš jižní soused se radoval ze tří výher a pouze jednou skončil mač bezgólovou remízou.
Skupina F

Kromě Rakouska a Ázerbájdžánu ji tvoří ještě největší favorit Belgie, dále Švédsko a outsider z Estonska.
Rakousku se před půl rokem nevyvedla účast v Lize národů, když v 1. skupině Ligy A obsadilo v silné konkurenci Chorvatska, Dánská a Francie poslední pozici vinou tří porážek v řadě, celkem vybojovalo pouze čtyři body za jednu výhru a remízu a za třetí Francií zaostalo o bod. K tomu přidalo šest vstřelených a deset inkasovaných gólů. Po této anabázi sehráli Rakušané ještě dva přípravné duely s Andorrou a Itálií a oba dokázali vyhrát, paradoxně nad Itálií vyšším rozdílem, porazili ji 2:0, zatímco fotbalového trpaslíka pouze 1:0.

Ázerbájdžánu se naopak v Lize národů ve 3. skupině Ligy C poměrně dařilo, jeho soupeři byli Bělorusko, Slovensko a Kazachstán. Z šesti duelů si odnesl tři výhry a jednu remízu, na svém hřišti dokázal porazit 3:0 i posledně jmenovaný celek, který nakonec se třinácti body tabulku ovládl a mohl se radovat z postupu, Ázerbájdžán zaostal o tři body. Sedmkrát se mu povedlo dostat míč do soupeřovy sítě, čtyřikrát sám inkasoval. Také hostující tým následně odehrál dva přípravné mače s Moldavskem a Severní Makedonií a radoval se z výher 2:1 a 3:1.
Dobrý den, prvními zápasy kvalifikace ME odstartuje dnes skupina F, v tomto přenosu budeme sledovat souboj našeho jižního souseda Rakouska s Ázerbájdžánem. Favorit je více jenž jasný.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.