Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Benfica : Inter Milán - 11. dubna 2023   21:00

Benfica
0:2
(0:0)
Inter Milán
51' Barella  (Bastoni) • 82' Lukaku
Benfica
Vlachodimos – Gilberto, Ant. Silva, Morato, Grimaldo – Chiquinho, Florentino (64. Neres) – João Mário (C), R. Silva, Aursnes – G. Ramos.
Soares, An. Gomes – Veríssimo, Guedes, Tengstedt, Schjelderup, Musa, Rodrigues, Tomé, Ndour, Neves.
Oliver – Burt, Bennett (ENG)
Estádio do Sport Lisboa e Benfica, Lisabon
62 594 diváků
Inter Milán
Onana – Darmian, Acerbi, Bastoni (90+1. de Vrij) – Dumfries (86. D'Ambrosio), Barella, Brozović (C), Mchitarjan, Dimarco (63. Gosens) – L. Martínez (63. J. Correa), Džeko (63. Lukaku).
Handanovič, Cordaz – Gagliardini, Bellanova, Asllani, Carboni, Zanotti.

Utkání je u konce a italský celek se může radovat z výhry a výborné pozice do odvety. Úvod druhé půle sice patřil Benfice, ale v 51. minutě se Inter utrhl do protiútoku, na centr z levé strany si naskočil Nicoló Barella a křížnou hlavičkou překonal Vlachodimose. Benfica se pak samozřejmě snažila o srovnání, jenže směrem kupředu to dnes u portugalského celku nebylo prostě ono. V 82. minutě se navíc k penaltě za ruku postavil Romelu Lukaku, uklidil míč k tyči a upravil na dvoubrnakový rozdíl. Ten zůstal i po závěrečné šanci domácího Ramose a zápas tak skončil výsledkem 0:2.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 62 594 diváků.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:9.
90+4'
90+4'
Alespoň snížení mohl domácím přinést Ramos, když dostal přihrávku do vápna, ránu zleva mu ale dokázal Onana pokrýt!
90+3'
Zase snadná kontrola míče pro Onanu, tohle už pro Inter vypadá velmi slibně.
90+2'
Onana měl okolo sebe hromadu místa a hravě si míč stáhl ze vzduchu.
90+1'
Další roh pro domácí, míč srážel Danilo D'Ambrosio.
90+1'
Střídání v týmu Inter Milán:
ze hřiště odchází Alessandro Bastoni, přichází Stefan de Vrij.
89'
Roh domácích, jenže zcela bez šance na úspěch. Onana má míč pod sebou a rozhodně nebude pospíchat.
88'
Malá domů na Vlachodimose, ten pospíchá a hned rozehrává.
87'
Hraje se u půlky, domácím se teď nedaří se dostat na dostřel.
86'
ze hřiště odchází Denzel Dumfries, přichází Danilo D'Ambrosio.
86'
Na opačné straně mohl dát pojistku na dnešní výhru Gosens, stačilo jen, aby trefil míč, který šel tak trochu za něj.
85'
Centr z pravé strany, ke střele se dostal Grimaldo, křížná rána ale letěla mimo.
84'
Benfica už musí chvátat, dvoubranková ztráta totiž není něco, co by si ty´m chtěl odvézt do odvety.
83'
Žlutou kartu dostal už na střídačce sedící Edin Džeko.
82'
Inter Milán právě vstřelil branku!
Míč si na penaltový puntík postavil ROMELU LUKAKU, soustředil se na sebe, a i když Vlachodimos vystihl směr, skončila střele přesně u tyče a je to 0:2!
81'
A je to skutečně penalta. João Mário zahrál rukou na hranici vápna a sudí po kontrole ukázal na penaltový puntík!
80'
A sudí Oliver se jde sám podívat na video, tohle je už pro Benfiku vážné!
79'
No a pozor, kontroluje se video a případná penalta za ruku ve vápně!
78'
Navýšit náskok Interu mohl Dumfries, když se ve vápně dostal hned ke dvěma pokusům o zakončení. První pokus hlavou mu srazil Vlachodimos, ten druhý už po zemi zase jeden z obránců.
77'
Na trávníku si poseděl i hostující Acerbi, tomu se na nohy nechtělo a tak trochu tím i provokoval soupeře.
76'
Tempo nám teď trochu pokleslo, probíhalo i jedno ošetření na straně domácích. Tohle vyhovuje hlavně týmu z Itálie.
74'
Na druhé straně po rychlém přechodu zkusil štěstí Barella, zpoza vápna ale branku minul.
73'
Rafa Silva nacentroval do vápna, míč se odrazil na levou stranu, kde se do něj opřel Ramos, jenže jeho pokus byl sražen mimo branku. Roh.
72'
Onana má míč ve svých rukavicích, s rozehrávkou nikam nepospíchá.
70'
Ten pro Vlachodimose nebezpečný nebyl, následovalo odvrácení, jenže u míče je zase Inter.
70'
Přímý kop Interu, na vysoký míč si na malém vápně naskakoval Lukaku, domácí nakonec uklidil na roh.
68'
Do odraženého míče se opřel Barella a jeho dělovka nebyla vůbec špatné. Směr měla, pouze se zastavila o jednoho z bránících hráčů.
67'
Inter začíná přidávat na tempu, velice touží po přidání druhé trefy.
66'
Skvělý Vlachodimos! Ten si nyní dal velký pozor na průnik Mchitarjana a povedlo se mu srazit zakončení z úhlu! Benfica už jde do protiútoku.
64'
Střídání v týmu Benfica Lisabon:
ze hřiště odchází Florentino, přichází David Neres.
64'
No a střídat se bude i na domácí straně, na plac se už chystá David Neres.
63'
ze hřiště odchází Federico Dimarco, přichází Robin Gosens.
63'
ze hřiště odchází Edin Džeko, přichází Romelu Lukaku.
63'
ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Joaquín Correa.
62'
Na lavičce Interu se chystá střídání a zřejmě to bude hned dvojnásobné.
60'
Džeko se schovával za obráncem a čekal na přihrávku. Málem se dočkal, jeden z obránců ale na poslední chvíli zakročil a míč srazil.
58'
Aursnes se ani nadvakrát nedostal do zakončení, Onana zasahovat nemusel, opět mu pomohla obranná řada.
56'
Obrovský závar před Onanou, hned trojice domácích se snažila o zakončení zblízka, svému brankáři pomohl hlavně Dumfries, nakonec se hostům povedlo odkopnout!
55'
Centr z pravé strany k brance Interu nedoputoval, vypadá to, že hosté nasadí co nejpevnější obranu.
53'
Teď je to na domácích, aby se pustili do ještě většího tlaku, zatím ale naráží na žlutou zeď.
51'
Zatímco se domácí tlačili do útoku, tak Inter na druhé straně udeřil. Po akci levou stranou nacentroval Bastoni, ve vápně si naskočil NICOLÓ BARELLA a křížnou hlavičkou překonal zkoprnělého Vlachodimose – 0:1.
50'
Za faul na Rafu Silvu na půlce dostal žlutou kartu Marcelo Brozović.
50'
Domácím nevyšel ani centr z pravé strany, Dimarco už může vyrazit do protiútoku.
48'
Benfica se v úvodu půle zase tlačí dopředu, Inter si dává u svého vápna velký pozor.
47'
João Mário dostal pěknou narážečku na střed, před vápnem byl ale zablokován a o míč přišel.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:00.
První poločas je za námi a zatím to oslava fotbalu není. V úvodu byla sice aktivnější Benfica, jenže vrcholem všeho byla střela Rafy Silvy z vápna, kterou Onana zvládl vyrazit. Poté se Inter probral, začal přebírat iniciativu, vybojoval si několik rohových kopů, jenže za celou dobu italský celek nedokázal vyprodukovat jedinou střelu na branku. Do šaten se tak odešlo za stavu 0:0 a diváci hráče vyprovodili poměrně silným pískotem.
45'
44'
Docela se nám i přitvrdilo, nedovoleného zákroku se nyní dopustil hostující Dumfries.
43'
Výsledkem byla sražená střela z hranice vápna po příhře od brankové čáry, ale jak se vzápětí ukázalo, tak Martínez už přihrával zpoza hrací plochy.
42'
Už se zase vše otočilo a Martínez byl kousíček od toho, aby sklepl prudký pas z levé strany. Akce pak ještě chvíli pokračovala a Inter si vybojoval další roh.
41'
I druhý roh velkou měrou odvracel João Mário, tentokrát už směrem do hřiště. Benfica může jít do protiútoku.
41'
Centr se kroutil na branku, před vlastním gólmanem odvracel João Mário. Ale zase jen na roh.
40'
Z levé strany to zkusil Dimarco, byla tečována a skončila mimo hrací plochu. Inter si dá roh.
39'
Edin Džeko se zatím marně snaží dostat do zakončení nyní nedoskočil na Barellův centr.
37'
Sám zasahovat nemusel, nízký centr obrana Interu celkem hravě odvrátila z vápna pryč.
36'
Přímý kop pro domácí celek, Inter samozřejmě protestoval, nebylo to ale hostům nic platné. Onana si už musí koordinovat obranu ve vápně.
34'
Přikrytý Džeko se nedostal na přihrávku od Martíneze, dobře jej zakřižoval António Silva.
33'
Začalo se hrát nahoru a dolů, domácí Grimaldo teď přehnal centr a poslal míč mimo hrací plochu.
33'
Martínez chtěl přihrávat doprava, Morato ale vše dobře přečetl a povedlo se mu míč srazit.
32'
Rohový kop Interu, DImarcův centr u bližší tyče hravě odvrátil Gonçalo Ramos.
30'
Šance na opačné straně, když se do vápna dostal Aursnes, po odraženém míči reklamoval ruku a tudíž i penaltu, sudí Oliver měl ale výborný výhled a hned ukázal, že tohle pískat nebude. A správnost verdiktu mu po chvilce potvrdilo i video.
29'
Vypadá to, že se Inter probral a po minutách, kdy se jen bránil, tak teď právě italský klub diktuje tempo.
27'
Na Dimarcův centr si naskakovali Acerbi a Dumfries, ale ani jeden z nich míč nezasáhl. Obrana domácích odvrátila na autové vhazování.
26'
Lautaro Martínez byl faulován A. Silvou kousek od pokutového území, tohle by už mohl být nebezpečný přímý kop.
24'
Inter v delší kombinaci na útočné polovině, jenže středem to nepůjde, tam jepřehuštěno.
22'
Je tu první žlutá karta zápasu, za faul na Martíneze ji dostal domácí stoper António Silva.
20'
Onana bude odkopávat od své brány, to vše po krátkém tlaku soupeře a křížné střele Joãa Mária, která prolétla vedle.
19'
Benfica začíná stupňovat tlak, stále častěji se hraje u Onanova pokutového území.
18'
Na opačné straně centroval z levého křídla Dimarco, Vlachodimos si snadno stáhl míč do rukavic.
16'
No vida, už tu byla první opravdu slušná střela! Po centru z levé strany a nepovedeném odkopu se do míče opřel Rafa Silva a Onana musel vytáhnout reflexivní zákrok!
15'
Zatím stále čekáme na první střelu, která by šla na branku, do další akce se cpe Benfica.
13'
Benfica předvedla u vápna krátký závar, míč se několikrát odrazil od hostů k domácím a vše zakončoval Florentino. Míč letěl vysoko nad Onanovu branku.
12'
Nepovedený nákop hostů na útočnou polovinu, míč dolétl až k Vlachodimosovi.
11'
Už je po všem, centr Onanu vůbec neohrozil a Inter dostal hru až na polovinu hřiště.
10'
Roh pro Benfiku, Darmian sice zvládl čistým skluzem zastavit průnik soupeře, ale standardku neodvrátil.
10'
Lautaro Martínez chtěl do uličky poslat přihrávku a vybídnout jednoho z dvojice Džeko – Dumfries, obrana lisabonských ale včas sklapla a přihrávku zastavila.
9'
Hned dvakrát si na centr naskakoval Džeko, poprvé to na něj bylo moc vysoké, podruhé hlavičkoval zády k brance a šlo to zcela mimo.
8'
Po rozehrávce nakrátko přišel centr z levé strany, Brozović však tento pas poslal až mimo hrací plochu.
7'
Je tu první standardní situace utkání, hostující Inter bude rozehrávat rohový kop.
6'
Další nedovolený zákrok domácího celku, po zákroku na pravou nohu šel k zemi Barella.
5'
Chiquinho v souboji o míč fauloval Džeka, Inter rozehrává z hloubi vlastní poloviny.
4'
Benfica se prokombinovala k půlce, zatím to ale přes žlutou hradbu dál nejde.
3'
Inter zatím pouze běhá bez míče, snaží se ale vydatně napadat rozehrávku lisabonských.
2'
Domácí tým u míče, zatím ale pouze kombinuje na vlastní polovině i se zapojením gólmana Vlachodimose.
1'

Benfica Lisabon: Vlachodimos – Gilberto, Ant. Silva, Morato, Grimaldo – Chiquinho, Florentino – João Mário (C), R. Silva, Aursnes – G. Ramos.
Náhradníci: Soares, An. Gomes – Veríssimo, Neres, Guedes, Tengstedt, Schjelderup, Musa, Rodrigues, Tomé, Ndour, Neves.
Trenér: Roger Schmidt

Inter Milán: Onana – Darmian, Acerbi, Bastoni – Dumfries, Barella, Brozović (C), Mchitarjan, Dimarco – L. Martínez, Džeko.
Náhradníci: Handanovič, Cordaz – Gagliardini, de Vrij, Gosens, J. Correa, Bellanova, Asllani, D'Ambrosio, Carboni, Zanotti, Lukaku.
Trenér: Simone Inzaghi

Rozhodčí: Oliver (ENG) – Burt (ENG), Bennett (ENG).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estádio do Sport Liboa e Benfica začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Michael Oliver, kterému budou na pomezí asistovat Stuart Burt a Simon Bennett. Čtvrtým rozhodčím byl nominován John Brooks, všichni z Anglie. U videa pak budou Pol van Boekel z Nizozemska a Stuart Attwell z Anglie.
Benfica Lisabon

Portugalský celek si účast mezi nejlepší osmičkou vybojoval ve dvojduelu proti Club Brugge, kdy vyhrál oba zápasy. Základ k postupu položil už venkovní výhrou 2:0, kdy se trefili João Mário a David Neres a vše Benfica potvrdila doma, kdy svého soupeře doslova rozdrtila 5:1. O dvě branky se postaral Gonçalo Ramos a po jedné přidali Rafa, João Mário a David Neres.

Inter Milán

Italský tým se v osmifinále nadřel o poznání více. Doma dokázal porazit Porto jen těsně 1:0, když o výhře v 86. minutě rozhodl Romelu Lukaku. V následné odvetě svedl Inter úpornou bitku, kdy bránil svůj náskok obrannou hrou a i s trochou štěstí se mu povedlo uhrát výsledek 0:0 a tím pádem postup do čtvrtfinále. A v něm tedy čeká další soupeř z Portugalska.
Dobrý večer u čtvrtfinále Ligy mistrů. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Benfica Lisabon a Inter Milán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.