Pro dnešek je to všechno. Děkujeme vám za pozornost a s konstatováním, že Plzeň je v dalším předkole Ligy mistrů se s vámi loučíme.
O soupeři Plzně pro třetí předkola Ligy mistrů je už rozhodnuto a bude jím estonský šampion JK Nõmme Kalju, který vyřadil ve dvojutkání finského mistra HJK Helsinky.
Je to tam! Plzeňská cesta za vysněnou účastí v Lize mistrů má za sebou první velice těžkou překážku v podobě bosenského Željezničaru Sarajevo.

O osudu dnešního utkání se rozhodlo zejména v prvním poločase. Plzeň do utkání vstoupila skvělým způsobem a hned v páté minutě se dokázal prosadit útočník Tomáš Wágner, který dnes dostal důvěru a hned se za ní odměnil. Právě Wágner ale utkání v pětadvacáté minutě opustil, jelikož místo sebe pustil stopera Hejdu.Proč toto střídání? Ve dvacáté minutě lehce zavadil o pronikajícího Adiloviće Václav Procházka a portugalský sudí tasil červenou kartu.

Plzni se povedlo i v deseti se dostat do šancí a jednu z nich proměnil ve druhý zásah Milan Petržela. Plzeň se v závěru musela bránit hned několika šancím a bohužel přišel gól do šatny, který dal v posledních vteřinách řádné hrací doby prvního poločasu agilní Jamak.

Ve druhém poločase domácí Željezničar vyvíjel velkou snahu, ale přes výborně zformovanou plzeňskou obranu bylo velmi složité projít a nakonec se to k naší radosti ani jednou nepovedlo. Plzeň měla i v oslabení také nějaké zajímavé možnosti, zejména v závěru, kdy domácí vrhly všechny síly do útoku. Gól nakonec další nepadl, což znamená jediné, postup Viktorie Plzeň do třetího předkola Ligy mistrů!
90+3
Nádhernou patičku předvedl Darida, Rajtorala nakonec nenalezl.
90+3
Darida je na začátku poslední minuty nastaveného času faulován.
90+2
Plzeň pošetřila další vteřiny, bezmála půl minuty.
90+1
Rajtoral byl hodně drzí v souboji a získal pro Plzeň další roh.
90+1
Pavel Horváth rozhodně s rozehrávkou nespěchá.
90
Nastavují se ještě tři minuty.
90
Tecl na středu hřiště našel přesně Řezníka, kterému sprintoval po boku Rajtoral, ovšem plzeňský tandem nedokázal ani vystřelit.
90
Odkop se Limberskému zdaleka nepovedl podle představ.
89
Rajtoral o míč přišel, ale vše napravil Horváth, který tam vlétl jako utržený vagón.
89
Rajtoral dostává poprvé míč a na pravé straně zkouší něco vymyslet.
88
Tak to to hodně zavánělo před Kozáčikem! Domácí hráči se po přenesení hry dostali ke dvěma střelám, obě byly zablokované.
88
Horváth velice zkušeně počkal a nakonec také zastavil kombinaci Željezničaru.
86
Pavel Vrba připravil poslední střídání. Daniela Koláře nahrazuje František Rajtoral.
86
Limberský obral Bajiče o míč, ten ho následně fauloval.
85
Bosňané se dožadovali pokutového kopu, ale Řezník byl do ruky nastřelen a navíc jím měl u těla.
84
Plzeň po rohu získala míč a hned její hráči ho odkopávají daleko do hřiště.
84
V prvním utkání ani jednou Željezničar nekopal rohový kop, dnes už sedmý.
83
Znovu Lukáš Hejda, který nyní dokázal ustrážit míč před Jamakem.
83
Hejdovi se nepovedl odkop úplně dobře, ale podobně může mluvit i Bučan, který hledal přihrávkou spoluhráče.
82
Plzeň znovu vystavěla svůj blok a opět v devíti poctivě brání.
81
Jen další nákop fotbalistů Željezničaru, jako by už to vzdali, bylo z tohoto centru trochu patrné.
80
Dlouhý výkop gólmana Kozáčika doputoval až k Stanislavu Teclovi, který svedl souboj u rohového praporku, kde nakonec neuspěl.
79
Bajić to udělal velmi zbrkle a jeho střela končí dost vysoko.
79
Kolář s Řezníkem nyní sérií přihrávek znovu naspořili cenné vteřinky.
79
Plzeň získala na polovině míč a dokonce se rýsuje šance na protiútok ve více lidech.
77
Míč znovu doputoval téměř až k Hadžičovi. Pro Željezničar se čas krátí, což je pro Plzeň jedině dobře.
76
Plzeň opět jen vyváží balón na polovinu Željezničaru.
75
Tecl získal míč a společně se Daridou se opět vydali do útoku, ale opět to bylo spíše na úsporu času.
75
Míč doputoval k Matúši Kozáčikovi, který ho zpět uvede do hry odkopem.
74
Kolář nyní byl na hraně ofsajdové pasti při převzetí míče, nakonec pomezní ukazuje, že už se v pasti chytil.
73
Tecl se snažil skluzem vzít míč Urdinovovi, ovšem nepovedlo se mu to.
72
Plzeň znovu spoří čas, nyní jsou hráči v bílém, tedy Západočeši, na útočné polovině.
71
Kolář sice nedokázal proti Kerlovi v souboji jeden na jednoho projít, ale vybojoval alespoň vhazování.
70
Plzeň má balón ve své moci, nyní se výborně zbavil dvou napadajících hráčů Limberský.
69
Stejně jako Čolić, tak i Škaljić si dnešní večer zpestří návštěvou nemocnice, kam ho odváží sanitka.
68
Atmosféra na stadionu začíná houstnout a domácí fanoušci začínají být hodně slyšet.
68
Tecl se hned vydal napadat rozehrávku Željezničara.
67
Přichází i avizované střídání Plzně. Milan Petržela na trávník pouští Stanislava Tecla.
67
Zraněný Škaljič je nahrazen Bajičem.
66
U střídačky Plzně už je nachytaný Stanislav Tecl.
65
Kolář šel do souboje a v něm slušně naložil Škaljičovi, který musí být ošetřován. Je to naštěstí bez karetního napomínání.
64
Viktoriáni znovu na útočném výletě a dokonce přišel pokus o střelu v podání Daridy, kterému chyběla přesnost.
63
Bučan se nakonec uvolnil od jednoho z bránících hráčů a našel na středu hranice pokutového území Jamaka, který vyslal svůj projektil mimo tři tyče.
62
Centrovaný pas měl hledat nabíhajícího Bučana a také skoro našel, to by tam nesměl být připraven Řezník.
61
Domácí znovu začínají útok ze své poloviny.
61
Plzeň má dvě třetiny zápasu za sebou, ale ještě velmi dlouhou půl hodinu před sebou.
60
Bučan dlouho ukazoval, že by rád míč pro sebe, ale nakonec mu zapůjčen nebyl.
60
Kovařík táhne další útočný výlet Plzně, ale pas směrem na Koláře byl zblokován.
59
Domácí kouč Osim střídá. Místo kapitána Svraky přichází Hodžić, hráč, který je v Željezničaru na hostování z Liverpoolu.
58
Plzeň opět skvělým způsobem brání. Darida uspořil čas ve středu hřiště a ještě poslal míč na Petrželu.
57
Horváth byl poslán skluzem k zemi, což neuniklo pozornosti sudího, který Selimoviče napomíná.
55
Pavel Horváth vyslal centr, který ale krotí Hadžić ve své náruči.
55
Rohový kop rozehrán směrem do středu hřiště, na Horvátha.
55
Vladimír Darida to udělal skvěle! Měl proti sobě sice dva hráče, ale nakonec i přes tuto přesilu získal pro Plzeň rohový kop.
54
Lehce tečovaný míč končí v náručí Matúše Kozáčika.
54
Hráči Željezničaru opět musí zkoušet svojí kombinaci, která začíná už od stoperů.
53
Plzeňští nyní sice nepředvedli povedený centr, ale opět to byly naspořené vteřinky.
51
Petržela byl ostře poslán na trávník bránícím Urdinovem.
51
Opět tradiční exekutor Jamak našel v pokutovém území svým centrem Adiloviče, ten minul.
50
Sead Učan nyní projel plzeňskou obranou téměř jako nůž máslem a vybojoval nakonec rohový kop.
49
Balón přilétl před Kozáčika, který ho dřímá ve svých rukavicích.
48
Daniel kolář předvedl výborný průnik, nejprve se zbavil jednoho hráče, ale nakonec byl při druhém pokusu podle sudího čistě odstaven.
48
Zeljković z pravé strany vyslal načechraný míč, ale jen ke stoperům Plzně.
47
Hráči Željezničaru kombinují a kombinují. Plzeň se nyní trochu stáhla.
46
Domácí hráči mají možnost zahrávat další standardní situaci.
46
Plzeňští rozehráli na začátku druhé půle, rychle však ztratili míč.
46
Hráči se po vedením rozhodčích vrací na hrací plochu. Střídání na začátku poločasu zřejmě neuvidíme. Oba trenéři už jednou střídali v první půli.
Viktoria je na tom stále lépe, ale ve druhém poločase to bude pro českého mistra ještě nesmírně složité. Plzni stačí k postupu remíza, ale na to určitě Západočeši nechtějí hrát.
Zcela jistě zajímavý první poločas máme za sebou. Plzeň do utkání vstoupila skvělým způsobem a hned v páté minutě se dokázal prosadit útočník Tomáš Wágner, který dnes dostal důvěru a hned se za ní odměnil. Právě Wágner ale utkání v pětadvacáté minutě opustil, jelikož místo sebe pustil stopera Hejdu.Proč toto střídání? Ve dvacáté minutě lehce zavadil o pronikajícího Adiloviće Václav Procházka a portugalský sudí tasil červenou kartu.

Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
45+2
Adilović opět ve výskoku naložil gólmanu Kozáčikovi. Karta to znovu nebude.
45+2
Željezničar opět prochází až před Kozáčika...
45+1
Petržela se dopustil faulu na útočné polovině a Plzeň tedy přišla rychle o míč.
45
Sudí Capela nechává nastavit dvě minuty k prvnímu poločasu.
45
Željezničar právě vstřelil branku!
To je velká škoda! Željezničar skóruje v nejméně vhodný moment pro Plzeň. Po pravé straně prošel až k centru Selimović a v pokutovém území našel NERMINA JAMAKA a ten hlavou posílá míč k tyči.
44
Čišovský po rohovém kopu podklouzl a Adilović si vylepšil svojí pozici. Kozáčik byl na svém místě připravený.
43
Željezničaru opět nevyšla standardní situace, ale bude to ještě rohový kop.
43
Kapitán Plzně Pavel Horváth dostává za svůj taktický faul žlutou kartu.
43
Plzeňští přicházejí o míč na útočné polovině poměrně záhy.
42
Poněkud rozvážný byl začátek dalšího útoku Željezničaru, nakonec míč odklidil do bezpečné vzdálenosti stoper Hejda.
41
Standardní situace v podání Jamaka opět končí střelou vysoko nad branku.
40
Horváth nyní zastavil takovým hokejovým stromem pronikajícího Selimoviče.
39
Selimović přihrávkou na dva metry našel kapitána Svraku, který měl před sebou zeď dvou hráčů Plzně.
38
Kolář s Kovaříkem si trochu ekvilibristicky vyměňovali míč a nakonec o něj přicházejí.
37
Plzeňští se ubránili v poklidu a sami mohou hru nyní trochu zklidnit a vyvést míč.
36
Rohový kop pro Željezničar, což je parketa pro Jamaka.
36
Obrana Viktorie nyní musela mí stav nejvyššího ohrožení, nakonec Tomić trefil bránícího Hejdu.
35
Hned dvakrát nyní přilétl před Kozáčika centr z levé strany, nejprve se neúspěšně snažil hlavičkovat Adilović, následně i kapitán Svraka.
33
Horváth zkoušel odražený míč poslat na Petrželu, ale tomu nakonec chyběl krok.
32
Plzeň nyní stáhla svojí obranou linii poměrně hluboko a Željezničar má problémy dostat míč přes ní.
31
Sudí Capela rozdává ještě žluté karty. Vidí je domácí Jamak a plzeňský Kolář.
31
31
Hráči Viktorie šli ihned slavit před malý kotel plzeňských fandů na olympijském stadionu Koševo.
30
Plzeň právě vstřelila branku!
To je paráda! Vladimír Darida se zbavil dotírajícího hráče a přesně načasovanou přihrávkou našel nikým neobsazeného MILANA PETRŽELU, který neměl problém obejít Hadžiče a dává druhou plzeňskou branku!
30
Míč už je na středu hřiště.
29
Do útoku dobře prošel Jan Kovařík, dokázal obejít jednoho hráče, který ho následně poslal k zemi!
28
Matúš Kozáčik bude snad v pořádku a už se opět hraje.
27
Další centrovaný míč tentokráte ze strany domcích. Míč se snažil hlavou zasáhnout Adilović, ale střetl se s gólmanem Kozáčikem, který se bohužel zatím nezvedá. Snad se nebude muset znovu střídat.
25
Trenér Plzně Pavel Vrba reaguje na červenou kartu očekávaným střídám. Ze hry jde útočník Tomáš Wágner, autor zatím jediné branky. Na hřiště jde stoper Lukáš Hejda.
24
Velmi zajímavý míč se snesl z levé strany přímo před gólmana Hadžiče, který naštěstí nemusel díky kooperaci se stoperem zasahovat.
23
Plzeňští se vydávají po ubránění standardní situace do útoku. Uvidíme, zda přijde nějaká reakce od Pavla Vrby na červenou kartu.
22
Željezničaru se naštěstí ze standardní situace nepovedlo nic vytěžit!
21
Domácí mají standardní situaci z hranice šestnáctky.
21
Plzeňští hráči se snaží argumentovat nafilmovaným pádem domácího útočníka, který tam byl očividný, ale červenou kartu už to nevrátí.
20
Václav Procházka lehce zavadil a k zemi poslal pronikajícího Adiloviče! Sudí Capela vytahuje rovnou červenou kartu!
19
Kerla bojoval o balón proti Wágnerovi a nakonec byl úspěšnější.
18
Odražený míč po pokusu o centr od Daniela Koláře se odhodlal k nůžkám Tomáš Wágner, ale minul.
17
Plzeň se hned pokouší o rychlý protiútok.
17
Zatím je to zápas, kde létá hodně vysokých míčů, jeden z nich znovu přistál i před Kozáčikem.
16
Centr ze strany plzeňského kapitána Pavla Horvátha byl zablokován.
15
Zajímavý centr přilétl zprava do pokutového území, které je v prvním poločase královstvím pro Matúše Kozáčika. ten nakonec mohl míč jen očima pohlídat.
14
Lehký šrám v obličeji si odnesl ze souboje Daniel Kolář, ale není to nic vážného.
13
Z rohového kopu domácích hráčů není nic.
13
Željezničar musí střída. Zraněného Benjamina Čoliče nahrazuje Mladen Zeljković.
12
Jamak nerozehrál vůbec zle a pro svůj tým vybojoval rohový kop.
12
Už se znovu pokračuje. Željezničar má možnost zahrávat volný přímý kop.
11
Čolić, který první utkání kvůli kartám vynechal, s téměř jistotou bude muset střídat.
10
Benjamin Čolić skončil po souboji s Kovaříkem na trávníku a vypadá to s ním hodně špatně.
9
Čolić se ujal rozehrávky, ale jeho rána z dálky končí vysoko nad.
9
Po faulu budou mít standardní situaci domácí hráči.
8
Plzeňští se dokázali v klidu ubránit, ale vypadá to, že jen na chvíli zřejmě.
8
Rohový kop pro Željezničar. Vůbec první roh tohoto týmu ve druhém předkole.
7
Plzeň už znovu dostává možnost kombinovat s míčem, ale na polovině hřiště přišla rychlá ztráta.
5
Nádherný pas za obranu nevyslal nikdo jiný než Pavel Horváth, míč dokázal Řezník prostrčit po velké chybě gólmana až k TOMÁŠI WÁGNEROVI, který doklepl balón do odkryté branky!
4
Pavel Horváth rozehrál míč na hráči na hranici pokutového území, tím hráčem byl Procházka, ale míč skončil ve skrumáži.
3
S rozehrávkou standardní situace se vyčkává. Sudí řeší strkanici v pokutovém území.
3
David Limberský se u postranní čáry výborně probíjel hned mezi dvěma hráči a nakonec byl hned dvakrát faulován.
2
Domácí se po jednom z útočných nákopů dopustili útočného faulu a přichází tedy o míč.
1
Poprvé se k míči snažili dostat i hráči Viktorie a povedlo se to Daridovi, který už ale nedokázal přesně přihrát.
1
Domácí hráči se ujali úvodního výkopu dnešního utkání a hned míč jde po obrané řadě.
1
Domácí Željezničar v utkání nastupuje v modrých dresech, Plzeň bude hrát dnes v bílém.
Hráči obou týmů jsou přiváděni portugalskými rozhodčími na trávníku.
V Sarajevu je momentálně zhruba 25°C a slunečno. Jako dnes po celý den, kdy teplota šplhala ke třiceti stupňům. Trávník na stadionu Asim Ferhatović Hase je ale v parádním stavu.

FK Željezničar Sarajevo: Lončarić – Ar. Hodžić, Zeljković, E. Čolić, E. Sadiković, D. Sadiković, Bajić.

FC Viktoria Plzeň: Bolek – Hejda, Rajtoral, Hanousek, Hořava, Tecl, Ďuriš.
-50
Sestavy obou celků už jsou odtajněny a tím i rozluštěna asi nejzásadnější otázka, která zajímala plzeňské fanoušky. Na hrotu útoku Viktorie se objeví Tomáš Wágner, kterému dal trenér Pavel Vrba přednost před Stanislavem Teclem. V útoku Plzně by se nejspíše objevil Marek Bakoš, ale ten si v pátečním utkání proti vršovickým Klokanům obnovil zranění.

FK Željezničar Sarajevo: Hadžić – B. Čolić, Kerla, Škaljić, Urdinov – Tomić, Svraka – Selimović, Jamak, Bučan – Adilović.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský – Horváth, Darida – Petržela, Kolář, Kovařík – Wágner.

Rozhodčí: Capela – Tomé, Rocha (všichni Portugalsko).
Soupeřem pro postupujícího z utkání mezi Željezničarem a Plzní ve třetím předkole Ligy mistrů bude estonský JK Nõmme Kalju. Doufejme, že Estonci dorazí do Plzně a ne do Sarajeva.
Hlavním rozhodčím dnešního utkání bude Portugalec João Capela. Na pomezí se dnes představí jeho krajané Venâncio Tomé a Tiago Rocha. Čtvrtým rozhodčím bude další Portugalec Bruno Esteves. Delegátem UEFA pro dnešní utkání je Barry Bright z Anglie a na výkon sudích bude dohlížet Patrick Kelly z Irska.
Domovským stánkem fotbalistů Željezničaru je stadion Grbavica, ale na tom UEFA nepovolila hrát, tudíž se dnešní utkání uskuteční na olympijském stadionu Koševo, který nese oficiální název Asim Ferhatović Hase Stadium. Kapacita tohoto bývalého olympijského stadionu je 34 630 diváků a dnes by mělo dorazit na utkání kolem 20 000, což bude na hodně pekelnou atmosféru stačit. Už minulý týden v Plzni byla necelá pětistovka fanoušků hodně slyšet. Na utkání se vydaly i zhruba dvě stovky fanoušků z Plzně.
Co říkají před zápasem?

Matúš Kozáčik, brankář Plzně: "Rozhodne o tom, zda pro nás bude sezona úspěšná, nebo ne."

Pavel Horvát, kapitán Plzně: "Snad se vystříleli u nás a u nich budeme naopak produktivní my. Hrát teď musí oni, musí použít více hráčů dopředu, což bude naše šance, protože máme brejkové hráče."

Stanislav Tecl, útočník Plzně: „Všichni si přejeme postup a uděláme pro něj všechno. Nebudeme hrát na remízu, to je ošemetné. Do Sarajeva jedeme vyhrát!"
Ohlasy trenérů po prvním utkání
Pavel Vrba (trenér Plzně): „Kdyby to bylo utkání ligové, tak to bylo dobré, z pohledu pohárového utkání to však dobré není. Viděli jsme útočný fotbal. Víme, že nás čeká těžká odveta, ale cením si toho, že jsme dokázali utkání otočit. Zároveň mě však mrzí, že jsme neudrželi vedení 3:1. Je pravda, že příchodem Kovaříka s Wágnerem se ta hra zlepšila, proto mě také mrzí ty inkasované branky. Tři góly ze tří střel je dobrá vizitka střelců Sarajeva, ke všem třem střelám na branku jsme jim ale dopomohli vlastními chybami.“

Amar Osim (trenér Željezničaru Sarajevo): „Poměrně podivné utkání. V prvním poločase se prakticky nic nedělo, zato ve druhém se děly věci. Všichni lidé, kteří rozumí fotbalu, mohli vidět, že existuje určitý rozdíl mezi oběma týmy, rozdíl ve výsledku a v kvalitě ale nemusí být vždy tak podobný. My jsme s výsledkem spokojení. Dali jsme tři góly soupeři, který jich obvykle tolik nedostává. Musím říct, že naše šance jsou nyní vyšší než před zápasem, kdy jsem je viděl tak na tři procenta. Nyní bych řekl zhruba dvakrát tolik. Asi se na mě budou naši fanoušci zlobit, ale Plzeň je stále obrovský favorit.“
FC Viktoria Plzeň
Mistrovská Plzeň po úterním zápase se Sarajevem už v pátek naskočila do vlaku s názvem Gambrinus liga, který měl pro Plzeň první zastávku v podobě Bohemians Praha 1905. Svěřenci Pavla Vrby utkání zvládli s přehledem a ligového nováčka porazili 5:0. Právě defenziva byla v utkáních Plzně v minulém týdnu hodně rozdílná a dnes to může být jeden z rozhodujících faktorů.
FK Željezničar Sarajevo
Bosenský šampionát Željezničar zatím na start ligové soutěže ve své domovině čeká a od minulého týdne celek trenéra Amara Osima jen trénoval, na rozdíl od Viktorie, která už začala nový ročník Gambrinus ligy. Kouč Osim bude mít oproti minulému týdnu k dispozici dvě opory. Muammar Svraka a Benjamin Čolić v prvním zápase pykali za dřívější karetní prohřešky v předkolech evropských pohárů, ale zítra už s nimi může Amar Osim počítat, hlavně s kapitánem Svrakou. Nejistý naopak je start útočníka Eldara Hasanoviče.
První utkání
První zápas druhého předkola mezi Plzní a Željezničarem skončil lépe pro českého šampiona, ale utkání to bylo velmi dramatické. Plzeň byla od úvodu lepší, ale v prvním poločase se Viktoria brankově neprosadila. Po poločase přišel pro Plzeň nečekaný úder v podobě branky Sarajeva. Západočeši dokázali vývoj otočit hned třemi góly, nakonec však utkání skončilo jen jednogólovým rozdílem, 4:3, přičemž Sarajevo mělo právě jen tři střely na branku.
Hezký úterní večer u sledování odvetného utkání druhého předkola Ligy mistrů. Český mistr Viktoria Plzeň přijíždí na půdu Željezničaru Sarajevo jako favorit i vítěz prvního utkání, které minulý týden doma Plzeň vyhrála, ale jen 4:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.