Liga mistrů - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Ajax - 3. listopadu 2021   21:00

Dortmund
37' Reus
1:3
(1:0)
Ajax
Ajax
72' Tadić   • 83' Haller  (Antony) • 90+3' Klaassen  (Antony)
Dortmund
Kobel – Meunier, Hummels, Akanji – M. Wolf (58. Passlack), Witsel, Bellingham, T. Hazard (34. Pongračić) – Reus (C) (76. Knauff), Brandt – Tigges (76. Malen).
Hitz – Zagadou, Pongračić, Reinier, Passlack, Moukoko, Malen, Knauff, Raschl.
M. Oliver – S. Burt, S. Bennett (všichni ENG)
Signal Iduna Park, Dortmund
Ajax
Pasveer – Mazraoui, J. Timber, Lisandro Martínez, Blind – E. Álvarez (46. Klaassen), S. Berghuis (67. Kudus), Gravenberch – Antony, Haller, Tadić (C).

Děkuji za pozornost, přeji dobrou noc a příště se budu zase těšit u dalšího on-line přenosu.
Tabulka skupiny C po 4. kole

1. Ajax – 12 bodů
2. Dortmund – 6 bodů
3. Sporting – 6 bodů
4. Besiktas – 0 bodů

Ajax si dnešním vítězstvím zajistil účast v osmifinále Ligy mistrů.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 7:4. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 3:7. Fauly: 8:6.
Dortmund statečně soupeři ve druhé půli vzdoroval, zpočátku byl aktivnější on a své vedení mohl klidně navýšit, jenže to se mu nepovedlo a přišel trest. Ještě dvacet minut před koncem to bylo 1:0, ovšem po vyrovnávací brance domácí značně znervózněli, zatímco soupeř byl aktivní a po zásluze se radoval z obratu a své vedení v úplném závěru ještě pojistil.
Hlavní postavou dnešního zápasu byl jednoznačně hostující fotbalista Antony, po faulu na něj šel v první půle předčasně pod sprchy Hummels, což jistě zbytek duelu ovlivnilo. Ve druhém poločase pak hráč Ajaxu přihrával na dva góly, mj. i na ten vítězný.
90+4'
90+3'
Ajax právě vstřelil branku!
Tak teď už o dnešním vítězi nemůže být žádných pochyb. Obrana Dortmundu znovu zaspala, Antony si zpracoval na pravé straně velkého vápna balón, přihrál na střed, kam naběhl nepohlídaný DAVY KLAASSEN, který lehkou střelou po zemi překonal bezmocného gólmana německého mančaftu.
90+2'
Souhra hostujícího celku pokračuje u středového kruhu, minuta zbývá do konce zápasu.
90+1'
Hrát se budou ještě tři minuty.
90'
Hráči Ajaxu v klidu drží balón a šetří čas. Soupeř už nemá síly na nějaký odpor.
87'
Jude Bellingham byl dnes už poněkolikáté chycen v ofsajdu.
86'
Nyní je to hostující tým, který má čas a nemusí nikam pospíchat. Míč drží na své polovině.
83'
Obrat je dokonán. Antony odcentroval z pravé strany do pokutového území, kde Manuel Akanji trochu odbyl bránění SÉBASTIENA HALLERA, který zakončil hlavou do horní části domácí svatyně. Gregor Kobel neměl moc šancí reagovat.
81'
Oba celky se vehementně dožadovaly balónu, ten získává Borussia a rozehrávat od brány bude její brankář.
80'
Dortmund vyrazil do přečíslení, avšak špatně si přihrál a z eventuální šance tak rázem nic není.
79'
Dušan Tadić rozehrál z pravého křídla standardku, Lisandro Martínez tečoval míč hlavou těsně před bránou, ale pouze nad břevno.
79'
Žlutou kartu dostává Ansgar Knauff (Borussia Dortmund) za faul na Noussaira Mazraouie.
76'
Donyell Malen střílel z dálky, Pasveer si bez větších potíží poradil.
76'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Ansgar Knauff.
76'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Steffen Tigges, přichází Donyell Malen.
75'
Mohammed Kudus se snažil na pravé straně o nůžky, ale balón zasáhl velmi mizerně a adresoval jej pouze za vzdálenější postranní čáru.
74'
Ajaxu remíza nestačí a dál směle útočí. Domácím se snaží držet balón daleko od své svatyně.
72'
Thomas Meunier se snažil míč odhlavičkovat do bezpečí, místo toho jej hodně smolně prodloužil na vzdálenější tyč své brány, kam naběhl nehlídaný DUŠAN TADIĆ, který zblízka levačkou usměrnil balón do odkryté brány.
70'
Jenže útočný výpad se jim vůbec nezdařil a musí hodně rychle zpátky. Dortmund velmi dobře uzavřel prostor před svou bránou.
69'
Hráči holandského mužstva si vynutili faule ve středovém kruhu a odtud budou také rozehrávat.
67'
Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Steven Berghuis, přichází Mohammed Kudus.
67'
Dušan Tadić byl chycen do ofsajdové pasti.
65'
Jurriën Timber si vynutil faul a je z toho přímý kop pro hostující celek.
64'
Axel Witsel v dobré šanci zkoušel ohrozit brankáře hostů, ale trefil pouze soupeře.
62'
Gregor Kobel pohlídal míč v cestě do zámezí, jeden z protihráčů balón rychle sebral a domácímu brankáři jej připravil k rozehrávce. Hosté nechtějí ztrácet čas.
61'
Gregor Kobel poprvé ve druhém dějství musel zasáhnout, avšak pouze vyběhl z brány a centrovaný míč uklidil do rukavic.
59'
Hosté se až po čtvrt hodině hry ve druhé půli dostali na dostřel soupeřovy svatyně, avšak do zakončení nikoliv.
58'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marius Wolf, přichází Felix Passlack.
56'
Tohle může domácí mrzet, hráči ve žlutém dresu vyrazili do brejku, avšak dávali si mezi sebou přednost při střele a nakonec po pokažené přihrávce se balónu zmocnil soupeř. Julian Brandt měl už střílet, pozici měl dobrou.
54'
Jude Bellingham naběhl s míčem k velkému vápnu a přihrával před bránu, kde tečoval v tísni balón Julian Brandt, avšak mimo.
53'
Ajax navzdory přesilovce zatím nedokáže zaútočit a hra se odehrává na jeho polovině.
51'
Hosté rozehráli roh, Dušan Tadić se v pokutovém území dostal k míči a v situaci jeden na jednoho zkoušel obejít soupeře, ale to se mu nepovedlo a navíc mu balón utekl do zámezí.
49'
A nechybělo mnoho, aby podruhé skórovali. Jude Bellingham však poslal svůj pokus na vzdálenější stranu jen kousek nad břevno.
48'
Domácí se zatím drží s míčem v útoku a soupeři jej odmítají dát.
46'
Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Edson Álvarez, přichází Davy Klaassen.
46'
Hráči nastupují po pauze na trávník ke druhé půli. Držme si klobouky, bude to jízda. Za malou chvíli se to opět začne.
Velice pohledná první půle skončila, diváci v ní viděli spoustu věci, vyloučení, penaltu, gól i střídání. Domácí sice hrají od 30. minuty v oslabení, ale byli to oni kdo šel díky proměněnému pokutovému do vedení. Těsný náskok si i přes velice slušné šance Ajaxu odnáší s sebou do kabin. Podaří se mu jej ve 2. poločase uhájit nebo naopak silný protivník nepříznivý stav otočí? Myslím, že se máme ještě na co těšit.
45+4'
45+4'
Remko Pasveer si v poslední vteřině ještě připsal zákrok po Wolfově střele z dálky, nebylo to ale nic složitého.
45+2'
No a málem bylo srovnáno. Steven Berghuis obdržel na pravou stranu pěkný křižný pas a tvrdou ranou po zemi prověřil Kobela, ten však drží svůj tým, balón dokázal nohou vyrazit.
45+1'
Roh si zkusil i domácí tým, avšak soupeř si poradil a vyráží do brejku.
45+1'
Nastavovat se budou ještě tři minuty.
45'
Edson Álvarez se chytil do ofsajdové sítě a akce jeho mužstva tím končí.
45'
Další zblokovaná střela Ajaxu, po které bude nizozemské mužstvo rozehrávat roh.
44'
Domácím se nepovedlo poslat míč do bezpečí, ten si zpracoval Lisandro Martínez a levačkou střílel na vzdálenější tyč, kde bylo volné místo, ovšem těsně minul. Kobel by jistě neměl šanci na balón dosáhnout.
43'
Z protiútoku zahrozil Steven Berghuis, jeho pokus byl zblokován na roh.
43'
Dortmund se dostával do slibné možnosti, ale jeden z jeho hráčů na levé straně pokutového území příliš sóloval, dostal se do ostrého úhlu a nakonec ani nepřihrál, ani nevystřelil.
41'
Kobel musel být ve střehu, Antony si zpracoval míč a střílel po zemi na bližší tyč, ovšem strážce svatyně německého mužstva se natáhl, míč vyrazil a pak schoval do rukavic.
39'
Žlutou kartu dostává Edson Álvarez (AFC Ajax) za faul na Bellinghama.
37'
Dortmund právě vstřelil branku!
MARCO REUS s pořádnou dávkou štěstěny penaltu proměňuje. Domácí fotbalista poslal balón na levou stranu, Remko Pasveer si na míč sáhl pravou rukou, avšak stačil jej tečovat pouze do sítě. Chyběly centimetry a brankář hostů si připsal úspěšný zákrok.
36'
Ovšem já nejsem rozhodčí, verdikt je jasný a Dortmund bude kopat penaltu.
35'
Domácí se dožadují penalty po údajném faulu v pokutovém území, rozhodčí se jde podívat na video sám, ale nevypadalo to na nedovolený zákrok.
34'
Dušan Tadić prověřil střelou po zemi Kobela, ten ale včas padl k zemi a nedovolil míči projít. Píská se ovšem ofsajd.
34'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází Marin Pongračić. Kouč německého mužstva stahuje Hazarda z útoku a posiluje raději defenzívu.
33'
Domácí chystají střídání.
32'
Ajax málem hned trestal, obrana Dortmundu v poslední chvíli odvrátila míč do bezpečí.
31'
Ale je to opravdu tak, Hummels je po půl hodině hry vyloučen a dostává svůj tým do nemilé pozice.
30'
Ještě je tu porada s VAR, žlutá karta je na místě, ale červená si nemyslím.
29'
Červenou kartu dostává Mats Hummels (Borussia Dortmund), který šel skluzem proti míči, ale Antony zůstává po jeho ataku ležet na trávníku a svíjí se v bolestech. Rozhodčí vytahuje červenou kartu, ale to se mi zdá docela přísné.
27'
Jude Bellingham dobře vybojoval balón a dral se do zakončení, ovšem to se mu nepovedlo a o míč pro změnu sám přišel.
26'
A na druhé straně opět ofsajd, chytil se Antony.
25'
Marco Reus byl blízko první brance utkání, jeho přízemní nebezpečnou střelu však Pasveer vyrazil levou rukavicí.
24'
Ajax drží míč dál na kopačkách, po faulu rozehraje kousek za středovou lajnou.
22'
Sébastien Haller střílel v dobré šanci na bližší tyč, ale nejen, že domácí brankář jeho pokus vyrazil, ale navíc byl máván ofsajd.
20'
Julian Brandt si nepohlídal postavení a chytil se do ofsajdové pasti.
20'
Rohový kop pro domácí tým.
19'
A znovu v akci nizozemský tým, Steven Berghuis si vyměnil přihrávku se spoluhráčem a střílel z ostrého úhlu, mířil ovšem mimo.
18'
Na druhé straně pálil po přihrávce na střed Sébastien Haller, jeho pokus byl tečován na roh.
17'
Mats Hummels zkusil štěstí z velké dálky, avšak pravačkou střílel mimo bránu. Nepříliš povedený pokus.
16'
A nyní už domácí brankář bere balón do rukavic a uklidňuje hru.
16'
Noussair Mazraoui centrem z pravé strany nenašel žádného ze spoluhráčů, ale akce pokračuje.
14'
Manuel Akanji se dostal ve velkém vápně k volnému balónu, levačkou však poslal míč vedle bližší tyče.
12'
Německý tým drží balón víc na kopačkách, ale nedaří se mu nyní dostat k pokutovému území.
11'
Další útočný výpad domácímu mužstvu vůbec nevyšel, Remko Pasveer může v klidu rozehrávat.
8'
Obrovská šance německého mužstva. Vše začalo hrubkou Lisandra Martíneze, po které se do šance dostal Thorgan Hazard, tomu míč vyrazil rukou na pravou stranu brankáře hostů, ovšem hráč s číslem deset dokázal odcentrovat do pokutového území a najít hlavu spoluhráče, tím byl Jude Bellingham, který hlavičkoval do zcela prázdné brány, ale trestuhodně minul. Tohle měl být gól.
7'
Gregor Kobel si zpracoval lehký míč, místo dalekého odkopu rozehrál na krátko na pravou stranu.
6'
Faul na straně Dortmundu a soupeř rozehraje na jeho straně.
4'
Dušan Tadić si špatně u postranní čáry zpracoval balón a ten mu utekl do autu.
3'
Hosté volí přihrávky na své straně a vyčkávají.
2'
Julian Brandt odcentroval do pokutového území, kde se k hlavičce dostal Mats Hummels, ale mířil pouze nad. Trochu níž a bylo by to nebezpečné.
1'
Daley Blind si vyšlápl na své straně na Thorgana Hazarda, domácí tak mohou hned v úvodu zahrozit.
1'

Borussia Dortmund: Kobel – Meunier, Hummels, Akanji – M. Wolf, Witsel, Bellingham, T. Hazard – Reus (C), Brandt – Tigges.
Náhradníci: Hitz – Zagadou, Pongračić, Reinier, Passlack, Moukoko, Malen, Knauff, Raschl.

AFC Ajax: Pasveer – Mazraoui, J. Timber, Lisandro Martínez, Blind – E. Álvarez, S. Berghuis, Gravenberch – Antony, Haller, Tadić (C).
Náhradníci: Gorter, Setford – Schuurs, Rensch, Tagliafico, Klaassen, Labyad, Kudus, Taylor, Neres, Danilo, Daramy.

Rozhodčí: M. Oliver – S. Burt, S. Bennett (všichni ENG).
Dortmundu stále schází útočné eso, norský snajpr Erling Haaland, která má svalové zranění.

AFC Ajax

A jsou to právě hosté, kdo tabulku skupiny C vedou s maximálním počtem devíti bodů. Na rozdíl od svého protivníka si ve všem zápasech počínali jistěji, nejprve vyhráli v Portugalsku vysoko 5:1, poté doma 2:0 nad Besiktasem a poté opět před svými fanoušky, jak už bylo zmíněno, uštědřil debakl Dortmundu. Je tak na nejlepší cestě za postupem do osmifinále a radovat se z něj může klidně už dnes.
Borussia Dortmund

Dortmund v prvních dvou zápasech skupiny potvrdil roli favorita, třebaže v obou duelech se poměrně trápil. Jak v Istanbulu nad místním Besiktasem, tak poté doma nad portugalským Sportingem zvítězil pouze o jeden gól, a sice 2:1, resp. 1:0. Pořádnou lekci udělil jeho hráčům nizozemský Ajax, který v minulém utkání deklasoval svého protivníka na svém trávníku vysoko 4:0.
Liga mistrů dnes pokračuje dalšími zápasy. V tomto on-line přenosu budeme sledovat velmi napínavý souboj o vedoucí příčku skupiny C. Pokud chce německý tým na něj pomýšlet, musí dnes bezpodmínečně vyhrát. Očekává se vyrovnaný duel.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.