Hr. Králové - Plzeň | ONLINE | 29.11.2012 17:30 | MOL Cup 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

První osmifinálové utkání je za námi. Do vedení se v první půli dostali hosté, kteří však nakonec odjíždějí jako poražený celek. Hradec totiž v samém závěru spasil Haris Harba, který dokázal udeřit krásným lobem z malého vápna. Odvetné klání se odehraje na jaře, a to po dohodě obou klubů. To je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera.
Konec zápasu.
90+3
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Tak to je neskutečné! Hradečtí se pravděpodobně stanou vítězi tohoto střetnutí! V nastaveném čase tlačili více hosté, dopředu se ale ještě dostal HARIS HARBA. Bosesnký útočník lehkým obloučkem zamířil z malého vápna do branky. Míč se ještě otřel o tyčku, nic na tom ale nemění.
90+2
Hosté se v závěru utkání ještě tlačí dopředu. S míčem v pokutovém území disponoval Michal Ďuriš, propálit obranný val Hradeckých se mu ale nepovedlo.
90+1
Za faul ještě v samém závěru obdržel žlutou kartu domácí Jan Šisler.
90+1
Poslední změna na hradecké straně. Na poslední minuty okusí tempo hry i Tomáš Rezek, dolů míří Vojtěch Štěpán.
90
Hlavní rozhodčí nastaví tři minuty.
90
A rozhodnout mohl František Rajtoral! Ten totiž zůstal sám za obranou, ale z ostrého úhlu napálil míč pouze do boční sítě!
89
Právě Zec prodloužil hlavou na Harbu, ten chtěl střílet z voleje, ale balón netrefil.
88
Další změna v hradecké sestavě. Na hřiště se podívá talentovaný mladík Asim Zec, jenž střídá autora gólu Haliloviče.
87
Po Horváthově centru se dostal míč až do sítě, avšak jeden z hostujících hráčů stál v ofsajdovém postavení. Branka tak nemůže být uznána.
86
František Rajtoral se pokusil o dva slepené centry z pravé strany. Ten první nevyšel vůbec, z druhého mohou těžit Plzeňští alespoň rohový kop.
85
Zatím se ale nic vzrušujícího neděje. Východočeši totiž dobře brání.
84
Vladimír Darida byl faulován lehce za půlící čárou. Plzeň se tak znovu může usadit na útočné polovině a vytvořit si nějaký souvislejší tlak.
83
Vůbec nic. Hradec šel hned do rychlého kontru, ale ani Halilovič s Harbou neuspěli na útočném výletě.
82
Západočeši se teď usadili na polovině Hradce, co se jim podaří vymyslet?
81
Nyní už se pokračuje. Haris Harba se málem dostal k míči, poslední stoper Plzně však dokázal jen tak tak zahrát balón do bezpečí.
80
Hráči si chvilku krátí pobíháním po hřišti. Diváci nejsou sami, kteří teď trpí krutou zimou.
79
Chvíli se teď nehraje, jelikož hostující brankář stále není připraven naskočit do zápasu.
78
A hosté musí vyměnit brankáře. Při inkasované brance se zranil Petr Bolek, na jeho míso teď musí Roman Pavlík.
77
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Tak jsem to zřejmě přivolal! Hradečtí šli do brejku, který založil Haris Harba krásnou přihrávkou za obranu na nabíhajícího Vojtěcha Štěpána. Ten z levé strany předložil balón EMIRU HALILOVIČOVI, který měl před sebou prázdnou branku. Míč si ještě zpracoval a už už to vypadalo, že gólu zabrání natahující se brankář Bolek, ale hradecký fotbalista jej dokázal přetlačit.
75
Votroci kombinují na své polovině, uvidíme, zda ještě nějakou branku aktéři přidají.
74
Nový muž na place Edgar Malakyan chtěl projít přes levou stranu. Míč si ale předkopl až příliš moc, což nebyla dobrá volba. Jiří Lindr bude odkopávat od své branky.
73
Hradec se nyní opět více tlačí do zakončení. Po sérii přihrávek se k míči dostal Haris Harba, jenž nad ničím nepřemýšlel a prostě míč napálil. Ten skončil nad brankou svatyně, kterou střeží Petr Bolek.
72
Plzeň opět střídá. Zápasové tempo okusí i Edger Malakyan, do sprch jde Martin Zeman.
71
Jiří Poděbradský si narazil míč s Vojtěchem Štěpánem a už se zdálo, že prvně jmenovaný bude postupovat sám. Nakonec ale o míč zakopl.
69
Nyní se tempo hry uklidnilo. Hraje se především na středu hrací plochy, Hradec by rád srovnal se svým soupeřem krok, a to především v gólových příspěvcích.
68
I domácí trenér provádí změnu. Ze hřiště míří Radek Voltr, který přepouští své místo Jaroslavu Zelenému.
67
Emir Halilovič vystřelil z rohu velkého vápna. Jeho projektilu však scházela větší přesnost i razance. Bolek neměl se zákrokem nějaké větší potíže.
66
Haris Harba se snažil vepředu něco vykouzlit s míčem, to se mu ale nepodařilo a míče se tak ujímá opět hostující tým.
65
A hosté poprvé střídají. Pavel Vrba posílá na hrací plochu svého špílmachra Pavla Horvátha, jenž nahrazuje Mariána Čišovského.
64
Dva slepené nedovolené obranné zákroky v podán Votroků teď posouvají Plzeň blíže k brance Lindra.
63
Z něj se Západočechům nepodařilo nic vytěžit. Emir Halilovič se tak po sérii odrazů ujímá kulatého nesmyslu.
62
Martin Zeman uháněl po levé straně, jeden z domácích ale ještě včas zasáhl. Bude to roh pro Plzeň.
61
Další akci chtěl založit Marin Čišovský, jeho přihrávka však Michala Ďuriše nenašla. Následuje tak odkop od branky Královéhradeckých.
60
Plzeň se po delší době vydala dopředu, u rohového praporku ale David Štípek s míčem neobstál.
59
Další hradecká příležitost. Štěpán posílal míč na hranici velkého vápna, jenž si našel Milan Fukal. Hlavička hradeckého stopera se ale mezi tři tyče nevešla.
58
Peter Jánošík se provinil proti pravidlům a vidí od hlavního rozhodčího kartu barvy žluté.
58
Dnešnímu utkání v Hradci Králové přihlíží 2025 diváků.
57
K míči se postavil Vojtěch Štěpán a málem se radoval! Jeho technická rána totiž skončila na břevně plzeňské branky!
56
Harba byl faulován lehce před pokutovým územím, Hradec bude zahrávat standardní situaci.
55
Hradečtí zahrávali rohový kop, nikdo z hráčů v bílém dresu ale nedokázal zakončit přesným způsobem.
54
Další hradecká šance! Jan Šisler vyvezl balón z vlastní poloviny, poté ho předložil na pravou stranu, kde se nacházel Haris Harba. Tento fotbalista vytáhl další povedený střelecký pokus, s pomocí teče jednoho z hostujících hráčů ale končí opět těsně vedle!
53
Plzeňským se nepodařilo vymyslet nic zajímavého, a tak mohou dopředu opět svěřenci trenéra Jiřího Plíška.
52
Plzeň se však také tlačí dopředu, teď má k dispozici rohový kop.
51
Polil snad Hradecké o poločase někdo živou vodou? Zatím to tak vypadá! Haris Harba udělal kličku lehce před vápnem a následně se prezentoval velmi zajímavou střelou! Balón skončil jen těsně vedle tyčky branky, kterou hájí Petr Bolek.
50
Hosté měli k dispozici volný přímý kop z pravé strany hřiště. Darida hledal hledal Ševinského, ten ale nedokázal zakončit zcela ideálně.
49
Hradec Králové je na začátku druhého dějství aktivnějším celkem. Halilovič teď ovšem nepřesně přihrál v další slibně se rozvíjející akci.
48
A ještě jedna šance Hradeckých! Radek Voltr poslal střílený přízemní centr do pokutového území, kam doslova doklouzával Petr Schwraz. K míči mu scházelo asi půl metru.
47
A do druhého poločasu mohl vstoupit lépe Hradec! Emir Halilovič se uvolnil na středu hrací plochy a následně vypálil levačkou! Jeho střelecký pokus minul branku Plzně jen o pár decimetrů!
46
Začal druhý poločas.
Je za námi první poločas, ve kterém jsme byli svědky jedné branky. Do vedení se po Horově dorážce z bezprostřední blízkosti dostali hosté. Hradec Králové se téměř za celý poločas nedostal do nějaké větší šance, Plzeň byla daleko aktivnějším celkem. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas, který startuje přibližně v 18:34.
První poločas skončil.
45
První poločas už se spíše jen dohrává, hosté kombinují s míčem na vlastní polovině.
44
Na centr Vojtěcha Štěpána si naskočil Radek Hochmeister, hlavička tohoto fotbalisty ale brankáře Petra Bolka neohrozila.
43
Východočeši už se dlouhou dobu nepodívali do vápna hostů. Teď k tomu budou mít příležitost, Západočeši se provinili lehce za půlkou nedovoleným zákrokem.
42
Jiřímu Lindrovi se znovu nepovedl výkop. Vladimír Darida pálil zhruba ze třiceti metrů, branku domácího mančaftu však netrefil.
41
Plzeň měla k dispozici kop od rohového praporku, ten ale hosté nedokázali přetavit v gól.
40
Jiří Lindr nyní opět vyběhl až před pokutové území, kde nadvakrát likvidoval šanci.
39
Haris Harba zakládal protiútok. Tento hráč vytáhl ze své pokladničky přihrávku, kterou však Vojtěch Štěpán nedokázal doběhnout.
38
Pokračuje se ve stejném duchu. Plzeň se stále snaží dobýt vrátka hradecké obrany, Zemanův centr byl nepřesný.
37
Za předchozí zákrok ale plzeňského kohouta nemůže minout karta. David Štípek se tak jako první zapisuje do nelichotivé statistiky hlavního arbitra.
36
David Štípek předvedl sérii, kliček poté ale přišel o balón a fauloval Milana Fukala. Rozhodčí zatím ponechává výhodu.
35
Hradec Králové se osmělil. Haris Harba se tak trošku náhodou dostal k míči, následně si jej přehodil na levačku a vypálil. Jeho střela však poškádlila pouze reklamní panely za plzeňskou brankou.
34
Votroci zatím nehrají dozadu nikterak valně. Teď opět prolétl míč šestnáctkou domácích, nikdo jej nedokázal trefit.
33
Západočeši jsou stále vepředu, teď si svou aktivitou vybojovali další rohový kop.
32
Martin Zeman přenesl hru precizním způsobem až na hranici velkého vápna Hradce. Tam si chtěl balón zpracovat znovu Hora, od hrudi mu ale odskočil pryč.
31
David Štípek se rozeběhl na pravé straně a následně dokázal i odcentrovat. Před brankou stál opět Jakub Hora, tentokrát se do zakončení nedostal.
30
Jiří Lindr byl téměř až u rohového praporku, čehož chtěl ihned využít Vladimír Darida. Z velké dálky to bez váhání zkusil, jeho střela se však neujala.
29
Halilovič se snažil doběhnout volně povalující se míč, hostující gólman byl ale rychlejší.
28
Plzeňští brání velmi dobře pozičně. Královéhradečtí se snaží prostoupit přes obranný val hostů, avšak bez jakéhokoli úspěchu.
27
Nyní se hraje hlavně ve středu hřiště. Týmy si navzájem půjčují balón, co nás ještě čeká?
26
Za bukem se zapomněl Michal Ďuriš, čehož si pomezní sudí všiml. Je odmáván a posléze odpískán ofsajd.
25
Stále stejná písnička. Plzeň má většinu času míč pod kontrolou a postupnými krůčky se chce dostat až k velkému vápnu Votroků.
24
Na hranici velkého vápna se k míči po nadýchaném obloučku dostal fotbalista jménem Limberský. Ten si ale nezpracoval balón tak, jak by si představoval.
23
Plzeň se opět dere dopředu, tam jejich akci zmařil domácí obránce, jenž zahrává míč raději do zámezí. Hosté budou zahrávat roh.
21
Hradec se snaží o odpověď, dál než za půlku se však domácím nedaří dostat.
20
Plzeň právě vstřelila branku!
A hosté jdou vedení! Hradečtí hráči nebyli důrazní ve své šestnáctce, což Západočeši nemilosrdně ztrestali! Na malém vápně nejprve střílel František Ševinský, přičemž jeho pokus ještě Jiří Lindr vyrazil. V předbrankovém prostoru se ale ještě nacházel JAKUB HORA, který doklepl balón pohotově do poloodkryté svatyně Hradce.
19
V pokutovém území Východočechů teď hráči Plzně vybojovali další roh.
18
Haris Harba hledal chytrou přihrávkou nabíhajícího Štěpána, který se ale před bránícího Limberského nemohl dostat.
17
Tempo hry zatím diváky do var rozhodně nedostává. V těchto chvílích se hraje především na polovině Votroků.
16
Po Procházkově střele z velké dálky se míč odrazil k Michalu Ďurišovi, jenž se nacházel v postavení mimo hru.
15
Hradec Králové se zatím dnes soustředí spíše na defenzívu, na hrotu není z domácích hráčů téměř nikdo.
14
Z dalšího rohového kopu v podání plzeňského mančaftu opět nic nevzešlo. Znovu jej hosté rozehráli na krátko, nyní bez úspěšného výsledku.
13
Plzeň se dostala bravurní kombinací ze své poloviny až před branku Lindra. Z levé strany následně centroval Martin Zeman, domácí Poděbradský ale hlavou odvrací míč do zámezí.
12
Z toho se ale svěřencům trenéra Pavla Vrby nepoštěstilo prosadit.
11
Václav Procházka napřáhl z uctivé vzdálenosti, někdo z Hradeckých se ještě míče dotkl a bude to tak první rohový kop.
10
Haris Harba měl našlápnuto k mohutnému sprintu, v tom jej ale zastavuje praporek pomezního sudího. Ten totiž načapal bosenského ostrostřelce v ofsajdovém postavení.
9
David Štípek dával balón pod sebe, kam ale nikdo z hostujících fotbalistů nenabíhal. Fukal tak bezproblémově odvrací míč do bezpečí.
8
Ze středu pole napřáhl mladík Petr Schwarz, jeho střelecký pokus ještě tečoval jeden z domácích a balón mířil úplně mimo branku Západočechů.
7
Jiří Lindr opět ve svém živlu. Jen co se vrátil do hradecké svatyně, prezentuje se kličkou útočníkovi, ta se mu zdařila na jedničku.
6
Tak a máme tu první výraznější šanci! Hradečtí se vydali dopředu, situaci tři na tři táhl především Haris Harba, jenž se dokázal uvolnit od svého protihráče. Posléze našel na levé straně Radka Voltra, který si udělal kličku na střed a z rohu vápna vystřelil na Bolka, ten střelu chytil!
5
Začalo se velmi opatrně. Ani jeden z týmů se nikam nežene, atmosféře zápasu nepřispívá ani počet diváků, kterých na hradecký stadion moc nepřišlo.
4
Štěpán hledal Harbu, druhý jmenovaný se k míči sice dostal, avšak nedokázal s ním nic vymyslet.
3
Martin Zeman uháněl po levé straně do útoku, zastavuje ho ale odmávaný a odpískaný ofsajd.
2
Na druhé straně uháněl dopředu Radek Voltr, hostující brankář však lapil dřív než jej stihl domácí fotbalista doběhnout.
1
David Limberský posílal z vlastní poloviny nadýchaný míč na Václava Procházku, ten si ale kulatý nesmysl nedokázal zpracovat dle svých představ.
1
Utkání právě začalo.
Teď už začátku zápasu opravdu nic nebrání.
I Václav Pilař se dostává k mikrofonu. „Na působení v Hradci vzpomínám v tom nejlepším. Postoupili jsme do ligy, což byly krásné chvilky,“ vzpomíná na minulost tento talentovaný fotbalista. Nyní provede čestný výkop.
Před zahájením dnešního utkání ještě probíhá jeden slavnostní ceremoniál. Na středovém kruhu se objevil Václav Pilař, jenž se dnes oficiálně loučí s hradeckým klubem.
Hradečtí nastupují v bílé kombinaci, Plzeň pak vyrukuje ve svém typickém červenomodrém úboru.
Trojice sudích již přivádí všechny hráče na trávník, utkání začne za několik málo okamžiků.
Na hrací ploše se již aktéři tohoto střetnutí rozcvičují, diváků zatím na hradecký stadion moc nedorazilo. Není se čemu divit, počasí tomu totiž nepřeje.
Letošní vzájemný souboj:

Přesně před třemi měsíci se už týmy potkaly, a to v rámci domácí Gambrinus ligy. Votroci zajížděli na trávník plzeňských hráčů, kde však nic nepořídili. Svěřenci trenéra Pavla Vrby jednoznačně ovládli tento mač a připsali si tři body po výhře 3:0. Jak dopadne odvetné klání?
Lavička náhradníků:

FC Hradec Králové: Koubek – Zec, Zelený, Jedunov, Rezek, Pávek.

FC Viktoria Plzeň: Pavlík – Končal, Horváth, Řezník, Malkyan, Bakoš, Sladký.
Úvodní sestavy:

FC Hradec Králové: Lindr – Schwarz, Jánošík, Fukal (c) , Poděbradský – Voltr, Hochmeister, Harba, Šisler, Štěpán – Halilovič.

FC Viktoria Plzeň: Bolek – Limberský, Ševinský (c), Čišovský, Procházka – Zeman, Darida, Rajtoral, Štípek – Ďuriš, Hora.

Rozhodčí: Adam – Filípek, Černý.
Aktuální forma:

Hradečtí přezimují na třinácté pozici, avšak chvost tabulky je velmi vyrovnaný. Poslední Příbram má jen o tři body méně. Východočeši dokázali na podzim zvítězit pouze třikrát, sedm bodů však získali po nerozhodných výsledcích. V posledním zápase padli na trávníku Jablonce 2:3.

Viktoriáni jsou na tom zcela opačně. Mají dvoubodový náskok a vedou celou fotbalovou ligu. Hořkost porážky poznali svěřenci trenéra Pavla Vrby jen dvakrát, dařilo se jim i v Evropské lize. Plzeň je v současné chvíli na vítězné vlně, v minulém kole porazili Jihlavu 1:0.
Dosavadní cesta pohárem:

Hradec Králové si musel projít dvěma testy na to, aby mohl postoupit do osmifinále, naopak Plzeňští za sebou mají jen jeden zápas. Votroci nejprve zdolali Dvůr Králové nad Labem výsledkem 4:1, posléze narazili na Bohemians Praha, svěřenci trenéra Jiřího Plíška vyhráli 1:0.

Západočeši se střetli s nedalekým Chomutovem, kterého přestříleli v poměru 3:2.
Dobrý den. Fotbalový podzim Gambrinus ligy už sice skončil, některé týmy však před sebou mají ještě dva zápasy. Jedná i o Hradec Králové a vedoucí Plzeň. Los poháru je totiž přiřadil k sobě. Osmifinále hrané na dva zápasy se načne pod Bílou věží, kde již panuje hodně chmurné počasí. Který z těchto celků vkročí do dalšího kola Poháru České pošty lépe?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.


Články odjinud