MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Chorvatsko : Maroko - 17. prosince 2022   16:00

Chorvatsko
Chorvatsko
7' Gvardiol (Perišić) • 42' Oršić (Livaja)
2:1
(2:1)
Maroko
Maroko
9' Darí
Chorvatsko
Livaković – Stanišić, Šutalo, Gvardiol, Perišić – Modrić, Kovačić – Kramarić (61. Vlašić), Majer (66. Pašalić), Oršić (90+5. Jakić) – Livaja (66. Petković).
Grbić, Ivušić – Barišić, Budimir, Brozović, B. Sosa, Erlić, Lovren, Juranović, Vida, Sučić.
Al Jassim – Al Marri, Al Maqaleh
Maroko
Búnú – Hakimí, Darí (64. Bánún), al-Jámiq (67. Amalláh), al-Idrísí – El Chanús (56. Únáhí), Amrábat, Sábírí (46. Šáír) – Zíjáš, Nasírí, Búfál (64. Zarúrí).
Tadnautí, Munír – Šeddíra, Akird, Hamdalláh, Abúchlál, Saïss, Ezázúlí, Džabrán.

Z mé strany je to pro dnešek vše. V neděli zakončí světový šampionát finálový souboj Francie s Argentinou. Výkop je v 16 hodin a my Vám z utkání přineseme textový přenos.
Na stadionu už se rozběhl ceremoniál, při kterém fotbalisté Chorvatska obdrží bronzové medaile.
Hráči Chorvatska si nyní přeberou bronzové medaile. V příštím roce je navíc čeká boj o triumf v Lize národů.
Maročané jsou sice po utkání smutní, ale přesto mohou být se svým výkonem v Kataru spokojení. Maroko je prvním africkým týmem, který se na světovém šampionátu probil do bojů o medaile.
Chorvatská generace kolem Luky Modriče a Ivana Perišiče vybojovala medaili na druhém světovém šampionátu v řadě. Po bronzu z roku 1998 jde o třetí chorvatskou medaili při šesté účasti.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 7:4. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:11.
Je konec! Chorvatsko poráží Maroko 2:1 a po stříbru z Ruska získává v Kataru bronzové medaile. O úvodní branku se už v sedmé minutě postaral hlavou Joško Gvardiol. Prakticky ihned po výkopu ale vyrovnal na opačné straně Achraf Darí. Ve 24. minutě se o slovo přihlásil Luka Modrić, jehož ránu zpoza vápna Búnú jen vyrazil. Maroko se poté snažilo hrát aktivně, ale z náznaků druhou branku nevytěžilo. Ve 42. minutě ale vrátil Chorvatsku vedení krásným obstřelem Mislav Oršić.

Hned v úvodu druhého poločasu nebezpečně pálil Oršič, ale jeho pokus rozvlnil jen boční síť. V 71. minutě nebezpečně pálil Vlašič, ale jeho pokus skončil nad brankou. O tři minuty později přišel moment, o kterém se bude mluvit. Gvardiol po souboji s Amrabatem upadl ve vápně, ale sudí nakonec penaltu nepískal. Na opačné straně mohl z protiakce vyrovnat Nasírí, ale Livaković vytáhl zákrok dne. Triumf Chorvatska mohl v 87. minutě potvrdit Mateo Kovačić, jenže těsně minul branku. Maroko mohlo duel dotáhnout do prodloužení, ale v závěru šestiminutového nastavení Nasírí hlavou z malého vápna zakončil těsně nad břevno.
90+7'
90+6'
Maroko mohlo v závěrečných vteřinách poslat duel o bronz do prodloužení! Na povedený centr z levé strany si naskočil Júsuf Nasírí, jehož hlavička prolétla kousek nad břevnem!
90+5'
Střídání v týmu Chorvatsko:
ze hřiště odchází Mislav Oršić, přichází Kristijan Jakić.
90+5'
Sofján Amrábat chtěl prudkým nákopem na pravé křídlo najít rychlíka Hakimího, jenže ani on nemohl míč dohnat ve hře. Chorvatsko bude rozehrávat od branky.
90+4'
Na levé straně dostal kousek prostoru Jahija al-Idrísí, který levačkou odcentroval, jenže míč se mu svezl po vnějším nártu a přiletěl přímo do rukavic připraveného Livakoviče.
90+3'
Sofján Amrábat přenesl hru na levou stranu. Do vápna následně přiletěl vysoký centr, ale stoperům pomohl Ivan Perišić.
90+2'
Nikola Vlašić srdnatě bojoval o míč na pravé straně na polovině Maroka, ale ani ve skluzu jej neudržel na trávníku. Hráči v červeném okamžitě peláší vpřed.
90+1'
Maročané po centru Hakimího reklamovali ruku Bruna Petkoviće, ale ten se míče dotkl zády.
90'
Bruno Petković chtěl na vlastní polovině vypomoci defenzivě, jenže se dopustil nedovoleného zákroku a nabídl Maroku další přímý kop.
89'
Zijáš zahrával další přímý kop Maroka. Devětadvacetiletý hráč poslal směrem k chorvatské brance nepovedený centr.
88'
Na opačné straně se k míči dral Nasírí, ale akce Maroka skončila odmávaným ofsajdem. V úvodu akce si své postavení nepohlídal Anas Zarúrí.
87'
Chorvatsko mohlo definitivně rozhodnout! Oršić výborně procedil míč do vápna, kde byl Mateo Kovačić, ale přízemní střelou levačkou těsně minul zadní tyč!
86'
Nějakou dobu se po předchozí rozmíšce nehrálo. Chorvatsko poté rozehrávalo na vlastní polovině. Luka Modrić už se často stahuje až do prostoru mezi stopery.
84'
Právě Amalláh navíc za protesty viděl žlutou kartu. I další Maročané se pustili do debaty se sudím, který teď nemá snadnou práci.
84'
Azzáedín Únáhí přenesl hru na pravou stranu, kde byl Ašraf Hakimí. Akce Maroka ale nepřinesla centr do pokutového území. Snažení afrického celku navíc utnul faul Amalláha.
83'
Mislav Oršić se ujal rozehrávky rohového kopu. Jeho centr ale před Petkovićem bez problémů odhlavičkoval do bezpečí Iljás Šáír.
82'
Dominik Livakovič se opět zapojil do chorvatské rozehrávky. Po jeho nákopu chtěl Petković procedit míč na Oršiče, ale našel jen Amrabata.
81'
Hakím Zijáš se uvolnil na pravé straně a levačkou odcentroval do pokutového území. Na jeho pobídku ale nikdo z Maročanů ve vápně nedosáhl.
80'
Petković napadal rozehrávku Maroka na jeho polovině, nicméně hráči v červeném se konstruktivní rozehrávkou dostali vpřed. Chorvatsko na vlastní polovině drží kompaktní blok.
78'
Petković si výborně pokryl míč na polovině soupeře a byl faulován. Chorvatsko může uklidnit dění na trávníku.
77'
Maroko pokračuje v kombinaci s míčem a nadále se snaží hrát aktivně. Africkému celku rychle utíká čas potřebný ke vstřelení vyrovnávací branky.
76'
VAR nakonec do hry nezasáhl a po pádu Gvardiola ve vápně Maroka se penalta definitivně kopat nebude.
75'
Obrovská šance na opačné straně! Chorvaté nedokázali odehrát centr z levé strany a u zadní tyče zůstal osamocený Júsuf Nasírí, jenže Livakovič včas vyběhl a zachránil Chorvatsko!
74'
Joško Gvardiol si v pokutovém území naběhl na skvělou přihrávku z levé strany, dostal se před obránce a po souboji upadl. Sudí gestem ukázal, že penaltu pískat nebude!
74'
Skvělou práci odvedl pro Chorvatsko střídající Petković, který si míč pokryl hrudí a soupeř jej musel poslat faulem k zemi.
73'
Marocký brankář Búnú se vydal daleko za hranici velkého vápna a pomohl spoluhráčům se založením akce. Maroko se ale nedostává do zakončení.
72'
Dominik Livaković nyní rozhodně nespěchal s rozehrávkou od branky. Sudí má zatím s chorvatským brankářem trpělivost.
71'
Po delší době se do zakončení dostalo Chorvatsko. Ze střední vzdálenosti to krátce po zisku míče zkusil Nikola Vlašić, ale jeho rána se vznesla nad branku.
70'
Iljás Šáír si chtěl na hranici velkého vápna připravit míč do střelecké pozice, ale hlídkovali u něj dva obránci Chorvatska.
69'
Únahí po předchozím verdiktu výrazně protestoval, za což si vysloužil žlutou kartu.
69'
Luka Modrić se pokusil vytáhnout míč z vlastní poloviny, ale jeden ze soupeřů jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi.
68'
Do rozehrávky Chorvatska se musel zapojit také brankář Dominik Livaković. Gólman Chorvatska rozehrál na pravou stranu. Nesmíme opomenout, že Maroko už vyčerpalo všechna střídání.
67'
Střídání v týmu Maroko:
ze hřiště odchází Džawád al-Jámiq, přichází Selím Amalláh.
67'
Marocká defenziva je v troskách. Na hřišti zůstává v nefotbalové pozici také Džawád al-Jámiq. Náročný program šampionátu se na africkém celku podepsal.
66'
ze hřiště odchází Lovro Majer, přichází Mario Pašalić,
ze hřiště odchází Marko Livaja, přichází Bruno Petković.
65'
Chorvatsko se snažilo o rychlý přechod vpřed, ale akci zhatil nedovolený zákrok, kterého se na polovině hřiště dopustil Livaja.
64'
ze hřiště odchází Achraf Darí, přichází Badr Bánún,
ze hřiště odchází Sufján Búfál, přichází Anas Zarúrí.
64'
Hra je znovu přerušena! Na trávníku tentokrát zůstává ležet stoper Darí.
63'
Lovro Majer dostal moře prostoru a potáhl míč přes polovinu hřiště. V závěru akce hledal přihrávkou Livaju, ale ten byl skvěle střežen marockou obranou.
62'
Nikola Vlašić vlétl do zápasu jako velká voda. Střídající hráč na pravé straně utekl svému strážci, ale pod tlakem si míč předkopl jen do autu.
61'
ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Nikola Vlašić.
61'
Maroko zahrávalo rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kde ve vzdušném prostoru kraloval Šutalo. Chorvatsko musí několik desítek sekund přestát v deseti.
60'
Andrej Kramarić v slzách odchází se zraněním mimo hrací plochu. Na střídačce Chorvatska už se chystá střídání.
59'
Sufján Búfál se na hranici velkého vápna utopil v moři vlastních kliček. Akce Maroka následně pokračovala a africký celek získal k dobru rohový kop.
58'
Livaja sice přihrávkou na pravé křídlo otevřel prostor pro Kramariće, jenže ten si nepohlídal své postavení. Druhý jmenovaný navíc zůstává ležet na trávníku.
57'
Hakím Zíjáš táhl akci Maroka, ale v pokutovém území z těžké pozice spolu s Hakimím nedostali prostor pro zakončení.
56'
ze hřiště odchází Bilál El Chanús, přichází Azzáedín Únáhí.
55'
Chorvatsko zahrávalo rohový kop. Exekuce se ujal Luka Modrić. Míč do vápna ale poslal až Majer, ale Livaja možná ukradl zakončení lépe postavenému spoluhráči.
53'
Mateo Kovačić se stáhl hluboko na vlastní polovinu, kde je i Luka Modrić. Chorvatsko trpělivou kombinací snaží dostat vpřed.
52'
Júsuf Nasírí si naběhl na dloubáček za obranu Chorvatska, ale jeho náběh si pohlídal Ivan Perišić, který soupeře odstavil tělem a pohlídal cestu míče mimo hru.
51'
Lovro Majer se z otočky dostal k odcentrování do pokutového území. Na malém vápně dotíral Livaja, ale pod tlakem dvou obránců nedokázal zakončit mezi tři tyče.
50'
Joško Gvardiol diriguje rozehrávku Chorvatska na vlastní polovině. Maroko v úvodu druhého poločasu rozehrávku soupeře příliš nenapadá.
49'
Poprvé po změně stran se vpřed dostalo také Maroko. Za míčem na levou stranu se hnal Jahija al-Idrísí, ale po zpracování skončil na zemi.
48'
Po následném rohovém kopu se Chorvatsko do dalšího zakončení nedostalo. Míč do bezpečí odehrál Júsuf Nasírí. Vstup do druhé půle ale patří Chorvatsku.
47'
Agilní Mislav Oršić si míč připravil v blízkosti velkého vápna a jeho pohotová rána se otřela o boční síť marocké branky!
47'
Chorvatsko se dostalo vpřed středem hrací plochy. Po souboji na polovině hřiště se na zemi ocitl Luka Modrić, ale sudí faul nepískal.
46'
ze hřiště odchází Abdalhamíd Sábírí, přichází Iljás Šáír.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce je blíže k zisku bronzových medailí Chorvatsko. O úvodní branku se už v sedmé minutě postaral hlavou Joško Gvardiol. Prakticky ihned po výkopu ale vyrovnal na opačné straně Achraf Darí. Ve 24. minutě se o slovo přihlásil Luka Modrić, jehož ránu zpoza vápna Búnú jen vyrazil. Maroko se poté snažilo hrát aktivně, ale z náznaků druhou branku nevytěžilo. Ve 42. minutě ale vrátil Chorvatsku vedení krásným obstřelem Mislav Oršić.
45+2'
45+2'
V závěru nastavení ještě z dálky vypálil Livaja. Jeho ránu tečoval jeden z obránců, ale přizvednutý pokus si pohlídal Jásín Búnú.
45+1'
Maročané se snažili prodrat na polovinu Chorvatska. Na půlící čáře operoval Hakím Zíjáš, kterého nedovoleným zákrokem zastavil Lovro Majer.
45'
Zadáci Chorvatska kombinují s míčem na vlastní polovině. Chorvatsko se snaží dohrát první poločas s těsným náskokem.
44'
Chorvatsko si tentokrát pohlídalo minutu po vstřelení branky. Hráči v červenobílých dresech se navíc dostali vpřed, jenže Livaja nevybojoval ani roh.
42'
Chorvatsko právě vstřelilo branku! Chorvatsko si nádhernou brankou bere zpět ztracené vedení! Nejprve to vypadalo, že Chorvaté celou akci překombinovali. Před vápnem ale Maroko přišlo o míč. Livaja míč přiklepl na levou stranu, odkud se nádherným obstřelem trefil MISLAV ORŠIĆ!
41'
Oršič si chtěl na levé straně udělat prostor, jenže si míč předkopl příliš daleko před sebe a už jej nedohnal na trávníku. Vhazovat bude Maroko.
40'
Abdalhamíd Sábírí přenesl hru na pravou stranu, kde byl Hakimí. Své technické dovednosti následně ukázal Hakím Zíjáš, který obešel Oršiče, ale střelou z dálky netrefil branku.
39'
Po nádherné kolmici se do pokutového území dostal Luka Modrić, který chtěl vrátit míč pod sebe, ale před Kramaričem zasáhla defenziva Maroka.
38'
Šutalo si musel dát pozor na napadajícího soupeře, před kterým si stačil pomoci malou domů. Chorvaté kombinují, zatímco příznivci Maroka opět hlasitě pískají.
37'
Maroko pro změnu zahrávalo rohový kop. Zijáš tentokrát zvolil centr na přední tyč, kde si na něj naskočil Júsuf Nasírí, který míč prodloužil na zadní tyč, jenže tam nebyl nikdo v červeném.
36'
Maroko zahrávalo další přímý kop. Hakím Zíjáš poslal do pokutového území prudký centr, ale dobře postavený Ivan Perišić míč odehrál do bezpečí.
35'
Maroko v posledních minutách zvýšilo tempo a častěji se dostává do útoku. Pod tlakem marockých hráčů si Chorvaté museli pomoci odkopem do autu.
34'
Ašraf Hakimí znovu rozkmital své rychlé nohy po pravé straně, ale tentokrát si jej pohlídal Gvardiol, který skluzem odehrál míč do autu.
33'
Sufján Búfál se po pohledné kombinaci dostal do pokutového území a sám celou akci zakončil. Sudí nakonec ukázal odkop od branky, nicméně Maročané signalizují roh. Míč šel do autu skutečně od Búfála.
32'
Josip Stanišić naznačil rozehrávku, ale raději zasekl míč a pomohl si rozehrávkou se stopery. Chorvatsko tentokrát kombinuje trpělivě.
31'
Jásín Búnú nakopl míč na levou stranu, kde se k míči hnal Sufján Búfál. Důrazný obránce Josip Šutalo mu ale v souboji tělo na tělo nedal nárok.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního duelu a zatím sledujeme parádní fotbal. Oba týmy se snaží hrát ofenzivně.
29'
Maroko se rychlou akcí dostalo do zajímavé pozice. Na pravé straně dostal prostor Ašraf Hakimí, který odcentroval do vápna, jenže Júsuf Nasírí byl příliš blízko k brance a na centr nedosáhl.
28'
Po delší době se Chorvatsko pokusilo zaútočit pomocí vysokého nákopu. Pobídka na pravou stranu ale propadla do autu.
27'
Sofján Amrábat potvrdil, že hraje velmi zdařilý turnaj. Defenzivní záložník Maroka si na hranici velkého vápna troufl podržet míč před napadajícím soupeře, několikrát naznačil pohyb a konstruktivně rozehrál.
26'
U postranní čáry poslal jednoho z Chorvatů k zemi Jahija al-Idrísí. Evropský výběr má k dispozici další přímý kop. Do vápna už míří hlavičkáři.
25'
Maroko si na chvíli může oddechnout. Africký celek získal rozehrávku přímého kopu na vlastní polovině a postupnou kombinací se snaží dostat vpřed.
24'
Chorvatsko mohlo potrestat nedůraz marocké obrany! Luka Modrić si připravil míč na hranici velkého vápna a jeho ránu musel Búnú vyrazit. K dorážce se ještě tlačil Livaja, ale marocký brankář míč odehrál.
23'
Chorvatsko je častěji na míči, jenže se nyní ne a ne dostat za pevnou defenzivu soupeře. Maročané drží pevný blok.
22'
Mateo Kovačić nakopl míč na levou stranu, kam spěchal Ivan Perišić, jenže druhý jmenovaný míč ve hře neudržel. Vhazovat bude Maroko.
21'
Jahija al-Idrísí dostal kousek prostoru na levé straně. Maroko se poté pokusilo dostat do vápna vysokým nákopem, ale pro míč si došel Dominik Livaković.
20'
Další rozehrávka se Chorvatům nepovedla. Přihrávka na levou stranu z kopačky Modriće skončila v autu. Perišič byl při náběhu vpřed příliš rychlý.
19'
Na opačné straně využil kousek prostoru k odcentrování do pokutového území Sufján Búfál, jenže centr se mu vůbec nepovedl a skončil v zámezí.
18'
Další zakončení Chorvatů! Nejprve po rychlém přechodu střílel Oršič, nicméně trefil blokujícího soupeře. Po pokračující akci ještě hlavičkoval Andrej Kramarić, ale jeho zakončení postrádalo razanci.
17'
Luka Modrić měl drobné problémy při zpracování, ale stačil se rychle srovnat a před napadajícím soupeřem rozehrál na pravou stranu.
16'
Na levé straně pokutového území dostal míč Livaja, který si chtěl udělat prostor, ale Ašraf Hakimí mu nedal prostor a špičkou kopačky míč vypíchl na roh.
15'
Livaja vymyslel parádní přihrávku do pokutového území, kam spěchal Andrej Kramarić, ale stoper Achraf Darí ve skluzu na poslední chvíli zažehnal nebezpečí.
14'
Jásín Búnú chtěl odkopem na pravou stranu najít spoluhráče, jenže jeho rozehrávka byla příliš dlouhá. Brankář Maroka dnes v úvodních minutách při rozehrávce nepůsobí úplně jistě.
13'
Josip Stanišić po rychlé akci Chorvatska poslal z pravé strany přízemní centr do pokutového území. Osamocený obránce ale míč bez problémů odkopl.
12'
Maroku se vstřelením vyrovnávací branky vzroslo sebevědomí. Hráči v červeném se nadále tlačí vpřed. Nákop za obranu si tentokrát pohlídal Gvardiol.
11'
Fanoušci Maroka rozjeli po vyrovnávací brance bujaré oslavy. Na stadionu zatím panuje fantastická atmosféra.
9'
Maroko právě vstřelilo branku! Neskutečné! Chorvatsku vedení dlouho nevydrželo! Maroko zahrávalo přímý kop z pravé strany. Nepovedený centr přizvedl do vlastního vápna Lovro Majer. Na malém vápně navíc zůstal zapomenutý ACHRAF DARÍ, který v jasné pozici překonal Livakoviče.
7'
Chorvatsko právě vstřelilo branku! Chorvatsko se rychle ujímá vedení! Lovro Majer poslal z přímého kopu centr do pokutového území. Na jeho pobídku si naběhl Ivan Perišić, který míč hlavou vrátil do ohně a JOŠKO GVARDIOL parádní hlavičkou z těžké pozice otevřel skóre!
6'
Achraf Darí už je zpět v plné síle a ihned se zapojil do rozehrávky Maroka. Hráči afrického celku kombinují na vlastní polovině, ale Chorvatsko zatím skvěle napadá. Pro nedovolený zákrok si po zisku míče došel Kramarić.
5'
Poprvé v utkání se do útoku vydalo také Maroko. Nákop na levou stranu si ale pohlídal Josip Stanišić a Chorvatsko bez problémů přeneslo hru na opačnou stranu hřiště.
4'
Defenziva Maroka má další problémy. Stoper Achraf Darí schytal zásah do choulostivých míst a potřebuje chvilkový oddech.
3'
Maročané hodně riskovali při rozehrávce na vlastní polovině. Situaci musel řešit brankář Jásín Búnú, který ale odehrál míč hodně nešťastně a jen těsně minul vlastní branku!
2'
Josip Stanišić poslal z pravé strany dlouhý aut do pokutového území. Defenziva Maroka si však prudkou pobídku bez problémů pohlídala a odehrála míč mimo nebezpečí.
1'
Chorvatsko obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. První nákop si defenziva Maroka pohlídala. Chorvaté tak budou vhazovat. Od úvodního hvizdu je slyšet pískot fanoušků Maroka.
1'
Ještě před úvodním výkopem zazní hymny obou zemí.
Oba týmy už jsou na hřišti. Maroko bude hrát v červeném, zatímco Chorvatsko oblékne své tradiční kostkované dresy.

Chorvatsko: Livaković – Stanišić, Šutalo, Gvardiol, Perišić – Modrić, Kovačić – Kramarić, Majer, Oršić – Livaja.
Náhradníci: Grbić, Ivušić – Barišić, Budimir, Brozović, Pašalić, B. Sosa, Erlić, Petković, Vlašić, Jakić, Lovren, Juranović, Vida, Sučić.

Maroko: Búnú – Hakimí, Darí, al-Jámiq, al-Idrísí – El Chanús, Amrábat, Sábírí – Zíjáš, Nasírí, Búfál.
Náhradníci: Tadnautí, Munír – Šeddíra, Akird, Hamdalláh, Abúchlál, Amalláh, Únáhí, Bánún, Saïss, Ezázúlí, Zarúrí, Džabrán, Šáír.
Vzájemný duel na turnaji

Dnešní soupeři na sebe narazili v úvodním duelu skupiny F. Chorvatsko sice bylo v duelu aktivnějším týmem, ale nenašlo recept na propracovanou obranu Maroka. Oba týmy si tak odnesly bod, který byl v závěrečném zúčtování skupiny klíčový zejména pro Chorvatsko.
Chorvatsko

Před startem katarského šampionátu se hovořilo o tom, že Chorvatská silná generace už má nejlepší léta za sebou. Přesto se Chorvatsko podruhé v řadě probilo do bojů o medaile. V Rusku to dotáhlo až na stříbrný stupínek, dnes se bude muset porvat o bronz. Ve skupině přitom Chorvatsko získalo pět bodů za remízu s Marokem, výhru nad Kanadou a remízu s Belgií. Právě v duelu s Belgií nebyli Chorvaté daleko od vyřazení. V osmifinále pak po penaltách vyzráli na Japonce. O velké překvapení se Chorvatsko postaralo ve čtvrtfinále, kde po penaltách poslalo domů favorizované Brazilce. Na další jihoamerický celek už ale Chorvatsko nestačilo a v semifinále padlo 0:3 s Argentinou.
Maroko

Maroko je nepochybně největším překvapením letošního šampionátu. Už v Rusku před čtyřmi lety však v silné skupině se Španělskem a Portugalskem nepodávalo špatné výkony. Letos ale v další náročné skupině s Chorvatskem, Belgií a Kanadou dokázali Maročané porazit právě Belgii i Kanadu. V osmifinále pak ubojovali duel se Španělskem, které vyřadili po penaltách. Hrdinou Maroka se stal brankář Búnú. Ve čtvrtfinále pak Maroko přehrálo 1:0 Portugalsko a zničilo sen Cristiana Ronalda o triumfu na šampionátu. Tímto vítězstvím se Maroko stalo prvním africkým týmem v semifinále mistrovství světa. V něm však prohrálo 0:2 s rozjetou Francií. Porážka s Francií byla pro Maroko teprve druhou prohrou v základní hrací době v posledních padesáti duelech.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textové přenosu z utkání o bronz na světovém šampionátu mezi Chorvatskem a Marokem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.