MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Francie : Austrálie - 16. června 2018   12:00

Francie
Francie
58' Griezmann  • 81' Behich(vl.)
2:1
(0:0)
Austrálie
Austrálie
62' Jedinak
Francie
Lloris (C) – Pavard, Varane, Umtiti, Lucas Hernández – Tolisso (78. Matuidi), Kanté, P. Pogba – Mbappé, Griezmann (70. Giroud), O. Dembèlé (70. Fékir).
Andres Cunha – Nicolas Taran, Mauricio Espinosa (vš. URU)
Kazaň Arena (Kazaň)
Austrálie
Ryan – Risdon, Sainsbury, Milligan, Behich – Jedinak (C), Rogic (72. Irvine), Mooy – Leckie, Nabbout (64. Juric), R. Kruse (84. Arzani).

Ode mne je to pro dnešek vše, a tak vám přeji příjemný zbytek dnes. U sledování dalších online přenosů z MS napočtenou. Loučí se s vámi Daniel Kinc.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 4:2. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:19.
Dnešní duel je u konce a Francie se nakonec raduje z prvních tří bodů na MS v Rusku. O její výhře nad Austrálií rozhodla až druhé půle, kdy z penalty nejprve otevřel přesnou ranou skóre Antoine Griezmann, nicméně už za čtyři minuty po ruce Umtitiho vyrovnal – taktéž z penalty – australský kapitán Mile Jedinak. Rozuzlení nakonec přinesla závěrečná desetiminutovka, kdy Paul Pogba rozjel rozhodující akci, narazil si s Giroudem, prodral se do vápna a lobovanou střelou o břevno těsně za čáru, vystřelil Francii tři body.
90+6'
90+5'
V samém závěru si navíc pro faul došel Paul Pogba, a to bude nejspíš to poslední, co dnes diváci v Kazani uvidí.
90+5'
Dlouhý aut Behiche nakonec obrana odvrátila a poradila si i se dvěma dalekonosnými pokusy. Po dobré práci Hernándeze budou navíc u balónu Francouzi.
90+4'
Pavard dobře zasáhl a míč navíc srazil jen na aut. Jedna z posledních možností pro Aussies.
90+3'
Australané v útoku a mají jednu z posledních šancí zaútočit. Leckie byl faulován, ale rychle rozehrál, a akce pokračuje.
90+2'
Francouzi na útočné polovině šetří čas, co jim síly stačí, a velmi dobře ve svůj prospěch kouskují hru.
90+1'
Nastavuje se hned pět minut. Tolik času mají Australané na vyrovnání.
90'
Velké zmatky v obraně Austrálie. Mbappé vybojoval míč na Ryanovi, který vystoupal hluboko z branky, ale k míči se dostal. Mladík ve francouzském dresu přes něj odcentroval, ale Fékir ani Matuidi se ke střele neodhodlali. Ryana v tu chvíli zastupovali na čáře hned tři spoluhráči.
89'
Giroud je na útočné polovině hodně aktivně, znovu vybojoval míč a nechal rozběhnout Matuidiho. Ten se dostal k hodně vysokému centru, který nakonec spadl přesně do rukavic Ryana.
88'
Exekuce se nakonec ujal sám Fekir, který se pokusil o razantní střelu, nicméně jeho pokus byl zablokován, a Aussies se osvobodili dlouhým odkopem.
87'
Behich úplně zbytečně před svým vápnem ztratil míč, čehož využil střídající Nabil Fékir, míč získal obratem byl faulován. Výsledkem je žlutá karta pro australského obránce a přímý kop pro Francii.
86'
Giroud dostával pas za obranu, a dostal se do souboje se Sainsburym, a rozhodčí nakonec odpískal útočníkovi Chelsea faul.
86'
U míče jsou ale vicemistři Evropy, kteří kolem středu hřiště aktivně kombinují, a směrem vpřed už se tolik neženou.
85'
Australané mají na možné vyrovnání zhruba osm minut, počítáme-li i nastavení. Aussies nyní musejí znovu více otevřít hru a začít se tlačit směrem dopředu.
84'
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Robbie Kruse, přichází Daniel Arzani.
84'
Následný rohový kop Fékira směroval k hlavě Pogby, ten byl ale tentokrát ustrážen, a k hlavičce se nedostal.
83'
Další dobrá možnost Francouzů! Akci sice přibrzdil obránce ve skluzu, nicméně Fékir se k míči dostal znovu, a centroval, ovšem Giroud se přes stopera k hlavičce nedostal.
82'
Francie je na koni a opět se žene do dalšího útoku, nicméně ten zastavila pozorná obrana Aussies.
81'
Francie právě vstřelila branku!
Země galského kohouta jde podruhé v zápase do vedení! Francie rozjela rychlou akci středem hřiště, kdy si Paul Pogba narazil s Giroudem, pronikl do vápna a parádní lobovanou střelou o břevno, která padla těsně za čáru, vrátil Francii vedení. Gól ještě muselo posvětit video, ale branka platí. Míč skončil jen pár centimetrů za čarou – 2:1!
Dodatečně byl gól změněn na vlastní, protože Pogbovu střelu tečoval a tím přispěl k překonání svého brankáře AZIZ BEHICH.
80'
Střídající Matuidi rozjel akci k Pogbovi, který chtěl po křídle vysunout aktivního Pavarda, jenže ten se nakonec k míči neprotáhl.
79'
Francie po všech střídáních směrem dopředu hodně tápe, na její hře je vidět množství nepřesností a také ztracených balónů.
78'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Corentin Tolisso, přichází Blaise Matuidi.
77'
Následný přímý kop rozehrál Mooy jen nakrátko, nicméně centr z pravé strany byl zablokován, a akce Austrálie je u konce.
76'
Další karetní trest je na světě, první na straně Francie. Střídající Juric zrychlil a už to vypadalo na brejk 3 na 2, přičemž Tolisso musel zatáhnout za záchrannou brzdu a podrazit jej.
75'
Čtvrthodinu před koncem duelu se s míčem rozběhl směrem vpřed střídající Fékir, ale celou akci doslova zazdil, když ulici Mbappému poslal hodně nepřesně.
74'
Australané se nyní drží na balónu, ale nikam se vehementně neženou a snaží se šetřit čas na své polovině v kombinaci.
73'
Francie vybojovala napadáním míč, ale Fékir se k centru nedostal. Opačným směrem poté mohl po levé lajně vyrazit vpřed Leckie, toho však pro změnu zastavil Pavard.
73'
Centrovaný míč nakonec obrana Austrálie odvrátila, leč jen k Pavardovi, který se z voleje ve výskoku dostal k ráně, ale mířila daleko mimo branku.
72'
Olivier Giroud se ve vápně tlačil za prvním centrovaným míčem, obránce jej však dobře zastavil, a bude z toho rohový kop.
72'
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Thomas Rogic, přichází Jackson Irvine.
71'
A druhé střídání nyní připravuje také Austrálie.
71'
Francie možná trochu neočekávaně protočila svou první útočnou trojici, uvidíme, jakou změna tyto dva tahy přinesou.
70'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Ousmane Dembèlé, přichází Nabil Fékir.
70'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Olivier Giroud.
69'
Jeden z Francouzů se dostal nakonec k dalekonosné ráně, nicméně ta trefila do hlavy jen Jedinaka, který ukázal velkou obětavost.
68'
Francie se snaží najít cestu směrem vpřed, ale blok Aussies je dobře zkonsolidován, a parta kolem Paula Pogby marně buší do obranných vrat. Za postranní čarou už mají Francouzi připraveni dvojité střídání.
67'
Velká chyba Austrálie málem přinesla další gól! Leckie poslal dozadu hrozivou malou domů, čehož mohl využít Mbappé, ale Ryan včas vystartoval z branky a stihl míč odkopnout!
67'
Mooy, Leckie a centrující Behich kooperovali společně na levé straně, střílený pas třetího jmenovaného ale ve skluzu skvěle zablokoval Pavard.
66'
Nakonec přišla nepřehledná situace, kdy Kruse dobře podržel míč proti Pavardovi, a ten jej následně fauloval. Australané mohou rozehrávat.
65'
Francie je vyrovnáním mírně opařena, přesto fotbalisté ze země galského kohouta mohou i nadále operovat s míčem a hledat cestu k vytvoření další šance.
64'
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Andrew Nabbout, přichází Tomi Juric.
63'
Utkání nyní dostává opět zcela jiný náboj, dá se očekávat, že Francouzi budou svého soupeře mačkat a soupeř bude spoléhat na rychlé brejky.
62'
Austrálie právě vstřelila branku!
Máme srovnáno! K penaltě na druhé straně se postavil kapitán Aussies MILE JEDINAK, jenž ukázal zkušenosti s podobnými situacemi a poslal míč placírkou přesně k pravé tyči, zatímco Hugo Lloris zvolil opačný kout branky – 1:1!
61'
Umtiti se ani nerozčiluje, jeho hra ve vzduchu rukou byla zcela jasná.
61'
Tak pozor, je tu další penalta! Centrovaný míč zasáhl ve vzduchu rukou Umtiti, což neuniklo pozornosti rozhodčího, který následně na pokyn videa odpískal další desítku!
60'
Po hodině hry ale mohou kontrovat Australané, po dalším faulu bude Mooy rozehrávat přímý kop z pravé strany.
59'
A Francouzi mohl o chvíli později přidat další zásah. Rychlá akce po levé straně skončila dalšími dvěma střelami Griezmanna, nicméně první pokus byl zablokován, a ten druhý v předklonu výrazně nepřesný.
58'
Země galského kohouta jde do vedení! ANTOINE GRIEZMANN prokázal roli kanonýra, při penaltě vsadil na razanci a míč napálil prudce k pravé tyči ze svého pohledu. Ryan očekával střelu doprostřed, a tak zůstal přikovaný ve středu na čáře. Griezmann zaznamenává svůj první gól v kariéře na MS – 1:0!
57'
Žlutou kartu dostává Josh Risdon (Austrálie).
57'
Hodně sporná situace, nicméně výrok sudího je neměnný a sám Antoine Griezmann bude zahrávat penaltu.
56'
A je rozhodnuto, poprvé v historii na MS vstoupil videoorozhodčí do hry a Francie bude kopat penaltu!
55'
Tak pozor, hra je přerušena, a rozhodčí jde kontrolovat celou situaci na videu!
55'
Pogba vybojoval míč a postupoval s ním vpřed, přičemž poslal balón do ulice Griezmannovi, který byl ve vápně faulován Risdonem, ale rozhodčí penaltu neodpískal.
54'
Pavard je směrem dopředu hodně aktivní, zároveň však také občas chybí vzadu. Nyní vyrazil po pravé straně, ale míč mu utekl, a fauloval Leckieho.
53'
A nakonec po několika rychlý přihrávkách mohla přijít velká šance, kdy Risdon hledal ve vápně Nabbouta, ale toho s velkým štěstím pokryl připravený Varane, jenž následně balón také odkopl.
52'
Z nepřehledné situace ve středu hřiště vyšli vítězně Australané, kteří znovu mohou v poklidu kombinovat na své polovině.
51'
Ousmane Dembèlé zajímavě kooperoval s míčem na středu hranice vápně, odkud nakonec centroval doleva do běhu Henándezovi, ten však nečekaně přibrzdil ve svém sprintu a na balón nedosáhl.
50'
Francie se znovu snaží šlápnout do svého útočného snažení už od úvodu druhého poločasu, nicméně Austrálie pokračuje v trpělivé obranné hře a všichni hráči včas přistupují ke svým soupeřům.
49'
Jenže akce Aussies po pravé lajně měla jepičí život, když Leckie ve vzdušném souboji loktem zasáhl Hernándeze, a tak je opět pískáno.
48'
Australané poté chtěli rychle přejít dopředu, nicméně faul Umtitiho možnost brejku zastavil.
48'
Právě Pogba následně rozjel další akci Francie, když míč rozdal doleva na Hernándeze, který hodně ostře odcentroval, ale obrana Austrálie dobře zasáhla.
47'
Griezmann si znovu říkal pohybem o míč za obranu, ale pas na něj obrana zastavila. Vzápětí se mohl ke střele dostat Pogba, ale už předtím bylo pískáno proti favoritovi duelu.
46'
Francie rozehrávkou načala druhý poločas a fotbalisté v modrém se drží v kombinaci na své polovině.
46'
Oba celky jsou zpět na hřišti, druhá půle za několik chvil začne.
První dějství je za námi a diváci v Kazani se zatím branky nedočkali. Blízko ní byl už ve druhé minutě se svou střelou po pěkné kolmici Mbappé, ale Ryan jej vychytal. Francie v úvodu dominovala, ale poté se hra srovnala, a velkou šanci měla také Austrálie, když hlavičku Sainsburyho po teči Tolissa musel parádním zákrokem u levé tyče vyrazit brankář Lloris. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas, buďte u něj s námi.
Druhý poločas začne přibližně v 13:01.
45+1'
45+1'
Francie se ještě snaží v samotném závěru půle zahrozit, obrana klokanů je ale na vše připravena a první poločas ustojí bez inkasování.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
První půle se pomalu chýlí ke své konci a zajímavou akci předvedla Austrálie, když Behichův centr nejprve skvěle odvrátila obrana, aby následně bek Aussies pálil nad branku.
44'
Ousmane Dembèlé se už tentokrát na pravé straně protáhl k centru, nicméně s Griezmannem si nerozuměl, neboť centroval na přední tyč, zatímco útočník Francie směřoval na tu zadní.
44'
Antoine Griezmann se mohl dostat do první šance po parádním pasu za obranu z pravé strany, ale všudypřítomný Sainsbury neskutečným zákrokem ve vzduchu stáhl míč pravačkou přes kanonýrem Francie.
43'
Individuálně neuspěl na pravé straně ani Dembélé, soupeř jeho kličku dobře přečetl a následný dlouhý odkop obrany směřoval až k brankáři Llorisovi.
42'
Tolisso si chtěl narazit na hranici vápna s Griezmannem, ten je však obranou Austrálie zatím dokonale vymazán a záložníkovi Bayernu Mnichov balón přesně vrátit nedokázal.
41'
Kanté byl v souboji s Rogicem, který jej nakonec svým důrazem přetlačil a záložník londýnské Chelsea byl donucen faulovat. Francie ne a ne se usadit na míči.
40'
Francie dobře kombinovala a Pogba se snažil hru roztáhnout do křídla, jenže poslal hodně špatnou přihrávku, a soupeř mohl jít do brejku, ale Australané celou situaci hodně přehráli.
39'
Po delší době se na hřišti mírně přiostřilo, když Nabbout naložil u rohového praporku Hernándezovi, ale ten celé situaci hodně přidal a za pár chvil dal najevo, že o nic vážného nešlo.
39'
Klokanům současný obraz hry vyhovuje. Australané jsou na míči v aktivní kombinaci, nikam se neženou a ani napadání soupeře už není takové, jako v úvodu duelu.
38'
Australané ustáli těžkou kombinaci ve středovém kruhu, Francouzi napadali hodně ledabyle, a tak zůstanou znovu zatažení v obraně.
37'
Za Pavardovým centrem se tlačil na hranici vápna Griezmann, jenže v souboji se Sainsburym si pomohl nedovoleným zákrokem, a tak Francie opět o balón přijde.
36'
Mooy navíc v další akci galského kohouta parádně načasovaným skluzem zastavil Mbappého, ten se k zakončení neprotlačil.
36'
A celá akce nakonec hodně rychle ztroskotala, Lucas Hernández se ani nedostal k centru, a míč si sebral Ryan, který zatím chytá a čte hru ve velké pohodě.
35'
Finalisté poslední EURA jsou znovu v útoku, Pavard kooperuje na pravé straně s Tolissem, ale Francouzi marně hledají další cestu směrem vpřed.
34'
Toho se ujal Ousmane Dembèlé, jenž kroutil svůj centr svižně na přední tyč, tam se však nikdo v modrém k zakončení nedostal a brankář Mathew Ryan si jej sebral do rukavic.
33'
Zajímavá akce Francie. Pogba pustil mezi nohama Tolissův pas za sebe, míč se dostal doleva na hranici vápna k Hernándezovi, ale jeho prudký přízemní střílený balón srazil Milligan na roh.
32'
Kanté je zatím hodně neviditelný, ale nyní se po delší době dostal na balón, který okamžitě směřoval Mbappému, jenž znovu upadl k zemi, ale píšťalka sudího zůstala němá.
31'
Hra nahoru dolů pokračuje. Griezmann se zjevil za stopery, kde si ve vzduchu akrobaticky zpracovával balón, jenže nakonec ne zcela podle svých představ, a ke střele se ani nedostal.
30'
Rogic trochu bezhlavě, ale naprosto účinně pronikl středem hřiště, na vápně upadl po kontaktu se soupeřem, jenže tentokrát se nepískalo.
30'
Půlhodinka hry za námi, Francouzi míč sportovně odevzdali a soupeř může znovu směřovat směrem vpřed.
29'
Griezmann na levé straně neprošel přes Risdona, Australané se dostali k míči, ale ten se kvůli prasknutí bude muset rychle vyměnit.
28'
Vše ale nakonec vyřešil brankář Hugo Lloris, který si vyběhl pro centrovaný kroucený míč a v pádu jej ukryl do svých rukavic. Francie jde dopředu.
28'
Pomalu ale přešli vpřed a opět to byl Leckie, kdo vybojoval faul na svou osobu, když jej k zemi tentokrát poslal Pogba. Další zajímavá standardka pro Aussies.
27'
Sám Mbappé poté nestihl dlouhý pas po pravé straně, míč zamířil do autu. Ryan v poklidu rozehrál a jeho spoluhráči znovu v pohodě kombinují.
26'
Talentovaný Mbappé kouzlil s míčem na levé straně proti přesile, jenže nakonec byl ztrojen, a tak v nepřehledné situaci o balón podle očekávání přišel.
25'
Tolisso znovu na zemi po nešetrném zákroku soupeře, australští fanoušci, kterých dorazil do Kazaně opravdu mnoho, se hodně zlobí, ale i tak je pískáno.
25'
Právě Pavard si poté zabíhal na nadýchaný míč od Pogby a obránce Francie ještě ve vzduchu z první sklepával balón pro Griezmann, ten však přes trojblok neprošel.
24'
Australané s přibývajícím časem stále více směřují směrem na útočnou polovinu, a zatím se velkého favorita rozhodně nebojí. Křídelní útoky zatím zejména Pavardovi dělají velké problémy.
23'
O míč ale fotbalisté z nejmenšího světadílu na planetě přišli, čehož mohl využít Ousmane Dembèlé, který se hnal dopředu po levé straně, dostal se do souboje se Sainsburym, ale ten jej nepustil vpřed.
22'
Následně dobře zafungovalo stoperské duo Francie Umtiti – Varane, ale Austrálie může na polovině hřiště pokračovat v aktivní kombinaci.
21'
U pravé lajny výborně kooperoval Hernández, následně Dembélé nasadil svému soupeřky jesličky, ale v přehuštěném prostoru Francie nakonec o míč přišla.
20'
Francie se dostala při rozehrávce pod tlak, přičemž Lloris musel odkopávat k Tolissovi, který dostal ve vzdušném souboji pořádně naloženo, ale nakonec se karta udělovat nebude, a Jedinak vyvázl jen se slovní domluvou.
19'
Leckie zatím hraje hodně aktivně a trápí defenzívu Francie. Nyní se přesunul k pravé lajně, kde chtěl šikovně obejít Umtitiho, ale ten jej ve skluzu zastavil a následně bylo znovu pískáno.
18'
Následný rohový kop už před brankou vícemistrů Evropy nepřinesl, uruguajský sudí odpískal faul jednoho z Australanů při náběhu k hlavičce.
17'
Velká šance Austrálie! Mooyův centr tečoval hlavou parádně Trent Sainsbury, do jehož hlavičky vložil ještě svou nohu Tolisso a Lloris měl co dělat u své levé tyče, aby míč vyrazil!
17'
Pavard znovu nestíhal v souboji u levé lajny, kde poslal k zemi Leckieho a Austrálie má k dispozici hodně podobný přímý kop jako před několika minutami. Uvidíme, zdali s ním vynaloží lépe.
16'
Klokani znovu po pár minutách uklidňují hru kombinací s míčem, Francie ale vytahuje svůj presink a opět celou rozehrávku hodně komplikuje svému soupeři.
15'
Po čtvrthodině hry si Austrálie poradila také s rohovým kopem Pogby, avšak akce pokračovala a sám Pogba se snažil prodloužit pas Umtitiho do běhu Mbappému, jenže ten opět na míč těsně nedosáhl.
14'
Rozehrávky se ujal sám faulovaný Griezmann, jeho kroucený balón na zadní tyč ale dokázal Mooy hlavou odrazit na rohový kop.
13'
První karetní trest. V souboji sedmiček obou týmů poslal Leckie ostrým skluzem k zemi Griezmanna a za útočník Herthy Berlín je prvním potrestaným hráčem duelu.
13'
Centrovaný míč si nakonec našel ve vápně Leckie, který v záklonu předskočil Pavarda, nicméně ve složité pozici poslal balón nad branku.
12'
První zajímavá možnost pro Australany. Kruse si zabíhal na kolmici po levé straně, jenže byl stažen soupeřem, což neuniklo pozornosti rozhodčího a ten nařizuje z levé strany přímý kop.
11'
Varane ustrážil na své polovině dlouhý nákop na Leckieho a okamžitě otočil hru, jenže Griezmann se znovu neprosadil a byl stoperským duem ustrážen.
10'
Další rychlá akce země galského kohouta. Čechraný míč od Varaneho prodlužoval za sebe hlavou Griezmann, od úvodu aktivní Mbappé ale na jeho pas běžecky nestačil.
10'
Nakonec mohl střílet Rogic, ale celou situaci pozdržel, a Francie si kombinací s Llorisem opět pomohla z defenzívy.
9'
Austrálie se po ne příliš nevydařeném úvodu snaží uklidnit hru ve své kombinaci, jenže Francouzi hodně dobře napadají a komplikují soupeři rozehrávku.
8'
Rozehrávky se chopil pro změnu Mbappé, jenž našel hlavu Griezmanna, ale ten po teči jednoho z obránců nasměroval jemným líznutím hlavou balón opět jen k rukavicím Ryana.
7'
Francie je zatím hodně aktivně, nyní po zákroku na Pogbu dostala výhodu, nicméně rychlá kombinace pokračovala a po faulu na Hernándeze na levé straně už se faul pískal. Celku v modrém se skýtá další standardní situace.
6'
Umtiti nejprve dobře zastavil akci Francie a Dembélé s Mbappém okamžitě vyrazili dopředu. Vyměnili si míč, který následně Pogba připravil ke střele Griezmannovi, ale jeho skákavý pokus z hranice vápna šel do rukavic připraveného Ryana. Třetí střela Francie v průběhu utkání.
5'
Rozehrávky se nakonec chopil Paul Pogba, který pravačkou sice zakroutil míč přes zeď, jenže mířil přesně do míst, kde byl pozorně připraven brankář Ryan, jenž ztlumil míč do rukavic.
5'
K míči se staví Pogba s Griezmannem, rozhodčí si zatím koriguje zeď.
4'
Francie i přesto pokračuje ve své kombinaci. Kanté aktivně poslal míč Mbappému, který se obtočil kolem svého soupeře a byl faulován, z čehož bude pramenit hodně zajímavá standardní situace z hranice vápna!
3'
Následně rozehrávali Francouzi rohový kop, s tím si však obrana Australanů poradila a defenzíva zneškodnila i následný zpětný centr od levé postranní čáry.
2'
Stačila však jedna přihrávka a všechno bylo jinak! Kylian Mbappé dostal parádní rychlou kolmici do běhu z pravé strany, okamžitě z první střílel na přední tyč, ale Ryan jeho prudkou ránu vyrazil na roh!
1'
Francie se drží v kombinaci na balónu, ale zatím se země galského kohouta nikam nežene a čeká na svou šanci.
1'
Australané uvedli míč do hry a ihned se hnali dopředu, první dlouhý nákop však zastavil obránce Pavard, který sklepl míč k Llorisovi, a ten bude rozehrávat.
1'
V Kazani dnes panuje skvělé a slunečné počasí, stadion je zaplněn. Vypadá to, že nás čeká parádní fotbalová bitva.
Francie, která je dnes podle oficiálního zápisu vedena jako domácí, nastoupí do utkání v modrých dresech, Aussies se oděli do žlutého.
Oba týmy už jsou na trávníku zaplněného stadionu v Kazani, na řadu přicházejí hymny obou zemí. Nejprve ta francouzská, následovat bude státní hymna Austrálie.

Francie: Lloris (C) – Pavard, Varane, Umtiti, Lucas Hernández – Tolisso, Kanté, P. Pogba – Mbappé, Griezmann, O. Dembèlé.
Náhradníci: Aréola, Mandanda – Kimpembe, Mendy, Rami, Sidibé, Lemar, Matuidi, N'Zonzi, Fékir, Giroud, Thauvin.

Austrálie: Ryan – Risdon, Sainsbury, Milligan, Behich – Jedinak (C), Rogic, Mooy – Leckie, Nabbout, R. Kruse.
Náhradníci: Jones, Vukovic – Degenek, Jurman, Meredith, Arzani, Irvine, Luongo, Petratos, Cahill, Juric, MacLaren.

Rozhodčí: Andres Cunha – Nicolas Taran, Mauricio Espinosa (vš. URU).
Věděli jste, že?

Australský útočník Tim Cahill se může stát teprve šestým hráčem v historii, který skóruje na čtyřech MS. Do té společnosti se již včera zařadil svým počinem Portugalec Cristiano Ronaldo.

Australané na cestě do Ruska sehráli vůbec nejvíc kvalifikačních zápasů, a to hned 22! Mezi ně se počítají i dva vyřazovací dvojduely, přičemž postup klokanům vyneslo vyřazení Hondurasu.
Dějiště zápasu

Úvodní duel skupiny C se odehraje v kazaňské Kazan Areně, která byla slavnostně otevřena v červenci roku 2013 a její kapacita činí více než 45 tisíc míst. Své zápasy zde hraje tamní Rubin Kazaň, a zajímavostí arény je, že má největší venkovní obrazovku v celé Evropě. Kromě dnešního duelu bude Kazaň hostit také zápasy Španělska s Íránem, Jižní Koreje s Německem, Polska s Kolumbií, jednoho osmifinále a také jednoho čtvrtfinále.
Nominace Austrálie

Brankáři: Mat Ryan (Brighton/Angl.), Danny Vukovic (Genk/Belg.), Brad Jones (Feyenoord/Niz.).

Obránci: Aziz Behich (Bursaspor/Tur.), Milos Degenek (Jokohama/Jap.), Matthew Jurman (Suwon/Korea), James Meredith (Millwall/Angl.), Josh Risdon (Western Sydney), Trent Sainsbury (Grasshoppers Curych/Švýc.).

Záložníci: Mile Jedinak (Aston Villa/Angl.), Jackson Irvine (Hull/Angl.), Robbie Kruse (Bochum/Něm.), Massimo Luongo (Queens Park Rangers/Angl.), Mark Milligan (Al Ahlí/Saúdská Arábie), Aaron Mooy (Huddersfield/Angl.), Tom Rogic (Celtic/Skot.).

Útočníci: Tim Cahill (Millwall/Angl.), Tomi Juric (Lucern/Švýc.), Matthew Leckie (Hertha Berlín/Něm.), Andrew Nabbout (Urawa/Jap.), Dimitri Petratos (Newcastle Jets), Daniel Arzani (Melbourne), Jamie Maclaren (Hibernian/Skot.).
Austrálie

Klokani z nejmenšího světadílu naší planety čeká již čtvrté MS v řadě a v nabité skupině ve společnosti Francie, Dánska a Peru bude chtít opět po dvanácti letech, kdy v roce 2006 vypadli v osmifinále s pozdějšími vítězi s Itálie, opět proniknout ze skupiny. Australané se mohou zařadit mezi černé koně turnaje.

Na posledním MS, které se konalo v Brazílii, však Australané ve skupině smrti se Španělskem, Nizozemskem a Chile naprosto pohořeli, když všechny tři zápasy prohrála, vždy třikrát inkasovala a z dějiště šampionátu odjížděla bez bodu.

Odrazovým můstkem pro Austrálii ale může být úspěšný rok 2015, kdy vůbec poprvé dokázala ovládnout MS Asie, v jehož finále přetlačila v prodloužení favorizovanou Jižní Koreu 2:1. Na šampionát se Aussies dostali přes baráž.

V týmu Austrálie nalezneme nestárnoucího Tima Cahilla, který je největší persónou na soupisce. Dalšími zbraněmi týmu mohou být Mile Jedinak z Aston Villy či Matthew Leckie z německé Herthy Berlín.
Nominace Francie

Brankáři: Alphonse Areola (PSG), Hugo Lloris (Tottenham/Angl.), Steve Mandanda (Marseille).

Obránci: Lucas Hernández (Atlético Madrid/Šp.), Presnel Kimpembe (PSG), Benjamin Mendy (Manchester City/Angl.), Benjamin Pavard (Stuttgart/Něm.), Adil Rami (Marseille), Djibril Sidibé (Monako), Samuel Umtiti (Barcelona/Šp.) Raphaël Varane (Real Madrid/Šp.).

Záložníci: N'Golo Kanté (Chelsea/Angl.), Thomas Lemar (Monako), Blaise Matuidi (Juventus/It.), Steven N'Zonzi (Sevilla/Šp.), Paul Pogba (Manchester United/Angl.), Corentin Tolisso (Bayern/Něm.).

Útočníci: Ousmane Dembélé (Barcelona/Šp.), Nabil Fekir (Lyon), Antoine Griezmann (Atlético Madrid/Šp.), Olivier Giroud (Chelsea/Angl.), Kylian Mbappé (PSG), Florian Thauvin (Marseille).
Francie

Země galského kohouta touží přesně po dvaceti letech znovu dosáhnout na MS na nejvyšší fotbalový stupínek. Naposledy se francouzská trikolóra rozzářila naplno na domácím šampionátu pod taktovkou tehdy fenomenálního Zinedina Zidana. Od té doby byla Francie blízko výhře v roce 2006, tehdy se však v penaltovém rozstřelu musela sklonit před Itálií.

Na posledním MS Francouzi hladce vyhráli svou skupinu, když přehráli Honduras a Švýcarsko, a také remizovali s Ekvádorem. V osmifinále Francouzi vyřadili Nigérii, jenže před branami semifinále si vylámali zuby na pozdějších vítězích z Německa. Omlazený tým budoucích hvězd tak na další úspěch musel čekat.

Ten mohl přijít o dva roky později na dosud poslední velké fotbalové akci EURO 2016, které uspořádala právě Francie. Ta na turnaji předváděla skvělé výkony, ovládla skupiny a v play-off vyřadila postupně Iry, Islanďany a v semifinále v odvětě za předchozí MS také Německa. Ve velkém a tolik očekávaném finále ale Francouzům před zraky celé země zbyly jen oči pro pláč, z titulu mistrů Evropy se radovali Portugalci.

Francie bude na ruském šampionátu patřit jednoznačně mezi největší favority. Tým mají táhnout jeden z nejlepších útočníků poslední doby Antoine Griezmann, mladí křídelníci Mbappé a Dembélé, silný střed zálohy vedený Pogbou s Kantém či barcelonský stoper Umtiti. Soupiska francouzských kohoutů skýtá jedno hvězdné jméno vedle druhého, otázkou však zůstává, jak si vše sedne na hřišti.
Vítám všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího světového fotbalu. Vrcholná akce letošního roku – MS ve fotbale 2018 v Rusku – je v plném proudu a třetí hrací den bude co do počtu zápasů vůbec tím nevýživnějším během celého turnaje. Sobotní program, který nabídne kvarteto zápasů, otevře úvodní duel skupiny C mezi favorizovanou Francií, jejímž soupeřem bude Austrálie. Utkáním vás provede Daniel Kinc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.