Mistrovství Evropy ve fotbale -  ONLINE PŘENOS -  Ukrajina : Anglie - 3. července 2021   21:00

Ukrajina
Ukrajina
0:4
(0:1)
Anglie
Anglie
4' Kane  (Sterling) • 46' Maguire  (Shaw) • 50' Kane  (Shaw) • 63' J. Henderson  (Mount)
Ukrajina
Buščan – Zabarnyj, Kryvcov (35. Cygankov), Matvijenko – O. Karavajev, Sydorčuk (64. Makarenko), Zinčenko, Mykolenko – Šaparenko – Jaremčuk, Jarmolenko (C).
F. Brych – M. Borsch, S. Lupp (GER)
Olimpico in Rome (Řím)
11 880 diváků
Anglie
Pickford – Walker, Stones, Maguire, Shaw (65. Trippier) – Rice (57. J. Henderson), Phillips (65. Bellingham) – Sancho, Mount, Sterling (65. Rashford) – Kane (C) (73. Calvert-Lewin).

Angličané si v semifinále zahrají proti Dánsku. Z mé strany je to vše a přeji Vám krásný zbytek večera!
Fauly: 10:4.
Ukrajinští náhradníci se už do hry ani nedostanou. Sudí Felix Brych totiž ukončil utkání zhruba 5 sekund po uplynutí 90. minuty.

Angličané zvládli dnešní duel skvěle a po výhře 4:0 postupují do semifinále EURA. Albion rozhodl v nástupech do obou poločasů. Už ve 4. minutě otevřel skóre Harry Kane a ještě rychlejší byli svěřenci kouče Southgatea ve druhé půli. Hned po minutě hry se totiž prosadil po standardce Harry Maguire a v 50. minutě se navíc trefil podruhé v zápase Harry Kane. Výsledek pak pečetil v 63. minutě po rohu střídající Jordan Henderson, jenž se radoval ze svého premiérového zásahu v národním týmu.
90+1'
90'
Ukrajinci drží míč na kopačkách, u jejich lavičky se mezitím chystá na nástup do hry trojice hráčů.
88'
Zápas se už asi jen dohrává. O jeho osudu je rozhodnuto a Angličané především šetří síly na semifinále.
86'
Angličtí obránci si zahráli i s brankářem Pickfordem. Ten si dnes připsal pár dobrých zákroků.
85'
Mykolenko se snažil dostat s míčem do pokutového území. Walkera obelstil zasekávačkou, dobře se ale vrátil Sancho, který už mu balón sebral.
84'
Angličané si užívají závěr duelu, to samé jejich fanoušci, kteří teď jásají při každé přihrávce svých miláčků.
83'
Jadon Sancho si na pravém křídle obhodil Vitalije Mykolenka, který se ale dokázal vrátit do souboje, dostal před Sancha tělo a nechal se faulovat.
81'
Mykolenko nahrával do prostoru, kam se nerozběhl žádný z jeho spoluhráčů. Kope se od brány Anglie.
80'
Rohový kop Zinčenka odvrátil na přední tyči Calvert-Lewin.
79'
Andrij Jarmolenko si dělal na pravé straně šestnáctky prostor ke střele. Ta ale byla zablokována a Ukrajinci tak budou zahrávat jen roh.
78'
Počet úspěšných přihrávek – 400:489
76'
Andrijovi Jarmolenkovi spadl míč na ruku a ukrajinský útok tak nemohl dále pokračovat.
74'
Ze střední vzdálenosti to zkusil Jevhen Makarenko a vůbec ne špatně! Jeho rána byla tvrdá, směřovala ale do středu a Pickford tak balón dlaněmi vyrazil.
73'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Harry Kane, přichází Dominic Calvert-Lewin.
72'
Před námi je posledních dvacet minut zápasu. O jeho osudu je s největší pravděpodobností rozhodnuto, Anglie nastoupí v semifinále proti Dánsku.
70'
Ukrajinci se mohli dočkat gólu! Brankář Pickford vyběhl daleko ze své šestnáctky, aby odkopl míč před Viktorem Cygankovem. Balón ale špatně trefil a odehrál ho jen k Romanovi Jaremčukovi. Ten chtěl z první zamířit do odkryté brány, ale kop mu také nesedl a střelu tak v pohodě zablokovali Pickfordovi spoluhráči.
69'
Další nebezpečí vezl do ukrajinské šestnáctky Marcus Rashford. Jeho přihrávka na Masona Mounta ale neprošla.
67'
Vypadá to, že Ukrajinci ukončí svou pouť šampionátem debaklem. Angličané, kteří dosud spoléhali především na pevnou defenzivu (ještě na EURU neinkasovali), dnes našli i svou ofenzivní tvář.
65'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Luke Shaw, přichází Kieran Trippier.
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Marcus Rashford.
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Kalvin Phillips, přichází Jude Bellingham.
64'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Serhij Sydorčuk, přichází Jevhen Makarenko.
63'
Anglie právě vstřelila branku!
Po rohovém kopu už Ukrajinci inkasují! Na centr Masona Mounta si naskočil neobsazený JORDAN HENDERSON, který přesnou hlavičkou nedal Buščanovi šanci. Velký moment pro záložníka Liverpoolu, jenž se trefuje v národním týmu poprvé – 0:4.
62'
Málem hattrick Harryho Kanea! Ten se opřel na hranici šestnáctky do odraženého míče a Georgij Buščan se musel pořádně natahovat, aby balón vytlačil na roh! Skvělý zákrok a krásná střela.
62'
Anglie je ve velké pohodě. Ukrajinci zatím nevypadají, že by měli sílu na nějaký výraznější odpor.
61'
Střely na bránu – 1:4
60'
Jadon Sancho tancoval s míčem na pravé straně. Na bránícího Mykolenka ale nevyzrál.
59'
Teď ale Angličané zrychlili. Mount zvládl těžké zpracování míče a po něm se snažil oslovit do šestnáctky nabíhajícího Kanea. Ukrajinci si ho pohlídali.
58'
Svěřenci Garetha Southgatea se už nepotřebují nikam hnát a tak sledujeme jejich poklidnou kombinaci.
57'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Declan Rice, přichází Jordan Henderson.
56'
Hra byla přerušena po faulu na Jarmolenka. Angličané chystají střídání...
54'
Ukrajinci se konečně dostali do držení hracího předmětu. Moc ale netuší, co by s ním vlastně měli dělat. Jestli si Andrej Ševčenko připravoval plány na zvrat, tak ty dostaly po změně stran velkou trhlinu.
52'
Angličané jsou viditelně nahoře. V klidu drží balón a soupeři ho nepůjčují.
50'
Řekl bych, že Albion definitivně vykročil do semifinále! Sterling na levé straně poslal míč Lukeovi Shawovi, který odcentroval na nabíhajícího HARRYHO KANEA a ten balón zatloukl do sítě mezi nohama brankáře Buščana. Anglický kapitán se konečně rozstřílel – 0:3.
49'
Ukrajinci se budou muset tlačit dopředu. To ale může být voda na mlýn pro rychlé ofenzivní hráče Anglie jako Sancho, Sterling nebo Mount.
48'
Angličanům dnes skvěle vycházejí začátky poločasů. V prvním otevřeli skóre ve 4. minutě, po přestávce se prosadili ještě rychleji.
46'
Je tu druhý gól Anglie! Standardní situaci po faulu na Kanea rozehrával Luke Shaw. Jeho centr našel hlavu HARRYHO MAGUIRA, kterého Ukrajinci nechali v ideální pozici trestuhodně volného a stoper Manchesteru United balón v klidu usměrnil do sítě. Buščan byl bezmocný – 2:0.
46'
Serhij Sydorčuk přišlápl Harryho Kanea. Obešlo se to bez karty.
46'
Ani jeden z trenérů o přestávce nestřídal.
46'
Statistiky po 1. poločase:
Držení míče – 48 % : 52 %
Střely na bránu – 1:2
Střely mimo – 1:1
Rohové kopy – 2:0
Po prvním poločase vedou Angličané nad Ukrajinou 1:0. Three Lions měli do zápasu skvělý úvod, když už ve 4. minutě zužitkoval skvělou Sterlingovu přihrávku Harry Kane. Pak už se nějak oslnivý fotbal nehrál. Za zmínku stojí příležitost Jaremčuka, kterou likvidoval Pickford, na druhé straně pak vyprášil Buščanovy rukavice dělovkou zpoza šestnáctky Rice.
45+4'
45+3'
Jaremčuk fauloval na půlce Maguira. Anglického stopera zákrok protihráče docela naštval, žlutou kartu pro ukrajinského útočníka si však nevymodlil.
45+2'
Raheem Sterling se rozeběhl na pravém křídle a po souboji s Mykolenkem se dožadoval odpískání rohového kopu. Sudí ale nařizuje odkop od brány.
45+1'
První poločas bude nastaven o tři minuty!
45'
Ukrajinci jsou v závěru poločasu aktivní. Zinčenko poslal krásný pas na pravé křídlo pro Olexandra Karavajeva. Ten už ale nedokázal prostrčit balón na Jaremčuka.
44'
Střely celkem – 5:5
43'
Po obranném zákroku Shawa se dostal k odraženému míči Mykola Šaparenko. Jeho volej skončil vedle levé tyče z pohledu Pickforda.
42'
Po rohovém kopu fauloval Jaremčuk bránícího Rice. Kopat se tak bude od brány Anglie.
41'
Ukrajinci v nebezpečném protiútoku. Roman Jaremčuk utekl na levé straně a posílal míč před bránu, kam mu nabíhal Andrij Jarmolenko. Před ním balón uklidil na roh John Stones.
40'
Jadon Sancho dostal míč na hranici šestnáctky. Dokázal se s ním otočit a prudce vypálit. Mířil blízko středu brány a Buščan tak balón vyrazil. Vzrušení ale bylo zbytečné, Albionu byl dodatečně odmáván ofsajd.
38'
Vitalij Mykolenko se dotkl míče rukou. Rozehrávat bude Anglie.
37'
Zajímavá akce Ukrajiny. Jaremčuk posílal od brankové čáry míč pod sebe. Pro žluté škoda, že Jarmolenko balón hned nepustil za sebe, kde byl Olexandr Zinčenko. Ten se dostal ke střele až o vteřinku později a to ho už anglická obrana dostoupila.
36'
Vypadá to, že Ukrajinci přešli po odstoupení Kryvcova na hru se čtyřmi obránci. Cygankov se postavil do záložní řady.
35'
A Kryvcov se už do hry nevrátí. Nahrazuje ho Viktor Cygankov.
34'
Na hrací ploše zůstal ležet Serhij Kryvcov. Vypadá to, že stoper Ukrajiny utrpěl nějaké svalové zranění.
33'
Ukrajinskou obranu provětral na levé straně Raheem Sterling, jehož centr byl odvrácen k Declanovi Riceovi. Jeho bombu zpoza šestnáctky musel boxovat Buščan, který balón viděl zřejmě na poslední chvíli!
33'
Centr Masona Mounta měl oslovit Harryho Kanea. Toho ale pokryl stoper Kryvcov.
32'
Hráči Albionu si v klidu nahrávají ve středu hřiště. Zápas nemá žádné zběsilé tempo.
31'
Za námi je půlhodina hry. Anglie vede díky rychlému gólu Harryho Kanea.
30'
Angličané presinkem dobře narušili rozehrávku soupeře a Ukrajinci se dostali s míčem až do autu.
29'
Standardku rozehrával Luke Shaw, který nacentroval na hlavu Harryho Kanea. Kapitán Albionu mířil nad bránu.
28'
Po Raheemovi Sterlingovi sekla noha Kryvcova. Anglie bude rozehrávat od levé postranní čáry.
27'
Jadon Sancho byl přistižen v ofsajdu. Praporek pomezního šel okamžitě nahoru.
26'
Držení míče – 43 % : 57 %
25'
Harry Kane se zapojil do ťukesu hluboko ve středu pole. Angličané by ho ale potřebovali spíše na hrotu útoku.
24'
Pickfordův dlouhý odkop sebrala ukrajinská obrana. Žlutí tak mohou zkusit založit útočnou akci.
22'
Angličané teď zrychlili kombinaci u šestnáctky soupeře. Míč si tam měnili Sterling či Shaw, ale na střelu to nakonec nikomu z nich nevyšlo.
21'
Na hrací ploše je už i Matvijenko, který tedy může pokračovat.
21'
Lékaři ledují Matvijenkovi pravý kotník. Hra byla mezitím opět zahájena. Ukrajinci tedy zatím v deseti.
19'
Na hrací ploše zůstal ležet Mykola Matvijenko. Jeho spoluhráči raději zakopli míč do autu.
18'
Rohový kop Olexandra Zinčenka anglická obrana přestála.
17'
První šance Ukrajiny! Walkerovu zpětnou přihrávku vystihl Roman Jaremčuk, který se z levé strany hnal proti anglické bráně. Jeho zakončení k bližší tyči vytěsnil na roh Jordan Pickford!
16'
Sterling zpracovával míč až za postranní čarou. Tentokrát budou házet aut Ukrajinci.
14'
Mykolenko přerušil také další akci Anglie na pravé straně. Je z toho další autové vhazování.
13'
Kyle Walker vystihl ukrajinskou rozehrávku a vydal se na pravé straně dopředu. Jeho centr srazil do autu Mykolenko.
12'
Andrij Jarmolenko zabral na pravém křídle a zkusil míč poslat před bránu. Roman Jaremčuk byl ale pokrytý.
10'
Po gólu Anglie se hraje v poklidném tempu. Nyní trpělivě kombinují angličtí fotbalisté.
9'
Žlutí se nadále drží na balónu. Teď vyčkávají Angličané.
7'
Ukrajinci se nastěhovali na útočnou polovinu. Karavajev si nakonec vynutil faul v souboji se Sterlingem. Rozehrávat se bude od pravé postranní čáry.
6'
Pro Anglii snový nástup do zápasu. Dosud defenzivní taktika Ukrajinců se asi bude muset změnit.
4'
Rychlý gól Angličanů! Jejich nejlepší hráč na turnaji Raheem Sterling se dostal k míči u levé postranní lajny. Odtud si ho navedl více na střed a kolmou přihrávkou vysunul HARRYHO KANEA, který už byl sám před Buščanem a střelou podél pravé ruky ukrajinského gólmana otevřel skóre.
4'
Mason Mount spadl v pokutovém území. Německý sudí Brych ale na jeho nářky nereaguje a nechává hrát Ukrajinu.
3'
Hráči Ukrajiny budou alespoň v úvodu vycházet z hlubokého obranného bloku. Albion bude muset dobývat obranu.
2'
Ukrajinci se ubránili jen za cenu odkopu do autu, po němž bude jejich soupeř vhazovat.
1'
Tři Lvi se ujali míče a zatím si ho vyměňují na úrovni obranné čtveřice.
1'
Zápas rozehráli ve žlutém nastoupivší Ukrajinci. Angličané zvolili bílou barvu.
1'
Dozněly národní hymny obou zemí. Nyní se už vše chystá k úvodnímu výkopu.
Angličané postavili oproti osmifinálovému duelu s Německem o poznání ofenzivnější sestavu. Vrátili se ke hře na čtyři obránce. Do hry se od začátku dostanou i Mason Mount a dosud opomíjený Jadon Sancho, jenž před pár dny zkompletoval přestup do Manchesteru United. Na lavičce naopak zůstal krajní bek Kieran Trippier a zranění vyřadilo Bukaya Saku.

Ukrajina: Buščan – Zabarnyj, Kryvcov, Matvijenko – O. Karavajev, Sydorčuk, Zinčenko, Mykolenko – Šaparenko – Jaremčuk, Jarmolenko (C).
Náhradníci: Pjatov, Trubin – Bezus, Dovbyk, Makarenko, Sobol, Marlos, Stěpaněnko, Sudakov, Cygankov, Tymčyk, Zubkov.

Anglie: Pickford – Walker, Stones, Maguire, Shaw – Rice, Phillips – Sancho, Mount, Sterling – Kane (C).
Náhradníci: Johnstone, Ramsdale – Bellingham, Calvert-Lewin, Coady, Foden, Grealish, J. Henderson, Chilwell, Mings, Rashford, Trippier.

Rozhodčí: F. Brych – Borsch, S. Lupp (GER).
Anglie
Ostrovský celek je jeden z hlavních aspirantů na celkové vítězství. Anglie ve své skupině dokázala porazit výsledky 1:0 Chorvatsko a Česko. Se Skotskem pak sehrála bezbrankovou remízu. Anglie tedy ve třech skupinových zápasech vstřelila dvě branky a jejich defenzíva neinkasovala.
Pevnost jejich defenzívy se projevila i v osmifinále, kdy udržela čisté konto i proti Německu, které už bylo ve skupině na pokraji vyřazení. Nakonec k němu došlo v prvním zápase play off, když nedokázali odpovědět na trefy Sterlinga a Kaneho.
Navíc Němci jsou pro Anglii ne zrovna oblíbeným soupeřem. Ze tří minulých zápasech v rámci EURA se musela dvakrát Anglie před svým sokem sklonit. Nyní se však Anglii podařilo Německo (které bylo taky mnohými pasováno na celkový triumf) porazit a uvidíme, zda i ve čtvrtfinále dokážou udržet čisté konto.
Ukrajina

Ukrajina je příjemným překvapením EURA. Nejspíše mnoho lidí neočekávalo, že se právě tento tým dostane až do čtvrtfinále. Ukrajinci nakonec postupovali ve své skupině až ze třetí pozice a to s negativní bilancí branek (4:5) a se třemi body za jediné vítězství proti Severní Makedonii.
V osmifinále Ukrajina narazila na poměrně hratelného soupeře ze Švédska a severský celek porazila 2:1 po prodloužení. V prodloužené třicetiminutovce dostali Švédové červenou kartu, nicméně až do samotného konce prodloužení drželi Švédové remízový stav a pomalu a jistě se blížila penaltová loterie. Dovbjuk se však stal v nastaveném čase hrdinou Ukrajiny, když nakonec jeho branka znamenala vyřazení Švédska z turnaje.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.