Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  FC Kodaň : Žilina - 19. července 2017   19:30

FC Kodaň
FC Kodaň
48' Verbič
1:2
(0:1)
Žilina
Žilina
19' Otubanjo   • 58' Kaša
FC Kodaň
Olsen – Boilesen, Lüftner, Johansson (C), Bengtsson – Verbič, Greguš, Matič (65. Kvist), Toutouh – Sotiriou (67. Pavlovič), Santander
Andersen – Antonsson, Kusk, Kvist, Pavlovič, Rasmussen, Thomsen
Lardot – Godelaine, Di Vincenzo (všichni Bělorusko)
Telia Parken (Kodaň)
Žilina
Mandous – Vallo (76. Králik), Kaša, Vavro, Mazáň – Cociuc (66. Sheydaev, Diaz, Škvarka (C) – Špalek, Otubanjo, Polievka (61. Mráz)
Holec – Holúbek, Chvátal, Jankauskas, Králik, Mráz, Sheydaev

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 8:3. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 13:18.
Je konec! Sympatický výkon fotbalistů Žiliny nakonec nestačil na postup do třetího předkola. Situaci znepříjemnil výsledek z úvodního duelu, ve kterém slovenští fotbalisté prohráli na vlastním stadionu 1:3. V dnešním zápase sice byli výrazně lepší, i přesto vítězství 2:1 na postup nestačí. Žilina se tak s Ligou mistrů loučí, naopak Kodaň narazí v dalším předkole na švédské Malmö.
90+4'
90+4'
Hlavní sudí ještě dovolí zahrát rohový kop domácímu celku, to bude to poslední, co uvidíme.
90+3'
Kodaň se brání zuby nehty! Další zmatek ve své šestnáctce řeší až dalekonosným odkopem na druhou stranu hřiště.
90+2'
To je nápor! Žilina opět sevřela zvučnějšího soupeře na jeho vlastní polovině, a dokonce se do šance dostal Sheydaev. Obránce slovenského týmu ale v naprosto luxusní šanci vůbec netrefil balón.
90'
Kaša nyní troch zariskoval, když si zkoušel obhodit Santandera. Mladičký stoper musel posléze zatáhnout za záchrannou brzdu, standardka z rohu hřiště pro Kodaň.
89'
Otubanjo má nějaké menší zdravotní problémy. Hostující forvard ale bude muset zápas dohrát, neboť Žilina již třikrát střídala.
88'
Míč je až u Aleš Mandouse, který na nic nečeká a okamžitě zahajuje další kombinační akci po zemi.
87'
Laciná ztráta domácího celku vyústila ve Špalkovu skákavou střelu přímo doprostřed branky. Těmto ztrátám by se měla Kodaň vyvarovat.
86'
Čas se neúprosně chýlí ke konci. Žilina se v posledních několika vteřinách nemůže dostat do souvislejšího tlaku, navíc si Michal Škvarka došel pro žlutou výstrahu.
84'
Tentýž hráč obdržel přihrávku přímo před vyběhnuvšího Mandouse. Srbský forvard ale ve slibné šanci trestuhodně přestřelil branku.
83'
Pavlovič se hezky prodral do šestnáctky, tam ale zkoušel naslepo najít některého ze spoluhráčů. V momentě centru ale nebyl žádný z hráčů v bílém na potřebném místě.
82'
Škvarka si navedl balón na svojí silnější nohu, tedy pravou. Ani pravačka ale nepomohla přesnějšímu centru, domácí se posléze dostali na dostřel soupeřovi branky.
81'
Ten ale končí alespoň pro tentokrát, neboť si Králik hned několikrát vypomohl proti Santanderovi. Časomíra ukazuje, že se bude hrát něco málo přes deset minut.
80'
Další vzdušný balón odklízí jeho stoperský kolega Michael Lüftner. Slovenský zástupce v Lize mistrů se opět dostává do solidního náporu.
79'
Žilina si svojí aktivitou vybojovala solidní standardní situaci. Odpovědnost na sebe vzal Škvarka, který nalezl hlavu vytáhlého obránce Johanssona.
77'
Hra je v posledních minutách hodně často kouskována. Ve vzduchu si před malým momentem pomohl nedovoleně Kaša, Olsen si již staví balón k výkopu.
76'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Vallo, přichází Králik.
75'
Ou! Otubanjo postupoval neohroženě až k šestnáctce, následně předložil Špalkovi, jehož střela byla sražena. Do odraženého míče se ještě opřel Mazáň, jehož trajektorie střely byla opět zablokována.
74'
Kvist se nyní dost ohnal na faulovaného Otubanja. Hlavní sudí musel celou situaci uklidňovat.
73'
Toutouth si kousek za polovinou hřiště pomohl proti pravidlům, domácí křídelník se okamžitě vrací na svojí výchozí pozici na trávníku.
72'
Tohle bylo už o něco nebezpečnější. Střídající Pavlovič se s ničím nerozpakoval a kousek za šestnáctkou se pokoušel obstřelit branku. Záměr dobrý, střele chyběly zhruba dva metry.
71'
Tlak slovenských fotbalistů trochu uvadl, naopak se na opačné straně dostal k hlavičce Santander. Hlavička z hranice malého vápna skončila vysoko nad brankou.
69'
Hostující stoper Denis Vavro nyní zatáhl za záchrannou brzdu a po zásluze vidí žlutou kartu.
69'
Žilina i nadále zlobí. Domácí hráči nemají absolutně žádný prostor na jakékoliv kombinace, nyní to pocítil Toutouth, který se musel zbavit balónu.
68'
Mazáňův centr směřujíc na penaltový puntík si nalezl přesně hlavu Otubanja, který v ideální pozici vyprodukoval pouze slabou hlavičku.
67'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Sotiriou, přichází Pavlovič.
66'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Cociuc, přichází Sheydaev.
66'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Matič, přichází Kvist.
65'
Michael Lüftner skvělým zákrokem zamezil střelecké příležitosti Žiliny, následně si Škvarka dvakrát pomohl nedovoleně v souboji s Matičem.
64'
Domácí celek se vymanil ze sevření díky vybojovanému faulu těsně před středovým kruhem, o míč ale následně opět přišel. neboť Toutouth nezastihl balón.
63'
Tento obrázek hry se jednoznačně musí líbit slovenských příznivcům. Kodaň úplně zanevřela na jakékoliv útočení a v posledních minutách se pouze brání.
61'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Polievka, přichází Mráz.
60'
Nejdříve si Otubanjo vylámal zuby na přesile bránících hráčů, posléze byla Cociucova střela sražena daleko do zámezí.
59'
Z avizovaného střídání slovenského týmu nakonec sešlo. Střídat se ale bude při následném přerušení.
58'
Žilina právě vstřelila branku!
Pozor podruhé! Na rohový kop si dokonale seběhl FILIP KAŠA, který nesmírně přesnou hlavičkou k pravé tyči strhává vedení zpět na stranu Žiliny! Ta nyní potřebuje ještě jednu branku.
57'
Santanderova střela z poměrně velkého úhlu byla sražena za brankovou čáru, čtvrtý rohový kop zahrával Ján Greguš. Tentokráte se jednalo o centr do zajímavého prostoru, v menším zmatku ale zvítězili hráči Žiliny.
56'
Vavro si splnil obranné povinnosti, neboť za sebe nepustil agilního Santandera. Kodaň zůstane osídlena kolem pokutového území svého dnešního soupeře.
55'
Další útočná akce žlutě zbarvených fotbalistů vyústila v odmávaný ofsajd. Za obranou soupeře si sbíhal Otubanjo, hostující forvard patří k nejaktivnějším hráčům slovenského mistra.
54'
Zcela nenápadný Nikolas Špalek si přichystal centr z rohu šestnáctky. Centr postrádal jak razanci, tak i přesnost.
53'
Rychlonohý Federico Santander už nezastihl balón na hrací ploše, Mandous přispěchal pro nový a svým odkopem ho uvede znovu do provozní teploty.
51'
Boilesen zkušeně otřel míč o napadajícího Mazáně, hráči v bílém kompletu se ujmou rozehrávky autového vhazování u pravé postranní čáry.
50'
Hosté se ihned natlačili na útočnou polovinu, tam jejich akce ale končí nedovoleným zákrokem Jána Greguše. Na zemi skončil středopolař Diaz.
49'
Pro Žilinu se situace nemění, stále potřebuje vsítit dvě branky. Pakliže by se jí to podařilo, tak by zápas směřoval do prodloužení.
48'
Kodaň právě vstřelila branku!
Rozehrávku pokutového kopu si vzal na starost BENJAMIN VERBIČ, který přesnou střelou k pravé tyči srovnává stav utkání. Nutno dodat, že penalta byla hodně vymodlená.
48'
A pozor! V pokutovém území se poroučel k zemi Bentgsson a bude se zahrávat penalta!
47'
Začalo nám druhé dějství, oba tábory si už okusili práci s míčem. Momentálně mají míč na kopačkách domácí fotbalisté.
46'
Slovenský mistr z předešlé sezóny vstoupil do utkání nejlépe jak mohl, po necelých dvaceti minutách hry se totiž prosadil Otubanjo. Následovali i šance domácího celku, proti byl buď Manodus, nebo jeho parťáci v obraně. I tak ale bude muset Žilina výrazněji přidat, k vytouženému postupu stále ještě potřebují vstřelit dvě branky. Druhý poločas začne přibližně v 20:33.
45'
44'
Po rohovém kopu se na hranici šestnáctky opřel do balónu slovenský hráč na domácí straně, tedy Ján Greguš. Dělovka směřovala pouze na Mandouse, který jeho střelu reflexivně vyráží.
43'
Vallo si ale neporozuměl se svými spoluhráči, a tak se opět Kodaň dostává k balónu. Aktivní je zejména střed hřiště, po stranách to celkem skřípe.
42'
Špalek si nyní počínal velmi zkušeně, když nepustil za svá záda napadajícího Bengtssona. Pomalu a jistě se nám chýlí první poločas ke konci.
41'
Aktivní Verbič si potáhl balón na pravou nohu a následně vypálil přímo doprostřed branky. Mandous schovává přízemní projektil v jeho náruči.
40'
Domácí se nakonec rozhodli pro centr, který doplachtil na hlavu Sotirioua. Ten ještě balón prodlužoval za sebe, kde se ale žádný z jeho spoluhráčů výrazněji neprosadil.
39'
Na opačné straně si Verbič zkušené obhodil balón kolem Diaze a následně upadl. Přímý kop pro dánské mužstvo přibližně z pětatřiceti metrů.
38'
Polievka narazil při svém útočném výpadu na Greguše, nakonec se sám hostující křídelník dopustil útočného faulu.
37'
Atraktivita utkání postupem času čím dál více uvadá. Utkání je velmi vyrovnané, jenomže poslední vteřinky ukazují nedostatky v kombinaci obou celků.
35'
Verbič zahrál v pokutovém území na housle jednomu z protihráčů, proti přesile již neměl nárok na kloudné zakončení. Míč trefil pouze nohu stopera Vavry.
34'
U pravé postranní čáry byl Špalkův centr zablokován do zámezí, slovenský celek bude vhazovat kousek od pokutového území.
33'
Dalekonosný výkop na Otubanja se snesl až na hlavu Michaela Lüfntera, který ho posílá daleko za obrannou polovinu svého týmu.
32'
Žilina se protlačila k zisku rohového kopu. Ten byl zahrán nakrátko, následný centr nevyvolal před domácí brankou žádný větší rozruch.
30'
Následná standardní situace sice mířila přesně na Denise Vavra, při kontaktu hlavy s míčem ale vyletěl nahoru praporek pomezního rozhodčího.
29'
O pár vteřinek později se už píská. Tentokráte si za hraníc pravidel pomohl Matič, ještě před tím ale zahrál jeden z hostů rukou. Pískat se bude ale až faul domácího záložníka.
28'
Žilinští tak přežili klinickou smrt a nyní můžou opět pomýšlet nad další vstřelenou branku. Na hřišti zůstal ležet Sotiriou, tentokráte se ale pískat nebude.
27'
Mandous byl nyní již překonán! Přízemní střelu z pravé strany ale skvěle vykopl kousek před brankovou čárou Cociuc, následně byla Matičova střílená přihrávka napříč malým vápnem neúspěšná.
27'
Sotiriou si při snaze o zisk míče pomohl podražením protihráče, tento čin nezůstal oku hlavního rozhodčího bez povšimnutí.
25'
Rozehrávku standardky si vzal na starost Cociuc, jeho centrovaný balón ještě přizvedl Špalek do území nikoho. Olsen bude vykopávat.
24'
Domácí kapitán Johansson povalil na zem Otubanja, hlavní sudí chvíli váhal, posléze přeci jenom odpískal faul na střelce úvodní branky dnešního střetnutí.
23'
Před slovenským zástupcem je ale pořád velký kus práce. Vstřelená branka je sice skvělou vzpruhou, zapotřebí jsou ale ještě branky dvě.
22'
Málem bylo vyrovnáno! Federico Santander obdržel přihrávku do pokutového území, odkud pálil z kroku jen pár čísel vedle levé tyče. V ochozech do pouze zahučelo!
21'
Toutout si prohrával s míčem na levé straně, následně předložil Bengtssonovi, jehož přízemní střílený centr byl opět zablokován.
20'
Kodaň inkasovaná branka nikterak nezaskočila, naopak se ihned tlačila za vyrovnáním. Do pokutového území přiletěl opět centr, který odklízí Kaša.
19'
A pozor! U levé brankové čáry si s míčem pohrál YUSUF OTUBANJO, který střelou z velkého úhlu s trochou štěstí prostřelil Olsena. Míč se ještě pokusil vykopnout Sotiriou, všem bylo ale jasné, že míč byl celým objemem za brankovou čárou.
18'
Ten byl v poklidu odvrácen jedním z hráčů slovenského celku, posléze se Špalek dopustil nedovoleného zákroku.
17'
Verbičův centr pouze proletěl pokutovým územím, naběhnuvšímu Toutouhovi moc nescházelo. Následovat bude rohový kop.
15'
Jeden z dalších centrů se snesl přímo do náruče Olsena. Domácí brankář okamžitě rozehrává po zemi.
14'
Žilinští fotbalisté se i nadále pokoušejí o rychlou branku. Zatím se jedná spíše o centrované balóny, se kterými nemá obrana Kodaně žádnou starost.
12'
Mandous nyní chyboval v rozehrávce, neboť si balón dal až moc od nohy, čehož využil Matič, který se okamžitě vyřítil za míčem. Mandous poslal svůj výkop přímo do domácího hráče, míč jen o pár čísel minul svatyni.
11'
Cociuc povalil na polovině hřiště Matiče, hlavní sudí neváhal ani chvíli a odpískal nedovolený zákrok.
10'
Slovenské mužstvo má překvapivě více ze hry. Prozatím to jsou pouze kombinace kolem středového kruhu, které nevedou k výraznějším šancím.
9'
Vallo měl na centrovaný balón spoustu času, to mu ale naopak uškodilo neboť se míč snesl pouze na hlavu jednoho z domácích fotbalistů.
8'
Otubanjo si již nacházel vhodný prostor za soupeřovou obranou, autové vhazování ale na něj nakonec vůbec nedoletělo. Žilina pokračuje v držení míče.
6'
Hostující brankář Mandous si již staví balón k odkopu od své svatyně, svým výkopem ale nalezl pouze zadáky dánského soupeře.
5'
Slovenský mistr si také konečně potykal s kulatým nesmyslem, pokus o přenesení těžiště hry na Špalka nebylo zrovna přesné.
4'
Centrovaný balón doplachtil na hlavu Santandera, který v těžké pozici hlavičkoval vysoko nad branku. Mandous jeho střelu kontroloval.
3'
Žilina je i nadále sevřena na vlastní polovině, nyní to ale jeden z domácích přehnal s razancí své přihrávky. I tak bude Kodaň zahrávat rohový kop.
2'
Domácí celek se okamžitě dostal k zakončení. Konkrétněji to byl Sotiriou, který střelu vnějším nártem poslal jen pár čísel vedle vzdálenější tyče.
1'

FC Kodaň: Olsen – Boilesen, Lüftner, Johansson, Bengtsson – Verbič, Greguš, Matič, Toutouh – Sotiriou, Santander
Náhradníci: Andersen – Antonsson, Kusk, Kvist, Pavlovič, Rasmussen, Thomsen

MŠK Žilina: Mandous – Vallo, Kaša, Vavro, Mazáň – Cociuc, Diaz, Škvarka – Špalek, Otubanjo, Polievka
Náhradníci: Holec – Holúbek, Chvátal, Jankauskas, Králik, Mráz, Sheydaev.
První utkání

První utkání těchto dvou celků dopadlo lépe pro favorita z Kodaně. S Žilinou to ale dlouhou dobu vypadalo více než dobře, do kabin se totiž šlo za stavu 1:0 pro slovenského mistra. Druhé dějství výrazně ovlivnila červená karta pro Káčera, po které následovaly hned tři branky v žilinské svatyni. Kodaň si tak do odvety vybojovala velmi dobrou pozici, slovenský celek bude muset vstřelit minimálně dvě branky.
MŠK Žilina

Žilina je jediným slovenským zástupcem v kvalifikaci Ligy mistrů. Sedminásobný slovenský mistr naposledy figuroval v evropských pohárech v sezóně 2015/16, kde dosti překvapivým způsobem prošel až do čtvrtého předkola Evropské ligy. Tam si ale Žilina vylámala zuby na zvučném soupeři Athleticu Bilbao.

Žilina se v loňské sezóně Fortuny ligy překvapivě umístila na první pozici, za sebou nechala celky jako Slovan Bratislava či Ružomberok. Právě první pozice vystřelila MŠK do druhého předkola Ligy mistrů, kde číhá nevyzpytatelná Kodaň.
FC Kodaň

Dánský zástupce je stálicí v evropských pohárech. V loňské sezóně se Kodaň probojovala až do skupinové fáze Ligy mistrů, ve které změřila síly s Portem, Leicesterem a Bruggami. V konkurenci těchto celků se dánský mistr umístil na třetí pozici, tedy pozici, která zaručuje alespoň účast v Evropské lize. Tam si Kodaň vylámala zuby v osmifinálovém souboji s Ajaxem. Dánský mistr z uplynulých tří let se i v letošní sezóně bude pokoušet o kvalifikaci do skupinové fáze LM, úvodní střetnutí proti slovenské Žilině dopadlo nadočekávání dobře.

Na soupisce Kodaně figuruje i nové české jméno. Jedná se Michaela Lüftnera, který do hlavního města Dánska přišel z pražské Slavie. Lüftner v prvním zápase těchto dvou celků figuroval pouze na lavičce náhradníků.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Milionářská soutěž Liga mistrů má na programu odvetné zápasy druhého předkola, my budeme společně sledovat utkání mezi FC Kodaň a MŠK Žilina.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.