Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Slovensko : Portugalsko - 8. září 2023   20:45

Slovensko
Slovensko
0:1
(0:1)
Portugalsko
Portugalsko
43' B. Fernandes  (B. Silva)
Slovensko
Dúbravka – Pekarík, Vavro, Škriniar (C), Hancko – Kucka (75. Bénes), Lobotka (83. Hrošovský), Duda – Schranz (63. Suslov), Polievka (63. Boženík), Haraslín (83. Ďuriš).
Rodák, Ravas – Valjent, Tomič, Gyömbér, De Marco, Bero.
Nyberg (SWE) – Beigi (SWE), Söderqvist (SWE)
Štadión Tehelné pole, Bratislava
Portugalsko
Costa – Dalot, Dias, Ant. Silva, Cancelo (62. Semedo) – B. Silva, Palhinha, B. Fernandes – Vitinha (62. Otávio), Ronaldo (C), Leão (62. Neto).
Patrício, Sá – Toti, Ramos, Félix, Danilo, Inácio, Horta, Jota.

Utkání je u konce a po závěrečném hvizdu pokračuje spanilá jízda Portugalska skupinou J. Po přestávce se sice Slovensko snažilo o srovnání skóre, jenže Schranz ve skluzu křížnou ranou minul a Škriniar hlavičkou zblízka přestřelil. Portugalci se směrem kupředu moc nehnali a tak nejzajímavějším momentem byl Ronaldův skluz, kterým trefil Dúbravku a dostal za to žlutou kartu. Každopádně gól ve druhé půli nepadl a zápas skončil výsledkem 0:1. Slovensko je po své úvodní porážce druhé s deseti body, zatímco Portugalsko je stoprocentní s 15 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 8:6. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 10:12.
90+6'
90+6'
Centr byl odvrácen, míč skončil na opačné straně a bude se pouze vhazovat.
90+5'
Možná poslední šance Slovenska srovnat, je tu rohový kop.
90+4'
Ronaldo se po střetu se Škriniarem pokusil natáhnout čas ležením na trávníku, pokračovalo se ale bez přerušení.
90+3'
Nepovedený centr domácích z pravé strany, následoval pak další rázný odkop Portugalců.
90+2'
A dokonce se už i zapojil do rychlého brejku Portugalska. K míči se nedostal, ale hra je poblíž Dúbravky, což hostům maximálně vyhovuje.
90+1'
Ronaldo je v pořádku, bude pokračovat.
90'
Jenže standardní situace se domácím vůbec nevydařila, Bénes trefil Ronalda do hlavy a ten je teď v péči lékařů.
89'
Faul na Boženíka, tohle bude hodně nebezpečný přímý kop pro domácí celek!
88'
Roh domácích, přetažený centr skončil u Pekaríka, který jej nedokázal vrátit před branku.
87'
Žlutou kartu za řeči si vysloužil domácí trenér Francesco Calzoni.
86'
Hanckovi nesedl centr, ten byl odvrácen ještě kus před Costou.
84'
Zaplněné tribuny ženou hráče v modrém do útoku, ti ale marně hledají cestu ke Costovi.
83'
Střídání v týmu Slovensko:
ze hřiště odchází Lukáš Haraslín, přichází Dávid Ďuriš.
83'
ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Patrik Hrošovský.
83'
Na opačné straně se o centr pokoušel Bénes, ale byl u toho záhy zablokován.
82'
Prostrčení do uličky na Ronalda bylo sice dobrou myšlenkou, nicméně provedení bylo horší. Pas byl až moc prudký.
81'
Další pas z pravé strany, před Dúbravkou zakročila obrana.
80'
Hosté teď posílají centry před Dúbranku, obrana Slovenska si zatím ví rady.
79'
Fernandes se snažil přejít přes obranu, v pokutovém území ale přehnal důraz a byl mu odpískán útočný faul na Hancka.
78'
Portugalci se snaží hlavně držet míč, nikam směrem kupředu nepospíchají.
76'
Ronaldovi zatím není přáno, nyní jej po ráně z pravé strany vychytal skvělý Dúbravka.
75'
ze hřiště odchází Juraj Kucka, přichází László Bénes.
74'
Slováci začínají přidávat na tempu, poslední okamžiky se hrají převážně u Costovy šestnáctky.
72'
Následoval ostrý centr do vápna, na který si naskočil Škriniar a jeho hlavička zblízka prolétla jen těsně nad břevnem!
72'
Faul na pravé straně na Dudu, Slovensko bude rozehrávat přímý kop.
70'
Na hranici pokutového území dostal přihrávku Ronaldo, vystřelil okolo Vavra, ale rána se mu svezla po kopačce a skončila velký kus vedle branky.
69'
Centr hostů z levé strany, jistě ale odvracel Škriniar.
67'
Costa měl trochu problémy s rozehrou, když na něj dotírala ofenzíva Slovenska, dokázal se ale z toho dostat a ještě přesně přihrát na spoluhráče.
65'
Roh hostů, tohle ale bylo bez ohrožení slovenské branky.
65'
Celá situace s Ronaldovým faulem se ještě kontrolovala u videa, barva karty se ale neměnila.
63'
ze hřiště odchází Róbert Polievka, přichází Róbert Boženík.
63'
ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Tomáš Suslov.
62'
Střídání v týmu Portugalsko:
ze hřiště odchází Vitinha, přichází Paulo Otávio.
62'
ze hřiště odchází João Cancelo, přichází Nélson Semedo.
62'
ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Pedro Neto.
62'
Hosté se teď dostali do vápna a najednou se před Dúbravkou objevil Cristiano Ronaldo. Šel do zakončení skluzem, kdy míč zrovna netrefil, ale kopačkou zasáhl gólmana Slovenska! Dostal za to žlutou kartu.
60'
Rohový kop pro Portugalsko, po krátkém závaru se o zakončení snažil Leão, ale bez úspěchu.
58'
Napadání hostů je na vysoké úrovni, Slováci teď mají docela problém se dostat z vlastní půlky.
56'
Nyní si ale Schranz naběhl levou stranou do vápna a v pádu vyslal křížnou střelu. Costa si mohl oddechnout, šlo to vedle!
55'
Na opačné straně podobně pohořel Schranz, jeho pas po zemi skončil u obrany Portugalska.
54'
Leão se dokázal přehnat okolo Pekaríka, ale následně z levé strany neodcentroval.
53'
Žlutá karta na straně Slovenska, za přidržení soupeřova dresu byl potrestán Ondrej Duda.
51'
Zákrok i na opačné straně, Costa v poklidu lapil Pekaríkovu střelu z pravé strany.
50'
Ze střední vzdálenosti navíc střílel João Cancelo a prověřil Dúbravkovu připravenost. Ten odolal a připsal si další úspěšný zákrok.
50'
Domácí tým se v úvodu druhé půle snaží o napadání rozehrávky soupeře, nicméně Portugalci hrají zatím s velkou lehkostí.
48'
Schranz se k centru nedostal, Cancelo jej čistě obehrál a odkopl směrem k půlce.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
Je za námi první půle, která nepřinesla zrovna strhující fotbal. Oba celky vycházely z dobré obrany a většina akcí končila daleko před šestnáctkami. Našly se ale i výjimky. Fernandes vyzkoušel Dúbravkovu pozornost střelou po zemi a na opačné straně po Pekaríkově příhře zakončoval o centimetry vedle Lukáš Haraslín. Už to vypadalo, že se gólu nedočkáme, ale přišla 43. minuta a pěkný průnik Bruna Fernandese. Jeho křížná rána po zemi překvapila Dúbravku a do šaten se odešlo za stavu 0:1.
45+3'
45+1'
Po centru z přímého kopu si na vysoký pas naskakoval Ronaldo, jeho hlavičce ale scházelo více přesnosti.
45'
Costa teď zaváhal s rozehrávkou od své branky a doslova namazal soupeři. Jenže ti byli stejně překvapeni a obrana Portugalska si pak už poradila.
43'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Najednou je tu gól a hosté vedou. Pravou stranou se k vápnu vydal BRUNO FERNANDES, všechno vzal na sebe a k překvapení všech vyslal křížnou ránu po zemi, která zaplula za Dúbravku – 0:1!
42'
Tohle byla velká šance Slovenska! Z pravé strany přihrál Pekarík, našel Haraslína a ten svou ranou lízl Costovu tyč!
41'
Dlouhý nákop Portugalska směrem k Dúbravkovi, ten ale vše dobře přečetl a na hranici vápna zakročil.
40'
A zase pasáž, kdy tu máme velké množství přihrávek bez většího posunu směrem kupředu.
38'
Hostující Palhinha byl faulován Lobotkou, ten si také neodpustil několik slov směrem k sudímu, nebyl ale za to potrestán.
36'
Vitinha se postavil k následnému přímému kopu z levé strany, zkusil to na vzdálenější tyč, ale Dúbravkovu branku překopl.
35'
Je tu první žlutá karta, za ostrý zákrok na Leãa si ji prohlédl domácí Ivan Schranz.
34'
Není to teď zrovna nejlepší fotbal, marně čekáme na nějakou řádnou příležitost.
32'
Další roh pro Portugalsko a opět Vitinhův centr vyřešil Dúbravka jistým vyboxováním.
30'
Zase jsme tu měli pauzu na ošetření, neboť skluzem proti sobě šli Duda a Palhinha. Po ošetření jsou zase oba připraveni do hry.
28'
Schranz se diví, že mu byl odpískán nedovolený zákrok, sudímu neúspěšně naznačoval, že to bylo přes míč.
26'
Trochu pomalejší fáze zápasu, hosté s rozehrou nikam nepospíchají. Jakoby chtěli soupeře ukolébat.
24'
Na chvíli se teď hrálo na půlce hostů, Pekarík se Schranzem ale cestu ke Costovi nenašli.
22'
Na trávníku zůstal chvíli ležet Kucka, který sudímu naznačoval, že byl trefený rukou do hlavy. Bude pokračovat a s ním i náš zápas.
21'
Hvězda světového fotbalu se až nyní dostala v pokutovém území k hlavičce, kdy se jednalo o sklepnutí na spoluhráče, ale i tohle obrana Slovenska pokryla.
20'
Teď šel portugalský útok do plných, přes obranu se neprobil ani Cristiano Ronaldo.
18'
Portugalsko mělo rohový kop, Vitinha však svůj centr poslal přesně do Dúbravkových rukavic.
17'
Tohle už ale pro hosty byla slibná šance. Najednou se u vápna zjevil Fernandes, našel si prostor pro střelu, ale ranou po zemi Dúbravku nepřekvapil.
16'
Po delší době se připomněl Ronaldo, jeho volej z pravé strany vápna mu ale vůbec nesedl a branku minul.
14'
Už je po všem, po krátké rozehře zaútočili Slováci levou stranou, ale Kucka byl nakonec v ofsajdu.
13'
Schranz přijal dlouhý pas za obranu Portugalska, sám sice nevystřelil, což se pak nepovedlo ani Polievkovi. Až Haraslín vyslal pokus, který byl sražen na roh.
11'
No vida, hned tu byl pokus domácích. Na přihrávku z pravé strany si ve vápně naběhl Polievka, jeho sklepnutí šlo ale přesně doprostřed, kde byl připravený Costa.
10'
St=ale čekáme na první střelu zápasu, je vidět, že oba celky si dávají v obraně velký pozor.
9'
Trochu se nám přitvrzuje, nyní to po zákroku od Dudy pocítil Bruno Fernandes.
8'
Domácí Polievka sprintoval pravou stranou, a pak bylo záhadou, zda střílel z ostrého úhlu, či hledal nabíhajícího Haraslína. Každopádně míč skončil zase mimo hrací plochu.
7'
Pekarík je už na nohou, Leão ještě leží, ale vypadá to, že oba budou moci pokračovat ve hře.
6'
Hlavami se nám u pomezní čáry střetli Pekarík a Leão a lékaři obou celků museli rychle vystartovat na hrací plochu.
5'
Blíže k brance se už dostal hostující Dalot, toho ale dobře odzbrojil Hancko a je z toho odkop od Dúbravkovy branky.
4'
Zatím se hraje docela živý fotbal z obou stran, akce ale končí velký kus před vápny.
3'
Centr na Haraslína postrádal přesnost, míč skončil mimo hrací plochu, rozehrává se od Costovy branky.
2'
Ponechaná výhoda domácím moc nepřinesla, sudí se nyní vrací k faulovanému Lobotkovi, kterého zkosil Palhinha. Sudí však nakonec ani faul nakonec netrestal.
1'
O malou chvíli později vyslal první pokus Vitinha, šlo to ale o velký kus vedle Dúbravkovy branky.
1'
Portugalci se hned vrhli do útoku, levou stranou pospíchal k vápnu Ronaldo, centr se mu ale vůbec nevydařil.
1'

Slovensko: Dúbravka – Pekarík, Vavro, Škriniar (C), Hancko – Kucka, Lobotka, Duda – Schranz, Polievka, Haraslín.
Náhradníci: Rodák, Ravas – Valjent, Tomič, Gyömbér, Suslov, Boženík, Bénes, Hrošovský, De Marco, Ďuriš, Bero.
Trenér: Francesco Calzona

Portugalsko: Costa – Dalot, Dias, Ant. Silva, Cancelo – B. Silva, Palhinha, B. Fernandes – Vitinha, Ronaldo (C), Leão.
Náhradníci: Patrício, Sá – Semedo, Toti, Ramos, Félix, Danilo, Inácio, Horta, Otávio, Neto, Jota.
Trenér: Roberto Martínez

Rozhodčí: Nyberg (SWE) – Beigi (SWE), Söderqvist (SWE).
Oba celky jsou již na hrací ploše, následují národní hymny a hned poté začne samotný zápas.
Zápas se odehraje na Štadiónu Tehelné pole a výkop je naplánován na 20:45. Nic si tedy na tento čas neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Glenn Nyberg, kterému budou na pomezí asistovat Mahbod Beigi a Andreas Söderqvist. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Adam Ladebäck, všichni ze Švédska. U videa pak budou Pol van Boekel a Edwin Van De Graaf z Nizozemska.
Slovensko

Domácí tým je v tuto chvíli na druhém místě, když ve čtyřech duelech vybojoval deset bodů za tři výhry a jednu remízu. Ta přišla hned v úvodním kole kvalifikace, kdy Slovensko překvapivě neporazilo Lucembursko a duel skončil 0:0. Pak už to bylo lepší a postupně zdolalo doma Bosnu a Hercegovinu 2:0, na Islandu vyhrálo 2:1 a nakonec po gólu Vavra i 1:0 v Lichtenštejnsku.

Portugalsko

Hosté jsou na tom ještě lépe, jsou totiž lídry skupiny s plným počtem dvanácti bodů a skóre 14:0! Portugalci nejprve smetli 4:0 Lichtenštejnsko, poté si přivezli body po výsledku 6:0 z Lucemburska, následovala domácí výhra 3:0 proti Bosně a Hercegovině a naposledy se Portugalsko představilo na Islandu, kde až v úplném závěru rozhodl o výhře 1:0 Cristiano Ronaldo.
Dobrý večer u dalšího zápasu kvalifikace na ME 2024. Společně se podíváme na duel skupiny J mezi Slovenskem a Portugalskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.