Liga mistrů - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester Utd. : Young Boys - 8. prosince 2021   21:00

Manchester Utd.
9' M. Greenwood (Shaw)
1:1
(1:1)
Young Boys
Young Boys
42' Rieder
D. Henderson (68. Heaton) – Wan-Bissaka, N. Matić (C), E. Bailly, Shaw (61. Mengi) – Lingard (89. Iqbal), van de Beek, Mata (89. Savage), A. Diallo (68. Shoretire) – M. Greenwood, Elanga.
Heaton, Kovář – Mengi, Shoretire, Hardley, Savage, Iqbal.
Bastien (FRA) – Zakrani (FRA), Berthomieu (FRA)
Old Trafford, Manchester
73 156 diváků
Young Boys
Faivre – Maceiras, M. A. Camara (77. Lauper), Lustenberger (C), Lefort – Martins, Aebischer (62. Sierro) – Elia (87. Maier), Rieder (62. Hefti), Ngamaleu – Siebatcheu (62. Kanga).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 73 156 diváků.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 1:9. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:14.
Je dobojováno a tento duel svého vítěze nepoznal. Ve druhé půli byli hosté hodně aktivní, cítili, že by mohli na Old Trafford vyhrát, jenže hodně akcí skončilo ještě před finální fází, a když už něco prošlo do zakončení, jako při střele Maceirase, šlo to vedle branky. A když neuspěli ani domácí při šanci Elangy, ve druhé půli gól nepadl a zápas tak skončil remízou 1:1. Manchester měl postup jistý už před dnešním zápasem a skupinu vyhrál s 11 body, pro Young Boys cesta Evropou končí, ve skupině skončil Bern na posledním místě s pěti body.
90+7'
90+6'
Ještě jednou musel Faivre z branky a nadvakrát zkrotil centr z pravého křídla.
90+5'
Domácí už pouze odkopávají míče co nejdál za půlku, nechtějí Bern pustit do žádné větší šance.
90+4'
Hefti centroval z pravé strany, jeho prudký pas odvracel Mengi.
90+3'
Roh se hostům vůbec nevyvedl, signál skonči mimo hrací plochu a rozehrávat se bude od Heatonovy branky.
90+2'
Narušitelé byli zpacifikováni a může se pokračovat ve hře.
90+1'
Bude se kopat roh Bernu, předtím ale ještě probíhá nahánění několika diváků, kteří pronikli na hrací plochu.
90'
Bude se nastavovat pět minut.
90'
Roh hostů propadl ke Kangovi, ten hlavou vracel na malé vápno a Manchester měl co dělat, aby odvrátil.
89'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Juan Mata, přichází Charlie Savage.
89'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Jesse Lingard, přichází Zidane Aamar Iqbal.
88'
Mata na vlastní půlce ztratil po vlastní chybě míč a pustil čerstvého Maiera ke střele po zemi. Jeho rána po zemi skončila vedle...
87'
Střídání v týmu BSC Young Boys: ze hřiště odchází Meschak Elia, přichází Nico Maier.
86'
Dva nepřesné centry domácích, míč skončil mimo hrací plochu.
85'
Nákop na Kangu, bylo to ale až moc dlouhé a Heaton neměl těžkou práci.
84'
Domácí budou ještě střídat, zatím se čeká na přerušení hry.
83'
Další kombinace a další střela Bernu. Sierro zakroutil svou ránu pravačkou vedle branky.
82'
Po krátkém obléhání pokutového území zakončoval Lefort, vůbec mu to ale nesedlo a míč poslal nad branku.
81'
Manchester se trochu překvapivě pouze brání a přenechává iniciativu hostujícímu celku.
80'
Následný přímý kop si vzal na starost Sierro, centru mu ale vůbec nevyšel a nízkou přihrávku domácí bez potíží odvrátili.
79'
Je tu první žlutá karta, za Eliovo přistrčení ji dostal domácí Shola Shoretire.
78'
V Manchesteru se hustě rozpršelo, určitě to závěrečné minuty nějak ovlivní.
77'
Střídání v týmu BSC Young Boys: ze hřiště odchází Mohamed Ali Camara, přichází Sandro Lauper.
76'
Zprava centroval hostující Maceiras, na jeho pas si ale nejvýše naskočil Bailly a míč odvrátil.
74'
Tak už je zase vše připraveno ke hře, pokračovat bude i Wan-Bissaka.
73'
Na trávníku leží domácí domácí Wan-Bissaka, probíhá jeho ošetřování.
72'
Mengi nejprve zaváhal při obranné činnosti, poté ale čistým skluzem zastavil střelu Wilfrieda Kangy.
70'
Trochu neuspořádaná pasáž zápasu, sledujeme nepřesné kombinace uprostřed hrací plochy.
68'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Amad Diallo, přichází Shola Shoretire.
68'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Dean Henderson, přichází Tom Heaton.
67'
Manchester chystá dvojí střídání, dokonce tu bude změna mezi tyčemi.
66'
Hosté přitlačili Manchester k vápnu, po přihrávce do druhé vlny střílel Maceiras, z dobré pozice ale branku domácích minul!
65'
Roh pro hosty. Sierro nacentroval za nabíhající hráče, Lustenberger se dostal k voleji, ten ovšem poslal mezi diváky za brankou.
63'
Hefti se hned uvedl centrem z pravé strany, hledal Leforta, ten byl ale ve vápně těsně ubráněn a ke střele se nedostal.
62'
Střídání v týmu BSC Young Boys: ze hřiště odchází Theoson Jordan Siebatcheu, přichází Wilfried Kanga.
62'
Střídání v týmu BSC Young Boys: ze hřiště odchází Fabian Rieder, přichází Silvan Hefti.
62'
Střídání v týmu BSC Young Boys: ze hřiště odchází Michel Aebischer, přichází Vincent Sierro.
61'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Luke Shaw, přichází Teder Mengi.
60'
Neuspěl ani Diallo, ten skončil na hranici vápna mezi dvojicí obránců.
59'
Velká šance domácích na opětovné vedení. Po rychlém kontru přišla přihrávka na Elangu, ten měl ve vápně hodně času i místa na střelu, vyběhnutý Faivre ale jeho střelu vyrazil!
58'
Bailly sice rozhodčímu ukazuje, že byl tahán za dres, nicméně sudí odpískal právě jeho faul na Siebatcheua.
57'
Malá domů na Hendersona, ten přes van de Beeka dostal míč na útočnou polovinu.
56'
Ngamaleu nyní centroval z pravé strany a hledal Siebatcheua. U míče byl ale jako první gólman Henderson.
54'
Další tvrdý zákrok, Shaw zezadu přibrousil Moumi Ngamaleua. I tohle se obešlo bez karty.
52'
Greenwood se protáhl kolem Martinse, jenže poté levačkou vyslal slabou střelu, se kterou nemohl mít Faivre problém.
51'
Zase se nám trochu přitvrzuje, sudí ale drží zápas na uzdě a ještě nemusel udělovat žlutou kartu.
50'
První šance hostů v druhém poločasu. Na hranici pokutového území se okolo soupeře obtočil Siebatcheu, rána levačkou ale prolétla vedle Hendersonovy branky.
48'
Po van de Beekově centru z levé strany chtěl z voleje zakončovat Diallo, pouze ale naprázdno promáchl.
46'
Po Lingardově přihrávce se na pravé straně objevil Elanga a z úhlu se snažil překvapit Faivreho. Ten jeho střelu vyrazil.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:01.
Je za námi první poločas, který přinesl opravdu zajímavý fotbal. V úvodu byli aktivnější domácí a svou převahu přetavili v gól už v deváté minutě, kdy se opravdu parádním volejem trefil Mason Greenwood. Další šance však Manchester už využít nedokázal a zejména Mata si mohl po spálení obrovské příležitosti hlavu. Bern přidal na tempu, k tomu domácí začali chybovat před vlastním vápnem a po jedné takové situaci srovnal umístěnou střelou k zadní tyči Fabian Rieder. Do kabin se tak odešlo za remízového stavu 1:1.
45+1'
45'
Co chybělo, aby bylo do přestávky skóre úplně naopak. Mata doslova namazal hostům do brejku, z úhlu pak zakončoval Aebischer a moc nescházelo, aby si Bailly srazil míč do vlastní sítě.
44'
Domácí jsou po inkasované brance jako opaření, mají teď docela problém se dostat z vlastní půlky.
42'
Young Boys právě vstřelil branku!
Je srovnáno! Domácí opět udělali chybu u vlastního vápna, van de Beek chybně přihrával, toho vypíchnutím využil FABIAN RIEDER a nechytatelnou ranou na zadní tyč překonal Hendersona – 1:1.
41'
Centr skončil u první tyče, obrana Manchesteru s gólmanem Hendersonem zvládla míč odvrátit mimo šestnáctku.
40'
No, Manchester si v obraně docela koleduje. Nechává tam okénka, a jedno takové teď ke střele využil Martins. Jeho pokus byl tečován, je tu roh.
39'
Domácí tým u míče, je to teď ale spíše uspávají kombinace s čekáním na moment překvapení.
37'
Z dálky to zkoušel hostující Christopher Martins, jeho rána ještě před Hendersonem nepříjemně skočila, gólman Manchesteru ji ale nakonec zvládl zkrotit.
36'
Domácí uvedli míč do hry na vlastní polovině, Luke Shaw pak musel razantně odkopávat.
34'
Obrovskou šanci na navýšení náskoku teď nedal Mata. Ten zakončoval pro Greenwoodově průniku levou stranou, střelu z vápna mu ale mimo branku srazil Lustenberger!
32'
Sledujeme teď akční fotbal, nyní zaútočili hosté a Rieder vyslal prudkou střelu, K jeho smůle to šlo ale přesně doprostřed branky, Henderson vyrazil.
31'
Rychlý brejk Manchesteru skončil naprostou katastrofou, když Diallo mohl sám zakončovat, ale trochu se zamotal a nevyšla mu ani přihrávka na Lingarda. Hosté odkopli.
30'
Následný centr na malé vápno odvracel Mason Greenwood, Henderson byl bez práce.
29'
Donny van de Beek dle sudího fauloval Ngamaleua a hodně se tomu verdiktu divil. Mohl být ale rád, že za protesty nedostal žlutou kartu.
28'
Zpoza pokutového území se do míče opřel hostující Aebischer, jeho kroucená rána skončila u připraveného Hendersona.
26'
Mata to zkusil přímo na branku, jeho rána levačkou ale letěla vysoko nad branku.
26'
Teď je tu ale šance domácích v podobě přímého kopu ze zajímavé pozice. Standardku si chystá Mata, Faivre si staví čtyřčlennou zeď.
25'
Po parádním pasu na levou stranu na Lingarda přišlo sklepnutí na Shawa, tomu ale při pokusu o střelu zavazel rozhodčí.
23'
Trošku se nám na trávníku přitvrdilo, Matu na půlce Manchesteru fauloval Rieder.
21'
Hra se nám zase přesunula na opačnou stranu a Henderson musel vyběhnout až mimo vápno, aby byl u míče dříve než Elia. Odkopl na aut.
20'
Matův centr nepatřil k těm nejpovedenějším, gólman Guillaume Faivre jej v klidu lapil.
20'
Manchester rychle rozehrál přímý kop z pravé strany, centr Wan-Bissaky byl hosty sražen na roh.
18'
Malá domů na Hendersona, ten nemusel čelit velkému tlaku hostů a mohl v klidu rozehrát.
16'
Po souboji s Lefortem zůstal na trávníku domácí Amad Diallo, je dokonce přerušená hra. naražené stehno si promnul a bez ošetření bude pokračovat dál.
15'
Hosté v akci levým křídlem, Eric Bailly ale dlouhý pas pokryl a míč nechal proběhnout do zámezí. Odkopávat bude gólman Henderson.
14'
Diallo opět neuspěl na pravé straně, ani tentokrát nepřešel přes Lustenbergera.
12'
Krátká pomlka v utkání, probíhalo ošetření na hrací ploše, už se ale od Hendersona pokračuje ve hře.
10'
Bern chce samozřejmě co nejrychleji odpovědět, Aebischer však narazil na van de Beeka a o míč přišel.
9'
Manchester United právě vstřelil branku!
Je tu první gól utkání a to opravdu výstavní! Domácí potáhli akci levou stranou, k centru se dostal Shaw, jeho pas našel ve vápně MASONA GREENWOODA, ten se položil do parádního voleje a uklidil míč k tyči Faivreho branky – 1:0.
8'
Další nepovedený pas domácích směrem kupředu, Diallo neměl nárok se dostat k míči.
7'
Příliš prudká přihrávka na Greenwooda, míč je už u hráčů Bernu a hosté jdou do kontru.
6'
Do lehce rozhozené obrany domácích se dostali Maceiras a Siebatcheu, druhý jmenovaný se však ve vápně zamotal v kličkách a nezakončil.
5'
A už zase Manchester. Wan-Bissaka sprintoval pravou stranou, na Lustenbergera ale nestačil a k centru se nedostal.
4'
Young Boys u míče, kombinace švýcarského celku však zatím probíhá pouze ve středu hrací plochy.
3'
Domácí se bleskově dostali do pokutového území, Diallo se prosmýkl mezi dvěma obránci, ale následná střela, navíc lehce tečovaná, nenadělala Faivremu problémy.
2'
Manchester u míče, akce domácích začíná od gólmana Deana Hendersona.
1'

Manchester United: D. Henderson – Wan-Bissaka, N. Matić (C), E. Bailly, Shaw – Lingard, van de Beek, Mata, A. Diallo – M. Greenwood, Elanga.
Náhradníci: Heaton, Kovář – Mengi, Shoretire, Hardley, Savage, Iqbal.
Trenér: Ralf Rangnick

BSC Young Boys: Faivre – Maceiras, M. A. Camara, Lustenberger (C), Lefort – Martins, Aebischer – Elia, Rieder, Ngamaleu – Siebatcheu.
Náhradníci: Zbinden, Laidani – Zesiger, Sierro, Kanga, Sulejmani, Jankewitz, Bürgy, Maier, Y. Toure, Lauper, Hefti.
Trenér: David Wagner

Rozhodčí: Bastien (FRA) – Zakrani (FRA), Berthomieu (FRA).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Old Trafford začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Benoît Bastien, kterému budou na pomezí asistovat Hicham Zakrani a Aurélien Berthomieu. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Jérémie Pignard a u videa budou hlídat Benoît Millot a Delajod Willy. Všichni pánové jsou z Francie.
Manchester United – BSC Young Boys

Dnešní duel je důležitý hlavně pro hostující tým, který je v současnosti na čtvrtém místě se čtyřmi body. Young Boys. Švýcarský celek už sice nemůže postoupit do jarní fáze LM, ale stále bojuje o postup alespoň do vyřazovací fáze Evropské ligy. Na třetí Atalantu ztrácí dva body a musí tedy dnes vyhrát a doufat, že italský celek neuspěje v duelu s Villarrealem.

Domácí Manchester se i přes pomalejší rozjezd dokázal probít na první místo tabulky a před dnešním zápasem má už jistotu, že v Lize mistrů bude pokračovat i na jaře. Definitivu si získal v minulém utkání, kdy po gólech Ronalda a Sancha vyhrál 2:0
Dobrý večer u fotbalové Ligy mistrů. Společně se podíváme na utkání skupiny F mezi týmy Manchester United a BSC Young Boys.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.