MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Belgie : Panama - 18. června 2018   17:00

Belgie
Belgie
47' D. Mertens  • 69' R. Lukaku (De Bruyne) • 75' R. Lukaku (E. Hazard)
3:0
(0:0)
Panama
Panama
Belgie
Courtois – Alderweireld, Boyata, Vertonghen – Meunier, De Bruyne, Witsel (90. Chadli), Ferreira-Carrasco (74. M. Dembélé) – D. Mertens (83. T. Hazard), R. Lukaku, E. Hazard (C).
Janny Sikazwe (ZAM) – Jerson Dos Santos (ANG), Zakhele Siwela (RSA)
Olympijský stadion Fišt (Soči)
Panama
Penedo – Murillo, Torres (C), Escobar, Davis – Bárcenas (63. G. Torres), Cooper, G. Gómez, Godoy, Rodríguez (63. Díaz) – Pérez (73. Tejada).

Ode mne je to pro dnešek vše, a tak vám přeji příjemný zbytek pondělního večera. U sledování dalších online přenosů na počtenou. Loučí se s vámi Daniel Kinc.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 7:4. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 17:18.
Dnešní utkání je u konce a Belgie podle očekávání vstupuje do turnaje pohodlným vítězstvím 3:0 na nováčkem z Panamy.

Do druhé půle se vstupovalo za bezbrankového stavu, ten však velmi rychle změnil svou parádní ranou z voleje Dries Mertens, který se trefil parádně na zadní tyč. Poté mohla Panama ve své jediné šance vyrovnat, ale neuspěla, a tak přidali další branku Belgičané, když se prosadil dvakrát Romelu Lukaku. Nejprve po přesném centru šajtlí De Bruyneho hlavou, posléze také přesným lobem díky přihrávce do ulice od Edena Hazarda. Belgičané tak mají první povinné tři body.
90+4'
90+3'
Escobar málem ranou z poloviny hřiště překvapil brankáře Courtoise, který se musel vracet, a míč vyrážet nad branku. Nakonec bylo všechno vzrušení zbytečné, už předtím bylo pískáno.
90+2'
Po kooperaci s bratry Hazardovými mohl vpřed proniknout čerstvý Chadli, na levé straně si však míč až moc předkopl, a ke střele se tak vůbec nedostal.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Exekuce se chopil Eden Hazard, ale jeho centr byl nepřesný, přičemž panamská obrana opět dobře zasáhla.
90'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Axel Witsel, přichází Nacer Chadli.
90'
To na druhé straně po sraženém centru zprava uvidí diváci ještě jeden rohový kop pro Belgii.
89'
Do míče se nakonec opřel Escobar, který obstřelil zeď, ale Courtois na míč moc dobře viděl, a schoval jej do svého náručí.
88'
Navíc přichází také karetní trest, a to pro Kevina De Bruyneho, který na hranici vápna trochu nepřipraveně sestřelil svého soupeře. Šance pro Panamu na snížení.
88'
Ještě jedna nadějná akce panamského celku, opět centroval aktivní Murillo, ale jeho pas byl hodně přetažený. Zbytek možní akce už přerušil hvizd sudího.
87'
Witsel dostal ve středu hřiště pořádně naloženo do choulostivých míst od mstitele Escobara, o nic vážného se ale opět jednat nebude.
86'
Už to vypadalo po sražené přihrávce na velkou panamskou šanci, nicméně Courtois včas vyběhl, a navíc byl pískán, i když chybně, ofsajd.
85'
Hra už opět pokračuje, Belgičané ve středu hřiště předvedli divákům bago ve vzduchu a nyní se snaží opět přejít do útoku.
84'
Ošetření stále ještě pokračuje, diváci se však v závěru mohou těšit na souhru bratří Hazardů v belgickém útoku.
83'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Thorgan Hazard.
83'
Ani on se ale zatím nezapíše do kolonky střelců, jeho rána skončila opět na zdi a sestřelený hráč zůstává na zemi ležet v bolestech.
82'
Ještě jeden faul na Belgičana Mertense na hranici vápna, k míči se tentokrát v podobné pozici, kterých jsme ve druhé půli viděli několik, staví kapitán Hazard.
81'
A Lukaku nakonec chytře vysunul mezi stopery Mertense, který mohl jít ze strany sám na branku, místo toho ještě přihrál na Meuniera a ten zakončil patičkou. Pohledná akce, ale i kdyby skončila brankou, tak byl pískán ofsajd.
80'
Belgie znovu na polovině svého soupeře, Hazard však ani do třetice v krátkém sledu ve své parketě neuspěl. Jeho celek může pokračovat v kombinaci.
79'
Na druhé straně přišel parádní centr z levé strany do vápna v podání fotbalistů v bílém, střídající Tejada se hnal ve skluzu za střelou, ale na míč nakonec nedosáhl.
78'
Znovu v akci Eden Hazard, ale ten dnes nehraje z mého pohledu moc dobrý zápas. Murilla se chtěl zbavit kličkou doleva, obránce Panamy ale vše ve skluzu zvládl.
77'
Hazard nejprve ve středu hřiště upadl, ale poté dostal po dlouhém pasu čas na levé straně na svá kouzla. Proti trojici soupeřů ale neměl moc času na úspěch, a míč mu byl vypíchnut.
76'
Panama je i přes blížící se porážku sympaticky usazena na polovině svého soupeře a snaží se ještě před brankou Courtoise nějak zahrozit.
75'
Belgie právě vstřelila branku!
Hotovo, podtrženo – Belgie přidává svůj třetí gól. Nenápadná akce začala panamskou ztrátou ve středu hřiště, Hazard rozkmital své nohy a v pravý čas vysunul přesnou kolmicí doleva volného ROMELA LUKAKA, který nezaváhal a vyběhnuvšího Peneda pohodlně přeloboval – 3:0!
74'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Yannick Ferreira-Carrasco, přichází Moussa Sidi Yaya Dembélé.
74'
Thibaut Courtois nyní hodně při odkopu zariskoval, když trefil dobíhajícího Díaze, od jehož nohy se míč odrazil naštěstí pro Belgii do autu.
73'
Střídání v týmu Panama: ze hřiště odchází Blas Pérez, přichází Luis Tejada.
73'
Hazard tak dlouho na levé straně kouzlil s míčem, až o něj přišel, a Axel Witsel za něj vše musel hasit taktickým faulem.
72'
Na druhé straně dobře centroval Gabriel Torres, ale pas mu asi nevyšel tak, jak zamýšlel. Míč mu sjel a centrovaný balón nakonec doletěl do rukavic Courtoise.
71'
Do další šance se Lukaku už hnal marně, na nakopávaný míč tentokrát nedosáhl, a pohodové rozehrávky se ujme panamský brankář Penedo.
70'
Do konce duelu nám nyní zbývá zhruba dvacet minut, ale zdá se, že o vítězi je rozhodnuto. Belgie však i nadále bude pokračovat v aktivní hře.
69'
Druhá branka je na světě! Na první centr od Meuniera ještě Lukaku nedosáhl, když brankář dobře míč vyboxoval. Poté si už vzal míč De Bruyne, udělal parádní zasekávačku a šajtlí skvěle odcentroval na zadní tyč, kde se do jeho centru položil na hranici ofsajdu ROMELU LUKAKU a hlavou nasměroval balón k tyči – 2:0!
68'
Carrasco navíc na levé straně opět vybojoval na svou osobu faul, a jeho spoluhráči rozehrávají.
67'
Panama se snaží rychle napadat, ale na hráčích v bílém je vidět značný úbytek sil. Belgičané nikam spěchat nemusejí.
66'
Belgie přesto v aktivní hře pokračuje a v těchto chvílích se i nadále drží v pohodové kombinaci. Martínezovi svěřenci by však potřebovali přidat ještě jednu trefu.
65'
De Bruyne to znovu vzal na sebe a nepustil Mertense k rozehrávce, jenže ani teď neuspěl. Jeho tvrdá rána našla útočiště jen ve zdi.
65'
Rudí ďáblové rychle zakombinovali, když Lukaku posunul míč do běhu Hazardovi, který byl na hranici vápna faulován. De Bruynemu se otevírá další palebná pozice.
64'
Předchozí rohový kop skončil pro Belgii již tradičně nezdarem, při náběhu k hlavičce se provinil útočným faulem Jan Vertonghen.
63'
Střídání v týmu Panama: ze hřiště odchází José Luis Rodríguez, přichází Ismael Díaz.
63'
Střídání v týmu Panama: ze hřiště odchází Édgar Bárcenas, přichází Gabriel Torres.
62'
V akci následně opět po delší době také Mertens, jeho rána ale byla sražena, a jeden z obránců Panamy patičkou posunul míč na rohový kop.
61'
Belgie teď opět zmáčkla svého soupeře, ale Witsel se ke střele neodvážil. Do vápna poté mohl projít Hazard, nicméně byl ztrojen.
60'
Přesně hodina hrací doby je za námi. Belgie je sice podle představ a očekávání ve vedení, v posledních minutách ale více zlobí podceňovaná Panama, která se ani po inkasování nebojí silnějšího soupeře a vytváří si šance.
59'
Dalším adresátem žluté karty je Jan Vertonghen, který ve středu hřiště zasáhl Coopera, a karetní trest dostal od sudího za svůj skluz dodatečně.
59'
Sám Bárcenas poté centroval zprava ostře do vápna, míč mu ale skončil, a tak jej poslal vysoko nad vápnem jen do autu.
58'
Na protějším pólu hřiště mohl udeřit Édgar Bárcenas, který se dostal k okamžité střele, ale tu nakonec trochu uspěchal a míč poslal vedle branky.
58'
Jeden z klíčových hráčů Manchesteru City v cestě za titulem v letošní sezóně ale nenasměroval míč přesně do šestnáctky, jeho pas jen proletěl vápnem.
57'
Na druhé straně přišel další důrazný faul z panamské strany, Godoy za svůj skluz uviděl žlutou kartu a De Bruyne se chystá k rozehrávce další standardní situace.
56'
Další zajímavá akce končí už v zárodku, tentokrát celou kombinaci zastavil ofsajd. Belgičané ale budou muset opět zapnout a začít hrát tak jako do doby před vedoucí brankou.
55'
Následný rohový kop se opakoval, na ten druhý si naběhl aktivní obránce Torres, který se dostal k hlavičce, nicméně tu nasměroval zhruba dva metry vedle branky.
54'
Z ničeho nic obrovská šance na vyrovnání! Murillo si zaběhl za zády obránců na parádní pas do běhu a Courtois proti němu včas vystartoval, a hlavně jej ve velké šanci při střele z pravé strany vychytal.
53'
Dries Mertens si na pravé straně nerozuměl s Meunierem, a tak Belgie o míč přišla. Soupeř jej rychle vyvezl, nicméně rudí ďáblové ve středu hřiště včas zatáhli za záchrannou brzdu a takticky faulovali.
52'
K míči se podle očekávání postavil Kevin De Bruyne, který utaženou placírkou zakroutil míč dobře přes zeď, ale kromě zdi překonal také branku, kterou o pár čísel také přestřelil.
51'
Další karetní trest. Murillo zcela vědomě a záměrně nakopl zezadu unikajícího Carrasca a za svůj prohřešek vidí žlutou kartu. Belgie má navíc k dispozici hodně zajímavou palebnou pozici pro přímý kop.
50'
Následný přímý kop skončil opět nezdarem, a Panama dokonce mohla jít do brejku, jenže celou akci hodně zabrzdila, a De Bruyne dobře vypomohl v obraně.
49'
A v tom budou moci pokračovat, k dispozici budou mít přímý kop. Cooper navíc za svůj tvrdý skluz na Hazarda vidí jasnou žlutou kartou.
48'
Belgii vstřelená branka vydatně nakopla a rudí ďáblové už se opět ženou do útoku.
47'
To, co mělo přijít, je tu! Nejprve obrana dobře zamezila centru na Lukakua, když Torres dobře odhlavičkoval balón. Hazard poté vyhrál důležitou hlavičku do DRIESE MERTENSE, který z první luxusním volejem přímým nártem napálil míč přesně na zadní tyč. Jedna z nejkrásnějších branek turnaje je na světě – 1:0!
47'
Do centrovaného míče z kopačky De Bruyneho se však hlavou položil jeden z obránců a nekompromisně opravil míč do autu.
46'
Mertens dostal na pravé straně pořádně naložen od Davise a je tu hned zkraje druhé půle zajímavá standardní situace pro Belgičany.
46'
Druhý poločas odstartoval bez změn na obou stranách, rozehrávky se chopili Belgičané. Ti se okamžitě ženou s míčem směrem do útoku.
46'
První poločas je minulostí, na branku však zatím čekáme marně. Belgie coby velký favorit duel má jasnou převahu, měla i několik tutovek v podobě dvou střel Hazarda a dvou ran Mertense, střeleckou smůlu ale zatím prorazit nedokázala. Panama se ve vůbec prvním zápase na MS v historii prezentuje sympatickým výkonem, na nějž bude chtít navázat ve druhé půli.
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
45+2'
45+2'
Hazard se svým průnikem neuspěl, neujala se ani rána Mertens. Naopal Gabriel Gómez míč dobře odkopl a první půle se chýlí ke konci.
45+2'
Ještě jedna žlutá karta v první půli, když Bárcenas nestihl v souboji, a tak poté aspoň svého soupeře stáhl jasně k zemi, za což pochopitelně přišel karetní trest.
45+1'
Panama nastavení zahájila rychle rozehraným přímým kopem a aktivně kombinuje na útočné polovině.
45'
Nastavovat se budou dvě minuty.
45'
Hazard nejprve v dobrém kontru nepřesně přihrál pod sebe, poté se ale stihl rychle vrátit, aby stačil taktickým faulem zastavil prchajícího Murilla.
44'
Místo toho ale přišla ztráta a dopředu se mohli vydat fotbalisté Panamy. Pérez si řekl pohybem o dlouhý pas za obranu, nicméně dříve u něj byl opět Courtois.
43'
Pomalu, ale jistě se blíží konec první půle, a Belgie se opět snaží stupňovat svůj tlak. Hráči však znovu kombinují jen kole středového kruhu a hledají okénko vpřed.
42'
Další nadějná akce Panamy. Rodríguez dobře ustrážil míč a poté jej rozdal Cooperovi, ten se z velké dálky odhodlal k ráně, ale ta mířila vysoko nad branku.
41'
Po faulu na Hazarda u levé lajny vybojovali Belgičané přímý kop. Odvrácený míč se dostal opět na okraj vápna k Mertensovi, jeho rána z první z voleje ale směřovala vedle svatyně středoamerického celku.
40'
Další šance Belgie, ale opět nevyužita. Mertens narýsoval přesnou kolmici Lukakovi, tomu ale před Penedem chyběl jeden krok, a panamský brankář míč v pádu skluzem odkopl.
39'
Po dalším rohu a několika hlavičkám se míč odrazil k obránci Torresovi, jenž pálil pohotově z otočky, rána mu však nesedla a Courtois si sebral balón.
38'
Rohový kop Panama opět pokryla a sama vyrazila dopředu. Centr z levé strany nakonec musel odvracet trochu dezorientovaný Carrasco, a k jeho smůle to bude rohový kop.
38'
A nakonec ji našla! Meunier poslal rychlý pas Hazardovi, před nímž se otevřel prostor ke střele, tvrdou ránu k pravé tyči ale brankář Penedo výborně vyrazil.
37'
Bušení do obranných vrat pokračuje. Belgie se znovu v hojném počtu drží v kombinaci na útočné polovině, a hledá cestu k další střele.
36'
Vzápětí Mertens přenesl hru do strany na Meuniera, který dobře odcentroval, ale Lukaku si opět v souboji s obráncem pomohl faulem, což neuniklo pozornosti rozhodčího.
35'
Rohový kop nebezpečí nepřinesl. Po rychlé kombinaci chtěl hru směrem vpřed bleskově otočit De Bruyne, nicméně jeho nákop byl až příliš dlouhý a doputoval jen k Penedovi.
34'
První zajímavější akce také od Panamy. Godoy vysunul kolem Witsela vpřed Rodrígueze a jeho tvrdý centr musel Alderwiereld srazit na rohový kop.
34'
Do vápna Panamy létá jeden centr za druhý, zatím ale bez úspěchu. Mertens chtěl hledat ve v šestnáctce věž jménem Lukaku, Escobar byl ale znovu připraven.
33'
Hra v útlumu v podání Belgie pokračuje. Aktivita se rudým ďáblům upřít nedá, nicméně znovu přišla chyba, a Meunier na hodně dlouhý pas u pravé lajny v náběhu nedosáhl.
32'
A co víc, dokonce mohl přejít dopředu po pravé straně, ovšem Aníbal Godoy se své šance trochu zalekl, a vracející se Witsel mu míč dokázal vypíchnout.
31'
A z rohového kopu se velký favorit duelu znovu nedočkal, na přední tyči fotbalisté v bílých dresech balón odvrátili a stihnou se zpět zformovat.
31'
Další rohový kop bude Belgie zahrávat po akci Lukaka, který se hnal za dlouhou přihrávku, ale obránce Escobar jej nepustil do šance.
30'
Rohový kop byl po půlhodině hry rozehrán nakrátko, centroval tentokrát Hazard. Jeho pas směřoval do ohně mezi chumel hráčům, ale panamští fotbalisté nakonec míč dokázali odvrátit.
29'
Cooper si nakonec vyžádal ošetření, v prvním momentu byl totiž viditelně ošetřený. V doprovodu lékařů už odchází za postranní čáru.
28'
Rozehrávky se chopil agilní Kevin De Bruyne, který chtěl míč možná trochu překvapivě zakroutit rovnou na branku, ale místo toho trefil do hlavy jen ve zdi stojícího Coopera.
27'
Panama se nyní znovu po delší době snaží držet v kombinaci směrem vpřed, jenže vše se motá jen na obranné polovině, a navíc po další chybě a faulu na Hazarda bude rozehrávat belgický celek.
26'
Z rohu opět nezapršelo, Vertonghen sklepával míč marně. Akce ale pokračovala, De Bruyne patou přiťukl míč pro Hazarda, který si jej navedl na pravačku až k vápnu, rána mu ale v klíčovou chvíli sjela.
25'
Belgie bleskově hru na tři přihrávky otočila a Meunier mohl zprava centrovat do vápna, kde však neměl valnou podporu spoluhráčů, nakonec mu byl míč ukopnut na rohový kop.
24'
Édgar Bárcenas nejprve centroval zprava pod sebe, ale Witsel k němu míč vrátil. Poté následoval další centr směrující k Rodríguezovi, ale ani ten se proti přesile neprosadil.
23'
Jakmile má Panama míč, tak se snaží soupeř hodně rychle presovat, nicméně nováček MS zvládá zatím situaci více než dobře a celkem v pohodě kombinuje i pod tlakem.
22'
De Bruyne se poté z nahrávače proměnil v zakončovatele, když se k němu odrazil odhlavičkovaný míč, jenže z první jej pravačku napálil tvrdě kousek nad branku.
21'
Další velká šance Belgie! Kevin De Bruyne se na pravé straně skvěle zbavil soupeřů a neméně dobře odcentroval na zadní tyč. Míč propadl kolem brankáře, ale Torres nakonec balón obětavě srazil před úplně volným Lukakem na rohový kop!
20'
Po dvaceti minutách hry stále čekáme na první branku. Hru nyní přerušil ve středu hřiště taktický faul panamského kapitána Torrese, který si vše vyřizuje s hlavním sudím.
19'
Obrana Panamy opět trochu při rohu zaspala, z čehož mohl těžit v úvodu hodně aktivní Mertens, jenže jeho tvrdá rána pravačkou kolem beka šla jen do boční sítě.
18'
A následuje ještě další žlutá karta, kterou za předchozí faul na Mertense uviděl Davis.
18'
Mertens byl proti dvojnásobné přesile faulován, a přesto stihl ještě v pádu poslat míč do běhu Meunierovi. Ten jej tak tak dostihl a z jedničky odcentroval, ovšem pas byl sražen na rohový kop.
17'
Murillo po pravé straně chtěl vysunout Bárcenase, ale toho výborně stopoval bránící Vertonghen, který míč tělem ustrážil, a následně byl navíc poté sám faulován.
16'
Belgické hvězdy zatím marně mezi sebou ladí optimální harmonii, na hráčích je vidět mírná nervozita, čehož by podceňovaný soupeř mohl využít.
15'
Po čtvrthodině hry je hra opět přerušena, Lukaku si jako tank nabíhal za obranu na prudkou kolmici, jenže v souboji s bekem si pomohl útočným faulem. Belgie o míč opět přijde.
14'
José Luis Rodríguez si pohybem řekl o míč do nohy, ovšem dostal se do souboje s Meunierem, který jej zasáhl loktem do břicha, a právě obránce PSG vidí první žlutou kartu.
13'
Panama se na míči zatím trochu bojí jakýchkoliv experimentů, soupeř navíc velmi dobře napadá.
12'
Velká chyba v rozehrávce Panamy a další velká šance Belgie! Torres chtěl hrát malou domů, ale vůbec se nedomluvil s brankářem, čehož mohl využít aktivně napadají Hazard, nicméně z velkého úhlu pálil jen do boční sítě.
11'
Mertens na útočné polovině pomohl De Bruynemu a vybojoval pro něj míč, sám záložník mistrovského Manchesteru City poté ale o něj přišel.
10'
Další nepřesnost v kombinaci Belgie na jeden dotek, Hazard už míč na hrací ploše nedostihl. U míče jsou panamští fotbalisté, kteří mohou na své polovině chvíli vydechnout a zakombinovat.
9'
Belgie má v úvodu jasnou převahu, podle očekávání kontroluje hru s míčem u kopaček, nicméně rudí ďáblové zatím marně hledají cestu směrem vpřed.
8'
Roh nejprve obrana Panamy odvrátila a následně opět Mertens po kontaktu se soupeřem upadl k zemi, penalta se však nepískala. Akce mohla pokračovat, dva nebezpečné centr po zemi ale obrana amerického celku pohotově odpravila do bezpečí.
7'
Znovu v centru dění Mertens! Ten dostal od Hazarda pas doprava, míč si hodil na pravačku a dobře vypálil, ovšem Penedo jeho ránu pohotově vyrazil na rohový kop!
6'
První náznak šance. Mertens si navedl míč zprava na střed, kde přihrál do křídla. Hazard míč pustil na Carrasca, ale jeho rána šla přesně do náruče brankáře Peneda.
6'
Právě Meunier poté takticky na útočné polovině fauloval, jenže Panama celou rozehrávku uspěchala, a Belgie je opět u míče.
5'
Nejaktivněji na levé straně kombinovali Hazard s De Bruynem, z čehož mohl se svým centrem profitovat Carrasco, nicméně jeho kroucený centr byl hodně přetažený, a Meunier na něj nedosáhl.
4'
Rozehrávky se ujal Erick Davis, který hraje na Slovensku za Dunajskou Stredu, nicméně jeho pas byl odvrácen, a následný nákop z voleje opět sebral do rukavic připravený Thibaut Curtois.
3'
Uvidíme první standardní situaci. Murillo dobře zastavil hlavou křižný nákop a Panama rychle otočila hru. Boyata na pravé straně faulem zastavil svého soupeře a americký celek bude mít k dispozici hodně zajímavou standardní situaci.
2'
V kombinaci jsou obratem už také panamští fotbalisté. José Luis Rodríguez se tlačil za nakopávaným míčem, ale podskočil jej, a Evropané budou vhazovat.
1'
První zajímavá akce zápasu, kdy se dopředu vydali Belgičané. Hazard hledal z levé strany přihrávkou pod sebe Lukaka, ovšem ten míč netrefil podle představ, a poslal jej nad branku.
1'
Fotbalisté Panamy na pokyn rozhodčího uvedli míč poprvé v zápasu do pohybu, utkání je zahájeno! Fotbalisté v bílém začali dlouhým nákopem na útočnou polovinu, míč si však sebral do rukavic brankář Courtois.
1'
Hymny jsou za námi, za chvíli jdeme na věc! Belgie dnes nastoupí v tradičních červených dresech, panamští fotbalisté se oděli do bílého.
Oba celky v těchto chvílích vstupují na hřiště zaplněného fotbalového stánku v Soči. Následovat budou hymny obou zemí. Nejprve ta belgická, a vzápětí hymna Panamy.

Belgie: Courtois – Alderweireld, Boyata, Vertonghen – Meunier, De Bruyne, Witsel, Ferreira-Carrasco – D. Mertens, R. Lukaku, E. Hazard (C).
Náhradníci: Casteels, Mignolet – Dendoncker, Kompany, Vermaelen, M. Dembélé, Fellaini, T. Hazard, Chadli, Tielemans, Batshuayi, Januzaj.

Panama: Penedo – Murillo, Torres (C), Escobar, Davis – Bárcenas, Cooper, G. Gómez, Godoy, Rodríguez – Pérez.
Náhradníci: Calderón, Á. Rodríguez – Baloy, Cummings, Machado, Ovalle, Ávila, Pimentel, Abdiel Arroyo, Díaz, Tejada, G. Torres.

Rozhodčí: Janny Sikazwe (ZAM) – Jerson Dos Santos (ANG), Zakhele Siwela (RSA).
Dějiště zápasu

Utkání se odehraje na populárním Olympijském stadionu Fišt v Soči, který hostil zahájení ZOH v roce 2014. Mimo to už zde odehrály svůj parádní duel Španělsko s Portugalskem a v průběhu turnaje se zde představí také Austrálie proti Peru a Německo proti Švédsku. Stadion bude rovněž hostit jedno osmifinále a jedno čtvrtfinále.

Celková kapacita stadionu činí bezmála 48 tisíc diváků a stadion umožňuje své rozevření s výhledem na horu Krasna Poljana a také blízké Černé moře.
Nominace Panamy

Brankáři: Jaime Penedo (Dinamo Bukurešť/Rum.), José Calderón (Chorrillo), Álex Rodríguez (San Francisco).

Obránci: Felipe Baloy (Municipal/Guat.), Erick Davis (Dunajská Streda/SR), Adolfo Machado (Houston/USA), Fidel Escobar, Michael Amir Murillo (oba New York Red Bulls/USA), Luis Ovalle (Olimpia/Hon.), Román Torres (Seattle/USA), Harold Cummings.

Záložníci: Aníbal Godoy (oba San Jose/USA), Édgar Bárcenas (Tapachula/Mex.), Armando Cooper (Universidad/Chile), Gabriel Gómez (Bucaramanga/Kol.), Valentín Pimentel (Plaza Amador), José Luis Rodríguez (Gent/Belg.).

Útočníci: Abdiel Arroyo (Alajuelense/Kost.), Ismael Díaz (La Coruňa/Šp.), Blas Pérez (Municipal/Guat.), Luis Tejada (Sport Boys/Peru), Gabriel Torres (Huachipato/Chile), Ricardo Ávila (Gent/Belg.).
Panama

Panama je jedním z týmů, který vůbec poprvé okusí atmosféru světového šampionátu, a proto je pro většinu fotbalové veřejnosti velkou neznámou. Postup středoamerického celku mnoho lidí neočekávalo, přeci jen Panama postoupila na turnaj výhradně na úkor favorizovaného USA. Teď je však připravena žít dále svou pohádku.

Velkou neznámou pro všechny bude i hráčská kvalita, s níž se Panama na šampionátu představí, neboť jen čtyři hráči hrají v současné době v některé z evropských soutěží. Většina z nich působí v domácích či jiných zahraničně blízkých soutěží v Americe.

Panama má na svém kontě jen úspěchy na poháru CONCACAF, kde se co dva roky výrazně zlepšuje. V letech 2005 a 2013 dokonce na tomto kontinentálním šampionátu dokráčela do finále. Klíčem k úspěchu bude týmová soudržnost a také touha překvapit velké favority.
Nominace Belgie

Brankáři: Thibaut Courtois (Chelsea/Angl.), Simon Mignolet (Liverpool/Angl.), Koen Casteels (Wolfsburg/Něm.).

Obránci: Toby Alderweireld, Jan Vertonghen (oba Tottenham/Angl.), Thomas Meunier (Paris St. Germain/Fr.), Thomas Vermaelen (FC Barcelona/Šp.), Dedryck Boyata (Celtic Glasgow/Skot.), Vincent Kompany (Manchester City/Angl.).

Záložníci: Marouane Fellaini (Manchester United/Angl.), Axel Witsel (Tchien-ťin/Čína), Kevin De Bruyne (Manchester City/Angl.), Eden Hazard (Chelsea/Angl.), Nacer Chadli (West Bromwich/Angl.), Leander Dendoncker (Anderlecht Brusel), Thorgan Hazard (Mönchengladbach/Něm.), Youri Tielemans (Monako/Fr.), Mousa Dembélé (Tottenham/Angl.), Yannick Carrasco (Ta-lien/Čína), Adnan Januzaj (San Sebastian/Šp.).

Útočníci: Michy Batshuayi (Dortmund/Něm.), Romelu Lukaku (Manchester United/Angl.), Dries Mertens (Neapol/It.).
Belgie

Celek ze západu Evropy se může spolehnout na výjimečnou generaci fotbalistů, kterou už tato země nikdy nemusí mít. Zatím však chybí jedna podstatná věc – úspěch na mezinárodní scéně. Fotbalisté jako Hazard, De Bruyne, Lukaku, Mertens či Kompany prahnou po něčem velkém na letošním šampionátu.

Belgii v podobném složení čeká už třetí velký turnaj, ty předchozí dva měly jedno společné. Rudí ďáblové, jak si Belgičané přezdívají, vždy vyhráli kvalifikaci, na závěrečném turnaji ve skupině předváděli vydařené výkony, na něž navázali v osmifinále. Řeč je o MS 2014 v Brazílii a ME 2016 ve Francii.

Cesta Belgičanů na obou vrcholných turnajích skončila ve čtvrtfinále. Na světovém šampionátu před čtyřmi lety padli Belgičané 0:1 s pozdějšími finalisty z Argentiny, o dva roky později jim na evropském šampionátu vystavili stopku překvapivě Velšané. Belgičané vyhráli kvalifikaci také na letošní šampionát, touží však po zcela jiném konečném výsledku.

Na turnaji se sejde v kádru Belgie velká plejáda hvězd, jedna z nich – Radja Nainggolan z AS Řím, se však na soupisku pro ruský šampionát nevešel.
Vítám všechny fanynky a fanoušky světového fotbalu! Nejočekávanější akce letošního roku – Mistrovství světa ve fotbale v Rusku – je v plném proudu a během pátého hracího dne celého šampionátu se ve druhém zápase dne představí poprvé na turnaji jeden z velkých favoritů Belgie, jejíž soupeřem bude nevyzpytatelný celek Panamy. Utkáním vás provede Daniel Kinc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.