Mistrovství Evropy ve fotbale - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nizozemsko : Ukrajina - 13. června 2021   21:00

Nizozemsko
Nizozemsko
52' Wijnaldum  • 59' Weghorst  • 85' Dumfries (N. Aké)
3:2
(0:0)
Ukrajina
Ukrajina
75' Jarmolenko  (Jaremčuk) • 79' Jaremčuk  (Malinovskyj)
Nizozemsko
Stekelenburg – J. Timber (88. Veltman), de Vrij, Blind (64. N. Aké) – Dumfries, de Roon, Wijnaldum (C), F. de Jong, van Aanholt (64. Wijndal) – Weghorst (88. L. de Jong), Depay (90+1. Malen).
Brych (GER) – Borsch (GER), Lupp (GER)
Johan Cruijff ArenA, Amsterdam
Ukrajina
Buščan – O. Karavajev, Zabarnyj, Matvijenko, Mykolenko – Zinčenko – Jarmolenko (C), Sydorčuk, Malinovskyj, Zubkov (13. Marlos, 64. Šaparenko) – Jaremčuk.

S konstatováním, že Nizozemsko přehrálo Ukrajinu a potvrdilo papírové předpoklady, se loučím a přeji vám dobrou noc.

Fauly: 8:8.
Sledovali jsme skvělé utkání, které nám nabídlo pět branek! Nizozemsko tak připisuje do tabulky důležité tři body! Oranje byli lepším mužstvem a vlastní vinou pustili soupeře zpátky do zápasu. Ovšem nadvláda Holandska byla tak velká, že rozhodlo, když se o rozhodující trefu postaral aktivní krajní obránce Denzel Dumfries. Pokud se budeme věnovat hře Ukrajiny, ta čekala na protiakce a dvě z nich proměnila, čímž vykřesala naději na bodový příděl. Jenomže neaktivita byla tak velká, že stejně přišla o možný úspěch.
90+5'
90+4'
Nizozemsko může být v závěru zápasu v klidu, jelikož se nachází na útočné polovině. Navíc vybojovalo autové vhazovaní, s nímž rozhodně spěchat nebude.
90+3'
Prvním potrestaným hráčem je v nataveném čase Serhij Sydorčuk, který nedovoleně poslal k zemi Luuka de Jonga.
90+2'
Na pravé straně měl hodně prostoru Olexandr Karavajev, který také převzal míč. Ovšem následnou přihrávku na střed dal na paty ukrajinského kapitána.
90+1'
Nastavuje se ještě pět minut, což je také čas, který má Ukrajina na další vyrovnání!
90+1'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Donyell Malen.
90'
Olexandr Zinčenko se snažil něco vymyslet, a tak si narazil k ukrajinským kapitánem. Jenže Andrij Jarmolenko se poté stáhl na střed a míč šel znovu do strany. Holandsko bude střídat a poté také vhazovat.
89'
Frenkie de Jong dal další pas na levou stranu, kam si seběhl aktivní Memphis Depay. Kapitán Lyonu nikam spěchat nebude a raději podrží míč, aby Nizozemsko mohlo šetřit čas.
88'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Wout Weghorst, přichází Luuk de Jong.
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Jurriën Timber, přichází Jöel Veltman.
87'
Ukrajina po obdržené brance znovu vytahuje napadání až na útočnou polovinu. Navíc se hosté dočkali po chvíli míče a také faulu.
85'
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Drama pokračuje a zaslouženě se Nizozemsko vrací do vedení! Zleva odcentroval Nathan Aké, který posla centr do zadní části šestnáctky. Olexandr Zinčenko se nechal předskočit, a tak se aktivní DENZEL DUMFRIES dočkal gólu hlavou – 3:2. Asistence: Nathan Aké.
85'
Hráči v oranžových dresech se opět nacházejí na útočné polovině, jenže proti nim je desetičlenná obrana Ukrajiny.
83'
Georginio Wijnaldum byl dostoupen u postranní čáry, a tak se dopustil ztráty. Ukrajina je po vyrovnání velmi spokojená, vždyť bod z Amsterdamu je zlatý.
82'
Domácí mužstvo se snažilo něco vymyslet na hranici vápna, ale přihrávka na pravou stranu byla nepřesná. Bude se odkopávat od ukrajinské branky.
81'
Jdeme do závěru druhého poločasu, který ještě prodlouží nastavení. Nizozemsko musí něco vymyslet, v průběhu zápasu si ale vypracovalo velkou porci zajímavých příležitostí.
79'
Ukrajina právě vstřelila branku!
Dámy a pánové, je vyrovnáno! Standardní situaci rozehrál Ruslan Malinovskyj, který našel v náběhu ROMANA JAREMČUKA, jenž míč hlavou uklidil k pravé tyči. Jestli je teď někdo v psychické pohodě, je to Ukrajina – 2:2! Asistence: Ruslan Malinovskyj.
78'
Hostující reprezentace cítí šanci na vyrovnání a znovu se hnala na útočnou polovinu, kde aut nejprve vybojoval Roman Jaremčuk. Po vhazování byl ale faulován Olexandr Zinčenko, a tak je zde standardní situace.
77'
Ukrajinská branka nabízí velmi zajímavou zápletku do posledních minut. Do konce normální hrací doby zbývá ještě třináct minut a je to pouze o jedinou trefu!
75'
Perfektní levačka ukrajinského kapitána končí nádhernou brankou! ANDRIJ JARMOLENKO si na hranici šestnáctky narazil míč se Romanem Jaremčukem a následně trefil přesně levý horní roh branky. Maarten Stekelenburg sice plachtil vzduchem, ovšem na míč nedosáhl – 2:1. Asistence: Roman Jaremčuk.
74'
Owen Wijndal měl na levé straně proti sobě dva soupeře, na což si netroufl, a tak se otočil směrem ke své brance. Nizozemsko po chvíli znovu přišlo o balon, ale soupeř mu ho často vrací. Bude to i tento případ?
72'
Tentokrát Memphis Depay zadrbal nadějnou situaci, když to chtěl vzít na sebe a poté čekal na doplnění od spoluhráčů. Útočník Lyonu způsobil ztrátu, po níž se Ukrajina přesunula na druhou stranu. Halfvolejem se prezentoval Olexandr Zinčenko, ovšem Maarten Stekelenburg byl na správném místě.
71'
Nizozemsko rozehrávalo další rohový kop a Memphis Depay poslal další centr před branku. Domácímu mužstvu se ani tentokrát nepovedlo vystřelit na branku.
70'
Frenkie de Jong podržel míč a následně jej předal na levou stranu, kde byl osamocený Owen Wijndal. Jeho centr pak mířil na zadní tyč, kde Woutu Weghorstovi chyběl asi metr, aby mohl zakončit.
69'
Po zákroku Serhije Sydorčuka skončil na hrací ploše Frenkie de Jong, který se drží za kotník. Ukrajinský obránce mu jej dvakrát přišlápl, právem se Memphis Depay zlobí.
68'
Ukrajina zastavila další akci soupeře a sama se pokusí něco vymyslet. Ruslan Malinovskyj se pokusil zakončit zpoza vápna, ale jeho snažení bylo zablokované.
67'
Zatím se hraje férové utkání, německý rozhodčí nemusel zatím tasit žádnou žlutou kartu. Nezměnil to ani po tom, co se držení dopustil Mykola Matvijenko.
65'
Rohový kop poslal před branku Memphis Depay, který hledal spoluhráče. Především Georginio Wijnaldum byl velmi blízko k zakončení, ale ani on na míč nedosáhl.
64'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Daley Blind, přichází Nathan Aké.
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Patrick van Aanholt, přichází Owen Wijndal.
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Marlos, přichází Mykola Šaparenko.
63'
Na levé straně se rozeběhl Patrick van Aanholt, jehož chtěl vybídnout přihrávkou Frenkie de Jong. Ukrajina poslala míč jen na rohový kop, který se rozehraje až po vystřídání.
63'
Vitalij Mykolenko zastavil další akci Nizozemska, ovšem míč soupeři pouze odevzdal. Ukrajina je velmi málo u balonu, a tak se často brání velkému tlaku.
61'
Chvíli se nehrálo, protože německý sudí kontroloval s kolegy u videa celu situaci. Gól ale platí, a tak můžeme pokračovat ve skvělém zápase.
59'
V krátkém sledu je tu druhá branka Holandska! Denzel Dumfries se dral přes Vitalije Mykolenka, který skončil na hrací ploše. K odraženému míče se nachomýtl WOUT WEGHORST, jenž měl pevné nervy a propálil vše, co mu stálo v cestě. Branku posvětil také VAR, a tak je stav zápasu 2:0!
58'
Ruslan Malinovskyj si znovu nacházel pod tlakem a o balon přišel. Nizozemsko se znovu nachází u míče, jenomže Georginio Wijnaldum se k zakončení neodhodlal a Frenkie de Jong byl zbaven míče.
57'
Andrij Jarmolenko přihrával do pokutového území, kde se nacházel především Roman Jaremčuk. Avšak výborně dvakrát za sebou zapracoval Jurriën Timber.
55'
Na hranici vápna narazil spoluhráči Memphis Depay. Wout Weghorst měl proti sobě soupeře, a tak si musel míč ještě popostrčit více na střed. Následně zakončení mířilo jen doprostřed brány, kde byl znovu připravený Georgij Buščan.
54'
Pokračujeme ve hře, aktuálně musí Ukrajina něco změnit, jelikož se v dosavadním průběhu téměř neustále bránila.
52'
Tak to byla parádní a hlavně velmi rychlá akce, Nizozemsko jde do vedení! Klíčová přihrávka přišla na pravé straně, kde se v náběhu nacházel Denzel Dumfries, který přihrával před branku, kde číhal Memphis Depay. jenomže před ním zasáhl Georgij Buščan, jenž míč vyrazil na hranici vápna, odkud s dorážkou do horní poloviny branky přispěchal kapitán GEORGINIO WIJNALDUM.
51'
Wout Weghorst se z pozice útočníka vracel s pronikajícím soupeře a zastavil ho. Na levé straně se totiž pohyboval Vitalij Mykolenko, kterého nizozemský útočník nachytal.
50'
Frenkie de Jong směřoval další pas na pravou stranu šestnáctky, kde se v náběhu nacházel Denzel Dumfries, který dával míč před branku. Z té vystartoval Georgij Buščan, jehož ještě fauloval dotírající Wout Weghorst.
49'
Na středu hrací plochy se nacházel Patrick van Aanholt, který sice stál na patách, ale míč udržel a následně jej dal do strany. Avšak Memphis Depay přes soupeře neprošel a Nizozemsko se následně dopustilo taktického faulu.
48'
Také Ukrajina vytahovala drápky, ale zase je rychle zatáhl. Bohužel pro ni Marlos nechtěl hrát, a tak je znovu na tahu domácí reprezentace.
47'
Nizozemsko bylo soupeřem vytlačeno za půlící čáru a dokonce s rozehrávkou musel pomoci Maarten Stekelenburg. Hráči v oranžových dresech jsou ale velmi trpěliví. Na další přenesení hry ale nedosáhl Patrick van Aanholt.
46'
Felix Brych dal pokyn k zahájení druhého poločasu. Výkopu se chopil Roman Jaremčuk, ovšem Ukrajina předvedla další ztrátu a hned se bude bránit.
46'
Hráči už se připravují v tunelu, jenž vede na hrací plochu. Za pár okamžiků budeme pokračovat druhým poločasem!

Fauly: 2:2
Sledovali jsme velmi zajímavý první poločas, který nabídl hodně zajímavých příležitosti, ale úvodní branku zápasu nepřinesl! Nizozemsko bylo více na balonu a také na útočné polovině. Vypracovalo si tři velké příležitosti, jenomže velmi dobře se jeví Georgij Buščan. Také Ukrajina si připravila několik dobrých akcí, ale i Maarten Stekelenburg předvedl, že zkušenosti jsou na jeho straně. Doufejme, že se bude pokračovat ve stejném duchu a dočkáme se i nějakého gólu.
45'
45'
Marlos dával míč na pravou stranu vápna, kde Roman Jaremčuk přihrával patou pod sebe, kde se v pohybu nacházel Andrij Jarmolenko. Ukrajinský kapitán zakončil z úhlu, ale výborně vypadl Maarten Stekelenburg, jenž balon zastavil a ještě vybojoval odkop od branky!
44'
Pas zleva zpracoval Memphis Depay, avšak balon zůstal za ním. Útočníka Lyonu dostoupil znovu Illja Zabarnyj, jenž zahrál na roh. Nizozemsko velmi rychle rozehrálo, ale ve vápně vládl Olexandr Zinčenko, jenž míč odklidil do bezpečí.
43'
Marten de Roon posílal centr před branku, kde na něj číhal Memphis Depay. Ovšem útočníka Lyonu předskočil Illja Zabarnyj. Nizozemsko dál utahuje šrouby ...
42'
Jsme na konci prvního poločasu a stále čekáme na úvodní branku zápasu! Frenkie de Jong znovu hledal na pravé straně Denzela Dumfriese, ale provedení pokulhávalo za výbornou myšlenkou.
40'
Tlak Nizozemska na konci poločasu roste! Memphis Depay dával míč na zadní tyčku, kde se opět nacházel aktivní Denzel Dumfries, který ve vyložené příležitosti selhal!
39'
Nizozemci hledají další cestičku před branku soupeře, protože deset ukrajinských hráčů je za balonem. K zakončení se znovu dostal Georginio Wijnaldum, jehož pokus byl velmi nebezpečný. Georgij Buščan viděl míč na poslední chvíli, a přesto vytáhl fantastický zákrok.
37'
Po rozehrání rohového kopu se k zakončení zpoza vápna dostal Patrick van Aanholt, jemuž pokus nevyšel a mířil pouze nad branku. Ovšem nizozemský obránce to vyřešil správně a domácí tým se může v klidu rozestavit.
36'
Frenkie de Jong zastavil přihrávku na pravou stranu, kde byl v pohybu Denzel Dumfries. Druhý jmenovaný se k míči stejně dostal, ale přihrávka před branku mu příliš nevyšla. Ukrajina po pár vteřinách zahrála na rohový kop.
35'
Zadarmo se k bralo vrátilo Nizozemsko, které opět nikterak nespěchá. Sledujeme pomalou kombinaci hráčů v oranžových dresech, kteří jsou znovu na útočné polovině.
34'
Georgij Buščan již rozehrál a Ukrajina se posunula až na útočnou polovinu. Serhij Sydorčuk se ale dostal po špatné přihrávce od spoluhráče pod tlak, a tak musel hrát zase zpátky na stopery.
33'
Hra se maličko uklidňuje, jelikož Nizozemsko hledá cestu před soupeřovu branku. Na sebe to vzal Memphis Depay, který hledal na zadní tyči krajního obránce Denzela Dumfriese, ten na balon ale nedosáhl.
32'
Dvaatřicet minut je minulostí, Nizozemsko je lepším mužstvem na hrací ploše. Ovšem také Ukrajina čeká na otevřené okénka a také ona je velmi nebezpečná. Avšak na první gólovou radost stále čekáme.
30'
Marlos a Olexandr Zinčenko kombinovali na pravé straně, ale přes obranu se nedostali. Po chvíli se k zakončení odhodlal Andrij Jarmolenko, který nejprve předvedl zasekávačku a pak nepodařený pokus. Maarten Stekelenburg měl lehkou práci a znovu zasáhl.
29'
Pas z levé strany mířil do zadní části pokutového území, kde se po míči natahoval Denzel Dumfries. Ovšem musel vystoupat velmi vysoko, a tak míč poslal jen k soupeři.
28'
Ukrajina se žádá penaltu! Německý rozhodčí byl velmi blízko a ukazuje, že se má pokračovat ve hře. Andrij Jarmolenko se sice po zákroku drží nevěřícně za hlavu, ale pokutový kop mu může přidělit už jen VAR!
27'
Memphis Depay dal krásnou přihrávku do šestnáctky, kde si nabíhal Wout Weghorst, jenž si chtěl dát míč podél brankáře. Ovšem Georgij Buščan se vydal z branky a nepříjemnou situaci zastavil.
25'
Denzel Dumfries se hlásil na pravé straně, čehož si všiml Frenkie de Jong. Záložník Holandska okamžitě směřoval pas na volného spoluhráče, avšak výborně zapracoval Vitalij Mykolenko.
24'
Marlos pustil balon za sebe, kde se nacházel Roman Jaremčuk, který mu chtěl balon velmi rychle vrátit, avšak nepovedlo se. Nizozemsko se mohlo vydat na druhou stranu, jenže jeho akce neměla dlouhé trvání.
23'
Pod tlak se dostal Olexandr Zinčenko, kterého nedovoleně zastavil Daley Blind. Hostující hráč byl vysvobozen, protože se nacházel asi dva metry za vlastním pokutovým územím.
22'
Na pravé straně se rozeběhl Andrij Jarmolenko, který vnikl do vápna, ale neodvážil se přejít přes Blinda. Následně přišla přihrávka na střed, kde se nacházel Ruslan Malinovskyj, který levou nohou nechtěl vystřelit a přehození na pravou mu nebylo umožněno.
21'
Memphis Depay předvedl patičku, kterou uvolnil svého kapitána, Georginio Wijnaldum o míč ale přišel. Jenomže Ukrajina znovu balon vrátila soupeři a musí se bránit.
20'
A přišla zbytečná ztráta, kterou mohl potrestat Ruslan Malinovskyj. Ten se vydal středem hrací plochy a po kontaktu se kácel k zemi. Německý rozhodčí okamžitě ukázal, že vše bylo v rámci pravidel.
19'
Domácímu mužstvu se stále nepovedlo překonat blok soupeře, který se velmi dobře pohybuje. Nizozemci se stále nacházejí na vlastní polovině hřiště.
18'
Nizozemsko začíná další akci až od vlastního brankáře, jelikož Ukrajina vytáhla napadání velmi vysoko. Hráči v oranžových dresech musejí být velmi obezřetní.
17'
Snad poprvé sledujeme postupnou útočnou akci Ukrajiny, která hledá cestu za Nizozemskou obranu. Z levé strany odcentroval Vitalij Mykolenko, jenomže Roman Jaremčuk na pas nedoskočil.
16'
Po vhazování mířil balon na střed hrací plochy, kde se za vápnem napřáhl Roman Jaremčuk, jehož pokus byl zablokovaný. Následně si se skákajícím míčem poradil zkušený brankář Maarten Stekelenburg.
15'
Perfektní zpracování předvedl Andrij Jarmolenko, který postupoval podél pravé postranní lajny. Ovšem výborně zapracoval Daley Blind, který míč poslal mimo hrací plochu.
14'
Georginio Wijnaldum se znovu nacházel blízko pokutového území, ovšem akce byla přerušená, protože nizozemský kapitán při zpracování zahrál rukou.
13'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Olexandr Zubkov, přichází Marlos.
13'
Stefan de Vrij zkoušel přihrávku na levou stranu, kde měl spoluhráče v náběhu. Situaci velmi dobře zavřel Olexandr Karavajev, který na chvíli nechá hostující obranu odpočinout.
12'
Nizozemsko je znovu na útočné polovině, kde v poklidu kombinuje. Domácí celek hledá další cestičku k překonání ukrajinské obrany. Ovšem ta se velmi dobře přesouvá s míčem, avšak hodně hluboko.
11'
Olexandr Zubkov má zdravotní potíže a vypadá to, že dohrál. Jelikož Andrej Ševčenko povolal ke střídačce Marlose, jenž už se chystá u postranní lajny. Čeká se na přerušení hry.
10'
Za obranu si nabíhal Wout Weghorst, kterého si všiml Frenkie de Jong. Jeho přihrávka byla zastavena jedním ze stoperů, ovšem myšlenka to byla perfektní.
9'
Zpoza šestnáctky se napřáhl Georginio Wijnaldum, proti kterému vystartoval soupeř a zakončení zablokoval. Nizozemsko to ale může zkusit znovu, Ukrajina velmi dobře brání, i když měla i štěstí.
8'
Nizozemsko do dnešního střetnutí nastoupilo v tradičních oranžových dresech, naopak Ukrajina zvolila modrou sadu. Vraťme se rychle na hrací plochu, kde jsou Holanďané velmi aktivní.
7'
Denzel Dumfries hraje velmi dobrý úvod zápasu, když našel svého kapitána. K zakončení se totiž odhodlal Georginio Wijnaldum, jenž prostor branky nezacílil přesně.
6'
Nizozemsko se po rohovém kopu dožadovalo pokutového kopu. Avšak hlavní rozhodčí byl velmi blízko a pustil hru dál.
5'
Memphis Depay je v úvodu zápasu velmi aktivní, ovšem vybojoval jen autové vhazování. Po něm se hráči domácího celku dostali do vápna, kde se ke střele neodhodlal Georginio Wijnaldum, jenž míč posunul na pravou stranu šestnáctky. K zakončení se dostal Denzel Dumfries, proti němuž vystartoval Georgij Buščan, jenž zasáhl nohu a zachránil Ukrajinu.
4'
Ukrajina velmi rychle otočila hru na druhou stranu hrací plochy, kde přihrávku před branku směřoval Roman Jaremčuk, který našel soupeře, jenž míč poslal na rohový kop. Po něm sice přišlo zakončení, které ale bylo nepřesné.
3'
Frenkie de Jong se rozhlédl, komu by přihrál a vybral si otevřený prostor na pravé straně. Jenomže Denzel Dumfries přes bránícího soupeře neprošel.
2'
Roman Jaremčuk vybojoval balon pro spoluhráče, hru pak podržel Ruslan Malinovskyj. Z pravé strany přišla přihrávka z pravé strany a ve vápně se nacházel Serhij Sydorčuk, jenž nevystřelil. Holanďané pak postupovali na druhou stranu, kde si Memphis Depay obhodil soupeře a vystřelil z hranice vápna. Jeho střela mířila do levého spodního rohu branky, kam se dostal také Georgij Buščan.
1'
Utkání začalo, jelikož Felix Brych dal pokyn k rozehrání, kterého se chopil Memphis Depay. Nizozemský celek kombinuje na vlastní polovině a byl donucen k přihrávce na Maartena Stekelenburga.
1'
Jdeme na to! do úvodního výkopu už zbývají poslední minuty, pro Nizozemsko i Ukrajinu začne mistrovství Evropy. Němečtí rozhodčí již přivádějí obě mužstva na hrací plochu. Oranje jsou považováni za favority, ovšem budou papírové předpoklady naplněny?

Nizozemsko: Stekelenburg – J. Timber, de Vrij, Blind – Dumfries, de Roon, Wijnaldum (C), F. de Jong, van Aanholt – Weghorst, Depay.
Náhradníci: Krul, Bizot – Veltman, N. Aké, Wijndal, S. Berghuis, L. de Jong, Klaassen, Gravenberch, Malen, Koopmeiners, Gakpo.

Ukrajina: Buščan – O. Karavajev, Zabarnyj, Matvijenko, Mykolenko – Zinčenko – Jarmolenko (C), Sydorčuk, Malinovskyj, Zubkov – Jaremčuk.
Náhradníci: Pjatov, Trubin – Sobol, Kryvcov, Stěpaněnko, Šaparenko, Marlos, Makarenko, Besedin, Tymčyk, Popov, Dovbyk.

Rozhodčí: Brych (GER) – Borsch (GER), Lupp (GER).
Ještě jednou vás vítám u střetnutí, které začne ve 21 hodin. Již jsou známy sestavy, a tak si je za pár okamžiků představíme. Doufejme, že nás čeká střetnutí plné útočných akcí a brankových příležitostí. Pojďme se bavit fotbalem!
Utkání mezi Nizozemskem a Ukrajinou bude rozhodovat německá trojice. Hlavním sudím bude Felix Brych, který rozhoduje zápasy Bundesligy, ale letos rozhodoval třeba finále německého poháru. Na evropské scéně se zapojil také do Ligy mistrů nebo Evropské ligy, v níž řídil odvetný semifinálový duel mezi AS Řím a Manchesterem United. Jeho asistenty budou Mark Borsch a Stefan Lupp. U videa bude další Němec, kterým je Marco Fritz. Čtvrtým rozhodčím bude pak polský sudí Bartosz Frankowski.
Ukrajina

Pokud se zaměříme na nominaci reprezentace z východu Evropy zjistíme, že v ní jsou převážně hráči Dynama Kyjev a Šachtaru Doněck. Největší hvězdou týmu jistě pak bude Andrij Jarmolenko, jenž na ruku navlékne také kapitánskou pásku. Vždyť jde o spoluhráče Tomáše Součka a Vladimíra Coufala z West Hamu. Další klíčovou postavou by měl být Olexandr Zinčenko z Manchesteru City. Českému publiku bude známý také obránce pražské Slavie nebo Jablonce Eduard Sobol. Naopak Andreji Ševčenkovi bude chyběl zkušený záložník Evhen Konopljanka, jenž doléčuje zranění.

Nominace Ukrajiny:

Brankáři: Georgij Buščan (Dynamo Kyjev), Andrij Pjatov, Anatolij Trubin (oba Šachtar Doněck).

Obránci: Eduard Sobol (FC Bruggy), Ilja Zabarnyj, Vitalij Mykolenko, Olexandr Karavajev, Olexandr Tymčyk, Denys Popov (všichni Dynamo Kyjev), Serhij Kryvcov, Mykola Matvijenko (oba Šachtar Doněck).

Záložníci: Serhij Sydorčuk, Mykola Šaparenko, Viktor Cygankov (všichni Dynamo Kyjev), Marlos, Taras Stěpaněnko, Georgij Sudakov (všichni Šachtar Doněck), Andrij Jarmolenko (West Ham), Ruslan Malinovskij (Atalanta Bergamo), Evhen Makarenko (Kortrijk), Olexandr Zinčenko (Manchester City), Roman Bezus (Gent), Olexandr Zubkov (Ferencváros).

Útočníci: Roman Jaremčuk (Gent), Arťom Besedin (Dynamo Kyjev), Arťom Dovbyk (Dněpropetrovsk).
Nizozemsko

Oranje by mohli být černým koněm šampionátu, do které jsou dosazeni společně s Polskem. Trenér Frank de Boer v nominaci ukázal na veterána Maartena Stekelenburga, jenž nahradil Jasúera Cillessena, jelikož ten měl pozitivní test na COVID-19. Nizozemci se nemohou spolehnout ani na svou největší hvězdu, stoper Liverpoolu Virgil van Dijk účast odřekl. Holanďané také přišli o záložníka Manchesteru United, Donny Van de Beek má totiž zdravotní potíže a Frank de Boer se rozhodl. že náhradu už nepovolá.

Nominace Nizozemska

Brankáři: Tim Krul (Norwich), Maarten Stekelenburg (Ajax Amsterdam), Marco Bizot (Alkmaar).

Obránci: Nathan Aké (Manchester City), Daley Blind, Jurrien Timber (oba Ajax Amsterdam), Matthijs de Ligt (Juventus Turín), Stefan de Vrij (Inter Milán), Denzel Dumfries (PSV Eindhoven), Patrick van Aanholt (Crystal Palace), Joel Veltman (Brighton), Owen Wijndal (Alkmaar).

Záložníci: Frenkie de Jong (FC Barcelona), Marten de Roon (Bergamo), Ryan Gravenberch, Davy Klaassen (oba Ajax Amsterdam), Teun Koopmeiners (Alkmaar), Georginio Wijnaldum (Liverpool).

Útočníci: Steven Berghuis (Feyenoord Rotterdam), Luuk de Jong (FC Sevilla), Memphis Depay (Lyon), Cody Gakpo, Donyell Malen (oba PSV Eindhoven), Quincy Promes (Spartak Moskva), Wout Weghorst (Wolfsburg).
Vítám všechny fanoušky fotbalu, kteří se těšili na EURO! Evropský šampionát začal o několik měsíců později, avšak na popularitě rozhodně neztratil. Nedělní večer bude patřit duelu, v němž se potká Nizozemsko s Ukrajinou. Favoritem by měli být Holanďani, ovšem svěřenci Andreje Ševčenka jsou nevyzpytatelným soupeřem, a tak nás čeká napínavý souboj.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.