Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Ajax : Apoel - 28. srpna 2019   21:00

Ajax
Ajax
43' Álvarez  • 80' Tadić
2:0
(1:0)
Apoel
Apoel
Ajax
Onana – Dest, Veltman, Blind, Tagliafico – Álvarez (87. Marin), Zijech (87. De Wit), Martinez – Neres, Huntelaar, Tadić (C)
Varela – Schuurs, Promes, Marin, Traoré, Ekkelenkamp, De Wit
Felix Zwayer – Thorsten Schiffner, Marco Achmüller (vš. GER)
Johan Cruijff Arena, Amsterdam
51 645 diváků
Apoel
Belec – Jakoliš (64. de Vincenti), Merkis, Ioannou (C), Joaozinho, Mihajlović – Sulejman (72. Vidigal), Matić (78. Hallenius), Souza, Bezjak – Pavlović
Waterman – Efrem, Hallenius, De Vincenti, Lafrance, Aloneftis, Vidigal

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek středečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit na shledanou.
Dnešní utkání sledovalo 51 645 diváků.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 10:0. Střely mimo: 8:1. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:18.
Je dobojováno. Domácí ve druhém poločase přidali ještě jednu branku a své dvoubrankové vedení si udrželi až do konce. Postupují tak do základní skupiny Ligy mistrů. Apoel končí těsně za branami této prestižní soutěže. Nemá se ale za co stydět, rozhodně Ajaxu nedal nic zadarmo.
90+7'
90+7'
Nastavená hrací doba uplynula a ještě se bude chvíli hrát. Následuje odkop od kyperské branky a už to vypadá, že sudí zápas ukončí.
90+6'
Ještě došlo ke zranění hostujícího Lucase a následuje tak ještě jeho ošetření.
90+5'
Blind na pravé straně uvnitř pokutového území vyslal nebezpečnou střelu, která ale skončila jen vysoko nad.
90+5'
De Wit poslal míč Tadićovi, jenž ho poté dal zpět prvně jmenovanému a střela po zemi pak končí jen na brankáři Belecovi. Ten pak míč odehrál svým spoluhráčům.
90+3'
Domácí hráči stále drží míč na svých kopačkách a snaží se zápas dohrát. Hosty nepouštějí do žádného zakončení. Ač se o to hráči Apoelu velmi snaží.
90+1'
De Wit se dostal ke střele hlavou a zakončil k tyči. Brankář hostů pak dostal míč pod kontrolu a poslal ho až na polovinu hřiště.
90'
Nad rámec řádné hrací doby se bude nastavovat ještě šest minut. Hosté tak stále mají dost času na to, aby se střelecky prosadili.
90'
Začala poslední minuta řádné hrací doby, uvidíme, kolik minut navíc ještě hlavní sudí nastaví. U míče je domácí brankář a odkopává ho daleko od své branky.
89'
Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Edson Álvarez, přichází Razvan Marin.
87'
Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Hakim Zijech, přichází Dani De Wit.
86'
Další Huntelaarova střela. Dobře ho na hranici velkého vápna našel Dušan Tadić, ale střela prvně jmenovaného pak končí mimo tři tyče.
85'
Huntelaar tváří v tvář nepřelstil hlavou hostujícího brankáře Belece, jenž si připsal další přesný zákrok.
85'
Onana se zapojil do hry a sáhl si také na míč. Zatím neměl vůbec žádnou práci. Balon odkopl daleko od svého zařízení.
82'
Velká radost nyní panuje na Ajaxu. Ale pozor, stále nemají domácí fotbalisté nic jistého.
80'
Ajax právě vstřelil branku!
Domácím už nikdo tenhle gól nevezme. Huntelaar přenesl hru z pravé strany na levou, kde byl připraven převzít míč DUŠAN TADIĆ. Ten pak zasekl obránci před ním a pěknou střelou ke vzdálenější tyči nedal brankáři Belecovi vůbec žádnou šanci – 2:0. Asistence: Klaas-Jan Huntelaar.
78'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Uroš Matić, přichází Linus Hallenius.
77'
Lucas Souza byl faulován a u míče budou hosté. Ti už rozehrávají ze středu hřiště a míří před domácí branku.
76'
Hráči Ajaxu se dostali znovu před branku hostů, ale opět to nevedlo k žádné střele. Amsterdamští dále drží svůj velmi těsný náskok a stále nemají nic jistého.
75'
Od vlastní branky zakládali domácí hráči další akci, ale do zakončení před Belecem se nedostali.
74'
Hosté si nepřesně přihráli v pokutovém území a rázem tak skončila jejich slibně se rodící akce. Místo toho následuje útok domácích.
73'
Žlutou kartu dostává Roman Bezjak (APOEL FC).
72'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Musa Sulejman, přichází André Vidigal.
70'
Klaas-Jan Huntelaar se zjevil před brankářem hostů a naskakoval si na vysoký míč hlavou. Nakonec ho však jen těsně minul a míč končí v rukavicích Vida Belece.
69'
Další žlutá karta pro hosty. Joazinho prošlápl nohu domácímu Nevesovi a sudí zase trestá.
67'
Další závar před hostující bránou, hosté se ale statečně drží a nepouštějí domácí celek k dalšímu vstřelenému gólu.
66'
Hakim Zijech poslal míč na Huntelaara, ale tito dva hráči si příliš neporozuměli a balon nakonec zaletěl jen za zadní čáru.
65'
Další zákrok brankáře hostů, který další šanci Huntelaara srazil za zadní čáru. Rohový kop pro Ajax.
64'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Antonio Jakoliš, přichází Tomas de Vincenti.
63'
Domácí jsou stále na míči a snaží se o nějakou šanci, která by znamenala navýšení vedení Ajaxu. Obrana Apoelu ale byla zase pozorná.
62'
Hostující Jakoliš srazil soupeře, když ho podkopl a dostává žlutou kartu.
61'
Pěkný centr za obranu hostů směřoval na Dušana Tadiće, ale nakonec se k míči zmiňovaný hráč nedostal.
60'
Po šedesáti minutách hry je stále stav 1:0. Domácí zase o něco zvýšili tempo a dostali se do další šance. Hakim Zijech ale svůj pokus poslal vedle branky Apoelu.
59'
Zijechova patička na Huntelaara nevyšla. Domácí ale mají další menší tlak před brankou hostů, nicméně zatím se k navýšení stavu nedostávají.
57'
Zijech mohl zblízka zakončovat, ale zvolil přihrávku na pravou stranu. Tu vystihl Belec a dostal míč na rohový kop. Závar před jeho brankou tak nakonec bravurně zvládl.
56'
Žlutou kartu dostává Lucas Souza (APOEL FC).
56'
Dva neuznané góly na obou stranách a hra najednou má spád a rychlé tempo. Oba celky vycítily šanci a tlačí se před brankáře soupeře.
54'
A na druhé straně dopravil míč do sítě Andrija Pavlovič. Ale i této situaci předcházel ofsajd a gól neplatí!
51'
Klaas-Jan Huntelaar sice vsítil branku po zahrání volného přímého kopu a domácí se radovali. Jenomže po konzultaci u videa byl odhalen ofsajd. Takže branka domácích nakonec neplatí!
48'
Merkis zasáhl Huntelaara loktem do obličeje, sudí ale nijak nereagoval a domácímu hráči se to vůbec nelíbilo. Vše se tedy obešlo bez karty a Merkis může být rád, protože jednu už má.
46'
Hosté se dostali na polovinu Ajaxu, kde vyslali přízemní střelu. Tu však zachytil André Onana a poté míč poslal daleko od své brány.
46'
Střely na branku: 4 – 0
První poločas je za námi. V něm měli převahu domácí hráči, ale stále se jim nedařilo jít do vedení. V jednačtyřicáté minutě spálil obrovskou šanci Tadić, nakonec ho to však nemuselo mrzet. O dvě minuty vše vynahradil Álvarez, jenž se hlavou trefil do hostující branky. Nicméně Ajax nemá rozhodně vyhráno. Hosté, pokud by dokázali vyrovnat, měli by blíže k postupu. Ajax, pokud chce základní skupinu Ligy mistrů, musí ještě přidat nějaké góly, aby jim nehrozil konec. Hosté do toho dají vše a půjdou za vyrovnáním. Čeká nás tak ještě zajímavá druhá půle, která začne přibližně ve 22:05.
45+4'
45+3'
Ještě se stále hraje, u míče jsou hráči Ajaxu a ještě se pokoušejí dostat se do šance před hostující bránou. Spíše se už očekává, že sudí první část hry ukončí.
45+2'
Domácí stále drží své těsné vedení. Nyní se ale do akce dostali hosté, míč se dostal k Onanovi a ten ho odkopl daleko od své branky.
45'
Jöel Veltman tvrdě zastavil soupeře loktem a dostává žlutou kartu. Hosté budou mít volný kop.
45'
Nad rámec řádné hrací doby v prvním poločase se budou nastavovat ještě dvě minuty navíc.
44'
Hosté se dostali do útočné akce a snažili se hned o vyrovnání. Ale jejich snahu zastavil dobrý obranný zákrok domácích obránců.
43'
Ale nyní si to domácí vynahradili a jdou do vedení. Na krásný nadýchaný centr si v pokutovém území naskočil EDSON ÁLVAREZ a umístil míč k bližší – 1:0. Domácí tak jdou do vedení v závěru prvního poločasu. Asistence: Hakim Zijech.
41'
Tak to byla obrovská šance pro Ajax, která nekončí gólem. Tohle může domácí hodně mrzet. Hakim Zijech poslal k tyči přihrávku pro Tadiće, který poté chtěl balon usměrnit do hostující brány, avšak nakonec mířil mimo tři tyče!
40'
Blindova střela se neujala a míč dostal pod kontrolu Vid Belec, jenž ho okamžitě odkopl od své branky. Posílá tak své spoluhráče do útočné akce.
39'
Autové vhazování pro Ajax na polovině soupeře. Domácí tak mají další možnost, jak se dostat k ohrožení soupeřovy branky.
38'
Zijech vyslal nepřesnou přihrávku na Huntelaara, ale souhra obou hráčů nevyšla. Domácí hráči se tak opět nedostali do zakončení před Videm Belecem.
37'
A ani z další standardní situace se nic nestalo. Belec míč dobře viděl a poté ho vyboxoval před sebe. O něj se pak postarala obrana Apoelu a otáčí hru.
36'
Hakim Zijech poté napálil míč přímo k brance hostů, kde Belec odvrátil nebezpečí na rohový kop.
34'
Žlutou kartu dostává Giorgos Merkis (APOEL FC).
33'
Domácí se dostávali do slibné šance, kousek u velkého vápna byl ale faulován Dušan Tadić a sudí už tasí další žlutou kartu. Následovat po ošetření bude nebezpečný volný přímý kop.
31'
Žlutilo se i na hostující straně, když se Mihajlović velmi tvrdě opřel do domácího hráče.
30'
Žlutou kartu dostává Dragan Mihajlović (APOEL FC).
30'
No a kousek před velkým vápnem se ke střela napřáhl Dušan Tadić, ale jeho pokus nakonec končí mimo tři tyče. Dobrá šance pro Ajax.
29'
Tagliafico pálil na branku hostů a obrana Apoelu srazila míč zase jen na rohový kop.
28'
Autové vhazování zahráli hosté, ale hned na to se situace opakuje, ale na druhé straně. Míč do hry ze zámezí vrátí domácí Ajax.
26'
Z levé strany zkusil táhnout akci jeden z hostů, ale nedostal se s míčem dále, než k velkému vápnu. Tam ho získali domácí a velmi rychle směřují na opačnou stranu hřiště.
25'
Žlutou kartu dostává Edson Álvarez (AFC Ajax).
24'
Defenziva hostů stále nese zisk, hosté motají domácím hlavy a těm se nedaří vyzrát na pevný obranný val. Nyní došlo k faulu domácího hráče a bude se žlutit.
22'
Střela Hakima Zijecha z notné dálky končí jen v náruči hostujícího brankáře, který tak pokryl další pokus domácího Ajaxu.
20'
A další zisk míče pro hosty. Belec rukou odehrál balon na levou stranu, kde si ho sebral jeho spoluhráč a zakládá tak další akci svého celku.
19'
Tadić dobře doplnil Huntelaara, ale tato souhra před Videm Belecem znovu kýžené ovoce v podobě úvodního gólu nepřinesla.
18'
Poté se domácí dostali k další akci v pokutovém území, tu ale zastavila zase pozorná obrana Apoelu. Ten tak bude mít k dispozici další odkop.
16'
Matić ve snaze poslat míč spoluhráči, svou přihrávku příliš uspěchal a balon končí v zámezí. Další autové vhazování pro Ajax.
15'
Domácí hráči se opět dostali před branku soupeře, další pokus však končí na pozorné obraně Apoelu.
14'
Další rohový kop pro Ajax.
12'
Tadić si naběhl na další centr v pokutovém území, ale domácím se prostě nedaří ohrozit brankáře soupeře. Nicméně Ajax zvyšuje tempo hry a dostává se více před branku Apoelu.
10'
Klaas-Jan Huntelaar se dostal do těsné blízkosti brankáře hostů, avšak ten mu vystavil stopku, když dostal balon pod kontrolu.
9'
Domácí hráč fauloval toho hostujícího a místo akce Ajaxu je tu míč pro Apoel. Hosté tak mohou zamířit do útočné akce na opačné straně.
8'
Pěkný centr přilétl do pokutového území, kde se ho snažil zpracovat Tadić, ale pozorná obrana hostů zabránila následnému pokusu Ajaxu a poslala míč na rohový kop.
7'
Po nepřesné střele Dušana Tadiće následoval zisk míče pro Apoel. Poté ho daleko od svého zařízení odkopl Vid Belec.
6'
Tadić se uvolňoval na levé straně, kam mířila i přihrávka od Tagliafica, ale nakonec ani z této souhry nebylo vůbec nic.
5'
Znovu z toho nic nebylo a hosté po zisku míče velmi rychle otáčejí hru na opačnou stranu.
4'
Po faulu hostů na Nerese zůstane Ajax u míče a už míří na polovinu soupeře.
3'
Hra je opět rozkouskována, další autové vhazování pro hosty. Zatím se ani jeden tým nedostal do souvislejšího tlaku a ani ke střele na branku soupeře.
2'
Antonio Jakoliš pálil z velké dálky, nebyla to ale vůbec špatná střela. Míč však zamířil jen vysoko nad branku Andrého Onany, který tak provede odkop.
2'
Tagliafico byl Jakolišem obrán o míč a domácí tak nemohli dotáhnout svou akci do zdárného konce. Míč končí za postranní čárou a aut zahrají také hosté z Apoelu.
1'
Domácí hráči získali uprostřed hřiště míč a poté ho hosté zakopli do zámezí. Následuje tak první autové vhazování, které odehrají hráči Ajaxu Amsterdam.
1'

AFC Ajax: Onana – Dest, Veltman, Blind, Tagliafico – Álvarez, Zijech, Martinez – Neres, Huntelaar, Tadić (C)
Náhradníci: Varela – Schuurs, Promes, Marin, Traoré, Ekkelenkamp, De Wit

APOEL FC: Belec – Jakoliš, Merkis, Ioannou (C), Joaozinho, Mihajlović – Sulejman, Matić, Souza, Bezjak – Pavlović
Náhradníci: Waterman – Efrem, Hallenius, De Vincenti, Lafrance, Aloneftis, Vidigal

Rozhodčí: Felix Zwayer – Thorsten Schiffner, Marco Achmüller (vš. GER).
APOEL FC:

APOEL narazil ve 2. předkole na Sutjesku. V prvním utkání dokázal vyhrát na její půdě 1:0. Posléze potvrdil svou dominanci a v domácím prostředí vyhrál jasně a přesvědčivě 3:0. Ve 3. předkole narazil tento kyperský tým na Karabach. První zápas se odehrál právě na GSP Stadium, který navštívilo 9 481 diváků. Ovšem Karabach vyhrál 2:1 a odvezl si tak luxusní náskok do odvety. Druhý zápas nabídl velké drama, ve kterém nakonec vyhrál APOEL 2:0 a postoupil.
AFC Ajax:

Nizozemský Ajax se v minulé sezóně sice dostal až do semifinále Ligy mistrů, ale díky koeficientu domácí ligy se jako vítěz Eredivisie kvalifikoval jen do 3. předkola. V tom narazil na řecký PAOK. První zápas na půdě soupeře skončil remízou 2:2 a do odvety v Amsterdamu bylo vše otevřené. Nakonec z toho bylo drama do poslední minuty, které zvládli domácí poměrem 3:2 a postoupili dál.
Nizozemská liga už má za sebou odehraná čtyři kola. Ovšem Ajax zatím pouze tři a nachází se tak na 4. místě se sedmi body a skóre 11:3.
V odvetě 4. předkola Ligy mistrů se proti sobě utkají týmy AFC Ajax a APOEL FC.
První utkání nenabídlo ani jeden gól. APOEL se tak postaral o překvapení, jelikož byl více, než vyrovnaným soupeřem loňskému semifinalistovi Ajaxu.
Hosté dominovali v držení míče a v prvním poločase byli lepším týmem, který si vytvořil několik šancí, ale gól nedali. Začátek druhé půle se odehrával v podobném tempu, ovšem po hodině hry se APOEL dostal k obrovským šancím, kdy se zatřepala také horní tyč. Zápas navíc poznamenal velký počet žlutých karet, jelikož na straně Ajaxu jí uvidělo šest hráčů, přičemž Mazraoui hned dvakrát a dnes si tak nezahraje.

Dnes se bude bojovat v Johan Cruijff Aréně v Amsterdamu. Tento krásný stadion nabídne kapacitu pro 54 990 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Felix Zwayer a jeho asistenti Thorsten Schiffner a Marco Achmüller (vš. GER). Úvodní výkop je naplánován na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.