Plzeň to dokázala! Borisov porazila díky brance Bakoše porazila 1:0 a nakročila do jarní fáze Evropské ligy.

89. minuta

Plzeň v nepříjemné mlze a chladu bojuje dál statečně, ale síly pomalu dochází. Hráči se nyní musí pořádně kousnout a vítězství v závěrečných minutách uhlídat.

83. minuta

Plzeň nesmí své vedení jen hlídat a snažit se být dál aktivní, což předvádí v posledních minutách. Naopak domácím nezbývá než přitlačit a snažit se o vyrovnání.

76. minuta

Hra Borisova je pořád pomalá, mají katastrofální přechod do útoku. Jejich hráči jako by si nevěřili, nepřidají jim ani nespokojení pískající diváci. Ale Plzeň si musí dávat pořád pozor, nic nemá jisté.

74. minuta

Všímám si v mnoha zápasech Plzně, že většinu rohových kopů rozehrávají na krátko. Myslím, že je to kvůli tomu, že vysoké hráče mají jen dva stopery. Bakoš samozřejmě také umí hrát hlavou, ale není to postavou vysoký hráč. Borisov má výškovou převahu a pro Plzeň je těžší se prosadit. I když měla hodně rohů, neprosadila se z nich. Snažila se překvapit rozehrávkou a pohnout zažitým postavením Borisova, jehož hráči jsou fyzicky daleko vyspělejší a rohy zatím zvládá.

67. minuta

Zatím musím pochválit výkon celého plzeňského mužstva, ale vyzdvihl bych Jiráčka. Hraje na velkém prostoru, je na na něm vidět, že jde o fotbalistu, který roste zápas od zápasu.

63. minuta

Domácí tým podle očekávání zařadil vyšší rychlostní stupeň, zdá se mi, že trochu nejistý je teď Čech v brance. Přesto se do velké šance propracoval znovu Petržela, ale neproměnil. Věřím, že některou další plzeňští zvládnou lépe.

62. minuta

Plzeň nesmí zalézt do hlubokého bloku, naopak - hrát pořád aktivně, napadat, ale zároveň dávat pozor na protiútoky.

60. minuta

Petržela hraje ve velké pohodě, už dlouho jsem ho takhle neviděl, což potvrdil akcí před vedoucím gólem. Škoda, že před chvílí z brejku nepřidal druhý.

59. minuta

Rychlé brejky do otevřené obrany, to je velká zbraň Plzně. Touhle cestou by hosté mohli dát druhý gól a pojistit si vedení.

57. minuta

Vedoucí gól patří k typickým brankám, které Plzeň střílí. Petržela umí dojít do křídelního prostoru až k lajně, pak dát nebezpečnou zpětnou přihrávku. Bakoš věděl, kam se má postavit.

56. minuta

Český tým měl zatáím určitě více šancí než domácí mužstvo, které je spíše nebezpečné v protiútoku. Jako by si oba týmy otočily role a Plzeň jako by hrála doma a Borisov venku, i s vědomím toho, že má o bod více.

52. minuta

Šance Plzně jsou daleko uhlazenější,. Borisov hraje postupným útokem a hodně kazí, jako by si domácí hráči nevěřili. Měli také šance, jednou likvidoval Čech, podruhé zahrozili na konci poločasu. Jakmile ale hrají postupný útok, je to z jejich strany katastrofální.

50. minuta

Plzeň potvrdila můj odhad, že bude velmi aktivní a bude hraje svou hru. Herní projev viktoriánů je ohromně sebevědomý. Dokáží si poradit ve zkuštěném prostoru, v těžišti míče. Jejich středová řada udává tón hry a tempo.

49. minuta

Stadion během přestávky pohltila mlha, valí se ze včech stran a mráz zelézá za nehty.

47. minuta

Plzeň musí dávat v druhém poločase velký pozor. Borisov měl několik nebezpečných akcí, je třeba dávat pozor zejména na rychlé brejky.

Začal druhý poločas, Plzeň zatím vede nad Borisovem 1:0

Zasloužené vedení Plzně. Na hráčích je vidět ohromné sebevědomí, což hraje obrovskou roli. I když měl Borisov několik slibných příležitostí, Plzeň však jasně dominuje. Jsem velký optimista, že to Západočeši dneska zvládnou.

Skončil první poločas. Plzeň zatím v Minsku nad Borisovem vede díky brance Marka Bakoše 1:0.

45. minuta

Plzeň potvrdila, že bude hrát aktivně a po několika šancích se skvěle uvolnil v pohodě hrající Petržela a Bakoš byl na správném místě, jako už mnohokrát."

44. minuta

Krásná akce a gól, Plzeň je díky brance Bakoše na koni. Za Plzeň v základní skupině Ligy mistrů zatím nestřílel nikdo jiný.

Góóóóól!!!! Marek Bakoš těsně před koncem prvního poločasu dostává Plzeň do vedení 1:0

39. minuta

Zatím je to hrozně vyrovnaný zápas, může rozhodnout jedna branka.

37. minuta

Marek Čech je zkušený brankář, čímž neříkám, že to neplatí pro Pavlíka, ale přeci jen Čech odchytal důležité zápasy v předkolech, takže si myslím, že jeho návrat prospěje i hráčům před ním. Určitě je to plus, což gólman doposud potvrzuje jistými zákroky.

32. minuta

Čišovský je pro Plzeň velkou ztrátou. Jde o velice dobrého obránce, pro Západočechy je to klíčový hráč. Naštěstí zatím Borisov Čechovu branku příliš neohrozil.

27. minuta

Zatím sledujeme výtečný fotbal, diváci se baví, mexické vlny obíhají ochozy.

25. minuta

Ševinský do systému zapadne a výrazně se to neprojeví. Plzeň přeci jen hraje venku, kde konstruktivní stoper Čišovský nechybí tolik jako kdyby Viktoriáni hráli doma. Ševinský je spíše defenzivnějším typem stopera, takže by to tolik vadit nemuselo. Zatím v utkání neudělal výraznější chybu.“

21. minuta

Západočeši by dnešní utkání měli zvládnout i díky výborné formě reprezentantů, které ve svých řadách mají. Fotbal je hodně o sebevědomí a Jiráček, Pilař i další si ho postupem na EURO hodně zvedli. Že mají v nohách tolik zápasů, v tom problém nevidím. Naopak - dostali se do správného rytmu.

19. minuta

Jiráček je opět výborný. Má ohromnou sílu, dokáže přejít přes tři hráče

16. minuta

Stadion je zaplněný velmi slušně, určitě víc než se čekalo. Po odvážném nástupu hostující Plzně se z tribun ozývá i nespokojený pískot.l

14. minuta

Plzeň hraje svou hru a v úvodu utkání na nic nečeká. Je rozhodně aktivnější než domácí mužstvo, které má náskok a do převratných, ofenzivních a riskantních útoků se zatím tolik nepouští.

12. minuta

Zápas začaal svižně, oba týmy plní slib, že chtějí útočit.

7. minuta

Potvrzuje se to, co jsem říkal před zápasem. Plzeň hraje se stejnou taktikou v lize i v Lize mistrů, jen proti Barceloně nebo AC Milán používá hlubší blok. Ale rychlý přechod do útoku, nebezpečné brejky, to zůstává jejím hlavním stylem. Což zatím předvádí i s Borisovem.

Plzeň získává na hřišti Borisova důležité tři body a výrazně se přiblížila třetímu místu v tabulce. Zápas rozhodla jediná branka, kterou vstřelil ve dvaačtyřicáté minutě Bakoš. Domácí ve druhém poločase usilovali o vyrovnání, ale míč do sítě nedopravili. Děkuji za pozornost.
90+2
Bressanův pas prolétl hostující šestnáctkou a skončil v zámezí. Čech bude od své svatyně rozehrávat.
90
Rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
89
Hosté střídají, Pilaře nahrazuje Řezník.
88
Centr Gordejčuka odvrací plzeňská obrana, nicméně domácí zůstávají v držení kulatého nesmyslu.
87
Západočeši drželi delší dobu balón na svých kopačkách, plachtící míč však vzápětí stáhl ze vzduchu brankář Gutor a vysílá své spoluhráče do útoku.
85
Kolář ukořistil míč u středového kruhu a Plzeň šetří cenné vteřinky.
83
Zahraje si také Martin Fillo, který střídá Petrželu.
82
Bressan vybídl k zakončení Simiče, jeho střelu pohodlně likviduje Čech. Domácím se čas na vyrovnání krátí, Plzeň se naopak přibližuje ke kýženému vítězství.
80
Kežman se aktivně zapojil do útočného výpadu svého družstva, ale přes bránícího protihráče se k míči v plzeňské šestnáctce nedostal.
79
Střídá také Viktoria. Ze hřiště odchází střelec branky Bakoš, zahraje si Ďuriš.
77
Kouč Borisova si připravil poslední střídání. Na trávník míří Kežman, z bojiště odchází Skaviš.
76
Tlak domácího výběru se stupňuje, Plzeň je rozmístěna v okolí vlastní šestnáctky a brání soupeřův nápor.
75
Borisov střídá, Koncevoje nahrazuje Rudik.
74
Běloruský výběr vybojoval rohový kop zprava. Bressan centroval na přední tyč, tam ale nikdo ve žlutém dresu neoperoval. Hosté poté odvrátili balón do bezpečí.
73
Domácí tým usiluje o vyrovnávací trefu, zatím ovšem neúspěšně. Plzeň pečlivě brání a nepouští soupeře do těsné blízkosti vlastní šestnáctky.
72
Bakoš vidí žluté napomenutí, protihráče zastavil nedovoleným způsobem.
69
Domácí poprvé v zápase střídají. Místo Pavlova si zahraje Gordejčuk.
68
Bakoš faulovaný ve středu hřiště, míč ukořistili Plzeňští.
67
Limberský obral soupeře o balón a Západočeši uklidňují hru.
65
Hosté hrají na brejky, ve kterých jsou hodně nebezpeční. Druhou branku měl na své kopačce Kolář, jehož nalezl Pilař. Prvně jmenovaný ovšem trefil pouze brankáře Gutora.
64
Následně vybojovala rohový kop také Plzeň, Horváthův pas do pokutového území úspěch neslavil. Borisov ihned spěchá do útoku.
63
Pavlov se navíc provinil proti pravidlům a vidí žlutou kartu.
62
Aktivní Bressan se dokázal uvolnit před hostující šestnáctkou, na poslední chvíli mu odkopl míč Rajtoral. Z následného rohu běloruský celek nezahrozil.
60
Borisov je v těchto minutách lepším týmem, Plzeň hrozí spíše z rychlých protiútoků.
59
Další z nabídnutých přímých kopů domácího výběru zakončoval Bressan, tvrdou pumelici ovšem namířil pouze do zdi. Na druhou stranu vzápětí spěchal Jiráček, ale o míč byl připraven.
57
Západočeši rázem otočili hru a Petržela mohl navýšit plzeňské vedení. Z úhlu se dostal až těsně před branku. Mohl nahrávat volným spoluhráčům, nakonec z nevýhodné pozice pálil. Gutor letící míč vyrazil.
56
Z dálky zkoušel štěstí Volodko, přízemní střela mu ovšem příliš nesedla a Čecha nemohla ohrozit. Hostující brankář bude rozehrávat.
54
Roh pro domácí, Borisov vkročil do druhé části zápasu aktivněji.
53
Mlha na stadionu stále houstne, viditelnost se s přibývajícími minutami zhoršuje. Bakoš pálil z hranice šestnáctky, ale nemířil přesně.
51
Bělourský tým vybojoval vzápětí přímý kop z pravé strany, po kterém vznikl u hostující branky velký závar. Bordačev ze strany spíše centroval do malého vápna, balón z jeho kopaček se snesl na břevno!
50
Naopak Plzeň se do těsné blízkosti soupeřovy svatyně dostává poměrně snadno, po Petrželově nabídce střílel z dobré pozice Rajtoral. Brankář Gutor s potíži kryje.
49
Borisov vstoupil do druhého poločasu poměrně aktivně, hostům však stále chybí moment překvapení či přesná střela. Zdlouhavá kombinace domácích zatím hostující tým neděsí.
47
Nad trávníkem houstne mlha, viditelnost se oproti předcházející půli zhoršila. U míče jsou nyní fotbalisté Plzně.
46
Jiráček fauloval Volodka ve středu hrací plochy, domácí nabídnutou standardku rychle rozehráli.
46
Jinak sledujeme pohledný fotbal. Své šance měl také Borisov, ovšem k zakončení se na rozdíl od Plzeňských dostával spíše střeleckými pokusy z dálky.
Polovina zápasu je minulostí, Viktoria vede na hřišti soupeře nejtěsnějším možným rozdílem. Plzeň se zatím prezentuje velice sympatickým výkonem, Západočeši byli v uplynulých minutách mírně aktivnějším celkem a dostali se zásluhou Bakošovy trefy do vedení.
44
Domácí ale za nepříznivého stavu nestrádají, Skaviš motal plzeňským zadákům hlavy v pokutovém území. Ke střele se však nakonec nedostal.
42
Plzeň právě vstřelila branku! Západočeši jsou za svůj nebojácný výkon na soupeřově půdě odměněni vedoucím zásahem! Petržela ze strany prolétl až do pokutového území a jeho přihrávku přesměroval do sítě u malého vápna postavený MAREK BAKOŠ - 0:1.
40
Hosté aktivně napadají rozehrávku soupeře, s čímž má běloruský celek problémy. Jiráček byl nyní nedovoleně přidržen, Plzeň zůstane u míče.
38
Borisov je při chuti, Pavlov vybídl ke sprintu skvěle načasovaným pasem Skaviše. Ten pálil přes obránce pouze do boční sítě.
36
Domácí vybojovali rohový kop, po sérii odrazů se do balónu z velké dálky opřel Pavlov. Jeho střelu si brankář Čech dokázal pohlídat.
35
Bystroň vidí žlutou kartu, když skluzem poslal k zemi protihráče na vlastní polovině hřiště.
33
Dlouhé obléhání soupeřovy šestnáctky zakončil střeleckým pokusem aktivní Bressan, jenže míč mířil mimo hostující bránu.
32
Domácí drží míč na svých kopačkách a kombinují v okolí středového kruhu.
31
Po delší době vklouzl míč také do rukavic Marka Čecha, jenž stáhl ze vzduchu plachtící balón a rozehrává.
29
Volodko se přes dvojici protivníků neprosadil, do protiútoku mohla uhánět Plzeň. Ovšem obrana Borisova zapracovala na výbornou.
28
Balón proklouzl až před malé vápno, odkud se snažil dotlačit míč do sítě Ševinský. Kulatý nesmysl ale včas odvrátila do bezpečí obrana domácího družstva.
27
Bressan si zpracoval míč rukou, což nizozemský sudí nepřehlédl. Další standardka pro Viktorii, tentokrát z nadějnější pozice.
26
Český tým vzápětí vybojoval také rohový kop, centr na zadní tyč odvrací domácí družstvo znovu do zámezí.
24
Zatím sledujeme parádní fotbal plný střeleckých pokusů a zajímavých momentů. Plzeň vybojovala přímý kop na levé straně hřiště.
23
Ovšem kupředu se vydala také Plzeň a Gutor měl plné ruce práce, Pilařovu střelu vytěsnil tygřím skokem na rohový kop.
21
Více ze hry mají nyní fotbalisté Borisova, které sborově povzbuzuje také domácí publikum. Domácí v těchto chvílích kombinují na polovině hřiště.
20
Viktoria zaváhala při rozehrávce, což mohl běloruský soupeř potrestat. Bressan prolétl až k plzeňské šestnáctce a bez váhání pálil, míč mířil zhruba dva metry nad břevno.
19
Ani jeden z celků na nic nečeká, hraje se hodně otevřeně. Střelecký pokus si vzápětí připsal také Skaviš, tvrdou ranou ovšem západočeskou svatyni minul.
17
Po delší době se hra přesunula také na opačnou stranu hřiště, Jurevič odzkoušel svoji levačku z třiceti metrů. Mířil vysoko nad bránu.
16
Hosté jsou v těchto minutách aktivnější, Hortváth pálil před malým okamžikem z dálky. Střela mu ale vůbec nesedla, Gutor zasahovat nemusel.
15
Jiráček oklamal dvojici protihráčů a předložil balón Ševinskému, jehož o kulatý nesmysl připravil protivník.
14
Západočeši se zatím poměrně lehce dostávají do těsné blízkosti pokutového území soupeře, nyní vybojovali rohový kop.
13
Rajtoral poslal z pravé strany přesný centr na Bakoše, jehož hlavičku našel v náručí brankář Gutor.
10
Nakonec z toho byl rychlý kontr domácího celku, který naštěstí pro Plzeň zakončil nepřesnou střelou Bressan. Byla to ale velmi nebezpečně vypadající akce.
9
Plzeň měla možnost kopat další rohový kop. Tentokrát to zkusil Horváth rozehrát nakrátko na Petrželu, Plzeňští to ale nezvládli a rychle přišli o míč.
6
Zatím sledujeme velice vyrovnanou partii. Zdá se ale, že se dnes bude hrát otevřený fotbal.
4
Po akci Petržely kopali hosté rohový kop, míč po centru Horvátha skončil v zámezí a je z toho odkop.
3
Na druhé straně kopali přímý kop domácí, brankář Čech byl ale na svém místě a balon vyboxoval mimo.
2
Plzeňští fotbalisté začali aktivně a hned v úvodu se do velké šance dostal Pilař, domácí brankář předvedl výborný zákrok.
1
Úvodní sestavy: BATE Borisov: Gutor - Jurevič, Filipenko, Simič, Bordačev - Baga, Volodko, Bressan, Pavlov, Koncevoj - Skaviš FC Viktoria Plzeň: Čech - Rajtoral, Bystroň, Ševinský, Limberský - Petržela, Kolář, Horváth, Jiráček, Pilař - Bakoš Rozhodčí: K. Blom - N. Siebert, P. Langkamp (všichni Nizozemsko).
Vítáme vás u on-line přenosu z atraktivního utkání základní skupiny Ligy mistrů mezi BATE Borisov a Viktorií Plzeň. Ani jeden z celků asi nemá ambice postoupit do jarního osmifinále a sledovat tak budeme boj o postup do Evropské ligy.

Devadesát minut před zápasem je stadion zahalen do mlhy, dilně mrholí, počasí nic moc.