Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Vardar : FC Kodaň - 25. července 2017   20:00

Vardar
Vardar
65' Balotelli
1:0
(0:0)
FC Kodaň
FC Kodaň
Vardar
Gačevski – Hambartsumjan, Grnčarov (C), Novak, Demiri – Spirovski, Nikolov (88. Gligorov) – Barseghjan (76. Brdarovski), Felipe, Blaževski (60. Kojašević) – Balotelli.
Aleksovski – Musliu, Kojašević, Gligorov, Glišić, Iseni, Brdarovski.
Siebert – Seidel, Koslowski (všichni GER)
Aréna Filipa II., Skopje
FC Kodaň
Olsen – Boilesen, Lüftner, Johansson, Bengtsson – Verbič, Greguš, Kvist (C), Toutouh (65. Thomsen) – Pavlović (73. Sotiriou), Santander.
Andersen – Matić, Thomse, Antonsson, Kusk, Roerslev, Sotiriou.

Z tohoto zápasu už je to vše, přeji Vám hezký zbytek úterního večera.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 7:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 8:23.
Je dobojováno! Z lehce překvapivého vítězství se po velkém boji raduje makedonský Vardar, jenž na domácí půdě ubránil nejtěsnější možný náskok 1:0. O jedinou branku se v pětašedesáté minutě postaral hrotový útočník Jonathan Balotelli. Dánská Kodaň v zápase o moc nezaostávala, za celých devadesát minut si ale nevytvořila prakticky žádnou gólovou šanci a v odvetě bude muset dotahovat ztrátu.
90+4'
90+4'
Dánové se v poslední minutě ještě tlačí do útoku. Moc času na vyrovnání už ale nemají.
90+2'
Velká šance Kodaně na vyrovnání! Bengtssonův centr zleva brankář Gačevski vyrazil jenom před sebe a vzápětí měl velké štěstí, že Thomsen při zakončení promáchl a vystřelil až na druhý pokus. Ten po lehkém zásahu gólmanovy rukavice z brankové čáry odhlavičkoval Jevhen Novak.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány čtyři minuty nastaveného času.
90'
Benjamin Verbič si místo centru navedl míč na střed, ale pravačkou vystřelil jen do dobře postavené kopačky jednoho ze stoperů Vardaru.
89'
Boilesenův centr z pravé strany byl pro Sotirioua až moc vysoký a míč k hostující nespokojenosti vyletěl do autu.
88'
Střídání v týmu FK Vardar Skopje: ze hřiště odchází Boban Nikolov, přichází Nikola Gligorov.
87'
O pár sekund později už Gačevski skákal k levé tyči, aby zneškodnil slušnou hlavičku v podání Santandera. Boilesen se pak ještě snažil dorážet, jenže ho zastavil ofsajd.
85'
Za Kodaň zahrozil Nicolai Boilesen, s opravdu hodně vysokou střelou z hranice vápna ale neměl šanci ohrozit branku Filipa Gačevského.
84'
Balotelli se hezky uvolnil a z úrovně brankové čáry našel ve vápně poměrně volného Kojaševiće. Tomu střela ale úplně nesedla a Olsen si připsal snadný zákrok.
83'
Felipe se odvážně vrhl mezi dva soupeře a nechal se poslat k zemi Jánem Gregušem. Co vymyslí domácí ze standardní situace?
82'
A další útočný faul Kodaně. Tentokrát se provinil Benjamin Verbič.
81'
Po dalším nákopu si Thomsen pomohl faulem v souboji s Nikolovem...
80'
Kodaň po inkasované brance zjednodušila přechod do útoku. S vysokými pasy z vlastní poloviny si však defenzíva Vardaru zatím ví rady.
79'
Olsenův dlouhý nákop Santander nezpracoval tak, aby z toho Kodaň mohla těžit. Skopje poté rychle otočilo hru, ale Sotiriouem atakovaný Spirovski vystřelil z delší vzdálenosti výrazně mimo.
77'
Balotelli si v prostoru vedle šestnáctky elegantně prohodil protihráče a poslal míč na nohu Nikolova. Ten si udělal prostor ke střele, ale ta letěla mimo Olsenovu svatyni.
76'
Střídání v týmu FK Vardar Skopje: ze hřiště odchází Tigran Barseghjan, přichází Vladica Brdarovski.
74'
Nově příchozí Sotiriou se ihned zapojil do útočení, ale po rohovém kopu Bengtssona z předklonu hlavičkoval nad horní tyčku domácí branky.
73'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Andrija Pavlović, přichází Pieros Sotiriou.
72'
Snahu hostujícího celku zabrzdil útočný faul Verbiče, který se neúspěšně snažil dostat přes Hambartsumjana.
71'
Žlutou kartu dostává Hovhannes Hambartsumjan (FK Vardar Skopje).
70'
Nakonec to byl sám faulovaný Damir Kojašević, jehož skákavá střela proletěla jen pár centimetrů kolem pravé tyče.
69'
Damir Kojašević využil toho, že Verbič ležel, a šikovně pro Vardar vybojoval přímý kop.
67'
Za hosty se pokusil bleskově odpovědět Benjamin Verbič, který z dvaceti metrů mířil k vzdálenější tyči, avšak Gačevski jistým zákrokem svůj tým podržel.
65'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Youssef Toutouh, přichází Nicolaj Thomsen.
65'
Vardar Skopje právě vstřelilo branku!
Makedonský celek jde v pětašedesáté minutě do vedení! Spirovského přihrávku do zahuštěného prostoru odvrátil jeden z obránců kopem do noh vlastního spoluhráče. Od něj se míč odrazil příhodně pro JONATHANA BALOTELLIHO, na jehož pohotový volej z patnácti metrů neměl Robin Osen žádný nárok.
63'
Balotelli byl u půlící čáry povalen Gregušem. Skopje bude muset po rozehře útočit do plných.
62'
Johansson rozhodně nepůsobí nejjistějším dojmem, nyní pokazil rozehrávku a Vardar tak pokračuje v ofenzivním snažení.
60'
Střídání v týmu FK Vardar Skopje: ze hřiště odchází Dejan Blaževski, přichází Damir Kojašević.
60'
Předchozí viník své zaváhání ale částečně napravil, když Gregušův centr odhlavičkoval ven z šestnáctky.
59'
Hambartsumjan trochu zbytečně zfauloval tančícího Toutouha a daroval dánskému klubu standardku z levé části hřiště.
58'
Domácí se vrátili v deseti lidech k vlastnímu vápnu a nepouští hráče Kodaně do pokutového území.
56'
Z následného rohu Skopje nezahrozilo, avšak posupnou kombinací připravilo další šanci pro Balotelliho. Ten pálil z pravého konce velkého vápna, ale balón nenatlačil k vzdálenější tyči natolik, aby ho poslal mimo dosah pozorného Olsena.
55'
Jonathan Balotelli využil zaváhání Johanssona a upaloval za propadlým nákopem. Stoper Kodaně se ale rychle vrátil a střelu domácího hroťáka lehce tečoval vedle Olsenovy branky.
54'
Vardar se po vhazování přesunul zleva doprava, jenže Hambartsumjan si přes svého hlídače prostor k centru neudělal.
52'
Střelou zpoza vápna se posléze netrefil ani Bengtsson, a tak má Gačevski dost času na dlouhý výkop.
51'
Toutouh odcentroval z levé strany. Santander poté vyskočil nad Demiriho, ale slabou hlavičkou nepřesměroval míč mezi tři tyče.
50'
Domácí rychlý protiútok zabrzdil a ukončil Hambartsumjan, který napřáhl z necelých třiceti metrů, ale prostor branky o pořádný kus minul.
49'
Felipeho nákop na hranici šestnáctky žádnou šanci nepřinesl, Grnčarov se k míči nedostal a navíc byl podle všeho v ofsajdu.
48'
Toutouh a po něm i Kvist zfaulovali domácí hráče ihned po převzetí balónu. Vardar díky tomu dostává šanci ze standardní situace.
47'
Hosté se po rozehrávce prezentovali slibnou kombinací na jeden dotek, avšak kromě sražené střely z pětadvaceti metrů nic nebezpečného nevymysleli.
46'
Souboj třetího předkola Ligy mistrů mezi Vardarem Skopje a Kodaní má za sebou první pětačtyřicetiminutovku. Ta odstartovala ve slušném tempu, které však po čase opadlo a ve výsledku jsme sledovali hodně opatrnou hru z obou stran. Zatím největší šance se zrodila až v nastaveném čase, ovšem zakončení domácího záložníka Felipeho gólman dánského celku zneškodnil. Druhá půle tak začne za trvajícího bezbrankového stavu.
45+1'
45+1'
Na samotném konci první půle tu byla největší šance dosavadního průběhu zápasu! Blaževski po akci pěti proti pěti zastavil míč ve velkém vápně a přihrávkou pod sebe vyzval ke skórování Felipeho. Jeho střela se kroutila do branky, ale Olsen ji výborným zákrokem vytěsnil na roh, ze kterého už Skopje nezahrozilo.
45+1'
Nastavuje se 1 minuta.
45'
Besir Demiri měl na levé straně dálnici až k pokutovému území. Místo útoku do rozevřené obrany se ale zastavil a akci Vardaru tím víceméně zastavil.
44'
Pierre Bengtsson zkusil nákop do šestnáctky. Míč ale letěl až moc vysoko a jeho kolegové v bílých dresech na něj nedosáhli.
43'
Rychlý výpad Jána Greguše zastavil Spirovski taktickým faulem. Hosté tak mohou zahrozit ze standardní situace.
42'
Na centr Juana Felipeho si naběhl Jonathan Balotelli, ale Olsen proti příliš vysoké střele hlavou zasahovat nemusel.
41'
Dejan Blaževski měl trochu problém se zpracováním míče, který vzápětí z dálky napálil do předním stojícího obránce. Od něj pak letěl na rohový kop.
40'
Federico Santander nepříjemně udeřil do boku domácího kapitána Grnčarova. Kopat se tak bude znovu proti brance Kodaně.
38'
Po Felipeho centru hlavičkoval Hambartsumjan, jehož chycené zakončení se do statistik ale nebude počítat kvůli signalizovanému ofsajdu.
37'
Erik Johansson ve stoje přišlápl nohu Nikolova jako druhý hráč dnes inkasoval žluté napomenutí.
36'
Santander sice nevzdal souboj o nikým nekontrolovaný míč, jenže na pravé straně se k němu přes křižujícího zadáka Vardaru nedostal.
35'
Fotbalisté Kodaně mají v posledních minutách lehkou územní převahu. I nyní ale zatím drží míč v bezpečné vzdálenosti od soupeřovy svatyně.
34'
Stefan Spirovski možná trochu překvapil přímou střelou z dobrých pětatřiceti metrů, nicméně Olsen se nemusel při zákroku ani hnout z prostředku branky.
33'
Johansson čekal na míč tak dlouho, až se před něj vtěsnal Balotelli a byl hostujícím obráncem faulován. Následuje rozehrávka standardní situace Skopje.
32'
Ani teď se Dánové neprokombinovali do ničeho vážnějšího, zpětný pas do vápna prošel až mimo hřiště a míč zpět do hry uvede Gačevski.
31'
Andrija Pavlović při střele ze střední vzdálenosti napálil hlavu Hambartsumjana. Ten se musel rychle oklepat, neboť Kodaň pokračuje v útoku.
30'
Juan Felipe nakonec kopal rohové kopy hned dva, nicméně ani jeden z nich neznamenal pro Olsena nebezpečí.
29'
Po velkých zmatcích v kodaňské obraně Hambartsumjan přihrál na hranici vápna Nikolovovi, jehož tečovaný pokus znamená roh v domácí prospěch.
28'
A znovu se po rozehrávce domácího gólmana dostal míč až k jeho protějškovi na druhém konci hřiště. Není se čemu divit, že se z ochozů začíná ozývat pískot.
26'
Odkop od branky si vyzkoušel i Olsen, načež jeho spoluhráči u půlky hřiště dvakrát faulovali. Místo centru do šestnáctky se však Vardar vrátil k vlastní brance.
24'
Z hostující poklidné kombinace domácí obraně žádné nebezpečí nehrozilo. Po jedné z nepřesných přihrávek může brankář Gačevski odkopávat.
22'
Michael Lüftner zahrál na absolutní jistotu a z vlastní šestnáctky zakopl míč do autu. Okamžitě po něm však domácí balón ztratili.
21'
Youssef Toutouh se snažil udržet míč pro hostující tým. V souboji s Felipem byl ale pozdě a za svůj skluz inkasoval žlutou kartu.
20'
Balotelliho přihrávka do druhé vlny neplánovaně prošla až na pravé křídlo, odkud přišel rychlý centr, nicméně zmíněného Balotelliho si obrana Kodaně pohlídala.
19'
Tempo hry po divokém začátku výrazně opadlo. Sledujeme velký boj, při kterém si ani jeden z týmů nedokáže míč podržet delší dobu.
17'
Johansson pokazil jednoduchou přihrávku a daroval domácím aut. Ani Vardar se ale nikam příliš nežene.
15'
Kodaň po faulu Bengtssona rychle získala míč zpět a snaží se uklidnit hru ve středu hřiště.
14'
Po několika ztrátách na obou stranách si Balotelli příliš předkopl míč a nemohl běžet do úniku. Míč mu utekl až k Olsenovi.
12'
Toutouh nešetrně šlápl na nohu Bobana Nikolova, který se svíjel na hřišti tak dlouho, až jeden z hostujících hráčů zakopl míč do zámezí.
11'
Po kratší pauze se opět hraje. Vardar rozjíždí postupnou akci z vlastní defenzívy.
10'
Na hrací ploše zůstává ležet Spirovski, do kterého ve středovém kruhu vletěl Verbić. Tuto srážku mnohem hůře odnesl právě domácí hráč, který výrazně krvácí z hlavy.
9'
Andrija Pavlović se jenom ohlédl po nepřesném nákopu z hostující obrany. Na řadu přichází jen výkop Filipa Gačevského.
8'
Dejan Blaževski si po domácím autu narazil se spoluhráčem a zkusil štěstí ze třiadvaceti metrů. Olsen však plachtil vzduchem zbytečně, neboť míč prolétl asi metr vedle levé tyče.
7'
Zápas začal ve velmi dobrém tempu. Po faulu Blaževského rozehrál Bengtsson standardku z pravé strany, nicméně domácí se snadno ubránili a v pěti vyrazili do protiútoku. Po něm se však Barseghjan omlouvá za unáhlenou střelu, kterou Olsen jednoduše chytil.
6'
Stefan Spirovski centrem z rohového kopu našel u bližší tyče Hambartsumjana, jehož pokus naštěstí pro Olsena letěl mimo tři tyče.
5'
Po rohovém kopu se jeden z hostů octl v ofsajdu a Skopje rychle rozjelo protiakci. Byl to Blaževski, jehož střelu z dálky Boilesen tečoval jen kousek nad branku Kodaně!
4'
Slovenský záložník Ján Greguš vypálil z necelých pětadvaceti metrů a protáhl Gačevského, jenž jistil zřejmě nepřesnou střelu skokem k pravé tyči.
3'
Zástupci dánského klubu rozehráli na krátko, nicméně konstruktivním způsobem se daleko nedostali. Celá akce skončila faulem Santandera na Hambartsumjana.
2'
Kodaňští se usadili na útočné polovině, kde Nikolov nedovoleně zastavil Greguše. Následuje standardka proti brance, kterou hájí Gačevski.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v černočervených, zatímco hosté v kompletně bílých dresech.
1'

FK Vardar Skopje: Gačevski – Hambartsumjan, Grnčarov (C), Novak, Demiri – Spirovski, Nikolov – Barseghjan, Felipe, Blaževski – Balotelli.
Náhradníci: Aleksovski – Musliu, Kojašević, Gligorov, Glišić, Iseni, Brdarovski.

FC Kodaň: Olsen – Boilesen, Lüftner, Johansson, Bengtsson – Verbič, Greguš, Kvist (C), Toutouh – Pavlović, Santander.
Náhradníci: Andersen – Matić, Thomse, Antonsson, Kusk, Roerslev, Sotiriou.

Rozhodčí: Siebert – Seidel, Koslowski (všichni GER).
FC Kodaň

Tradiční kodaňský klub nedávno obhájil prvenství v nejvyšší dánské soutěži, jež ovládl s luxusním dvaadvacetibodovým náskokem před městským rivalem Brøndby. V minulé sezóně se Kodaň přes tři předkola Ligy mistrů prokousala až do základní skupiny, kde obsadila třetí příčku a ještě se tak představila ve vyřazovací části Evropské ligy. V ní Dánové vyřadili Ludugorets a vypadli až v osmifinále s nizozemským Ajaxem. Letos Kodaň zatím vyřadila slovenskou Žilinu po výsledcích 2:1 a 1:3.
FK Vardar Skopje

Jednoznačně nejúspěšnější klub v makedonské historii před pár týdny dovršil mistrovský hattrick, když v tabulce skončil o 13 bodů před druhou Škendijí Tetovo a oslavil už desátý titul. Díky tomu se Vardar ocitl ve druhém předkole milionářské Ligy mistrů, z něhož po výsledcích 3:1 a 1:1 postoupil přes švédské Malmö a vůbec poprvé se tak dokázal prokousat až do předkola třetího. Loni Skopje ve druhém kole kvalifikace narazilo na Dinamo Záhřeb a prohrálo celkově 3:5.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu třetího předkola Ligy mistrů. Od dvaceti hodin se můžeme těšit na souboj mezi FK Vardar Skopje a FC Kodaň!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.