Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Slovensko : Lichtenštejnsko - 11. září 2023   20:45

Slovensko
Slovensko
1' Hancko (Boženík) • 3' Duda  • 6' Mak (Bénes)
3:0
(3:0)
Lichtenštejnsko
Slovensko
Dúbravka – Tomič (69. Pekarík), Gyömbér, Škriniar (C), Hancko (86. De Marco) – Duda (77. Bero), Lobotka (77. Hrošovský), Bénes – Mak (69. Tupta), Boženík, Haraslín.
Ravas, Rodák – Vavro, Ďuriš, Polievka, Schranz, Kucka.
Van Der Eijk – Honig, van Zuilen (NED)
Národný futbalový štadión, Bratislava
13 679 diváků
Büchel (C) – Beck, Traber, Malin (90. Marxer) – S. Wolfinger (63. Meier), Lüchinger (90. Haas), Wieser, Sele, Göppel – Saglam (73. Schlegel), Salanović (63. Netzer).
Foser, Lo Russo – Mikus, Notaro, Yildiz, F. Wolfinger, N. Hasler.

Zákroky brankářů
Martin Dúbravka (Slovensko) – žádný zákrok
Benjamin Büchel (Lichtenštejnsko) – dva zákroky
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 3:1. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 14:10.
Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 3:1. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 2:11.
Slováci zapisují povinné vítězství proti Lichtenštejnsku. O osudu zápasu rozhodli třemi góly během úvodních šesti minut. Již po devíti sekundách přeloboval Dávid Hancko gólmana a vstřelil nejrychlejší branku v historii samostatného slovenského národního týmu. Slováci se pak uklidnili, kontrolovali hru. Ve zbytku zápasu už se neprosadili a celkově jsme hlavně ve druhém poločase viděli minimum vyložených příležitostí. Slováci tak jsou nadále druzí o tři body před Lucemburskem.
90+7'
90+6'
Norbert Gyömbér zůstal ležet na trávníku a hra byla přerušena. Nicméně měl by být v pořádku. Ani nebylo zapotřebí ošetření.
90+5'
Ofsajd Lichtenštejnska.
90+4'
Haraslín si přehodil míč na pravé straně proti obránci na levačku a vystřelil na zadní tyč do rukou gólmana.
90+3'
Slováci ztratili míč, ale rychle se vrátili a ukončili protiakci Lichtenštejnska.
90+2'
Boženík měl asi největší šanci Slováků ve druhém poločase, seběhl si na levé straně k bližší tyči a zakončil kolem beka do boční sítě.
90+2'
Hrošovský faulovaný na polovině hřiště, Haas mu hned pomohl na nohy.
90'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko:
ze hřiště odchází Andreas Malin, přichází Martin Marxer,
ze hřiště odchází Simon Lüchinger, přichází Colin Haas.
89'
Benjamin Büchel mohl zůstat naprosto v klidu při rohu Haraslína z pravé strany.
88'
Slovenští příznivci by si přáli gól. Je pravda, že ve druhém poločase se ho ještě nedočkali.
87'
Také De Marco dostává kartu stejně jako Hrošovský zhruba po dvaceti vteřinách na place, konkrétně za zákrok po ztrátě míče.
86'
Střídání v týmu Slovensko:
ze hřiště odchází Dávid Hancko, přichází Vernon De Marco.
86'
Boženík s Tupotou a Pekaríkem dostali míč zprava do vápna, ale Slováci nezakončili.
84'
Benjamin Büchel vykopává od své brány, Lichtenštejnsko je tou dobou o deseti.
83'
Malin leží na trávníku, Lichtenštejnsko ještě má dvě možnosti střídání.
82'
Slováci obléhali vápno až jim míč na levé straně utekl za branku.
81'
Už docela dlouho si Slováci nevypracovali nějakou příležitost z kategorie vyložených.
80'
Benjamin Büchel si počkal na roh Haraslína z levé strany.
79'
Haraslín si nerozuměl s Bénesem na levé straně, tím pádem aut pro Schlegela.
77'
Hrošovský začal svůj pobyt na hrací ploše tím, že za faul v hlavičkovém souboji vyfasoval žlutou kartu.
77'
ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Matúš Bero,
ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Patrik Hrošovský.
75'
Bénesův centr z levé strany uklízel Simon Lüchinger ve skluzu na rohový kop.
74'
Maximilian Göppel zpracoval nahrávku na levé straně v ofsajdu. Ten ale odmávaný až potom, co nacentroval na zadní tyč, kde šel jeho spoluhráč do rybičky.
73'
ze hřiště odchází Ferhat Saglam, přichází Severin Schlegel.
72'
Benjamin Büchel dobře četl hru a byl zleva u míče dříve než Boženík.
71'
Lobotka roztáhl hru k Tuptovi na pravou stranu, ten si hodil míč na levačku a trefil obránce.
69'
ze hřiště odchází Róbert Mak, přichází Ľubomír Tupta,
ze hřiště odchází Michal Tomič, přichází Peter Pekarík.
69'
Lichtenštejnsko pouštělo nepřesnou přihrávku Haraslína z levé strany ke svému brankáři.
68'
Slováci se ubránili bez zákroku svého brankáře a Lichtenštejnsko je až na své obranné polovině.
67'
Dúbravka trošku zaváhal a daroval soupeři roh z pravé strany.
65'
Bénesův centr zleva přeletěl vápno a hosté tak mají k dispozici autové vhazování.
64'
Hosté odvraceli k Bénesovi, ten nacentroval zprava do levé části vápna, kde se dopustil Mak faulu, ačkoli se tomu diví.
63'
ze hřiště odchází Dennis Salanović, přichází Andrin Netzer,
ze hřiště odchází Sandro Wolfinger, přichází Livio Meier.
62'
Lichtenštejnsko přerušilo tlak Slováků odpálením míče na svou útočnou polovinu.
61'
Haraslín utekl po levé straně, ale Malin nepustil míč k jeho spoluhráči.
60'
Sandro Wolfinger bude ošetřovaný a zdá se, že vzápětí vystřídá.
59'
Hancko zrychlil pasem mezi dvěma na levou stranu, ale Haraslín už na něj nedosáhl.
58'
Duda se omluvil Wieserovi za faul dvacet metrů od brány Lichtenštejnska.
57'
Haraslín s Hanckem připravili míč na levé straně pro Bénese, ten byl zablokovaný.
56'
Mak prošel na pravé straně a poslal míč do vápna, kde jej obránce vypíchl Boženíkovi.
55'
Haraslín přihrál z levé strany pouze Wieserovi, ale následně dobře vystoupil Norbert Gyömbér.
53'
Lobotka fauloval tvrdým šlapákem, Simon Lüchinger ležel na zemi. Sudí domluvil slovenskému reprezentantovi.
53'
Sele vracel odražený míč volejem z levé strany vedle protější tyče.
51'
Makův centr sebral Benjamin Büchel na zadní tyči a rozehrál ke svému obránci.
50'
Bénes si vynutil faul na pravé straně, Malin vyrobil standardní situaci pro Slovensko.
49'
Rozehrávka Lichtenštejnska na levou stranu se nesetkala s přesností.
48'
Duda převzal balón a potom přenesl hru na pravou stranu, kde si Tomič ukopl míč za bránu.
47'
Tomič překřížil útočícího hráče a Lichtenštejnsko se tak nedostalo přes půli.
46'
Vypadá to, že nikdo neudělal změnu v sestavě o přestávce.
46'
Slováci tak vedou po poločase 3:0, když skórovali třikrát během úvodních šesti minut. Tím se uklidnili. Mají zápas naprosto kontrolou. Lichtenštejnsko se zatím před Dúbravku dostává pouze sporadicky a pořádně jej neprověřilo. Domácí mají silnou levou stranu s Haraslínem a jen zázrakem by dnes ztratili body.
45+3'
45+3'
Na konci akce Haraslína přes levou stranu přišel centr na hranu malého vápna, ten hosté srazili do rukou gólmana.
45+2'
Tomič dostává kartu za faul z pravé strany na Seleho.
45+2'
Tomič nezpracoval míč na pravé straně, hosté budou vhazovat na vlastní obranné polovině.
45'
Mak se nacházel na levé straně v ofsajdu.
44'
Martin Dúbravka si po dlouhé době zahrál nohama, ale jinak musí být znuděný.
43'
Mak se otočil na hranici vápna a napálil obránce, Bénes potom posílal křižnou přihrávku Dudovi.
42'
Nahrávka na levou stranu na paty zhatila akce Slováků, ale vhazuje ještě Hancko.
40'
Duda si sbíhal na křižný nákop Bénese z pravé strany, ale zradil jej první dotek a Haraslín už nezastihl míč na place.
39'
Slováci drží míč na půli.
38'
Boženík byl zastavený Wieserem, ale Slováci prakticky ihned získali míč zpět.
37'
Duda odehrál míč pryč a Salanovič poté nedosáhl na pas na pravé straně.
36'
Norbert Gyömbér se vrhl ve skluzu proti centru Saglama z pravé strany, Lichtenštejnsko bude zahrávat rohový kop.
35'
Lobotka stačil posunout na pravou stranu, Tomič pak výrazně překopl bránu.
34'
Slováci dominují, těžiště hry je výhradně na jejich útočné polovině.
33'
Centr Tomiče z pravé strany odkopl Beck z šestnáctky.
31'
Haraslín si našel odražený míč na pravé straně a ještě posílal centr na zadní tyč, kde byl Hancko v ofsajdu.
30'
Simon Lüchinger narušil rozehrávku Slováků nedovoleným zákrokem na Hancka.
29'
Obránce vyhnal z levé strany Norberta Gyömbéra a ten musel hrát až dozadu na Dúbravku.
28'
Tomič si narazil s Dudou a toho potom přejel zezadu Wieser.
26'
Slováci zatím mají výraznou převahu na držení míče a tři góly z úvodních šesti minut je evidentně uklidnily.
25'
Slováci si zatím hrají se svým soupeřem. Je to taková kočka-myš.
24'
Sele je dalším ležícím hráčem v hostujícím dresu. Hře zatím schází plynulost a dost se kouskuje.
23'
Bénes vzal roh z levé strany a na přední tyči mířil Norbert Gyömbér hlavou vedle brány.
22'
Tak ne, Maximilian Göppel se vrátil na plac.
21'
Vypadá to, že hosté budou muset střídat.
20'
Maximilian Göppel odnesl běžný souboj s Norbertem Gyömbérem a opět se tak nebude hrát.
19'
Mak centroval z pravé strany na Boženíka do ofsajdu.
18'
Boženík převzal míč na levé straně, sklepl Dudovi, ten vracel nepřesně až za branku.
17'
Škriniar nakopával na pravou stranu, kde se nedostal Tomič přes bránícího Maximiliana Göppela.
16'
Oba týmy dnes nastoupily s černými páskami. Je tomu dvaadvacet let od teroristických útoků Al-Kaidy v USA.
15'
Bénes upadl po souboji v levé části vápna, vykopávat bude Benjamin Büchel.
14'
Jeden z hostujících fotbalistů byl ošetřovaný, ale Lichtenštejnsko nebude muset střídat.
13'
Dobře myšlená nahrávka Lobotky se odrazila k Haraslínovi na levou stranu, ten nastřeloval balón do ohně.
12'
Mak nevyužil sklepnutí v pravé polovině vápna, Slováci pak hrají na polovině hrací plochy.
11'
Haraslín ostře faulovaný Beckem z pravé strany hodně na hranici udělení žluté karty.
10'
Lichtenštejnsko zatím absolutně nestíhá a vyloženě si koleduje o pořádný debakl.
8'
Haraslín zasekával na levé straně vápna, položil si obránce, ale brankář dobře zmenšil úhel.
6'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Bénes nacentroval z levé strany na ROBERTA MAKA a ten z druhého doteku k pravé tyčce přidává třetí slovenskou trefu.
3'
Benjamin Büchel zaváhal při výběhu z brány při centru zleva, ONDREJ DUDA si rychle přehodil míč a přes hráče na čáře zvýšil.
1'
Boženík vyhrál hlavu a prodloužil míč na levou stranu, odkud DÁVID HANCKO přehodil vybíhajícího gólmana. Od výkopu uplynulo devět sekund. Jedná se o historicky nejrychlejší branku v historii samostatného slovenského národního týmu.
1'

Slovensko: Dúbravka – Tomič, Gyömbér, Škriniar (C), Hancko – Duda, Lobotka, Bénes – Mak, Boženík, Haraslín.
Náhradníci: Ravas, Rodák – Pekarík, Vavro, Tupta, Ďuriš, Polievka, Hrošovský, De Marco, Schranz, Kucka, Bero.
Trenér: Francesco Calzona

Lichtenštejnsko: Büchel (C) – Beck, Traber, Malin – S. Wolfinger, Lüchinger, Wieser, Sele, Göppel – Saglam, Salanović.
Náhradníci: Foser, Lo Russo – Mikus, Marxer, Notaro, Meier, Yildiz, F. Wolfinger, Schlegel, N. Hasler, Haas, Netzer.
Trenér: Konrad Fünfstück

Rozhodčí: Van Der Eijk – Honig, van Zuilen (NED).
Delegace
Zápas proběhne pod bedlivým dohledem čtveřice nizozemských rozhodčích. Jako hlavní sudí byl delegován Sander Van der Eijk, jeho asistenty jsou Rogier Hoing a Joost van Zuilen. Role čtvrtého rozhodčího se zhostí Dennis Higler.
Vzájemné zápasy
V červnu vyhráli Slováci ve Vaduzu 1:0 trefou Denise Vavra z nastavení prvního poločasu.
Lichtenštejnsko je samozřejmě obrovským papírovým outsiderem tohoto duelu. V kvalifikační skupině se nachází na samotném chvostu, když zatím nebodovalo. V úvodních čtyřech duelech neskórovalo a kupříkladu schytalo domácí výprask 0:7 od Islandu. Na svůj gól si počkalo až do pátka, kdy se představilo v Bosně a Hercegovině. Po zásahu Edina Džeka a lichtenštejnském vlastenci se prosadil dvaatřicetiletý záložník Sandro Wolfinger.
Slovensko
Slováci jsou momentálně ve své skupině druzí o skóre před Lucemburskem. S ním na úvod kvalifikace doma remizovali 0:0. Od té doby zaznamenali tři výhry a páteční prohru doma s Portugalskem po trefě Bruna Fernandese ze závěru prvního poločasu. Nutno podotknout, že v dresu mistrů Evropy z roku 2016 nemusel dohrát Cristiano Ronaldo. Slovensko, které nescházelo na posledním EURO, zažívá éru po konci kariéry Marka Hamšíka. Ten se přesunul do realizačního týmu. Trenér Calzona spoléhá například na záložníka Dudu, který se nedávno trefil v souboji s AS Řím, nebo na obránce Miliana Škriniar. Slovenský stoper v létě po dlouhých letech opustil Inter Milán a posílil PSG.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu kvalifikace o postup na fotbalové ME 2024, ve kterém se střetnou Slovensko a Lichtenštejnsko. Začínáme ve 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.