Liga mistrů - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Záhřeb : Atalanta - 18. září 2019   21:00

Záhřeb
Záhřeb
10' Leovac (Stojanović) • 31' Oršić (Leovac) • 42' Oršić (A. Ademi) • 68' Oršić (Théophile-Catherine)
4:0
(3:0)
Záhřeb
Livaković – Stojanović, Théophile-Catherine, Perić, Leovac – Moro (73. Gojak), Dilaver, A. Ademi – Olmo, Petković (83. Gavranović), Oršić (76. Ivanušec).
Zagorac – Atiemwen, Gavranović, Hajrović, Gojak, Šitum, Ivanušec.
Gil – Barbero, Nevado
Stadion Maksimir, Záhřeb
Atalanta
Gollini – Tolói, Djimsiti, A. Masiello (46. Malinovskyj) – Hateboer, de Roon, Freuler (46. Pašalić), Gosens – Iličić (88. Barrow), D. Zapata, A. Gómez.
Sportiello – Barrow, Castagne, Muriel, Malinovskyj, Palomino, Pašalić.

SESTŘIH: Dinamo Záhřeb - Atalanta Bergamo 4:0. Oršič zazářil hattrickem

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 5:7. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 19:19.
Je konec! Dinamo Záhřeb zvládlo vstup do základní skupiny Ligy mistrů a poráží Atalantu vysoko 4:0. Po deseti minutách hry otevřel skóre z malého vápna Leovac! Poté tempo hry opadlo, ale po půlhodině přidal druhý zásah chorvatského mužstva Oršič! Stejný hráč se navíc prosadil také ve 42. minutě. Po změně stran sice Atalanta zvýšila aktivitu, ale Mislav Oršić si přesto dvacet minut před koncem vystřelil hattrick! Atalanta se šancí dočkala až poté, ale ani Zapata ani Mario Pašalič nezamířili mezi tři tyče.
90+4'
90+3'
Rafael Tolói doběhl odražený míč na polovině Atalanty, otočil těžiště hry na pravou stranu. Hostující fotbalisté nyní kombinují v zadních řadách.
90+2'
Gavranovič si dělal prostor na hranici velkého vápna, jenže jeho dělovku z otočky zablokoval skvěle postavený obránce Djimsiti.
90+1'
Nastavuje se pět minut!
90'
Dinamo už kombinuje s míčem v zadních řadách a nikam se nežene. Oba týmy už čekají na závěrečný hvizd hlavního rozhodčího.
89'
Dani Olmo přenesl hru na pravou stranu, kde číhal Stojanovič. Jeho následný centr na malé vápno odehrál do bezpečí Djimsiti.
88'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Musa Barrow.
88'
Italské mužstvo zahrávalo přímý kop v blízkosti pokutového území. Centrovaný míč přiletěl na značku pokutového kopu, kde zasáhl obránce v modrém.
87'
Atalanta se znovu vydala do útoku po pravé straně. Domácí obrana se však stačila rychle srovnat na hranici velkého vápna a zablokovala i následný centr.
86'
Domácí brankář dlouho váhal s rozehrávkou od branky a může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu. Chorvatský celek míč dlouho neudržel.
85'
Do další obrovské šance se dostal Duván Zapata, který byl sám před brankářem, ale jeho dloubáček rovněž nemířil mezi tři tyče!
83'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Bruno Petković, přichází Mario Gavranović.
83'
Pašalič si naběhl na krásnou přihrávku do pokutového území a pokusil se o obstřel na zadní tyč! Jeho rána jen o kousek minula branku Dinama.
82'
Dani Olmo dostal přihrávku na levou stranu a následně přihrál na polovinu Atalanty. Ani Dinamo se už v závěru dnešního souboje nikam nežene.
81'
Toloi si musel dát pozor na rozběhnutého Petkoviče. Hostující brankář si pohybu domácího útočníka všiml a zahrál hlavou do rukavic brankáře.
79'
Robin Gosens nevybíravě fauloval na polovině hřiště a dostává žlutou kartu.
79'
Robin Gosens si naběhl do pokutového území, kde si naskočil na prudký centr z pravé strany, který hlavou neusměrnil mezi tři tyče.
78'
Rafael Tolói diriguje rozehrávku italského celku na polovině hřiště. Zadáci Atalanty ale působí bezradným dojmem a hecují své spoluhráče k větší nabídce.
77'
Střídající Ivanušec se ihned hnal za nákopem na polovinu soupeře, ale nepotykal si se zpracováním a míč mu utekl do zámezí.
76'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Mislav Oršić, přichází Luka Ivanušec.
76'
Do rozehrávky Atalanty se musel zapojit také hostující brankář. Jeho nákop skončil na hlavě domácího stopera.
75'
Atalanta se stále tlačí do útoku a chce alespoň kosmetickou úpravu skóre. Italský celek kombinuje kolem velkého vápna, ale chybí tomu více střel.
74'
Duván Zapata si udělal prostor v pokutovém území, otočil se kolem obránce, ale domácí brankář jeho dělovku vyrazil!
73'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Nikola Moro, přichází Amer Gojak.
72'
Duván Zapata si poprvé v utkání našel centr do pokutového území, ale zakončoval z hodně těžké pozice a poslal míč vysoko nad branku.
71'
Další zdravotní problémy na straně Dinama Záhřeb. Na trávníku tentokrát zůstává ležet Nikola Moro. Uvidíme, zda dnešní duel dohraje.
68'
Dinamo Záhřeb právě vstřelilo branku!
Hattrick je na světě! Dinamo přidává čtvrtou branku a potvrzuje svůj triumf! MISLAV ORŠIČ si naběhl na nádhernou přihrávku, skvěle si míč zpracoval a obstřelil vyběhnutého brankáře!
68'
Alejandro Gómez si řekl o přihrávku na levé křídlo, jenže Kévin Théophile-Catherine dokázal pobídku zastavit i akrobatickou otočkou pro diváky.
67'
Na stadionu panuje fantastická atmosféra! Domácí fanoušci si užívají fantastický výkon Dinama Záhřeb a hlasitým skandováním ženou své oblíbence do útoku.
66'
Žlutou kartu dostává Nikola Moro (GNK Dinamo Záhřeb).
66'
Dinamo zahrávalo přímý kop v blízkosti pokutového území. Olmo poslal prudký centr na přední tyč, kde kralovala obrana Atalanty.
65'
Arijan Ademi svedl hlavičkovým souboj s Malinovským. Hostující fotobalista se dopustil faulu, kterému se oba aktéři zasmáli.
64'
Petar Stojanović ostrým skluzem zastavil rozběhnutého Gosense a může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu.
63'
Kévin Théophile-Catherine zahrál jednomu ze soupeřů na housličky. Také domácí stoper ukazuje, že Dinamo dnes hraje v obrovské pohodě.
62'
Rafael Tolói dokázal pokrýt pokus o bleskovou rozehrávku Dinama. Hostující obránce na poslední chvíli odkopl míč před sprintujícím Olmem.
61'
Robin Gosens pláchl Stojanovičovi po levé straně a v pádu odcentroval do pokutového území. Na jeho vysoký centr nikdo nedosáhl.
60'
Je za námi hodina hry a chorvatský celek stále s přehledem ovládá dění na trávníku. Domácí fotbalisté jsou všude o krok dříve.
59'
Obrovská šance Dinama! Oršič si našel míč v pokutovém území, mířil na vzdálenější tyč, ale Gollini vytáhl pohotový zákrok!
58'
Emir Dilaver schytal ránu míčem do hrudníku a je pořádně otřesený. Domácí fotbalista dává jasným gestem najevo, že bude pokračovat ve hře.
57'
Hans Hateboer vybojoval vhazování na pravé straně hrací plochy. Fotbalistům Atalanty však v dnešním souboji schází lepší nabídka.
56'
Atalanta se dostala do zakončení. Pašalič si naběhl na přetažený centr z pravé strany, opřel se do střely z voleje, ale placírkou minul branku o dobré dva metry.
55'
Robin Gosens dostal přihrávku na levou stranu, ale pohotově vrátil míč zpátky. Dinamo i po změně stran pokračuje ve vysokém napadání.
54'
Petkovič si zpracoval míč na podtrženou jedničku, jenže následnou rozehrávkou poslal míč do zámezí. Atalanta bude vhazovat.
53'
Malinovskij rozjel útočnou akci Atalanty středem hrací plochy. Nakonec oslovil Pašaliče, který z levé strany nedokázal odcentrovat do pokutového území.
52'
Kévin Théophile-Catherine přizvedl hlavou nákop na polovinu hrací plochy, ale míč prodloužil jen k zadákům Atalanty. Ani jeden z týmů se nikam nežene.
51'
Dani Olmo odcentroval z levé strany do pokutového území. Jeho pobídka skončila na hlavě prvního obránce v bílém dresu Atalanty.
50'
Dani Olmo si povodil de Roona, který jej musel zastavit taktickým faulem. Druhý jmenovaný si musí dát pozor, jelikož už jednu žlutou kartu má.
49'
Josip Iličić se hnal za skákavým centrem z pravé strany, ale srazil se s domácím obráncem a podle rozhodčího se dopustil přestupku proti pravidlům.
48'
Petkovič si řekl o prudkou přihrávku na hranici velkého vápna, pohotově se otočil, jenže míč mu utekl příliš daleko od nohy a domácí útočník už nevypálil.
47'
Pašalič se ihned po svém příchodu na trávník zapojil do útočení. Čerstvý fotbalista potáhl míč na hranici velkého vápna, ale poté přihrál nepřesně.
46'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Remo Freuler, přichází Mario Pašalić.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Andrea Masiello, přichází Ruslan Malinovskyj.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být mnohem spokojenější domácí fotbalisté, kteří vedou vysoko 3:0! Dinamo udeřilo ze všech třech střel na branku! Po deseti minutách hry otevřel skóre z malého vápna Leovac! Poté tempo hry opadlo, ale po půlhodině přidal druhý zásah chorvatského mužstva Oršič! Stejný hráč se navíc prosadil také ve 42. minutě. Atalanta je směrem dopředu naprosto bezzubá.
45+3'
45+3'
Leovac našel Olma, který mu míč bleskově vrátil. Domácí Dinamo zatím hraje opravdu skvěle a v závěru první půle si hlídá své výrazné vedení.
45+2'
Arijan Ademi se hnal za odraženým míčem, ale už jej nedohnal na hrací ploše. Hostující brankář bude odkopávat od své svatyně.
45+1'
Nastavují se tři minuty!
45'
Duván Zapata dostal snad první přihrávku do pokutového území. U kolumbijského útočníka byli ihned dva obránci, kteří mu znemožnili zakončení.
44'
Adami si při přihrávce podle všeho způsobil nějaké svalové zranění v oblasti třísel a bude potřebovat ošetření.
42'
Navíc přichází ještě třetí branka chorvatského celku! A byla to další krásná akce! Centr z pravé strany mohl do sítě usměrnit už Arijan Ademi, ale ten jej ještě hlavou vrátil před prázdnou branku, odkud už měl snadnou práci MISLAV ORŠIČ!
42'
Nikola Moro taktickým faulem přerušil přechod Atalanty na polovinu domácího celku. Dinamo chce dohrát první půli s čistým kontem.
41'
Olmo se opět vrátil na vlastní polovinu, kde se tělem dostal k míči před de Roona a nechal se faulovat. Chorvatský celek bude rozehrávat.
39'
Kévin Théophile-Catherine na vlastní polovině složil soupeře zákrokem na lýtko a dostává žlutou kartu.
39'
Petkovič se hnal za Oršičovou přihrávkou za obranu Atalanty, jenže obrana italského celku si pohlídala jeho náběh a nepustila domácího útočníka do zakončení.
38'
Jeden z domácích hráčů zůstává po hlavičkovém souboji s Duvánem Zapatou ležet na trávníku a drží se za levé rameno. Uvidíme, zda se bude muset střídat.
37'
Alejandro Gómez kouzlil u pomezní čáry, jenže Petar Stojanović proti němu bleskově vystoupil a odstavil hostujícího hráče tělem mimo hrací plochu.
36'
Arijan Ademi napadal rozehrávku obrany italského mužstva. Domácí celek v prvním poločase baví své přiznivce parádním výkonem.
35'
Leovac dostal moře prostoru na levé straně, přenechal míč Olmovi, který chtěl bleskově odcentrovat, jenže trefil prvního obránce v bílém.
34'
Dinamo pokračuje ve velké jízdě! Oršič tentokrát hledal rozběhnutého Petkoviče, ale toho skvěle nabral stoper Djimsiti.
31'
Tak tohle byla opravdová paráda, která patří do Ligy mistrů! Dinamo přidává druhou branku! Leovac si naběhl na krásnou přihrávku za obranu, zpětnou pobídkou našel MISLAVA ORŠIČE, který utaženou placírkou uklidil míč k tyči!
31'
Hans Hateboer spěchal za míčem na pravou stranu, jenže skákavý míč byl o něco rychlejší a skončil v zámezí. Vhazovat bude domácí Dinamo.
30'
Je za námi úvodní půlhodina hry a domácí Dinamo Záhřeb zatím zcela ovládá dění na trávníku. Chorvatský celek působí živě a dostává Atalantu pod tlak.
29'
Domácí Dinamo nadále pokračuje ve vysokém presinku. Dani Olmo napadal Toloie, který svému soupeři málem namazal do úniku.
28'
Dinamo zahrávalo přímý kop ze skvělé pozice. Jeho rozehrávky se ujal Oršič, který zvolil vysokou střelu přes zeď, ale míč prosvištěl snad dva metry nad břevnem.
27'
Žlutou kartu dostává Marten de Roon (Atalanta Bergamasca Calcio).
27'
Emir Dilaver zkoušel procedit přihrávku do pokutového území. Domácí hráč to nemyslel vůbec zle, ale trefil hrudník stopera Djimsitiho.
26'
Leovac skvěle zabojoval o míč u pomezní čáry, dostal se tělem před de Roona a vybojoval vhazování pro mužstvo z chorvatské metropole.
25'
Atalanta zahrávala další standardní situaci v blízkosti pokutového území soupeře. Rozehrávky se chopil Josip Iličić, který centrem našel hlavu domácího zadáka.
24'
Hra je přerušena! Po srážce na polovině hřiště zůstává na trávníku ležet Andrea Masiello, který se drží za hlavu. Uvidíme, zda bude pokračovat.
23'
Dani Olmo si na polovině Atalanty skvěle pokryl míč tělem a dotírající Robin Gosens jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi.
22'
Atalanta zahrával svůj první rohový kop v utkání. Prudký centr přiletěl na přední tyč, ale domácí defenzivě tam skvělým zákrokem vypomohl Olmo.
21'
Josip Iličić kouzlil na hranici velkého vápna, jenže obránce Perič mu doslova visel na zádech a nenechal hostujícího hráče zakončit.
20'
Marin Leovac chtěl hlavou prodloužit přihrávku z autového vhazování. Hostující hráči k němu bleskově přistoupili a s míčem už opět kombinuje Atalanta.
18'
Berat Djimsiti na polovině hřiště zcela zbytečně dojel domácího hráče a zaslouženě dostává žlutou kartu.
18'
Marin Leovac obral o míč Gosense a rozjel útočnou akci Dinama. Jeho rozehrávka směřující na levou stranu byla nepřesná.
17'
Alejandro Gómez se uvolnil kličkou na pravé straně, dostal se před obránce a poslal centr do velkého vápna. Na jeho vysokou pobídku nedosáhl nikdo v bílém.
16'
Atalanta zahrávala přímý kop v blízkosti pokutového území. Centrovaný míč směřoval na přední tyč, nicméně domácí obránce jej odvrátil na aut.
15'
Mislav Oršić dostal přihrávku mezi obránce Atalanty, špičkou kopačky si jej posunul daleko před sebe a už se k němu zpátky neprobil.
14'
De Roon už je zpátky na hřišti. Atalanta se dostala k míči, jenže dlouho se na polovině domácího Dinama neohřála. Zapata si totiž nepotykal se zpracováním.
13'
Marten de Roon schytal v dalším souboji úder do zátylku a musí být ošetřen. Uvidíme, zda se vrátí zpátky do hry.
10'
Domácí celek se dostává do vedení! Chorvatskému celku se vydařil vstup do dnešního souboje. Na centr z pravé strany si na malé vápno naběhl MARIN LEOVAC a bez problémů poslal domácí do vedení!
10'
Arijan Ademi operoval na pravé straně, kde si krásně obhodil jednoho z obránců, ale sám poté nedohnal míč na hrací ploše. Vhazovat bude Atalanta.
9'
Z pravé strany se do pokutového území prosmýkl Arijan Ademi, který se pokusil odcentrovat na malé vápno, ale obránci italského klubu stačili zasáhnout.
8'
Emir Dilaver se probil do blízkosti pokutového území, jenže neustál souboj s jedním z obránců, který jej čistým tělem poslal na trávník.
7'
Hans Hateboer operoval s míčem na pravé straně, nakonec poslal přihrávku do pokutového území, ale nenašel nikoho v bílém dresu.
6'
Dinamo sehrálo nacvičený signál. Na prudkou přihrávku si naběhl Olmo, který pohotově procedil míč do šestnáctky, jenže tam našel jen obránce Atalanty.
5'
Rafael Tolói si dal pozor na průnikovou přihrávkou a před rozběhnutým Oršičem raději zakopl míč na roh. Do vápna už míří vysocí hlavičkáři.
4'
Bruno Petković se pustil do hlavičkového souboje na polovině hrací plochy, jenže trefil soupeře loktem do hlavy a může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu.
3'
Marten de Roon obdržel krásnou přihrávku proti noze, ještě si posunul míč na levačku, ale jeho pokus prosvištěl kolem vzdálenější tyče.
2'
Mislav Oršić se díky šťastnému odrazu dostal k míči v pokutovém území. Domácí fotbalista se málem dostal k zakončení, ale obránce byl o chloupek rychlejší.
1'
Atalanta obstarala výkop do prvního poločasu dnešního utkání. Italský celek se ihned vydal do útoku, ale Dinamo vytáhlo vysoký presink.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Domácí Dinamo bude hrát v modrém, zatímco Atalanta oblékne bílé dresy.

GNK Dinamo Záhřeb: Livaković – Stojanović, Théophile-Catherine, Perić, Leovac – Moro, Dilaver, A. Ademi – Olmo, Petković, Oršić.
Náhradníci: Zagorac – Atiemwen, Gavranović, Hajrović, Gojak, Šitum, Ivanušec.

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Tolói, Djimsiti, A. Masiello – Hateboer, de Roon, Freuler, Gosens – Iličić, D. Zapata, A. Gómez.
Náhradníci: Sportiello – Barrow, Castagne, Muriel, Malinovskyj, Palomino, Pašalić.

Rozhodčí: Gil – Barbero, Nevado.
GNK Dinamo Záhřeb

Dinamo Záhřeb je také pořádným překvapením. Chorvatský celek si účast v základní skupině vybojoval v předkolech. V tom poslední dokázal přejít přes norský Rosenborg. V chorvatské lize mu aktuálně patří druhá pozice za Hajdukem Split. Už v minulé sezóně ale prošel do jarní fáze Evropské ligy, kde dokonce vyřadil Viktorii Plzeň. O víkendu v domácí soutěži přehrál 1:0 tým Istra 1961.
Atalanta Bergamasca Calcio

Atalanta si účast v milionářské soutěži vybojovala třetím místem v loňském ročníku Serie A. Při své premiérové účasti v Lize mistrů byla navíc vylosována do skupiny s Manchesterem City, Dinamem Záhřeb a Šachtarem. Atalanta už ale ve své historii sehrála 36 duelů v evropských pohárech, v Lize mistrů půjde o premiéru. Největší hvězdou italského celku je Duván Zapata, který se prosadil také o víkendu v duelu s Janovem, který Atalanta vyhrála 2:1.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Ligy mistrů mezi GNK Dinamo Záhřeb a Atalanta Bergamasca Calcio. Výkop je stanoven na 21 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.