MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Írán : Portugalsko - 25. června 2018   20:00

Ukončeno
Írán
Írán
90+3' Ansárífárd 
1:1
(0:1)
Portugalsko
Portugalsko
45' Quaresma  (Adrien Silva)
Írán
Sestavy:
Baíranvánd – Rezaeian, Hosejní, Púralígandží, Hadžsáfí (C) (56. Mohammadí) – Taremí, Džahánbachš (70. Ghoddos), Ezatolahí (76. Ansárífárd), Ebrahimí, Amirí – Azmún.
Náhradníci:
Abadzáde, Mazáherí – Dadžagá, Ghoddos, Ghúčanedžhád, Chanzáde, Mohammadí, Montazerí, Shojaei, Torabí, Ansárífárd.
Rozhodčí
Cáceres – Cardózo, Zorilla (vš. Paraguay)
Mordovia Arena (Saransk)
Portugalsko
Sestavy:
Patrício – Soares, Pepe, Fonte, Guerreiro – Quaresma (70. B. Silva), W. Carvalho, Adrien Silva, Mário (84. Moutinho) – André Silva (90+6. Guedes), Ronaldo (C).
Náhradníci:
Beto, A. Lopes – Alves, Rúben Dias, B. Fernandes, Manuel Fernandes, Guedes, G. Martins, Moutinho, Rui, R. Pereira, B. Silva.
Přenos se aktualizuje automaticky

Íránce dnešní remíza i přes velmi bojovný výkon posílá ze šampionátu domů, Portugalci už se takřka dotýkali vítězství ve skupině, nakonec ale z druhého místa budou hrát proti Uruguay v Soči. Tedy na stadiónu, kde uhráli remízu 3:3 se Španělskem.
Pokud úvodních 44 minut fotbalové fajnšmejkry nezaujalo, tak pohádková trefa Ricarda Quaresmy zahájila neuvěřitelnou fotbalovou zápletku.

Po změně stran nejdříve Cristiano Ronaldo vybojoval pokutový kop a zdálo se, že je rozhodnuto. Mnohonásobný držitel Zlatého míče FIFA pro nejlepšího hráče světa ale penaltou pohrdl.

V závěrečné desetiminutovce pak Ronaldo mimo hru udeřil soupeře loktem, rozhodčí Cáceres po shlédnutí videa mu ale ukázal jen žlutou kartu.

Portugalci směřovali k vítězství ve skupině, vedli 1:0 a Španělsko prohrávalo s Marokem 1:2, Portugalsko tedy s přehledem vedlo skupinu, ovšem v úvodu nastavení rozhodčí Cáceres nařídil penaltu pro Írán a během dlouhé prodlevy Španělsko souběžně vyrovnalo na 2:2. Írán nakonec pokutový kop proměnil a Španělsko tak v čele skupiny přeskočilo Portugalsko.

Írán se navíc z takřka beznadějné pozice zapojil do souboje o postup a v 95. minutě Taremí se dokonce dostal do čisté gólové příležitosti, tváří v tvář Ruí Patríciovi ale trefil jen boční síť a všem Portugalcům zřejmě spadl obrovský balvan ze srdce.
Portugalští trenéři obou dnešních soupeřů Carlos Queiroz a Fernando Santos si po zápase ještě vyříkali některé situace, poté se ale přátelsky objali a do osmifinále postupuje se svým Portugalskem Fernando Santos, musel se ale v závěru zápasu neuvěřitelně zapotit.
90+8'
Konec zápasu.
90+8'
Po skončení utkání ještě Cedric Soares viděl žlutou kartu.
90+7'
Ghoddos posunul míč do křídla Amirímu, ten přehnal razanci svého centru a spoluhráči na míč dosáhli až za brankou Portugalska.
90+7'
Írán už je znovu usazen na útočné polovině a bojuje o postupový gól.
90+6'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází André Silva, přichází Gonçalo Guedes.
90+5'
Neuvěřitelný moment! Azmún vyhrál hlavičkový souboj a Taremí zcela osamocen proti Patríciovi míří jen do boční sítě! To mohl být postupový gól Íránu! Portugalci přežili fotbalovou smrt.
90+3'
Írán právě vstřelil branku!
Vyrovnáno! KARÍM ANSÁRIFARD bezpečně proměňuje penaltu do horního rohu a Írán je ještě ve hře o postup!
90+3'
Španělsko navíc proti Maroku vyrovnalo na 2:2, pokud Írán promění pokutový kop, Portugalci zřejmě půjdou na Uruguay.
90+2'
Rozhodčí Cáceres tentokrát k velké nevoli Portugalců po shlédnutí videa ukázal na penaltový bod!
90+2'
Penalta pro Írán!
90+1'
Po zhruba dvouminutové prodlevě se rozhodčí Cáceres rozběhl k monitoru a jde se na situaci sám podívat.
90'
Cedric zahrál v pokutovém území Portugalska míč rukou po hlavičce Azmúna a rozhodčí Cáceres je znovu v kontaktu s kolegy u videa.
89'
Guerreirův centr ze vzduchu zachytil brankář Baíranvánd a hned vyhodil míč daleko na portugalskou polovinu.
88'
Ronaldo si vynutil nedovolený zákrok u postranní čáry, Portugalci budou rozehrávat z místa přestupku.
87'
Portugalci v těchto momentech mají míč plně pod svoji kontrolou a snaží se atakovat íránskou branku, Cédricův centr ale doletěl až za branku Baíranvánda.
85'
Senzace se rodí v Kaliningradu, kde Maroko podruhé vede nad Španělskem, to ale stále drží druhou postupovou pozici.
84'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází João Mário, přichází João Moutinho.
83'
Rozhodčí Cáceres nakonec Cristianu Ronaldovi uděluje žlutou kartu, ale portugalská hvězda nyní může být hodně ráda, že jej Paraguajec ponechal na hřišti.
81'
Cristiano Ronaldo ztratil trpělivost a zcela mimo hru trefil loktem do obličeje Púralígandžího! Rozhodčí Cáceres běží situaci zkontrolovat k monitoru a Ronaldovi hrozí vyloučení!
80'
Cedric po odehrání míče trefil nohou Amirího, ten se chvíli svíjel v bolestech a během sekundy náhle vstal a vyrazil do pokutového území Portugalska.
78'
V Kaliningradu Španělé nadále hrají s Marokem 1:1 a Portugalsko tak "sedí" v čele virtuálního pořadí skupiny B.
77'
Joao Mario získal obrovské množství prostoru na útočné polovině, potáhl míč k pokutovému území, poté ale vysoko přestřelil íránskou branku.
76'
Střídání v týmu Írán: ze hřiště odchází Sajjed Ezatolahí, přichází Karím Ansárífárd.
75'
Paraguajský rozhodčí sice běžel ke střídačkám, místo shlédnutí monitoru mu ale došla trpělivost s chováním Carlose Queiroze a usměrňuje trenéra Íránu, že jeho chování nebude tolerovat.
75'
William Carvalho v pokutovém území poněkud nešikovně bránil Azmúna, který padl k zemi a možná by se Portugalci nemohli divit, pokud by rozhodčí Cáceres odpískal pokutový kop.
73'
Na opačné straně měli Íránci jednu z nejvýraznějších příležitostí! Portugalci před svoji "šestnáctkou" nechali zcela osamoceného Ghoddose, jehož přízemní rána proletěla zhruba metr vedle tyče.
72'
Adrien Silva potáhl míč po útočné polovině a před pokutovým územím se odhodlal k dalekonosné střele, ta ale prosvištěla výrazně vedle íránské branky.

Mimochodem Adrien Silva vynechal podzimní část sezóny kvůli pozdně uzavřenému přestupu z Atlética Madrid do Leicesteru a ten jej nemohl zaregistrovat na soupisku pro Premier League.
71'
Zajímavé množství prostoru se u pokutového území Portugalska otevřelo před Azmúnem, výborným zákrokem mu ale míč odebral Pepe.
70'
Střídání v týmu Írán: ze hřiště odchází Alírezá Džahánbachš, přichází Sámán Ghoddos.
70'
Až nyní byla hra přerušena a může tak dojít k očekávanému střídání, hrdinu dosavadního průběhu zápasu Quaresmu nahrazuje Bernardo Silva.
69'
Po Džahánbachšově útočném výpadu centroval Rezaeian, ovšem pouze do míst, kde kralovali portugalští stopeři.
68'
Joao Mario nepropasíroval svoji přihrávku do pokutového území, míč odkopl Amirí.
67'
Fernando Santos u portugalské lavičky udílí pokyny Bernardu Silvovi, ten zřejmě nahradí Ricarda Quaresmu, jehož emoce hoří.
66'
Ronaldo si našel střeleckou pozici u pokutového území Íránu, jeho nepovedený pokus ale proletěl vedle tyče íránské branky.
64'
Quaresma u postranní čáry nevybíravě zasáhl Ezatolahího a okamžitě vidí v ruce paraguajského rozhodčího žlutou kartu.
62'
Quaresma si při průniku do pokutového území pomohl nedovoleným zákrokem, načež se skácel k zemi a signalizoval úder do tváře, nutno ale podotknout, že Portugalcova obličeje se ruka soupeře nedotkla.
61'
Nepovedený centr Joaa Maria Íránci snadno odkopávají do středu pole, míče se znovu zmocnili Portugalci.
59'
Na trávníku se začíná pořádně jiskřit a rozhodčí Cáceres bude mít velké problémy, aby dokázal zkrotit emoce zejména u íránských fotbalistů.
58'
Další nebezpečný útočný výpad Íránu, Džahánbachš přízemním centrem hledal před brankou osamoceného Azmúna, před ním ale stačil zamezit velkému nebezpečí včasným skluzem Pepe.
56'
Střídání v týmu Írán: ze hřiště odchází Ehsán Hadžsáfí, přichází Milád Mohammadí.
56'
Po rychlém íránském přechodu do útoku v pokutovém území padl k zemi Azmún po kontaktu s Cédricem Soaresem, penaltu v íránský prospěch si ale nevymodlil.
54'
Další žlutou kartu vidí Azmún, portugalský trenér Íránu Queiroz zřejmě na protest na chvíli opustil střídačku a zamířil do útrob arény v Saransku.
53'
Cristiano Ronaldo zahodil penaltu! Portugalec mířil k pravé tyči, ovšem nikoliv tak přesně, aby dokázal svoji střelu proměnit a nechal vyniknout Baíranvánda.
52'
Íránský kapitán Hadžsáfí za protesty vidí žlutou kartu a Cristiano Ronaldo dostane velkou příležitost na svoji pátou branku v dosavadním průběhu mistrovství.
51'
Paraguajský rozhodčí si čtyřikrát nechal situaci přehrát na monitoru a poté se rozhodl odpískat pokutový kop ve prospěch Portugalska, což se vůbec nelíbí íránským fotbalistům!
50'
Ronaldo se podél hranice pokutového území probíjel do "šestnáctky", po střetu s Ezatolahím padl k zemi a dožadoval se odpískání pokutového kopu, rozhodčí Cácares si půjde ověřit situaci k videu.
48'
Cédric Soares se na pravém křídle neprobil kolem Hadžsáfího, po odrazu míče od íránského kapitána se ale balónu opět zmocnili Portugalci.
46'
Íránci do druhého poločasu vtrhli zajímavou útočnou akcí, Azmún ale narazil na portugalskou defenzivu při pokusu o vniknutí do pokutového území a o míč přišel.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách.
46'
Začal druhý poločas.
Už to vypadalo, že do kabin se půjde za bezbrankového stavu, když Ricardo Quaresma trefil fantastickou střelu do horního rohu íránské branky a výrazně přiblížil Portugalsko do osmifinále šampionátu.

Quaresma se ve 34 letech dočkal prvního startu na mistrovství světa a okořenil jej senzační branku.
45+3'
První poločas skončil.
45+2'
Nastavený čas zatím Portugalci hrají výhradně s míčem na vlastních kopačkách ve středu hřiště.
45+1'
Rozhodčí Cáceres prodlužuje první poločas o tři nastavené minuty.
45'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Krátce před přestávkou Portugalci udeřili a byla to fotbalová pohádka!

RICARDO QUARESMA se u postranní čáry zmocnil míče, vyměnil si jej s Adrienem Silvou a poté od rohu pokutového území naprosto senzační střelou vnějším nártem nasměroval míč do protějšího rohu íránské branky!
44'
Ronalda dokázal důrazně pokrýt Ebrahimí, od Portugalce se pak míč odrazil za íránskou branku a Ronaldo rozhodnutí paraguajských sudích o odkopu od soupeřovy branky ohodnotil šibalským úsměvem.
43'
Azmún s Džahánbachšem podnikli další výpad do pokutového území Portugalska, druhý jmenovaný ale na kolmici od svého spoluhráče nedokázal dosáhnout ve hřišti.
42'
Cedric Soares z pravého křídla přihrál do pokutového území Quaresmovi, tomu se nepodařilo si dobře připravit míč ke střele a z těžké pozice íránskou branku přestřelil.
40'
Po delší době o sobě dal vědět portugalský kapitán, Ronaldo ale střílel z pořádné dálky a brankář Baíranvánd se zachycením míče neměl vážnější potíže.
39'
Nadále platí, že jediným fotbalistou na trávníku, kterému se v dosavadním průběhu šampionátu podařilo skórovat, je Cristiano Ronaldo.

Zatím jediná branka Íránu byla vlastní od Maroka a Ronaldo vstřelil všechny čtyři branky aktuálních evropských šampiónů.
37'
Íránci znovu zabojoval u pokutového území soupeře o střeleckou pozici, ovšem dva průniky Azmúna do pokutového území se neujaly.
36'
Další Quaresmův centr zachytil íránský brankář Baíranvánd a tentokrát už se mu podařilo stáhnout míč ze vzduchu s jistotou.
34'
Hajsáfí se při pokusu o centr nejdříve zastavil, čímž rozhodil portugalskou defenzivu a Džahánbachš poté posadil míč na hlavu Ezatolahího, ten ale mířil přímo do postaveného Ruie Patrícia.
33'
A další íránský brejk už končí žlutou kartou pro Guerreira, jenž skolil k zemi rozběhnutého Džahánbachše u rohu vlastního pokutového území, to by mohla být nebezpečná standardní situace pro Írán.
31'
Utkání se překulilo do své druhé půlhodiny a byť jsou zatím Portugalci výrazně aktivnější, tak občas už dokázali nebezpečnými brejky zahrozit i Íránci.
30'
Po Quaresmově centru od rohového praporku se Fonte srazil s Azmúnem a oba hráči jsou po vzájemném střetu pořádně otřeseni.
29'
Quaresmův centr Hosejní srazil za íránskou branku, pokračovat se bude od rohového praporku.
29'
Azmún po zisku míče vybojoval maximum možného, v takřka ztracené pozici Íránu pomohl nedovoleným zákrokem Carvalho.
27'
Po Carvalhově kolmici byl v ofsajdu přistižen Adrien Silva a byť se jednalo o výrazné postavení mimo hru, tak čárovému rozhodčímu trvalo pár sekund i po Silvově zapojení se do akce, než praporek zdvihl nad hlavu.
26'
Portugalci zdlouhavě kombinují na útočné polovině, hledají cestu do kompaktní defenzivy soupeře.
25'
Po dvouminutové prodlevě zaviněné ošetřením portugalského brankáře se může ve hře pokračovat.
24'
Mezitím tedy můžeme informovat o další změně stavu v Kaliningradu, kde Španělé díky brance Isca vyrovnali na 1:1 a aktuálně se posouvají do čela tabulky.
23'
Íránci nadále předvádějí sympatický fotbal, Azmún se průnikovou přihrávkou pokusil uvolnit v pokutovém území Džahánbachše, blíže k míči ale měl Rui Patrício. Ten byl zároveň nešťastně trefen nohou íránského fotbalisty a jeho stav si žádá ošetření.
22'
Z nějakých pětadvaceti metrů nakonec střílel krajní obránce Rezaeian, ovšem o dobré dva metry portugalskou branku netrefil.
21'
Rozhodčímu Cáceresovi se nelíbí situace ve zdi a rozehrávka se zatím ještě odkládá.
20'
Íránci se ale velmi rychle zmocnili míče a Azmúna před pokutovým územím fauloval Adrien Silva, rýsuje se tedy zajímavá střelecká možnost také pro Íránce.
20'
Íránci se usadili na útočné polovině, jejich snahu ale zakončila neúspěšná technická finesa Hadžsáfího.
18'
Portugalci nadále tlačí Írán, před jehož branku létá jeden centr za druhým, do toho dosud posledního se zavěsil Pepe, jeho hlavička ale postrádala přesnost.
17'
Nečekaný vývoj má souběžně hrané utkání Španělska s Marokem, kde Afričané vedou 1:0. V čele virtuálního pořadí se tak osamostatnilo Portugalsko, Španělsko by ještě o jednu branku bylo před Íránem.
16'
Ronaldo prudkou střelou trefil pouze zeď, Azmún sice odehrál míč za branku rukou, ta však byla u těla.
16'
Adrien Silva před pokutovým územím padl k zemi po souboji s protihráčem a rozhodčí Cáceres píská přímý volný kop pro Portugalsko, to bude zajímavá příležitost pro Cristiana Ronalda.
15'
Po rohovém kopu Quaresmy se Fonte k zakončení neprodral, portugalský křídelník si tak standardní situaci zopakuje od opačného praporku.
13'
Brankář Baíranvánd je nadále pořádně nejistý! Další centr Quaresmy mohl zcela osamoceně zachytit, ovšem míč mu z rukou vypadl a znovu měli Íránci obrovské štěstí, že odražený míč dokázali jeho spoluhráči odehrát do bezpečí.
12'
Quaresmův centr hrubě podběhl brankář Baíranvánd, k íránskému štěstí míč dopadl do prostoru, kde nebyl nikdo z Portugalců.
11'
Po dlouhém autovém vhazování íránského kapitána Hadžsáfí byl před brankou pískán útočný faul jednomu z jeho spoluhráčů.
9'
Portugalci málem udeřili díky obrovskému zaváhání íránské defenzivy! Pro Guerreirův centr vyběhl brankář Baíranvánd, ovšem při zachytávání míče se srazil s vlastním spoluhráčem, balón vypadl přímo před Joaa Maria, ten ale z hranice pokutového území přestřelil opuštěnou íránskou svatyni!
7'
Další brejková akce Íránu už mela o poznání lepší parametry, Džahánbachš si vyměnil míč s Azmúnem a protáhl se po pravé straně, poté přihrál před pokutové území do volného prostoru Taremímu, tomu ale střelecké zakončení vůbec nevyšlo a míč nasměroval daleko vedle portugalské branky.
6'
První útočný výpad Íránu skončil nepřesnou přihrávkou Azmúna, s míčem už znovu hrají Portugalci.
5'
André Silva si naběhl na kolmý pas po levém křídle, ovšem tísněn Rezaeianem nedokázal míč udržet ve vymezeném prostoru.
3'
Poprvé o sobě dal vědět Cristiano Ronaldo a hned z toho byla výrazná portugalská šance! Joao Mario u rohu pokutového území uvolnil světovou hvězdu elegantní patičkou, Ronaldo si to pak namířil rovnou k íránské brance, jeho prudkou střelu ale Baíranvánd dokázal nadvakrát zkrotit do svých rukavic.
3'
Úvodní minuty se odehrávají výhradně ve středu hřiště, z brankářů se míče pouze dvakrát dotkl Rui Patrício po malých domů od svých spoluhráčů.
1'
Již po několika sekundách Ebrahimí nevybíravým šlapákem atakoval Guerreira, ten se těžce zvedal z trávníku, bude ale v pořádku.
1'
Po tradičním odpočítávání závěrečných deseti předzápasových sekund se úvodního výkopu ujal André Silva a utkání bylo zahájeno!
1'
Utkání právě začalo.
Paraguajští rozhodčí přivedli fotbalisty na trávník stadiónu v Saransku, jsou za námi i národní hymny a nesmírně důležité utkání bude během několika okamžiků zahájeno.
Úvodní sestavy:

Írán: Baíranvánd – Rezaeian, Hosejní, Púralígandží, Hadžsáfí (C) – Taremí, Džahánbachš, Ezatolahí, Ebrahimí, Amirí – Azmún.
Náhradníci: Abadzáde, Mazáherí – Dadžagá, Ghoddos, Ghúčanedžhád, Chanzáde, Mohammadí, Montazerí, Shojaei, Torabí, Ansárífárd.

Portugalsko: Patrício – Soares, Pepe, Fonte, Guerreiro – Quaresma, W. Carvalho, Adrien Silva, Mário – André Silva, Ronaldo (C).
Náhradníci: Beto, A. Lopes – Alves, Rúben Dias, B. Fernandes, Manuel Fernandes, Guedes, G. Martins, Moutinho, Rui, R. Pereira, B. Silva.

Rozhodčí: Cáceres – Cardózo, Zorilla (vš. Paraguay).
Utkání mezi íránskou reprezentací a Portugalskem začne ve 20:00 hodin a my budeme samozřejme u toho, tak si tento duel nenechte ujít.
Írán

Íránská reprezentace se probojovala na světový šampionát podruhé v řadě, i tentokrát byl jejím dirigentem bývalý lodivod Manchesteru United Carlos Queiroz. Před čtyřmi lety v Brazílii Íráncům jen těsně unikl postup ze skupiny v konkurenci Argentiny, Nigérie a Bosny, letos ale může být vše jinak, protože pokud dnes porazí Portugalce, tak ze skupiny postoupí.

Do turnaje vstoupil tento celek ale na jedničku, protože v úvodním utkání porazil 1:0 Maroko a získal důležité tři body. Ve druhém utkání to byla tesná porážka 0:1 se španelskou reprezentací a dnes tedy hrají o všechno.

Plán íránské reprezentace je tedy jasný, a to vyhrát a postoupit do další fáze, což by bylo obrovské překvapení.
Portugalsko

Portugalsko vyhrálo poslední evropský šampionát a překvapit chce také v Rusku. A nemožné to není, protože parta kolem Cristiana Ronalda za to umí vzít. Portugalsko má ve svém kádru mnoho zkušených hráčů, ale také řádu talentovaných mladíků. Cristiana Ronalda není potřeba více představovat, ale dále se mohou fanoušci dnes tešit například na Quaresmu, Carvalha, Silvu či třeba řízného stopera Pepého.

Na šampionátu narazilo Portugalsko hned v prvním utkání na silnou španelskou reprezentaci a nádherný duel skončil 3:3, když všechny branky Portugalska vstřelil Cristiano Ronaldo. Ve druhém zápase porazilo Portugalsko 1:0 Maroko, když branku vstřelil Cristiano Ronaldo. Portugalsko má tedy 4 body a k postupu mu dnes stačí i remíza.

Nominace Portugalska:

Brankáři: Beto (Göztepe SK), Anthony Lopes (Lyon), Rui Patrício (Sporting CP).

Obránci: Bruno Alves (Rangers FC), Rúben Dias (SL Benfica), José Fonte (Dalian Y.), Raphaël Guerreiro (Dortmund), Mário Rui (SSC Neapol), Pepe (Beşiktaş), Ricardo Pereira (FC Porto), Cédric Soares (Southamp.).

Záložníci: Bruno Fernandes (Sporting CP), Manuel Fernandes (Lokomotiv M.), João Mário (West Ham), João Moutinho (AS Monaco), Adrien Silva (Leicester), Bernardo Silva (Man. City), William Carvalho (Sporting CP).

Útočníci: Gonçalo Guedes (Valencia CF), Gelson Martins (Sporting CP), Ricardo Quaresma (Beşiktaş), Cristiano Ronaldo (Real Madrid), André Silva (AC Milán).
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Mistrovství sveta, které se koná v Rusku, má na programu poslední zápasy v základních skupinách a my budeme sledovat duel mezi Íránem a Portugalskem. Ten, kdo ovládne tento duel, tak postoupí do další fáze turnaje. Jen dodám, že Portugalsku stačí k postupu i remíza.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.


Články odjinud