Mistrovství Evropy ve fotbale - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko : Švédsko - 14. června 2021   21:00

Španělsko
Simón – M. Llorente, P. Torres, Laporte, Alba (C) – Koke (87. Ruiz), Rodri (66. Th. Alcântara), Pedri – F. Torres (74. Oyarzabal), Morata (66. Sarabia), Olmo (74. G. Moreno).
Vinčič – Klančnik, Kovačič
La Cartuja Stadium, Sevilla
Švédsko
Olsen – Lustig (75. Krafth), Lindelöf, Danielson, Augustinsson – Seb. Larsson (C), K. Olsson (84. Cajuste), Ekdal, Forsberg (84. Bengtsson) – M. Berg (69. Quaison), Isak (69. Claesson).

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Tabulka skupiny E po prvních zápasech

1. Slovensko 3 body
2. Švédsko 1 bod
3. Španělsko 1 bod
4. Polsko 0 bodů
Držení míče: 75 % : 25 %.
Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 8:2. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:11.
Je konec! Španělsku se vstup do evropského šampionátu nepovedl podle představ. Na úvod skupinové fáze doma remizovalo bez branek se Švédskem. Španělé byli po celou dobu utkání mnohem aktivnější. V prvním poločase se do šancí dostávali Koke i Morata, ale ani jeden z nich netrefoval branku. Pokusy, které mířily mezi tři tyče, pak zneškodnil Olsen. Na opačné straně zahrozil Isak, jehož ránu musel hasit Llorente. Po změně stran se v zájímavé pozici zjevil Morata, ale opět minul. V 61. minutě pak po rychlém brejku prošla přihrávka na malé vápno, odkud Berg neuklidil míč do branky. Španělsko si další vyložené šance vypracovalo až v závěru. V 90. minutě hlavičkoval Moreno a Olsen vytáhl zákrok večera. V nastavení to ještě zkoušel Sarabia, ale čaroděj Robin Olsen dnes zajistil Švédsku bod.
90+6'
90+6'
Po rohovém kopu se do zakončení znovu dostal Moreno, ale jeho hlavička o zem se odrazila mimo tři tyče. Pro Švédsko už to vypadá hodně dobře.
90+5'
Oyarzabal prošel z levé strany do pokutového území, ale jeho pobídku na malé vápno srazil obránce na rohový kop. Pro Španěly je to zřejmě poslední šance.
90+4'
Chvíli před koncem se Španělé zachovali férově a odevzdali míč Švédům. Fotbalisté ve žlutém teď budou chtít nasbírat cenné sekundy.
90+3'
Španělům dnes zkrátka není přáno! Jordi Alba si opět naběhl za obranu, centrem na malé vápno našel Sarabiu, ale od jeho kolena skončil míč v rukavicích Olsena!
90+3'
Švédsko se nyní dokonce dostalo na polovinu soupeře, nicméně Španělé rychle získali míč pro sebe a opět spěchají do útoku.
90+2'
Do zakončení v pokutovém území se znovu dostal Moreno, který si míč přehodil na levačku, ale prakticky ze statické pozice zakončil mimo branku.
90+1'
Nastavuje se šest minut!
90'
Robin Olsen skvělým zákrokem drží naděje Švédska na bodový zisk! Na parádní centr z pravé strany si naběhl Moreno, ale Olsen na brankové čáře reflexivně zasáhl!
89'
Jordi Alba si naběhl na parádní dloubáček za obranu a pohotově odcentroval na malé vápno, kde byl Moreno, ale jeho pokus o patičku zastavil obránce.
88'
Během kombinace Španělska je hodně aktivní Pedri, ale proti pevnému defenzivnímu bloku Švédska to má hodně složité. Švédsko je blízko k zisku překvapivého bodu.
87'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Koke, přichází Fabián Ruiz.
86'
Jordi Alba dloubl míč do pokutového území, ale ani jeho pobídka nepřiletěla do prostoru, kde by dotíral někdo ze Španělů. Švédsko si centry hlídá skvěle.
85'
Larsson ukázal pořádnou obětavost. Švédský kapitán se skluzem vrhl pod nohy jednomu ze španělských hráčů a odkopl míč do zámezí.
84'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Kristoffer Olsson, přichází Jens Cajuste.
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Pierre Bengtsson.
82'
Oyarzabal si naběhl na přihrávku do pokutového území, kde se chtěl rychlým pohybem uvolnil, nicméně jeho přízemní nástřel na malé vápno nenašel nikoho ze Španělů.
81'
Opět se pokračuje ve hře. Španělé rozjeli další akci z vlastní poloviny. Kristoffer Olsson se zatím vrátil zpátky na hrací plochu a ještě pomůže Švédům s urputnou defenzivou.
80'
Pro Olssona dnešní duel podle všeho skončil. U postranní čáry už je připravený střídající hráč.
80'
Hra je přerušena! Kristoffer Olsson se srazil s Pedrim a podle všeho jej postihly křeče. Švédský fotbalista potřebuje krátké ošetření.
79'
Robin Olsen musel vytáhnout důležitý zákrok. Za nadýchaným centrem z pravé strany se na malém vápně hnal Moreno, ale švédský brankář vyrazil na malé vápno a míč vyboxoval.
78'
Pedri potáhl míč do blízkosti velkého vápna, chtěl si vyměnit rychlou přihrávku se spoluhráčem, ale šanci mu opět vzal Danielsson.
77'
Krafth otálel s uvedením míče do hry. Dlouhým autem na pravou stranu následně hledal Claessona, který v souboji proti přesile zadáků neměl šanci.
76'
Střídající Gerard Moreno se po nástupu na trávník hnal do pokutového území, ale Danielsson se s ním skvěle vrátil a nepustil španělského hráče ke střele.
75'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Mikael Lustig, přichází Emil Krafth.
74'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Mikel Oyarzabal.
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Gerard Moreno.
73'
Sarabia dostal přihrávku do pokutového území a chtěl přihrát pod sebe. Zadáci ve žlutém opět stáli na správných místech a nenechali soupeře zakončit.
72'
Unai Simón vyběhl ven z branky a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Španělský gólman našel Pedriho, který rozjel další akci po levé straně. Švédská defenziva se rychle srovnala.
71'
Střídající Claesson také velmi rychle rozkmital své nohy, ale důrazný Laporte před ním odehrál míč hlavou do bezpečí. Švédsko ale nyní soupeře nepouští do zakončení.
70'
Quaison se ihned po příchodu na trávník zapojil do švédské ofenzivy. Střídající fotbalista sprintoval za přihrávkou na polovinu soupeře, ale Unai Simón byl u míče dříve.
69'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Marcus Berg, přichází Robin Quaison.
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Viktor Claesson.
67'
Sebastian Larsson důrazem získal míč na pravé straně hřiště, odkud jej chtěl procedit na Forsberga, ale druhý jmenovaný na pobídku o krok nedosáhl.
66'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Pablo Sarabia.
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Rodri, přichází Thiago Alcântara.
65'
Llorente chtěl z pravé strany odcentrovat do pokutového území, nicméně trefil dobře postaveného Augustinssona. Švédsko navíc získalo odkop od branky.
64'
Álvaro Morata si sice naběhl na prudký centr z pravé strany, jenže z těžké pozice jej nedokázal sklepnout na někoho ze spoluhráčů v červeném dresu.
63'
Nyní už se Dani Olmo dostal k míči v blízkosti velkého vápna, nicméně přihrávkou do vápna neoslovil nikoho v červeném. Švédové míč nechali propadnout do autu.
62'
Rodri prošel na polovinu soupeře, jenže neprocedil míč na někoho ze spoluhráčů. V posledníh minutách se ze hry vytratil hlavně Dani Olmo.
61'
Švédsko se dostalo do rychlého protiútoku. Isak na hranici velkého vápna ustál další těžký souboj, procedil míč na zadní tyč, ale Berg ze skvělé pozice nedostal míč do sítě!
60'
Je za námi hodina hry a stále čekáme na úvodní branku dnešního souboje. Španělsko je sice nadále mnohem aktivnější, ale Švédsko brání urputně.
59'
Jordi Alba dostal přihrávku na levou stranu, ale ukopl si míč daleko před sebe a už nedokázal odcentrovat. Švédsko se může vymanit z tlaku soupeře.
58'
Po změně stran jsou Švédové o něco aktivnější než během úvodní půle. Švédové znovu útočili po pravé straně, ale daleko se nedostali.
57'
Morata chtěl narážečkou uvolnil v pokutovém území Kokeho, ale druhý jmenovaný jeho úmysl nepochopil a vůbec se nerozběhl. Olsen s rozehrávkou spěchat nebude.
56'
Jordi Alba dostal přihrávku do běhu na levou stranu, ale centrem levačkou trefil jen dobře postaveného Lustiga, který je v posledních minutách hodně vidět.
55'
Právě Mikael Lustig dostává žlutou kartu za zdržování hry.
55'
Mikael Lustig táhl akci Švédska po pravé straně, ale proti Olmovi a Albovi nedokázal procedit míč do vápna. Švédsko bude jen vhazovat.
54'
Victor Lindelöf vhazoval na pravé straně hrací plochy. Po krátké kombinaci přiletěl míč do velkého vápna, ale aktivní Isak zakončit nedokázal.
53'
Llorente dostal přihrávku na pravou stranu, odkud chtěl procedit míč do pokutového území, ale nenašel nikoho v červeném. Španělé jsou aktivní i po změně stran.
52'
Jordi Alba se na levé straně zbavil obránce, přehodil si míč na levačku a odcentroval na malé vápno. Své povinnosti si ve vzdušném prostoru splnil Victor Lindelöf.
51'
Akce Švédska skončila nepřesnou přihrávkou za domácí obranu. Gólman Simón vyrazil na hranici šestnáctky a pohotově rozehrál na levou stranu.
50'
Morata chce kousat i po změně stran! Španělský útočník se pohotově opřel do odraženého míče z hranice velkého vápna, ale ani přízemní střelou netrefil branku.
49'
Po následném přímém kopu propadl míč ke vzdálenější tyči, kam si naběhl Lustig, jenže místo přihrávky se mu míč zamotal pod nohou.
48'
Lustig nakopl míč na pravou stranu, kde si míč krásně zpracoval Isak. Útočník Švédska si míč navíc skvěle pokryl a Rodri jej faulem poslal k zemi.
47'
Dani Olmo poslal přihrávku do pokutového území, jenže Morata se provinil faulem na Lustiga. Švédsko může poprvé ve druhé půli zaútočit.
46'
Španělé obstarali výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Hráči v červeném se ihned vydali do útoku. Uvidíme, zda se změní obraz hry.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali zajímavý duel, ale úvodní branky jsme se nedočkali. Španělé byli mnohem aktivnější a měli držení míče 79%! Do první šance se v 16. minutě dostal Olmo, ale jeho hlavičku brankář vyrazil. Další možnost měl Koke, který technickou střelou minul branku. Ve 38. minutě se po promáchnutí Danielssona zjevil sám před brankáře Morata, ale střelec Juventusu si neseřídil mířidla. Pět minut před přestávkou mohli udeřit také Švédové. Ve vápně se uvolnil Isak a jeho ránu musel na brankové čáře vykopávat Llorente.
45+1'
45+1'
Španělsko v nastavení kombinuje na polovině soupeře, ale kombinace se zatím odehrává daleko od pokutového území Švédska. Vše nasvědčuje tomu, že v první půli branka nepadne.
45'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
V samotném závěru prvního poločasu se z velké dálky opřel do míče Dani Olmo! Olsen jeho jedovatou ránu vyrazil jen před sebe, ale nikdo z dobíhajících Španělů míč nedorazil.
44'
Rodri se odhodlal ke střele z úctydhodné vzdálenosti. Jeho projektil byl několikrát tečován a skončil vedle branky. Španělé budou zahrávat další rohový kop.
43'
Dani Olmo se v pokutovém území dostal k propadnutému centru, jenže po zpracování podklouzl a připravil se o zajímavou možnost k zakončení.
42'
Llorente se i v závěru prvního poločasu snaží podporovat španělskou ofenzivu. Krajní obránce měl kousek prostoru, ale raději ještě přihrál.
41'
Švédsko se hned ze své první šance mohlo dostat do vedení! Alexander Isak se zjevil v pokutovém území, kde nejprve ustál souboj s obráncem a zakončil. Simón už byl překonán, ale na brankové čáře zasáhl Llorente!
40'
Llorente si vyměnil přihrávku s Kokem a přenesl hru na levou stranu hřiště. Kombinace v blízkosti velkého vápna skončila ofsajdem, ve kterém byl chycen Morata.
39'
Laporte potáhl míč na polovinu soupeře, nicméně přihrávkou na levou stranu dostal Albu do těžké pozice. Španělé přesto zůstávají na míči a pokračují v kombinaci.
38'
Álvaro Morata se po chybě Marcuse Danielssona dostal do vyložené šance! Střelec Španělska šel sám na brankáře, měl moře času, ale vůbec netrefil branku!
37'
Z následného rohového kopu Švédové domácí branku neohrozili. K odraženému míči se na hranici velkého vápna hnal Ekdal, který si však pomohl faulem.
36'
Sebastian Larsson se na pravé straně dostal k odcentrování. Jeho pobídka navíc padala přímo do španělské branky a Unai Simón musel míč vytáhnout nad břevno.
35'
Robin Olsen nakopl míč na pravou stranu, kde se do souboje dostal Marcus Berg. Švédský útočník souboj s obráncem ustál a získal pro Švédsko vhazování.
34'
Dani Olmo se ve skluzu snažil obrat o míč švédského zadáka. K odraženému balónu se následně dostal Koke, který znovu uklidnil rozehrávku Španělska.
33'
Llorente si naběhl na přihrávku na pravou stranu, ale místo průniku okamžitě přihrál na nabíhajícího Kokeho, který se aktivitou snaží strhnout své spoluhráče.
32'
Španělsko už znovu kombinuje na polovině soupeře. Kombinace se zatím odehrává mezi stopery. Ofenzivním hráčům teď trošičku schází aktivita při nabídce.
31'
Jordi Alba dostal dostatek volného prostoru na levé straně, odkud centroval do pokutového území. K míči se dostal Olmo, ale zakončil nepřesně.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme jednoznačnou záležitost. Domácí Španělé soupeři prakticky nepůjčují míč, ale na branku stále čekáme.
29'
Dani Olmo po průniku z levé strany procedil míč do pokutového území, kam si naběhl Koke, který zakončením podtrhl své trápení v koncovce v letošní sezóně. Rána hráče Atlética Madrid prolétla vysoko nad brankou!
28'
Alexander Isak sice svou aktivitou na polovině hřiště vybojoval míč pro Švédsko, ale Španělé okamžitě zařadili vyšší rychlostní stupeň a vybojovali balón zpět.
27'
Ferrán Torres si došel pro míč do blízkosti velkého vápna, ale místo centru do pokutového území zvolil přihrávku na střed. Španělsko musí být trpělivé.
26'
Lustig měl problémy se zpracováním míče na vlastní polovině. Z těžké pozice jej vysvobodil faulem Morata. Rozhodčí střet viděl a odpískal španělskému hráči faul.
25'
Llorente se při další akci zjevil takřka na brankové čáře, odkud vracel míč do pokutového území, ale před dobíhajícím Torresem odehráli Švédové míč na roh.
24'
Llorente výborně potáhl míč na polovinu soupeře, jenže zadáci Švédska se stačili rychle vrátit. Rychlonohý fotbalista tak musel zvolit přihrávku do zadních řad.
23'
Další zajímavá situace na straně Španělska! Alba si chtěl narazit míč s Kokem, ale kombinace jim nevyšla. Švédové však míč neodkopli a právě Koke se dostal do zakončení. Jeho pokus nabral opačnou rotaci a skončil vedle zadní tyče!
22'
K odraženému míči se v blízkosti velkého vápna dostal Emil Forsberg, ale fotbalista Lipska zakončil vysoko na tribunu za brankou.
21'
Rodri se zapojil do rozehrávky na vlastní polovině. Švédové ale začli soupeře napadat na jeho polovině a hned z toho vyplynul Rodriho odkop na tribunu.
20'
Jordi Alba zabojoval o míč na polovině hrací plochy. K odraženému míči se dostal Lustig, ale patičkou jej poslal do autu. Španělsko může rozjet další útok.
19'
Rodri vystihl rozehrávku Švédska, ale po následné přihrávce zahrál rukou Jordi Alba. Prohřešek zadáka Barcelony rozhodčímu neutekl. Švédsko bude rozehrávat.
18'
Lustig vhazoval na pravé straně hrací plochy. Švédsko se alespoň na chvíli dostalo na polovinu soupeře, ale kombinace neměla dlouhého trvání.
17'
Také stopeři Španělska hrajou na polovině Švédska, které se do ofenzivy prakticky nedostává. Morata si dokonce došel pro míč daleko od šestnáctky.
16'
První obrovská šance dnešního souboje! Koke narýsoval do pokutového území fantastický centr. Torres na míč sice nedosáhl, ale hlavičkoval Olmo, jehož zakončení gólman skvěle vyrazil!
15'
Španělsko už znovu kombinuje na polovině soupeře. Hráči v červených dresech hrají ve velkém počtu na polovině soupeře, ale do šestnáctky se dostávají jen velmi těžce.
14'
Unai Simón si poprvé v utkání také sáhl na míč. Španělský brankář vyrazil na hranici velkého vápna, kde zastavil nákop soupeře a rozehrál.
13'
Morata se tlačil za zajímavou pobídkou z pravé strany. Švédové nejprve signalizovali ofsajd, ale Danielsson pokračoval v pohybu a nepustil Moratu do zakončení.
12'
Exekuce přímého kopu se ujal Koke, který vymyslel centr na malé vápno, ale v úvodu skvěle hrající Marcus Danielson míč opět odehrál mimo nebezpečný prostor.
11'
Dani Olmo se na polovině Švédska prosmýkl kolem svého strážce a Lustig jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Španělé mají k dispozici přímý kop ze zajímavé pozice.
10'
V úvodu dnešního souboje jsou mnohem aktivnější domácí Španělé. Fotbalisté v červených dresech soupeři prakticky nepůjčují míč a stále hledají cestičku do zakončení.
9'
Morata si brousil zuby na nákop na hranici velkého vápna, ale hlídkovali u něj dva Švédové, kteří španělského útočníka nepustili do zakončení.
8'
Llorente si naběhl na nákop na pravé křídlo a pohotově vyslal přihrávku do pokutového území. Své defenzivní úkoly si splnil Marcus Danielson, který míč odkopl do bezpečí.
7'
Koke zahrával další rohový kop Španělska. K odraženému míči se na hranici velkého vápna dostal Dani Olmo, jehož úvodní rána skončila vysoko nad břevnem.
6'
Do rozehrávky Španělska se zapojil také stoper Aymeric Laporte, který dnes nastupuje k prvnímu duelu v dresu španělské reprezentace. Stoper Manchesteru City dříve reprezentoval Francii.
5'
Marcos Llorente dostal přihrávku do blízkosti velkého vápna, jenže proti pevnému defenzivnímu valu Švédska nevymyslel nebezpečnou přihrávku. Španělé přesto zůstávají u míče.
4'
Španělé zahrávali úvodní rohový kop dnešního souboje. Ve vápně byl aktivní Rodri, ale míč nepropasíroval na nikoho v červeném dresu domácího mužstva.
3'
Jordi Alba pro změnu táhl akci Španělska po levé straně. Obránce Barcelony chtěl přihrát na hranici velkého vápna, ale od Larssona se míč odrazil do autu.
2'
Sebastian Larsson se po levé straně prohnal na polovinu Španělska. Forsberg mu chtěl vrátit přihrávku do běhu, ale zadáci Španělska byli pozorní.
1'
Španělé se hned v úvodu dnešního souboje dostali na polovinu soupeře. Hraje se sice ve večerních hodinách, ale Španělsko přes den sužovalo vedro.
1'
Ještě před výkopem přišla drobná komplikace se sítí jedné z branek. Po krátké úpravě ale duel započne.
Ještě před úvodním výkopem zazní hymny obou zemí.
Oba týmy už jsou na hřišti. Španělé budou hrát v červeném, zatímco Švédsko oblékne žlutou sadu.

Španělsko: Simón – M. Llorente, P. Torres, Laporte, Alba (C) – Koke, Rodri, Pedri – F. Torres, Morata, Olmo.
Náhradníci: de Gea, Sánchez – Traoré, Sarabia, Azpilicueta, Oyarzabal, Gayá, G. Moreno, García, Th. Alcântara, Ruiz, D. Llorente.

Švédsko: Olsen – Lustig, Lindelöf, Danielson, Augustinsson – Seb. Larsson (C), K. Olsson, Ekdal, Forsberg – M. Berg, Isak.
Náhradníci: Johnsson, Nordfeldt – Krafth, Sema, Claesson, P. Jansson, Helander, Svensson, Quaison, J. Larsson, Cajuste, Bengtsson.

Rozhodčí: Vinčič – Klančnik, Kovačič.
Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři se spolu utkali celkem devětkrát. Španělé si připsali pět výher, Švédové se radovali dvakrát a dva duely skončily remízou. Oba týmy se potkaly také v kvalifikaci o postup na tento turnaj. Doma Španělé vyhráli 3:0, ve Švédsku se zrodila remíza 1:1.
Španělsko

Domácí Španělé budou tradičně patřit mezi jedny z největších favoritů celého turnaje. Ani Španělům se před startem turnaje nevyhnuly problémy. Hned po startu reprezentačního srazu byla zjištěna nákaza koronavirem u Sergia Busquetse. Letos chtějí Španělé vylepšit výsledky z posledních dvou velkých turnajů. V roce 2016 ve Francii totiž padli v osmifinále s Itálií a na světovém šampionátu v roce 2018 ve stejné fázi vypadli s domácím Ruskem. V přípravě Španělé změřili síly s Portugalskem, ale toto utkání branku nepřineslo.

Brankáři: David de Gea (Manchester United), Unai Simón (Athletic), Robert Sánchez (Brighton & Hove Albion)

Obránci: José Gayà (Valencia), Jordi Alba (Barcelona), Pau Torres (Villarreal), Aymeric Laporte (Manchester City), Eric García (Manchester City), Diego Llorente (Leeds United), César Azpilicueta (Chelsea)

Záložníci: Thiago Alcántara (Liverpool), Sergio Busquets (Barcelona), Koke (Atlético), Marcos Llorente (Atlético), Dani Olmo (Leipzig), Rodri (Manchester City), Fabián Ruiz (Napoli), Pablo Sarabia (Paris), Ferran Torres (Manchester City), Adama Traoré (Wolves)

Útočníci: Álvaro Morata (Juventus), Gerard Moreno (Villarreal), Mikel Oyarzabal (Real Sociedad), Pedri (Barcelona)
Švédsko

Hostující Švédsko letos čeká velice těžký šampionát. Švédové museli zrušit svou základnu v Dublinu a místo něj budou k duelům vyrážet z Göteborgu. Pro Švédsko půjde už o sedmou účast na evropském šampionátu. Největší úspěch si severský výběr připsal v roce 1992, kdy dokráčel do semifinále. Švédům však na turnaji chybí jejich největší hvězda Zlatan Ibrahimović. V kádru jsou ale hvězdy jako Emil Forsberg a Sebastian Larsson. V přípravných duelech Švédové porazili Finsko a Arménii.

Brankáři: Karl-Johan Johnsson (København), Kristoffer Nordfeldt (Gençlerbirliği), Robin Olsen (Everton)

Obránci: Ludwig Augustinsson (Werder Bremen), Pierre Bengtsson (Vejle), Marcus Danielson (Dalian Yifang), Andreas Granqvist (Helsingborg), Filip Helander (Rangers), Pontus Jansson (Brentford), Emil Krafth (Newcastle United), Victor Lindelöf (Manchester United), Mikael Lustig (AIK)

Záložníci: Jens-Lys Cajuste (Midtjylland), Viktor Claesson (Krasnodar), Albin Ekdal (Sampdoria), Emil Forsberg (Leipzig), Dejan Kulusevski (Juventus), Sebastian Larsson (AIK), Kristoffer Olsson (Krasnodar), Robin Quaison (Mainz), Ken Sema (Watford), Mattias Svanberg (Bologna), Gustav Svensson (Guangzhou)

Útočníci: Marcus Berg (Krasnodar), Alexander Isak (Real Sociedad), Jordan Larsson (Spartak Moskva)