MOL Cup - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chomutov : K. Vary - 17. srpna 2022   17:00

Chomutov
Chomutov
7' Jelínek  • 20' Jelínek  • 23' Jelínek  • 76' Vymyslický
4:1
(3:0)
K. Vary
K. Vary
74' Prágl
Chomutov
Stránský – Kibal (C), Kubík, Schreiner, Liška (70. Chaloupka) – Svoboda (56. Vymyslický), Janošík, Hříbal (67. Klimeš), Mužík (56. V. Černý), Hamouz – Jelínek (70. Kopta).
Švejda – Chaloupka, Kunart, Klimeš, V. Černý, Kopta, Vymyslický.
Michal Paták – Marek Mazanec, Jan Kastl
Letní stadion Zadní Vinohrady, Chomutov
K. Vary
Gembický – Knop (35. Vyleta), Skala, Pěkný (C), Prágr, Mašata, Toure (80. Krčma), Š. Černý (35. Horník), Gabriel (35. Matoušek), Dubnička (89. Klopotovskij), Ede.
Vaněček – Horník, Vyleta, Matoušek, Klopotovskij, Krčma.

S konstatováním, že Chomutov postupuje do dalšího kola MOL Cupu, se loučím a přeji vám příjemný zbytek večera.
O překvapení v prvním kole MOL Cupu se postaral také divizní Chomutov, který přejel soupeře z Karlových Varů 4:1. Velkou zásluhu na postupu má Radek Jelínek, který v prvním poločase zkompletoval hattrick. Ačkoliv Slavia ve druhém poločase přidala, vsítila pouze jednu trefu a po loňské jízdě se s MOL Cupem loučí už na začátku.
90+1'
89'
Střídání v týmu FC Slavia Karlovy Vary:
ze hřiště odchází Štěpán Dubnička, přichází Ruslan Klopotovskij.
87'
Západočeši v několika hráčích vyrazili do ofenzivy, ovšem balon zachytil Radek Kibal, který mohl postupovat do otevřené obrany soupeře, ale vypomohl si faulem.
86'
Po delší době jsme viděli také útočnou akci Chomutova, po níž Robert Hamouz vybojoval rohový kop. Ovšem karlovarské obrana si před vlastní branou tentokrát poradila.
85'
Po centru z pravé strany přišlo zakončení, kterým mířil Sebastian Horník jen těsně vedle domácí brány!
85'
Velmi dlouho trval Janu Stránskému (FC Chomutov) odkop od branky, a tak chomutovský brankář uviděl jako první žlutou kartu.
83'
Před pokutovým územím došlo k faulu Radka Kibala, který soupeři nabídl standardní situaci. Po centru se k hlavičce dostal Václav Vyleta, jehož pokus mířil kousek nad branku.
82'
V rychlém sledu přišly před branku dva centry. Na první z nich si počíhal Jan Stránský a po druhém se sice Slavii podařilo vystřelit, ale pouze do dostupujícího Michala Klimeše.
80'
ze hřiště odchází Yaya Kader Toure, přichází Roman Krčma.
77'
Karlovy Vary se znovu snaží zareagovat, ovšem jejich spíše propagační pokusy zlikvidoval chomutovský brankář.
76'
Chomutov právě vstřelil branku!
Chomutov si tříbrankové vedení bere rychle zpět a nechce dopustit jakékoliv drama! Na pravé straně našel místo k centru Radek Kibal, jeho pas dopadl přesně na hlavu LUKÁŠE VYMYSLICKÉHO, jenž zamířil mimo dosah hostujícího gólmana – 4:1!
74'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Koncovka zápasu ještě bude pořádně dramatická, jelikož Karlovy Vary snižují na rozdíl dvou tref! Pas ze strany mířil za vápno, odkud vystřelil Yaya Kader Toure, jehož pokus vyrazil Jan Stránský před sebe, kde se nacházel pohotový JIŘÍ PRÁGL – 3:1.
71'
Sám na Jana Stránského se řítil Jan Mašata, kterému už docházely síly, a tak jej doběhl Filip Schreiner, jenž karlovarskému útočníkovi zamezil ve střeleckém pokusu.
70'
Střídání v týmu FC Chomutov:
ze hřiště odchází Radek Jelínek, přichází Jan Kopta.
ze hřiště odchází Lukáš Liška, přichází Marek Chaloupka.
69'
Po rozehrání Jana Stránského vyrazil do protiakce Lukáš Vymyslický, jenž posouval balon na Václava Černého. Toho zastavil praporek pomezního rozhodčího, který viděl ofsajdové postavení.
69'
Hlavní rozhodčí Michal Paták dává pokyn, aby se opět pokračovalo ve druhém poločasu. Stále platí, že Chomutov překvapivě vede o tři trefy.
67'
ze hřiště odchází Martin Hříbal, přichází Michal Klimeš.
65'
Hlavní rozhodčí Michal Paták utkání přerušuje, jelikož pár desítek jedinců v sektoru hostujících fanoušků odpálilo pyrotechniku. Nad zeleným pažitem je dým a nic moc tak není vidět!
64'
A mohlo to být o čtyři! Standardní situaci Chomutova rozehrával Tomáš Janošík, na jehož centr si naskočil Vojtěch Kubík, který hlavou zamířil kousek vedle levé tyče!
62'
Dominance hostujícího mužstva dál roste a Chomutov se zuby nehty brání. Karlovarští hráči totiž kombinují na útočné polovině a pomalu se přesouvají před pokutové území.
60'
Západočeši poslali centrovaný míč před branku, ovšem chomutovskou obranu ani tentokrát nepřekvapili.
59'
Karlovy Vary rozjely rychlou a přesnou kombinaci, díky které se dostaly až k pokutovému území Chomutova. Zkušený Vojtěch Kubík akci zmařil a dopřál Slavii pouze rohový kop.
56'
ze hřiště odchází Lukáš Svoboda, přichází Lukáš Vymyslický.
ze hřiště odchází Jan Mužík, přichází Václav Černý.
53'
Chomutovští málem pomohli soupeři ke vstřelení branky! Při přihrávce došlo k nedorozumění mezi Janem Stránským a Martinem Hříbalem. V konečném součtu je z toho jen rohový kop pro Západočechy.
52'
Radek Jelínek prožívá velmi dobré střetnutí a tentokrát si vykoledoval standardní situaci. Ovšem po rozehrání domácího mužstva se Karlovy Vary s přehledem ubránily.
50'
Sledujeme poměrně nepřesnou pasáž hry, kdy ani jedno mužstvo nedokáže přidat do střetnutí větší kvalitu. Více tato situace jistě trápí Slavii, která potřebuje na Chomutov zatlačit.
47'
Chomutov se hnal do akce a Radek Kibal pro něj vybojoval rohový kop. Po následném centru ale domácí celek nic nevytěžil. Severočeši tak pokračují v dobrém výkonu.
46'
Na Letním stadionu na Zadních Vinohradech se schyluje k velkému překvapení. Divizní celek si totiž v prvním poločase vyšlápl na účastníka ČFL a po brankách Radka Jelínka vede už 3:0. Pokud budou chtít Západočeši myslet na postup, musejí po přestávce výrazně přidat.
45'
43'
Po vzdušném souboji s Martinem Pěkným skončil na hrací ploše autor hattricku, kterému se na nohy rozhodně nechtělo. Hlavní sudí zákrok pustil, a tak se pokračuje ve hře.
42'
Náběhem se za obranu dostal Lukáš Svoboda, který už postupoval sám na karlovarského brankáře. Ovšem pomezní rozhodčí avizoval ofsajd chomutovského záložníka.
35'
ze hřiště odchází Jakub Gabriel, přichází Martin Matoušek.
ze hřiště odchází Benjamin Knop, přichází Václav Vyleta.
ze hřiště odchází Štěpán Černý, přichází Sebastian Horník.
28'
Karlovy Vary se hnaly za další útočnou akcí, která brankou neskončila. A tak bude od vlastní brány rozehrávat Jan Stránský.
23'
RADEK JELÍNEK si velmi hlasitě říká Tomáši Smolovi o místo v základní sestavě. Chomutovský útočník také ve třetí příležitosti dává branku, čímž zkompletoval hattrick!
20'
Papírově slabší mužstvo zaskočilo obranu Karlových Varů znovu, když druhou trefu v utkání přidává RADEK JELÍNEK. Chomutov tak jde překvapivě do vedení už 2:0.
15'
Po odvráceném centru mířila Slavia do otevřené obrany a na pravé straně měl hodně místa Jan Maštala, kterého dobře křižoval jeden z domácích stoperů.
14'
Na levé straně stál proti přesile Lukáš Svoboda, který sice přišel o balon, Avšak podle hlavního rozhodčího byl faulován, Chomutov přesouvá vysoké hráče před branku.
10'
V desáté minutě se Karlovy Vary chtěly středem hrací plochy prokombinovat k vyrovnání. Ovšem klička na ose už byla příliš, Chomutov odkopává.
7'
Chomutovský rohový kop se vrátil k adresátovi, který tak dostal šanci na reparát, jenž využil. Na následný centr si na malém vápně naskočil nikým nehlídaný RADEK JELÍNEK, jenž nedal brankáři šanci. Severočeši tak jdou překvapivě do vedení 1:0!
5'
Centrem z levé strany útočné poloviny se prezentoval Lukáš Svoboda, který hledal nabíhajícího spoluhráče. Chomutov bude rozehrávat rohový kop.
4'
Domácí FC Chomutov nastoupilo do dnešního zápasu v bílých dresech, naopak karlovarská Slavia hraje v červené sadě.
2'
Karlovy Vary se po levé straně draly za útočnou akcí, avšak domácí mužstvo jim do před pokutovým územím zmařilo.
1'
Stále čekáme až rozhodčí přivedou hráče na zelený pažit, což se v těchto okamžicích už děje. Za malou chvíli tak budeme svědky úvodního výkopu zápasu.
Za pár okamžiků by se mělo již rozehrát a hlavním rozhodčím je zkušený Michal Paták, kterému na čarách budou pomáhat Marek Mazanec a Jan Kastl. Doufejme, že nás čeká zajímavé střetnutí, které přinese také nějaké góly. Očekává se postup Karlových Varů, avšak Chomutov se bude chtít vzepřít osudu.
Chomutovský výběr k zápasu přistoupil tak, že hraje spíše širší kádr mužstva. Hráči ze základní jedenáctky jsou ve větší míře na střídačce a na soupisce vůbec nefiguruje obvyklý kapitán Patrik Gedeon.

FC Chomutov: Stránský – Kibal (C), Kunart, Schreiner, Liška – Svoboda, Janošík, Hříbal, Mužík, Hamouz – Jelínek.
Náhradníci: Švejda – Chaloupka, Kubík, Klimeš, V. Černý, Kopta, Vymyslický.
Trenér: Tomáš Smola.

FC Slavia Karlovy Vary: Gembický – Knop, Skala, Pěkný (C), Prágr, Mašata, Toure, Š. Černý, Gabriel, Dubnička, Ede.
Náhradníci: Vaněček – Horník, Vyleta, Matoušek, Klopotovskij, Krčma.
Trenér: Marian Geňo.

Rozhodčí: Michal Paták – Marek Mazanec, Jan Kastl.
Chomutovský celek v loňském roce bojoval dlouhou část sezóny ve spodních patrech Divize B. Ovšem vhodně byl tým doplněn o odchovance, kteří se vrátili do mateřského klubu. V rámci Divize B jsou odehrané dva zápasy, které Severočeši ovládli a se šesti body jsou na třetím místě. Do FCCV se vrátil třeba také brankář Radim Švejda, jenž zatím neinkasoval.

Naopak Karlovy Vary byly v loňském MOL Cupu největším překvapením. Vždyť je vyřadila v pozdějších kolech až pražská Slavia. V dosavadním průběhu ČFL se také odehrály dva zápasy, z nichž Karlovy Vary vybojovaly tři body s rezervou Bohemians, naopak poté nestačily na Motorlet. Slavia se tak vyhřívá na páté pozici.
Vítám všechny fanoušky fotbalu, jelikož na programu je první kolo MOL Cupu. Do něho v roli favorita vstoupí Karlovy Vary, ovšem v dobrém rozpoložení se nachází také Chomutov. Kdo se bude radovat z postupu?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.