Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Chelsea - 14. března 2018   20:45

Barcelona
3' Messi (L. Suárez) • 21' O. Dembèlé (Messi) • 64' Messi (L. Suárez)
3:0
(2:0)
Barcelona
ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – O. Dembèlé (66. Aleix Vidal), Rakitić, Busquets (61. A. Gomes), Iniesta (C) (56. Paulinho) – Messi, L. Suárez.
Cillessen – Paulinho, Digne, A. Gomes, Alcácer, Vermaelen, Aleix Vidal.
Chelsea
Courtois – Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger – Moses (67. Zappacosta), Fàbregas, Kanté, Alonso – Willian, Giroud (67. Morata), E. Hazard (82. Pedro).
Caballero – Bakayoko, Cahill, Morata, Scott, Pedro, Zappacosta.

Je konec zápasu a Barcelona se raduje z postupu do čtvrtfinále! Nutno dodat, že zaslouženě. Chelsea vstoupila do druhé pasáže aktivně, jenže Messi zničil veškeré naděje anglického týmu svým druhým gólem v 63. minutě. Hosté se sice snažili, jenže dnes na výbornou defenzívu Barcelony nevyzráli.
90+2'
90+2'
Chelsea se poslední minuty v lize mistrů snaží zužitkovat alespoň v čestnou branku na půdě Camp Nou.
90+1'
Nastavují se dvě minuty na rámec základní hrací doby.
89'
Z vápna se pokoušel Paulinho přeposílat balón kolmicí na druhou stranu, ale neúspěšně. V následném rohu už ter Stegen musel zasahovat proti hlavičce Kantého.
88'
Chelsea se sice opět velmi rychle dostala k míči, jenže dnes to anglickému týmu prostě a jednoduše v útoku neklape.
87'
Pedro si nabíhal do vápna, jenže centr, který k němu směřoval zneškodnil Umtiti. Domácí mohou zaútočit.
86'
Nakonec z toho Barcelona vytěžila roh. Ten rozehrál Rakitič, který směřoval svůj pas na zadní tyč, kde hlavičkoval Paulinho pod břevno. V poslední chvíli zaúřadoval Courtois!
85'
Domácí se propracovali do protiútoku, v němž Paulinho od postranní čáry odcentroval přímo na hlavu Christensena.
84'
I když bývalý hráč Juventusu Morata hru oživil, sám toho na hřišti moc nezmůže. Dnes je defenzíva Barcelony zcela nepřístupná.
83'
Zajímavá kombinační souhra hostů končí poté, co Morata obdržel přihrávku do ofsajdu. Bylo to ale velmi těsné.
82'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Pedro.
80'
Vzápětí měli Katalánci k dispozici standardní situaci. Messi napřáhl z dálky, avšak Courtois na míč dobře viděl a s přehledem ho vyrazil.
79'
Jordi Alba má nějaké menší zdravotní komplikace. Rychle si odběhl k ošetření. Domácí už nemohou střídat, takže Alba musí zápas dohrát.
78'
Opět to byl Morata, kdo se propracoval k centru. Balón prošel až do vápna, ale tam nebyl žádný ze spoluhráčů Moraty.
77'
V této chvíli je už s největší pravděpodobností rozhodnuto. S celkovým součtem prvního duelu vede Barcelona už 4:1. A nevypadá to na nějaký velký závěrečný nápor hostů.
76'
Morata se prosmýkl přes Piquého a dokázal z hranice hřiště odcentrovat. Jeho pas byl zblokován a v následném rohu se domácí ubránili.
75'
Žlutou kartu dostává Marcos Alonso (Chelsea FC).
74'
Messi zkoušel projít sám, jenže šel proti velké přesile a o balón přišel hned na počátku své útočné akce.
73'
V této fázi hry ale Katalánci nikam nepospíchají. Snaží se hrát s balónem na vlastních kopačkách, avšak dopředu se příliš neženou.
72'
Ačkoliv se Willian dobře zorientoval a patičkou protečoval balón, tak Hazard se k němu nedostal. Barcelona může jít do útoku.
70'
Zappacosta obdržel více prostoru na levé straně. Pokoušel se odcentrovat, jenže jeho snahu zastavil pozorný Alba.
69'
Willian vysunul Fabregase, který balón dobíhal, nicméně Rakitič byl u míče první. Následně jej ale ztratil a hosté opět útočí.
68'
V této chvíli si domácí věří, hrají ve velké pohodě a napadají rozehrávku Chelsea. Ta je pod tlakem, ale po faulu Gomese budou mít hosté klid na rozehru.
67'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Álvaro Morata.
66'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ousmane Dembèlé, přichází Aleix Vidal.
65'
Tak v této chvíli už je postup Chelsea v rovinách teorie. Nicméně je ještě dost času na to, aby se anglický tým pokusil s výsledkem něco udělat.
64'
Barcelona právě vstřelila branku!
LIONEL MESSI se ve druhé části do hry příliš nedostával, ale ukázal se v tu nejdůležitější chvíli, kdy ho domácí potřebovali. Argentinský útočník zužitkoval opět přihrávku Suaréze a podobně jako při první brance vypálil po zemi a nasadil gólmanovi "jesle".
63'
Ačkoliv byl Alonso opět ve velmi dobré střelecké pozici v prostoru vápna. Jeho dělovou ránu zneškodnil obětavý Piqué.
61'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází André Gomes.
61'
Suaréz se marně snažil dostat k balónu. Courtois vyběhl z brány a lapil balón do rukavic. Anglický tým opět směřuje na útočnou polovinu.
60'
Držení míče: 55% – 45%.
59'
Moses nešťastně podrazil Busquetse, který ležel v bolestech na zemi. Není to nic vážného a domácí záložník už je opět na nohou.
58'
Rychlonohý Willian rozjel akci středem útočné poloviny, jenže jeho následný pas nenašel ani Girouda, ani Hazarda.
57'
Rudiger i Alonso byly pod tlakem u svého rohového praporku. Nakonec si dokázali poradit a prvně zmiňovaný odkopl balón do bezpečí.
56'
Hosté jsou opět u balónu a hledají si cestičku na útočné polovině. Zatím je to marný boj. Barcelona se brání s přehledem.
56'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Andrés Iniesta, přichází Paulinho.
54'
Jeden centr za druhým směřuje do prostoru šestnáctky ter Stegena. Domácí obrana je ale stále výborně rozestavená a centry likviduje.
52'
Chelsea zahrával rohový kop. K míči se postavil Willian, jenž na bližší tyči našel Piquého. Hosté nicméně zůstávají u balónu.
50'
Sledujeme parádní vstup do druhého dějství. Oba týmy se snaží hrát útočně a především Chelsea ve své hře razantně přidala.
49'
Žlutou kartu dostává Olivier Giroud. Ten byl sražen ve vápně, a hosté se vehementně dožadovali penalty. Rozhodčí ale trestá pouze Girouda.
(Chelsea FC).
49'
Suaréz si naběhl do vápna, kde byl vytlačen ke straně. I tak ale dokázal vypálit levačkou a prověřit pozornost Courtoise.
49'
Výborný obranný zákrok Dembelého! Ten v poslední chvíli ve skluzu vypíchl Alonsovi, jenž by ji jinak zakončoval z dobré pozice.
48'
Willian se následně uvolnil a zakončoval ze střední vzdálenosti. Rána měla dobrý směr, ale Umtiti letící balón zablokoval nohou.
47'
Moses prošel až do šestnáctky. Jeho centr byl zblokován a následoval roh, ve kterém opět úřadovala defenzíva domácích.
46'
Postupová matematika je v této chvíli taková. Barcelona v součtu s prvním zápasem vede 3:1. Pokud chce Chelsea myslet na postup, potřebuje vstřelit alespoň dvě branky. Za stavu 3:3 by totiž postupoval právě celek Chelsea.
Barcelona vstoupila do zápasu skvěle. Již ve 3. minutě se po krásné akci prosadil Messi. Domácí od té doby na hrací ploše dominovali a navýšili vedení ve 21. minutě zásluhou Dembelého. Chelsea se nemohla vůbec dostat do hry a tahala za kratší konec. Až v samotném závěru měli hosté příležitost ke snížení ze standardní situace, avšak Alonso napálil pouze tyč.
45+1'
45'
Žlutou kartu dostává Willian (Chelsea FC).
45'
A, že to byla velká příležitost pro hosty! Alonso vypálil a nádhernou ranou poslal balón do levé tyčky! Domácí teď měli velké štěstí.
44'
Iniesta fauloval těsně před velkým vápnem Alonsa. Bude to zajímavá standardní situace pro Chelsea!
43'
Dlouhá rozehrávka na Messiho neprošla. Chelsea nicméně není v psychické pohodě. Je vidět, že se jím zatím zápas vůbec nedaří podle představ.
42'
I když z akce nic nebylo, tak protiútok hostů skončil poté, co Alonso zasáhl Piquého do obličeje. Katalánci rozehrávají z prostoru půlící čáry.
41'
S blížícím se závěrem prvního poločasu už opět vedoucí tým směřuje na útočnou polovinu.
39'
Ale pozor! Kanté se z ničeho nic objevil v pokutovém území domácích. Ale jeho rána z vápna taktéž nebyla přesná a ter Stegen nemusel zasahovat.
38'
Do pokutového území prošel Iniesta po individuální akci. Následná rána po zemi nicméně neměla přesné parametry.
37'
Willian vzápětí zkoušel projít sám. V poslední fázi mu klička přes Rakitiče neprošla a musí se vracet, protože Barcelona míří do útoku.
36'
V hlavičkovém souboji poslal Giroud k zemi Messiho. To byla jedna z prvních akcí, kde byl hostující útočník vidět.
35'
Moses sice vypíchl balón Albovi, jenže záhy už se k centru nedostal, a tak se bude kopat od brány Barcelony.
34'
Katalánci zahrávali standardní situaci. Messiho centr proklouzl až k Piquému, jenž ve skluzu usměrnil balón do rukavic připraveného gólmana.
33'
Jenže prostor před vápnem mají domácí skvěle uzavřený. Dalekonosný centr zamířil přímo do náruče ter Stegena.
32'
Rakitič našel Dembelého, který se vzápětí pokoušel balón vrátit. Neúspěšně a Chelsea může jít do útoku.
31'
Je za námi více než půl hodina hry. ter Stegen krom jedné akce může v klidu posedávat a užívat si atmosféru, protože jeho spoluhráči drží balón daleko od jeho svatyně.
29'
Nepovedený roh domácích dal šanci Willianovi. Ten šel z levé strany, jenže neměl podporu protihráčů a krátce na to o míč přišel.
28'
Záhy šla Barcelona opět do útoku, jenže Suaréz se provinil útočným faulem a Angličané tak budou moci alespoň na chvíli vydechnout.
27'
Rychlá kombinační souhra domácích skončila poté, co Iniesta prošel až do malého vápna, kde patičkou našel Suaréze. Ten z bezprostřední blízkosti napálil Courtoise.
26'
Volný přímý kop hostů začal překvapivou rozehrávkou. Moses si nabíhal do šestnáctky za obranu, jenže i tentokrát byla obrana domácích úspěšnější.
25'
Mimochodem, Hazard s Giroudem jsou zatím zcela mimo hru. Barcelona má zmiňované hvězdné útočníky skvělé pohlídané. Do hry se zatím dostává jen Willian.
24'
Dembelé se obtáčel kolem vlastní osy, jenže narazil na Hazarda, který ho zastavil nedovoleným způsobem. Domácí zůstávají u míče.
23'
Žlutou kartu dostává Sergi Roberto (FC Barcelona).
22'
V této chvíli už je Chelsea v kritické situaci. Musí vstřelit alespoň dva góly pokud uvažuje o postupu. A to na půdě Camp Nou nebude jednoduchá situace.
21'
Domácí jdou do trháku. Messi odvedl fantastickou práci od středového kruhu. Vypíchl balón soupeři, a poté rychlým úprkem prokličkoval až do vápna, kde následným pasem našel na protější straně OUSMANA DEMBELÉHO, jenž dělovkou poslal balón do horní části brány.
19'
Moses zavelel k rychlému protiútoku, jenže opět. Místo toho, aby anglický tým zkusil vymyslet něco směrem dopředu, zvolil bezpečnou přihrávku dozadu,
18'
Momentálně sledujeme pasáž, která nabízí vyrovnanou podívanou. Chelsea se vehementně snaží vyrovnat, jenže v útočné fázi se jí zatím nedaří.
17'
Dembelé se dožadoval faulu po souboji u strany. Rozhodčí ale nereaguje, a tak Chelsea bude vhazovat.
16'
A další dlouhý nákop ze strany Chelsea. Balón letěl na Willian. Ten byl ale v obležení třech protihráčů a k míči se nedostal.
15'
Moses si sběhl k postranní čáře na dalekonosný nákop. Nechtěl riskovat rozehrávkou dopředu, a tak míč posunul ke stoperům.
14'
Barcelona se opět usadila na obranné polovině soupeře. Suaréz si sbíhal za obranu na výborný pas Iniesty, jenže Christensen útočícího hráče k míči nepustil.
13'
Willian to zkoušel střelou po zemi zpoza velkého vápna. Nebyl to špatný pokus, jenže balón zamířil do míst, kde číhal ter Stegen.
12'
Hosté rozehráli akci přes krátkou rozehrávku. Následoval pas, který nebyl nebezpečný, nicméně hra pokračovala a Kante pálil z nebezpečné pozice mimo bránu. Tak či tak to byl ale ofsajd.
11'
Hosté se snažili rychle rozehrát. Umtiti dokázal zastavit útočícího Mosese jen za cenu nedovoleného zákroku. Je tu další standardní situace pro Chelsea.
10'
Messi našel Dembelého, který následnou patičkou vysunul Suaréze. Ten z prostoru rohu centroval nepřesně.
8'
Chelsea postupem času srovnala krok se svým soupeře a probudila se z velmi ospalého začátku. Hosté jsou u míče.
7'
Stejný hráč rozehrál následný roh. Tentokrát odcentroval přímo na hlavičku Piquého, jenž míč poslal z nebezpečného prostoru pryč.
6'
K míči se postavil Willian. Zmiňovaný hráč vyslal nebezpečný centr na přední tyč, který defenzíva Barcelony zneškodnila jen za cenu rohového kopu.
6'
Dembelé záhy zastavil Alonsa, jenž se snažil projít z pravé strany do pokutového území. Následovat bude standardní situace.
5'
Až teď Chelsea zavelela k první útočné akci. Kante centroval na Williana, nicméně letící pas zneškodnil pozorný Busquets.
4'
Španělský tým pustil soupeře jen na velmi krátkou chvíli k balónu. Domácí jsou opět u míče a na začátku duelu zcela dominují.
3'
Lepší vstup do zápasu si Katalánci snad ani nemohli přát. Suaréz sklepl v pokutovém území balón na nabíhajícího LIONELA MESSIHO, který z pravé strany šestnáctky vypálil z velkého úhlu. I tak ale dokázal balón poslat přímo mezi nohy hostujícího brankáře.
2'
Domácí začali svou klasickou rychlou kombinací po zemi. Postupně se dostávají na útočnou polovinu.
1'
Hráči již vcházejí na hrací plochu. Za malý okamžik zápas začne.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – O. Dembèlé, Rakitić, Busquets, Iniesta (C) – Messi, L. Suárez.
Náhradníci: Cillessen – Paulinho, Digne, A. Gomes, Alcácer, Vermaelen, Aleix Vidal.

Chelsea FC: Courtois – Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger – Moses, Fàbregas, Kanté, Alonso – Willian, Giroud, E. Hazard.
Náhradníci: Caballero – Bakayoko, Cahill, Morata, Scott, Pedro, Zappacosta..
Úvodní osmifinále skončilo remízou 1:1.

Anglický tým byl v prvním střetnutí s Katalánci lepším týmem. Dostal se do vedení zásluhou Williana v 62. minutě, nicméně Barcelona zabojovala a zásluhou Messiho srovnala v 75. minutě.

Chelsea FC

Anglický klub měl o poznání těžší skupinu. Narazil v ní na AS Řím, Atlético Madrid a Karabach. S 11 body a se skóre 16:8 prošla Chelsea do osmifinále z druhého místa. Ačkoliv mělo Chelsea stejný počet bodů jako první AS Řím, tak k remíze 3:3 doma a následnou prohrou na půdě italského celku 0:3 bylo rozhodnuto o postupu z druhé příčky.
FC Barcelona – skupinová fáze

Katalánský celek narazil ve své skupině na Juventus, Sporting Lisabon a řecký Olympiakos. Barcelona potvrdila roli favorita a vyhrála celou skupinu suverénně se 14 body a skóre 9:1. Pouze dvakrát španělský tým remizoval,j jinak vždy odešel vítězně. Zaváhal na půdě Juventusu a překvapivě i na půdě Olympiakosu, kde došlo k bezbrankovým remízám.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.