MOL Cup - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mar. Lázně : Žižkov - 19. července 2017   18:00

Mar. Lázně
Mar. Lázně
8' Holub
1:4
(1:2)
Žižkov
Žižkov
22' Volek   • 26' Bazal   • 81' Stratil   • 87' Čermák
Mar. Lázně
Šmejkal – Kafka, Denk, Lukáš, Kravar, Kavalír (64. Dvořák), Sadílek, Drahorád (K), Lattisch (66. Maule), Holub (46. Šilhán), Buršík
Jacko-Lysák – Šilhán, Dvořák, Maule
Houdek Jiří – Kubec Václav, Kožár Ondřej
Sportovní Areál Viktoria Mariánské Lázně
525 diváků
Žižkov
Řehák – Kodeš, Podrazký (K) (68. Hurka), Toml, Hašek, Čermák, Pardubský, Bazal, Stratil, Volek (61. Engelmann), Švejdík
Hrubeš – Mareš, Urbanec, Engelmann, Hurka, Telnar

Hlavní rozhodčí neměl důvod nastavit ani vteřinu a ukončuje tak první kolo MOL Cupu, ve kterém divizní tým FC Viktoria Mariánské Lázně prohrál nad druholigovým týmem FK Viktoria Žižkov 1:4. Do vedení se dostali domácí, když se prosadil Holub. Následně to byl ale zápas hostů, když se nejprve prosadil Volek, o čtyři minuty později se přesně trefil Bazal a poslal svůj tým do vedení. V druhém poločase se obraz hry nezměnil, hosté byli aktivnější a přidali další dvě branky. Deset minut před koncem se trefil Stratil, tři minuty před koncem upravil skóre Čermák. Žižkov tak postupuje podle očekávání do druhého kola MOL Cupu.
90'
90'
Čermák přetáhl centr do vápna a k zakončení se tak hosté nedostali.
89'
Kravar nyní zasažen míčem do citlivých míst a hra je na malý moment přerušena.
88'
Viktoria Žižkov kráčí do druhého kola MOL Cupu, domácí už takovým odevzdaným dojmem dohrávají dnešní utkání.
87'
Žižkov právě vstřelil branku!
Hosté ještě zvyšují vedení! MARCEL ČERMÁK z hranice vápna přesnou střelou překonává brankáře Šmejkala, který byl bezmocný. – 1:4.
87'
Řehák si došel pro míč a uklidňuje hru.
86'
Do konce utkání zbývá posledních pár minut, domácí drží míč na svých kopačkách, vyrovnání je ale velmi nereálné.
84'
Hašek poslal centr do vápna, k zakončení se dostal Kodeš, brankáře ale neohrozil.
83'
Sadílek se snažil dostat přes Bazala, byl ale neúspěšný. U míče hosté a z následného brejku vybojovali rohový kop.
82'
Další šance hostů, když se ke střele dostal Engelmann. Jeho střela ale skončila mimo branku.
81'
Hosté zřejmě rozhodují o dnešní výhře! Čermák poslal přesný míč z levé strany, ve vápně byl úplně osamocený LUKÁŠ STRATIL, který posílá míč do sítě! – 1:3.
80'
Do ojedinělého útoku se dostali domácí, sprinterský souboj dvou jedenáctek (Šilhan, Toml) ale vyšel lépe pro hostujícího obránce, který nepustil soupeře do zakončení.
79'
Ke střele se dostal Kodeš, který trefil přesně prostor, kde stál připravený Šmejkal.
78'
Hašek nahrával na pravou stranu, kde byl volný Bazal, který nakonec vybojoval pro svůj tým rohový kop.
76'
Engelmann se dostal ke střele, trefil ale pouze boční síť.
76'
Domácí tým se ubránil, hosté jsou ale stále u míče.
75'
Bazal vybojoval pro svůj tým rohový kop.
74'
Denk se tlačil do zakončení, branku ale ohrozit nedokázal.
73'
Domácí Viktoria bude mít k dispozici rohový kop.
72'
Domácí byli v blízkosti šestnáctky soupeře, k ohrožení branky Řeháka se ale zatím nedostávají.
70'
Na druhé straně se do dobré šance dostal střídající Maule, který by šel do úniku, kdyby jej ale nezastavil zdvižený praporek. Domácím divákům se tato situace velmi nelíbí, neboť se domnívají, že se o ofsajd v žádném případě nejednalo.
70'
Kladrubský se dostal do dobrého postavení, jeho nahrávku na Stratila ale ale vystihl jeden z obránců domácího celku.
69'
Hosté kombinují na vlastní polovině. Kapitánskou pásku místo střídajícího Podrazkého přebírá Hašek.
68'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Podrazký, přichází Hurka.
67'
Šilhán se dostal do šance, opět ale v akci asistent hlavního rozhodčího, který signalizuje ofsajd.
66'
Střídání v týmu FC Viktoria Mariánské Lázně: ze hřiště odchází Lattisch, přichází Maule.
65'
Do první zajímavé šance se dostal střídající Engelmann, zastavuje ho ale zdvižený praporek, který signalizuje ofsajd.
64'
Střídání v týmu FC Viktoria Mariánské Lázně: ze hřiště odchází Kavalír, přichází Dvořák.
64'
I druhý rohový kop si hosté pohlídali.
63'
Kodeš sice poslal míč z vápna, ten ale skončil v zámezí. Další rohový kop pro domácí.
63'
Nyní mohou zahrozit i domácí, kteří mají k dispozici výhodu rohového kopu.
62'
Další střelecký pokus na straně hostů, Hašek ale branku přestřelil. Jedenáctá střela hostů v tomto zápase.
61'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Volek, přichází Engelmann.
60'
Kavalír to zkoušel dobře, trefil ale pouze boční síť.
59'
Domácí šli do přečíslení, Kafka se snažil dostat do vápna, těsně před šestnáctkou ale Volek nedovoleně zastavil únik soupeře a domácí tak budou mít k dispozici zajímavou standartní situaci.
58'
Podrazký poslal míč do vápna, Stratil na míč dosáhl jen tak tak a jeho pokus tak nebyl příliš přesný.
57'
Kladrubský poslal míč na střed hřiště, kde se k míči dostal Hašek a snažil se co nejrychleji vystřelit. Střela mířila mezi tři tyče, domácímu brankáři ale tento pokus nenadělal žádné problémy.
55'
Do protiútoku se dostali domácí, Kavalír vedl míč středem hřiště, následně se ke střele dostal Lattisch, který ale trefil obránce, který stál před ním.
54'
Bazal ani Čermák se nedostali do zakončení a Šmejkal je zatím bez práce.
52'
Hosté i v druhém poločase kontrolují hru a s míčem na vlastních kopačkách čekají na vhodnou příležitost k založení útočné akce.
51'
Další centr do vápna domácích, Šmejkal si našel cestu a kryje míč ve své náruči.
49'
Opět hosté v akci, centrovaný míč do vápna nadělal domácím zmatky, nakonec se ale vše obešlo bez vážnějších problémů z pohledu domácího celku.
48'
Do prvního náznaku šance se dostali i domácí, Šilhán hlavou prodlužoval míč za sebe, tam ale byli připraveni obránci Žižkova.
47'
Kodeš si narazil s Čermákem, následně se míč dostal k Švejdíkovi, který nepřesně přihrál.
46'
Hned v úvodu druhého poločasu se do šance dostal Bazal, který ale nepřekonal domácího brankáře, který proti němu vytáhl dobrý zákrok.
46'
Střídání v týmu FC Viktoria Mariánské Lázně: ze hřiště odchází Holub, přichází Šilhán.
46'
Skončil první poločas prvního kola MOL Cupu, ve kterém domácí FC Viktoria Mariánské Lázně prohrává nad týmem FK Viktoria Žižkov nejtěsnějším možným rozdílem 1:2. Do vedení se trochu překvapivě dostal divizní tým, když se po velkém závaru prosadil Holub. Hosté byli ale aktivnějším týmem a vyrovnání se dočkali v dvacáté minutě, když se po individuální akci trefil Volek. O čtyři minuty bylo na hostující straně veseleji, neboť se prosadil Bazal a zařídil tak svému týmu klidnější chvíle. Po zbytek poločase se častěji u míče vyskytovali hosté, kteří ale další branku přidat nedokázali. Uvidíme, co přinese druhý poločas, který začne přibližně v 19:05.
45+1'
45'
Šmejkal vyboxoval míč do bezpečí.
45'
Kladrubský neprošel přes obránce, nicméně vybojoval pro svůj tým rohový kop.
44'
Hosté kombinují s míčem na vlastní polovině, domácí pouze odkopávají míč na polovinu soupeře, kde osamocený Holub nemá moc šancí.
42'
Další postavení útočícího hráče v ofsjadu a domácí tak budou rozehrávat nepřímý volný kop.
41'
Kladrubský posílal míč za obranu, kde si nabíhal Volek, který ale byl ozbrojen obráncem a k míči se tak nedostal.
40'
Blíží se konec prvního poločasu, hosté nikam nespěchají a kombinují s míčem na vlastní polovině.
38'
Domácí se drželi u míče, Kavalír se nakonec odhodlal ke střele, prostor mezi třemi tyčemi ale netrefil.
37'
Kavalír poslal centr do vápna, nejvýš ale vyskočil Švejdík a posílá míč pryč z vápna.
36'
Přímý volný kop vybojovali domácí a ti nyní mohou ohrozit branku soupeře.
35'
Nepřesná akce hostů a Šmejkal bude rozehrávat od své branky.
34'
Hra se nyní kouskuje, vidíme několik vhazování uprostřed hřiště.
32'
Volek si nabíhal na centr, v době přihrávky byl ale v ofsajdovém postavení a hlavní rozhodčí zastavuje hru.
31'
Kavalír posílal míč na přední tyč, ten se dostal k Sadílkovi, od kterého se míč odrazil do zámezí. Řehák bude odkopávat od své branky.
30'
Domácí mají k dispozici rohový kop.
29'
Sadílek posílal míč mezi obránce, k adresátovi se ale míč nedostal.
28'
Domácím vstup do utkání vyšel, nicméně Žižkov přidal a po zásluze otáčí stav. Uvidíme, jak se bude zápas MOL Cupu dál vyvíjet.
26'
Hosté využívají aktivitu tím nejlepším možným způsobem! Volek poslal přesný míč do vápna, JOSEF BAZAL se dostal k míči a nekompromisně posílá míč za záda brankáře Šmejkala! – 1:2.
26'
Další střelecký pokus hostů, tentokrát byl autorem střely Čermák, který trefil přesně místo, kde stál připravený brankář.
25'
Nyní si už míč našel cestu k hostujícímu kapitánovi, tomu se ale střela z velkého vápna nepovedla. Šmejkal bude odkopávat od své branky.
24'
Bazal posílal centr do vápna, kapitán hostů Podrazký se k míči nedostal.
23'
Čermák dlouho přemýšlel, co s míčem a domácí obránci se včas vrátili a obrali jej o míč.
23'
Domácí si rychle mohli vzít vedení zpět na svou stranu, Kavalíra ale neposlechl míč a ten před ním špatně skočil. K přesnému zakončení z dobré pozice se tak nedostal.
22'
Hosté se dočkávají vyrovnání! ZDĚNEK VOLEK prošel obranou jako nůž máslem a překonává brankáře soupeře! Velmi dobrá samostatná akce hostujícího hráče. – 1:1.
20'
Na druhé straně nestihl dlouhý míč Kavalír a u míče je opět Řehák, který rozehrává od své branky.
18'
Velmi dobrý zákrok nyní musel vytáhnout domácí brankář, aby zneškodnil pokus jednoho z hostujících hráčů!
17'
Kodeš se tlačil do zakončení, Šmejkal zasahovat nemusel.
17'
Zděnek Volek se dostal ke střele, jeho pokus byl ale sražený do zámezí. Hosté mají k dispozici rohový kop.
16'
Řehák se zmocnil míče, okamžitě rozehrává a všechny hráče vytahuje z vlastní poloviny.
15'
Volek nepřesně přihrál na Čermáka, domácí si tak mohou z obranné činnosti oddechnout.
13'
Hosté drží míč na polovině soupeře, k ohrožení branky se ale zatím nedostávají.
12'
Žižkov z rohového kopu nic nevytěžil a do rychlého protiútoku šli domácí, kteří jsou ale přistiženi v ofsajdovém postavení.
11'
Zakončení jsme viděli na straně hostů, když Stratil hlavičkoval přesně mezi tři tyče, nicméně domácí brankář předvedl dobrý zákrok a vyrazil míč na rohový kop.
10'
Trochu překvapivě jsou ve vedení domácí, kteří jsou nyní aktivní.
8'
Mariánské Lázně právě vstřelily branku!
Domácí se dostávají v úvodu utkání do vedení! Centrovaný míč do vápna dokázal Řehák vyrazit mimo malé vápno, nicméně domácí byli stále u míče a PETR HOLUB se zorientoval nejlépe a po velkém závaru dotlačil míč do branky! – 1:0.
8'
První rohový kop zápasu si vyzkouší domácí tým.
7'
Kladrubský posílal míč do vápna, Volek se ale nedostal přes obránce k zakončení.
5'
Čermák si narazil s Haškem, i on je ale zastaven kvůli postavení v ofsajdu.
4'
Domácí Viktoria je v útočném snažení zastavena, neboť pomezní rozhodčí signalizuje ofsajdové postavení útočícího hráče.
3'
Sadílek faulovaný a domácí tým bude poprvé v dnešním zápase mít míč pod kontrolou.
1'
Rozehrávky se ujali hosté a hned se dostali do šance. Švejdík poslal dlouhý míč na Volka, který trefil pouze boční síť.
1'
-3'
Oba týmy nastupují za doprovodu rozhodčích na hrací plochu.

FC Viktoria Mariánské Lázně: Šmejkal – Kafka, Denk, Lukáš, Kravar, Kavalír, Sadílek, Drahorád (K), Lattisch, Holub, Buršík
Náhradníci: Jacko-Lysák – Šilhán, Dvořák, Maule

FK Viktoria Žižkov: Řehák – Kodeš, Podrazký (K), Toml, Hašek, Čermák, Pardubský, Bazal, Stratil, Volek, Švejdík
Náhradníci: Hrubeš – Mareš, Urbanec, Engelmann, Hurka, Telnar

Rozhodčí: Houdek Jiří – Kubec Václav, Kožár Ondřej.
Hosté odehráli v červenci pět přípravných zápasů. Žižkov se radoval z vítězství pouze jednou, když si poradil s juniorkou Slavie, kterou porazil 2:1. Na kontě má tak celek z Prahy čtyři prohry (Jihlava 1:2, Příbram 0:1, Vlašim 2:5, Vyšehrad 0:1).
FK Viktoria Žižkov
Hosté jsou v dnešním utkání velkými favority. Viktoria bude v letošní sezóně účinkovat ve Fortuna národní lize a čeká je tak premiérový zápas v tomto ročníku MOL Cupu.
FC Viktoria Mariánské Lázně
Domácí celek je účastníkem Divize A. Viktoria už tuto sezónu odehrála předkolo MOL Cupu, když zajížděla na půdu Komárova, kde zvítězila 2:1.
Ve středu odpoledne je v Mariánských Lázních na programu první kolo MOL Cupu. Domácí tým FC Viktoria Mariásnké Lázně přivítají celek FK Viktoria Žižkov. Tento zápas vám v tomto textovém přenosu přiblížíme.