Liga mistrů - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olympiacos : Barcelona - 31. října 2017   20:45

Olympiacos
Olympiacos
0:0
(0:0)
Olympiacos
Proto – Elabdellaoui, Botía (C), Engels, Koutris – Figueiras, Romao, Tachtsidis, Odjidja-Ofoe (75. G. Gillet), Carcela-González (79. Pardo) – Fortunis (83. Djurděvić).
Kapino – Androutsos, Djurděvić, G. Gillet, Pardo, Marin, Vuković.
Taylor – Beswick, Nunn (všichni Anglie)
Georgios Karaiskakis Stadium, Pireus
Barcelona
ter Stegen – Semedo, Mascherano, Umtiti, Alba – Roberto (45+1. Deulofeu), Busquets, Paulinho (62. Rakitić) – Messi (C), L. Suárez, Denis Suárez (76. A. Gomes).
Cillessen – Deulofeu, Digne, A. Gomes, Alcácer, Rakitić, Vermaelen.

Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:12. Ofsajdy: 0:7. Fauly: 9:9.
Je dobojováno! Dnešní utkání nakonec skončilo bezbrankovou remízou a oba celky si tak připisují po bodu. Barcelona měla po celé utkání výraznou územní převahu, kterou ale nedokázala přetavit v branku. Naopak domácí hráči se soustředili na poctivou defenzívu, která nakonec přinesla kýžený úspěch v podobě zisku jednoho bodu.
90+3'
90+3'
Messi dostal za šestnáctkou trochu více prostoru, načež se rozhodl zakončit prudce k tyči. Tam byl opět připraven dnes fantastický Proto.
90+2'
Katalánci vrhají všechny zbytky sil do útoku, naopak domácí stojí ve všech hráčích ve svém pokutovém území.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Žlutou kartu dostává Diogo Figueiras (Olympiacos FC).
89'
Brzy se nám utkání dostane do nastaveného času a vypadá to, že dnes branku neuvidíme. Ještě ale nepředbíhejme, hrát se bude ještě několik minutek.
88'
Akce ještě pokračovala, hrací předmět se dostal na nohu Tachtsidise, který pro změnu zakončoval úplně mimo branku.
87'
Ojedinělý útok řeckého celku směřoval po levém křídle. Ke střeleckému pokusu se dostal Figueiras, který trefil pouze před sebou stojícího hráče.
83'
Střídání v týmu Olympiacos FC: ze hřiště odchází Konstantinos Fortunis, přichází Uroš Djurděvić.
83'
Do konce utkání už moc nezbývá. Katalánci si stále v zakončení nevědí rady, přičemž domácí hráči vrhají všechny síly do obrany.
82'
Luis Suárez v další šanci! Messi nalezl milimetrově přesným pasem svého útočného parťáka, který se rozhodl přehodit vyběhnuvšího Prota. Padající balón ale skončil pouze na horní konstrukci.
81'
Busquets si všiml dálnice k šestnáctce, kam poslal přihrávku na Luise Suáreze. Ten byl ale opět důrazně odstaven od míče. Botía zapracoval velmi zkušeně.
80'
Druhý poločas je o zajímavé momenty o něco chudší. V prvním dějství jsme viděli mnohem více šancí, v tom druhém se hra opírá o dobývaní domácí tvrze.
79'
Střídání v týmu Olympiacos FC: ze hřiště odchází Mehdi Carcela-González, přichází Felipe Pardo.
78'
Deulofeu nasměroval do šestnáctky další velmi prudký balón od rohového praporku, ani tentokráte nedokázal žádný z jeho spoluhráčů zakončit.
77'
Žlutou kartu dostává André Gomes (FC Barcelona).
77'
Blaugranas opět svírají svého soupeře u jeho vlastní šestnáctky. Messiho průnik nakonec vyústil v přihrávku na Luise Suáreze, který byl včas odstaven.
76'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází André Gomes.
75'
Střídání v týmu Olympiacos FC: ze hřiště odchází Vadis Odjidja-Ofoe, přichází Guillaume Gillet.
75'
Ani s příchodem Rakitiče se hra záložní řady příliš nezměnila. Chorvatský středopolař se do ničeho vážnějšího nepouští a spíše jen posouvá balón.
74'
Po trochu kostrbaté akci se do zakončení dostal Luis Suárez. Jeho myšlenka v podobě střely ke vzdálenější tyči se naprosto minula úspěšné realizaci.
73'
Argentinský technik se chopil rozehrávky rohového kopu, který směřoval na urostlého Umtitiho. Ten byl v hlavičkovém souboji u míče později.
72'
Nic překvapivého ale nepřichází. Je patrné, že hře hostujícího celku chybí hráč typu Andrése Iniesty. Zkrátka, Lionel Messi nemůže diktovat hru svého celku po celé utkání.
71'
Utkání se nám dostalo do závěrečné dvacetiminutovky, stále jsme se branky nedočkali. Barcelona je opět v blízkosti šestnáctky.
66'
Ve druhém poločase jsme si zatím mockrát nevšimli Denise Suáreze. Hostující křidelník se k míči moc nedostává, neboť se hraje spíše na opačné straně.
65'
Proto nepředvedl zrovna jisté počínání, neboť na balón nedosáhl. K němu se naopak dostal Alba, který přihrával už z velkého úhlu.
64'
Hra se nám trochu vyrovnala a momentálně sledujeme ofenzivní podívanou. Olympiacos by chtěl potěšit své miláčky vstřeleným gólem.
63'
Obrovská šance Barcelony! Luis Suárez obešel brankáře a poté přihrál Messimu. Argentinský útočník v šanci trochu zaškobrtl a balón tak směřoval vedle tyče.
62'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Paulinho, přichází Ivan Rakitić.
61'
K balónu se postavil sám faulovaný, tedy Koutris. Nadýchaný bochánek směřoval ke vzdálenější tyči, kde situaci kontroloval ter Stegen.
60'
Kourtis čaroval na levém křídle, kde ho nedovoleným zákrokem musel zastavit Semedo. Standardní situace z levé strany.
59'
Luis Suárez nepředvádí vůbec dobrý výkon. Mascherano mu naservíroval naprosto přesnou přihrávku, nicméně poté byl hostující forvard snadno zbaven balónu.
58'
Žlutou kartu dostává Björn Engels (Olympiacos FC).
58'
Barcelonští to nyní překombinovali. Nejdříve neuspěl Suárez, později ani Messi. Míč se tak dostal k Deulofeuovi, jehož přízemní centr byl sražen za brankovou čáru.
57'
Domácí hráči trochu uklidnili rozháranou pasáž utkání a alespoň na krátký časový úsek zbavili Barcelonu od hracího předmětu.
56'
Fortounis oslovil na pravé straně Figueirase, jenž se dostal poblíž pokutového území. Následný centr skončil v rukavicích ter Stegena.
55'
Individuálním průnikem to zkoušel Luis Suárez, který neměl proti přesile sebemenší šanci. Následně neprošla ani přihrávka z kopačky Deulofeua.
54'
Carcela-González nedokázal zpracovat naprosto jednoduchou přihrávku a balón tak pouze odskočil do zámezí. Vhazovat budou Katalánci.
53'
Alba si seběhl na levém křídle pro skákavý balón a poté se rozhodl odcentrovat do šestnáctky. Jeho záměr mu překazil mokrý terén.
52'
Úvodní vteřiny druhého poločasu se nesou opět v dosti jednoznačném tempu. To udává španělský gigant, který i nadále usiluje o kýženou branku.
51'
Hodně chytře to před malým momentem zamýšlel Busquets, který si všiml naběhnuvšího Messiho. Následná kolmice ale byla o trochu delší.
50'
Odjidja-Ofoe trefil v hlavičkovém souboji Umtitiho loktem a tento čin neunikl ani oku sudího. Domácí záložník se skutečně dopustil nedovoleného zákroku.
49'
Semedo nepředvedl správně vhozený aut, čehož si všiml hlavní sudí a pro změnu věnoval autové vhazování Olympiacosu.
48'
Deulofeu se okamžitě zapojil do kombinace svého celku, navíc se sám dostal k centru. Ten pouze prosvištěl nad hlavama všech zúčastněných.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzala na starost Barcelona. Ta bude tentokráte hrát zprava doleva.
46'
První poločas nenabídl žádnou branku, což znamená, že oba celky jdou do kabin za nerozhodného stavu. Více ze hry měla dle předpokladů Barcelona, která ale pokaždé narážela na obranu či samotného Prota. Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
45+1'
45+1'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Roberto, přichází Gerard Deulofeu.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Roberto si při předchozím zákroku způsobil zranění, se kterým musel odkulhat za postranní čáru. Následné vteřiny ukážou, jestli bude moci pokračovat ve hře.
43'
Po faulu na Semeda rozehrávala Barcelona kousek za polovinou hřiště. Messi pouze posunul na Busquetse, který se neodhodlal k ničemu vážnějšímu.
42'
Žlutou kartu dostává Sergi Roberto (FC Barcelona).
42'
Carcela-González to nyní vzal na sebe a na levém křídle se dostal k zakončení. Výsledkem je prudká pumelenice nad břevno.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci. Hrát se bude ještě něco málo přes pět minut, počítat se dá také s nastaveným časem.
38'
Nyní se nehrálo dobrou minutu, neboť se řešil Tachtsidisův nedovolený zákrok. Po chvilkové prodlevě pokračují hosté v držení hracího předmětu.
37'
K rozehrávce se samozřejmě postavil Messi, který střílel velmi dobře. Proto ale jeho záměr tušil a u tyčky byl s velkým předstihem.
36'
Žlutou kartu dostává Panagiotis Tachtsidis (Olympiacos FC).
36'
Domácí kapitán Botía šel do souboje s Luisem Suárezem hodně nevybíravě. Barceloně se naskýtá přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů.
35'
Barcelona se opět velmi lehce prokombinovala středem hřiště a následně se před Messim utvořil velký prostor na zakončení. Střela ale i přesto orazítkovala nohu protihráče.
34'
Zatím zcela mimo hru je hostující záložník Roberto. Spíše defenzivně ladění středopolař zatím nepředvádí žádný světoborný výkon.
33'
Paulinho dokázal zastavit přihrávku a poté rozjel protiútok. Ten na levém křídle táhl Denis Suárez, jenž ani nadvakrát nepropálil blok protihráčů.
32'
Po delší době se předvedli také domácí. Carcela-González hezky hrudí zpracoval Fortounisovi, jehož střela vystoupala vysoko nad branku.
31'
Lionel Messi byl po přihrávce od Semeda hned zdvojen a jeho průnik tak neměl šanci na úspěch. Řecký celek bude vhazovat.
30'
Semedo na nic nečekal a okamžitě uvedl autovým vhazováním balón zpět do hry. Španělský zástupce v Lize mistrů okamžitě přelezl obrannou půlku.
29'
Hosté pořádně zatlačili svého soupeře, který měl velké problémy odkopnout balón. Nakonec se přeci jenom povedlo, neboť Messiho dloubáček neměl potřebnou délku.
25'
Následoval rohový kop pro Olympiacos, který nepřinesl vůbec nic nebezpečného. Barcelona se dokázala v poklidu ubránit.
24'
Umtiti zatím nehraje vůbec přesvědčivě. Francouzský zadák si dával s ter Stegenem tak dlouho přednost, až se právě od jeho nohy odrazil balón mimo tři tyče.
23'
Domácí fotbalisté mají velké problémy při přechodu přes půlící čáru. Úvodní dvacetiminutovka se nese v dosti jednoznačném duchu.
22'
Hosté začínají pořádně zlobit. Denis Suárez nahrál svému jmenovci Luisi Suárezovi, který ze značného úhlu pálil bodlem úplně mimo.
21'
Logicky tak následoval další rohový kop, po kterém Mascherano utrpěl nějakou menší bolístku. Na nic vážného to ale nevypadá.
20'
A ten byl hodně nebezpečný! Hosté ho totiž zahráli signálem, ke střele se dostal Messi, jehož ránu ještě lehce tečoval Luis Suárez. Proto musel předvést reflexivní zákrok.
19'
Hráči Olympiacosu skvěle pokrývají volné prostory. Proto to má Messiho družina hodně složité, nicméně nyní si dokázala vybojovat roh.
18'
Denis Suárez se opět ocitl sám v pokutovém území a tentokráte se mu podařilo rozvlnit síť. Pomezní rozhodčí ale signalizoval ofsajd, branka tak neplatí.
17'
Mascherano opět dlouho čekal a poté si všiml rozeběhnutého Semeda. Pas na portugalského zadáka byl ideálně dlouhý, nicméně Koutris skvěle zapracoval tělem.
16'
Messi opět chtěl prostrčit balón na rychlonohého Albu, avšak tento záměr vystihla obrana soupeře. Hosté i přesto zůstavají u balónu.
15'
Umtiti absolutně nezachytil náběh Elebadellaouiho, které nakonec stačil znejistit při zakončení. Výsledkem je pouze slabá střela.
14'
Ten si vzal na starost pochopitelně Messi, který centroval pouze na hlavu Romaa. Domácí záložník ale odvrátil balón opět pouze za branku.
13'
Semedo se ve spolupráci s Robertem dokázal dostat až k vápnu, kde byl čistým způsobem obrán o balón. První roh pro Barcelonu.
12'
Alba vhazoval u levé postranní čáry a jako adresáta si vybral naběhnuvšího Umtitiho. Hostující stoper pouze otočil hru na druhou stranu.
11'
Barcelonští zatím narážejí na val hráčů v bílých dresech. Proto musel opět Semedo sáhnout k nedovolenému zákroku, tentokráte na zemi skončil Fortounis.
10'
Engels byl faulován u vlastní šestnáctky, což uviděl také hlavní arbitr a odpískal faul. Úprk Carcely-Gonzáleze tak byl naprosto zbytečný.
9'
Uruguayský kanonýr se dostal za obranu soupeře, nicméně jeho zakončení se konalo z ofsajdového postavení. Už třetí ofsajd Katalánců.
8'
Roberto se tak trochu kostrbatě dokázal dostat ke kulatému nesmyslu, posléze se Luisi Suárezovi nepodařilo zpracovat neposedný balón.
7'
Messi operoval ve středu hrací plochy, načež zkoušel dalekonosným nákopem najít Albu. Před ním včas zasáhl obránce Elbadellaoui.
6'
Portugalský obránce si před malým momentem splnil obranné povinnosti a míč odpravil za brankovou čáru. Následný rohový kop odvrátil Luis Suárez.
5'
První střelecký pokus má na svědomí hostující Semedo, který se vydal na útočný výlet. Pohotovou střelu musel před sebe vyrazit Proto.
4'
Mascherano se po přihrávce odhodlal ke kolmici za obranu, kde číhal Messi. Argentinský ostrostřelec se v době zpracování pohyboval v ofsajdu.
3'
Poprvé si míče užila také Barcelona, která začala svojí klasickou kombinací. Těžiště hry je momentálně u středového kruhu.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Olympiacos FC: Proto – Elabdellaoui, Botía (C), Engels, Koutris – Figueiras, Romao, Tachtsidis, Odjidja-Ofoe, Carcela-González – Fortunis.
Náhradníci: Kapino – Androutsos, Djurděvić, G. Gillet, Pardo, Marin, Vuković.

FC Barcelona: ter Stegen – Semedo, Mascherano, Umtiti, Alba – Roberto, Busquets, Paulinho – Messi (C), L. Suárez, Denis Suárez.
Náhradníci: Cillessen – Deulofeu, Digne, A. Gomes, Alcácer, Rakitić, Vermaelen.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn (všichni Anglie).
FC Barcelona

Španělská Barcelona začala letošní sezónu ve velkém stylu. Ve své domácí soutěži okupuje první pozici a na druhou Valencii se dívá se čtyřbodovým náskokem. Kataláncům se daří také v Lize mistrů, neboť dokázali zvítězit v prvních třech zápasech. Nejdříve si hladce poradili s loňským finalistou Juventusem poměrem 3:1, poté vybojovali na horké portugalské půdě těsnou výhru 1:0 proti místnímu Sportingu a v minulém zápase si poradili hladce 3:1 právě proti Olympiakosu. Barcelona se i v letošní sezóně opírá zejména o střelecké schopnosti Lionela Messiho. Ten je totiž s velkým náskokem nejlepším střelecem svého týmu, druhá v pořadí je dvojice Paulinho – Luis Suárez, která vstřelila o třináct branek méně.
Olympiacos FC

Na domácí straně stojí řecký Olympiacos, který se po jednoleté odmlce podíval zpět do skupinové fáze Ligy mistrů. V sezóně 2015/16 pořádně potrápil své skupinové protivníky Bayern Mnichov a Arsenal, avšak v konkurenci těchto dvou gigantů nakonec usedl na třetí příčku. Těžká skupina byla pro Olympiacos připravena i letos, přičemž na řecký celek narazí Juventus a Barcelona. Pozadu není ani vítěz portugalské ligy Sporting, který patrně odsunul právě Olympiacos do role outsidera skupiny. Domácí celek dnešního utkání nezačal skupinovou pouť vůbec dobře, v prvních třech utkání nezískal ani bod a vidina postupu je už hodně vzdálená.
Hezký den všem fanynkám a fanoušků! Liga mistrů pokračuje dalšími skupinovými zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Olympiacos FC a FC Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.