Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Slovensko : Dánsko - 5. září 2018   20:45

Slovensko
Slovensko
11' Nemec  • 37' Rusnák  • 79' Fogt(vl.)
3:0
(2:0)
Dánsko
Dánsko
Slovensko
Kozáčik – Hubočan, Škrtel (C) (83. Gyömbér), Šatka, Mazáň – Kucka (61. Greguš), Hrošovský – Rusnák (46. Mak), Hamšík (61. Duda), Weiss (67. Pačinda) – Nemec (46. Ďuriš)
Dánsko
Haagh – Vollesen (77. Jakobsen), Nielsen, Johansen, Bertelsen (71. Fönss) – Johansson (84. Christiansen), Bannis (46. Hunsballe) – Höybye (61. Fogt), Gaudin, Kempel (61. Sörensen) – Offenberg (C)
Bank, Larsen – Christiansen, Hansen, D. Nielsen, Skraep, Fogt, Hunsballe, Jakobsen, Jörgensen, Fönss, T. Nielsen, Sörensen, Veis

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 5:1. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 7:13.
Je dobojováno a z výhry se dnes zcela zaslouženě radují hráči Slovenska. Ti ve druhém poločase svého soupeře tlačili, ale třetí branka přišla až v 79. minutě, kdy si dal vlastní gól Fogt. Nutno ovšem dodat, že reprezentační výběr Dánska, který je složený z hráčů z nižších soutěží a futsalistů, rozhodně nedal svou kůži lacino a bojoval až do posledního hvizdu.
90+3'
90+2'
Zřejmě s poslední akcí zápasu přispěchal Ďuriš, který ale nevyzrál na Nielsena, jenž slovenského útočníka ubránil.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny dvě minuty.
90'
Dudův pas mířil na rozběhnutého Maka, jenže u balonu byl první Haagh, který balon uzmul pro sebe.
89'
Offenberg si chtěl obehrát Hubočana, ale ten potvrdil své zkušenosti a parádním obranným zákrokem dánského kapitána odzbrojil.
88'
Po centru Hrošovského se k hlavičce tlačil Mak, jenže ten v osobním souboji nestačil na Johansena, jenž uklidil míč do bezpečí.
87'
Pačinda se nyní parádně zbavil svého strážce a následně ještě vybojoval volný přímý kop pro Slovensko.
86'
Druhý ofsajd Slovenska během krátké chvíle, tentokráte se v postavení mimo hru zapomněl Pačinda.
85'
Mak napadal rozehrávku soupeře, avšak v souboji s Nielsenem si pomohl faulem, který mu byl následně i odpískán.
84'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Johansson, přichází Christiansen.
83'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Škrtel, přichází Gyömbér.
82'
V jasné šanci se zjevil Ďuriš, jenže ten se v době přihrávky Greguše nacházel v ofsajdu, což neuniklo ani pomeznímu rozhodčímu.
81'
Duda se chtěl prokličkovat středem hřiště, avšak na tři hráče Dánska si nepřišel a balon ztratil.
79'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Tak přeci jen se Slováci dočkali třetího gólu. Mak se krásně uvolnil na levé straně a poté nacentroval do vápna, kde se míč do vlastní sítě srazil ADAM FOGT.
78'
Mazáň se vydal na menší ofenzivní dobrodružství, které ale nedopadlo příliš dobře, neboť slovenský bek si ukopl míč až do zámezí.
77'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Vollesen, přichází Jakobsen.
76'
Johansen si všiml nabíhajícího si Offenberga a hned mu také adresoval svůj pas, jenže ten byl příliš dlouhý a skončil až u gólmana Kozáčika.
75'
Ten si vzal na starosti sám faulovaný Pačinda, jehož centr do vápna odhlavičkoval do bezpečí Nielsen.
74'
Pačinda byl před pokutovým územím nedovoleně atakován a Slovensko bude mít k dispozici volný přímý kop.
73'
Mak si obhodil svého strážce a poté poslal do vápna centr, který však pro sebe uzmul vyběhnuvší Haagh.
72'
Slovensko kontroluje zápas a svému soupeři téměř vůbec nepůjčuje balon. Dočkáme se ještě nějaké branky?
71'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Bertelsen, přichází Fönss.
70'
Duda hledal svým kolmým pasem nabíhajícího si Ďuriše, ovšem pas od záložníka Herthy Berlín byl příliš dlouhý.
68'
Greguš byl ve středu hřiště tvrdě atakován Johanssonem, kterému nyní hlavní sudí důrazně domlouvá a dává mu jasně najevo, že příště to bude za žlutou kartu.
67'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Weiss, přichází Pačinda.
66'
Sörensenův pas směřoval na Fogta, ale toho v hlavičkovém souboji předčil kapitán slovenského výběru Škrtel.
65'
Mak dostal dobrý pas za obranu, avšak poté se mu vůbec nepovedl centr a míč zamířil přesně do náruče brankáře Haagha.
64'
Slovensko mělo poté ještě rohový kop, avšak Dudův centr v pohodě odvrátil stoper Dánska Johansen.
63'
Duda vyslal na Haagha nepříjemnou ránu, kterou vyrazil dánský brankář pouze před sebe k nohám Ďuriše, jen ale nedokázal rozvlnit síť.
61'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Hamšík, přichází Duda.
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Kucka, přichází Greguš.
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Kempel, přichází Sörensen.
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Höybye, přichází Fogt.
60'
Weiss se po krásném pasu Kucky ocitl ve vyložené šanci, jenže brankář Dánska byl opět na svém místě a znovu podržel svůj tým.
59'
Hamšík poslal do vápna povedený centr, ale Haagh včas vyběhl a míč si ze vzduchu stáhl pro sebe.
58'
Kucka chtěl vyslat do útoku Ďuriše, ale jeho kolmý pas byl příliš dlouhý a balon skončil v náruči brankáře Haagha.
57'
Na Šatku nyní dotíral Offenberg a domácímu stoperovi nakonec nezbylo nic jiného než zapojit do kombinace brankáře Kozáčika.
56'
Hamšík nejprve ztratil balon a při snaze získat jej zpět navíc fauloval Kempela.
55'
Weiss se opět chtěl prokličkovat až do vápna, ovšem tentokrát se mu balon zamotal pod nohy, čehož využil Vollesen, jenž slovenského fotbalistu odzbrojil.
54'
Ten rozehrálo Slovensko na krátko vzdálenost a aktuálně hráči v modrých dresech okupují pokutové území svého soupeře.
53'
Hubočanova rána zpoza šestnáctky byla zblokována jedním z obránců Dánska a bude z toho rohový kop pro svěřence trenéra Kozáka.
52'
Po levé straně se snažil prosadit Mak, jenže toho uhlídal Johannson, který mu míč vypíchl skluzem.
51'
Hamšík nyní už přihrával a málem našel hlavu Ďuriše, jenže před explzeňským forvardem odkopl balon Bertelsen.
50'
Tak to byla velká šance Slovenska! Mak si zaběhl za obranu na pas Kucky a poté předložil míč zcela volnému Hamšíkovi, jenž ve stoprocentní šanci trestuhodně přestřelil.
49'
Po zisku míče šlo Dánsko do rychlého brejku, který táhl Offenberg. Ten ale s celou situaci naložil velmi špatně a hosté se nakonec ke střele vůbec nedostali.
48'
Ten sice rozehráli Slováci na krátkou vzdálenost, avšak následně stejně přišel centr Hamšíka, který odvrátil Johansen.
47'
Weiss se nasadil jesličky Vollesenovi a poté vybojoval roh roh pro svůj tým.
46'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Nemec, přichází Ďuriš.
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Rusnák, přichází Mak.
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Bannis, přichází Hunsballe.
46'
Je za námi první poločas a hráči odchází do kabin za stavu 2:0 pro Slovensko. To zatím potvrzuje roli favorita a svého soupeře přehrává ve všech ohledech. Svou převahu dokázalo zužitkovat už v jedenácté minutě, kdy se hlavou trefil Nemec. Na toho poté navázal Rusnák, jenž využil dobré přihrávky Kucky, který si připsal asistenci u obou branek.
45'
45'
Do útoku se ještě vydal Hubočan, ale jeho akci překazil dobrým obranným zákrokem Bertelsen.
44'
Svěřenci trenéra Kozáka se už nikam neženou a obránci si momentálně pouze vyměňují mezi sebou na vlastní polovině.
43'
Kucka chtěl vyslat do útoku Weisse, ale tentokrát se střednímu záložníkovi Slovensku pas nepovedl a míč skončil v zámezí.
42'
Na hrací ploše zůstal na chvíli ležet Hamšík, jelikož balon ho trefil přesně do míst, kde to pány obzvláště bolí. Po krátkém pobytu na trávníku se ale hráč Neapole zvedá a bude pokračovat.
41'
Weiss poslal do pokutového území další centr, ale tentokráte balon dokázal odvrátit Johansen.
40'
Kucka nyní už nepřihrával a tentokráte to vzal na sebe, ovšem jeho technickou střelu v pohodě vyrazil Haagh.
39'
Offenberg se chtěl prodrat středem hřiště, ovšem ukousl si až příliš velké sousto a Škrtel ho v pohodě odzbrojil.
37'
Slovensko se dostává do dvoubrankového vedení! Kucka si zaběhl za obranu Dánska na pas Weisse a poté našel na hranici vápna číhajícího ALBERTA RUSNÁKA, jenž zachoval klid a přesnou střelou překonal Haagha.
36'
Hrošovský obdržel parádní balon do vápna, jenže záložník patřící plzeňské Viktorii si neporadil se zpracováním a ke střele se vůbec nedostal.
35'
Bertelsen chtěl dlouhým pasem vyslat do útoku Offenberga, avšak jeho pas byl nepřesný a nakonec skončil za postranní čárou.
34'
A znovu skvělý Haagh! Rusnák poslal do vápna střílený centr, na který si naběhl Weiss, jenž ale opět nechal vyniknout dánského gólmana, jenž předvedl další vynikající zákrok.
33'
Po několika odrazech se míč dostal k Hrošovskému, jehož tvrdá rána z volejem ale o pořádný kus minula dánskou bránu.
32'
Weissovi se ale centr vůbec nepovedl, jelikož balon načechral přímo do rukavic brankáře Haagha.
31'
Hubočan byl na pravé straně stažen k zemi a Slovensko bude mít k dispozici standardní situaci z poměrně zajímavé pozice.
30'
Už to mohlo být o dvě branky! Weiss se prokličkoval mezi obránci a poté z hranice vápna vypálil na Haagha, který výborným zákrokem balon vyrazil.
29'
Zpoza šestnáctky se ke střele odhodlal Kempel, jehož střelu však v pohodě lapil připravený Kozáčik.
28'
Mazáň si měl hodně prostoru na levé straně, avšak ideální moment pro centr prováhal a míč mu vypíchl Vollesen.
27'
Hosté teď sice aktivně napadali rozehrávku Slovenska, ale Gaudin si v souboji s Mazáňem pomohl faulem, kterým vysvobodil obranu modrých.
26'
Na pas Hamšíka si nabíhal Kucka, jenže Haagh včas vyběhl z brány a míč uzmul pro sebe.
25'
Po zisku balonu se do dobré šance hnal Offenberg, ovšem dánský kapitán si míč špatně předkopl a jeho následné slabé zakončení se mezi tři tyče nevešlo.
24'
Výborně to nyní udělal Vollesen, který dokázal ubránit Weisse a ještě ho s míčem vytlačil na vlastní polovinu.
23'
Hamšík si teď vůbec neporozuměl s Rusnákem a po jejich neshodě uvedou Dánové míč do hry autovým vhazováním.
21'
Nabídka Johannsona mířila na zadní tyč, kam si nabíhal Johansen, ovšem před ním ještě stačil míč odhlavičkovat Mazáň.
20'
Dánové získali míč a šli do rychlého brejku. Offenberg chtěl balon předložit Bannisovi, jenže tomu míč ukopl Škrtel. Bude z toho ale roh pro seveřany.
19'
Nyní už se Weiss přes dánského beka prodral, avšak následně si příliš předkopl balon, který mu utekl až do zámezí.
18'
Weiss se pokoušel prosmýknout okolo Vollesena, ale ten byl při bránění pozorný a nepustil slovenského křídelníka dál.
17'
Bertelsen se protáhl po levé straně a poté nacentroval do šestnáctky, jenže ten opět odvrátil kapitán Slovenska Škrtel.
16'
Dlouhý aut Johanssona doletěl až do pokutového území, odkud ale balon odkopl do bezpečí dobře postavený Škrtel.
15'
Bannis nejprve vybojoval míč a poté byl ještě faulován Nemcem, takže fotbalisté v bílých dresech budou moci v klidu rozehrávat.
14'
Offenberg si zabíhal za obranu na pas Kempela, avšak kapitán Dánska si nepohlídal ofsajdové postavení, a proto byla hra přerušena.
13'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Gaudin, avšak jeho akce středem hřiště skončila nezdarem.
11'
A máme tu první branku zápasu! Po povedeném centru Kucky z pravé strany se k hlavičce na zadní tyči dostal ADAM NEMEC, jenž usměrnil balon za záda bezmocného Haagha.
11'
V úvodu zápasu je zatím velmi aktivní Weiss. Ten to nyní ale malinko přehnal s agresivitou při napadání a poté, co stáhl k zemi Vollesena, byla hra přerušena.
10'
Po menších zmatcích ve vápně Dánska se ke střele dostal Kucka, jenže jeho zakončení nemělo gólové parametry a Haagh si připsal pohodlný zákrok.
9'
Weiss si chtěl narazit s Nemce, jenže zpětná přihrávka domácího útočníka našla pouze kopačku stopera Dánů Nielsena.
8'
Gaudin vybojoval balon a následně se snažil vysunout do útoku Offenberga, ovšem tato nahrávka byla příliš dlouhá a míč skončil u gólmana Kozáčika.
7'
Po centru Hamšíka se k hlavičce prodral Škrtel, jenž však v krkolomné pozici nezamířil přesně.
6'
Kucka byl před pokutovým územím faulován a Kozákova družina měla k dispozici volný přímý kop. Ten si vzal na starosti Hamšík, jenž trefil pouze zeď, od níž se balon odrazil na roh.
5'
Gaudin si všiml nabíhajícího Offenberga a hned mu také adresoval svůj pas, avšak ten s vypětím všech sil zastavil Šatka.
4'
Rusnák chtěl přenést hru doprava na volného Weisse, ale jeho pas byl příliš dlouhý a míč nakonec doputoval až do zámezí.
3'
Hubočan se chtěl protáhnout po pravé straně, jenže okamžitě k němu přistoupili dva protihráči, a proto musel pravý bek Slovenska otočit hru zpět na Škrtela.
2'
První dlouhý nákop vyslal na útočnou polovinu Škrtel, avšak u balonu byl první Nielsen, jenž jej uklidil před Nemcem.
1'
Zazněl úvodní hvizd, zápas může začít! Úvodního výkopu se ujali hráči Slovenska, kteří dnes nastupují v modrých dresech. Jejich soupeř naopak zvolil bílou sadu.
1'

Slovensko: Kozáčik – Hubočan, Škrtel (C), Šatka, Mazáň – Kucka, Hrošovský – Rusnák, Hamšík, Weiss – Nemec
Náhradníci: Dúbravka, Šulla – Pekarík, Valjent, Gyömbér, Škriniar, Sabo, Lobotka, Greguš, Duda, Mak, Pačinda, Ďuriš

Dánsko: Haagh – Vollesen, Nielsen, Johansen, Bertelsen – Johansson, Bannis – Höybye, Gaudin, Kempel – Offenberg (C)
Náhradníci: Bank, Larsen – Christensen, Hansen, D. Nielsen, Skraep, Fogt, Hunsballe, Jakobsen, Jörgensen, Fönss, T. Nielsen, Sörensen, Veis.
Dánsko

Dánové se fotbalové veřejnosti naposledy představili na světovém šampionátu v Rusku, kde po vítězství nad Peru a remízách s Austrálií a Francií postoupili ze základní skupiny. Ve vyřazovací fázi se ale seveřané příliš dlouho neohřáli, v osmifinále totiž po boji, který vyvrcholil napínavým penaltovým rozstřelem, podlehli pozdějším finalistům z Chorvatska. Médii v posledních dnech prolétla zpráva ohledně sporů mezi dánskými fotbalisty a tamním svazem. Elitní hráči se proto rozhodli následující dva zápasy bojkotovat, proti Slovensku a Walesu tak nastoupí náhradníci a několik futsalistů.
Slovensko

Naši východní sousedé se museli v kvalifikaci světového šampionátu smířit s poměrně velkým zklamáním. Ve skupině se sice umístil za suverénní Anglií, ovšem ze všech týmu, které se umístili na druhém místě, měli nejméně bodů, a proto do play-off nepostoupili. Nyní si budou chtít napravit chuť v Lize národů, v níž narazí na českou a ukrajinskou reprezentaci. V těchto duelech chce parta vedená koučem Kozákem rozhodně uspět, a v nominaci proto nechybí zkušení hráči jako Škrtel nebo Hamšík.
Hezký středeční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům fotbalu! První reprezentační přestávka sezony 2018/2019 je tu a diváci budou moci sledovat zajímavá střetnutí v nově vzniklé Lize národů. Ještě před ní jsou ale na programu přátelská utkání a právě na jeden z nich se v tomto online přenosu zaměříme, konkrétně mezi sebou změří své síly Slovensko a Dánsko. Úvodní výkop je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.