Pro dnešek je to ode mě vše. Od komentování zápasu mezi Francií a Anglií se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner. Příjemný zbytek večera a úspěšný vstup do nového týdne. Na shledanou.
FRANCIE 1 - 1 ANGLIE STATISTIKY Góly: 1 - 1 Střely celkem: 21 - 5 Střely na bránu: 7 - 1 Zablokované střely: 12 - 2 Přesnost střel: 78% - 33% Držení míče: 65% - 35% Ofsajdy: 0 - 5 Rohové kopy: 11 - 4
Oba soupeři si tak připsali do tabulky skupiny D jeden bod a jejich šance na postup jsou naprosto vyrovnané. Francie bude nyní čekat s Anglií na výsledek večerního duelu, ve kterém se představí domácí Ukrajina proti Švédsku.
Úvodní duel skupiny D mezi Francií a Anglií je ukonce. Vše podstatné se odehrálo v prvním poločase. Po půlhodině hry poslal Anglii do vedení Joleon Lescott, když využil skvělého centru Gerrarda a přesnou hlavičkou uklidil míč do sítě. Radost Angličanům ale příliš dlouho nevydržela, za devět minut dokázal vyrovnat parádní přízemní střelou přesně k levé tyči Samir Nasri. Konečný výsledek tedy zní. Francie - Anglie 1:1.
90+3
Karim Benzema mohl rozhodnout. Joe Hart viděl jeho přízemní střelu na poslední chvíli, ale přesto ji dokázal skvělým zákrokem vyrazit.
90+2
Francie u míče.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny ještě 3 minuty.
90
Anglie využila i poslední střídání. Theo Walcott nahradil Dannyho Welbecka.
89
Gerrard rozehrál rohový kop, po kterém se dostal k hlavičce Lescott. Jeho pokus byl ale tentokrát nepřesný.
88
Do hry se chystá také Theo Walcott.
87
Střídající Ben Arfa se dopustil faulu a Anglie mohla v klidu rozehrávat.
86
Zatím to vypadá, že dnešní zápas vítěze nepřinese, i když aktivnější jsou v posledních minutách hráči Francie.
85
Benzema vyslal na Hartovu bránu technickou střelu, kterou srazil nad Gerrard.
84
Marvin Martin nahradil hned vzápětí Florenta Maloudu.
84
Laurent Blanc připravil dvojité střídání. Hatem Ben Arfa nahradil nejprve Cabaye.
83
Gerrard vyslal dopředu pohotovou hlavičkou Defoea, který o míč ale následně přišel.
82
Následný rohový kop už Francouzi nevyužili.
81
Francie se dostala po rohovém kopu a odraženém míči ke střele, kterou srazil těsně vedle Glen Johnson.
80
Francie vybojovala rohový kop.
79
Glen Johnson fauloval Ribéryho, který se zvedal ze země hodně těžce.
78
Hned vzápětí přišlo další střídání. Jordan Henderson přišel na místo Scotta Parkera.
77
Roy Hodgson sáhl k prvnímu střídání. Jermain Defoe nahradil Oxlade-Chamberlaina.
76
Milner zůstal ležet na hrací ploše po souboji s Patricem Evrou.
75
Ribéry předvedl skvělou individuální akci a donutil Harta po dlouhé době k předvedení ostrého zákroku.
74
Benzema se dostával do velmi slibné příležitosti, včas ho ale zakřižoval Glen Johnson.
74
Do hry už je připraven nastoupit vysvlečený Jermain Defoe.
73
Francouzi opět nepředvedli nic kloudného a Anglie se ubránila. Oxlade-Chamberlain byl navíc ve středu hřiště faulován.
72
71
Ashley Young fauloval bez míče Karima Benzemu a za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.
70
Malouda se vzápětí dostal k další střele, kterou zablokoval opět Parker.
69
Florent Malouda napřáhl ke tvrdé střele, do které se obětavě položil Scott Parker.
68
Útok Albionu zastavil ofsajd, i když tentokrát zřejmě nebyl.
67
No, že bychom sledovali ve druhém poločase nějaký zvlášť atraktivní zápas, to se říci nedá.
66
Glen Johnson si udělal prostor na střelu kličkou do středu hřiště, jeho následný pokus byl ale hodně nepřesný a skončil vysoko nad.
65
Benzema vypálil bez přípravy, jeho přízemní pokus ale směřoval pouze doprostřed brány, kde byl připravený Joe Hart.
64
DRŽENÍ MÍČE: Francie 56% - Anglie 44%
63
Následný roh rozehrál opět Gerrard, ani tentokrát se ale Angličané k zakončení nedostali a navíc jim byl odpískán útočný faul.
62
Ribéry už zase čile běhá a bude v pořádku. Anglie mezitím vybojovala rohový kop.
61
Na zemi zůstal ležet Ribéry a hra byla po několika vteřinách přerušena.
60
Milner přihrál efektní patičkou na Johnsona a Albion zůstal u míče.
59
Debuchy předvedl skvělou kličku, Lescott ho ale následně odzbrojil.
58
Glen Johnson se dopustil faulu a Les Bleus se k míči vrátili.
57
Francie vhazovala aut, po němž míč okamžitě ztratila.
56
Samir Nasri si upravil kopačku mezitím, co byla hra přerušena.
55
Evrovu zpětnou přihrávku odvrátil na rohový kop Gerrard. Francouzi zvolili rozehrávku na krátko, k zakončení se ale nedostali.
54
Útočnou snahu Anglie zastavil ofsajd, v němž se ocitl Ashley Young.
53
Svěřenci Roy Hodgsona se ale k zakončení nedostali a ani neuspěli s voláním po penaltě.
52
Angličané drží míč.
51
Oxlade-Chamberlain byl faulován a Anglie zahrávala standardní situaci, kterou rozehrál Steven Gerrard, Glen Johnson ale nedokázal jeho pas zpracovat.
50
Steven Gerrard rozehrál rohový kop, který skončil v náruči připraveného Llorise.
49
Po nepřesné finální přihrávce Samira Nasriho se Anglie ubránila.
48
Francie znovu u míče.
47
Francie podnikla první útočnou akci, Angličané se však ubránili.
46
Nicola Rizzoli foukl do píšťalky a zahájil druhý poločas, o jehož výkop se postarali hráči Francie.
46
Vítejte zpět v Donbass Aréně, kde za pár okamžiků začne druhý poločas zápasu mezi Francií a Anglií. Skóre je po prvním poločase nerozhodné 1:1.
Francie - Anglie 1:1. Statistiky po prvním poločase: Střely celkem: 10 - 2, střely na bránu: 4 - 1, zablokované střely: 4 - 0, přesnost střel: 67% - 50%, držení míče: 61% - 39%, ofsajdy 0 - 3, rohové kopy: 5 - 0.
První poločas nabídl poměrně pohledný fotbal z obou stran. O úvodní gól zápasu se postaral přesně po půlhodině hry Joleon Lescott, který uklidil do brány přesnou hlavičkou parádní centr Gerrarda. Na gól Anglie však dokázal za 9 minut odpovědět krásnou přízemní střelou Samir Nasri. V Donbass Aréně tak hraje po prvním poločase Francie s Anglií nerozhodně 1:1.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
45
Vzápětí se dostal k nebezpečné střele Benzema, jehož střela byla také sražena na rohový kop. Ani tentokrát ho ale Francouzi nevyužili.
45
Ke střele se nakonec odhodlal Cabaye, po jehož sraženém pokusu následoval rohový kop. Francie ho však nevyužila.
44
Hráči Francie kombinují na své útočné polovině.
43
... ten rozehrál znovu Samir Nasri, jeho centr ale odvrátil do bezpečí pozorný Parker.
42
Ribéry vybojoval rohový kop...
41
Francie si ale vyrovnaní zasloužila. Během posledních minut měla tři velké šance a jednu z nich dokázala k radosti Laurenta Blanca proměnit.
40
Pět minut před koncem prvního poločasu je srovnáno. Francie hraje s Anglií po 40 minutách nerozhodně 1:1.
39
Francie právě vstřelila branku! SAMIR NASRI 1:1!! Záložník Manchesteru City napřáhl zpoza šestnáctky k nádherné přízemní střele, která zapadla přesně k levé tyči. Hart se snažil, ale na jeho přesně umístěný pokus nedosáhl.
38
37
Útok anglické reprezentace skončil nezdarem a Lloris mohl v klidu rozehrát.
36
Francie nyní měla obrovskou šanci na to srovnat skóre zápasu.
35
Diarra měl po standardní situaci dvě obrovské šance. Jeho první hlavičkový pokus vyrazil fantastickým zákrokem Hart a ten druhý po Ribéryho přihrávce skončil těsně vedle levé tyče!
34
Oxlade-Chamberlain sestřelil u postranní čáry Debuchyho a vysloužil si žlutou kartu. První v zápase.
33
Ribéryho zastavil skvělým a čistým obranným zákrokem Lescott.
32
U postranní čáry se začal rozcvičovat Theo Walcott.
31
Lescott vstřelil v uplynulém ročníku Premier League po standardních situacích dva góly a nyní znovu ukázal, že je při nich velmi platný.
30
Anglie právě vstřelila branku! JOLEON LESCOTT 1:0!! Steven Gerrard rozehrál standardní situaci a nádherným centrem našel na zadní tyči Joleona Lescotta, který poslal Anglii přesnou hlavičkou do vedení.
29
Po faulu Patrice Evry vybojovala anglická reprezentace standardní situaci.
28
Debuchyho sražený pokus či centr skončil u připraveného Harta.
27
Omlouvám se. Nebyl to druhý anglický ofsajd, ale již třetí.
26
Akci anglické reprezentace zastavil podruhé v zápase ofsajd.
25
Francie na své útočné polovině, tedy alespoň na chvíli. Anglie se ubránila.
24
Nasri poslal na zadní tyč centr, kterým hledal Ribéryho. Toho ale pohlídal Ashley Cole.
23
Welbeck už je na nohou a podle všeho bude v zápase pokračovat.
22
Danny Welbeck zůstává sedět na hrací ploše a musí být ošetřován.
21
Diarra fauloval ve středu hřiště Younga.
20
Anglie u míče.
19
Glen Johnson se dostal do souboje s Ribérym a nakonec si pomohl s Hartem.
18
Oxlade-Chamberlain vysunul dopředu Ashleyho Younga, jejich kombinaci však zastavil odmávaný a odpískaný ofsajd.
17
Před Welbeckem uklidil míč razantním odkopem Rami.
16
Na druhé straně odpověděl střelou Karim Benzema, s jehož pokusem si Hart poradil.
15
Ashley Young vysunul za obranu nádhernou kolmicí Jamese Milnera, který následně udělal vyběhnutému Llorisovi kličku a poté vypálil mimo!
14
Anglie znovu u míče.
13
Anglie mohla přejít do rychlého protiútoku, Ashleyho Younga ale odzbrojil Patrice Evra, i když, zřejmě s faulem. Hra však pokračovala bez přerušení dál.
12
Nutno říci, že Joe Hart střelu francouzského záložníka kontroloval a moc dobře věděl, že skončí mimo.
11
Samir Nasri napřáhl k nebezpečné přízemní střele, která jen těsně míjela levou tyč Hartovi brány.
11
Druhý rohový kop Francie proklouzl Hartovi mezi rukama, naštěstí pro něj ho zastoupil jeden z obránců, který míč odvrátil razantním odkopem do bezpečí.
10
Cabaye roztáhl hru doleva na rozběhnutého Ribéryho, který vybojoval rohový kop.
9
Od úvodu zápasu lze očekávat opatrný průběh, ani jeden z týmů nechce udělat zbytečnou chybu.
8
Francie zahrávala první standardní situaci, po které se ale k výraznějšímu ohrožení Hartovi brány nedostala.
7
Debuchy se snažil proniknout po pravé straně, kde mu vystavil stopku včasným skluzem Ashley Cole.
6
Následný rohový kop Samira Nasriho odvrátil do bezpečí Danny Welbeck.
5
Nasri našel v šestnáctce krásným obloučkem Benzemu, před nímž odvrátil míč na rohový kop John Terry.
4
3
Oxlade-Chamberlain se pokusil dravě proniknout do šestnáctky Francie, kde byl ale zdvojen a následně odzbrojen.
2
První útočnou akci Anglie zastavila nepřesná rozehrávka.
1
Výkop zápasu obstarala Anglie hrající v bílé sadě dresů. Francie nastoupila v tradiční modré kombinaci.
1
Vše už je připraveno a po odpočítání místního hlasatele bude moci zápas začít.
Národní hymny obou reprezentací jsou za námi a zápas bude moci za malou chvíli začít. V ukrajinském městě Doněcku je slunečné počasí, 30 °C. Hlavním rozhodčím duelu je Nicalo Rizzoli z Itálie, kterému asistují na čarách krajané Renato Faverani a Andrea Stefani. Čtvrtým rozhodčím je Pavel Královec z České republiky.
Jako první zazní hymna Anglie a poté ta Francie.
Oba týmy právě vycházejí na hrací plochu a až se na ni všichni sejdou, budou následovat národní hymny.
Aktéři dnešního zápasu jsou již připraveni v tunelu Dunbass Arény a za malou chvíli vystoupí na hrací plochu.
Anglie bude hrát stejně jako Francie na jediného útočníka. Na hrotu Tří lvů bude operovat osamocený Danny Welbeck, kterého by měl doplňovat zezadu Danny Welbeck.
Trenér Anglie Roy Hodgson se musel smířit se ztrátou klíčových hráčů. Během přípravných zápasů postupně odpadli Gareth Barry, Gary Cahill a naposledy Frank Lampard. Všichni tři hráči neodcestovali na Euro 2012 kvůli zranění. V sestavě Albionu se dnes nepředstaví ani Wayne Rooney. Útočník Manchesteru United však nemá žádné zdravotní problémy a dnes chybí kvůli karetnímu trestu.
Při pohledu na sestavu Francie můžeme vidět, že Laurent Blanc skutečně nechal odpočívat zraněného Yann M'Vilu a Blais Matuidiho. Francie bude hrát s jediným útočníkem na hrotu, kterým bude Karim Benzema. Útočník Realu Madrid má za sebou slušnou sezónu, v dresu Bílého baletu nastřílel 21 ligových branek.
Úvodní sestavy: Francie: Lloris - Debuchy, Rami, Mexés, Evra - Nasri, Cabaye, Diarra, Malouda, Ribéry - Benzema (rozestavení 4-5-1). Trenér Laurent Blanc. Anglie: Hart - Johnson, Terry, Lescott, Cole - Milner, Gerrard, Parker, Oxlade-Chamberlain - Young - Welbeck (rozestavení 4-4-1-1). Trenér Roy Hodgson Rozhodčí: Nicola Rizzoli - Renato Faverani, Andrea Stefani (všichni Itálie), Čtvrtý rozhodčí: Pavel Královec (Česká republika) .
Jeho protějšek Laurent Blanc očekává, že Anglie bude hrát zezadu se zabezpečnou obranou a dodal: „Doufám, že zápas vyhraje tým, který bude více fotbalový, ale vždy to tak, jak to ve fotbale chodí, není.“ Trenér Francie dále naznačil, že se v základní jedenáctce neobjeví kvůli zranění Yann M'Vila a Blais Matuidi, kteří začnou v Donbass Aréně s největší pravděpodobností na lavičce.
Již den před zápasem proběhly v odpoledních hodinách tiskové konference. Roy Hodgson na té anglické prohlásil, že se těší na „obrovskou příležitost“, během které bude Anglie čelit tváří v tvář Francii. Trenér Albionu, kterým byl jmenován 1. května, má dále pocit, že pokud jeho svěřenci zápas zvládnou, „bude to pro ně snažší a budou si moci dát nohy pod stůl“.
Angličanům se proti Francii příliš nedaří, ze šesti vzájemným duelů vyhráli pouze ten úvodní. Les Bleus, jak se Francii přezdívá, drží v posledních pěti zápasech svou neporazitlenost, která trvá od roku 1997 již několik let.
Francie se dnes představí proti Anglii v Donbass Aréně, se kterou má velmi dobré zkušenosti. V roce 2011 se zde představila během mezinárodního přátelského zápasu proti domácí Ukrajině, v němž zvítězila 4:1. K výhře francouzské reprezentace přispěli po jedné brance Kevin Gameiro a Younes Kaboul a dvěma přesnými zásahy Marvin Martin.
Historie se opakuje. Francie vstoupí do evropského šampionátu znovu proti Anglii. Oba týmy se potkaly v úvodním duelu na Euro 2004, Zinedine Zidane tehdy vstřelil během nastavení dva góly, kterými odpověděl na úvodní gól Franka Lamparda a postaral se o vítězství Francie 2:1.
Příjemné pondělní odpoledne. Vítejte u sledování úvodního zápasu skupiny D na Euro 2012, v Donbass Aréně se střetne Anglie s Francií. Duelem Vás bude provázet dnešní komentátor Tomáš Reiner.
Oba národy mezi sebou odehrály 28 oficiálních utkání. Francie zaznamenala 8 výher, zatímco Anglie hned dvojnásobek - 16, a zbylé čtyři zápasy skončily remízou. Soutěžní zápasy mezi Francií a Anglií byly mnohem vyrovnanější. Oba celky vyhrály ze šesti vzájemných soutěžních duelů dvakrát a dva zápasy skončily nerozhodně.
Představení reprezentací - Anglie: Anglický národní fotbalový tým reprezentuje Anglii na mezinárodní scéně a řídí se anglickou fotbalovou asociací FA. Anglie je také známá pod názvem Albion nebo Tři lvi. Anglická reprezentace je společně se skotskou nejstarší na světě. V roce 1872 spolu tyto reprezentace odehrály vůbec první reprezentační zápas. Svůj největší úspěch zaznamenala Anglie na domácím mistrovství světa v roce 1966, kdy dokázala ve finále porazit po prodloužení 4:2 Německo a Wembley se radovala s domácími fanoušky ze zisku zlata. Hattrickem se tehdy blýskl Geoff Hurst, který se postaral v nastavení o dva góly a tím i vítězství Anglie. Angličané dokázali navázat na tento obrovský úspěch o dva roky později na Euro 1968 v Itálii, odkud si odvezli bronz. Poté však přišla dlouhá odmlka a Albion dal o sobě znovu vědět až na mistrovství Evropy 1996. V tomto roce získali Angličané svůj druhý bronz a shodou okolností to bylo na domácím evropském šampionátu v Anglii. Tři lvi vybojovali dvě medaile z celkového počtu tří na domácí půdě.
Představení reprezentací – Francie: Francouzský národní fotbalový tým reprezentuje Francii na mezinárodních fotbalových akcích, jako je mistrovství světa nebo Evropy. Francie patří mezi nejúspěšnější týmy v historii a společně s Argentinou je jediná, která vyhrála všechny tři nejvýznamnější světové turnaje - mistrovství světa, konfederační pohár a olympijské hry. Mimo to vyhrála dvakrát mistrovství Evropy. Největšího úspěchu dosáhla Francie v roce 1998, kdy se představila na domácím mistrovstvím světa ve Francii a jako pořadalská země ho dokázala také vyhrát. Finále se hrálo na stadionu Stade de France v Saint-Denis, kde se proti sobě postavily týmy Francie a Brazílie. Les Bleus tehdy zvítězili s přehledem 3:0, když se v prvním poločase prosadil dvakrát Zinedine Zidane a zlatou tečku za francouzským úspěchem udělal v nastavení Petit. V dresu francouzské reprezentace zářily kromě Zidana i další velké fotbalové hvězdy: Emmanuel Petit, Laurent Blanc (současný trenér Francie), Didier Deschamps (trenér Olympique Marseille), Marcel Dasailly, Patrick Vieira, Robert Pires a Thierry Henry (bývalí hráči Arsenalu), dále brankář Fabien Barthez nebo David Trezeguet.
Představení stadionu – Donbass Arena: Francie se střetne s Anglií na stadionu s názvem Donbass Arena, který se nachází v centru ukrajinského města Doněcku, v Lenin Comsomol parku. Stadion, který má kapacitu 52,518 diváků, je domovem tamního klubu Šachtar Doněck a nyní hostí zápasy základní skupiny D na Euro 2012. Název stadionu představuje zkrácený název doněckého povodí - historického, ekonomického a kulturního regionu na východní Ukrajině.
Na Euro 2012 čeká na otevření poslední skupina, a to skupina D, v jejímž úvodním duelu se představí Francie s Anglií.Pro oba týmy to je velmi důležitý zápas a oba budou chtít vyhrát. Expert Eurosportu Arsene Wenger předpokládá, že si vítěz duelu zajistí postup, zatímco druhý tým to už bude mít hodně těžké. Kromě Anglie s Francií bude bojovat o postup do vyřazovací části také Švédsko a Ukrajina.