MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Anglie : Írán - 21. listopadu 2022   14:00

Anglie
Anglie
35' Bellingham (Shaw) • 43' Saka (Maguire) • 45+1' Sterling (Kane) • 62' Saka (Sterling) • 71' Rashford (Kane) • 90' Grealish (C. Wilson)
6:2
(3:0)
Írán
Írán
65' Taremí  (Gholízádeh) • 90+13' Taremí
Anglie
Pickford – Trippier, Stones, Maguire (70. Dier), Shaw – Saka (70. Rashford), Rice, Bellingham, Mount (70. Foden), Sterling (70. Grealish) – Kane (C) (75. C. Wilson).
Pope, Ramsdale – Alexander-Arnold, Coady, Walker, White, Gallagher, J. Henderson, Phillips.
Claus (BRA) – Correa (BRA), Simon (BRA)
Khalifa International Stadium, Ar-Rayyan
45 334 diváků
Írán
Baíranvánd (19. Hossejní) – Moharramí, Púralígandží, Češmí (46. Kanaánizádegán), Hosejní, Mohammadí (63. Torabí) – Núrolláhí (77. Azmún), Karimí (46. Ezatolahí), Hadžsáfí (C), Džahánbachš (46. Gholízádeh) – Taremí.
Nijázmand – Džalálí, Chalílzádeh, Amirí, Ghoddos, Ansárífárd, Rezáíján.

To je z tohoto utkání vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou!
Je za námi zahajovací utkání skupiny B na světovém šampionátu v Kataru, které jednoznačně ovládli Angličané. Svěřenci trenéra Garetha Southgata udělali klíčové kroky k výhře v prvním poločasem, ve kterém vstřelili tři branky. Kanonáda Anglie pokračovala i po poločase, kdy se prosadil podruhé v zápase Bukayo Saka a střídající Marcus Rashford s Jackem Grealishem. I Íránci se však dočkali svých premiérových branek na šampionátu, které obstaral kanonýr Mehdi Taremí, který snižoval nejprve v 65. minutě a následně v poslední minutě nastaveného času z pokutového kopu. Íránci navíc zaslouží pochvalu za to, že chtěli stále útočit, utkání tak bylo zajímavé po celou dobu!

Angličané tak ukázali svoji sílu a zapisují první výhru. Jejich cesta turnajem bude pokračovat v pátek, kdy je čeká USA. Írán naopak bude chtít dnešní vysokou prohru odčinit v souboji s Walesem, který vyzve v pátek od jedenácti hodin ráno.
Dnešní utkání sledovalo 45 334 diváků!
Držení míče: 78 % : 22 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 8:0. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:14.
90+13'
90+13'
Írán právě vstřelil branku! MEHDI TAREMÍ si dal sice na čas, bez větších problémů však pokutový kop proměňuje a přidává svoji druhou branku v zápase!
90+12'
Penalty se ujme Mehdi Taremí.
90+11'
Za držení ve vápně píská sudí Claus pokutový kop!
90+10'
Hlavní sudí se půjde podívat na video, jestli nedošlo k faulu při standardní situaci!
90+10'
Hadžsáfí svým centrem našel pouze rukavice Pickforda, který vyboxoval balon do autu.
90+9'
Faulem se provinil Shaw, Íránci dostávají ještě možnost standardní situace.
90+8'
Po průnikové přihrávce se řítil sám na Pickforda Sardar Azmůn, jeho ránu dokázal anglický brankář vytlačit na břevno!
90+8'
Púralígandží svůj nákop poslal pouze do autu, Trippier bude vhazovat.
90+7'
Další nákop Fodena do vápna nenašel spoluhráče, Rashford se následně provinil faulem.
90+6'
Foden dal své přihrávce příliš velkou razanci, Wilson neměl šanci jeho pas doběhnout.
90+5'
Íráncům už v posledních minutách došla energie, jejich napadání už nabralo intenzivně na aktivitě.
90+3'
Jude Bellingham hledal centrem Wilsona, Hossejní si však udělal prostor a balon sebral do své náruče.
90'
Anglie právě vstřelila branku! Nádherná akce Angličanů! Callum Wilson si naběhl za obranu, balon připravil JACKU GREALISHOVI, který dostal do svého spoluhráče dáreček a přidává šestou branku svého týmu!
88'
Azmún vybíhal z ofsajdové pozice, Angličané se opět dostávájí k balonu.
88'
Hossejní musel rychle odkopnout před nabíhajícím Grealishem, celou situaci však brankář zvládl.
86'
Declan Rice zaváhal, následně však předvedl perfektní návrat do obrany a vše dokázal odčinit.
86'
Angličané to hezky sehráli na jeden dotek, střela z první od Fodena však končí na bloku íránské defenzivy.
84'
Při nabíhání do vápna se provinil faulem Stones, čehož si sudí nemohl nevšimnout. Hossejní bude odkopávat ze svého vápna.
84'
Foden skvěle převzal balon a našel nabíhajícího Rashforda, který si opět pohrál s íránskou defenzivou, jeho následná střela však neprošla přes houšť těl.
83'
Po ztrátě Angličanů okamžitě hledal Hosejní Azmůna, ještě před íránským útočníkem však ukradl balon do své moci Dier.
80'
Hadžsáfí zůstává ležet na hřišti, vypadá to na křeče íránského kapitána.
79'
Angličané již nikam nespěchají, s přehledem kombinují a užívají si vysoké vedení.
77'
Střídání v týmu Írán:
ze hřiště odchází Ahmad Núrolláhí, přichází Sardár Azmún.
77'
Foden nezpracoval balón, čehož využil okamžitě Hadžsáfí, který našel Taremího. Íránský kanonýr na nic nečekal a okamžitě pálil, jeho rána tentokráte končí vysoko nad brankou.
75'
Střídání v týmu Anglie:
ze hřiště odchází Harry Kane, přichází Callum Wilson.
75'
Rychlá narážečka mezi Rashfordem a Trippierem nevyšla, Íránci budou vhazovat.
74'
Grealish dokázal udržet balon v těžkém souboji, následně si vynutil i faul od soupeře.
71'
Anglie právě vstřelila branku! Tak to je nástup do zápasu! MARCUS RASHFORD převzal balon, povedenou kličkou se uvolnil a chladnokrevně zakončil kolem brankáře soupeře!
70'
ze hřiště odchází Harry Maguire, přichází Eric Dier,
ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Marcus Rashford,
ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Jack Grealish,
ze hřiště odchází Mason Mount, přichází Phil Foden.
67'
Chystá se velké střídání na straně Anglie, do hry je připravena hned čtveřice nových hráčů.
67'
Ošetření si vyžádal Harry Maguire, který vypadá otřesen po jednom ze soubojů.
65'
Írán právě vstřelil branku! Íránci se dočkali své první branky! Gholízádeh našel krásně MEHDI TAREMÍHO, který ukázal instinkt zabijáka a s pomocí brankové konstrukce snižuje vedení soupeře!
64'
Centr Núrolláhího byl výrazně nepřesný, Pickford s přehledem odvrátil.
63'
ze hřiště odchází Milád Mohammadí, přichází Mahdí Torabí.
62'
Anglie právě vstřelila branku! Čtvrtá branka v síti Íránu! BUKAYO SAKA si navedl balon do vápna a nikým nehlídán navyšuje vedení! Přesnou ranou nedal anglický křídelník brankáři soupeři žádnou šanci.
59'
K odraženému balonu se dostal Luke Shaw, který to zkusil rovnou na branku. Jeho dělovku dokázal těle odvrátit Kanaánizádegán.
59'
Saka nabral rychlost, přešel přes protihráče a našel Sterlinga. Ten chtěl dostat balon až na Shawa. Před ním však dokázal balon ještě vypíchnout Hosejní.
56'
Kane vybídl do protiútoku Sterlinga. Anglický křídelník prohnal Moharramího, který však Sterlinga do šance nepustil.
56'
Harry Maguire výborně zachránil situaci pro anglický výběr po chybě Trippiera, čistě obral Taremího o balon.
55'
Maguire nedokázal doskočit na centr Trippiera, Mohammadí odkopává daleko od branky Íránu.
55'
Další balon odvrácen na roh, Angličané pokračují v tlaku a budou rozehrávat další rohový kop.
54'
Sice rozpačitě ale nakonec dokázal Hossejní vyboxovat balon pryč ze šestnáctky.
54'
Bellingham se dokázal dostat přes protihráče, jeho následnou přihrávku na Saku dokázal odvrátit Púralígandží pouze na roh.
53'
Taremí to zkoušel individuálně, nedokázal však vybojovat ani rohový kop.
52'
Hadžsáfí se snažil vypracovat situaci pro Taremího, kterého však zradilo zpracování.
51'
Íránci to v posledních minutách přehánějí s důrazem, Trippier zůstává ležet na place po střetu s protihráčem.
51'
Kieran Trippier to vzal na sebe, svoji ránu však poslal pouze do zdi.
50'
Kane je zpět na nohách, Angličané mají k dispozici zajímavou standardní situaci.
49'
Harry Kane zůstává ležet na hrací ploše, vyžádal si ošetření.
48'
Púralígandží před vlastním vápnem fauloval Harryho Kanea, za což vidí od hlavního sudího žlutou kartu!
48'
Jude Bellingham stál při přebrání balonu v ofsajdovém postavení.
47'
Moharramí nepřesně hledal na středu hřiště Hadžsáfího, který svému spoluhráči výrazně vyčinil.
46'
ze hřiště odchází Alí Karimí, přichází Sajjed Ezatolahí,
ze hřiště odchází Alírezá Džahánbachš, přichází Alí Gholízádeh,
ze hřiště odchází Rúzbe Češmí, přichází Hossejn Kanaánizádegán.
46'
Všichni aktéři jsou zpět na hrací ploše, jdeme na druhou půli!
První poločas je minulostí. Angličané zatím prožívají poklidný vstup do světového šampionátu. Svého soupeře nepouštějí do žádných větších šancí, naopak oni sami přidali na své konto již tři branky. Skóre zápasu otevřel v 35. minutě Jude Bellingham, který si naskočil na centr a otevřel si tak účet v seniorské reprezentaci. Na svého krajana navázal o osm minut později Bukayo Saka, jenž navýšil vedení anglického výběru přesným volejem. Skóre první půle poté uzavřel Raheem Sterling, který si naběhl na centr od Harryho Kanea a zkušeně zakončil. Angličané si tak kráčí s přehledem pro první výhru.
45+14'
45+14'
Centrovaný balon našel pouze hlavu Hadžsáfího, který odvrací mimo nebezpečnou zónu pro íránský celek.
45+13'
Núrolláhí poslal k zemi Mounta, Angličané dostávají ještě na konci nastaveného času k dispozici zajímavou standardní situaci.
45+12'
Od Moharramího končí míč za autovou čárou, Angličané se při kombinaci posunuli o několik metrů kupředu.
45+10'
Taremí našel ve vápně volného Džahánbachše, který však vůbec netrefil branku soupeře, míč končí vysoko nad ní.
45+9'
V souboji uprostřed hřiště uspěl tentokrát Hadžsáfí, který však následně nedokázal prostrčit balon na rozběhnutého Taremího.
45+8'
Češmí pouze odkopem našel hlavu Trippiera, Angličanům jejich napadání vychází v první půli na jedničku.
45+7'
Bukayo Saka zatlačil na íránskou defenzivu, snažil se přinutit soupeře k chybě. Češmí však odrazem od koleno Saky dokázal vybojovat odkop od branky.
45+4'
Na Íránu je vidět velká opařenost po rychle inkasovaných brankách, naopak Angličané hýří aktivitou a nepolevují.
45+4'
Tentokráte byl nejlepším ve vzduchu Núrolláhí, který alespoň na chvilku odvrací.
45+4'
Trippier se dokázal dostat před protihráče, patičkou dokázal vybojovat rohový kop.
45+3'
Bellingham to zkusil individuálně, přes pevný íránský blon se však dostat nedokázal.
45+1'
Anglie právě vstřelila branku! Parádní akce Angličanů! Harry Kane našel ve vápně nabíhajícího RAHEEMA STERLINGA, který přesnou střelou přidává třetí branku anglického výběru!
43'
Anglie právě vstřelila branku! A je to o dvě branky! Harry Maguire dokázal vyhrát hlavičkový souboj na kopačky BUKAYO SAKY, který parádním volejem navyšuje vedení Anglie!
43'
Moharramí nejprve špatně rozehrál, následně však celou situaci zachránil skluzem alespoň na rohový kop.
42'
Íránci po inkasované brance více vytahují své napadání, což zatím však Angličanům vyhovuje. Po další rychlé kombinaci mohli řítit do protiútoku, Kane však rychlou akci zbrzdil.
40'
Džahánbachš poslal přízemní balon do vápna, Taremí se už chystal do zakončení, Declan Rice však na poslední chvíli dokázal balon zastavit!
39'
Bellingham předvedl velkou bojovnost, téměř ztracený balon dokázal alespoň zahrát na aut, který proběhne těsně u rohového praporku.
38'
Íránská útočná akce neměla dlouhého trvání, faulem se provinil Taremí. Maguire bude rozehrávat volný přímý kop.
36'
Mount nedokázal dostihnout přihrávku od Sterlinga, Hossejní bude odkopávat od své branky.
35'
Anglie právě vstřelila branku! Angličané jdou do vedení! Centr z levé strany našel JUDA BELLINGHAMA, který se i v těžké pozici nemýlil a otevírá skóre zápasu!
34'
Trippier si nerozuměl se Sakou, Mohammadí jeho nabídku vypíchl.
32'
Centr Saky našel Harryho Maguira, který hlavičkou orazítkoval břevno branky soupeře!
32'
Další rohový kop pro anglický výběr, tentokráte se jeho exekuce chopí Bukayo Saka.
31'
Velké zaváhání předvedl před svým vápnem Bellingham. Anglický mladík však dokázal rychle vše vyřešit, balon dokázal skluzem vypíchnout soupeři.
30'
Po rychlé kombinaci připravil Saka střeleckou pozici pro Masona Mounta. Anglický středpolař svojí ranou rozvlnil pouze boční síť.
28'
Íránci vytáhli své napadání vysoko. Skvělou práci ale odvedl Declan Rice, který vyvezl balon a dlouhým balonem roztáhl hru.
27'
Saka viděl, že mu na zadní tyči nabíhají spoluhráči. Centr levou nohou mu nevyšel, Hossejní drží balon v náruči.
27'
Při napadání se provinil faulem Saka, Íránci se dostávají k balonu.
26'
Centr do vápna íránského týmu končí na hlavě Hosejního, který odvrací do bezpečí.
26'
Íránci přitvrzují na důrazu, po dalším tvrdém střetu budou Angličané rozehrávat standardní situaci.
25'
Alírezá Džahánbachš to přehnal s důrazem. Po tvrdém faulu na Shawa vytahuje sudí Claus první žlutou kartu zápasu!
24'
Shaw se dokázal rychlostí dostat za svého strážce, jeho následný centr skluzem dokázal odvrátit Púralígandží. Poté se faulem provinil Bellingham, a tak si íránská obrana na chvilku může odpočinout.
23'
Núrolláhí přitvrdil při souboji s Mountem, což sice nese nelibě, Angličané však budou pokračovat s balonem na kopačkách.
22'
Centrovaný balón byl příliš nízký, anglická obrana neměla problém balon odvrátit. Ani následný centr z druhé strany nebyl přesný. Íránci však o sobě dali zajímavě vědět.
22'
Zajímavou standardní situaci z levé strany rozehraje Džahánbachš.
21'
První akce Íránu na útočné polovině, díky vybojovanému faulu budou Íránci pokračovat v útočném činění.
20'
Mount z první hezky předložil balon Sterlingovi, výborný obranný zákrok však následně předvedl Češmí, který skluzem balon odvrátil.
19'
ze hřiště odchází Alírezá Baíranvánd, přichází Hossejn Hossejní.
17'
Tak přeci jen se bude střídat, Baíranvánd ukazuje, že pokračovat dále nepůjde.
16'
Nákop Baíranvánda rychle sebrali do své moci hráči Anglie, Mount vyvezl balon na útočnou polovinu, kde Angličané pokračují v kombinaci.
15'
Baíranvánd zůstává v brance, hra může pokračovat!
13'
Už bylo připraveno střídání, Baíranvánd však zatím ukazuje, že má realizační tým se střídáním počkat. Ze hřiště se opoře íránského týmu nechce.
10'
Baíranvánd nevypadá dobře, jeho ošetřování stále probíhá, problémem je krvácení z nosu.
8'
Hra je přerušena, na zemi zůstává ležet Hosejní a Baíranvánd, kteří se srazili. Oba dva hráči si vyžádali ošetření.
8'
Překvapivá rozehrávka Anglie. Kane odcentroval do vápna, Harry Maguire jen těsně nedosáhl na balon, a tak míč končí vedle branky Íránu.
7'
Saka se dokázal uvolnit přes dva protihráče, následně si vynutil faul. Angličané budou rozehrávat standardní situaci.
7'
Po souboji Saky a Hosejního získávají nakonec balon Angličané, vhazovat bude aktivní Trippier.
6'
Po průnikové přihrávce centroval do vápna Shaw. Anglickému obránci centr nevyšel, nenašel žádného spoluhráče.
5'
Anglický výběr drží balon na svých kopačkách, pomalu se snaží najít mezírku v postavení soupeře.
4'
Claus se raději poradil i s VARem, ten však jeho názor posvětil.
3'
Při rohovém kopu padá ve vápně Maguire po kontaktu s Češmím, Angličané si žádají pokutový kop. Rozhodčí Claus ukazuje, že se penalta kopat nebude!
3'
Anglický pravý obránce nenašel centrem někoho ze svých spoluhráčů.
3'
První útočná akce Anglie končí vybojovaným rohovým kopem. Rozehrávky se ujme Trippier.
2'
Nejvíce kontaktů s balonem zatím mají stopeři Anglie, kteří se snaží vymyslet zajímavou přihrávku.
1'
Íranci se hned od začátku při pohybu bez balonu stahují hluboko na svoji polovinu, hráči Anglie zatím dlouze kombinují.
1'
Íranci ihned dlouhým nákopem se snažili dostat rychle dopředu, Trippier však vyhrál hlavičkový souboj a dostává balon na kopačky Angličanů.
1'
Všechny formality již máme za sebou, za malou chvilku začínáme!
Všichni aktéři dnešního odpoledního dueulu již míří na hrací plochu. Následují státní hymny obou reprezentací.

Anglie: Pickford – Trippier, Stones, Maguire, Shaw – Saka, Rice, Bellingham, Mount, Sterling – Kane (C).
Náhradníci: Pope, Ramsdale – Alexander-Arnold, Coady, Dier, Walker, White, Foden, Gallagher, Grealish, J. Henderson, Phillips, Rashford, C. Wilson.
Trenér: Gareth Southgate

Írán: Baíranvánd – Moharramí, Púralígandží, Češmí, Hosejní, Mohammadí – Núrolláhí, Karimí, Hadžsáfí (C), Džahánbachš – Taremí.
Náhradníci: Abadzáde, Hossejní, Nijázmand – Džalálí, Chalílzádeh, Kanaánizádegán, Rezáíján, Amirí, Ezatolahí, Ghoddos, Gholízádeh, Torabí, Ansárífárd, Azmún.
Trenér: Carlos Queiroz

Rozhodčí: Claus (BRA) – Correa (BRA), Simon (BRA).
Utkání se bude odehrávat na Khalifa International Stadium ve městě Ar-Rayyan. Stadion, který prošel rekonstrukcí před šampionátem, pojme 45 416 fanoušků.

Utkání mezi Anglí a Íránem bude řídit Brazilec Raphael Claus, kterému budou na pomezí asistovat jeho krajané Rodrigo Correa a Danilo Simon. Čtvrtým sudím bude Kanaďan Kevin Ortega.
Írán
Vcelku suverénně prošel svojí kvalfikací i Írán. V rámci asijské části narazil íránský celek na Libanon, Sýrii, Írák, Spojené arabské emiráty a Jižní Koreu. Pouze s posledním zmiňovaným celkem měli Íránci nepříznivou bilanci, i tak však dokázali svoji skupinu vyhrát a zajistit si třetí účast v řadě na světovém šampionátu.

Na posledním šampionátu v Rusku se utkali Íránci se Španělskem, Marokem a Portugalskem. Íránský celek si na úvod poradil s Marokem, následovala prohra se Španělskem. V posledním duelu se Írán utkal v přímém boji o postup s Portugalskem, se kterým pouze remizoval, a tak se se šampionátem rozloučil.

V nominaci trenéra Carlose Queiroze najdeme řadu známých jmen. Mezi ně patří útočník portugalského Porta Mehdi Taremi, záložník holandského Feyenoordu Alireza Jahanbakhsh či z německého Leverkusenu Sardar Azmoun. Kvalitu íránský kádr rozhodně má a Íránci mohou být překvapením skupiny B!
Anglie
Angličané si cestu na světový šampionát proklestili vcelku jednoduše. V kvalifikační skupině s Polskem, Albánií, Maďarskem, Andorrou a San Marinem ztratili pouze čtyři body a s přehledem si zajistili svoji účast na katarském šampionátu.

Na posledním šampionátu v Rusku před čtyřmi lety došli Angličané až do semifinále, kde však padli s Chorvatskem a následně v bitvě o bronz i s Belgií. Na evropském šampionátu v loňském roce z toho bylo finále, kde však nestačili v domácím finále ve Wembley na Itálii.

Světový šampionát nezachytil Angličany v nejlepší formě. V Lize národů totiž Anglie ani jednou nevyhrála a poroučela se z elitního koše, což se v kolébce fotbalu neslo nelibě. Především dvě porážky s Maďarskem vzbudily rozpaky.

Podobně tomu bylo i u nominace na současný světový šampionát. Trenér Gareth Southgate zařadil do své nominace známá, ověřená jména. Do Kataru se tak podívají jména, která jsou v poslední době často kritizována. Navíc Angličané budou postrádat několik hráčů, jež nepustí do hry zranění. Mezi těmito jmény jsou Reece James či Ben Chillwell. I tak tým Anglie budí velký respekt a je pasován na jednoho z favoritů šampionátu, jako první stojí v cestě Írán.
SKUPINA B
Do základní skupiny B byly nalosovány dva celky z Evropy, konkrétně Anglie s Walesem. Z asijské části Írán a ze severoamerické poté USA. Favoritem základní skupiny jsou jednoznačně finalisté posledního evropského šampionátu z Anglie.
Krásné odpoledne všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Největší fotbalový svátek je tu. Již v neděli se totiž rozběhl dvaadvacátý světový šampionát. Po souboji domácího Kataru a Ekvádoru přijde na řadu bitva ve skupině B mezi Anglií a Íránem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.