Provedel – Marušić, Gila (81. Gabarrón), Romagnoli, Hysaj (60. Lazzari) – Guendouzi, Vecino, Romero (81. Kamada) – Isaksen (74. Rodríguez), Immobile /C/ (74. Castellanos), Anderson.
Neuer /C/ – Mazráwí, Upamecano, Kim Min-čä, Guerreiro – Kimmich, Goretzka (73. de Ligt) – Sané (81. Tel), Müller (81. Choupo-Moting), Musiala – Kane.
Ulreich, Schmitt – Boey, Dier, Pavlović, Zaragoza.

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 2:10. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 7:9.
Fotbalisté římského Lazia vykročili do osmifinále lépe, zápas rozhodl uprostřed druhého poločasu Immobile z pokutového kopu za faul na Isaksena. Na rozdíl od stejné fze před třemi lety, kdy s Bayernem doma prohráli 1:4, si tak vezou do Mnichova nadějné vyhlídky.
Bayern měl v první půli několik slibných náznaků, po přestávce si již nevytvořili Tuchelovi svěřenci vůbec nic a bránu netrefili za celý zápas. Poslední čtvrtinu dohrávali v oslabení, kdy se nic podstatného pro vývoj utkání již nestalo.
90+5'
90+5'
Závěr je opatrný z obou stran. Bayern už nemá síly na zvrat, ale ani Lazio v přesilovce není nebezpečné, zřejmě mu nejtěsnější náskok do odvety stačí.
90+4'
Hosté reklamují po dlouhém nákopu roh a také Romagnoliho loket, bude to však jen odkop od domácí brány.
90+3'
Dnešní utkání sleduje 51 454 diváků.
90+2'
Po pravém křídle pronikal do otevřeného prostoru Lazaro, jeho přízemní přihrávku sice vystihl Kim, ale jen míč odvrátil ke Kamadovi. Ten ještě posunul na Rodrígueze, který zakončuje přímo do Neuerovy náruče.
90'
Kontr římských orlů ozdobil Castellanos přihrávkou v šestnáctce Andersonovi, ten však střílel jen do protihráče.
88'
Zleva rozehrál Kimmich jen do rukavic brankáře Provedela, který stále nemá ostrý zákrok.
87'
Po tečované hlavičce Choupo-Motinga získávají hosté další roh.
86'
Po odvráceném rohu ještě pálil z druhé vlny Guerreiro, ovšem dobře zasáhl domácí Rodríguez.
86'
Harry Kane nastřelil jen modrobílou zeď, od které se míč odráží na roh.
85'
Romagnoli dal nohu do cesty Kaneovi a rozhodčí píská přímý kop pro hosty z nadějné vzdálenosti 24 metrů.
84'
Andersonovi se otevřel prostor pro průnik pravým křídlem, dostihl ho však hostující náhradník Tel.
83'
Kane pronikal osou hřiště, ale jeho pokus zpoza šestnáctky naráží do chráničů jednoho z bránících hráčů.
81'
Současně střídá dvakrát také Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Mathys Tel,
ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Eric Choupo-Moting.
81'
Poslední dvě změny v sestavě Lazia Řím:
zraněného Maria Gilu nahrazuje Patric Gabarrón,
ze hřiště odchází také Luis Alberto Romero, kterého střídá Daiči Kamada.
80'
Ošetřován je na hřišti domácí obránce Gila, u lavičky byl již připraven k vystřídání tvořivý záložník Kamada, ale možná bude muset trenér Sarri narychlo změnit plány.
78'
Desítka hostů drží míč, ale do kompaktního bloku se přízemní kombinací neprosazuje.
75'
Cataldi se omlouvá Marušićovi za nepřesnou přihrávku do zámezí.
74'
Dvojnásobné střídání v týmu S. S. Lazio Řím:
ze hřiště odchází Gustav Isaksen, přichází Pedro Rodríguez,
ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Valentín Castellanos.
73'
Na Kimmichův roh naskočil Kim Min-čä a hlavičkoval z malého vápna nad břevno. Korejec sice reklamuje teč Guendouziho, záznam ho však usvědčuje z omylu.
73'
Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Leon Goretzka, přichází Matthijs de Ligt.
72'
Hosté i v deseti útočí, Musiala se protáhl po pravém kraji šestnáctky a vybojoval roh.
69'
Lazio právě vstřelilo branku!
Autorem branky z pokutového kopu je CIRO IMMOBILE. Brankář Neuer skákal po pravé ruce, ale střela čerstvého autora 200 branek v Serii A směřovala do jeho protipohybu.
68'
Joshua Kimmich (Bayern) navíc fasuje žlutou kartu za pokračující protesty.
67'
Dayot Upamecano (Bayern) dostává za penaltový šlapák na Isaksena červenou kartu!
67'
Z protiútoku tři na dva vzešla penalta pro Lazio a navíc červená karta! Míč potáhl Anderson, přihrál doleva Immobilemu na paty, římský kanonýr si však povodil několik hráčů a předal míč zbylému do party Gustavu Isaksenovi, kterému při střele došlápl nohu Upamecano.
65'
Do trávníku naštvaně plácl Mazráwí, který ve vápně místo míče zasáhl zezadu lýtko bránícího Guendouziho.
62'
Müllerův centr hlavičkoval Sané slabě a více do strany, jenže domácí obránci přestali hrát a míč na volné levém křídle ještě doběhl Guerreiro. Jeho centr ovšem neměl parametry a domácí se hlavičkou osvobozují.
61'
Kim Min-čä čistě odstavil od míče u postranní čáry Felipeho Andersona, ještě by to chtělo od hostů nadstavbu do ofenzívy.
60'
Střídání v mužstvu S. S. Lazio Řím:
ze hřiště odkulhal zraněný Elseid Hysaj, nahradil ho Manuel Lazzari.
59'
Na trávník si opět sedl Hysaj, míří k němu lékař a tentokrát už se bude rovnou střídat.
58'
Ani sedmý střelecký pokus Bayernu nenašel cíl. Na Müllerův centr naskočil Kane a prudkou hlavičku z asi 12 metrů umístil výrazně nad břevno.
57'
Leroy Sané se pokoušel obtočit s míčem kolem Gily, který jeho akci přerušil.
56'
Na pravém křídle marně stíhal skluzem přihrávku Goretzka, vhazují domácí.
54'
Na trávníku se svíjel Elsaid Hysaj, který špatně došlápl či mu jen škublo v lýtku. Nakonec se však bez ošetřování staví na nohy a ještě to zkusí rozběhat.
52'
Před natahující se dvojicí mnichovských útočníků na malém vápně srazil Mazráwího přízemní centr na roh Gila.
51'
Opakovaný roh rozehráli domácí nakrátko, ale ztratili míč a Marušić se rychle vracel přerušit čistě protiútok Bayernu.
50'
Gilovu hlavičku tečoval jeden z hostujících hráčů na další roh.
49'
Sraženou přihrávkou z levé strany získává teprve druhý rohový kop Lazio.
48'
Upamecanovo zaváhání v rozehrávce zavinilo první vyloženou šanci Lazia! Luis Alberto Romero vyslal kolmicí do nájezdu Gustava Isaksena, který v naprosté tutovce nastřelil jen nohy vybíhajícího Manuela Neuera!
46'
Ani jeden z trenérů zatím nestřídal.
46'
Nebyl důvod k nastavení, první půle končí bez branek. Více příležitostí měl v Římě hostující Bayern, jenže mušku mají zatím všichni jeho střelci vychýlenou.

Statistiky první půle:
Držení míče 43% – 57%, střely na bránu 1:0, střely mimo 2:6, rohy 1:1, ofsajdy 0:2, fauly 2:6.
45'
45'
Guendouziho postup byl završen jen střelou ze střední vzdálenosti do clonícího Kima.
43'
Isaksen se prosadil v mnichovské šestnáctce, jenže zpětnou přihrávkou dal Immobilemu míč na paty.
41'
Hráči Bayernu ještě netrefili mezi tyče, jejich nebezpečné rány končí jen v těsné blízkosti brány. Bleskurychlým ťukesem v přehuštěném prostoru se dostal k zakončení Jamal Musiala a zblízka mířil těsně nad.
39'
Ivan Provedel rozehrál přímo na kopačky Thomase Müllera, ten ovšem z první narážel Kaneovi, jenž se nestihl vrátit z ofsajdu.
38'
Gustav Isaksen si zasekl míč v plném běhu na levačku, ze střední vzdálenosti však vypálil až na tribunu.
37'
Dayot Upamecano zezadu postrčil Felipeho Andersona.
36'
Na Müllerův centr naskakoval Kane, vysoký míč však jen lízl kšticí za sebe.
34'
V Římě se bojuje o každý metr hřiště, převaha a držení míče se přelévá, i když mírně více ze hry mají hosté.
32'
Německý mistr předvedl nacvičený signál z přímého kopu na pokutovém oblouku. Goretzka rozehrávkl do strany podél zdi, míč zastavil Müller podrážkou a Sané technickou střelou o pár decimetrů minul domácí pravou tyč.
30'
Tentokrát už je Gilovi podražení Musialy na pokutovém oblouku pískáno, přestože hostující hráč už měl nakloněné tělo k pádu předem.
28'
Mazráwí nepřešel zahuštěným prostorem do vápna, Leon Goretzka se pokusil přimět rozhodčího k odpískání faulu, ale jeho přepadnutí přes Andersonovu nohu bylo příliš okaté.
26'
Hosté nepříjemně forčekovali a Elseid Hysaj musel míč od rohového praporku zakopnout do zámezí.
25'
Při trochu kostrbaté souhře Bayernu zachytil Mazráwí míč stěží u postranní čáry a Felipe Anderson mu pomohl odkopem do autu.
23'
Harry Kane si nerozuměl se Saném, či spíše druhý jmenovaný podklouzl a nemohl zachytit jeho přenesení hry na pravé křídlo. Vhazují domácí.
22'
Luis Alberto Romero dostal si přehodil míč na pravačku po spolupráci s Guendouzim a Immobilem a tvrdou ranou z 22 metrů těsně přestřelil.
21'
Marušić chtěl zrychlit hru kolmicí na Immobileho, kterou zachytil Upamecano.
18'
Z protiútoku si naváděl míč do vápna Musiala, čistě ho však skluzem odstavil Gila.
18'
Romerův roh hlavičkoval Romagnoli slabě o zem do náruče brankáře Neuera. Kromě čárky do statistik zákroků neměl tento pokus jiný smysl.
17'
Matteo Guendouzi vybojoval první roh pro Lazio.
15'
François Letexier píská Musialovi útočný faul na Marušiće, domácí mladík se takovému posouzení souboje zbytečně diví.
14'
V roli nahrávače Harry Kane neuspěl, dloubnutý míč za obranu odskočil přímo do náruče Ivana Provedela.
12'
Saného zakřižoval Alessio Romagnoli a bude se jen kopat od brány Lazia.
12'
Manuel Neuer vyrazil na okraj pokutového území a nadvakrát sebral nakopávaný míč.
10'
První roh hostů odhlavičkoval Marušić, odražený míč sice zachytil Mazráwí, ale skákavá střela vedle brány mu nesedla.
10'
Musiala se prokličkoval do pokutového území, střelu z úhlu odrazil na roh obránce Mario Gila.
9'
Do stehna zasáhl domácího Romera bolestivě Upamecano, španělský tvůrce hry Lazia si masíruje postižené místo.
9'
Kombinaci Bayernu přerušil na chvilku Isaksen, který vypíchl přihrávku Raphaëla Guerreira do autu.
7'
Druhá dobrá střelecká příležitost hostů! Kimmichův přetažený pas vrátil Müller z koncové čáry z voleje pod sebe a Harry Kane halfvolejem bez přípravy vysoko přestřelil z malého vápna.
6'
Luis Alberto Romero nastřelil z přímého kopu pouze mnichovskou zeď, konkrétně to schytal Kim Min-čä.
5'
Lazio se nehodlá omezovat na pasivní hru, po jeho svižné kombinaci musel Gustava Isaksena podrazit Jamal Musiala a nabídl domácím docela slibnou standardku. Černá zeď se staví těsně před velké vápno.
3'
Uprostřed hřiště Kimmich podrazil Guendouziho, ovšem domácí míč dlouho neudrželi.
2'
Parádní akce Bayernu nekončí gólem kvůli nepřesné placírce Joshuy Kimmicha. Tomu servíroval míč zpětně z pravého křídla Leroy Sané, kterému zase sklepl hrudí do běhu pas Nusajra Mazráwího Thomas Müller.
1'
Téměř zaplněným olympijským stadiónem v Římě zní hymna Ligy mistrů, hráči svlékají teplákovky a odhalují bleděmodré dresy a bílé trenýrky v případě domácích a černé úbory hostů.
Bayern zapsal povolené tři nové hráče na soupisku pro jarní vyřazovací část. Dier z Tottenhamu, Zaragoza z Granady i Boey z Galatasaraye začínají zápas na lavičce náhradníků.
Po lehčích zraněních se vracejí do základu Upamecano, Mazráwí i Kimmich. Nechybí ani brankář a kapitán Manuel Neuer.

S. S. Lazio: Provedel – Marušić, Gila, Romagnoli, Hysaj – Guendouzi, Vecino, Romero – Isaksen, Immobile (C), Anderson.
Náhradníci: Sepe, Magro – Lazzari, Casale, Gabarrón, Rodríguez, Cataldi, Kamada, Castellanos.
Trenér: Sarri

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Mazráwí, Upamecano, Kim Min-čä, Guerreiro – Kimmich, Goretzka – Sané, Müller, Musiala – Kane.
Náhradníci: Ulreich, Schmitt – de Ligt, Boey, Dier, Pavlović, Zaragoza, Tel, Choupo-Moting.
Trenér: Tuchel

Rozhodčí: Letexier – Mugnier, Rahmouni (FRA).
Oba soupeři se ve stejné fázi Ligy mistrů utkali i před třemi lety a Bayern tehdy hladce postoupil do čtvrtfinále po vítězstvích 4:1 v Římě a 2:1 doma.
Bayern Mnichov
Německý hegemon půjde do dvojzápasu jako favorit, přestože v bundeslize také klopýtá. V lednu nečekaně doma podlehl Brémám a o víkendu utrpěl porážku 0:3 v přímém souboji o čelo Leverkusenu. Na vedoucí Bayer tak ztrácí v dostizích o dvanáctý titul v řadě pět bodů.

Největší komplikací je pro bavorský klub rozsáhlá marodka. Mimo hru jsou pro nejrůznější zranění Coman, Davies, Gnabry, Laimer, Sarr a také tři ze čtyř brankářů v kádru.
Spoléhat se hosté budou na formu anglického střelce Harryho Kanea, který se po přestupu z Tottenhamu rychle chytil v novém působišti a nasázel již 28 branek.

V podzimní skupině ztratil Bayern body pouze jedním nerozhodným výsledkem a jasně ji vyhrál před FC Kodaň, Galatasarayem Istanbul a Manchesterem United.

Bayern Mnichov je třetím nejúspěšnějším klubem v dějinách Ligy mistrů a jejího předchůdce PMEZ po Realu Madrid a AC Milán. Získal šest titulů, poslední v roce 2020, a pětkrát prohrál až ve finále.
Lazio Řím
Italský vicemistr letos nenavazuje na loňské výsledky a v Serii A mu patří až osmé místo, od příček zajišťujících Ligu mistrů ho dělí pět bodů. V sobotu Lazio po dvou kolech, v nichž získalo jen bod, zvítězilo 3:1 v Cagliari. Vítězný gól vstřelil Ciro Immobile a byl to památný okamžik, protože nejlepší kanonýr římského klubu jako teprve osmý hráč v historii dosáhl na metu 200 ligových branek, navíc mu na to stačilo pouhých 342 utkání, výrazně méně než předchozím hvězdám Baggiovi, Tottimu či di Natalemu.

Domácím bude chybět pro zlomený prst na noze ofenzivní opora Zaccagni, zraněný je i obránce Gabarrón. Celkově je na tom ale kádr Lazia po zdravotní stránce mnohem lépe než ten soupeřův.

V Lize mistrů mělo Lazio na podzim asi nejlehčí skupinu, postup si s 10 body zajistilo z druhého místa za Atléticem Madrid a za sebou nechalo Feyenoord Rotterdam a Celtic Glasgow.

Od jediné účasti ve čtvrtfinále nejslavnější klubové soutěže uplynulo již 24 let. V tehdejší nejslavnější éře Lazio během tří sezón hrálo i finále Poháru UEFA a vyhrálo Pohár vítězů pohárů. V posledních letech jsou jeho evropské výkony mnohem skromnější, loni skončilo v osmifinále Konferenční ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.