Liga mistrů - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Plzeň - 4. října 2022   18:45

Bayern
7' Sané (Musiala) • 13' Gnabry (Goretzka) • 21' Mané  • 51' Sané (Mané) • 59' Choupo-Moting (Goretzka)
5:0
(3:0)
Bayern
Neuer (C) – Mazraoui, Upamecano (72. Pavard), de Ligt, Davies (46. Stanišić) – Goretzka (72. Sabitzer), Gravenberch – Sané (58. Tel), Musiala (46. Choupo-Moting), Mané – Gnabry.
Ulreich.
Dabanović – Djukić, Lukić (všichni MNE)
Allianz Arena, Mnichov
75 000 diváků
Plzeň
Tvrdoň – Holík, Hejda (C) (63. M. Tijani), Pernica, Havel – Kalvach, Ndiaye – Kopic (57. Jirka), Vlkanova (46. Jemelka), Mosquera (85. Pilař) – Chorý (57. F. Bassey).
Jedlička, Staněk – Kliment, Čermák.

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku úterního večera se s vámi z Allianz Arény loučím, mějte se fajn.
Je dobojováno, u druhá návštěva Viktorie Plzeň v Allianz Aréně končí výsledkem 5:0 pro bavorský velkoklub. Již po první půli vedl Bayern o tři branky, ve druhém domácí vstřelili ještě další dvě. Plzeň se v letošním roce alespoň dočkala několika střel na bránu.
90+4'
90+4'
Sabitzer napřáhl, ale branku minul. To je také to poslední, co se v dnešním utkání odehrálo.
90+3'
Poslední časti budou mít domácí po standardní situaci.
90+3'
Fortune Bassey běžel vstříc čestné brance, ale v nejméně vhodnou dobu upadl.
90+2'
Utkáni se pomalu dohrává, Bayern kombinuje na vlastní polovině.
90+1'
Domácí fotbalisté nadále útočí, jubilejní dvacátou střelu měl na svědomí Gravenberch, avšak branku těsně minul.
90'
Hlavni rozhodčí ve druhé půli nastaví tři minuty.
89'
Václav Jemelka se prezentoval obranným zákrokem, čímž zastavil nadějně se rozvíjející se akci Bayernu, Moting se k balonu již nedostal.
88'
Opět musel zasahovat Marián Tvrdoň, na hraně šestnáctky se odhodlal ke střele Sabitzer, bohužel pro něj tentokrát trefil jen prostředek brány.
87'
Avšak z toho nakonec nic nebylo. Poté jeden z fanoušků skočil přes plzeňskou střídačku na hrací plochu a hned pětice sekuriťáků ho začala honit.
86'
Václav Pilař se hned zapojil do útočné akce Západočech, Plzeň získala alespoň autové vhazování na útočné polovině.
85'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Václav Pilař.
84'
Hezká akce Viktorie Plzeň. Fortune Bassey si sebral balon na středu pole, jeho ostrá rána nicméně skončila nad brankou, z této šance šlo určit vytěžit více.
83'
Na opačné straně si naběhl středem do šance Serge Gnabry, avšak ani jeho se mezi tři tyče nevešla. Marián Tvrdoň tentokrát zasahovat nemusel.
82'
Jhon Mosquera zkusil ránu co kdyby náhodou, z velké dálky se opřel do balonu, avšak jeho míč skončil až v kotli domácích fanoušků.
81'
Plzeň se pokoušela o rychlý protiútok, dlouhý balon směřoval na Fortune Basseyho, ten se k němu ale skrz tři hráče Bayernu nedostal.
80'
Zápas se nám přehoupl do své závěrečné desetiminutovky. Plzeň by se jistě ráda poprala alespoň o čestnou branku.
78'
Benjamin Pavard zahrál vysokou nohou proti Basseymu, avšak hlavní rozhodčí celou věc vyhodnotil jako čistý zákrok, hra tak může z vesela pokračovat dále.
77'
Posléze si zase navedl míč do vápna agilní Sadio Mané, tentokrát jeho rána byla zablokována na rohový kop. Z něho Bayern neudeřil, navíc sám fauloval.
76'
Střídající Marcel Sabitzer si naběhl na dlouhý balon za obranu, střídajícímu hráči se povedlo i zakončení, avšak opět se skvělým zákrokem prezentoval Marián Tvrdoň.
75'
Milan Havel hezky vybojoval míč, poté se krajní bek Viktorie chystal oslovil Basseyho, jenomže ten mu přeběhl a míč nakonec směřoval jen do míst, kde nikdo z hostujících hráčů nebyl.
74'
Matthijs de Ligt se pokoušel vysunout spoluhráčem takovým lobem, avšak do balonu dal domácí stoper příliš energie a ten tak skončil až za základní čárou.
73'
Bayern dostal k dispozici další rohový kop, Sadio Mané ho rozehrál tak šikovně, že se balon málem snesl až za Mariána Tvrdoně.
72'
Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Dayot Upamecano, přichází Benjamin Pavard,
ze hřiště odchází Leon Goretzka, přichází Marcel Sabitzer.
71'
Leon Goretzka z pravé strany opět posílal nebezpečný balon do vápna, tentokrát vše vyřešil nový hráč na hřišti – Mohamed Tijani.
70'
Gnabry krátce za polovinou hřiště podrazil Jirku, který si skvěle pokryl balon. Lukáš Kalvach posléze nacentroval míč do vápna, do odraženého balonu se položil Modou Ndiaye, proti jeho přízemní ráně nicméně zakročil Manuel Neuer.
69'
Sadio Mané si nyní při kličce pomohl faulem, domácím fanouškům se tento verdikt rozhodčího nelíbí, přesto s ním nic neudělají.
68'
Eric Choupo-Moting si tentokrát naběhl na levé straně, jeho následná přihrávka po zemi směřovala na naběhnutého Gnabryho, ten ovšem bližší tyči Tvrdoňovi brány minul.
66'
Po přihrávce Basseyho nasprintoval do pokutového území Jhon Mosquera, jeho rána ale skončila hodně vedle levé tyče.
65'
Marián Tvrdoň musel opět do práce, rychlým výběhem byl u balonu dříve než Serge Gnabry. I přes pět obdržených branek dnes plzeňský brankář chytá velice dobře.
64'
Erik Jirka rozkmital své rychlé nohy středem hřiště, proti trojnásobné přesile ale neměl šanci, domácí obrana ho bez větších problémů obrala o balon.
63'
ze hřiště odchází Lukáš Hejda, přichází Mohamed Tijani.
62'
Na trávniku zůstává opět ležet plzeňská kapitán Lukáš Hejda, vypadá to, že ten v dnešním zápase nejspíše dohrál.
61'
Hlasatel na stadionu právě oznámil, že dnešní sleduje vyprodaná Allianz Aréna – 75 000 fanoušků.
60'
Na druhé straně se pokoušel o zakončení Libor Holík, avšak jeho rána neměla gólové parametry, přesto se do statistik zapíše jako střela na bránu.
59'
Bayern právě vstřelil branku!
Po hodině hry našel Leon Goretzka ve vápně volného ERICA CHOUPO-MOTINGA, který s pomocí pravé tyče překonává Tvrdoně. Plzeňský brankář byl opět zcela bez šance zasáhnout.
59'
Celý stadion najednou povstal jako jeden muž, v Allianz Aréně nadále panuje fantastická atmosféra.
58'
ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Mathys Tel.
57'
ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Erik Jirka,
ze hřiště odchází Tomáš Chorý, přichází Fortune Bassey.
57'
Hezká akce Jana Kopice, ten si chtěl na hraně vápna připravit míč ke střele, avšak domácí obrana si sním nakonec dokázala přece jen poradit.
56'
Gravenberch fauloval Ndiayeho, Plzeň si bude moci opět na malou chvíli užít balon u svých kopaček.
55'
Hráči domácího celku kombinují na útočné polovině, opět se dá očekávat nějaká překvapivá přihrávka směrem za obranu.
54'
Domácí nadále nemají dost, tentokrát se do hezkého centru položil hlavou Choupo-Moting, prostor mezi třemi tyčemi ale netrefil.
53'
I hned po rozehrávce vrhl Bayern opět všechny své síly směrem dopředu, tentokrát Sané centroval na zadní tyč, tu ovšem nikdo z domácích nezavíral.
51'
Bavorský velkoklub přidává další branku. Sadio Mané vyslal z levé strany parádní centr do pokutového území, tam si míč skvěle zpracoval LEROY SANÉ, který následně prostřelil Tvrdoně, druhá branka v zápase pro domácího hráče.
50'
Sadio Mané se dostal k další střele z hranice pokutového území, domácí hráč se pokoušel o obstřel, brankář Tvrdoň nicméně míč v pohodě zachytil.
50'
Parádním zákrokem se prezentoval Modou Ndiaye, který zastavil průnikovou přihrávku na zadní tyč.
49'
Míč již opustil znovu hrací plochu, hráči Bayernu budou poblíž plzeňské střídačky vhazovat balon zpět do hry.
48'
Serge Gnabry se řítil opět za další brankou, tentokrát se mu avšak po zpětné přihrávce odrazil míč do zámezí.
47'
Hned zkraje druhého poločasu zůstává ležet na hrací ploše Lukáš Hejda, doufejme, že to nebude nic vážného.
46'
ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Eric Choupo-Moting,
ze hřiště odchází Alphonso Davies, přichází Josip Stanišić.
46'
ze hřiště odchází Adam Vlkanova, přichází Václav Jemelka.
46'
Je tomu skutečně tak, Václav Jemelka již má na sobě dres a pokyny mu udílí přímo Michal Bílek.
Během přestávky se vehementně rozcvičoval Václav Jemelka, uvidíme zdali se zapojí do hry hned po přestávce.
Je za námi první poločas, který nabídl tři branky a všechny padly do plzeňské sítě. Ono obecně to byl pro Plzeňany jeden velký kolotoč, který ale nezastavoval. Skóre utkání otevřel již v sedmé minutě Sané, na jeho zásah navázal o šest minut později Gnabry a zatím definitivu výsledku dal v 21. minutě Mané. Plzeň zahrozila ránou Kopice, tu ovšem Neuer v pohodě zachytil. Uvidíme co přinese poločas druhý, buďte u něho s námi.
45+1'
45+1'
Na trávniku se ocitl Jhon Mosquera, leč hlavní rozhodčí nepíská, obrana Západočechů tak musí být nadále v pozoru.
45'
Hlavní rozhodčí nastaví v prvním poločase jednu minutu.
44'
Leon Goretzka z ničeho nic vykouzlil hezký centr do šestnáctky, Marián Tvrdoň avšak šel opět ze své branky a míč zachytil do svých rukavic.
43'
Míč si vzal na starost Leroy Sané, který vyslal balon hned na bránu, prostor mezi třemi tyčemi ale nyní netrefil.
42'
Plzeň se opět pokoušela ohrozit branku Neuera, avšak to se nepovedlo. Ba naopak, opět z rychlého protiútoku hrozil Bayern, tentokrát Ndiaye ale zatáhl za záchrannou brzdu a krátce před koncem prvního poločasu bude Bayern zahrávat standardku.
41'
Sadio Mané je nadále k nezastavení, opět se dostal za záda plzeňských obránců, následnou jeho ránu ale stačil včas zachytit Tvrdoň, který si dnes opravdu zachytá.
40'
Držení Jhona Mosquery bylo až příliš okaté, hlavní rozhodčí neměl jinou možnost než kolumbijskému záložníkovi odpískat nedovolený zákrok.
39'
Šance Viktorie, na centrovaný balon si naskočil Tomáš Chorý, avšak jeho hlavička skončila těsně nad brankou.
38'
Sadio Mané si našel v pokutovém území odražený balon, domácí hráč ho posléze kroutil na zadní tyč, avšak branku přestřelil.
37'
Celou situaci přezkoumával VAR a ten dal za pravdu.
36'
Bayern skóroval počtvrté, avšak tentokrát domácí branka kvůli ofsajdu Saného neplatila. To nic nemění na tom, že zakončení Musiali bylo fantastické.
35'
Sadio Mané přiťukl míč do cesty Daviesovi, jehož následný centr ovšem nikoho z domácích neoslovil.
34'
A další postavení mimo hru v podání Bayernu, tentokrát si nedal pozor Serge Gnabry. Plzeň může na malý moment vydechnout.
33'
Po delší době se hosté podívali k vápnu soupeře, avšak žádná střela z toho nakonec nebyla, Manuel Neuer se zatím v bráně spíše nudí.
32'
Sadio Mané tentokrát nachytán v ofsajdu, ale i kdyby nebyl, tentokrát ho skvěle uhlídal Libor Holík, který ho připravil o míč.
31'
Sadio Mané měl zatím k nezastavení, domácí křídelník si opět s balonem naběhl až do vápna, poté chtěl oslovit někoho ze svých spoluhráčů, avšak kulatý nesmysl si pro sebe uzmul brankář Marián Tvrdoň.
30'
Jhon Mosquera se snažil efektně vyhnout protihráči, avšak jeho úmysl mu vůbec nevyšel, s balonem tak opět mohou operovat domácí hráči.
29'
Tomáš Chorý dostává žlutou kartu za faul na de Ligta uprostřed hřiště. S hráčem Bayernu to nejprve nevypadalo dobře, avšak nakonec se sám zvedl z trávníku a vypadá to, že vše bude v pořádku.
28'
Luděk Penica nyní skvěle zasáhl proti Sanému, nebýt jeho zachycení přihrávky, domácí hráč už by šel opět sám na bránu.
27'
Další akce domácího celku je zastavena předčasně, Alphonso Davies byl nachytán v ofsajdovém postavení.
26'
Plzeň se také snažila zaútočit, na pravé straně dostal hodně prostoru Adam Vlkanova, na jeho prudký centr scházelo Tomáši Chorému jeden krok.
25'
Další obrovská šance Bayernu, po dvou rychlých přihrávkách byl najednou sám před Tvrdoněm Musiala, plzeňský brankář tentokrát skvěle zasáhl.
24'
Sadio Mané opět posílal zajímavý pas do šestnáctky, tentokrát ale šel Tvrdoň včas ze své branky a byl u balonu dříve než Serge Gnabry.
23'
Manuel Neuer si zatím balon užívá pouze při rozehrávce, pokud to takovou rychlostí půjde nadále, bůh ať stojí s Plzní.
21'
Jak je fotbal někdy jednoduchý, to v plné parádě ukazují hráči Bayernu Mnichov. SADIO MANÉ bez větších problémů prošel celou plzeňskou defenzivou, aby záhy překonal bezmocného Tvrdoně potřetí.
20'
Viktoria nemá ani vteřinu času na rozehrávku, Lukáš Hejda míč razantně odkopl raději jen do autu.
19'
Mané prodloužil balon za sebe, tam ovšem stál jen Jan Kopic, jenomže ten poté balon opět vrátil domácím. Po opatrném úvodu se nyní hraje pouze na jednu branku.
18'
Adam Vlkanova nepříjemně dorážel na hráče Bayernu, avšak domácí obrana vše zvládla na jedničku a Plzeň do žádné šance nepustila.
17'
Míč si vzal na starost Serge Gnabry, jenž svůj pokus vyslal rovnou na Tvrdoně, ten dokázal míč vyboxovat daleko od své branky.
16'
Lukáš Hejda na hraně pokutového území srazil k zemi Maného, domácí Bayern Mnichov dostává k dispozici zajímavou standardní situaci.
14'
Na hostující branku se hrnul další útok, nyní se hezky uvolnil, bývalý hráč Liverpoolu, Sadio Mané, tentokrát ale skvěle zasáhl Marián Tvrdoň.
13'
Bavorský velkoklub zdvojnásobuje své vedení. Nejprve historicky přímo střelu na bránu v Allianz Aréně vykouzlil Jan Kopic, jenomže Neuerovi střela nedělala problémy, ba naopak domácí rozehráli rychlý protiútok, Goretzka přihrál ve vápně SERGEMU GNABRYMU, jenž střelou k pravé tyči podruhé překonal Tvrdoně.
12'
Domácí celek se mírně zatáhl, s rozehrávkou opět pomáhá i Manuel Neuer. V těchto chvílích musí vždy Plzeň čekat nějakou překvapivou přihrávku .
11'
Domácí se pokoušeli o přímočarou přihrávku přímo do pokutového území, jejich úmysl avšak vystihl Milan Havel, který posléze odkop míč do bezpečných vod.
10'
Balon letěl přímo do vápna, avšak Manuel Neuer zasahovat nemusel. Kapitán domácího celku následně rozehrál balon zpět do hry.
9'
Mazraoui fauloval krátce za polovinou hřiště a Plzeň bude mít možnost rozehrát standardní situaci.
8'
Allianz Aréna je po vstřelené brance pochopitelně ve varu, Viktorii nyní čekají hodně krušné minuty. Rychlý gól bylo určitě přesně to, co si trenér Michal Bílek nepřál.
7'
Tak to bylo hodně rychlé. LEROY SANÉ ukázal svou extratřídu, ve středu pole bez větších problémů obešel dva plzeňské hráče, aby následně z hranice vápna poslal Tvrdoňovi míč přímo do šibenice.
6'
Bavorský celek opět drží balon u svých kopaček, avšak hráči Viktorie zatím výborně napadají. První minuty se hraje vyrovnaný fotbal.
5'
I Bayern dostal k dispozici první rohový kop, ve vápně se dostal k hlavičce nikým neatakovaný Matthijs de Ligt, až k Tvrdoňovi míč nicméně nedoletěl.
4'
Ten rozehrál Jan Kopic, balon letěl přímo do vápna, nikdo z hostujících hráčů se nicméně k hlavičce nedostal. Přesto odražený balon si sebral Jhon Mosquera, jehož rána šla hodně vedle.
4'
Hlavička Tomáše Chorého byla zablokována, Plzeň hned zkraje zápasu bude zahrávat rohový kop.
3'
Adam Vlkanova udržel proti dvojnásobné přesile balon, Viktoria tak nadále drží balon na útočné polovině.
2'
Domácí fotbalisté drží od prvních vteřin zápasu balon, což se asi dalo očekávat, Viktoria asi budu spoléhat na rychlé protiútoky. Před devíti lety tu Plzeň nevystřelila ani jednou, doufejme, že dnes to bude lepší.
1'
Hned po půl minutě byl povalen na trávník Jan Kopic, avšak píšťalka hlavního rozhodčího mlčela, hrát tak může Bayern Mnichov.
1'
Nyní už je vše připraveno – jdeme na to!
Před samotným duelem ještě proběhla minuta ticha za památku obětí, kteří zahynuli o víkendu při fotbale v Indonésii.
Obě mužstva jsou na trávníků, hymna je taktéž minulostí, nyní už se můžeme věnovat pouze tomu nejlepšímu fotbalu na naší planetě.
Na velkoplošných obrazovkách jsou k vidění hráči, kteří se již připravují v útrobách stadionu. Po nástupu nás pochopitelně čeká elektrizující slavná znělka Ligy mistrů.
Hlasatel fanoušků oznámil sestavy obou celků, při té domácí Allianz Aréna ukázala své kouzlo. Vše začíná být připraveno, tábory obou fanoušků jsou již ve varu.
Viktoria Plzeň je již na hrací ploše, na rozcvičku je přivítal obrovský potlesk několika tisíc plzeňských fanoušků.
Jeden fantastický úspěch už dnes plzeňská Viktoria zapsala, od jedné hodiny se hrál v Campusu slavného Bayernu zápas mezi domácím Bayernem a plzeňskou Viktorií v rámci UEFA Youth league. A přestože bavorský velkoklub šel jako první do vedení, tak. v samotném závěru dvakrát udeřila Viktoria a svého slavného soupeře na jeho hřišti porazila 2:1.
Ještě jednou krásný podvečer, tentokrát již přímo z Allianz arény. Do zápasu zbývá zhruba třičtvrtě hodiny a atmosféra by se dala již krájet. Očekává se vyprodaný stadion, tudíž dnešní utkání Plzně v Lize mistrů by mělo přihlížet 75 000 fanoušků.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Mazraoui, Upamecano, de Ligt, Davies – Goretzka, Gravenberch – Sané, Musiala, Mané – Gnabry.
Náhradníci: Ulreich – Pavard, Choupo-Moting, Sabitzer, Tel, Stanišić.
Trenér: Julian Nagelsmann.

FC Viktoria Plzeň: Tvrdoň – Holík, Hejda (C), Pernica, Havel – Kalvach, Ndiaye – Kopic, Vlkanova, Mosquera – Chorý.
Náhradníci: Jedlička, Staněk – M. Tijani, Pilař, Kliment, Jemelka, Čermák, Jirka, F. Bassey.
Trenér: Michal Bílek.

Rozhodčí: Dabanović – Djukić, Lukić (všichni MNE).
Vzájemné zápasy:

Včera oslavil své 74. narozeniny Ivan Bican a legendární útočník je nadále jediným hráčem Plzně, který dokázal dát gól bavorskému velkoklubu.

V roce 1971 se Viktoria s Bayernem utkala poprvé, bylo to v rámci Poháru mistrů evropských zemí. Za německý celek hráli hráči jako Maier, Beckenbauer, Breitner, Schwarzenbeck, Gerd Müller či Uli Hoeness. První utkání se hrálo na západě Čech a vysoce favorizovaní Němci měli s tehdejší Škodovkou problémy. Plzeň vedl kapitán František Plass, který byl tehdy nejlepším hráčem na hřišti. Za bezbrankového stavu nastřelil dokonce krásnou střelou břevno. Zápas nakonec rozhodl nešťastný gól. Po nedorozumění v obraně se pár minut před koncem míč odrazil od Sühnholze a sotva se dokutálel za brankovou čáru. Plzeň prohrála 0:1, ale se vztyčenou hlavou.

Odveta již byla v jasné režii slavného Bayernu Mnichov. Hned v první minutě šli domácí zásluhou Gerda Müllera do vedení, avšak již o čtyři minuty vyrovnal Ivan Bican. Jenomže německý celek poté přidal na důrazu a posléze skóroval ještě pětkrát. Svůj druhý gól dal Müller, dvě branky vstřelil také Hofman, po jednom skórovali Krauthausen s Rothem.

Na další vzájemný zápas musela obě mužstva čekat až do října roku 2013. Nejprve se tentokrát hrálo v Německu a ani na druhý pokus Vikoria neuspěla, navíc zase si domů přivezla pořádnou nadílku. V tomto zápase navíc Plzeň ani jednou nevystřelila a výsledek 5:0 hovoří za vše.

Domácí odveta už byla pravý opak, avšak opakoval se výsledek z roku 1971. Bayern byl sice v utkání aktivnějším, avšak Plzeň tentokrát vyslala hned deset střeleckých pokusů. Hubenou výhru 1:0 trefil v 65. minutě Mario Mandžukič, který tu dobu byl na hřišti sotva šest minut.
Řekli před utkáním:

Michal Bílek: „Je těžké proti takovým týmům otevřít hru. Věděli jsme hned po losu, že to proti všem třem bude obrovsky těžké, na druhou stranu jsme strašně rádi, že si to můžeme zažít a být toho součástí. Ta kvalita je neskutečná! Na všechny hráče si musíme dát obrovský pozor. Mají skvělý přechod do útoku a musíme si s tím zkusit poradit.“

Lukáš Hejda: „Před devíti lety jsem tu byl na lavičce, ale rychlost hráčů a jejich technické kvality – čekáme to samé. Čeká nás extrémně těžký zápas. Odvedeme maximum a uvidíme, na co to bude stačit. Neřekl bych, že z nich máme strach, ale všechny týmy v naší skupině jsou extra třída. Těžko se to brání a my se musíme pokusit odvést maximum.“

Julian Nagelsmann: „Očekávám od našeho týmu vynikající výkon, velice namotivované hráče. Snad budeme pokračovat jako proti Leverkusenu. Od Plzně očekávám, že bude hodně vycházet z obrany, podobně jako v domácí lize. Koukal jsem na poslední tři zápasy, hrají hodně na protiútoky, mají hráče s dobrými fyzickými parametry. Bude to podobné dobývání jako proti Augsburgu (Bayern prohrál 0:1). Musíme zvolit optimální taktiku.“

Jako hlavní rozhodčí bude utkání pískat Nikola Dabanović z Černé Hory. Čtyřicetiletý rozhodčí má s českým fotbalem letos už dvojitou zkušenost. Nejprve pískal utkání úvodní zápas Plzně v předkole, ve finských Helsinkách, kde Západočeši zvítězili 2:1. Nedlouho poté byl povolán do Uherského Hradiště, kde rozhodoval o postupujícím mezi Slováckem a Fenerbahce Istanbul.

Jeho asistenty budou Milovan Djukić a Vladan Todorović, rovněž z Černé hory. U postranní čáry bude připraven i čtvrtý rozhodčí, bude jím Lazar Lukić, který pochází ze Srbska.

Utkání bude samosebou pod dozorem videorozhodčího, u monitoru budou sedět pánové Juan Martínez Munuera a Alejandro Hernández ze Španělska.
Bayern Mnichov

Bavorský velkoklub ve své historii získal už 32 mistrovských titulů a hned šestkrát vyhrál milionářskou Ligu mistrů, dřívější Pohár mistrů evropských zemí.

Bayern opanoval posledních deset ročníků Bundesligy, avšak nyní je zatím po osmi zápasech na třetí příčce. Dva body ztrácí na Union Berlín a Freiburg. Stejně bodů jako Bayern má i Dortmund a právě s tímto soupeřem se utkání o následném víkendu. Naposledy hrál bavorský celek v pátek proti Leverkusenu a na svém hřišti zvítězil vysoko 4:0. Výhru svými zásahy zařídili postupně Sané, Musiala, Mané a Thomas Müller, poslední jmenovaný ale do dnešního utkání nezasáhne.

V Lize mistrů je zatím Bayern stoprocentní. Nejprve zvítězil na půdě Interu Milán 2:0 a stejný výsledkem doma porazil i Barcelonu. Zajímavostí je, že bavorský gigant je již třicet zápasů v základní části Ligy mistrů neporažen a z devadesáti možných bodů jich uhrál rovných 84. Pouze Atletico Madrid dokázalo uhrát remízu a stejný počin se povedl hned dvakrát i Ajaxu Amsterdam.
Cesta předkoly

Parta okolo kapitána Lukáše Hejdy si díky mistrovskému titulu z loňského roku vysloužila pozvánku do předkol Ligy mistrů. Západočeši ve druhém předkole nejprve uspěli na finské umělé trávě v Helsinkách, když zvítězili 2:1 a i odveta byla v jasné režii červenomodrých, výsledkem je drtivé vítězství 5:0.

Los ve francouzském Nyonu přisoudil Plzni do třetího předkola moldavský Šeriff Tiraspol. Tým, který například v minulém roce zvládl porazit slavný Real Madrid na Santiagu Bernabeu. První duel se hrál v Kišiněvě a přestože Viktoria v utkání prohrávala, dokázala ho zvládnout a po brankách Chorého a Buchy přivezla do Čech nadějnou výhru 2:1. A i odveta patřila Západočechům. Po další výhře 2:1 mohla Viktoria slavit postup do závěrečného předkola milionářské Ligy mistrů.

Tam na Viktorii čekal Karabach, se kterým se již Plzeň jednou utkala. V roce 2016 nejprve doma Viktoria remizovala 0:0, avšak v Baku vystřelil postup přesnou hlavičkou z konce zápasu Michael Krmenčík. Utkání tehdy skončilo 1:1 a červenomodří postoupili díky gólu na hřišti soupeře, tohle pravidlo již ale neplatí. A historie se opakovala. I tentokrát první duel skončil bez branek, český šampión mohl za tento výsledek děkovat hlavně brankáři Jindřichu Staňkovi, který předvedl obdivuhodný výkon. Odveta o týden později byla pořádně napínavá. V Doosan Aréně šel jako první do vedení Karabach, jenomže po brankách Kopice a Klimenta Viktoria skóre ve druhém poločase fantasticky otočila. Po čtyřech letech se tak mohou Plzeňané těšit na skupinovou fázi.
Krásný úterní večer z Mnichova!

Liga mistrů pokračuje svým třetím kolem, Viktoria Plzeň to tentokrát neměla daleko, od 18:45 změtí síly s Bayernem Mnichov.

V prvním duelu sehrála Plzeň těžkou partii na Camp Nou. Barcelona duel zvládla, vyhrála ho celkem jednoznačně 5:1. Exceloval Robert Lewandowski, který překonal Jindřicha Staňka hned třikrát. Jedinou branku zaznamenal Jan Sýkora, který se krásně položil do centru Václava Jemelky. Ani odveta se českému zástupci nepovedla dle představ. Na západ Čech zavítal Inter Milán a díky především skvělému Edinu Džekovi zvítězil italský celek 2:0. Červenomodří navíc utkání dohrávali o deseti, ve druhé půli byl po zbytečném faulu vyloučen Pavel Bucha.

Červenomodří si Champions League zahráli již třikrát ve své historii. Před jedenácti se utkali v základní skupině s Barcelonou, AC Milán a Bate Borisov. O dva roky později se utkali proti gigantům jako Bayern Mnichov, CSKA Moskva či Manchester City. Zatím naposledy hrála Plzeň evropské poháry před čtyřmi lety a opět to bylo v Lize mistrů. Tentokrát změřila Viktoria síly s Realem Madrid, AS Řím a opět s CSKA Moskva. Letos svede Viktoria repete s Barcelonou a Bayernem. Třetí do party je Inter Milán.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.