Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Dudelange : Valletta - 9. července 2019   20:00

Dudelange
Dudelange
26' Bettaieb  • 45+2' Stolz
2:2
(2:0)
Valletta
Valletta
64' Packer   • 70' Borg
Dudelange
Kips – Stumpf, Schnell (C), Delgado – Bouchouari, Stolz, Garos (76. Morren), Bougrine (65. Sinani), Pokar – Barbosa, Bettaieb (84. Pomponi).
Moutha-Sebtaoui – Sinani, Natami, Pomponi, Kirch, Morren, Dramé.
Hunter – Eakin, Anderson (NIR)
Stade Josy Barthel, Luxembourg
Valletta
Bonello – Fontanella, J. Borg, Santiago (52. Pulis), Tulimieri (62. Dimech) – Packer (83. Monticelli), S. Borg (C), Muscat – Zerafa, Nwoko, Peña.
Cini – Caruana, Monticelli, Piciollo, Dimech, Pulis, Micallef.

Statistiky zápasu:
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 3:2. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 19:24.
Utkání končí remízou 2:2, která určitě více vyhovuje La Vallettě. Domácí šli do druhé půle s vedením 2:0, které však nedokázali udržet.

Skóre utkání otevřel ve 26. minutě Abel Bettaieb a v nastavení úvodního dějství se trefil také Dominik Stolz. Další dvě – tři příležitosti pak domácím ještě pochytal brankář Bonello. Po změně stran však hosté postupně přidali. Hodně jim pomohl kontaktní zásah Douglase Packera, který se krásně trefil z přímého kopu. Hráči Dudelange poté znervózněli a v 70. minutě si nepohlídali rohový kop, po němž srovnal Jean Borg. V závěru utkání byl ještě po druhé žluté kartě vyloučen hostující Muscat, ale přesilovku už lucemburský mistr ke vstřelení vítězného gólu nevyužil.
90+6'
90+3'
Nic na tom nezměnil ani Cabral Barbosa. Ten netrefil bránu.
90+3'
Hosté náporu soupeře zatím odolávají. Vypadá to, že si maltský mistr odveze do odvety nadějnou remízu.
90+1'
Rozhodčí nastaví ještě pět minut!
89'
Rowen Muscat dostal za zákrok na Morrena žlutou kartu. Protože byla dnes již druhá, vytáhl následně rozhodčí také červený kartónek a vykazuje hostujícího fotbalistu do šaten!
88'
Delgado fauloval Peñu a standardní situaci tak měli k dispozici hosté. Pulisova rozehrávka ale nevedla k šanci na ohrožení brány.
86'
Mario Pokar zamířil z přímého kopu vedle hostující brány. Stále 2:2.
84'
Střídání v týmu La Valletta FC: ze hřiště odchází Abel Bettaieb, přichází Laurent Pomponi.
83'
Střídání v týmu La Valletta FC: ze hřiště odchází Douglas Packer, přichází Antonio Monticelli.
82'
Ani další rohový kop Sinaniho domácím nepřinesl šanci se stavem něco udělat.
81'
Rohový kop měli k dispozici i hosté. S centrem Packera si domácí defenziva věděla rady.
79'
Ani další rohový kop domácích skóre nezměnil. Valletta drží výsledek, který je pro odvetu určitě příznivý.
78'
Jeho exekuce se ujal Sinani, hosté se ubránili.
77'
Šance Dominika Stolzce, ale hosty dnes už poněkolikáté podržel brankář Bonello! Ten balón vyrazil na roh.
76'
Střídání v týmu F91 Dudelange: ze hřiště odchází Mickaël Garos, přichází Charles Morren.
73'
Douglas Packer má výtečnou kopací techniku! Jeho ránu z přímého kopu musel krotit Kips!
72'
Domácí znervózněli a začali faulovat. Nyní se provinil Stumpf.
70'
Valletta právě vstřelila branku!
Domácí se chytili do Csaplárovy pasti, neudrželi totiž poločasové vedení 2:0! Po rohovém kopu Douglase Packera se prosazuje stoper JEAN BORG – 2:2.
68'
Právě Muscat vzápětí fauloval Barbosu. Hostující hráč by si měl dávat už pozor.
67'
Za faul na Bouchouariho dostává žlutou kartu Rowen Muscat.
67'
Tohle byla opět šance pro Douglase Packera. Brazilský záložník hostí tentokrát Kipsovu bránu neohrozil.
66'
Domácí stoper Ricardo Delgado zastavil Nwoka jen za cenu žlutého faulu!
65'
Střídání v týmu F91 Dudelange: ze hřiště odchází Sabir Bougrine, přichází Danel Sinani.
64'
Hosté snižují! Z přímého kopu po faulu na Dimecha se krásně trefuje DOUGLAS PACKER a skóre vypadá pro hráče La Valletty hned veseleji.
63'
Mickaël Garos ostře fauloval právě Dimecha a dostal za to žlutou kartu.
62'
A víc už toho dnes Kevin Tulimieri nepředvede. Nahrazuje ho teprve sedmnáctiletý Shaun Dimech.
61'
Hostům nepomohla ke snížení ani standardka Tulimieriho. Obrana Dudelange jeho centr odvrací.
59'
Hostující Pulis zajel do Stumpfa. Rozehrávají domácí fotbalisté.
58'
Na druhé straně kopal roh Stolz, hosté se ubránili.
57'
Vůbec poprvé zasahoval proti přímé střele domácí brankář Kips. Ten si s pokusem Maria Fontanelly bez větších problémů poradil.
54'
V ofsajdu se ocitl ofenzivně laděný záložník domácích Stolz.
52'
Hostující trenér si přichystal první střídání. Santiaga nahrazuje Nicholas Pulis.
50'
Adel Bettaieb si dělal místo na zakončení, ale trefil pouze bránícího hráče La Valletty.
49'
Nezdá se, že by hosté po změně stran nějak přidali směrem dopředu. Útočí především lucemburský mistr.
47'
Pokar se dostal do souboje s Tulimierim, kterého fauloval.
46'
Hostující Steve Borg fauloval Barbosu a rozhodčí mu za to udělil žlutou kartu.
46'
Statistiky 1. poločasu:
Střely na bránu – 5:0
Střely mimo – 1:2
Rohové kopy – 2:5
První poločas potvrdil papírové předpoklady. Loňský účastník skupinové fáze Evropské ligy je lepším týmem a zaslouženě vede nad maltským soupeřem 2:0. Skóre utkání otevřel ve 26. minutě Abel Bettaieb a v nastavení první půle se trefil také Dominik Stolz. Další dvě – tři příležitosti pak domácím ještě pochytal brankář Bonello. Hosté odpověděli jedinou větší šancí, Douglas Packer však prostor mezi tyčemi netrefil.
45+2'
45+2'
Dudelange právě vstřelilo branku!
Domácí krátce před přestávkou navyšují svůj náskok! Střela Mohameda Bouchouariho byla zablokována, ale belgický mladík se dostal k míči znovu a předal ho DOMINIKOVI STOLZOVI, který si už věděl rady – 2:0.
45+1'
Severoirský sudí nastaví první poločas o minutu.
45'
Domácí mohli zvýšit po rohovém kopu! Na Pokarův centr si naběhl Ricardo Delgado, ale proti hlavičce domácího stopera se vytáhl Bonello!
43'
Největší šance Valletty v dosavadním průběhu zápasu! Douglas Packer ale těsně minul bránu a stav tedy zůstává 1:0 pro Dudelange.
41'
Centr Tulimieriho byl sražen na roh. Ani z něj se pak pro hosty nic většího neurodilo.
40'
Průnik hostujícího útočníka Nwoka zastavil faulem Delgado. Šance pro Malťany na ohrožení brány soupeře.
38'
Střely na bránu – 3:0
36'
Do útoku se podívali také hosté a byl z toho dokonce rohový kop. Centr Tulimieriho ale nic velkého nepřinesl.
34'
Ten zahrával právě německý záložník a do šance se dostal Cabral Barbosa, který však mířil těsně vedle brány La Valletty!
33'
Mohlo to být klidně o dva góly! Aktivní Dominik Stolz měl velmi dobrou příležitost, kterou mu zmařil brankář Bonello, jenž míč vyrazil na roh.
32'
Fontanella si opět nepohlídal svůj náběh a tak mu byl podruhé v krátké době odmáván ofsajd.
31'
Po půlhodině hry mohou být domácí poměrně spokojeni. Jsou o něco lepším týmem a dokázali se už i gólově prosadit.
29'
Peña si pomohl faulem proti Stumpfovi. Domácí budou rozehrávat ze své poloviny.
27'
Na pravém křídle přebíral míč hostující Fontanella, který byl ale v ofsajdovém postavení.
26'
Domácí se ujímají vedení! Nabídku Maria Pokara gólově zužitkoval ABEL BETTAIEB.
24'
Cabral Barbosa byl faulován Muscatem. Standardní situace pro domácí tým.
23'
V ofsajdu byl přistižen hostující Enmy Peña.
21'
Hosté zahrávali rohový kop. Míč poslal do šestnáctky Tulimieri, ale do šance se žádný z nabíhajících spoluhráčů nedostal.
19'
Cabral Barbosa se nyní dopustil útočného faulu na Muscata.
18'
Rohový kop domácích. Barbosa se ale ocitl v ofsajdu a tak z toho zase nic nebude.
16'
Domácí v zajímavé akci, ovšem pomezní zvedl praporek. Signalizoval ofsajd.
15'
Za další nedovolený zákrok dostává žlutou kartu hostující Kevin Tulimieri.
15'
Zatím vidíme hodně faulů na obou stranách. Domácí se snaží hrát aktivně a dopouštějí se jich hlavně při presinku.
12'
Tulimieri rozehrával standardní situaci. Nabíhajícímu Nwokovi byl však odpískán útočný faul.
11'
S důrazem to nyní přehnal domácí Stolz, který fauloval Muscata.
10'
Domácí jsou usazeni na své útočné polovině. Stumpfa nyní fauloval Santiago.
8'
V základní sestavě Dudelange nastoupila i letní posila Mohamed Bouchouari. Osmnáctiletý krajní obránce přišel ze slavného belgického Anderlechtu. Také nastupuje za belgický národní tým do 19 let, takže jde o fotbalistu se zajímavým potenciálem.
7'
Na druhé straně kontroval Kyrian Nwoko, který ale netrefil bránu.
4'
Další šanci měl Dominik Stolz. Možná gólové zakončení německého záložníka zablokoval obránce!
4'
První velká příležitost domácích! Tu měl francouzský útočník Abel Bettaieb, jehož skvěle vychytal brankář Bonello.
3'
Rohový kop zahrával opět Tulimieri. Domácí se dokázali ubránit.
2'
Hosté začali aktivně. Zahrávali standardní situaci, jejíž exekuce se ujal Tulimieri. Centr italského levého obránce byl sražen do zámezí a tak tu máme první roh zápasu.
1'

F91 Dudelange: Kips – Stumpf, Schnell (C), Delgado – Bouchouari, Stolz, Garos, Bougrine, Pokar – Barbosa, Bettaieb.
Náhradníci: Moutha-Sebtaoui – Sinani, Natami, Pomponi, Kirch, Morren, Dramé.

La Valletta FC: Bonello – Fontanella, J. Borg, Santiago, Tulimieri – Packer, S. Borg (C), Muscat – Zerafa, Nwoko, Peña.
Náhradníci: Cini – Caruana, Monticelli, Piciollo, Dimech, Pulis, Micallef.

Rozhodčí: Hunter – Eakin, Anderson (NIR).
F91 Dudelange:
Lucemburský fotbal jde v posledních letech výrazně nahoru, o čemž hovoří výsledky národního týmu a na klubové scéně to loni potvrdilo právě Dudelange. Tento celek se totiž jako historicky první zástupce Lucemburska probojoval z předkol až do základní skupiny Evropské ligy. V předkolech vyřadil i Legii Varšava a rumunskou Kluž. Ve skupině s Olympiakosem, Betisem a AC Milan pak hráči Dundelange získali jeden bod za domácí bezgólovou remízu se španělským soupeřem. Domácí soutěž tento tým opanoval čtyřikrát v řadě.

Kapitánem týmu je bývalý lucemburský reprezentační gólman Jonathan Joubert, kterému je už 39 let. Český fanoušek může znát gruzínského záložníka Levana Keniu, který v minulosti nastupoval za pražskou Slavii. Velkou oporou je německý středopolař Dominik Stolz, který má v týmu i krajany Yannicka Kakoka, Leona Jensena a Patricka Stumpfa. Samozřejmostí je také několik reprezentantů Lucemburska. Trenérem mužstva je od července Belgičan Emilio Ferrera.
La Valletta FC:
La Valletta FC vyhrála v minulé sezóně domácí ligu už popětadvacáté a ztrácí jediný titul na historicky nejúspěšnější celek Malty, kterým je Sliema Wanderers. V posledních letech ale právě tento celek vládne místnímu fotbalu. V evropských pohárech jsou však maltské kluby tradičně za otloukánky a výjimkou není ani La Valletta. V minulé sezóně Malťané dokázali v 1. předkole LM vyřadit albánské Kukësi, ale následně vypadli s bosenským Mostarem. V kádru najdeme několik reprezentantů Malty a také argentinské trio Juan Cruz Gill, Santiago Malano a Miguel Alba. Univerzál Enmy Peña je reprezentantem Dominikánské republiky a nejnovější posilou je Brazilec Douglas Packer.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V úterý startuje boj o Ligu mistrů, na programu je 1. předkolo. Já Vás provedu prvním duelem mezi lucemburským F91 Dudelange a maltskou La Vallettou FC. Favoritem na postup jsou domácí. Lucemburský fotbal totiž v posledních letech ušel velký kus cesty, což loni potvrdilo právě i Dudelange, které se jako první celek z této země probojovalo do skupinové fáze Evropské ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.