Pro dnešek díky za pozornost, pěknou noc.
A teď už je skutečně konec. Basilej odehrála dobré utkání především v prvním poločase. Trpělivě hrající Kluž čekala na chyby a pak udeřila. V rozmezí pěti minut dvakrát skóroval muž utkání Sougou. Ten mohl přidat i hattrick, měl k tomu dvě mega šance, jenže Sommer svůj celek uchránil od další katastrofy. I tak jsou šance Švýcarů malé, protože Rumuni si vytvořili výborný výsledek do odvety. Stejně jako v Liberci vítězí opět 2:1.
90+5
Nejlepší hráč zápasu Sougou měl tutovku jako blázen. Opět byl zcela sám před Sommerem a ten vytáhl exkluzivní reflexivní zákrok nohou. Basilej měla obrovské štěstí, protože třetí branka v její síti by zřejmě znamenala konec postupových nadějí.
90+4
Hodně nervózní byli domáci v závěru zápasu a také se udála menší potyčka, kterou rozhodčí vyřešil udělením několika karet.
90+3
Tak teď se rozhodčí s ničím nepáral vytahoval karty jako v mariáši. Postupně vyfasoval žlutou Steinhöfer, Alexandr Frei a hostující Sare.
90+3
90+3
90+2
Basilej v závěru nemá dostatek sil a nějaký nápor nepřichází. Je to křeč a beznaděj.
90
Ve slibné šanci Alex Frei, ale jemu znemožnil zakončení včas vyběhnuvší Felgueiras.
90
Nastavují se čtyři minuty nad rámec druhého poločasu.
89
Sommer lapil míč do náruče a ihned ho posílá kupředu.
89
Blíží se závěr utkání a u míče jsou hosté, kteří drží takticky míč. Navíc vybojovali roh.
86
Zahraje si také Radoslav Kováč. Vystřídal Saura.
85
Mohlo být definitivně vymalováno. Sougou měl zaděláno na hattrick. Senegalský fotbalista se opět dostal zcela osamocen do pokutového území a po jeho ráně se zatřásla konstrukce brány. Sommer jen přihlížel jak letí tvrdý projektil do tyče!
84
Domácí se pokouší o zoufalý nápor, ale ten je tlumen deseti bránícími hráči soupeře. Tak to Basilej zkouší střelami z dálky, jenže je to většinou nepřesné.
82
Držení míče hovoří výrazně pro domácí 65%, zatímco hosté pouze 35%, ale výsledek je diametrálně odlišný. Je vidět, že Liberec nevyřadili žádní nazdárci, ale kvalitný tým plný cizinců.
80
Do konce něco přes deset minut a hosté hrají to co potřebují. Kouskují hru a pečlivě brání.
79
Druhé střídání trenéra Vogella. Na zelený pažit nastupuje Alexandr Frei, pod sprchy putuje Valentin Stocker.
78
Utkání je bohaté také na žluté karty. Celkovou šestou inkasuje domácí Dragovič.
75
Felgueiras neměl problém po slabé střele Strellera. Najednou jsou na řadě domácí, kterým se hra a hlavně výsledek zhroutil jako domeček z karet.
74
Naposledy střídá kouč Andone. Na plac vstupuje Nicoară, odpracovanou šichtu má Rui Pedro.
73
Kouč domácích reaguje na nepříznivý výsledek střídáním. Dohrál Degen a na jeho místo jde Fabian Frei.
71
Kluž právě vstřelila branku!

Dějí se věci. Za pět minut máme úplně jiný výsledek a především zcela jiné možnosti pro Kluž. Přeci jen vstřelit u soupeře dva góly, s tím se dá postoupit. Zakřiknutá Basilej nechala znovu volného MODOU SOUGOU a ten napálil míč přesně do šibenice. Levá, pravá, žádný problém se zakončením.
68
Odpověď mohla přijít okamžitě. To by však Streller musel trefit bránu. Mnoho nechybělo, ale stav se nemění k radosti Rumunů.
67
Hosté podruhé střídají. Odešel Godémeche a přišel Muresan.
66

Tak to byl hodně rychlý kontr Kluže. Obrana Basileje zapomněla za svými zády senegalského fotbalistu MODOU SOUGOU a ten vyřešil celou situaci chladnokrevně. Dostal se do prostoru vápna a střelou po zemi překonal bezmocného Sommera. Hosté byli ve druhém poločase horším týmem, přesto se dočkali vyrovnání. To má pro ně do odvety cenu zlata.
65
...byla z dobré pozice, přibližně dvacet metrů od brány. Kopu se zhostil Rada a vysoko přestřelil.
64
Není všem dnům konec, opět standardka pro hosty...
63
Rohový kop měli také hosté, kteří se po delší době nastěhovali před Sommera. Domácí brankář vyboxoval centr Bastose před pokutové území, tam se snažil zakončovat Godémeche, ale žádná sláva to v jeho podání nebyla.
62
Po něm pálil Cabral hodně nepřesně.
61
Nacvičený signál nevyšel, bude z toho alespoň roh.
60
Pedro fauloval před vápnem Cabrala a je tu velice slibná standardka.
60
Následně v rychlém sledu další rychlý kontr domácích. Salah po pasu Parka upaloval na bránu, ale Felgueiras včas vyběhl a uklidil míč do bezpečných míst.
58
Mohla to být tutová šance. Steinhöfer odcentroval do pokutového území, kde byl připraven na dorážku Stocker, ale byl odmáván a odpískán ofsajd.
57
Hra se hodně kouskuje a také se přitvrzuje.
55
A další karta. Faul ve středu hřiště předvedl Bastos a je za to oceněn žlutým kartonkem.
54
Žluté napomíná inkasuje také Mário Felgueiras, který si "pohovořil" s rozhodčím.
54
Pro Pedra vše dopadlo dobře a může pokračovat ve snaze o vyrovnání.
52
Nebylo moc co řešit a Degen může být rád, že za ostrý skluz do Pedra dostal pouze žlutou kartu. Faul bez míče, hodně nebezpečný moment pro zdraví hráče.
50
Hostující lodivod poprvé zasahuje do sestavy. Odešel smolař zápasu Kapetanos a na jeho místo jde Ronny.
49
Ale ani domácí se nechystají hrát nějakého zanďoura a začali hodně odvážnou kombinační akcí, na jejiž konci byla nebezpečná hlavička Stockera. Felgueiras ji vytáhl nad břevno. Hned v úvodu druhého poločasu mohlo být 2:0.
48
Uvidíme, co ukáží hosté ve druhém poločase. Rumunský mistr začal hodně z ostra.
47
Svižný poklus předvedl po pravé straně Pinto a jeho útočné rejdy zastavil za cenu žluté karty Stocker.
46
Je za námi velice pohledný první poločas, ve kterém bylo k vidění na obou stranách mnoho šancí. Jednu z nich dokázali využít domácí gólem do šatny, když se trefil kapitán Streller. Kluž mohla jít do vedení krátce před tím. To by však Kapetanos nesměl selhat. Druhá půle začíná ve 21:47.
45+1
A smolař posledních minut Pantelis Kapetanos vyfasoval první žlutou kartu dnešního mače.
45
Nastavuje se jedna minuta.
44
Basilej právě vstřelila branku!

V každém sportu platí otřepané pořekadlo nedáš - dostaneš. A nyní to platí dvojnásob. Po Kapetanosově tutovce se do rychlé akce dostali domácí. Z levé strany nacentroval do vápna Cabral a našel MARCA STRELLERA, který napřáhl z voleje v hodně ekvilibristické pozici a trefil se přesně do šibenice. Výstavní gól v síti Felgueirase, který bude určitě aspirovat do nějakých gólových hitparád.
42
A už tam mohl být, tutovku jako hrom měl na kopačce Pantelis Kapetanos, který dostal nádhernou přihrávku do uličky. Jenže to zakončení, jeho prudká rána zamířila metr nad bránu. Přitom si těsně před malým vápnem mohl vybrat, jak zakončí. Volil špatnou variantu.
42
Blíží se závěr prvního poločasu úvodního zápasu čtvrtého předkola Ligy mistrů a gól jsme stále neviděli.
41
Už je zpět, před chvíli podstoupil ostrý souboj a zřejmě jeho kotník dostal řádně naloženo.
39
Hráč se spíše hokejovým číslem "99" Modou Sougou je nyní ošetřován u postranní čáry.
38
Kluž se musí bránit, teď mnohem častěji operují před pokutovým územím svého soupeře. Ale nějaké závěžné ohrožení nepřichází.
36
Salah napřáhl z pětadvaceti metrů a míč letěl hodně nad. Felgueiras mohl být tentokrát klidný.
34
Po něm hlavičkoval Sauro a míč letěl kousíček vedle tyče. Nicméně veškeré vzrušení bylo zbytečné, sudí Ericsson odpískal útočný faul domácímu hráči.
33
Stocker se pokoušel odcentrovat z pravé strany, leč Pinto zasáhl a srazil míč na rohový kop.
32
Sougou zastavnen v těsněm ofsajdu.
30
Na opačné straně však chyboval Felgueiras, jenž podběhl centr a k míči se dostal Streller, pokoušel se ihned hlavičkovat, jenže nepřesně. Hostující brankář a jeho spoluhráči si mohou oddechnout.
29
Žádný beton, hosté hrají velice sympaticky a ofenzivní činnost jim není vůbec cizí.
27
Opět rychlý kontr Kluže, Bastos pádil ve trojici na bránu Basileje a místo přihrávek volil střelu na Sommera. Ten chytá.
26
Kapetanos si chtěl vykoledovat faul ve vápně, kde jej možná trošku popotáhl Cabral, ale ani v tomto případě se nepíská.
25
Basilej zahrával roh a posléze i standardku, ale další šance se prozatím neurodila.
23
Obrovská šance domácích, kteří jsou posledních pár minut nastěhování na polovině Kluže. Salah si naběhl z levé strany, když dostal ideální přihrávku od Dragoviče, následně se natlačil až před hostujícího gólmana a ten předvedl další dobrý zákrok. Dokázal zmenšit úhel a míč nohama vyrazit na roh.
21
Krásný centr Stockera za obranu Kluže a už se zdálo, že Streller bude u míče dřív, avšak Felgueras přečetl hru a v pohodě chytá do náruče.
20
Stále se hraje hodně vyrovnaný duel, který nepostrádá šance na obou stranách.
18
Felgueiras vyboxoval střílený centr Dragoviče.
17
Hosté zahrávali roh, ale domácí obrana byla připravena. Na druhé straně se udál rychlý kontr Basileje a za záchranou brzdu zatáhl Sare. Standardka pro Švýcary...
15
Na gólové šance je vyrovnáno. Z pravé strany přetáhl Degen centr, nicméně se mu povedlo najít hlavu zkušeného kapitána Marca Strellera a ten jen těsně míjí tři tyče gólmana Kluže. Už se zdálo, že míč zaplave do brány, nakones šel těsně vedle.
14
Kapetanos ve středu hřiště zastaven nedovoleně Stockerem, ale karta se udělovat nebude. Zatím přichází jen důrazné varování švédského arbitra Ericssona.
12
Přemožitel Liberce je prozatím mírně aktivnější a drží míč častěji na svých kopačkách.
11
Tohle bylo daleko zajímavější a hlavně přesnější. Hostující Sougou vypálil z hranice vápna takovou přízemní střelu a ta byla umístěná k levé Sommerově tyči. Brankář domácích se výborně natáhl a konečky prstů míč vytáhl mimo ohrožení.
9
Brazilec Rafael Bastos napřáhl z velké dálky a míč zamířil nad Sommerovu bránu.
8
A ti se mají zatím nač dívat. Hraje se hodně otevřený a útočný fotbal.
7
Není zcela vyprodáno, ale i tak na stadionu v Basileji panuje výtečná atmosféra.
6
Roh registrujeme i na druhé straně. Zahrával jej Dragovič a poté se mič ve vápně několikrát odrážel. Nakonec nebyl nikdo schopen zakončit.
4
Na druhé straně vybojovala Kluž rohový kop, ten zahrával Pedro, ale domácí obrana si poradila.
2
Hned v úvodu se mohla pískat penalta. Rada stáhl v pokutovém území Streller a rozhodčí ukazuje, aby se pokračovalo dál. Každopádně to byl sporný moment.
1
Hráči nastupují na hřiště, za malou chvíli se dočkáme zahájení. Ještě před tím však probíhá úvodní ceremoniál a nádherná znělka Ligy mistrů.

FC Basilej: Sommer - Steinhöfer, Sauro, Dragovič, Park - Cabral, Díaz, Degen, Salah, Stocker - Streller (C). Trenér: Heiko Vogell.

Náhradníci: Vailati - Voser, Schär, Kováč, Frei A., Frei F., Zoua.

CFR Kluž: Felgueiras - Pinto, Cadú (C), Rada, Camora - Sougou, Pedro, Bastos, Sare - Godémeche, Kapetanos. Trenér: Ioan Andone.

Náhradníci: Stăncioiu - Sepsi, Piccolo, Muresan, Vass, Nicoară, Ronny.

Rozhodčí: Jonas Ericsson - Mathias Klasenius, Daniel Wärnmark (všichni SWE).
CFR Kluž Pakliže domácí začínali svou pouť Ligou mistrů již ve druhém předkole, rumunský mistr startoval svou cestu až ve třetím. Jak jistě víte, Kluž se stala katem českého klubu, své o tom ví Slovan Liberec, který by mohl vyprávět, jak je rumunský mistr nepříjemný. Venku nejprve prohrál 1:0 a na svém hřišti také neuspěl, padl totiž 1:2. Ani dnes nečeká Basilej žádná snadná práce. I když je papírovým favoritem, nebylo zcela dobré CFR podcenit.
FC Basilej musela začít druhým předkolem, kde vyřadila ve druhém Floru Tallin, ji porazila 2:0 a 3:0. Ve třetím předkole si švýcarský tým poradil s Molde, které porazil 1:0 a poté s ním uhrál cennou remízu 1:1. Ve švýcarském klubu působí český reprezentační obránce Radoslav Kováč, ale tento dvaatřicetiletý hráč zůstává ve výběru Heika Vogella pouze na lavičce náhradníků.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Přeji krásný večer všem fotbalovým fanynkám a fanouškům. Dnes je na programu čtvrté předkolo prestižní Ligy mistrů a my budeme sledovat první vzájemné utkání mezi švýcarskou Basilejí a rumunskou Kluží. Podle sázkových kanceláří je favoritem tohoto duelu domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.