Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  AEK Atény : CSKA Moskva - 25. července 2017   19:30

AEK Atény
AEK Atény
0:2
(0:1)
CSKA Moskva
CSKA Moskva
45+1' Dzagojev   • 56' Wernbloom
AEK Atény
Anestis – Galo, Chygrynskij, Vranješ, Bakakis – Johansson, Simões (60. Klonaridis), Ajdarević – Christodoulopoulos (71. Rodríguez), Livaja (61. Almeida), Mantalos (C)
Tsintotas – Lopes, Almeida, Ćosić, Galanopoulos, Klonaridis, Rodrígeuz
Marco Fritz – Holger Henschel, Arno Blos (všichni Německo)
Olympijský stadion, Atény
CSKA Moskva
Akinfejev (C) – V. Berezuckij, Vasin, A. Berezuckij – Fernandes, Dzagojev (75. Natcho), Wernbloom, Golovin (84. Milanov), Ščennikov – Čalov (87. Makarov), Vitinho
Pomazun – Ignaševič, Milanov, Makarov, Natcho, Kučajev, Olanaré

Ode mě je to pro dnešek vše, díky za pozornost a u dalších online přenosů se zase někdy příště budu těšit na počtenou!
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 9:5. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:16.
Je dobojováno, CSKA podniklo velmi důležitý krok k postupu do čtvrtého předkola Ligy mistrů, v Aténách totiž zvítězilo 2:0. Jednalo se o naprosto zaslouženou výhru, hosté byli po celý průběh utkání lepším celkem. První poločas nenabídl příliš atraktivní podívanou, v osmadvacáté minutě ale Wernbloomova tečovaná rána skončila na břevně. V nastaveném čase už se Gončarenkova družina gólu dočkala, když se po rohovém kopu hlavou prosadil Alan Dzagojev.

Druhá půle se nesla v podobném duchu. Ruský celek do ní vstoupil opět aktivněji a už po jedenácti minutách hry přišel druhý úder, když se po dalším kopu od rohového praporku trefil Pontus Wernbloom. O pár minutek později nejprve Čalova bravurně vychytal Anestis, načež Dzagojev netrefil zcela odkrytou branku, a pohrdl tak možností vstřelení druhého gólu v utkání. Fotbalistům CSKA to ale zas tak vadit nemuselo, bezzubí domácí se totiž k ničemu vážnějšímu už nedostali.
90+4'
90+3'
Na Johanssonův centrovaný balon si naběhl Mantalos, jenž se pokoušel o akrobatické zakončení, spíše to ale byla poslední zoufalá snaha, která pouze podtrhla dnešní nevýrazný výkon domácího mužstva.
90+2'
Po faulu na Makarova měli hosté pochopitelně k dispozici přímý kop. Střelu z nějakých pětadvaceti metrů vyslal Vitinho, jenž míč opět povedeně zakroutil, znovu jej ale nezvládl usměrnit do prostoru mezi třemi tyčemi.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se hlavní sudí rozhodl nastavit tři minuty.
90'
Až nyní se sudí Fritz odhodlal k udělení žlutého kartónku. Jeho držitelem se stává domácí Patito Rodríguez, který tvrdým zákrokem zastavil unikajícího Makarova.
90'
Kombinace AEK vyústila v Johanssonovu nahrávku pro Huga Almeidu. Ten už neměl s kým kombinovat, proto se rozhodl pro střelu z otočky, branka Igora Akinfejeva mu ale byla malá.
89'
Makarov se vydal napadat rozehrávku soupeře, počínal si ale příliš aktivně a agresivně, když se dopustil faulu vůči Chygrynskému. Domácí tak budou rozehrávat přímý kop z hloubi obranné poloviny.
87'
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Čalov, přichází Makarov.
86'
Nyní se k obléhací akci soupeřovy šestnáctky připojil i stoper Vranješ, který si všiml neobsazeného Almeidy. Ten se sice k balonu dostal, přijímal ho ale v jasném ofsajdu, jenž zraku pomezního sudího nemohl ujít.
85'
Domácí fanoušci jsou velmi nespokojeni a hlasitým pískotem to svému týmu dávají jasně najevo. Aténští se stále nemohou propracovat alespoň k náznaku kontaktního gólu.
84'
Rodrigo Galo si narazil s Rodríguezem, těsně před střeleckým pokusem mu ale míč ukopl Alexej Berezuckij. Po rozehrání rohového kopu to byl právě Rodríguez, kdo ohrozil Akinfejeva, ten ale znovu stačil zasáhnout.
83'
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Golovin, přichází Milanov.
82'
Do konce tohoto duelu už mnoho času nezbývá. Vyhlídky domácích na postup do další fáze předkol Ligy mistrů nevypadají nikterak růžově, AEK se začíná nadechovat k závěrečnému tlaku. Dočká se Jiménezova družina alespoň kontaktní trefy?
81'
Nebyla to vůbec marná rána. Podle očekávání se exekuce přímého kopu ujal Brazilec Vitinho, jenž balon zakroutil přes čtyřčlennou zeď, horní růžek Anestisovy pokladnice ale o několik decimetrů netrefil.
80'
Chygrynskij si kousek před šestnáctkou počíhal na Vitinha, kterého se mu podařilo zastavit jen za cenu nedovoleného zákroku. Uvidíme tak další standardní situaci v podání hostí.
79'
Ou, tohle může hostující tým mrzet! Na pravém křídle se díky Golovinově uličce uvolnil Mário Fernandes, na jehož přízemní centr si v pokutovém území naběhl Čalov, špičkou kopačky ale balon nasměroval mimo tři tyče.
78'
O chvíli později se do prostoru pro střelu dostal Klonaridis, který mířil o něco lépe než jeho kolega před pár okamžiky. Akinfejev si ale na balon znovu zkušeně počkal a předvedl další z jistých zásahů.
77'
Práce pro Akinfejeva. Po Mantalosově pasu se ke střele dostal střídající Hugo Almeida, jeho přízemní pokus k tyči si ale zkušený ruský gólman s přehledem pohlídal.
76'
Rodríguez se vydal do šestnáctky velmi odvážně, když se ocitl proti trojici protivníků. Bil se statečně, v souboji s posledním z nich, jímž byl Vasilij Berezuckij, si balon ale až příliš předkopl a přišel o něj.
75'
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Dzagojev, přichází Natcho.
74'
Chvílemi se zdá, že sudí Fritz zapomněl karty někde v útrobách stadionu. Ajdarević nyní jasným šlapákem zastavil o únik se snažícího Wernblooma, německý rozhodčí ale ani tento zákrok neshledal vhodným pro udělení žlutého varování.
73'
Wernbloom si ve středu hřiště nevšiml za sebou běžícího Johanssona a o míč přišel. Na to konto domácí šli do přečíslení pěti proti čtyřem, švédský záložník si ale počínal velmi sobecky, když místo přihrávky na kteréhokoliv ze svých kolegů postupoval individuálně a byl o balon obrán.
72'
Právě příchozí Rodríguez si narazil s Almeidou, který svého kolegu chtěl znovu nalézt zajímavě vypadajícím obloučkem, míči ale dodal až příliš velkou razanci. Balon na to konto doskákal až do zámezí, celou situaci vlastním tělem kryl Vasin.
71'
Střídání v týmu AEK Atény: ze hřiště odchází Christodoulopoulos, přichází Rodríguez.
70'
Až teď se svěřenci kouče Jiméneze konečně dostali ke střele. Vranješ si vyjel na útočnou polovinu a nahrál Klonaridisovi, jeho přízemní pokus ale Akinfejeva ani v nejmenším nemohl ohrozit.
69'
Na hřišti se toho v posledních minutách příliš zajímavého neděje. Domácí se stále marně snaží odebrat balon z kopaček hráčů soupeře, kteří zatím bez jakýchkoliv problémů kontrolují dvoubrankové vedení.
68'
Obrana Moskvanů zatím funguje bezchybně, domácí borci si s jejím překonáním opravdu neví rady. Nyní to jen podtrhl Vasin, který skvěle načasovaným skluzem zkazil radost Almeidovi.
67'
Střídající Almeida se po spolupráci s Mantalosem dostal až na kraj pokutového území, odkud chtěl rychlou přihrávkou ke střele vyzvat Johanssona, jeho záměr ale přečetl Vasilij Berezuckij.
65'
CSKA mohlo vést už o tři branky! Obrana domácích opět hořela jako papír, když nezachytila náběh Čalov, jehož ránu ale výtečně zlikvidoval Anestis. Míč se však odrazil k Dzagojevovi, před nímž zívala prázdná branka, střelec dnešního prvního gólu ji ale netrefil.
64'
Hostující hráči se zlobí, dle jejich názoru jim totiž měla být k dispozici dána penalta. Na dlouhý nákop od Wernblooma si naběhl Vitinho, jenž se po souboji s Bakakisem poroučel k zemi v pokutovém území, o faul se ale rozhodně nejednalo.
63'
Rodrigo Galo se na obranné polovině ukázkově zbavil Ščennikova, jenž rodící se akci Atén rozhodl zastavit pouze za cenu nedovoleného zákroku. Tady se měla udělit žlutá karta, sudí Fritz se k ní však stále neodhodlal.
62'
Hráči CSKA teď uzavřeli svého soka okolo jeho vlastní šestnáctky. Golovin měl v dobré střelecké pozici vypálit, místo toho si ale míč ještě stáhl, což se mu nakonec, vzhledem k dobrému zásahu Klonaridise, ukázalo býti osudným.
61'
Střídání v týmu AEK Atény: ze hřiště odchází Livaja, přichází Almeida.
60'
Střídání v týmu AEK Atény: ze hřiště odchází Simões, přichází Klonaridis.
59'
Hosté se naopak dostali k dalšímu rohovému kopu. Vitinho tentokráte svůj centr směřoval někam k bližší tyči, tam ale nejvýše ze všech vyskočil Vranješ. Následně to ještě z otočky zkoušel Golovin, hradbu těl před Anestisem ale nepropálil.
58'
Aténští se pokusili přijít s okamžitou odpovědí, když se po Bakakisově nahrávce ke střele z poměrně uctivé vzdálenosti odhodlal Jakob Johansson, pouze ale podtrhl to, že domácím dnes v koncovce schází kvalita.
56'
CSKA právě vstřelilo branku!
Nyní jsou domácí za svou přílišnou pasivitu potrestáni, CSKA se totiž znovu prosazuje podruhé, a dělá tak velký krok vstříc postupu do čtvrtého předkola Ligy mistrů! Celá situace se opět narodila po rohovém kopu, Vitinho tentokráte našel trestuhodně neobsazeného PONTUSE WERNBLOOMA, jenž s uklizením míče do sítě už neměl sebemenší problém!
55'
Ofenzivní aktivita, která byla od hráčů AEK před začátkem tohoto poločasu očekávána, se zatím nedostavila. Domácí působí až příliš ustrašeným dojmem, teď navíc o balon přišel Johansson, načež Dzagojev vybojoval roh.
54'
Z tribun Olympijského stadionu v Aténách se začíná ozývat pískot. Domácí hráči se totiž i přes jednobrankovou ztrátu nikam neženou a už dobrou půlminutku si kulatý nesmysl pouze vyměňují na obranné polovině.
53'
Po skákavém nákopu od Wernblooma balon doputoval až k brankáři Anestisovi. Ten si na něj možná až příliš lehkovážně počkal, nakonec jej ale těsně před dotírajícím Vitinhem stačil odhlavičkovat mimo nebezpečnou zónu.
52'
Další pozvolnou kombinaci AEK rozjížděl stoper Chygrynskij, jeho snaha ale ztroskotala na mimořádně nepřesné nahrávce. Rychlý protiútok mohl založit Dzagojev, počínal si ale obdobně.
51'
Poprvé v druhé půli se na útočné polovině na delší dobu usadili hosté. Mário Fernandes vymyslel povedený bochánek pro Alana Dzagojeva, ten ale místo balonu svou kopačkou zasáhl lýtko obránce Vranješe, a dopustil se tak ofenzivního faulu.
50'
Zas tak marné to nebylo. Na centr od Christodoulopoulose si v šestnáctce nabíhalo několik jeho spoluhráčů, byl to ale obránce Vasin, od něhož se míč odrazil směrem do branky, Akinfejev ale stačil včas zareagovat.
49'
A byl to právě Lazaros Christodoulopoulos, kdo si došel pro faul od nepozorně bránícího Ščennikova. Domácí tak budou zahrávat standardní situaci z pravé strany hřiště. Jak s ní naloží?
48'
Domácí, kteří potřebují co nejrychleji, pokud možno, smazat náskok svého soupeře, se zatím nikam bezhlavě neženou. Místo toho v klidu kombinují okolo středového kruhu, u míče se drží Christodoulopoulos.
47'
První ofenzivní snažení obou celků v druhém poločase skončili neúspěšně. Nyní se balon přes Bakakise dostal až na kopačky brankáře Anestise, jenž pošle do pole další dlouhý výkop.
46'
První poločas je za námi. Dlouho to vypadalo, že tato herní pasáž nám branku nenabídne, těsně před odchodem hráčů do šaten se ale trefili hosté. Jinak jsme toho v úvodních pětačtyřiceti minutách moc neviděli, o jedinou vážnější šanci se postaral Pontus Wernbloom, po jehož tečovaném pokusu se míč otřel o břevno. Jak bylo již zmíněno, v nastavení se CSKA ujalo vedení, když balon do sítě hlavou dopravil Alan Dzagojev.
45+2'
45+1'
Asi jsem zapomněl zaklepat, krátce před koncem prvního poločasu se totiž fotbalisté CSKA dokázali prosadit, a ujímají se tak vedení! Vitinhova rána byla zblokována na roh, jehož rozehrávky se ujal sám brazilský útočník. Na jeho přetažený centr si naskočil Vasin a hlavou balon ještě sklepl pro v malém vápně číhajícího ALANA DZAGOJEVA, jenž z bezprostřední blízkosti překonal Anestise.
45'
Nad rámec prvního poločasu se bude nastavovat jen jedna minuta.
44'
O pár chvil později chtěl svého kolegu napodobit Michalis Bakakis, jeho pokus však neměl gólové parametry a Akinfejeva vůbec neohrozil. Vše tak nasvědčuje tomu, že v prvním poločase se branky nedočkáme.
43'
Rodrigo Galo se vydal na ofenzivní dobrodružství, na jehož konci využil ne úplně velké pozornosti hráčů soupeře, když si balon nachystal na svou silnější pravačku a vypálil z uctivé vzdálenosti, brankář Akinfejev ale zasahovat nemusel.
42'
Alexandr Golovin ve středu hřiště udržel balon proti dvěma protihráčům, poté navíc vymyslel zajímavý bochánek pro za obranu si nabíhajícího Čalova. Brankář Anestis ale nebezpečí vycítil včas a díky dobrému výběhu jej eliminoval.
41'
Pro obličejovou masku nepřehlédnutelný Mário Fernandes absolvoval další ofenzivní průnik po pravé straně travnaté plochy. Ani tentokráte ale úspěšný nebyl, Bakakis si na něj doslova počíhal a získal míč pro sebe.
40'
Hra se musela na pár okamžiků přerušit. Po hlavičkovém souboji, v němž byl jeho soupeřem Marko Livaja, se totiž k zemi poroučel Pontus Wernbloom. Vše by ale mělo být v pořádku, švédský záložník může bude moci pokračovat.
39'
Na druhé straně Christodoulopoulos vyhrál sprinterský souboj se Ščennikovem. Poté se rozhodl zkusit svým centrem oslovit ve vápně bojujícího Livaju, jeho záměr ale přečetl Igor Akinfejev, který si pro balon ve vzduchu v klidu vyskočil.
37'
Změnit se to snažil Golovin, jenž si ve středu narazil s Dzagojevem, načež se vytáhl směrem k brance domácího celku. Míč si už už chystal na střelu, doslova za pět minut dvanáct jej o něj však připravil Chygrynskij.
36'
Do konce poločasu zbývá už jen necelých deset minut. Branku jsme zatím neviděli, v posledních okamžicích se však na hrací ploše konečně začalo něco zajímavého dít. Půjdou oba celky do šaten za bezbrankového stavu?
35'
Ke spokojenosti řeckých fanoušků se na útočné polovině alespoň na chvíli usadilo AEK. Jejich obléhání dlouhého trvání ale nemělo, Christodoulopoulos si totiž v kombinaci neporozuměl s Livajou, kterému nahrával jen na paty.
34'
Ruský reprezentant našel mezi obránci si nabíhajícího Vitinha, který se rozhodl pro individuální průnik. Neprovedl to špatně, v závěru své sóloakce ale místo střely ještě nahrával na Čalova, ale scházela mu přesnost.
33'
Domácí defenziva ale stále musí zůstat v pozoru, CSKA opět roztočilo svůj ofenzivní kolotoč a do šestnáctky AEK létá jeden centr za druhým. U balonu se momentálně zdržuje Alan Dzagojev.
32'
Ruský celek nakonec zahrával rohové kopy dva. Po tom prvním se k hlavičce dostal Vasilij Berezuckij, jeho zakončení ale bylo zablokováno bránícím Galem. S tím druhým už si obrana AEK poradila.
31'
Mário Fernandes ukázal své technické dovednosti, když se krásně obtočil okolo bránícího Bakakise. Ten se ale rychle vzpamatoval a nakonec balon svému soupeři alespoň stačil odkopnout na roh.
30'
V posledních minutách se tempo hry o poznání zvedlo. Konečně jsme byli svědky několika gólem zavánějících příležitosti na obou stranách, tak doufejme, že jak domácí, tak hosté budou v nastoleném ofenzivním trendu pokračovat.
28'
Tady mnoho nescházelo! CSKA se vydalo do rychlého protiútoku, na jehož konci Fernandes balon předával pro z druhé vlny si sbíhajícího Pontuse Wernblooma. Ten vypálil z první a balon se po teči jednoho z domácích hráčů otřel o břevno!
27'
A byla z toho celkem zajímavá příležitost! Vše nasvědčovalo tomu, že Johansson bude pálit, místo toho ale balon ještě přiklepl Christodoulopoulosovi, jenž z poměrně ostrého úhlu rozvlnil boční síť Akinfejevovy svatyně.
26'
Pontus Wernbloom svůj obranný skluz proti do vápna se řítícímu Livajovi načasoval opravdu mizerně, Atény tak budou zahrávat přímý kop z kraje pokutového území.
25'
Tady se dala udělit karta. Vitinho a Ščennikov mezi sebe skřípli Christodoulopoulose, první jmenovaný mu pak nepříjemně přišlápl levý kotník. Sudí celou situaci dobře viděl, nakonec se ale vše rozhodl řešit jen formou domluvy.
24'
Ou, to byla parádička. Domácím fanouškům asi lehce zatrnulo, když se Anestise vydal napadat Vitinho, brankář aténského celku si ale dovolil velmi drzou kličku, za kterou z ochozů Olympijského stadionu sklidil velký potlesk.
23'
Domácí se rozhodli přímý kop rozehrát opět na krátko, tentokráte to ale k ničemu vážnému nevedlo. Dzagojev totiž záměr soupeře dokonale vystihl a žádné další nebezpečí nepřipustil.
22'
Karta se nám poněkud obrátila, v posledních okamžicích jsou to hráči AEK, kdo se zdržují u balonu, obrana soupeře se naopak musí mít na pozoru. Fernandes si znovu nepočínal úplně ideálně, načež byl nucen Mantalose zastavit jen za cenu faulu.
21'
Domácí začínají taktéž chybovat v rozehrávce, Fernandesův pas nyní putoval pouze do země nikoho. Po levé straně se na to konto snažil probít Mantalos, Fernandes ale svou chybu stačil napravit.
20'
Domácí fanoušci se začínají probouzet, jejich tým totiž podnikl další ofenzivní výpad. Na konci zdařilé kombinaci se ocitl Lazaros Christodoulopoulos, který mohl zpoza šestnáctky pozdravit Akinfejeva, v poslední okamžik mu ale míč stačil odebrat Vasin.
19'
Svěřenci trenéra Jiméneze dostali k dispozici přímý kop, po němž si vypracovali první zajímavou možnost v tomto mači. Centrovaný balon byl odhlavičkován pouze ke kopačkám Ajdareviće, jenž jej trefil velmi povedeně, branku ale minul.
18'
Domácí hráči se na obrannou polovinu svého oponenta už několik minut nepodívali, u míče stále drží moskevský celek. Zatím je to z jeho strany směrem do útoku ale marné, Golovinův centr budiž jasným příkladem.
17'
Další dlouhý nákop na obrannou polovinu AEK směřoval do prostoru, kde se zdržoval Fjodor Čalov. Mladý útočník hostujícího celku sice balon zvládl zpracovat, ovšem přebíral jej ve více jak půlmetrovém ofsajdu.
16'
Po dalším nedorazu v kombinaci Orlů následoval výkop od branky Igora Akinfejeva. Ten balon poslal na útočnou polovinu, kde se k hlavičce dral Vitinho, byl však jasně faulován Vranješem. Sudí ale tento zákrok, zdá se, přehlédl.
15'
Čtvrthodinka z dnešního mače je za námi. Musíme si přiznat, že zatím žádný atraktivní fotbal nesledujeme. Oba celky hrají velmi opatrně, snaží se vycházet především ze zabezpečené obrany, na první vážnější šanci čekáme.
14'
Domácí se ale taktéž nevyvarovali chyby v kombinaci, nepřesně nahrával Christodoulopoulos. Moskvané tak znovu dostali šanci zaútočit a nakonec se dostali i k prvnímu střeleckému pokusu tohoto mače, Golovin ale vysoko přestřelil.
13'
Opatrná partie z obou stran pokračuje. Nyní hosté v klidu kombinovali na vlastní polovině, až se je Aténští konečně vydali napadat. A vedli si velmi dobře, Berezuckého pas místo ke Ščennikovovi doputoval do zámezí. Aut pro AEK.
12'
Aktivní Mário Fernandes si došel pro faul od bránícího Johanssona. Na to konto CSKA zahrávalo přímý kop, po němž Dzagojev ze vzduchu sklepával pro lépe postaveného Vitinha, ten však trefil jen před sebou stojícího Ajdareviće.
11'
Na druhé straně Georgij Ščennikov krásnou kolmicí vysunul vpřed sbíhajícího si Vitinha. Brazilský útočník se u rohového praporku ocitl proti dvojnásobné přesile, s níž svedl srdnatý souboj, nakonec ale odcházel poražen.
10'
Fotbalisté AEK se usadili na útočné polovině, kde chvílemi rozjížděli poměrně zajímavě vypadající kombinační kolotoč. Jejich naděje ale zhatil Bakakis, který si v souboji s Fernandesem neodpustil jednu zbytečnou kličku navíc.
9'
Po nepřesnostech na obou stranách se balon ocitl u Čalova, jenž hru roztáhl pro Mária Fernandese. Ten chvíli váhal, poté si ale vybral Vitinha, který se sice obtočil okolo Chygrynského, na Vranješe už ale nevyzrál.
8'
Akinfejev dnes už podruhé špatně rozehrál a svým nepřesným výkopem balon v podstatě pouze daroval soupeři. Johansson si následně došel pro faul od Dzagojeva, který je sudím Fritzem důrazně napomenut.
7'
Na druhé straně Ajdarević vycítil za obranu si nabíhajícího Livaju. Právě chorvatský útočník byl adresátem jeho přihrávku, Livajovi ale absolutně nevyšlo zpracování, míč mu odskočil od kopačky a doputoval až do náruče Igora Akinfejeva.
6'
Fotbalisté CSKA se znovu museli vypořádat s agresivním napadáním rozehrávky ze strany svého oponenta, tentokráte to ale Fernandes vyřešil dobře, když poslal balon pro Čalova, ten byl ale přečíslen a o kulatý nesmysl přišel.
5'
Viktor Vasin teď nebyl dostatečně ostražitý a při rozehrávce se nechal obrat napadajícím Mantalosem. Ten se dostal až do pozice pro centr, na který si ve vápně sbíhal Livaja, ve vzduchu jej ale předčil Alexej Berezuckij.
4'
Marko Livaja, který v loňské sezoně kopal za španělský celek Las Palmas, si nyní pro míč seběhl do prostoru křídla, načež se pokoušel propracovat až na dostřel branky soupeře, proti ale byl Vasilij Berezuckij.
3'
Na útočnou polovinu poprvé zavítali i Aténští. Jejich kombinace rozjel na pravé straně operující Lazaros Christodoulopoulos, po jehož pasu se k centru cpal Galo, výborně načasovaným skluzem jej ale odzbrojil Ščennikov.
2'
Jako první se u balonu zdržovali hostující fotbalisté. Vasin vyslal přihrávku na pravou stranu pro nabíhajícího Fernandese, jenž ještě kombinoval s Golovin, ten se ale dopustil nedovoleného zákroku vůči Johanssonovi.
1'
Sudí Fritz právě foukl do píšťalky, dnešní utkání mezi aténským AEK a moskevským CSKA tak může začít! Výkopu se ujali hosté, kteří nastupují v červených dresech, naopak domácí budou hrát v černožlutém.
1'
Německý sudí Fritz právě přivádí aktéry dnešního klání na hrací plochu, za pár okamžiků tak budeme moci začít!

AEK Atény: Anestis – Galo, Chygrynskij, Vranješ, Bakakis – Johansson, Simões, Ajdarević – Christodoulopoulos, Livaja, Mantalos (C)
Náhradníci: Tsintotas – Lopes, Almeida, Ćosić, Galanopoulos, Klonaridis, Rodrígeuz

CSKA Moskva: Akinfejev (C) – V. Berezuckij, Vasin, A. Berezuckij – Fernandes, Dzagojev, Wernbloom, Golovin, Ščennikov – Čalov, Vitinho
Náhradníci: Pomazun – Ignaševič, Milanov, Makarov, Natcho, Kučajev, Olanaré

Rozhodčí: Marco Fritz – Holger Henschel, Arno Blos (všichni Německo).
CSKA Moskva

Třináctinásobný ruský šampion se v loňské sezoně Premier Ligy musel sklonit před městským rivalem, titul pro sebe tentokráte získal Spartak, CSKA se sedmibodovou ztrátou skončilo na druhém místě. Ani na půdě evropských poháru si celek z ruského hlavního města nevedl podle vlastních představ. S Ligou mistrů se rozloučili už po základní skupině, když v nabité konkurenci Tottenhamu, monackého AS a Bayeru Leverkusen získali pouhopouhé tři body. V průběhu ročníku klub navíc po téměř osmi letech opustil trenér Leonid Sluckij, jenž v létě kývl na nabídku druholigového anglického Hull City.

Viktor Gončarenko, jeho nástupce, který v CSKA dříve působil jakožto Sluckého asistent, v pauze mezi sezonami musel skousnout odchod několika hráčů základní sestavy. Jmenovitě se jednalo o Zorana Tošiće a Romana Jerjomenka, žádné výrazné posily naopak červenomodří zatím sehnat nedokázali. Ruská nejvyšší soutěž tradičně odstartovala o něco dříve než ostatní elitní evropské soutěže, parta okolo nestárnoucího gólmana Akinfejeva už má za sebou dvě utkání. V tom prvním CSKA zvítězilo na půdě Machačkaly 3:1, o týden později ovšem před vlastními fanoušky stejným poměrem padlo s Lokomotivem Moskva, o jedinou branku se postaral Vitinho. Dobrou zprávou může být návrat stopera Ignaševiče do tréninkového procesu po dvouměsíční pauze.
AEK Atény

V posledních letech si celek z řeckého hlavního města prožil velmi krušné časy. V roce 2013 dokonce sestoupil z nejvyšší soutěže, po dvouleté pauze se ale vrátil zpět mezi elitu a na jaře všem konkurentům dokázal, že je zpět a opět je s ním potřeba počítat. Po základní části, kterou ovládl Olympiacos, pozdější řecký mistr, sice fotbalistům AEK patřilo čtvrté místo, v play-off ale svěřenci kouče Jiméneze z šesti mačů vítězně odcházeli hned čtyřikrát, což jim nakonec stačilo na druhou příčku. I v poháru skončili Aténští těsně pod vrcholem, když ve finále poměrem 1:2 nestačilo na soluňský PAOK.

Do bojů o účast v základní skupině Ligy mistrů se AEK vrací poprvé od sezony 2007/08. Tehdy bylo taktéž nasazeno až do třetího předkola, přes favorizovanou Sevillu ale po výsledcích 1:4 a 0:2 nepřešlo. Minulé léto Orli zápolili v kvalifikaci o Evropskou ligu, ovšem ani tentokráte úspěch neslavili, když nestačili na francouzské Saint-Étienne. Obecně lze říci, že žlutočerným se na evropské půdě nedaří, kupříkladu čtyři domácí prohry v řadě budiž jasným důkazem. Během pauzy ale aténský celek poměrně kvalitně posílili, tou nejzvučnější posilou se stal Marko Livaja, jenž loni působil v Las Palmas. Na prodloužení smlouvy se vedení klubu naopak nedomluvilo s českým útočníkem Tomášem Pekhartem.
Příjemný úterní podvečer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Dnes se rozjíždí souboje v rámci třetího předkola Ligy mistrů, vstupní utkání čeká i dva české celky, Slavii a Plzeň. My se v tomto online přenosu zaměříme na zajímavé střetnutí, v němž AEK Atény hostí CSKA Moskva. Úvodní výkop je naplánován na 19:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.