Liga mistrů - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Manchester City - 1. listopadu 2017   20:45

Neapol
21' L. Insigne (D. Mertens) • 62' Jorginho
2:4
(1:1)
Manchester City
34' Otamendi  (Gündoğan) • 48' Stones  (Sané) • 69' Agüero   • 90+2' Sterling  (De Bruyne)
Neapol
Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam (31. Ch. Maggio) – Allan (75. Rog), Jorginho (82. Ounas), Hamšík (C) – Callejón, D. Mertens, L. Insigne.
Sepe – Rog, Ounas, P. Zieliński, Chiricheş, Ch. Maggio, Diawara.
Brych – Borsch, Lupp (vš. Německo)
Stadio San Paolo, Neapol
Ederson – Danilo, Stones, Otamendi, Delph – Fernandinho (C), Gündoğan (71. Silva), Sterling, De Bruyne – Sané (90. Jesus), Agüero (76. B. Silva).
Bravo – Walker, Mangala, B. Silva, Silva, Y. Touré, Jesus.

Ode mne je to pro dnešek vše, a tak vám přeji příjemný zbytek večera. U sledování dalších online přenosů na počtenou. Loučí se s vámi Daniel Kinc.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 4:6. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 8:12.
Utkání je u konce! Dnešní duel v rámci šlágru skupiny F se změnil v menší přestřelku, nicméně domácí nakonec tahali za kratší konec a s favorizovaným Manchesterem City padli 2:4.

Do druhé půli vstoupili hosté naprosto skvěle a už po třech minutách hry se dostali poprvé v zápase do vedení, a to když si na centr Saného naskočil John Stones a jeho hlavička se po odrazu od břevna odrazila těsně za čáru. Domácí se však dočkali rychle vyrovnání, a to když po faulu právě Saného na Albiola ve vápně zahrávali penaltu, kterou bezpečně proměnil záložník Jorginho. Citizens si vzali náskok zpět dvacet minut před koncem, kdy do otevřené obrany vlétl Sergio Aguero a přesnou ranou k tyči vsítil vítěznou branku celého duelu. Definitivní pojistka hostů a jistota postupu přišla ve druhé minutě nastavení, kdy po De Bruyenho pasu pálil na zadní tyč přesně Raheem Sterling. Hosté tak zvládli duel na výbornou a stále kráčejí skupinou F bez ztráty kytičky.
90+5'
90+4'
A svého kolegu ještě následoval obránce Koulibaly, který dostal žlutou kartu za protesty.
90+4'
Na závěr zápasu ještě frustrovaný Mertens hodně ostře zajel do Sterlinga a mohl být hodně rád, že za svůj zákrok uviděl jen žlutou kartu.
90+2'
Manchester City právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, hosté přidávají definitivní razítko na svou dnešní výhru! Po chybě Roga šli Citizens do akce 5 na 3, kterou táhl ze středu De Bruyne a právě belgický tvůrce hry hostů našel na pravé straně v příhodné chvíli RAHEEMA STERLINGA, který si míč zpracoval a z druhého doteku prudkou přízemní ranou zamířil mimo dosah Reiny na zadní tyč – 2:4!
90+2'
Až ve druhé minutě nastavení registrujeme žlutou kartu a jejím autorem je obránce hostů Otamendi, který u pravé postranní čáry nabral nedovoleně faulem Ounase!
90+1'
David Silva se jako štírek protáhl do vápna z pravé strany kolem tří soupeřů jeho centr našel v šestnáctce Bernarda Silvu, ale ten z první branku Neapole přestřelil.
90'
Nastavují se čtyři minuty nad rámec prvního poločasu!
90'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Gabriel Jesus.
89'
Citizens si navíc připravili ještě jedno střídání, do hry se chystá Brazilec Jesus.
88'
Nakonec rozkmital kupředu své rychlé nohy Bernardo Silva, který v plném běhu posunul balón na svého jmenovce Davida, a ten si zkušeně došel pro faul.
87'
Manchester City si závěr duelu užívá plnými doušky a stále kombinuje s míčem na noze. Momentálně kombinují u levé lajny Sané s Davidem Slivou.
86'
D. Silva z levé strany vyslal kupředu Saného, který vrátil míč pod sebe do druhé vlny na Bernarda Silvu a jeho pokus musel Reina u své tyče reflexivně vyrážet!
85'
Hosté mají závěr duelu jasně ve svých rukou a na domácích je vidět, jak jsem již zmínil, že jim nezbývá příliš mnoho sil. Citizens stále kombinují a šetří cenné vteřinky.
84'
S ním si sice obrana domácích poradila a míč ohlavičkovala, nicméně lídr anglické nejvyšší fotbalové soutěže pokračuje ve své kombinaci.
83'
Střídající Bernardo Silva uplatnil fakt, že má jakožto střídající hráč více sil a o dobíhajícího Hysaje odrazil míč na rohový kop.
82'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Jorginho, přichází Adam Ounas.
81'
Na druhé straně hrozili opět domácí, Callejón už chtěl z levé strany hranice šestnáctky dávat míč na zadní tyč volnému Insignemu, ale celou akci nakonec zahtil ofsajd.
80'
V další akci si naopak De Bruyne nerozuměl svou přihrávkou podle představ se střídajícím Bernardo Silvou, a tak Reina udržel míč ve svých rukavicích.
79'
Ke zmíněné standardní situaci se postavil Leroy Sané, který chtěl kroutit míč na zadní tyč, ale nakonec kromě zdi přestřelil také celou branku.
78'
Fernandinho byl po narážečce od Saného faulován na hranici vápna domácích, hosté mají šanci zahrozit z velmi zajímavé standardní situace.
77'
Utkání se pomalu, ale jistě překlopilo do své závěrečné půlhodiny a domácí již musejí vrhnout všechny své zbývající síly do útoku. V souběžně hraném duelu totiž ukrajinský Šachťar Doněck přehrál nizozemský Feyenoord Rotterdam a v případě dnešní porážky by už Neapol neměla postup ve svých rukou.
76'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Sergio Agüero, přichází Bernardo Silva.
75'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Allan, přichází Marko Rog.
74'
Neapolští se snaží jejich poklidnou kombinaci narušit rychlým napadáním, ovšem je patrné, že už jim lehce došla šťáva, zatímco Citizens se nikam hnát nemusejí.
73'
Domácí byli opět v tlaku na útočné polovině v hlavní roli s Insignem. Ten si z levé strany navedl míč na střelu, nicméně jeho pokus si cestu na branku nenašel, neboť byl zablokován a hosté z Ostrovů rychle otáčejí hru.
72'
Domácí jsou opět u míče, ale opět trochu v útlumu, neboť hosté jsou opět po třetí brance na koni a snaží se najít cestu k dalšímu zakončení.
71'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Ilkay Gündoğan, přichází David Silva.
69'
Typické „Nedáš – dostaneš“ a hosté opět vedou! Rohový kop domácí totálně zazdili a Sané se vydal z vlastní poloviny dopředu, proběhl mezi dvěma obránci, přičemž ten poslední jej čistě zastavil, nicméně odraženého míče se zmocnil SERGIO AGUERO, jenž si jej navedl ze středu do vápna a nekompromisní ranou zamířil přesně na zadní tyč – 2:3!
68'
Tutovka domácích! Hamšík našel z levé strany Mertense, který parádní kolmicí za obranu uvolnil Callejóna, jenž byl úplně sám před Edersonem, ale ten jeho pokus směřující pod břevno skvěle vyrazil na rohový kop!
67'
Nakonec zachyboval Hamšík, jehož pas vystihl De Bruyne a okamžitě jej dával do středu za obranu na Aguera, ale ten byl v ofsajdu.
66'
Ilkay Gündoğan s De Bruynem vysunuli na levé straně Saného, ale ten se nakonec ke střele neodhodlal. Německý záložník musel dát míč poté zpět dozadu a celou akci viditelně zbrzdil.
65'
Další vysoký centr ze středu hrací plochy v podání De Bruyneho ke Sterlingovi nedoletěl, míč skončil jen u Koulibalyho a ten zakládá další akci domácího celku.
64'
Citizens opět na míči na útočné polovině a diváci se skvěle baví. Sterling dostal prudký pas na pravou stranu, ale Hysaj si dobře splnil obranné povinnosti a od balónu jej odzbrojil.
63'
Na hřišti se začíná přiostřovat. Nejprve hosté chtěli po Sterlingově centru do vápna za pravé strany penaltu, na druhé straně pak Mertens byl nachytán při svém náběhu v ofsajdu.
62'
Neapol právě vstřelila branku!
A je znovu vyrovnáno! K penaltě se postavil zkušený záložník JORGINHO, který si počkal na pohyb Edersona a poté poslal míč přízemní ranou přesně k levé tyči, zatímco brazilský gólman zvolil opačnou stranu – 2:2!
62'
Celá akce po rohovém kopu pokračovala a Albiola na hranici vápna fauloval lehkým skluzem Sané a německý rozhodčí nemilosrdně ukázal na penaltový puntík!
61'
Penalta pro Neapol!
61'
Nakonec z toho byly hned dva rohové, ale ani po jednom z nich kombinace Callejón – Hamšík nevyšla.
60'
Stones musel zasahovat proti náběhu Mertense a míč nekompromisně hlavou odvrátil míč na rohový kop.
59'
A právě domácí fotbalisté nyní kombinují velmi aktivně na obranné polovině, nicméně také hosté odpovídají nesmírně rychlým presinkem, kterým chtějí soupeři co nejvíc znepříjemnit rozehrávku.
58'
Dopředu po delší době vyrazili také hosté. Sterling se však stejně jako De Bruyne neprosadil, a tak Hysaj hlavou sklepl dlouhý centr pohodlně do rukavic Reiny.
57'
Italský celek ožívá. Jorginho vzápětí hledal svým jemným centrem kolem Otamendiho nabíhajícího Mertense, ale ten se taktéž zjevil v ofsajdovém postavení.
56'
Domácí byli blízko vyrovnání. Lorenzo Insigne se dostal po rychlém průniku k prudké ráně z dálky, ale jeho téměř dokonalou krocenou střelu zastavilo břevno!
55'
Neapol ale míč vybojovala zpět. Hamšík po narážečce s Insignem viděl na zadní tyči naběhnutého Callejóna, nicméně Ederson včas vystartoval ze své branky a lapil míč v rukavicích.
54'
Krátce nato si kolem Danilo zabíhal na rychlou kolmici Insigne, ale svůj náběh odpískal, a byl mu tak odpískán ofsajd. Italský křídelník tak poté alespoň vztekle míč na tribunu.
53'
Koulibaly na obranné polovině ubránil De Bruyneho a rozjel rychlou akci domácích. Mertens si pohrál se Stonesem, ale byl poté ztrojen a dopředu ke střele se nedostal.
52'
Citizens jsou znovu v kombinaci, ovšem soupeř znovu velmi rychle napadá a tlačí svého soupeře. Nakonec Otamendi musel odkopnout míč pod tlakem jen ke kopačkám domácích, a ti vyrážejí dopředu.
51'
Následně se ke střele neprobil Jorginho, aby se míč odrazil pro Insigneho, který to zkusil z voleje, ale rána mu sjela z kopačky a skončila zhruba o metr vedle pravé tyče.
50'
Domácí jsou viditelně opařeni úvodem druhého poločasu, což signalizuje i jejich hodně kostrbatá rozehrávka. Nakonec dopředu pronikl po pasu Insigneho Hysaj, ale jeho přízemní pas zablokoval pozorný Danilo.
48'
Domácí jdou při bránění rohových kopů nepoučitelní a podruhé inkasují ze vzduchu! Sané se postavil k rozehrávce rohového kopu a jeho centr našel v ideální pozici ve vzduchu JOHNA STONESE, který se dostal k hlavičce a jeho pokus se odrazil od břevna těsně za čáru a zpět do rukavic Reiny. Brankový rozhodčí však byl pozorný a regulérní branku posvětil – 1:2!
48'
Po rozehrávce nakrátko nakonec centroval Kevin De Bruyne, jeho pas hledal na zadní tyči opět Otamendiho, ale jeho pokus byl zablokován na další roh.
47'
Velká šance hostů! Sterling se kolem tří soupeřů probojoval až ke střele, ale Albiol do jeho rány na poslední chvíli udělal skluz a ránu zablokoval. Následuje rohový kop.
46'
Domácí fotbalisté uvedli míč do pohybu a nic tak nebrání tomu, aby druhá půle začala. Neapol začala dlouhým nákopem, po němž se hned dostal k centru Callejón, ale jeho přízemní pas skončil jen v rukavicích Edersona.
46'
Oba celky jsou již zpět na hrací ploše, druhý poločas za několik desítek vteřin začne.
První poločas je minulostí a diváci v Neapoli se zatím rozhodně nenudí. V úvodu byli aktivnější domácí, kteří svou převahu zúročili po dvaceti minutách hry, kdy si Lorenzo Insigne narazil s Mertensem, pronikl do vápna a chytrým obstřelem na zadní tyč otevřel skóre duelu! Hosté poté hru vyrovnali a vyrovnání se dočkali po akci Gundogana, který našel centrem na zadní tyči přesně Nicoláse Otamendiho, jenž se hlavou nemýlil. Svého kolegu z obranného páru mohl následně napodobit také Stones, ale jeho hlavičku zastavilo břevno.

Uvidíme, co nám přinese druhý poločas. Buďte u něj s námi.
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
45+2'
45+2'
Po něm se neprosadili ani zleva operující Sané a ze středu útočící De Bruyne, a první poločas tak směřuje ke svému konci.
45+1'
Citizens přešlo opět dopředu a Ilkay Gündoğan rychle sklepával balón pro Aguera. Ten mu chtěl jemným centrem vrátit balón zpět do vápna, ale neuspěl.
45'
Vyhrazený čas prvního poločasu již vypršel, úvodní pětačtyřicetiminutovka však bude nastavena o další dvě minuty!
44'
De Bruyne prošel středem útočné poloviny kolem Allana jako nůž máslem a opět balón rozdal doleva na Sterlinga. Ten mu chtěl balón okamžitě vrátit do šestnáctky na střelu, ale pas byl zablokován.
43'
Fernandinho s Delphem ve středu hřiště hodně nešetrně nabrali „na vidle“ Callejóna, který se sice skácel k zemi, ale o vážnější zranění se nejedná. Domácí mohou rozehrávat.
42'
První poločas se chýlí ke konci a hosté jsou stále aktivnější. Sterling se z pravé strany protáhl do vápna až k brankové čáře, kde mu vystavil stopku Hysaj a Angličan po kontaktu s obráncem domácích upadl k zemi. Rozhodčí Brych však zůstal ledově klidný a penaltu neodpískal.
41'
Tentokrát už se hosté z Anglie tak velké šance nedočkali, obrana domácích byla dravější a centr belgického záložníka dokázala odvrátit.
40'
Obrana domácích však znovu musí vyhlásit nejvyšší stav pohotovosti, hosté totiž od levé postranní čáry budou zahrávat volný přímý kop, a k míči se staví De Bruyne.
39'
Po něm už mohli hosté vést! De Bruyneho centr našel ve vápně dobře naběhnutého Otamendiho, který ještě neuspěl, ale poté se daleko od branky dostal k prudké hlavičce Stones, jehož radost z gólu zastavilo břevno!
38'
Když to nejde zleva, tak to hosté zkusili zprava. Rychlík Raheem Sterling si naběhl z pravé strany s míčem do vápna, dostal se k přízemní ráně, ale jeho pokus byl sražen na rohový kop.
37'
Dalším, kdo se vydal dopředu po levé straně, byl Leroy Sané, ten si ale v konečném součtu ukousl příliš velké sousto a Koulibaly jej skvěle zakřižoval, a hlavně odzbrojil od míče.
36'
Hosté hrají nyní pochopitelně aktivněji a snaží se znovu hrozit. Aguero si sbíhal po levé straně na další prudkou kolmici, ale Pepe Reina skvěle vyhodnotil situaci, včas vyrazil ze své branky a ukryl balón v rukavicích.
34'
Hosté z ničeho nic vyrovnávají! Gündoğanova rána byla sražena na rohový kop. Citizens jej rozehráli nakrátko a k centru do šestnáctky se dostal právě německý středopolař Ilkay Gündoğan, který načechral na zadní tyč krásný centr, na nějž si naskakovalo na zadní tyči hned trio soupeřů, ale nejúspěšnější byl NICOLAS OTAMENDI, jenž prudkou hlavičku trkl míč přesně k tyči – 1:1!
33'
Následný rohový kop žádné nebezpečí nepřinesl, centr byl odvrácen, ale Citizens v akci pokračují v posledních minutách jsou hodně aktivní.
32'
Největší šance hostů v dosavadním průběhu! De Bruyne po pravé straně vysunul do akce 5 na 3 Sterlinga, jenž přihrávkou pod sebe našel ve vápně Aguera. Ten se dostal k přízemní ráně z otočky, nicméně jeho pokus byl sražen těsně vedle levé tyče branky Reiny!
31'
Hra pokračuje dál. Hamšíka zablokoval nejprve v protiútoku Sterling a Citizens opět získali míč. Gundogan upadl po kontaktu se soupeřem na zem, ale faul se pískat nebude.
31'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Faouzi Ghoulam, přichází Christian Maggio.
30'
Hra je stále přerušena, zatímco Ghoulam hodně těžko kráčí k postranní čáře a domácí trenér chystá vynucené střídání. Do hry půjde Maggio.
29'
Na konec celé akce zakončoval hodně ledabyle z hranice vápna De Bruyne, Reina s jeho "střelou" neměl sebemenší starosti. Co však domácí trápí mnohem více, je stav obránce Ghoulama, který jasně signalizuje, že potřebuje střídat.
28'
Callejón fauloval jednoho z hostů na obranné polovině a Citizens rychle rozehráli. Aguero centroval z levé strany, míč se odrazil na hranici vápna k Sanému, ale ten byl od balónu rychle odzbrojen.
27'
Právě střelec první branky Insigne velmi dobře z levé strany dloubal míč na zadní tyč pro Mertense, který se pral jako lev s Delphem, nicméně na své si nepřišel a zakončit nedokázal ani v pádu nataženou špičkou kopačky.
26'
25'
Insigne sice vypíchl míč De Bruynemu, ale akce hostí pokračovala. Delph se tlačil k centru, ale žádného ze spoluhráčů ve vápně nenašel, a tak dopředu vyráží opět Neapol.
24'
Problémy domácích borců byly rychle lékařským týmem vyřešeny a hra pokračovala. Kapitán Manchesteru Fernandinho ale svou razanci v souboji s Jorginhem přehnal a rozehrávat bude opět Neapol.
23'
Hra je momentálně přerušena, protože právě Ghoulam zůstal v bolestech ležet ve vápně, a drobné problémy má i Dries Mertens.
22'
Domácí jsou pochopitelně na koni. Mertens opět asistoval svým spoluhráčům, a to když ve vápně hledal Ghoulama, jenž se sice k míči prodral, ale poté mu utekl a Otamendi jej vrátil zpět na polovinu hřiště.
21'
Domácí jdou zaslouženě do vedení a stadión v Neapoli se otřásá v základech. Jeden z nejaktivnější borců italského celku LORENZO INSIGNE rozjel celou akci z levé strany, odkud si navedl míč na střed, velmi rychle si narazil s Mertensem, jenž mu parádně kolem Stonese vrátil míč do běhu a italský křídelník z úhlu sám za obranou obstřelil vyběhnutého Edersona technickou ranou na zadní tyč – 1:0!
20'
Jorginho ubránil De Bruyneho, který se do akce dostal vůbec poprvé v zápase. Dlouhý pak za obranu pak znovu musel stopovat Otamendi, jenž odvrátil balón do autu.
19'
Ten se nakonec dostal k Jorginhovi, který jej okamžitě adresoval do běhu Belgičanu Mertensovi, jenž ten svůj náběh kolem Otamendiho hodně uspěchal, a byl mu odmáván ofsajd.
18'
Citizens drželi znovu míč jen velmi malou chvíli až do doby, kdy Sané po přihrávce Delpha podklouzl. U míče opět fotbalisté italského celku a jejich kombinace začíná na obranné polovině.
17'
Neapolští předvedli velmi dobrý signál s centrem na bližší tyč, ovšem Stones si opět splnil své obranné povinnosti a před Hamšíkem prudký balón dokázal odvrátit.
16'
Ghoulam na útočné polovině sklepl elegantně míč na Mertense, který rýsoval další kolmici na rozběhutého Insigneho, ale toho zakřižoval včas Otamendi a uvidíme první rohový kop zápasu.
15'
Nakonec přišla na levé straně a už to vypadalo zle nedobře pro obranu Citizens. Akci táhl Insigne, který v akci 4 na 3 hledal z druhé vlny nabíhajícího Allana, jenže ten skákavý balón nezpracoval.
14'
Hosté se snaží po divokém úvodu uklidnit hru a reagovat na pokyny trenéra Guardioly, aby hráli v klidu. Neapol však stále skvěle presuje a nedává obranné linii čas na oddech.
13'
A nakonec přišla i první vážnější šance! Mertens si naběhl do vápna na průnikovou přihrávku, rozhodl pro střelu po zemi z těžkého úhlu, ovšem brazilský brankář ve službách City Ederson jeho pokus dokázal výborně pokrýt!
12'
Domácí opět v útoku na útočné polovině, úvod zápasu je zatím v jejich režii.
11'
Napadání domácích nebere konce a hosté jsou pod velkým tlakem. Callejón s Mertensem skvěle zatlačili krajní beky hostů, přičemž Danilo se dostal pod tlak, a nakonec musel balón odehrát jen do autu.
10'
Domácí skvěle napadají. Insigne vybojoval míč a rychle poslal balón na Hamšíka, který už už hledal svou přihrávkou volného Mertense, nicméně včas přistoupil Danilo, který zamezil pokračování celé akce.
9'
Další dvě střely domácích. Nejprve Hamšík posunul míč doleva do běhu Insignemu, jehož pokus o obstřel na zadní tyč byl zablokován, a o chvíli později střílel i sám Hamšík, nicméně ani slovenský reprezentant nenasměroval svůj pokus mezi tři tyče.
8'
Standardní situace se chopil sám Dries Mertens, který vsadil na razanci, avšak svou tvrdou ranou jen prověřil pevnost zdi Citizens. V akci chtěl pokračovat průnikem Ghoulam, ovšem ani on nepochodil.
7'
Neapol se snaží hrozit zejména z křídel. Nejprve Ghoulama zastavil ještě v náběhu ofsajd, ovšem o půlminutku později si pro balón sběhl na střed hranice vápna Mertene, který byl faulován, a domácí mají možnost v podobě zajímavého přímého kopu.
6'
Hysaj se snažil opět podpořit ofenzívu, ale Jorginho na jeho nabídku nefrekventoval. Domácí však vybojoval balón zpět a před Markem Hamšíkem se otevřel prostor ke střele, a kapitán domácích tak vyzkoušel své střelecké štěstí, nicméně jeho rána zamířila naprosto přesně do rukavic připraveného Edersona.
5'
Oba celky začaly duel hodně svižně. Po levé straně se hnal dopředu Sterling, ale nakonec mu byl odpískán ofsajd, a domácí obrana si tak může oddechnout.
4'
Jakmile to jen bylo možné, tak se hosté opět vydali dopředu. A tentokrát Sterling po narážečce s Aguerem vsadil na individuální řešení, ale Koulibaly proti anglickému křídelníkovi včas vystoupil a nepustil jej k žádné střele.
3'
Zatím se hraje aktivně z obou stran. Ghoulam opět pláchl po levé straně, a to Delphovi, který mu běžecky nestačil. Do šestnáctky mířil nebezpečný centr na Mertense, ovšem stoper hostů Stones v pádu míč zneutralizoval.
2'
Na druhé straně Sterling dobře ze středu roztáhl hru na levé křídlo k Sanému, německý záložník zasekl balón na střed, kde však už čekala houšť těl ve světle modrém a Jorginho jeho pokus zablokoval. Sané tak poté alespoň fauloval.
1'
Domácí se záhy vydali po levé straně dopředu, Ghoulam vytáhl míč až k levé postranní čáře, ale nabíhajícího Insigneho naleznout svou přihrávkou nadokázal.
1'
Hostující fotbalisté na pokyn hlavního rozhodčí Felixa Brycha uvedli míč do pohybu a načali tak ofociálně celý duel. Ihned přišel směrem dopředu dlouhý pas od Stonese směřující na Saného, ovšem Hysaj s Callejónem první nebezpečí zažehnali.
1'
Hymna dozněla, a tak nic nebrání tomu, abych šli na věc. Domácí Neapol nastupuje v tradičních světle modrých dresech, hosté de oděli do černého.
Oba celky jsou již na hrací ploše a v elektrizující atmosféře neapolského stadiónu právě zní tóny oficiální hymny Ligy mistrů!

SSC Neapol: Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – Allan, Jorginho, Hamšík (C) – Callejón, D. Mertens, L. Insigne.
Náhradníci: Sepe – Rog, Ounas, P. Zieliński, Chiricheş, Ch. Maggio, Diawara.

Manchester City: Ederson – Danilo, Stones, Otamendi, Delph – Fernandinho (C), Gündoğan, Sterling, De Bruyne – Sané, Agüero.
Náhradníci: Bravo – Walker, Mangala, B. Silva, Silva, Y. Touré, Jesus.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp (vš. Německo).
První vzájemný duel

Úterý 17.10.2017, 20:45 • Etihad Stadium, Manchester • Skupina F
Manchester City – SSC Neapol 2:1 (2:0)

Branky: 9. Sterling, 13. Jesus (De Bruyne) – 73. Diawara (pen.)
Karty: 37. Walker (MAC), 44. De Bruyne (MAC), 72. Fernandinho (MAC) – 77. Albiol (NEA), 79. Ch. Maggio (NEA)

Neproměněná penalta: 38. D. Mertens (NEA), brankář Ederson zneškodnil

Statistiky
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 4:1. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 14:8.

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Otamendi, Delph – De Bruyne, Fernandinho, Silva (C) (76. Gündoğan) – Sterling (69. B. Silva), Jesus (87. Danilo), Sané.
Náhradníci: Bravo – Danilo, Gündoğan, Agüero, Mangala, B. Silva, Y. Touré.

SSC Neapol: Reina – Hysaj (70. Ch. Maggio), Albiol, Koulibaly, Ghoulam – P. Zieliński, Diawara, Hamšík (C) (78. Ounas) – Callejón, D. Mertens, L. Insigne (57. Allan).
Náhradníci: Sepe – Allan, Ch. Maggio, Nikola Maksimović, Rog, Ounas, Jorginho.
Rozhodčí: Antonio Mateu – Pau Cebrián, Roberto Díaz, Teodoro Sobrino (všichni Španělsko)

Těžko najdete v Evropě momentálně celek, který má lepší formu. Citizens, kteří v létě opět mohutně posilovali, pod vedením Pepa Guardioly jedou jako správně namazaný stroj. V lize jsou na prvním místě stále po deseti zápasech neporaženi a v Lize mistrů drží tu samou bilancí. Skupinu F vedou se ziskem tří výher – tří bodů a skóre 8:1. O hlavním favoritovi na postup není pochyb.

Celek z Manchesteru má v milionářské soutěži hned tři dvougólové střelce, a to útočníka Gabriela Jesuse, křídelníka Raheema Sterlinga a možná trochu překvapivě obránce Johna Stonese.
SSC Neapol

Celek ze západu Evropy od sopky Vesuv letos hraje ve velké formě. Domácí ligu, Serii A, dokonce vede před Interem Milán, nicméně v milionářské soutěži už to tak slavné není. Po třech odehraných duelech má na svém kontě jen tři body za jednu výhry a hned dvě porážky. Ty přišly proti ukrajinskému Doněcku a právě v posledním kole proti anglickým Citizens, naopak jediná výhra, a to doma, přišla ve druhém kole proti holandskému Feyenoordu.

Neapol zatím nasázela pět branek, které mezi rozprostřelo hned pět střelců – Milik, Diawara, Callejón, Insigne a Mertens. První jmenovaný kanonýr však domácím bude ve šlágru skupinové fáze kvůli zranění chybět.
Vítám všechny fanynky a fanoušky evropského fotbalu! Dnes se v rámci čtvrtého hracího dne letošního ročníku Ligy mistrů představí před svým publikem italská SSC Neapol, na jejíž hřiště zavítá anglický Manchester City. Utkáním vás provede Daniel Kinc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.