Liga mistrů - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Sevilla - 20. října 2020   21:00

0:0
(0:0)
Chelsea
Mendy – R. James, Silva, K. Zouma, Chilwell – Kanté, Jorginho (65. Kovačić) – Pulisic (90+1. Hudson-Odoi), Havertz, Mount (62. Zijach) – Werner (90+1. T. Abraham).
Massa – Alassio, Tegoni (všichni ITA)
Stamford Bridge, Londýn
Sevilla
Bunú – Navas, Sergi Gómez (33. Jordán), Diego Carlos, Acuňa – Rakitić (80. F. Vázquez), Fernando, Gudelj – Suso (58. Ó. Torres), L. de Jong (80. Nasjrí), Ocampos.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Tabulka skupiny E:

FK Krasnodar 1b (1:1)
Stade Rennes FC 1b (1:1)
Chelsea FC 1b (0:0)
Sevilla FC 1b (0:0)
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 2:2. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:8.
Je konec a my tady máme první bezbrankovou remízu v letošním ročníku! Chelsea sice vstoupila do druhé půle dobře a dobrou možnost měl Kurt Zouma, avšak jeho hlavička mířila přesně doprostřed brány. na druhé straně měl největší šanci Joan Jordán, ale jeho skvělá střela z voleje skončila těsně nad břevnem. Sevilla měla ke konci utkání rozhodně více ze hry, ale využít toho nedokázala. Tady se tedy body dělí, stejně jako v druhém utkání této skupiny!
90+3'
90+2'
The Blues jsou směrem dopředu úplně bezzubí v posledních tak dvaceti minutách. Nyní se sice ubránili rohu Sevilly, ale ta má k dispozici ještě aut.
90+1'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Tammy Abraham.

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Christian Pulisic, přichází Callum Hudson-Odoi.
90'
Nastavovat se budou tři minuty!
89'
Fotbalisté v bílých dresech drží balón na obranné polovině a rozhodně se ještě budou snažit o nějakou akci. Každopádně i bod by byl na hřišti Chelsea dobrý.
88'
Timo Werner se vypadal napadat gólmana španělského týmu, ale ten měl mnoho možností kam nahrát. Nakonec zvolil levou stranu a tudy povede atak Sevilla.
87'
Žlutou kartu dostává Joan Jordán (Sevilla FC).
87'
Christian Pulisic byl hodně nepříjemně dohrán na polovině hřiště, kopačka jeho soupeře se prošla po jeho lýtku. Sudí si toho všiml a odpískal faul hostům.
86'
Kai Havertz sice ukličkoval spíše sám sebe, ale jeho spoluhráči se k balónu ještě dostali. Napadání Sevilly na polovině jim ale dělá obrovské problémy.
85'
The Blues jsou v posledních minutách pod tlakem, ze kterého se prostě nemohou vymanit. Jasín Bunú je na hřišti nyní spíše jen v roli diváka...
84'
Thiago Silva předvedl důležitý zákrok, když sebral velkou šanci svému soupeři. Po centru se ocitl nejvýše, jinak z toho mohl být velký problém pro Chelsea.
83'
Jeden z hostí se hodně vztekal, chtěl aby rozhodčí po zákroku na něj odpískal faul. To se ale nestalo, Sevilla se ale na polovině zase dostala k míči.
82'
Tým ze Španělska působí v posledních minutách o mnoho aktivněji než jeho soupeř, ale jeho akce končí už před šestnáctkou. Takhle branku nevstřelí.
81'
Deset minut nám zbývá do konce základní hrací doby! Nastavení určitě nějaké přijde, ale nebude moc vysoké. Nadále nám navíc platí jen remízový stav!
80'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Franco Vázquez.

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Luuk de Jong, přichází Júsuf Nasjrí.
79'
Lucas Ocampos odehrál balón o chvilku dříve než soupeř, ale následně mu byla přišlápnuta špička. Rozhodčí to ale asi neviděl, Sevilla bude vhazovat.
78'
Viděli jsme však hodně rychlou akci v podání hostujícího celku, ale finální centr nebyl tak přesný. Nejblíže k němu totiž měl Edouard Mendy a míč zachytil.
77'
Jesús Navas měl opět na starosti vhození autu, ale balón se nakonec dostal až k jeho spoluhráčovi v bráně. Sevilla se tak musí probít obranou.
76'
Zatím to tak nevypadá, spíše si dnes body rozdělíme! The Blues to zkusili centrem na zadní tyč, ale ten byl moc dlouhý. Tam nikdo nestihl doběhnout.
75'
No, čas nám nadále utíká a branku jsme nadále neviděli. To je dnes jediný zápas, ve kterém jsme dosud neviděli branku. Dokáže se ještě někdo prosadit?
74'
Hostující fotbalisté to znovu zkusili s centrem, ale ten nevyšel. Proto jsme viděli střelu ze střední vzdálenost, avšak ta nakonec minula levou tyč.
73'
Sevilla měla k dispozici rohový kop, již druhý během krátké chvíle. Nijak toho ale nevyužila a domácí gólman bude moc odkopávat od brány.
72'
Edouard Mendy nyní asi nemusel na balón sahat. Lucas Ocampos trefil soupeře a míč letěl mimo. Domácí gólman to ještě pohlídal a hosté mají roh.
71'
Nemanja Gudelj si v těžké pozici zpracoval balón na polovině hřiště a raději ho poslal zpět. Měl totiž před sebou soupeře, který už si na něj dělal zálusk.
70'
Držení míče: 47% – 53%
69'
Tentokrát se Timo Werner nedostal k balónu včas, a tak Jasín Bunú bude odkopávat od brány. Zatím všechno směřuje k dělbě bodů mezi těmito týmy.
68'
Timo Werner ukázal rychlé nohy, jenže tím to vlastně skončil. V těžké pozici ještě nahrával před bránu, ale tam si jeden z hostujících obránců poradil.
67'
Tohle byla velká šance na hostující straně! Joan Jordán dostal přihrávku na hranici šestnáctky, odkud vypálil ránu z voleje. Ta ještě zaplavala, ale skončila těsně nad břevnem!
66'
Reece James nesouhlasil s rozhodnutím sudích, ale Ivan Rakitić mohl rozehrávat rohový kop. S tím si ale Kai Havertz na přední tyči poradil.
65'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Jorginho, přichází Mateo Kovačić.
64'
Žlutou kartu dostává Ben Chilwell (Chelsea FC).
64'
Oba týmy by chtěly vstřelit první branku utkání, ale zatím se to prostě nedaří. Timo Werner si nabíhal mezi obránce, ale zpětným pasem míč odevzdal.
63'
Obrana domácího celku byla hodně otevřená, a tak jsme viděli další centr v podání Jesúse Navase. Tentokrát ale z toho žádné nebezpečí pro Chelsea nebylo.
62'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Mason Mount, přichází Hakím Zijach.
61'
Jesús Navas posunul balón mezi obránce, ale jeho spoluhráč nemohl nacentrovat. Proto mu balón vrátil, a tak se hostující fotbalisté o kousek stáhli.
60'
Již je za námi šedesát minut hry a na branku stále čekáme. Už jsme viděli dvě střídání na straně Sevilly a vypadá to, že se bude brzy střídat i na domácí straně.
59'
Mason Mount si netroufl na střelu, ale Chelsea to udělala pěkně. Na vysoký centr si naskočil domácí hráč, který poslal dobrou hlavičku, ale přesně do míst, kde byl Jasín Bunú připravený.
58'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Suso, přichází Óliver Torres.
57'
Sevilla měla k dispozici standardní situaci, ale zakončení jsme neviděli. Centr byl hodně vysoký i přetažený a nikdo na hřišti na něj nemohl dosáhnout.
56'
Timo Werner se dostal ke střele na hranici šestnáctky a nezamýšlel to vůbec špatně. Točil svou střelu na zadní tyč, ale tam byl Jasín Bunú včas.
55'
Nakonec jsme viděli rychlou akci, ve které hrál hlavní roli právě Jesús Navas. Ten měl hodně prostoru, ale jeho centr dokázala domácí obrana sebrat.
54'
Jesús Navas si zpracoval dalekou přihrávku na pravé straně, ale je okamžitě obtěžován jedním ze svých soupeřů. Tak nahrál zpět na obranu.
52'
Tentokrát se domácímu týmu nepovedla útočná akce. Přízemná centr sice mířil někam na penaltový puntík, ale tam byl připravený hostující obránce.
51'
Nemanja Gudelj však má na obličeji krvavý šrám těsně pod okem a bude muset být ošetřený. Chvilku tak budou hrát hostující fotbalisté v deseti lidech.
50'
Po rohovém kopu se ocitl Gudelj na zemi, když se dostal mezi dva hlavičkující hráče a schytal úder do obličeje. Je otázkou jestli od soupeře nebo spoluhráče.
49'
Chelsea vstoupila do úvodu druhého poločasu velmi dobře a vybojovala další rohový kop. Reece James centroval, ale jeho přihrávka neprošla.
48'
A z něj jsme viděli zajímavou šanci na domácí straně! Kurt Zouma se dostal k hlavičce úplně osamocený, ale mířil přesně doprostřed brány. Tam Jasín Bunú v pohodě zasáhl!
47'
Christian Pulisic dostal parádní přihrávku na levou stranu hřiště a míč si dobře zpracoval. Ivan Rakitić ho ale v postupu zastavil a odehrál balón na roh.
46'
Chvilku to sice trvalo, ale už se zase hraje! Vypadá to, že ani jeden z trenérů nesáhl do sestav. Jediným střídaným je proto Sergi Gómez z důvodu zranění.
46'
Je za námi první poločas, ve kterém jsme se nakonec nedočkali ani jedné branky. Sevilla měla více ze hry a také se dostala jako první do větší šance. Nemanja Gudelj se dostal k hlavičce ve vápně a jeho pokus byl ještě tečován domácím hráčem. Edouard Mendy ale předvedl fantastický reflexivní zákrok. Chelsea vypálila na bránu jen jednou, ale Timo Werner gólmana střelou pod horní tyč nepřekonal. Gól jsme tak neviděli, a tak si budeme muset počkat na druhý poločas, snad se to v tomto směru zlepší.

Další poločas začne přibližně v 22:04.
45+2'
45+1'
Edouard Mendy ale ještě byl v jedné akci. Jeden z hostujících hráčů to zkusil z otočky z nějakých čtrnácti metrů, ale domácí gólman v pohodě chytá.
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta!
45'
A nakonec jsme viděli zakončení, které ale nešlo na branku. Suso si naskočil na zadní tyči na dobrý centr, ale svou hlavičku zamířil těsně vedle tyče.
44'
The Blues míč na svých kopačkách neudrželi moc dlouho, následně se navíc N'Golo Kanté provinil faulem. Sevilla má možnost jedné z posledních akcí.
43'
Žlutou kartu dostává Marcos Acuňa (Sevilla FC).
42'
V posledních minutách se nám do hry vkrádají hodně časté nepřesnosti, proto ani jeden z týmů nemá větší tlak. Držení míče mají jasně vyšší hosté.
41'
Reece James dostal přihrávku na pravou stranu a okamžitě posílal centr před bránu. Tam byl jeden z jeho spoluhráčů, ale hlavičkový souboj prohrál.
40'
Držení míče: 41% – 59%
39'
Chelsea toho směrem dopředu zatím moc nepředvedla. Sice jsme viděli jednu střelu na bránu, ale tým ze Španělska zatím působní mnohem lepším dojmem.
38'
Hostující hráč ještě po další akci reklamoval rohový kop, ale byl to nejspíše on, kdo se jako poslední dotkl míče. Edouard Mendy proto bude odkopávat od brány.
37'
Sevilla rozehrála standardní situaci, ale tento centr se zrovna nepovedl. Mířil jen na přední tyč, kde měli domácí fotbalisté velkou převahu a míč odkopli.
36'
Žlutou kartu dostává Mason Mount (Chelsea FC).
36'
Jenže The Blues směrem dopředu nepředvedli vůbec nic, a tak se mohou do ofenzivy podívat zase hosté. Ti navíc vybojovali faul na útočné polovině.
35'
Do konce poločasu nám chybí nějakých deset minut, nastavení se moc velké čekat nedá. U míče se v současnosti nacházejí fotbalisté domácího celku.
34'
Jorginho unikal s balónem, když ho na zem poslal Jesús Navas. Domácí kapitán si ještě rozhýbává rameno, ale bude schopen pokračovat v utkání i nadále.
33'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Sergi Gómez, přichází Joan Jordán.
32'
Vypadá to, že Sevilla bude muset střídat! Sergi Gómez si sednul na trávník a má problém se zadním stehenním svalem. V současné době jsou u něj lékaři.
31'
První střela také na straně Chelsea! Reece James poslal centr do vápna, kde se po několika odrazech dostal na nohu Tima Wernera, ten v pádu zakončil, ovšem Jasín Bunú jeho pokus bez větších problémů chytil.
30'
Timo Werner byl v první větší šanci! Všechno se ale nakonec ukázalo jako předčasné, jelikož byl odmáván ofsajd. Navíc domácí útočník stejně gól nedal. Obehrál si sice gólmana, ale předkopl si míč moc daleko od sebe.
29'
Na zemi se ocitl znovu jeden z domácích fotbalistů, ale sudí ho znovu zvedá. Hlavní rozhodčí Massa dnes zvolil hodně mírný metr v posuzování faulů.
28'
Timo Werner si nabíhal na přihrávku za obranu a jeden z jeho spoluhráčů ho vyslyšel. Hostující obrana se však stihla vrátit a vysoký pas odvrátila do bezpečí.
27'
Edouard Mendy měl možnosti odkopu od brány, ale svůj nákop poslal jen na polovinu hřiště. Tam ho zase získali hosté, kteří poté zahráli míč jen na aut.
26'
Španělský tým působí v posledních minutách o něco aktivněji na hřišti a Chelsea se víceméně brání. Sevilla se však sama zbavila míče nepřesným pasem.
25'
Už je za námi více jak polovina prvního poločasu, ve které jsme úvodní gól zápasu neviděli. Sevilla k němu sice měla blízko, ale brankář domácích zasáhl.
24'
Timo Werner si nedokázal zpracovat balón, což je pro jeho tým obrovská škoda! Už by totiž mohl běžet sám na gólmana, jenže míč mu podjel pod nohou.
23'
Hosté to zkusili přenesením hry na levou stranu, ale tuto snahu zastavil Reece James. Ten si zatím své obranné povinnosti plní opravdu skvěle.
22'
Fotbalisté v modrém poslali dlouhou přihrávku na polovinu hřiště, když jeden z nich upadl. Rozhodčí ale jasně svou rukou ukazuje, že faul pískat nebude.
21'
Edouard Mendy nakonec podle opakovaných záběrů musel chytat v devatenácté minutě a předvedl skvělý reflexivní zákrok!
20'
Úvodních dvacet minut hry dnešního zápasu je za námi a na střelu na branku nadále čekáme. Gólové hody se však zrovna od tohoto střetnutí asi nečekaly.
19'
Nakonec jsme viděli poměrně zajímavou šanci na straně hostí! Fernando rozehrál standardku na zadní tyč, odkud přišlo vrácení míče zpět do ohně. Tam někdo ze Sevilly hlavičkoval, ale Edouard Mendy nemusel nakonec zasahovat.
18'
Jorginho mohl úplně klidně vidět druhou žlutou kartu, ale rozhodčí ho ušetřil! Jasným šlapákem trefil svého soupeře, hosté mají k dispozici standardku.
17'
Kai Havertz měl poměrně hodně prostoru na pravé straně, ale netroufl si v souboji jeden na jednoho. Raději poslal zpětnou přihrávku jen zpět na obránce.
16'
Jenže Sevilla nevyužila možnost nepřímého volného kopu na polovině hřiště a u míče se zase drží Chelsea. Ta se ale ještě neprobojovala ke střele na bránu.
15'
Celkem brzy jsme se dočkali první žluté karty v utkání, již po necelých patnácti minutách. Jorginho totiž trefil unikajícího hráče loktem do obličeje.
14'
Žlutou kartu dostává Jorginho (Chelsea FC).
13'
Držení míče: 39% – 61%
12'
Seville se kombinace opravdu nepovedla a dlouhá přihrávka skončila jen na kopačkách domácího týmu. Ten se pokusil o střelu, ale trefil soka před sebou.
11'
Fotbalisté v bílých dresech kombinují na své obranné polovině, ale domácí hráči aktivně napadají. Hostující celek s tím má potíže a kombinace se mu nedaří.
10'
Avšak z toho jsme žádné nebezpečí před bránou Edouarda Mendyho neviděli. Luuk de Jong poté ještě strčil do soupeře, a tak mu byl odpískaný faul.
9'
Hosté se po delší době dostali dopředu a Reece James musel hasit možné nebezpečí. Tým ze španělského království ale vybojoval alespoň rohový kop.
8'
Zatím nesledujeme úplně špatné utkání, jen nám chybí nějaké střely na bránu. Té jsme se zatím nedočkali ani jedné, snad se to brzy nějak změní.
7'
Sevilla vybojovala další autové vhazování, ale balón skončil znovu jen u N'Gola Kantého. Ten si ale pomohl při zpracování rukou, čehož si hlavní sudí všiml.
6'
To byla první větší šance na londýnské straně! Reece James dostal přihrávku na pravou stranu a posílal okamžitě přízemní centr z první. Jasín Bunú ale ukázal dobrý odhad a na poslední tento centr vyrazil! Za ním už byl připraven soupeř.
5'
Thiago Silva si s problémy zpracoval balón ve středovém kruhu, avšak svou přihrávku poslal jen na soupeře. Míč se postupně dostal až k Jasínu Bunúovi.
4'
Viděli jsme několik hlavičkových soubojů na polovině hřiště, které vyhrála Sevilla. Španělský tým se však až do nějaké střelecké pozice nedokázal dostat.
3'
Marcos Acuňa si vzal na starosti vhazování a Lucas Ocampos se dostal do dobré šance. Jeho rána ale trefila jen boční síť, navíc byl vzápětí odpískán ofsajd.
2'
V prvních dvou minutách jsme viděli už faul na každé straně, a tak je tato statistika vyrovnaná. Chelsea se poté hnala do akce, ale ta neskončila zakončením.
1'
A dnešní utkání mezi Chelsea a Sevillou nám právě začalo! Domácí fotbalisté jsou dnes favorité a hrají v modrých dresech, hosté nastupují v bílých.
1'

Chelsea FC: Mendy – R. James, Silva, K. Zouma, Chilwell – Kanté, Jorginho – Pulisic, Havertz, Mount – Werner.
Náhradníci: Arrizabalaga, Caballero – Rüdiger, Christensen, T. Abraham, Tomori, Kovačić, Giroud, Hudson-Odoi, Zijach, Azpilicueta, Emerson.

Sevilla FC: Bunú – Navas, Sergi Gómez, Diego Carlos, Acuňa – Rakitić, Fernando, Gudelj – Suso, L. de Jong, Ocampos.
Náhradníci: Vaclík – Rekik, Jordán, Munir, Óscar Rodríguez, Nasjrí, Escudero, Ó. Torres, F. Vázquez, C. Fernández.

Rozhodčí: Massa – Alassio, Tegoni.
Vzájemné zápasy:

Tohle bude asi pro většinu fandů překvapením, ale tyto dva týmy spolu ještě v historii nesehrály ani jedno vzájemné utkání! Přitom oba mančafty se pravidelně účastní Evropské ligy či Ligy mistrů, ale osud je k sobě přiřadil až nyní... Jak dopadne první duel, je otázkou!
Týmy ve skupině E:

FK Krasnodar
Chelsea FC
Sevilla FC
Stade Rennes FC
Sevilla FC

To Sevilla hraje poměrně často Evropskou ligu, což se nezměnilo ani loni. Zde se ve skupině A utkala s APOELem, Karabachem a Dudelangem. Tuto skupinu s přehledem vyhrála a mohla se těšit na vyřazovací kola. Hned v prvním ale měla namále. Série s Kluží totiž skončila na skóre 1:1 a o postupu španělského týmu rozhodla vstřelená branka na hřišti soupeře. Poté už se vše hrálo na jeden zápas. Sevilla se nakonec dostala až do finále Evropské ligy, když porazila AS Řím, Wolves a Manchester United. Ve finále se španělský celek utkal s Interem Milán, který přehrál 3:2, a tak zvedl trofej nad svou hlavu.

I Sevilla už má za sebou vstup do nové sezóny, konkrétně odehrála už čtyři zápasy. Po těch ale má na svém kontě sedm bodů, které ji stačí jen na desátou pozici. To také není úplně ideální start. Španělský klub má problém se střílením branek, jelikož má na svém kontě jen pět přesných zásahů. Obrana je celkem v pohodě, jelikož Sevilla inkasovala jen třikrát.
Chelsea FC

Chelsea loni postoupila ze skupiny, což se jim povedlo v posledních pěti sezónách za sebou. Ve skupině se střetla s Valencií, Ajaxem a Lille. Nakonec získala jedenáct bodů a skončila na druhé místě za španělským klubem. Následné osmifinále hrál londýnský s Bayernem Mnichov. První utkání prohrál na svém hřišti 0:3 a moc velké naděje do odvety neměl. To se také potvrdilo, jelikož mnichovský tým doma vyhrál vysoko 4:1. Tím jízda Chelsea skončila, ale ta to rozhodně bude chtít dotáhnout letos dále.

Chelsea samozřejmě rozjela už novou sezónu Premier League, ve které ale zatím úplně nezáří. Po pěti kolech má totiž na svém kontě jen osm bodů, které ji řadí na sedmou pozici. Londýnskému klubu se sice daří směrem dopředu, vždyť vstřelil třináct branek. Směrem dozadu už to ale hitparáda není, jelikož inkasoval devětkrát.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního utkání v rámci Ligy mistrů! V tomto střetu se spolu podíváme na zápas mezi Chelsea a Sevillou. Výkop je naplánován na 21:00 a my budeme u toho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.