Reprezentační výběr Anglie vstoupil do evropského šampionátu vysokou výhrou nad Irskem, která pro něj bude povzbudivá do dalších bojů ve skupině. Na vítězství Albionu se podílelo pět různých hráček, ty si mezi sebou rozdělily góly rovnoměrně.
80+2
80+2
V samotném závěru klání Anglie zahrávala standardní situaci. Pas Douglasové našel Smithovou a ta vylepšila statistiky Turnerové, ty dnes nejsou vůbec dobré.
80+1
To mohly v nastaveném čase ještě navýšit. Centr Douglasové z rohového čtvrtkruhu však žádnou z nabíhajících Angličanek neoslovil.
80
Jenomže faulu se dopustil také Warnerová a balon tedy opět putuje na kopačky hráček Anglie, které už začínají slavit výrazné vítězství.
78
Douglasová si vyšlápla na McGovernovou a Irky tak ještě dostávají šanci na čestný úspěch.
76
Rychlý brejk zakončila McEvoyová a po její nepřesné střele provede Ramseyová odkop.
75
Defenziva irského týmu čelila rohovému kopu a ubránila ho na výbornou.
74
Střídání v týmu Irsko: ze hry odstupuje Doireann Faheyová a místo ní si zahraje Phoebe Warnerová.
71
V době, kdy do konce utkání zbývá deset minut, Anglie kontroluje pohodlný náskok a směřuje za jednoznačným vítězstvím.
68
Tolandová si ušlapala cestičku k pokutovému území, kde její ránu některá z obětavých Angličanek zblokovala.
67
Střídání v týmu Irsko: dohrála Heather Payneová a své fotbalové dovednosti předvede Orla Caseyová.
66
Douglas je hladová po dalším gólu. Tentokrát se ovšem její střela neujala. Hra bude navázána odkopem od brány.
65
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Esme Beth Morganová, přichází Olivia Smithová.
64
Anglie právě vstřelila branku!
Angličanky jsou prostě k nezastavení a dokazují to další brankou. Tu po hodině hry vstřelila NICOLE DOUGLASOVÁ, která skórovala jako pátá hráčka svého týmu. Pokud to tak půjde i nadále, uvedou se do listiny střelkyň všechny anglické reprezentantky.
62
Exekutorkou nařízené standardní situace se stala Douglasová a podle očekávání zvolila přímou střelu, jíž pozorná Turnerová zlikvidovala.
61
Doireann Faheyová (Irsko) nepřiměřeně atakovala Douglasovou a stala se první napomenutou hráčkou v utkání.
57
Avizovaná výměna v týmu Irsko: hrací plochu opustila Isibeal Atkinsonová a na její místo nastoupila Aisling Spillaneová.
56
Střídání si připravil také David Bell. Koho trenér irské reprezentace pošle do hry, zatím zůstává ve hvězdách.
54
Střídání v týmu Anglie: Lauren Hempová přenechává své místo na hrací ploše Elle Rutherfordové.
53
Ramseyová si svůj premiérový zákrok na letošním evropském šampionátu připsala o chvíli pozdějí, když zneškodnila pokus McManusové z přímého volného kopu.
50
A ta hned po svém příchodu na hřiště musela být obezřetná. Po rohovém kopu Tolandové si totiž míč našel Atkinsonovou, které nescházelo moc, aby střídající brankářku prověřila.
49
Střídání v týmu Anglie: Hannah Hamptonová dochytala, prostor tří tyčí místo ní přišla hájit Emily Ramseyová. Za stavu 4:0 si Anglie může dovolit poslat do brány náhradní gólmanku.
47
Obránkyně Irska si veškeré nabíhající soupeřky pokryly a nedovolily jim zakončit.
46
Angličanky pak neváhaly vyrazit dopředu a jejich akce skončila rohovým kopem.
45
McEvoyová si v osobním souboji s Douglasovou počínala v rozporu s pravidly.
41
Střelecký apetit ze závěru první půle si reprezentantky Anglie přinesly do druhého dějství a v jeho úvodu vedou už 4:0! Přihrávku Ngungaové přetavila v gól kapitánka týmu LAUREN HEMPOVÁ.
41
S pocitem spokojenosti odcházejí do kabin Angličanky, které vstoupí do druhého poločasu s pohodlným náskokem tří gólů. Do vedení je v deváté minutě dostala Pattinsonová a na další trefy se muselo čekat až do závěru prvního dějství, v němž se prosadily O'Donnellová a Ngungaovou.
40
38
Fotbalistky Anglie se dostávají do třígólového trháku! JESSICA NGUNGAOVÁ se teď z nahrávačky převtělila do role střelkyně, když využila nabídky Hempové.
36
Náskok Angličanek je před koncem úvodního poločasu dvougólový! Po skvělé přihrávce Ngungaové rozvlnila síť BETHANY MAY O'DONNELLOVÁ.
34
Rohový kop byl k vidění také na druhé straně. Tolandová z něj odcentrovala míč na McManusovou a ta minula cílené zařízení.
33
Míč do hry vyslala Douglasová, ale její kolegyně v pokutovém území nedokázaly nic vymyslet.
32
A Albion má možnost svůj náskok zdvojnásobit. Po sražené střele Hempové totiž bude zahrávat rohový kop.
31
Je za námi půlhodina hry. Hubený náskok stále drží Anglie, kterou v deváté minutě poslala do vedení Pattinsonová.
28
Hra je plná nedovolených zákroků. Jedním z nich se provinila také Doyleová a kombinovat tedy mohou opět Angličanky.
27
Anglie dokázala ukořistit balon a svůj výpad dotáhla až ke střele, kterou Pattinsonová nedokázala vměstnat mezi tři tyče.
25
Jen o minutu později se proti pravidlům provinily také Angličanky, když Symeová oplatila Mackeyové předchozí faul.
24
A v něm Mackeyová nepřiměřeně atakovala Pattinsonovou. Zákrok irské fotbalistky sudí vyhodnotila jako faul.
22
Hráčkám obou celků znovu činí potíže vytváření si střeleckých příležitostí. Hra zabředla doprostřed hřiště.
18
A chvíli po uvedení míče do hry reprezentantky Irska zahrozily! Konkrétně to byla Carolanová, která Hamptonovou svým pokusem pořádně vyděsila.
16
Douglasová faulem na Turnerovou donutila bulharskou rozhodčí přerušit hru.
15
Po několika minutách se k balonu dostaly Irky. Ke střele napřáhla Mackeyová, nicméně Hamptonová jí nedovolila vyrovnat.
11
Do hry ho uvedla Cookeová a její spoluhráčky se snaží vytvořit si další palebnou pozici.
10
Tolandová nedovoleně atakovala Douglasovou, takže bulharská rozhodčí přisoudila míč vedoucímu celku.
9
Angličanky se po necelých deseti minutách ujímají vedení. První gól letošního Mistrovství Evropy vstřelila POPPY PATTINSONOVÁ.
7
Už několik minut se hraje výhradně uprostřed hřiště, kde hráčky mezi sebou svádějí usilovné bitvy o míč.
4
První gólovou příležitost přinesla čtvrtá minuta a vytvořily si ji fotbalistky Anglie. Blízko k otevření skóre měla Symeová, ale gólmanka ji bravurně vychytala.
1
V úvodní minutě stihla na opačné hřiště zakončit také Douglasová, její ráně scházela větší přesnost.
1
Svou premiérovou akci Irky zakončily střeleckým pokusem. Vypracovala si ho McEvoyová, ale brankářka soupeřova týmu byla připravena.
1
Oficiality už máme za sebou. Na příbramském stadionu je tedy vše připraveno k zahájení utkání.

Irsko: Turnerová – Doyleová, McGovernová, Grierová – Payneová (K), Faheyová – Tolandová, Carolanová – McEvoyová, McManusová, Mackeyová
Náhradníci: Kellyová – O'Mahony, Spillaneová, Warnerová, Caseyová, Ziuová.
Trenér: David Bell.

Anglie: Hamptonová – Nevilleová, Cookeová, Morganová, Pattinsonová – O'Donnellová, Symeová, Rodgersová – Douglasová, Hempová (K), Ngungaová
Náhradníci: Ramseyová – Boydellová, Taylorová, Ravenscroftová, Smithová, Rutherfordová.
Trenér: John Griffiths.

Rozhodčí: Ečevaová (Bulharsko) – Diasová (Portugalsko), Akimovová (Kazachstán).
Nominace Anglie

Brankářky:
Hannah Hamptonová, Emily Ramseyová

Obrana:
Meg Boydellová, Poppy Pattinsonová, Shannon Cookeová, Esme Beth Morganová, Grace Nevilleová, Amy Rodgersová, Olivia Smithová

Záloha:
Aimee Palmerová, Miriael Taylorová, Emily Symeová, Ella Rutherfordová, Bethany May O'Donnellová

Útok:
Nicole Douglasová, Gabriella Lucie Ravenscroftová, Lauren Hempová, Jessica Ngungaová
Nominace Irska

Brankářky:
Erica Turnerová, Rachael Kellyová

Obrana:
Eabha O'Mahonyová, Lauryn Grierová, Roisin McGovernová, Sadhbh Doyleová, Doireann Faheyová

Záloha:
Tyler Tolandová, Aisling Spillaneová, Tiegan Ruddyová, Megan Mackeyová, Phoebe Warnerová, Orla Caseyová

Útok:
Alannah McEvoyová, Heather Payneová, Carla McManusová, Isibeal Carolanová, Jessica Ziuová

Cesta anglické reprezentace na ME

Anglie na své trase vstříc Mistrovství Evropy dvakrát zaváhala, přesto si postup mezi nejlepší osmičku vzít nenechala. V první části kvalifikačního cyklu anglická reprezentace rozdrtila Litvu (14:0), těsně nestačila na Slovinsko (0:1), ale pak zdolala Rusko (1:0). Ve druhé fázi porazila Polsko (2:0), předčila Německo (2:1) a remizovala s Itálií (0:0).
Cesta irské reprezentace na ME

Na evropský šampionát Irky postoupily zaslouženě, protože ovládly své skupiny v obou kvalifikačních fázích. V té první uštědřily debakl Faerským ostrovům (6:0), přehrály Bělorusko (2:0) a zvítězit dokázaly také nad Islandem (4:1). O poznání těžší pro ně byla druhá část kvalifikace. Irské fotbalistky v ní udolaly Srbsko (1:0), remizovaly se Skotskem (0:0) a těsně zvítězily nad Maďarskem (1:0).
Všem fanynkám a fanouškům ženského fotbalu přeji příjemné úterní dopoledne. Dnes začíná Mistrovství Evropy žen do 17 let, které se koná na území České republiky! Od 11 hodin mezi sebou změří síly reprezentační celky Irska a Anglie a vy jste na jejich souboj srdečně zváni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.