Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou.
Zákroky brankáře: Rui Patrício – 0
Zákroky brankáře: Danijel Subašič – 1
Dnešní utkání je za námi. Portugalsko nakonec dokázali zvítězit 0:1 a to když se ve 117. minutě trefil Quaresma! Chorvaté dnes neodehráli špatný zápas, nakonec se však s letošním Eurem loučí. Dnešní zápas byl od začátku zápasu velmi vyrovnaný, první střelu na branku jsme viděli cca až ve 114. minutě! Portugalci to dnes i se štěstím zvládli a nakonec tedy zvítězili 0:1. Ve čtvrtfinále se utkají s Polskem.

Držení míče: 58% – 42%
Střely celkem: 15 – 5
Střely na branku: 0 – 2
120+3
120+2
Vida měl na kopačce vyrovnávající gól! Jeho střelecký pokus uvnitř vápna soupeře však skončil těsně vedle levé tyče Patríciovi branky!
120+2
Chorvaté jsou usazeni s míčem na polovině soupeře.
120+1
Rozhodčí nastavuje ještě 2 minuty!
120
Chorvaté střídají. Ze hřiště odchází Vedran Čorluka a místo něj nastupuje Andrej Kramarič.
120
Tento rohový kop nenadělal Portugalcům větší potíže.
120
Chorvaté budou zahrávat rohový kop.
119
Chorvaté se ještě snaží o vyrovnání, nezbývá jim však už mnoho času.
117
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Portugalsko se dostává do vedení! Nedáš – dostaneš, toto pravidlo se nyní potvrdilo. Perišič trefil z hranice malého vápna tyčku, následně se dostali do protiútoku Portugalci. Nani poslal skvělou přihrávku z levé strany ke vzdálenější k úplně volného Ronaldovi, ten ještě nedokázal Subašiče překonat, to až RICARDO QUARESMA, který míč poslal do odkryté branky!
115
Chorvaté kombinují s míčem na polovině soupeře.
114
Nani fauloval poblíž hranice vápna soupeře Srnu a hrát tak mohou opět Chorvaté.
113
Míč se od rohového praporku dostal ve vápně na hlavu Vidy, ten však míč trestuhodně poslal nad branku!
112
112
Chorvaté se usadili s míčem na polovině soupeře.
111
Cédric Soares poslal do vápna centr z pravé strany, ve vápně se pokusil o nůžky Quaresma, ty mu příliš nevyšli a hrát tak mohou Chorvaté.
110
Chorvaté střídají. Ze hřiště odchází Ivan Rakitič a místo něj nastupuje Marko Pjaca.
109
Portugalci se usadili s míčem na polovině soupeře.
108
Portugalci střídají. Ze hřiště odchází Adrien Silva a místo něj nastupuje Danilo Pereira.
107
Portugalci si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a míč tak skončil pouze u brankáře Subašiče.
106
Chorvaté drží míč na svých kopačkách a kombinují s ním zhruba na polovině hřiště.
106
Začalo druhé prodloužení.
Ani první prodloužení nám branku nepřineslo a pokračovat tak bude za malou chvíli druhé prodloužení. Střelu na branku jsme zatím za celý zápas stále neviděli.
105+2
První prodloužení skončilo.
105+1
Hra se momentálně pohybuje spíše ve středu hřiště a první polovina prodloužení tak za malou chvíli skončí za stavu 0:0.
105+1
Rozhodčí nastavuje ještě 1 minutu.
105
Ronaldo fauloval zhruba na polovině hřiště jednoho z protihráčů a hrát tak mohou Chorvaté.
104
Čorluka už míří po svých za pomezní čáru a vypadá to, že bude moci dále pokračovat ve hře.
103
Čorluka zůstává ležet na trávníku ve vlastním vápně a bude tak muset být ošetřen.
102
Následný rohový kop nenadělal Chorvatům větší potíže.
102
Quaresma poslal do vápna centr, ten však byl tečován jedním z Chorvatů mimo tři tyče.
102
Portugalci budou zahrávat přímý kop zhruba z třiatřiceti metrů.
101
Quaresma poslal do vápna centr z pravé strany, tam se však k míči dostal pouze Čorluka a míč následně poslal mimo vápno.
100
Brozovič se dostal ke střele poblíž hranice vápna, jeho pokus však skončil daleko vedle levé tyče Patríciovi branky.
100
Portugalci drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
99
Silva poslal nepřesnou přihrávku poblíž hranice vápna Quaresmovy a míč tak skončil pouze v zámezí.
98
Srna poslal do vápna přízemní centr z pravé strany, tam se však dostal k míči pouze Fonte, a ten následně neměl problém míč poslat mimo vápno.
97
Kalinič se dostal ke střele z hranice vápna, jeho pokus však skončil daleko vedle levé tyče Patríciovi branky.
96
Guerreiro poslal do vápna centr z levé strany, míč však mimo vápno odvrátil Vida.
95
Po pětadevadesáti odehraných minutách jsme stále neviděli jedinou střelu na branku.
94
Modrič poslal do vápna příliš dlouhý centr z pravé strany a míč tak skončil pouze v zámezí na opačné straně hřiště.
93
Srna to zkusil přímo na branku, jeho pokus však zablokoval na hranici vápna jeden z protihráčů.
93
Chorvaté budou zahrávat zajímavý přímý kop zhruba ze třiceti metrů.
92
Badelj si však neporozuměl na polovině soupeře s Perišičem a míč tak od něj skončil pouze na tribuně.
91
Ronaldo fauloval jednoho z protihráčů na polovině soupeře a hrát tak mohou Chorvaté.
91
Začal první poločas prodloužení.
Vše je připraveno k začátku prodloužení. Pojďme tak na něj.
Prodloužení začne zhruba za 8 minut.
Ani ve druhé půli jsme neviděli branku a na řadu tak přichází prodloužení, které se hraje 2x 15 minut. Uvidíme tedy zda se dočkáme nějaké branky v prodloužení, nebo dnešní utkání rozhodnou penalty.

Držení míče: 59% – 41%
Střely celkem: 8 – 3
Střely na branku: 0 – 0
90+4
Druhý poločas skončil.
90+3
Tento rohový kop se však Chorvatům příliš nepovedl a rozhodčí tak ukončuje zápas.
90+3
Chorvaté však budou ještě zahrávat rohový kop.
90+3
Hra se momentálně pohybuje spíše ve středu hřiště a dnes se tak nejspíše dočkáme druhého prodloužení.
90+2
Pepe byl faulován zhruba na polovině hřiště Kaliničem a hrát tak mohou Portugalci.
90+1
Srna poslal do vápna zajímavý centr z pravé strany, do zakončení se už už dostával Kalinič, před ním však na poslední chvíli dobře zasáhl Pepe a Kaliničovi tak nedovolil zakončit.
90+1
Rozhodčí nastavuje ještě 3 minuty.
90
Právě se nám rozeběhla poslední minutka zápasu!
89
Portugalci kombinují s míčem na polovině soupeře.
88
Střídají také Chorvaté. Ze hřiště odchází Mario Mandžukič a místo něj nastupuje Nikola Kalinič.
87
Portugalci střídají. Ze hřiště odchází João Mário a místo něj nastupuje Ricardo Quaresma.
86
Chorvaté drží míč na svých kopačkách a kombinují s ním na vlastní polovině.
85
Cédric Soares se dopustil faulu na polovině soupeře velmi blízko rozhodčího a hrát tak mohou Chorvaté.
84
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.
83
Mandžukič už je zpět na nohou a míří za pomezní čáru.
83
Pepe uhnul v hlavičkovém souboji Mandžukičovi, a ten tak spadl bolestivě na trávník a bude tak muset být nejspíše ošetřen.
82
Perišič poslal do vápna nepřesný centr z levé strany a míč tak skončil pouze v rukavicích brankáře Patrícia.
82
Sanches se dopustil faulu zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou Chorvaté.
81
Srna poslal na hranici vápna vysoký centr z pravé strany, Perišič to opět zkoušel z první, jeho pokus však skončil stejně jako v prvním případě vysoko nad brankou.
80
V 80. minutě utkání jsme zatím stále neviděli jedinou střelu na branku.
79
Rakitič poslal do vápna příliš nepřesný centr a míč tak skončil pouze v zámezí.
78
William Carvalho se dopustil nešetrného zákroku na vlastní polovině a rozhodčí mu tak uděluje žlutou kartu. První v dnešním utkání.
77
Portugalci si příliš neporozuměli poblíž hranice vápna soupeře a míč tak skončil od W. Carvalha pouze v zámezí.
76
Srna poslal do vápna příliš vysoký a nepřesný centr z pravé strany, míč tak skončil pouze v rukavicích brankáře Patrícia.
75
Rakitič toho moc nevymyslel a jeden z protihráčů míč pohodlně odkopl mimo vápno.
74
Chorvaté teď budou zahrávat velmi zajímavý přímý kop těsně za vápnem, ovšem z velkého úhlu. Uvidíme co Chorvaté vymyslí.
74
Srna nedokázal odcentrovat z pravé strany přes Guerreira a míč tak skončil v zámezí.
73
Pepe byl donucen míč poslat až ke svému brankáři, a ten ho následně poslal na levou stranu ke Guerreirovi.
72
Hra se momentálně pohybuje spíše ve středu hřiště.
71
Perišič vypálil z voleje ve vápně soupeře po centru z pravé strany, jeho střelecký pokus však skončil mimo tři tyče.
70
Mário poslal míč do vápna pouze na hlavu Vidy, a ten ho následně neměl problém poslat mimo vápno.
70
Sanches byl faulován zhruba pětatřicet metrů od branky soupeře a Portugalci tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.
69
Chorvaté si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a o míč tak přišli.
68
Cédric Soares poslal do vápna příliš nepřesný centr z pravé strany.
67
Ronaldo dostal skvělý pas za obránce od W. Carvalha, ten míč však zpracoval pouze pro jednoho ze stoperů.
66
Silva se dopustil faulu poblíž hranice vápna soupeře a k míči se tak dostávají Chorvaté.
65
64
Nani byl sražen k zemi ve vápně soupeře Striničem, rozhodčí však zůstává v klidu a pokutový kop neodpískal.
63
Cédric Soares poslal do vápna centr z pravé strany, míč se však dostal pouze do rukavic brankáře Subašiče.
62
Rakitič poslal míč do vápna na hlavu Vidy, ten ho však následně poslal jen těsně vedle pravé tyče Patríciovy branky.
61
Chorvaté budou zahrávat přímý kop zhruba z pětatřiceti metrů.
60
Portugalci drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
59
Brozovič poslal do vápna nepřesný centr z pravé strany a míč tak skončil pouze v zámezí. Rui Patrício bude odkopávat od branky.
58
Silva se dopustil faulu zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou Chorvaté.
57
Sanches se dostal ke střele z hranice vápna, střela se mu však vůbec nepovedla a míč tak skončil daleko vedle pravé tyče.
56
Modrič napřáhl ke střele z větší vzdálenosti, jeho pokus však skončil vysoko nad brankou.
55
Srna se nedokázal dostat na levé straně hřiště s míčem do vápna přes Guerreira a hrát tak mohou Portugalci.
54
53
Cédric Soares dostal příliš dlouhou přihrávku do úniku po pravé straně od jednoho ze spoluhráčů a míč tak skončil pouze v rukavicích brankáře Subašiče.
52
Brozovič se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, jeho pokus však skončil vysoko nad brankou.
52
Strinič poslal do vápna centr z levé strany, jeho centr byl sice kvalitní, Brozovič se však k hlavičce nedostal.
51
Druhý poločas začal tak, jak skončil ten první. Oba týmy se příliš neženou směrem dopředu.
50
Portugalci střídají. Ze hřiště odchází André Gomes a místo něj nastupuje Renato Sanches.
49
Strinič poslal do vápna nepřesný centr z levé strany a míč tak skončil pouze v zámezí.
49
48
Portugalci si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a o míč tak přišli.
47
Portugalci poslali míč až ke svému brankáři, a ten ho následně poslal dlouhým odkopem daleko od své branky.
46
Portugalci rozehráli druhý poločas a ihned se s míčem ženou směrem dopředu.
46
Oba týmy jsou zpět na hrací ploše. Druhý poločas tak za malou chvilku začne.
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
První poločas je za námi. Zápas je zatím velmi vyrovnaný, ani jeden z týmů nechce udělat chybu a do útočení se tak příliš nežene. Jedinou větší šanci v prvním poločase měl po přímém kopu Guerreira Pepe, ten však míč poslal pouze těsně nad. Doufejme, že druhý poločas bude zajímavější než ten první. Určitě si ho nenechte s námi ujít.

Držení míče: 60% – 40%
Střely celkem: 3 – 1
45+2
45+1
Následný rohový kop nenadělal Portugalcům větší potíže.
45+1
Rozhodčí nastavuje ještě jednu minutu.
45
Rakitič poslal míč do vápna pouze na hlavu Pepeho, a ten ho následně poslal do zámezí. Chorvaté budou zahrávat rohový kop.
44
Chorvaté budou zahrávat zajímavý přímý kop zhruba ze třiatřiceti metrů.
43
Útočný faul Gomese a míč tak získávají Chorvaté.
42
Chorvaté si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a míč tak skončil pouze v zámezí.
41
Strinič poslal do vápna přízemní centr z levé strany, tam se však míč dostal pouze k jednomu z obránců, a ten tak následně poslal míč mimo vápno.
40
Gomes fauloval Rakitiče zhruba na polovině hřiště a od rozhodčího tak dostává důrazné napomenutí. Zatím to karta nebude.
39
Nyní se dopustil faulu na polovině soupeře i Brozovič a k míči se tak dostávají opět Portugalci.
39
Silva se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak mohou Chorvaté.
38
Cédric Soares poslal do vápna centr z pravé strany, tam se však míči dostal pouze Modrič, a ten míč tak následně neměl problém poslat mimo vápno.
38
37
Rakitič poslal míč do vápna na hlavu Vidy, ten ho však následně poslal daleko vedle pravé tyče Patríciovi branky.
37
Srna byl faulován zhruba pětatřicet metrů od branky soupeře a Chorvaté tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.
36
Nani se snažil poslat do vápna centr z pravé strany, míč však nedokázal dostat přes Striniče.
35
Míč se dostal od rohového praporku na hlavu Mandžukiče, ten ho však následně poslal daleko vedle pravé tyče.
34
Chorvaté budou zahrávat svůj první rohový kop v dnešním utkání.
33
Portugalci si mezi sebou neporozuměli poblíž hranice vápna soupeře a míč tak skončil pouze v rukavicích brankáře Subašiče.
32
Cédric Soares poslal do vápna centr z pravé strany, míč se však dostal pouze na hlavu Vidy, a ten ho neměl problém poslat mimo vápno.
31
30
Perišič se dostal s míčem po pravé straně hřiště až do vápna, poté si míč navedl na svou silnější levou nohu, jeho následná rána však skončila pouze v boční síti.
29
Chorvaté byli donuceni míč poslat až ke svému brankáři, a ten ho následně poslal k Vidovy.
28
Tak nakonec ne, Silva už je zpět na nohou a hodlá pokračovat dále ve hře.
27
Silva zůstává ležet na trávníku po jednom ze soubojů s Modričem a bude tak muset být nejspíše ošetřen.
26
Mandžukič poslal do vápna centr z pravé strany, tam se však dostal k hlavičce pouze Fonte, a ten míč následně poslal mimo vápno.
25
Guerreiro poslal míč do vápna přesně na hlavu Pepeho, ale ten ho následně poslal těsně nad branku! Tak tohle byla zatím největší šance zápasu!
25
Portugalci budou zahrávat zajímavý přímý kop zhruba z pětatřiceti metrů.
24
Gomes se dostal s míčem do vápna soupeře, následně však upadl a míč tak končí pouze u Vidy.
23
22
Ne však na dlouho, neboť o malou chvilku později poslal Modrič špatnou přihrávku Brozovičovi a míč tak skončil pouze na kopačkách Fonteho.
22
21
Srna však bude v pořádku, neboť už je zpět na nohou a hodlá pokračovat dále.
20
Srna zůstává ležet na trávníku po jednom ze soubojů zhruba na polovině hřiště.
19
Silva se dopustil faulu na polovině soupeře a míč tak získávají Chorvaté.
18
Guerreiro poslal do vápna nepřesný centr z levé strany a míč tak poslal mimo vápno jeden z obránců.
17
Vida se dopustil tvrdého faulu na Naniho zhruba na polovině hřiště a rozhodčí mu tak důrazně domlouvá.
17
Chorvaté byli donuceni míč poslat až k Subašičovi, a ten ho následně poslal dlouhým odkopem daleko od své branky.
17
W. Carvalho se dopustil faulu zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou opět Chorvaté.
16
Modrič si zhruba na polovině hřiště nerozuměl s Perišičem a míč tak skončil pouze v zámezí.
15
Mário poslal míč pouze na hlavu jednoho z protihráčů, a ten ho následně poslal mimo vápno.
15
Nani vybojoval na levé straně hřiště roh pro svůj tým.
14
13
Nani už míří za pomezní čáru a vypadá to, že bude moci dále pokračovat ve hře.
12
Nani má zřejmě něco s levým okem a vyžaduje si tak ošetření.
12
Nani má nějaké zdravotní potíže a nyní zůstává sedět na hrací ploše.
11
Strinič se snažil poslat do vápna centr z levé strany, nedovolil mu to však Cédric Soares, od kterého se míč odrazil do zámezí.
10
Oba týmy hrají zatím velmi opatrně a zhruba v prvních deseti minutách jsme tak neviděli žádnou střelu na branku ani mimo ní.
9
Chorvaté se dostali k míči a momentálně s ním kombinují na vlastní polovině.
8
Nani dostal příliš dlouhou přihrávku do úniku po pravé straně od Cédrica Soarese a míč tak skončil pouze v zámezí.
7
Gomes poslal do vápna centr z levé strany, Ronaldo však na míč nedoskočil.
6
Rakitič nedokázal procpat míč za obránce na Brozoviče a míč se tak odrazil od jednoho z Portugalců co rukavic Patrícia.
5
Brozovič se snažil poslat do vápna centr z pravé strany, jeho pokus však zablokoval Guerreiro.
5
4
Nani se dopustil faulu zhruba na polovině hřiště a k míči se tak dostávají opět Chorvaté.
3
Chorvaté si teď nerozuměli na polovině soupeře a k míči se tak po delší době dostávají opět Portugalci.
2
Chorvaté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
1
Perišič nedokázal na levé straně hřiště odcentrovat přes Cédrica Soarese a míč tak získávají Portugalci.
1
Chorvaté rozehráli první poločas a ihned se ženou s míčem směrem dopředu.
1
Nyní si poslechneme hymny obou národních týmů a poté se vrhneme na samotný zápas.
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Chorvaté dnes nastupují v červeno-bílých šachovnicových dresech, Portugalci dnes oblékli světle zelené dresy.

Chorvatsko: Subašić – Srna (C), Ćorluka, D. Vida, Strinić – Modrić, Badelj – Brozović, Rakitić, Perišić – Mandžukić.
Náhradníci: L. Kalinić, Vargić – Jedvaj, Schildenfeld, Vrsaljko, Ćorić, Kovačić, Rog, Pjaca, Čop, N. Kalinić, Kramarić.

Portugalsko: Patrício – Soares, Pepe, Fonte, Guerreiro – A. Silva, Carvalho – Mário, A. Gomes – Nani, Ronaldo (C).
Náhradníci: Eduardo, A. Lopes – Alves, R. Carvalho, Eliseu, Moutinho, D. Pereira, Sanches, R. Silva, Vieirinha, Éder, Quaresma.

Rozhodčí: Carlos Velasco – Roberto Alonso, Juan Yuste (všichni Španělsko) – Kassai (Maďarsko).
Poslední 3 vzájemná utkání

Chorvatsko – Portugalsko 0:1 (2013 – Přátelské utkání)
Portugalsko – Chorvatsko 2:0 (2005 – Přátelské utkání)
Chorvatsko – Portugalsko 0:3 (1996 – Mistrovství Evropy)
Nejlepší střelci obou národních týmů (EURO 2016)

Chorvatsko – Na straně Chorvatů to je Ivan Perišić, který má na svém kontě 2 góly.

Portugalsko – Na straně Portugalců jsou to hned dva hráči, a to Cristiano Ronaldo a Nani, kteří mají na svém kontě shodně 2 góly.
Portugalsko

Portugalsko se ve své skupině F celkem nadřelo na postup. První utkání s Islandem sice v zápase dominovalo, nakonec však zápas skončil výsledkem 1:1. Druhý zápas ve skupině proti Rakousku opět Portugalci v zápase dominovali, ale ani tentokrát nedokázali zvítězit a zápas tak skončil bezbrankovou remízou. Navíc Cristiano Ronaldo v tomto utkání nedal pokutový kop! Třetí a zároveň poslední zápas ve skupině museli Portugalci s Maďarskem alespoň remizovat. Zápas skončil 3:3 a cíl tak splnili i když v zápase pořád dotahovali, nakonec je však spasil Cristiano Ronaldo, který v tomto utkání vstřelil dvě branky. Dnešní utkání tak bude velmi zajímavé, určitě si ho nenechte s námi ujít.

Chorvatsko

Chorvatsko se mezi šestnáct nejlepších týmů probojovalo z prvního místa skupiny D, když si na své konto připsalo 2 výhry a 1 remízu. V prvním zápase letošního Eura dokázali Chorvati porazit Turecko 1:0, když se ve 41. minutě krásně trefil Luka Modrić. Druhý zápas se Chorvatům příliš nepovedl. S Českou republikou sice ještě v 75. minutě vedli 0:2, poté ale v 76. minutě dokázal snížit Milan Škoda a následně v 89. minutě dokázal z penalty vyrovnat Tomáš Necid. Třetí zápas ve skupině se už ale Chorvatům opět povedl, a to když dokázali přehrát silné Španělsko 2:1 i bez Modriće. V dnešním utkání asi budou mírným favoritem, ale to vůbec neznamená, že zaručeně postoupí.

Chorvatsko – Španělsko 2:1
Česko – Chorvatsko 2:2
Turecko – Chorvatsko 0:1
Chorvatsko – San Marino 10:0
Chorvatsko – Moldavsko 1:0
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu šestnáctifinále Mistrovství Evropy 2016 mezi Chorvatskem a Portugalskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.