Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 2:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:11.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které jsme se přeci jen branky dočkali. O jediný gól se postaral střídající Ben Brereton. Hráč Nottinghamu Forest dokázal pohotově reagovat a získal pro svůj tým důležité tři body. Angličané byli rozhodně nebezpečnějším týmem a jejich výhra je poměrně zaslouženým vyústěním dění na hrací ploše. Nizozemci sice měli míč často na kopačkách, ale příliš nebezpeční nebyli. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+4
90+3
Chalobah se stal obětí poměrně tvrdého zákroku, takže závěrečný hvizd se ještě o chvíli odkládá.
90+2
Centr z pravé strany si pohlídal Aaron Ramsdale a sebral míč do rukavic.
90+1
Nizozemci se v úvodní nastavené minutě k žádné zajímavé útočné akci nedostali a čas se jim tedy významně krátí.
90
Italský rozhodčí Massa se rozhodl nastavit druhý poločas o 3 minuty.
90
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Isaac Buckley-Ricketts, přichází Josh Dasilva.
89
Další povedený průnik předvedl střídající Edwards, jehož zastavil až třetí obránce soupeře.
88
Dani de Wit posílal nadýchaný oblouček před soupeřovu branku, kde ale dobře zasáhla anglická obrana.
87
Ryan Sessegnon na levé straně dostal přihrávku, našel Buckleyho-Rickettse, jenž neprostřelil Kongola.
86
Nizozemcům se nedaří dostat do tlaku a obrana v oranžovém naopak musela odvracet nepříjemný centr.
85
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Teun Koopmeiners, přichází Rodney Kongolo.
84
Anglie právě vstřelila branku!
Centr od rohového praporku byl hodně přetažený a míč doletěl na Edwardse, ten šikovně přešel přes soupeře, našel Sessegnona, který trefil jen soupeře, ale míč se odrazil k BENU BRERETONOVI, jenž dokázal najít místo v brance.
83
Další rohový kop pro Albion vybojoval Ryan Sessegnon . Uvidíme, jak si s ním Anglie poradí.
82
Jay-Roy Jornell Grot vyslal střelu z těžkého úhlu, kterou se mu nepodařilo zamířit mezi tři tyče.
82
Ben Brereton dobře udržel míč po přihrávce DaSilvy, jenže pak svému kapitánovi nedokázal vrátit míč.
81
Koopmeiners vyslal ránu z větší dálky, kterou nepříjemně tečoval Chalobah a měl štěstí, že míč letěl mimo hřiště a ne na branku.
80
Velmi nepovedený centr z levé strany předvedl Jay DaSilva. Míč z jeho kopaček vyletěl pryč z hrací plochy.
79
Chalobah lehce ztratil stabilitu, ale ještě se dokázal udržet na zemi, takže nepřipustil ztrátu míče v důležitém místě.
78
Tentokrát už musel Ramsdale zasahovat proti nepříjemné střele Dilrosuna, která mu vyskočila z náruče a anglický brankář měl štěstí, že nikdo ze soupeřů nedobíhal.
77
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Mason Mount, přichází Marcus Edwards.
76
Zajímavou střelu ze střední vzdálenosti vypustil Jay-Roy Jornell Grot. Ramsdale se pořádně protáhl, ale nakonec zasahovat nemusel.
75
Aktivní Noa Lang vybojoval faul na svou osobu, ale Nizozemci následně o míč snadno přišli.
74
Suliman neuhlídal míč v cestě do zámezí, takže Nizozemci získali roh. Zajímavý centr do vápna odhlavičkoval Edun.
73
Nizozemci mají míč na kopačkách, jenže kombinují s ním v hodně velké vzdálenosti od branky soupeře.
72
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Lucas Nmecha, přichází Ben Brereton.
71
Po nepovedeném odkopu Chalobaha získali Nizozemci rohový kop. Centr do vápna dobře odhadl Ramsdale a vyboxoval pryč před Langem.
70
Rozehrávky dalšího rohového kopu se opět ujal Mount, jenže znovu našel pouze hlavu bránícího protivníka.
69
Další zákrok musel vytáhnout brankář Bijlow proti pumelici z kopačky Buckleyho-Rickettse. Gólman míč dokázal vytěsnit.
68
Přihrávka na Masona Mounta byla příliš rychlá, takže Angličan nedokázal zachytit míč na hrací ploše.
67
Opět v akci Dujon Sterling, jenže tentokrát jeho přihrávku na spoluhráče zblokoval soupeř do autu.
66
Exekuce rohového kopu se ujal Andre Dozzell, jenže míč končí pouze v rukavicích nizozemského kapitána Bijlowa.
65
Sterling dokázal opřít míč o soupeře i v poloze na zemi, takže vybojoval rohový kop.
64
Ve druhém poločase zatím nesledujeme příliš atraktivní utkání. Nizozemci směrem vpřed zatím v podstatě nic nevymysleli.
63
Teun Koopmeiners na druhé straně také nepředvedl dobrý pas, který skončil až u Chalobaha.
62
Mount předvedl hodně nepřesnou přihrávku na hranici pokutového území soupeře, čímž zahodil další nadějně rozběhnutou akci Anglie.
61
Dujon Sterling chtěl na pravé straně najít nabíhajícího spoluháče, ale soupeř mu do přihrávky vložil nohu a odvrátil míč za postranní čáru.
60
Noa Lang se pokusil přejít přes soupeře, nicméně záměr se mu realizovat nevydařilo.
59
Do akce se dostal Isaac Buckley-Ricketts, jenže míč se od něj odrazil mimo hrací plochu.
58
Nizozemci sice získali míč, ale místo rychlého postupu vpřed akci zpomalili, takže se obrana Anglie zvládla zformovat.
57
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Che Nunnely, přichází Noa Lang.
56
V další obrovské příležitosti se ocitl Mason Mount. Sessegnon ho našel ve vápně, ale Mount tváří v tvář brankáři pouze napálil Bijlowa.
55
Nizozemci mají opět míč na svých kopačkách, leč zatím nejsou vůbec nebezpeční.
54
Dujon Sterling předvedl velmi povedený výpad po pravé straně, šikovně se uvolnil, našel Mounta, jehož zakončení však opět letělo hodně mimo.
53
Ovšem Nizozemci nic zajímavého vymyslet nedokázali, takže se míč vrací na kopačky Angličanů.
52
Míč se přesunul na kopačky fotbalistů v oranžových dresech, kterým se ale zatím nedaří dostat na útočnou polovinu.
51
Ani další míč do nizozemského pokutového území nenašel nikoho v bílém trikotu.
50
Angličané pokračují v útočné aktivitě a hledají, kudy by se dostali k zakončení.
49
Znovu v akci Mason Mount, leč ani tentokrát se mu nic závratného vymyslet nepodařilo.
48
Mason Mount hledal přihrávkou někoho z kolegů před poloodkrytou brankou, avšak tam zrovna nikdo nebyl.
47
Buckley-Ricketts dostal pěknou přihrávku na pravou stranu, odkud centroval před bránu, ale tam nikoho ze spoluhráčů nenalezl.
46
Sledujeme poměrně opatrnou úvodní minutu, ve které si Nizozemci přihrávají na vlastní polovině.
46
Máme za sebou první polovinu utkání, která začala velmi nešťastně, když se ve druhé minutě nepříjemně zranil Joël Piroe. Jeho spoluhráči následně vypadali hodně zaskočeně a hráli hlavně Angličané. Těm se podařilo vypracovat i několik nadějných střeleckých příležitostí, z nichž se jim však skórovat nepodařilo, takže jsme bohužel žádnou branku neviděli. Uvidíme, jak si oba celky povedou ve druhé půli, která by měla začít přibližně v 16:38.
45+7
45+6
Anglie v závěru poločasu kombinuje s míčem u kopaček, ale momentálně poměrně daleko od soupeřovy branky.
45+5
Dalším nedovoleným zákrokem se prezentoval Jurich Carolina. Obětí jeho zákroku se stal Isaac Buckley-Ricketts.
45+4
Sessegnon centrem z levé strany našel Buckleyho-Rickettse, jehož hlavičku dokázal vytěsnit Justin Bijlow.
45+4
Mason Mount opět nepředvedl příliš povedený centr, kterým našel pouze jednoho z prvních bránících Nizozemců.
45+3
De Wit si podle rozhodčího počínal nedovoleně v osobním souboji s Nmechou.
45+2
Pozorný Navajo Bakboord zvládl svou roli a Masona Mounta nepustil vpřed.
45+1
Sessegnon měl na levé straně zablokovanou cestu vpřed, tak raději zvolil nahrávku na DaSilvu do středu hřiště.
45
Nad rámec základní hrací doby prvního poločasu se nastaví 7 minut. Je to způsobeno dlouhým ošetřováním zraněného Nizozemce Piroeho a chvilkou zdržení při ošetřování italského sudího.
44
Ferdi Kadioglu hledal svým centrem nabíhajícího de Wita, ale toho míč o kousek přeletěl a zamířil mimo hrací plochu.
43
Do útoku se po delší přestávce dostali také Nizozemci, ale defenziva Anglie se dokázala dobře zformovat.
42
Nizozemská obrana se opět dostala pod tlak, ale Sessegnon míč vybojovat nedokázal.
40
Defenziva Nizozemska je pod tlakem, což jí nedělá příliš dobře. Zatím to vypadá jako dobře zvolená taktika od trenéra Anglie.
39
Dobře napadající Ryan Sessegnon dostal pod tlak brankáře Bijlowa, který následně poslal nepříliš povedený centr.
38
Davide Masa zřejmě bude schopen pokračovat v řízení dnešního utkání a již dává pokyn ke hře.
37
Na hrací ploše došlo k nezaviněnému střetu mezi Koopmeinersem a sudím Massou. Italský rozhodčí se nechává ošetřit.
36
Nepřesná rozehrávka Angličanů ve středu hrací plochy skončila v zámezí, takže mohou vhazovat Nizozemci.
35
Jurich Carolina raději odkopl míč do autu před pronikajícím Dujonem Sterlingem.
34
Tayo Edun se vypravil do útoku a při pokusu o kličku ho poslal k zemi Dani de Wit. Následný Mountův centr moc povedený nebyl.
33
Tentokrát zůstal na hrací ploše v nefotbalové pozici Isaac Buckley-Ricketts, avšak o nic vážného nepůjde.
32
Mason Mount si v souboji dvou hráčů s číslem deset na zádech pomohl nedovoleným způsobem a Ferdi Kadioglu zůstal chvíli na trávníku.
31
V posledních okamžicích míč poměrně často střídá majitele a hraje se daleko od obou branek.
30
Ferdi Kadioglu se pokusil přejít přes soupeře, což se mu nevydařilo, takže míč se přesouvá na kopačky Angličanů.
28
Jay DaSilva nedokázal nasměrovat přihrávku na nabíhajícího Sessegnona. Míč tak snadno získali Nizozemci.
27
Lukas Nmecha si vzal příliš velké sousto a přes soupeře nepřešel při naivním pokusu o kličku.
26
Angličané zakládají novou útočnou akci kombinací na vlastní obranné polovině.
25
Opět v akci Ryan Sessegnon, který dostal přihrávku na levou stranu a následně trefil tyčku, jenže vzrušení je zbytečné, protože se mává ofsajd.
24
Po perfektní přihrávce za obranu se v gólové příležitosti ocitl Ryan Sessegnon, jenže nedokázal překonat dobře vyběhnutého Bijlowa!
23
S centrem do šetnáctky si však obrana Nizozemska dokázala snadno poradit a odvrátila do bezpečí.
22
Faulu se na druhé straně dopustil Teun Koopmeiners, takže uvidíme standardní situaci v podání Anglie.
21
Javairo Dilrosun se dral k šestnáctce soupeře, kde ho poslal k zemi Andre Dozzell. Volný přímý kop rozehrál Koopmeiners, ale míč napálil pouze do zdi.
20
Nizozemci pomalu přebírají iniciativu na své kopačky a hledají prostor k Ramsdaleově brance.
19
Edun fauloval Jornella Grota, takže Nizozemsko mělo volný přímý kop, jenže Koopmeinersův centr našel pouze hlavu bránícího soupeře.
18
Míče se ujali nizozemští reprezentanti, kteří však zatím kombinují v uctivé vzdálenosti od soupeřovy branky.
17
Mason Mount rozehrál rohový kop, po němž však mladí Angličané nic zajímavého nevymysleli.
16
Po zaváhání nizozemské defenzivy dostal přihrávku od Mounta Lukas Nmecha, ale v dobré pozici zamířil pouze vedle!
15
Nepovedené zpracování Javaira Dilrosuna znamenalo výbornou šanci získat míč pro obránce Anglie, který nabídnuté příležitosti využil.
14
Isaac Buckley-Ricketts tančil nad míčem na pravé straně, ale přes soupeře se neprosadil, takže míč poslal dozadu na spoluhráče.
13
Zatím hrají spíše Angličané. Nizozemci jsou zřejmě otřeseni ztrátou spoluhráče, který se zranil již ve druhé minutě.
12
První zajímavější příležitost si na své konto připisuje Mason Mount, který dostal přihrávku před poloodkrytou branku, ale trefil pouze hráče před sebou.
10
Po další anglické ofenzivní akci se míč dostal pouze k brankáři Bijlowovi, který raději míč sbírá do rukavic.
9
Po levé straně unikl Ryan Sessegnon, jenže jeho ostrý centr nedokázal zasáhnout Buckley-Ricketts.
8
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Joël Piroe, přichází Jay-Roy Jornell Grot.
7
Nizozemský trenér Stekelenburg mezitím připravuje střídání. Piroe, autor hattricku v úvodním utkání s Německem, je odnášen na nosítkách.
5
Lékaři pokračují ve své práci, zatímco hráči přijímají pokyny od trenérů. Stále nemůžeme pokračovat ve hře.
4
Stále probíhá ošetřování nizozemského hráče, který skutečně nebude moci po souboji se Sulimanem pokračovat.
3
Nizozemský kanonýr potřebuje lékařské ošetření přímo na hrací ploše. Sice se hýbá, ale s jeho pokračováním v utkání to zatím nevypadá vůbec dobře.
2
Na hrací ploše zůstává v hodně nepříjemné pozici Joël Piroe, který zůstal bezvládně ležet po osobním souboji s jedním z Angličanů.
1
Angličané v úvodní minutě kombinují téměř výlučně na vlastní polovině hřiště.
1
Italský sudí Davide Massa přivádí oba celky na hrací plochu. Za malý okamžik si vyslechneme hymny Nizozemska a Anglie.
V hlavním městě Gruzie právě teď vydatně prší, takže uvidíme, jak nepřízeň počasí ovlivní dnešní duel.

Anglie: Ramsdale – D. Sterling, Suliman, T. Chalobah, Jay Dasilva (C) – Mount, Edun, Dozzell – Buckley-Ricketts, Nmecha, Sessegnon.
Náhradníci: Trott – Brereton, Josh Dasilva, Edwards, James, Johnson, Maddox.

Nizozemsko: Bijlow (C) – Bakboord, Dekker, Obispo, Carolina – de Wit, Kadioglu, Koopmeiners – Nunnely, Piroe, Dilrosun.
Náhradníci: Paes – Zwartjens, R. Kongolo, Jornell Grot, Kemper, Lonwijk, Lang.

Rozhodčí: Davide Massa (Itálie) – Thibaud Nijssen (Belgie), Denis Rexha (Albánie).
Nizozemsko

Nizozemsko na evropský šampionát postoupilo suverénním soubojem. V základní skupině, v níž si postupně poradilo s Rumunskem, San Marinem a Rumunskem, doslova dominovalo a do nadstavbové části postoupilo z prvního místa. I zde si svěřenci kouče Stekelenburga počínali velmi dobře, když zvládli dva velmi obtížné zápasy s Finskem a Ukrajinou. Jedinou ztrátu při cestě na závěrečný turnaj Nizozemci zaznamenali až v úplně posledním utkání po bezbrankové remíze proti houževnatým Řekům.

Na úvod mistrovství čekal celek ze země tulipánů těžký soupeř v podobě Německa. První poločas tohoto klání branku nenabídl, po návratu ze šaten se však rozjely gólové hody. Do vedení se dvě minuty po začátku druhé půle dostali Němci, poté už ale skórovalo pouze Nizozemsko. Hattrickem se blýskl během půlhodinky se blýskl Joël Piroe, jenž se tak usadil na špici tabulky střelců, na konečných 4:1 pak v nastaveném čase zvýšil Jay-Roy Jornell Grot.
Anglie

Ani Angličané se při cestě na závěrečný turnaj této věkové kategorie příliš nezapotili. V základní skupině 6 po shodném výsledku 2:0 přemohli Lucembursko a Řecko, jedinou porážku pak zaznamenali v derby s Walesem, kterému po parádní přestřelce podlehli 2:3. Nadstavbová část už se nesla v duchu dominance mladíků Albionu. Proti Bělorusku a Norsku si svěřenci lodivoda Downinga z chutí zastříleli, oběma soupeřům totiž vstřelili pět branek, silné Španělsko porazili 3:0.

V úvodním klání evropského mistrovství, které se tento rok koná v Gruzii, změřila Anglie své síly s Bulharskem, jasným outsiderem skupiny B. Příliš atraktivní fotbal se nehrál, šancí bylo k vidění poskrovnu. The Three Lions parádně zvládli vstup do zápasu, když se už v první minutě prosadil Mason Mount. Druhý gól a zároveň pojistku na tříbodovém zisku v úvodu druhé půle přidal teprve sedmnáctiletý Ryan Sessegnon, útočník Fulhamu, o kterého je už toto léto velký zájem mezi předními anglickými kluby.
Příjemné odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní mládežnické kopané! Základní skupina B v rámci evropského šampionátu do devatenácti let má dnes na programu další dva zápasy, my se v tomto online přenosu společně zaměříme na souboj Anglie s Nizozemskem. Úvodní výkop je naplánován na 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.