Mistrovství Evropy ve fotbale - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko : Polsko - 19. června 2021   21:00

Španělsko
Španělsko
26' Morata (G. Moreno)
1:1
(1:0)
Polsko
Polsko
54' Lewandowski  (Jóźwiak)
Španělsko
Simón – M. Llorente, Laporte, P. Torres, Alba (C) – Koke (68. Sarabia), Rodri, Pedri – G. Moreno (68. Ruiz), Morata (87. Oyarzabal), Olmo (61. F. Torres).
Orsato (ITA) – Giallatini (ITA), Preti (ITA)
Estadio Olímpico de Sevilla, Sevilla
11 742 diváků
Polsko
Szczęsny – Bereszynski, Glik, Bednarek (85. Dawidowicz) – Jóźwiak, Moder (85. Linetty), Klich (55. Kozłowski), Puchacz – Świderski (68. Frankowski), P. Zieliński – Lewandowski (C).

Mužem zápasu byl vyhlášen španělský obránce Jordi Alba.
Děkuji za pozornost, mějte krásný večer a u dalších on-line přenosů se těším na počtenou.
Je konec. Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1:1. Do druhého poločasu aktivněji vstoupilo Polsko, které se po hezké centrované nabídce dostalo do vyložené šance, ve které se prosadil Robert Lewandowski. Nerozhodný výsledek přitom nemusel dlouho vydržet, o pár minut později Španělsko zahrávalo pokutový kop, při jehož rozehrávce selhal Gerard Moreno. Jeho ránu totiž zastavila branková konstrukce, dorážející Morata pro změnu prázdnou branku netrefil. Oba celky měly ještě celkem dost času na případnou vedoucí branku, nicméně té jsme se nakonec nedočkali a je tu dělba bodů.
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:15.
90+5'
90+5'
Také Rodri taktickým zákrokem překazil protiakci soupeře a vyfasoval kartónek.
90+4'
Lewandowski takticky fauloval a vidí kartu.
90+4'
Jsme za polovinou nastaveného času, který nám zatím nepřinesl nic dramaticky akční. Polsko skvěle dotírá na hráče s míčem, kteří nemají moc času.
90+3'
Jednalo se o rozehrávku nakrátko, načež to znovu směrem kupředu nevyšlo Sarabiovi a vhazování se tak pro změnu ujme Puchacz.
90+2'
Španělsko bude po nedovoleném zákroku zahrávat další volný kop.
90+1'
U středového kruhu narazil Sarabia, který posléze aktivně napadal rozehrávku soupeře. Frankowski byl pod tlakem, přesto vybojoval autové vhazování.
90'
Nastavuje se pět minut.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, dost možná z toho skutečně bude remíza. Ještě ale musíme počítat s nastaveným časem.
87'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Mikel Oyarzabal.
86'
Následoval odkop od polské branky. Míč dopadl na pravou stranu, kde měl nejblíže k míči středopolař Rodri, kterému se povedlo najít pouze Dawidowicze.
85'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Jan Bednarek, přichází Paweł Dawidowicz.
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Jakub Moder, přichází Karol Linetty.
84'
Nyní se již Morata do šance dostal! Polská obrana reagovala pozdě na kolmici za obranu, na kterou si nabíhala hned dvojice protihráčů. Sarabia hrudí sklepával Moratu, který napálil pouze brankáře.
84'
Albova snaha o oslovení Moraty nevyšla, ve vzduchu se totiž povedlo zakročit pozornému Glikovi. Další centr pro změnu putoval na jiného polského obránce.
83'
Kousek od španělského pokutového území dokázal zakročit Rodri, který byl navíc zastaven nedovoleně, čehož si pochopitelně všiml také hlavní sudí zápasu.
81'
Žlutou kartu dostává Pau Francisco Torres (Španělsko).
81'
Morata se málem dostal do vyložené šance, tu ovšem zablokovala obrana soupeře. K odraženému míči se následně prodral Rodri, který ovšem mířil doprostřed.
80'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Španělsko stále marně dobývá pokutové území soupeře, Polsko se pokouší hrát jednoduše.
79'
U středového kruhu se k míči dostal obránce Pau Torres, který na levém křídle hledal volného Albu. Po kombinaci ovšem do míče vložil kopačku Bednarek.
78'
Lewandowskimu se v tandemu povedlo najít kolegu Frankowskimu, který se ještě pokoušel vracet prvně jmenovanému, avšak trefil pouze nohu protihráče.
77'
Také polská reprezentace si vybojovala autové vhazování, jenomže po krátké kombinaci se v ofsajdu nacházel Zieliński a akce tak nemohla dále pokračovat.
76'
Pedri přenášel hru na pravou stranu hrací plochy, kde pořádně zahnal Llorenteho. Španělsko si kombinaci samo komplikuje, soupeř jen běhá za míčem.
75'
Na pravém křídle se daleko s míčem nedostal Józwiak, který se tak musí vracet. Alba si ale dal s provedením vhazování hodně času, Polsko tak nespěchá.
74'
Llorentemu se poprvé v tomto duelu povedlo kvalitně odcentrovat do pokutového území, kde se nacházel Ferrán Torres. Jeho hlavička ale putovala vedle.
73'
Střílená nabídka putovala do malého vápna, kde se ven z branky vydal brankář Szczęsny, kterému se povedlo vyboxovat míč daleko z pokutového území.
72'
Kousek od postranní lajny skončil na zemi Sarabia, kterého nedovoleným způsobem zastavil Glik. Španělsko proto bude zahrávat další standardní situaci.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka, stav je stále nerozhodný. Španělsko je sice častěji na míči, avšak naráží do připravené obrany.
70'
Po rohovém kopu jsme sledovali střet, po kterém skončil na zemi obránce Bednarek. Do akce se dostává lékařský personál a chvíli se proto hrát nebude.
69'
Polsko se natlačilo s míčem na opačnou polovinu, kde jsme sledovali autové vhazování. Po něm centroval Zieliński, který našel pouze hlavu pozorného Paua Torrese.
68'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Karol Świderski, přichází Przemysław Frankowski.
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Fabián Ruiz.
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Koke, přichází Pablo Sarabia.
67'
Świderski šel do souboje s Moratou hodně nebezpečně. Posléze se dostal také do kolize s Kokem, zachránilo ho až ofsajdové postavení právě Španělska.
66'
Kozlowski sice skončil na zemi, jenomže dle sudího se o faul nejednalo. To mohl po pár vteřinách využít Morata, jehož střelu Szczęsny zneškodnil.
65'
Znovu jsme sledovali akci přes levou stranu, kde se do ní zapojil také kapitán Alba. Ani jeho centr neprošel do pokutového území, zablokoval ho totiž Józwiak.
64'
Ferrán Torres se poprvé zapojil do kombinace svého celku. Ihned to zkoušel centrem do pokutového území, jenomže trefil pouze záda Bereszynskiho.
63'
Józwiak se v souboji sice natlačil před protihráče, načež vybojoval nedovolený zákrok. Následnou standardní situaci ovšem dokázal odvrátit Pau Torres.
62'
Je za námi zhruba hodina hry, která nám zatím nabídla dva zásahy. Polsko před malým momentem dokázalo vyrovnat, načež málem inkasovalo z pokutového kopu.
61'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Ferrán Torres.
59'
U středového kruhu si nedovoleně počínal Józwiak, který rovněž vyfasoval žlutou kartu.
59'
Španělsko tak promarnilo obrovskou šanci na to, dostat se znovu do vedení. Polský výběr zachránila branková konstrukce, stav je tedy stále nerozhodný.
58'
Rozehrávku pokutového kopu si vzal na starost Gerard Moreno. Ten to zkoušel střelou k levé tyči, kterou pouze orazítkoval. K dorážce se následně dostal Morata, který prázdnou branku vůbec netrefil.
57'
Žlutou kartu dostává Jakub Moder (Polsko).
57'
Je tomu skutečně tak, penalta pro Španělsko!
56'
Do akce jde video, na které se jde sudí podívat. Moreno byl dost možná v pokutovém území faulován!
56'
Všechno bylo vpořádku, máme tedy skutečně vyrovnáno. Španělská obrana si marně stěžovala na nedovolený zákrok Lewandowskiho na Laporteho.
55'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Mateusz Klich, přichází Kacper Kozłowski.
54'
Polsko právě vstřelilo branku!
Je tu vyrovnávací branka polského výběru! Poslko přenášelo hru na pravou stranu, kde se k centrované nabídce dostal křídelník Józwiak. V hlavičkovém souboji se dokázal prosadit ROBERT LEWANDOWSKI, který sice lehce atakoval Laporteho, přesto se mu v souladu s pravidly povedlo hlavou překonat Simóna.
54'
A aby toho nebylo málo, tak si tentokráte nedovoleně pomáhal také Koke. Ten v souboji naskočil do Modera, který svému celku vybojoval standardní situaci.
53'
Vysoký nákop měl na levém křídle najít naprosto nevýrazného Olma. Ven ze své branky se ovšem vydal brankář Szczęsny, který míč sevřel do rukavic.
52'
V úvodu druhého poločasu sledujeme celkem dost nedovolených zákroků. Do souboje šel příliš pozdě Moder, který místo míče nakonec zasáhl Kokeho.
51'
Po dalším odkopu si v hlavičkovém souboji znovu zkušeně počínal obránce Pau Torres. Španělsko se posléze s míčem vrátilo ke svému pokutovému území.
50'
S míčem si posléze zahrál také polský brankář Szczęsny. Ten to zkoušel odkopem na levou stranu, kde ukázkové zpracování míče předvedl Zieliński.
49'
Španělsko se znovu kostrbatě dostalo na opačnou polovinu, kde měl hodně málo času Koke. Ten byl nakonec faulován, tentokráte se nedovoleně provinil Bednarek.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali autové vhazování, po kterém na zemi skončil Morata. Hlavní sudí si toho všiml, nedovoleně si počínal Glik.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzalo na starost Španělsko, které bude pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl hodně zajímavou podívanou. V úvodu zápasu jsme sledovali poměrně nudnou partii, avšak po vstřelené brance Španělska, jsme se dočkali ofenzivní podívané. V ní Polsko sice většinu času pouze bránilo, přesto se dostalo do několika vyložených šancí, přičemž při té největší střela putovala do tyče. Také Španělsko si mimo jediné vstřelené branky vypracovalo šance.
45+1'
45'
Nastavuje se minuta.
45'
Veselo mohlo být na druhé straně! Po hezké akci se Alba dostal k nahrávce do malého vápna, kde zakončující Moreno rozvlnil boční síť.
44'
Moder rozehraje první rohový kop pro svůj celek.
43'
Obrovské štěstí Španělska! Po hrubici Alby se na hranici pokutového území dostal do zakončení Świderski. Jeho rána se posléze odrazila k Lewandowskimu, který pro změnu napálil Simóna.
42'
Další hlavičkový souboj, při kterém si zodpovědně počínal Pau Torres. Ten nedal Moderovi sebemenší šanci, posléze následovalo vhazování od obránce Alby.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat
39'
Znovu se jednalo o rozehrávku nakrátko, po které to Olmo zkoušel centrem levou nohou. Do hlavičkového souboje se dostal Moreno, který přehlavičkoval Bednarka.
38'
Morata ovšem udělal to nejlepší, vybojoval rohový kop.
37'
Morata se na levém křídle zbavil protihráče, jenomže se dostal do hodně nepříjemného úhlu. Proto počkal na podporu spoluhráčů, se kterými zatím nejednal.
36'
Žlutou kartu dostává Mateusz Klich (Polsko).
36'
A zčistajasna se do zakončení dostal Świderski. Lewandowski si totiž počkal na náběh svého kolegy, který místo zakončení hlavou volil střelu na dlouhou nohu, jenž přinesla ránu nad.
35'
Polský brankář mohl vzápětí odkopávat od své branky. Na opačné straně měl jeho celek velké problémy s udržením míče, proto Glik vyprodukoval zadovku.
34'
Polsko nyní faulovalo kousek od pokutového území a soupeř měl k dispozici jedinečnou standardní situaci. Tu nakonec na sebe vzal Moreno, jehož rána putovala vedle branky.
33'
Koke nejprve naznačil centr do pokutového území, načež pouze přeposílal do tandemu na Morena. Po další kombinaci těchto dvou borců dokázal centr zablokovat Klich.
32'
Llorente po své oblíbené pravé straně poměrně jednoduše pronikl na opačnou polovinu hrací plochy. Španělsko tak pokračuje ve své klasické kombinaci.
31'
Je za námi třetina hry, zatím nesledujeme atraktivní podívanou. Španělsko se ovšem před malým momentem dostalo do vedení, což ho pochopitelně uklidnilo.
30'
Míč se znovu snesl pouze do zámezí a vhazování se tak ujal Llorente. Polsko ovšem dobře napadalo a hrací předmět dokázal vybojovat zpět Puchacz.
29'
Po autovém vhazování jsme sledovali další poklidnou kombinaci, po které s míčem na druhou stranu přešel středopolař Koke, kterému se nabídl volný Rodri.
28'
Polsko tak prohrává o jednu branku a bude to mít po zbytek zápasu nesmírně složité. I tak zbývá hodně času a dosavadní výsledek se klidně může otočit.
26'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Tak pozor, z nudné pasáže hry je tu vedoucí branka Španělska! Na pravém křídle se Moreno dostal s míčem do pokutového území, kde střílenou nabídkou dokázal na malém vápně najít ÁLVARA MORATU. Tomu stačilo nastavit kopačku, Szczęsny byl bez šance. Sudí nejprve kvůli ofsajdu branku neuznali, po krátkém přezkoumání ale branka platí, i když to bylo skutečně dost hraniční.
26'
Španělsko se sice radovalo z branky, která ovšem neplatí! Moreno z pravé strany naváděl míč na levou nohu, načež jeho nabídka doputovala do malého vápna, kde zakončující Morata sice překonal Szczęsny, leč z těsného ofsajdu.
25'
Laporte dlouho nevěděl, co s míčem. Nakonec zpětnou nahrávkou dokázal oslovit vedle stojícího kolegu Torrese, jenž úspěšně přenášel hru směrem na Kokeho.
24'
Do volného prostoru si posléze seběhl Puchacz, který se ovšem v souboji nedostal přes Llorenteho a španělská reprezentace se znovu sune kupředu.
23'
Olmo patičkou zkoušel oslovit Moratu, který mu v tísni chtěl vrátit. Polská obrana tento záměr rychle přečetla, nedovoleně si posléze počínal zadák Laporte.
22'
Na pravé straně hrací plochy měl celkem dost prostoru Jozwiak, který se pokoušel o centr na zadní tyči, kde měl hodně daleko k padajícímu míči Lewandowski.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, která nám zatím nepřinesla ani jednu branku. Zároveň platí, že čekáme na první vyloženou šanci.
20'
Do protiútoku se následně dostával Lewandowski, který široko daleko neměl kolem sebe volného spoluhráče, navíc ho čistě odzbrojil vracející se Llorente.
19'
Znovu jsme sledovali rohový kop rozehraný nakrátko. Španělsko to následně zkoušelo centrem do pokutového území, kde došlo k menší skrumáži.
18'
Následoval první rohový kop tohoto zápasu, který si vzal na starost křídelník Olmo. Jeho rozehrávka nakrátko našla Kokeho, po jehož centru nedoskočil Torres.
17'
Alba za sebe nepustil Jozwiaka, navíc si troufl na riskantní zpětnou nahrávku směrem na kopačku brankáře Simóna, který okamžitě oslovil volného Rodriho.
16'
Nebojácným způsobem se dostal k míči Moder, který přeci jenom narazil do protihráče. Do pokutového území se posléze probíjel Morata, kterého ubránil Glik.
15'
Alba to následně zkoušel přízemní nahrávkou do pokutového území, kde ovšem našel pouze pozorného Glika, jenž odkopával mimo dosah spoluhráčů.
14'
Alba byl v souboji o míč rychlejší a dokázal ho dostat do bezpečnějšího prostoru. Po nepřesné nahrávce soupeře se k němu dostal také brankář Simón.
13'
Španělská reprezentace i nadále pokračuje v kombinaci na útočné polovině, což budeme sledovat drtivou většinu zápasu.
12'
Llorente si nevěřil na průnik po pravém křídle, proto nahrával pod sebe na vlastní obrannou polovinu, kde se mu povedlo oslovit volného Laporteho.
11'
První střelecký pokus Španělska měl na svědomí Olmo. Jeho přízemní rána doputovala do rukavic Szczęsnyho.
11'
Torresovi se jednoduchým způsobem povedlo dostat míč na druhou stranu, kde jsme sledovali kombinaci u pokutového území. Polsko zatím nepřipouští ohrožení.
10'
Do pokutového území Polska posléze přiletěla centrovaná nabídka, se kterou si dokázal poradit Glik. Španělé si vybojovali další autové vhazování.
9'
Simón poprvé odkopával na opačnou stranu, kde se v hlavičkovém souboji nedokázal prosadit Morata, přesto se jako první dostal k odraženému míči Pedri.
8'
Po předchozím souboji skončil na zemi také Laporte, kterému se na nohy zrovna moc nechce. Španělský obránce je za čárou a zřejmě se bude ošetřovat.
7'
Poměrně dost prostoru měl kolem sebe Klich, který to zkoušel střelou na branku. Jeho rána ovšem putovala na horní síť.
7'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další nedovolený zákrok. Llorentemu totiž nasadil jesličky Puchacz, který si ustlal na zemi, čehož si všiml také sudí.
6'
Poprvé se k míči dostal také brankář Szczęsny, kterému se povedlo rozehrát do strany na volného Glika, po jehož nákopu si nedovoleně počínal Laporte.
5'
S míčem se na útočnou polovinu podíval také Laporte. Na pravém křídle ovšem neuspěl se snahou Koke, kterému se přesto povedlo vybojovat autové vhazování.
4'
Do volného prostoru si seběhl Llorente, který se s míčem vydal na opačnou polovinu hrací plochy, kde ještě počkal na podporu od středopolaře Rodriho.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu si úspěšný obranný zákrok připsal Pau Torres, který za sebe nepustil Jozwiaka. Polská reprezentace tak bude moci vhazovat.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzalo na starost Polsko, které bude hrát zprava doleva.
1'

Španělsko: Simón – M. Llorente, Laporte, P. Torres, Alba (C) – Koke, Rodri, Pedri – G. Moreno, Morata, Olmo.
Náhradníci: Sánchez, de Gea – F. Torres, Sarabia, Traoré, Ruiz, García, Gayá, D. Llorente, Oyarzabal, Azpilicueta, Th. Alcântara.

Polsko: Szczęsny – Bereszynski, Glik, Bednarek – Jóźwiak, Moder, Klich, Puchacz – Świderski, P. Zieliński – Lewandowski (C).
Náhradníci: Fabiański, Skorupski – Dawidowicz, Helik, Świerczok, Rybus, Płacheta, Kozłowski, Kownacki, Frankowski, Linetty, Kędziora.

Rozhodčí: Orsato (ITA) – Giallatini (ITA), Preti (ITA).
Zápas na Estadio Olímpico de Sevilla začne ve 21 hodin, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Daniele Orsato, kterému budou na pomezí asistovat Alessandro Giallatini a Fabiano Preti. Všichni tři pánové jsou z Itálie. Čtvrtým rozhodčím byla nominována Stéphanie Frappartová z Francie a systém VAR budou obsluhovat Massimiliano Irrati, Marco Di Bello, Filippo Meli a Paolo Valeri, všichni z Itálie.
Polsko

Polský národní tým dopadl ve svém premiérovém vystoupení ještě hůře, než Španělsko. V Petrohradu hrálo Polsko se Slovenskem a už v 16. minutě si gólman Szczęsny srazil míč do své sítě a rychle tak prohrávalo. Po návratu z kabin sice přišlo okamžité srovnání v podání Linettyho, jenže bylo to málo. V 69. minutě skóroval jako poslední Škriniar a zařídil pro Slovensko všechny body. Před Poláky tak stojí těžký úkol, další prohra by mohla být pro ambice týmu fatální.

Polsko – Slovensko 1:2 (0:1)

Branky: 46. Linetty (Rybus) – 18. Szczęsny (vla.), 69. Škriniar (Hamšík)

Žluté karty: 22. Krychowiak (POL) – 20. Hubočan (SVK)

Červená karta: 62. Krychowiak (POL)

Polsko: Szczęsny – Bereszynski, Glik, Bednarek, Rybus (74. Puchacz) – Linetty (74. Frankowski), Krychowiak, Klich (85. Moder) – Jóźwiak, Lewandowski (C), P. Zieliński (85. Świderski).

Slovensko: Dúbravka – Pekarík (79. Koscelník), Šatka, Škriniar, Hubočan – Haraslín (87. Ďuriš), Kucka, Hromada (79. Hrošovský), Mak (87. Suslov) – Hamšík (C) – Duda (90+4. Greguš).

Rozhodčí: Haţegan (ROU) – Ghinguleac (ROU), Gheorghe (ROU)

Diváci: 12 862
Španělsko

Španělé se v prvním skupinovém utkání postavili Švédsku, byli po celou dobu aktivnějším týmem, Morata, Koke, Moreno i další hráči si vypracovali spoustu příležitostí, jenže buď šance končily mimo branku, nebo gólman Olsen zvládl zbytek pochytat. Na úvod šampionátu tak Španělé hráli 0:0, dnes si budou chtít vylepšit reputaci a hlavně se výhrou přiblížit postupu do vyřazovací fáze.

Španělsko – Švédsko 0:0

Žluté karty: 55. Lustig (SWE)

Španělsko: Simón – M. Llorente, P. Torres, Laporte, Alba (C) – Koke (87. Ruiz), Rodri (66. Th. Alcântara), Pedri – F. Torres (74. Oyarzabal), Morata (66. Sarabia), Olmo (74. G. Moreno).

Švédsko: Olsen – Lustig (75. Krafth), Lindelöf, Danielson, Augustinsson – Seb. Larsson (C), K. Olsson (84. Cajuste), Ekdal, Forsberg (84. Bengtsson) – M. Berg (69. Quaison), Isak (69. Claesson).

Rozhodčí: Vinčič (SVN) – Klančnik (SVN), Kovačič (SVN)

Diváci: 10 559
Dobrý večer u dalšího turnaje EURO 2020. Společně se podíváme na utkání skupiny E mezi Španělskem a Polskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.