Liga mistrů - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Tottenham - 11. prosince 2018   21:00

Barcelona
7' O. Dembèlé
1:1
(1:0)
Tottenham
85' Lucas Moura  (Kane)
Barcelona
Cillessen – Semedo, Lenglet, Vermaelen, Miranda – Arthur, Aleñá, Rakitić (46. Busquets) – O. Dembèlé (76. Denis Suárez), Munir (63. Messi), Coutinho.
ter Stegen – Messi, Piqué, Alba, Busquets, Arturo Vidal, Denis Suárez.
Mažić – Ristić, Djurdjević (všichni Srbsko)
Camp Nou (Barcelona)
Tottenham
Lloris (C) – Walker-Peters (61. Lamela), Alderweireld, Vertonghen, Rose – Moussa Sissoko, Winks (83. F. Llorente) – Eriksen, Alli, Son Hung-min (71. Lucas Moura) – Kane.
Gazzaniga – Dier, Davies, Lamela, F. Llorente, Lucas Moura, Skipp.

SESTŘIH LM: Barcelona – Tottenham 1:1. Lucas v závěru trefil hostům postup

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 7:3. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 9:19.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím 1-1, což Tottenhamu stačí k postupu do vyřazovacích bojů. Anglický celek měl ve druhém poločase výraznou převahu, avšak dlouhou dobu narážel na velmi dobře chytajícího Cillessena, který nejednou podržel svůj celek ve hře o tři body. Vyrovnávací branka nakonec přišla necelých pět minut před koncem utkání, postaral se o ní Lucas Moura. Kohouti se zároveň museli ohlížet na výsledek ze souběžně hraného utkání, ve kterém Inter nakonec remizoval, což anglickému celku stačilo k postupu.
90+4'
90+3'
Zdá, se že dnešní utkání už žádnou branku nenabídne. Oba celky se drží relativně daleko od branky soupeře.
90+2'
Posléze se Semedovi podařilo vybojovat autové vhazování, které sám obstaral. Barcelona se v koncovce zápasu dostává k optické převaze.
90+1'
Coutinho roztáhl hru k levé autové čáře, kde se nacházel Miranda, jenž si nevěřil průnik k opačné šestnáctce. Místo toho přišla zpětná přihrávka.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Před malým momentem se dostal do zakončení Rose, který ale pálil vysoko nad branku.
88'
Sledovali jsme pokus přímo na bránu, obstřel ale nakonec skončil kousek nad brankou. Lloris tento pokus kontroloval, nyní bude vykopávat od branky.
87'
Nedovoleným zákrokem se prezentoval Lamela, který zavadil o Arthura. Na pořadu dne bude standardní situace, ke které se pochopitelně staví Messi.
86'
Jenomže anglický celek stále ještě nemá "vyhráno", čeká se na výsledek souběžně hraného zápasu, ve kterém PSV stále drží nerozhodný výsledek.
85'
Tottenham právě vstřelil branku!
Zdá se, že tu máme postupovou branku pro Spurs! Kane měl na levém křídle trestuhodně dostatek prostoru, jeho prudká přízemní nabídka našla nohu LUCASE MOURY, který bezpečně procedil míč do sítě. Domácí obrana naprosto zaspala, naopak Cillessen byl naprosto bez šance.
85'
Domácí ještě měli k dispozici rohový kop, který rozehráli nakrátko. Aleñá byla sice vytlačen k vlastní polovině, nicméně i přesto se mu podařilo konstruktivně roztáhnout hru.
85'
Napadání se Kataláncům celkem vyplatilo. Posléze Coutinho postupoval směrem do pokutového území, jenomže obstřel branky skončil pouze na tyči.
84'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes pět minut. Tottenhamu se výrazně krátí čas, soupeř stále vzdoruje, navíc má na svém kontě jednu branku.
83'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Harry Winks, přichází Fernando Llorente.
79'
Také Lloris se pomazlil s hracím předmětem, který ale nepřesně odkopl na hlavu Sissoka. Barcelona tak bude moci vhazovat od levé autové čáry.
78'
Nedovoleným zákrokem si pomohl vracející se Busquets, který si koledoval o žlutou kartu. Hlavní sudí nakonec nezakročil, hosté rozehráli narychlo.
77'
To je neskutečné! Na nadýchaný bochánek si naskakoval Lucas, kterého na brankové čáře vychytal Cillessen. Následný obstřel téhož hráče skončil kousek vedle.
76'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ousmane Dembèlé, přichází Denis Suárez.
75'
Poprvé se po příchodu na hrací plochu ukázal Messi, kterému se podařilo obejít Vertonghena, avšak poté se míč zastavil o kopačky vracejícího se Sissoka.
74'
Průnikovou přihrávku na Lucase dokázal zastavit pozorný Semedo, jenomže jeho celek se hodně rychle zbavil míče. Tottenham má opravdu velký tlak.
73'
Je tu velký problém pro Tottenham! V souběžně hraném utkání, se Inter dostal k vyrovnávací brance, což přisuzuje postupovou pozici právě italskému celku. Kohouti tak musí minimálně vyrovnat!
72'
Aleñá si nyní absolutně neporozuměl s Messim, který se nacházel úplně někde jinde. Rychlý protiútok soupeře ale ztroskotal na obranné hradbě Barcelony.
71'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Son Hung-min, přichází Lucas Moura.
70'
Cillessen drží Barcelonu ve hře o tři body! Lamela roztáhl hru na Roseho, jehož centr našel volného Eriksena, který ale trefil pouze nizozemského brankáře.
69'
Centrovaná nabídka nakonec našla hlavu Kanea, jehož slabá hlavička trefila protihráče. Po následném závaru opět pálil Kane, nicméně ani tentokráte nepropálil blok protihráčů.
68'
Žlutou kartu dostává Nélson Semedo (FC Barcelona).
68'
V rychlostním souboji Lamela – Vermaelen nakonec zvítězil druhý jmenovaný, avšak belgický zadák se jako poslední dotkl míče. Bude z toho rohový kop pro Spurs.
67'
Přichází útočný faul, kterým se prezentoval střídající Lamela, jenž rukama poslal k zemi Vermaelena. Domácí budou rozehrávat kousek od vlastní šestnáctky.
66'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, Barcelona stále drží hubené vedení. Tottenham se sice drží na druhém postupovém místě, avšak Inter má na vyrovnání ještě dostatek času.
65'
Zničehonic se uvolnil rychlonohý Rose, který pod sebou hledal Kanea, jenž se ale vydal na opačnou stranu. I tak se hosté drží s míčem na útočné polovině.
64'
Po delší době se nám připomněl také Dembélé, který to zkoušel velice chytrou střelou na zadní tyč. Tomuto projektilu scházel zhruba metr, Lloris opět nezasahoval.
63'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Munir, přichází Lionel Messi.
62'
Z obrovské vzdálenosti to zkoušel talentovaný Miranda, jehož rána levačkou nakonec skončila snad dva metry vedle. Lloris nemusel vůbec zasahovat.
61'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Kyle Walker-Peters, přichází Érik Lamela.
60'
Coutinhova kolmice našla naběhnuvšího Munira, který sice prostřelil Llorise, avšak branka padla z jasného ofsajdu. Rozruch tak byl naprosto zbytečný.
59'
Munirovi to dnes zkrátka nejde. Domácí forvard operoval s míčem u autové čáry, špatný kontakt s hracím předmětem ale přinesl zbytečnou ztrátu Barcelony.
58'
Cillessen má ve druhém poločase hodně práce. Jihokorejec Son měl na zakončení hodně prostoru, jenomže i tentokráte mířil pouze doprostřed.
57'
Na pořadu dne byl další rychlý kontr Spurs. Kane na levém křídle nedokázal prostrčit na kolegu Sona, naopak velmi dobře zasáhl obětavý Semedo.
56'
Přihrávka pod sebe našla úplně volného Coutinha, který zřejmě prováhal ideální moment ke střele. Místo toho přišla rána pravačkou do protihráče.
55'
Eriksen se chopil rozehrávky rohového kopu z levé strany. Dánský reprezentant to zkoušel centrem na Vertonghena, který se ale neprosadil.
54'
Semedo si chtěl narazit s Dembélém, avšak druhý jmenovaný obdržel přihrávku na paty. Na druhé straně se Tottenham dostal k šestnáctce.
53'
Další šance! Za obranu se dostal Kane, který z pravé straně uháněl sám na bránu. V době zakončení ho lehce přistrčil Lenglet, výsledkem bylo zakončení nad branku.
53'
Barcelona má velké starosti s bráněním útočných akcí soupeře. I tentokráte se do zakončení natlačil Eriksen, jenomže rána z kroku trefila clonícího protihráče.
52'
Francouzský brankář opět okusil práci s míčem, následně rozehrál do strany, kde skoncil na zemi Walker-Peters, o nedovolený zákrok se ale nejednalo.
51'
Dalekonosný nákop směřoval na Munira, který měl k němu hodně daleko. Ven z brány musel vystartovat Lloris, jenž raději sevřel míč do své náruče.
50'
Cillessen musel opět do akce. Kane totiž sklepl pod sebe na Eriksena, jehož technická navštívenka končí na pravé rukavici nizozemského brankáře.
49'
Najednou se na pravém křídle zjevil Sissoko, který zkoušel ihned oslovit naběhnuvšího kolegu Kanea, jenomže domácí obrana odklidila případné nebezpečí.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu si nedovoleným zákrokem pomohl domácí Semedo, který zatáhl za dres Roseho. Tottenham ihned rozehrál nakrátko.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Sergio Busquets.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl jedinou branku, o kterou se postaral domácí celek. Jediná trefa přišla už po sedmi minutách hry, chybu v hostující defenzívě dokonale zužitkoval rychlonohý Dembélé. Tottenham se dlouho herně hledal, naopak ale dokázal převzít otěže zápasu, navíc si vypracoval i jednu stoprocentní šanci, avšak velmi dobře zakročil brankář Cillessen. Katalánci se opět připomněli ke konci poločasu, neboť brankovou konstrukci nastřelil nenápadný Coutinho.
45'
45+1'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45'
Co chybělo! Coutinho se vydal napříč obraně, po navedení míč na pravou nohu orazítkoval zadní tyč. Lloris zůstal stát, balón se ale otřel o konstrukci, aby skončil v zámezí.
45'
Lloris si po delší době připsal zákrok, zhruba z pětadvaceti metrů zkoušel své štěstí domácí Rakitić, který ale mířil přímo do náruče brankáře.
44'
Sissoko si počkal na pohyb Sona, který zkoušel ještě prostrčit na Kanea, což bylo špatné řešení. Přihrávku zastavil Vermaelen, Barcelona se chystá vyvézt míč.
43'
Eriksen zkoušel rozehrát cvičeným signálem, nicméně obrana Barcelony byla velice pozorná. Domácí se ale daleko s míčem nedostali.
42'
Po levém křídle se hnal do pokutového území Kane, jehož přihrávku pod sebe ale srazil do zámezí Lenglet. Tottenham si vyzkouší další rohový kop.
41'
Lloris si dával s rozehrávkou celkem dlouho načas, nakonec se mu u postranní čáry podařilo najít Alliho, který vybojoval další autové vhazování.
40'
Aktivní Son se dostal ke střelecké parketě, jenomže ránu poslal přím do míst, ve kterých se nacházel Cillessen. Barcelona opět propadla v obraně.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
U postranní čáry fauloval Vertonghen, avšak Dembélé přenášel hru na Mirandu, kterému podskočil míč pod nohou. Bude z toho další aut pro Tottenham.
34'
Obrovská šance Spurs! Sám na bránu totiž uháněl Son, kterého ale fantasticky vychytal Cillessen. Před únikem ještě málem fauloval Vermaelen, který by v případě zásahu Sona uviděl červenou kartu!
33'
Eriksen přenechal zodpovědnost Kaneovi, který to pochopitelně zkoušel přímo na bránu. Jeho technický projektil skončil na zdi, domácí odklidili míč do zámezí.
32'
Nakonec si kousek před pokutovým územím pomohl faulem Vermaelen, který zajel do Eriksena. Tottenham bude zahrávat přímý kop z velice dobré pozice.
31'
Poslední minuty patří hostujícímu celku, který zvýšil stupeň aktivity. Naopak Barcelona se snaží vycházet ze zajištěné obrany, kde se ale objevují drobné mezery.
30'
Tohle už bylo značně nebezpečné. Eriksen si počkal na náběh Roseho, který okamžitě centroval před branku, kde Sonovi moc nescházelo.
29'
K němu se postavil Dembélé, který i tentokráte hledal spoluhráče u vzdálenější tyče, nicméně k hlavičce se dostal Coutinho, jenž mířil vedle brány.
28'
Za šestnáctkou soupeře napřáhl domácí Aleñá, který ale mířil kousek nad břevno. Střela byla lehce tečovaná, domácí tak budou zahrávat rohový kop.
27'
Rose se šikovně natlačil přes Semeda, jenomže následná kolmice nenašla nenápadného Kanea. Barcelona se s trochou štěstí dostala ze sevření.
26'
Eriksenova nabídka plachtila na přední tyč, kde bezpečně zasáhl pozorný Lenglet. Jeho odklizení skončilo daleko v zámezí, anglický celek tak zůstane u míče.
25'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, ve které jsme se dočkali jedné branky. Tottenham se k útočení moc nemá, o ofenzivní manévry se spíše stará Barcelona.
24'
Nehrálo se více než minutu, avšak Son by měl pokračovat ve hře. Mezitím Tottenham obstaral autové vhazování, po kterém dokonce vybojoval roh.
23'
Dembélé centroval na zadní tyč, kde se natlačil do vzduchu Alderweireld, který odklidil míč do bezpečí. Mezitím ale zůstal na zemi ležet hostující Son.
22'
Budeme sledovat další standardní situaci. Semedo si chtěl hodit míč kolem Roseho, který fauloval. Domácí budou zahrávat takový vylepšený rohový kop.
21'
Tottenhamu se konečně podařilo delší dobu držet míč, jenomže Eriksen byl vytlačen zpět ke středovému kruhu. Domácí vzorně napadají kombinaci.
20'
O malý moment později si faul připsal napadající Son, který opět poslal na zemi Mirandu. I tentokráte se jednalo o nedovolený zákrok, domácí se vrací k míči.
19'
Po delší době okusil práci s balónem brankář Cillessen, který se rozhodl odkopnout k postranní čáře, kde těžkou práci zvládl osmnáctiletý Miranda.
18'
K rozehrávce volného kopu se postavil Coutinho, který kroutil míč směrem do branky. U penaltového puntíku prodlužoval Munir, avšak pouze k protihráči.
17'
Na druhé straně se do šestnáctky natlačil Son, který se nakonec do zakončení vůbec nedostal. Mezitím se domácí hráči dokázali zformovat.
16'
Posléze jsme sledovali střelecký pokus v podání Coutinha. Bývalý hráč Liverpoolu si navedl míč na pravačku, načež zamířil přímo doprostřed branky.
15'
Hra se nám přesunula na útočnou polovinu domácích. U postranní čáry si nedovoleným zákrokem pomohl Walker-Peters, který dokonce vyfasoval žlutou kartu.
14'
Po levém křídle to opět zkoušel Coutinho, který i v tomto případě přihrával ke středu hrací plochy. Sissokovi se ale nepovedlo obrat o míč Rakitiće.
13'
Tak nakonec úplně jinak, neboť se jako poslední dotkl míče právě střelec úvodní branky. Lloris okamžitě rozehrál od branky, jednalo se rozehrávku po zemi.
12'
Snad poprvé se dostal k míči forvard Munir, který ihned sklepl do strany na Mirandu. Posléze to Dembélé zkoušel manévrem na pravou nohu, díky kterému vybojoval roh.
11'
Individuálním průnikem to zkoušel Coutinho, který si tento záměr nakonec rozmyslel. Místo toho jsme sledovali bezpečné přenesení hry na Semeda.
10'
Na zemi se ocitl Miranda, hlavní sudí neváhal ani chvíli. Rakitić rozehrál z vlastní poloviny na zemi, v současné době má míč na kopačce Dembélé.
9'
Přenesení hry z kopačky Vermaelena směřovalo na levou stranu, kde ale zasahoval Walker-Peters. Naopak rychle z branky musel brankář Cillessen.
8'
Tak to bude pro hostující celek hodně složitý úkol, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu zbývá dostatek času, skóre se klidně může obrátit.
7'
Barcelona právě vstřelila branku!
Máme tady úvodní branku dnešního zápasu! Kohouti sice zahrávali rohový kop, avšak poté se hrubice dopustil Walker-Peters, kterého obral o míč napadající OUSMANE DEMBÉLÉ. Francouzský rychlík se natlačil přes obránce, poté posadil na zem také Winkse, načež bezpečně propálil brankáře Llorise.
7'
Obrannou povinnost si před malým momentem splnil Rakitić, který tečoval míč za sebe, kde se nacházel Cillessen. Domácí to zkouší od vlastní šestnáctky.
6'
Na zemi se ocitl křídelník Dembélé, kterého zezadu přistrčil napadající Rose. Katalánci okamžitě rozehráli, diváci sledují tradiční obrázek hry v podání Barcelony.
5'
Tottenham rozjel velice nebezpečnou kombinaci, avšak na poslední chvíli se vrátil talentovaný Miranda, jenž zažehnal nebezpečí. Domácí to zkouší směrem dopředu.
4'
Ve středu hrací plochy se velmi dobře zorientoval Arthur, který do rozehrávky zapojil brankáře Cillessena, kterému se nepodařilo odkopnout dle představ.
3'
Hned v samotném úvodu se domácí Semedo dostal k rozehrávce autového vhazování, krátce poté musel portugalský zadák opět zasahovat.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou v prvním poločase hrát zprava doleva.
1'

FC Barcelona: Cillessen – Semedo, Lenglet, Vermaelen, Miranda – Arthur, Aleñá, Rakitić (C) – O. Dembèlé, Munir, Coutinho.
Náhradníci: ter Stegen – Messi, L. Suárez, Piqué, Alba, Busquets, Arturo Vidal.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Walker-Peters, Alderweireld, Vertonghen, Rose – Moussa Sissoko, Winks – Eriksen, Alli, Son Hung-min – Kane.
Náhradníci: Gazzaniga – Dier, Davies, Lamela, F. Llorente, Lucas Moura, Skipp.

Rozhodčí: Mažić – Ristić, Djurdjević (všichni Srbsko).
Tottenham Hotspur

Na opačné straně stojí Tottenham Hotspur, který ve své domácí soutěži okupuje sympatickou třetí pozici, manko na vedoucí Liverpool je šestibodové. Kohouti se oklepali z nevydařeného utkání proti Manchesteru City, posléze si spravili chut proti Southamptonu, kterému vstřelili hned tři branky, v minulém utkání přišlo další vítězství, tentokráte proti Leicesteru, který podlehl výsledkem 0:2. Anglickému celku jde v dnešním utkání skutečně o hodně. Tottenham sice okupuje druhou příčku, avšak třetí Inter má shodný počet, avšak horší skóre. V případě, že by Tottenham dnes nebodoval, pak italskému celku stačí k postupu i jeden bod.
FC Barcelona

Zdá se, že se fotbalisté Barcelony konečně vyhrabali ze špatné formy, která je provázela poslední zápasy. Katalánci se totiž dostali zpět do čela své domácí soutěže, kde se na druhou Sevillu dívají s tříbodovým náskokem. Barcelona navíc v minulém kole zvládla městské derby proti Espanyolu, kterému nasázela hned čtyři branky, přičemž se o dvě z nich postaral sám Messi. Barcelona má postup do vyřazovací fáze Ligy mistrů už zajištěný, ve své skupině se španělský celek nachází na vedoucí pozici, přičemž na svého dnešního soupeře má náskok šesti bodů. Barcelona ztratila body pouze v jednom případě, a sice v odvetném zápase proti Interu Milán, který skončil nerozhodným výsledkem 1:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Liga mistrů nám nabízí další skupinové boje, my budeme sledovat velice zajímavý souboj mezi FC Barcelona a Tottenham Hotspur.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.