Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Apoel : Ajax - 20. srpna 2019   21:00

Apoel
Belec – Merkis, Ioannou (C), Joaozinho (82. Vidigal) – Bezjak (69. Jakoliš), Lucas, Gentsoglou, Matič, Mihajlovič – Al-Tamari – Pavlovič (68. Hallenius)
Waterman – Aloneftis, Vidigal, De Vincenti, Hallenius, Jakolis, Lafrance
Antonio Mateu Lahoz – Pau Cebrián Devís, Roberto del Palomar (vš. ESP)
GSP Stadium, Nikósie
Ajax
Onana (C) – Mazraoui, Veltman, Martinez, Tagliafico – Marin (62. Dest), Van de Beek, Blind – Ziyech, Tadič, Neres (72. Huntelaar)
Varela – Álvarez, Dest, de Wit, Huntelaar, Lang, Schuurs

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 6:5. Rohy: 8:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:16.
Je konec tohoto prvního zápasu, který nám ale bohužel nenabídl ani jeden gól. APOEL se tak postaral o překvapení, jelikož byl více, než vyrovnaným soupeřem loňskému semifinalistovi Ajaxu.
Hosté dominovali v držení míče a v prvním poločase byli lepším týmem, který si vytvořil několik šancí, ale gól nedali.
Začátek druhé půle se odehrával v podobném tempu, ovšem po hodině hry se APOEL dostal k obrovským šancím, kdy se zatřepala také horní tyč a Ajax nakonec může být rád, že neobdržel gól.
Odveta je naplánována na středu 28.08.
90+3'
90+2'
APOEL ještě zkusil zahrozit po pravé straně, ovšem opět z toho nebylo nic vážnějšího.
90+1'
Dest si poradil s hráčem soupeře a Onana tak bude mít odkop od své svatyně.
90'
Rozhodčí nastavil tři minuty navíc.
90'
Domácí ale zůstávají u balónu a pokračují v útočném snažení.
89'
S následným centrem si ale poradil brankář Onana, který vyboxoval balón.
88'
Nyní se ovšem dopředu dostal také APOEL a získal rohový kop z pravé strany.
87'
Tadič se dostal do obrovské šance, když dostal přihrávku mezi obránci a ocitl se v tutovce, ale jeho lob se mu moc nepovedl, jelikož neměl razanci a domácí obránce odkopl balón do bezpečí.
86'
Domácí obrana si poradila s dalším nákopem Amsterdamu na svou polovinu.
84'
Hráči Amsterdamu vůbec nezvládají konec tohoto zápasu a dalším hráčem, který uviděl kartu žluté barvy je Tadič.
83'
Ajax se stále nemůže dostat k nějaké střele a hosté jsou hodně frustrovaní.
82'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Joaozinho, přichází Vidigal.
80'
Tak tohle je další velký problém pro hosty, jelikož druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Mazraoui (AFC Ajax), který naprosto jasně poslal skluzem zezadu protihráče k zemi.
79'
APOEL ale zůstává u balónu v podobě autového vhazování a předvádí skvělý druhý poločas.
78'
Domácí hráč se snažil procpat středem hrací plochy, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.
77'
Nyní APOEL získal autové vhazování na polovině soupeře a může tak něco vymyslet.
76'
Opět musel zasahovat Onana, když přiletěl nebezpečný centr do vápna, ale hostující gólman balón vyboxoval.
75'
Už pátá žlutá karta pro Ajax. Tentokrát jí uviděl před očima Tagliafico.
74'
Onana nyní musel z brány, aby byl u míče dřív, než domácí útočník, který si nabíhal na nákop za obranu.
73'
Nyní ale přišel faul ze strany domácích a o centr z volného kopu se postará Ziyech.
72'
Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Neres, přichází Huntelaar.
71'
Do poslední dvacetiminutovky je vše otevřené, jelikož APOEL ukázal, že chce toto utkání vyhrát.
70'
Lucasova rána nebyla vůbec špatná, ale ani on svou střelou zpoza vápna nedokázal překonat brankáře Onanu, který předvedl další skvělý zákrok!
69'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Bezjak, přichází Jakoliš.
68'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Pavlovič, přichází Hallenius.
66'
APOEL získal autové vhazování na své polovině hrací plochy a nikam se nežene.
65'
Al-Tamari přišel o míč na pravé straně a dopředu se tak dostal Neres, který ale byl zfaulován Gentsoglouem.
63'
Hostům se nyní nepodařilo vymyslet nic velkého na polovině soupeře a následuje autové vhazování pro APOEL.
62'
Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Marin, přichází Dest.
61'
Domácí mužstvo se ve druhé půli probudilo a momentálně by tak nebylo překvapení, kdyby vstřelilo gól.
60'
A další šance domácích, ve které se tentokrát ocitl Al-Tamari, ale jeho střela levačkou uvnitř vápna trefila pouze boční síť!
59'
Nyní zkoušel hráč Ajaxu překvapit domácího brankáře střelou z dálky, ale Belec byl připraven.
58'
Nyní to pouze zadunělo v ochozech, jelikož APOEL byl velice blízko ke vstřelení branky! Centr z pravé strany skončil na hlavě Pavloviče, ale jeho zakončení hlavou orazítkovalo břevno!
57'
Martinez se v hlavičkovém souboji dopustil faulu, když udeřil svého soupeře do zátylku a uviděl žlutou kartu.
57'
Opět byl uprostřed celé akce Van de Beek, ale jeho zakončení hlavou nepřineslo nic velkého, protože jí chyběla razance.
56'
APOEL se zatím v prvním poločase snad ani nepodíval k bráně soupeře a jsou pod velkým tlakem.
55'
Chvíli poté už přišla střela z kopačky hostujícího hráče, ale ta byla zblokována jen do zámezí a následuje roh Ajaxu.
54'
Opět to Amsterdam zkoušel po levé straně, ale následná přihrávka byla zblokována domácím hráčem.
52'
Opět si sběhl do vápna soupeře Van de Beek, ale jeho následný přízemní centr byl odkopnut obranou APOELU do zámezí a uvidíme rohový kop.
51'
Martinez nyní dohrál domácího hráče a dopustil se tak faulu, za který může být rád, že neuviděl žlutou kartu.
50'
Tentokrát se nedovoleným zákrokem dopustil také hostující hráč a u balónu tak je APOEL.
49'
Joaozinho přes sebe nepustil Ziyecha, ovšem ten na něj posléze spadl a domácí hráč zůstává ležet na trávníku.
48'
Van de Beek dostal skvělý pas za obranu, ovšem následně vypálil pouze vedle domácí svatyně!
47'
Bezjak poslal svého soupeře k zemi a hned na začátku zápasu uviděl žlutou kartu.
46'

Fauly: 4:8
První poločas je u svého konce a fanoušci APOELU tleskají svým miláčkům, jelikož ti hrají s Ajaxem 0:0. Hosté sice jsou lepším týmem a rozhodně dominují v držení míče, ovšem zatím se nemohou procpat k nějaké nebezpečné střele na bránu a kyperskému mužstvu se zatím skvěle daří bránit. Druhá půle tohoto zápasu bude ještě hodně zajímavá.
45+1'
45+1'
Ajax sice získal autové vhazování na polovině kyperského soupeře, ale ani nyní jsme nebyli svědky nějaké střely.
45'
Rozhodčí nastavil jednu minutu navíc.
45'
Neres se snažil procpat do vápna z pravé strany, ale ani tentokrát mu to obrana APOELU nepovolila.
44'
Centr z rohu ale letěl pouze na přední tyč, kde balón odkopl domácí hráč do bezpečí.
43'
Tentokrát se domácí ocitli pod tlakem ve svém vápně a raději odkopli míč do zámezí. Následuje rohový kop pro Ajax.
42'
Stále je to čekání na nějakou větší šanci. APOEL brání velice hluboko na své polovině a Ajax se zatím marně snaží prorazit obranou soupeře.
40'
A opět měli hosté problémy udržet míč pár metrů od vápna soupeře a nakonec o něj přišli.
39'
Al-Tamari skončil po jednom ze soubojů na lopatkách a nyní je ošetřován lékaři mimo hrací plochu.
38'
Van de Beek si fantasticky zpracoval míč na hranici vápna a z otočky zkoušel vystřelit, ovšem jeho pokus byl zblokován.
37'
Prvním hráčem domácích, který bude odměněn žlutou kartou je Gentsoglou, jenž se provinil šlapákem.
35'
Blind to nejprve zkusil z dálky, ale jeho pokus byl zblokován. Následně se snažil zakončit Tadič, ale jeho rána letěla vedle svatyně soupeře.
34'
Opět přišel pouze faul ze strany hostů ve středu hrací plochy a pomalu to vypadá, že se v první půli nedočkáme gólu.
32'
Následně přišla střela Al-Tamariho, ale ta skončila jen vedle brány. Domácí záložník s číslem 11 je zatím nejaktivnějším hráčem APOELU a pořádně zatápí obraně Ajaxu.
31'
Amsterdam nyní vytváří velké chyby ve středu hřiště a opět tak mohou jít dopředu domácí.
30'
Půl hodina hry je u svého konce a branky jsme se zatím nedočkali. Začátek patřil Ajaxu, ovšem následně si také APOEL vytvořil příležitosti ke střele, které byly nebezpečné.
29'
Ani tentokrát roh kyperského celku nepřinesl nic vážnějšího, ovšem posléze se opět dostal ke střele Mousa Al-Tamari, ale jeho zakončení skončilo vedle levé tyče.
28'
Domácí se posléze opět dostali dopředu a nakonec přišla střela Al-Tamariho, která byla zblokována do zámezí a APOEL získal opět roh.
27'
Následný centr ale nepřinesl nic vážnějšího a hostům se podařilo odvrátit balón do bezpečí.
26'
Tentokrát se APOEL dostal dopředu a získal rohový kop, o který se postará Matič.
25'
Neres se nyní ocitl pouze v ofsajdovém postavení a akce Ajaxu je tak u konce.
24'
Domácí se nyní ocitli pod tlakem u své šestnáctky, ale míč dokázali dostat do bezpečí a mohou si tak na chvíli odpočinout.
23'
Exekuce přímého kopu se ujal Al-Tamari, jehož střela ovšem letěla pouze nad bránu Ajaxu.
22'
Už třetí žlutá karta pro Ajax! Tentokrát se faulu dopustil Veltman, když přerušil rychlý protiútok domácích.
21'
Tentokrát byl roh Amsterdamu rozehrán nakrátko a následně přišel centr Ziyecha, který ale skončil v moci gólmana Belece.
20'
Centr sice letěl do vápna, ale tam jej odhlavičkoval domácí hráč. Posléze přišla střela z dálky, která byla zblokována do zámezí a následuje další roh.
19'
Ziyech převedl hru pasem na levou stranu, kde jeho kolega získal rohový kop a tohle je šance pro Ajax jít do vedení.
18'
Následně přišel Marin o míč, ovšem soupeře stáhl k zemi a je tak už druhý potrestaným hráčem Ajaxu žlutou kartou.
17'
Hosté získali autové vhazování na polovině svého soupeře, ale nikam se příliš neženou a zatím je to vyčkávání.
16'
Posléze to zkusil z dálky Tadič, ale jeho rána byla zblokována. K míči se tak dostal Lucas, který byl zfaulován Mazraouim a ten uviděl žlutou kartu.
15'
APOEL se sice snažil něco vymyslet středem hřiště, ovšem přišel o míč a dopředu tak jde Ajax.
14'
Opět je u míče Ajax ve středu hrací plochy a od úvodní minuty tak vidíme hru na jednu branku.
13'
Následný rohový kop rozehráli hosté nakrátko a posléze se dostal ke střele Tadič, ovšem jeho pokus skončil v moci brankáře Belece.
12'
Tvrdá střela Blinda z dálky nadělala problémy brankáři Belecovi, který předvedl nejistý zákrok a následuje tak rohový kop pro Ajax!
11'
Hosté se tentokrát dostali do vápna soupeře po levé straně, ale následný centr byl zblokován domácím obráncem.
10'
Ajax se sice dostal do přečíslení 3 na 1, ale Van de Beekovi se nepodařila přihrávka na Ziyecha, jelikož vše skvěle přečetl gólman Belec.
9'
Nyní se dopředu dostal APOEL, který získal rohový kop z pravé strany a to je šance skórovat, což by byl velký šok.
8'
Ziyech poslal tečovaný centr do vápna, kde se snažil zakončit Tadič, ale jeho pokus mezi střelou a přihrávkou vyrazil brankář Belec.
7'
Posléze přišel jen nepřesný nákop, který skončil v moci gólmana Belece a ten tak může uklidnit tempo hry.
6'
Jak jsme očekávali, tak od začátku zápasu je u míče pouze Ajax, který se snaží něco vymyslet, ale domácí mužstvo brání hodně hluboko na své polovině.
5'
Tentokrát balón skončil pouze v zámezí za svatyní Belece a následuje tak odkop od tohoto domácího brankáře.
4'
Už to vypadalo, že se domácí hráč dostane k míči na polovině Ajaxu, ale obrana Amsterdamského celku zasáhla a získala balón na své kopačky.
3'
Po chvíli to nizozemský celek zkusil po levé straně, ovšem přihrávka byla příliš dlouhá a skončila jen u brankáře Belece.
2'
APOEL nyní vysunul svůj presink, ale Ajax si dokázal poradit se svou rozehrávkou na polovině hrací plochy.
1'
Ajax je od úvodu u míče, ovšem následně přišel jen faul ze strany hostů, konkrétně to byl Marin.
1'

APOEL FC: Belec – Merkis, Ioannou (C), Joaozinho – Bezjak, Lucas, Gentsoglou, Matič, Mihajlovič – Al-Tamari – Pavlovič
Náhradníci: Waterman – Aloneftis, Vidigal, De Vincenti, Hallenius, Jakolis, Lafrance

AFC Ajax: Onana (C) – Mazraoui, Veltman, Martinez, Tagliafico – Marin, Van de Beek, Blind – Ziyech, Tadič, Neres
Náhradníci: Varela – Álvarez, Dest, de Wit, Huntelaar, Lang, Schuurs

Rozhodčí: Antonio Mateu Lahoz – Pau Cebrián Devís, Roberto del Palomar (vš. ESP).
AFC Ajax:

Nizozemský Ajax se v minulé sezóně sice dostal až do semifinále Ligy mistrů, ale díky koeficientu domácí ligy se jako vítěz Eredivisie kvalifikoval jen do 3. předkola. V tom narazil na řecký PAOK. První zápas na půdě soupeře skončil remízou 2:2 a do odvety v Amsterdamu bylo vše otevřené. Nakonec z toho bylo drama do poslední minuty, které zvládli domácí poměrem 3:2 a postoupili dál.
APOEL FC:

APOEL narazil ve 2. předkole na Sutjesku. V prvním utkání dokázal vyhrát na její půdě 1:0. Posléze potvrdil svou dominanci a v domácím prostředí vyhrál jasně a přesvědčivě 3:0. Ve 3. předkole narazil tento kyperský tým na Karabach. První zápas se odehrál právě na GSP Stadium, který navštívilo 9 481 diváků. Ovšem Karabach vyhrál 2:1 a odvezl si tak luxusní náskok do odvety. Druhý zápas nabídl velké drama, ve kterém nakonec vyhrál APOEL 2:0 a postoupil.
Před branami základní fáze Ligy mistrů se proti sobě utkají týmy APOEL FC a AFC Ajax. Tato mužstva se spolu utkala pouze dvakrát do v roce 2014 ve skupině Ligy mistrů, kdy se nejprve zrodila remíza 1:1 na hřišti Apoelu a posléze výhra Ajaxu 4:0. Dnes se bude bojovat na GSP Stadium, Nikósie. Tento stadion nabídne kapacitu pro 22 859 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Antonio Mateu Lahoz a jeho asistenti Pau Cebrián Devís a Roberto del Palomar (vš. ESP). Úvodní výkop je naplánován na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.