MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Japonsko : Chorvatsko - 5. prosince 2022   16:00

(1:0)

1:3 (PEN)

Chorvatsko
Chorvatsko
55' Perišić  (Lovren)
Japonsko
Gonda – Tomijasu, Jošida (C), Taniguči – J. Ito, Endo, Morita (106. Tanaka), Nagatomo (64. Mitoma) – Doan (87. Minamino), Maeda (64. Asano), Kamada (75. Sakaj).
Kawašima, Schmidt – Itakura, H. Ito, Jamane, Soma, Šibasaki, Kubo, Mačino, Ueda.
Elfath – Parker, Atkins (vš. USA)
Al Janoub Stadium, Al Wakrah (Katar)
Chorvatsko
Livaković – Juranović, Lovren, Gvardiol, Barišić – Brozović – Kovačić (99. Majer), Modrić (C) (99. Vlašić) – Kramarić (68. Pašalić), Petković (62. Budimir, 106. Livaja), Perišić (106. Oršić).
Ivušić, Grbić – Sučić, Jakić, Vida, Šutalo, Stanišić, B. Sosa, Erlić.

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:6. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 13:16.
Japonci rozehráli dnešní bitvu výborně, když je v závěru prvního poločasu po rohovém kopu poslal do vedení Dajzen Maeda. Nedlouho po přestávce se ale povedlo vyrovnat přesnou hlavičkou Perišićovi a utkání postupně přes prodloužení dospělo až do penaltového rozstřelu.

V něm selhali hned tři japonští střelci, když na Livakovićovi postupně ztroskotali Minamino, Mitoma i Jošida, Chorvaty pak od vítězné radosti nezastavila ani střela Livajy do tyče.
Chorvati zvládli penaltový rozstřel osmifinálového souboje s Japonskem, vítězí v něm 3:1 a zahrají si čtvrtfinále letošního mistrovství světa.

Pokračují tak obě série ve vyřazovacích bojích, Japonci ani počtvrté neuspěli v osmifinále šampionátu, Chorvati naopak vždy po postupu ze skupiny dosáhli na medaili, po ni ještě mohou nadále toužit. Mezi osmi nejlepšími celky je čeká vítěz večerního souboje Brazílie s Jižní Koreou.
MARIO PAŠALIĆ rozhoduje o chorvatském postupu do čtvrtfinále! Fotbalista Atalanty Bergamo se jistě trefil k tyči a rozpoutal bujarou bílo-červenou oslavu!
Třetí japonský nezdar! Maja Jošida vystřelil k levé tyči, kde jeho střelu vyrazil Livaković!
Marko Livaja si vzal velmi krátký rozběh a trefuje tyč japonské branky!
Takuma Asano se trefil do protipohybu Livakoviće a alespoň trochu ještě drží Japonsko ve hře.
Marcelo Brozović se trefil jistě doprostřed branky a dostává Japonsko pod obrovský tlak!
Kaoru Mitoma kopl penaltu o něco lépe než Minamino, také ovšem ztroskotal na výborném zákroku Dominika Livakoviće!
Nikola Vlašić se trefil jistě k tyči a posílá Chorvaty do vedení!
Takumi Minamino při první penaltě selhal! Jeho špatně umístěnou přízemní střelu Livaković vyrazil!
Střílení penalt začíná.
Penaltový rozstřel už se připravuje, zahájí jej Takumi Minamino.
O pátém čtvrtfinalistovi mistrovství světa rozhodne penaltový rozstřel mezi Japonskem a Chorvatskem, stav zápasu i po prodloužení zůstává 1:1.
120+1'
Druhé prodloužení skončilo.
120+1'
Tomu se ještě snažili zamezit Chorvati, nejdříve ale byla zablokována střela Oršiće, pak japonskou ztrátu míče nepotrestal Lovro Majer, jenž po zemi mířil velmi nepřesně.
120+1'
Už jen jedna nastavená minuta nás dělí od penaltového rozstřelu.
120'
Tanaka už je zpět na nohou a pokračuje se v závěru prodloužení.
119'
Další centr Barišiće trefil do hlavy Tanaku, ten se sesunul k zemi a rozhodčí Elfath po prohlédnutí Tanakova stavu vyžádal ošetření.
119'
Nebezpečně teď vypadal Barišićův centr, nakonec ale také mířil mimo dosah spoluhráčů.
118'
Chorvati se usadili na útočné polovině, zatím ale nijak nehrozí Šujčimu Gondovi.
116'
Borna Barišić dostává žlutou kartu za podražení Ita u postranní čáry.
115'
Endův nákop před branku Lovren nedůsledně odvrátil jen k Mitomovi, ten vracel míč do předbrankového prostoru, kde kraloval Dominik Livaković.
115'
Sakaj se uvolnil na pravé straně hřiště, pak mu ale nevyšel centr, který mířil zcela mimo dosah spoluhráčů.
114'
Barišićův přetažený centr přeletěl Pašaliće, ten pak v souboji s Mitomou vybojoval alespoň autové vhazování.
112'
Oršićův centr před naskakujícím Gvardiolem vyrazil Šujči Gonda až za postranní čáru.
111'
Po centru Lovra Majera odhlavičkoval míč Sakaj, míč pak doputoval za brankovou čáru, kde se Japonci diví, že američtí sudí ukazují k rohovému praporku, odkud bude rozehrávat soupeř.
109'
Znovu se otevřelo obrovské množství prostoru před Mitomou, jeho přihrávku do pokutového území ale Chorvati odvrací.
108'
Mario Pašalić při snaze o průnik podél pravé postranní čáry podklouzl, míče se ujali Japonci.
106'
Střídání v týmu Japonsko:
ze hřiště odchází Hidemasa Morita, přichází Ao Tanaka.
106'
Střídání v týmu Chorvatsko:
ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Mislav Oršić.
106'
ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Marko Livaja.
106'
Začalo druhé prodloužení.
Střídají i Chorvati, do hry se zapojí Marko Livaja a Mislav Oršić.
Japonci budou ještě jednou střídat, Ao Tanaka nahrazuje Hidemasu Moritu.
První polovina prodloužení přinesla dlouho nepříliš zajímavou podívanou, až v jejím závěru za to pořádně vzali Japonci, skóre ale zůstává nerozhodné.
105+2'
První poločas prodloužení skončil.
105+2'
Brozovićův přetažený centr odvrátil Takehiro Tomijasu.
105+1'
Itův rohový kop letěl do míst, kde číhal Šogo Taniguči, ten ale nedokázal svoji hlavičku nasměrovat na branku.
105+1'
V první polovině prodloužení se nastavují dvě minuty.
105'
Přeci jen šance a měli ji Japonci! Mitoma pronikl po útočné polovině a před pokutovým územím napřáhl k projektilu, který vyrazil Dominik Livaković.
104'
Barišićův centr si před naskakujícím Pašalićem pohlídal Taniguči.
103'
Tempo hry je v prodloužení nadále velmi vlažné, oba celky se prioritně snaží neudělat žádnou větší chybu.
101'
Juranovićův dlouhý aut byl odražen k Perišićovi, ovšem jeho i následný Barišićův pokus byl zablokován.
99'
Kapitánskou pásku od Modriće převzal Ivan Perišić.
99'
ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Lovro Majer.
99'
ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Nikola Vlašić.
98'
Rozhodčí Elfath odpískal šlapák Modriće na Moritu, ten se na trávníku svíjí v bolestech.
97'
Ve hře se může pokračovat, u míče jsou Chorvati a začínají od svého pokutového území.
95'
Pašalić a Tomijasu se střetli hlavami před chorvatskou brankou, oba aktéři tohoto souboje musí být ošetřeni.
94'
Mitoma se uvolnil na levé straně hřiště a přihrával před branku Asanovi, tomu se ale nepovedlo balón zpracovat, či přistrčit spoluhráčům.
92'
Po centru Ita se k hlavičce u přední tyče dostal Taniguči, v pádu ale mířil velmi nepřesně.
92'
Po Perišićově zásahu budou první rohový kop prodloužení rozehrávat Japonci.
91'
Úvodní rozehrávky prodloužení se ujal Takumi Minamino, oba týmy útočí na stejné branky jako v prvním poločase.
91'
Začal první poločas prodloužení.
První prodloužení tohoto turnaje se stává realitou! Po dvou dějstvích hraje Japonsko s Chorvatskem 1:1 po brankách Maedy a Perišiće, čeká nás tak přidaná třicetiminutovka.
90+4'
Druhý poločas skončil.
90+3'
Gvardiolova přihrávka byla příliš dlouhá na Perišiće, vhazovat budou Japonci.
90+2'
Dva rychle po sobě jdoucí útočné fauly na obou stranách, po faulu Budimira se rozehrávky ujme Šujči Gonda.
90+1'
Ismail Elfath oddaluje prodloužení o čtyři nastavené minuty.
90'
Až v 90. minutě vidíme první žlutou kartu, americký rozhodčí ji uděluje Kovačićovi za sestřelení Junjy Ita.
89'
Nedá se očekávat žádný dlouhý nastavený čas, jsme tak zhruba pět minut od prvního prodloužení letošního mistrovství světa.
87'
ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Takumi Minamino.
86'
Na Perišićův centr si naskočil Mario Pašalić, jeho hlavička ale postrádala přesnost.
85'
Podobně se na opačné straně neprosadil Takuma Asano, jehož odzbrojil od míče Joško Gvardiol.
84'
Po nepřesné přihrávce Perišiće se odkopu od branky ujme Šujči Gonda.
82'
Následný dlouhý odkop japonského brankáře našel v ofsajdu Takumu Asana.
82'
S nákopem Josipa Juranoviće do pokutového území si poradil Šujči Gonda.
80'
Standardní situaci Japonců rozehrál Ito, míč se odrazil k Mitomovi, jenž výbornou kolmicí uvolnil v pokutovém území Tomijasa, ten ale nevěděl, že je úplně sám a z otočky jen přihrával před branku, kde bylo příliš přehuštěno chorvatskými fotbalisty.
78'
Po následném rohovém kopu Doan v poslední chvíli stačil ukopnout míč před Barišićem, jenž se tlačil do zakončení.
77'
Jošidovu nepřesnou přihrávku vystihl Perišić a hned se prohnal po útočné polovině až k pokutovému území, následnou prudkou ránu Tomijasu tečoval vedle branky!
76'
Po srážce se Sakajem se těžce zvedal z trávníku Barišić, rozhodčí Elfath tak raději přerušil hru, chorvatský krajní bek už je ale zpět na nohou.
75'
ze hřiště odchází Dajči Kamada, přichází Hiroki Sakaj.
73'
Chorvati se dostali k rohovému kopu, Modrićovi ale vůbec nevyšla přízemní přihrávka do pokutového území, Japonsko se snadno ubránilo.
70'
Neúspěšný průnik Mitomy po levém křídle, japonský fotbalista se s míčem dostal za brankovou čáru.
68'
ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Mario Pašalić.
68'
Dlouhý aut Juranoviće Budimir zády k brance prodloužil jen ke Gondovi.
66'
Další chorvatská možnost! Kramarićův centr tečovaný Moritou dorazil k Budimirovi, jehož hlavička končí jen těsně vedle branky! Tady by Gonda neměl nejmenší šanci zasáhnout.
64'
ze hřiště odchází Yuto Nagatomo, přichází Kaoru Mitoma.
64'
ze hřiště odchází Dajzen Maeda, přichází Takuma Asano.
64'
Z následného rohu už Chorvati nezahrozili.
63'
Luka Modrić napřáhl k parádní ráně zpoza pokutového území a Šujči Gonda vytáhl naprosto skvostný zákrok!
62'
ze hřiště odchází Bruno Petković, přichází Ante Budimir.
62'
Chorvati budou poprvé střídat, do hry přijde Ante Budimir a velmi pravděpodobně nahradí Bruna Petkoviće.
61'
Další centr Nagatoma si pohlídal Lovren, pak to znovu z odraženého míče zkoušel Endo, jeho střela ale byla zablokována, následnému pokusu Doana z otočky chyběla veškerá razance a míč se jen dokutálel k Livakovićovi.
59'
Ivan Perišić hbitě pronikl z levého křídla do pokutového území, v klubku těl se ale do střelecké pozice neprodral.
58'
Po následném rohovém kopu už se Japonci do zakončení nedostali.
57'
Nagatomův přetažený centr postrádal přesnost, míč se ale odrazil k Endovi, jenž parádní ránou z dálky pořádně protáhl Dominika Livakoviće!
55'
Chorvatsko právě vstřelilo branku! Vyrovnáno! Dejan Lovren nakopl míč do pokutového území, kde se k němu dostal IVAN PERIŠIĆ a přesnou hlavičkou k tyči pokořil brankáře Gondu!
55'
Ito centroval rovnou před branku, kde se jeho spoluhráči do zakončení nedostali a už se hraje ve středu hřiště.
54'
Na Itův centr si naskakoval Maeda, mezi dvěma soupeři se k míči neprotlačil, vybojoval ale rohový kop. Z toho dosud posledního Japonci udeřili.
52'
Po Barišićově centru se k zemi skácel Petković, marně se ale dožadoval odpískání penalty za údajný faul Tanigučiho.
51'
S dlouhým pasem na Maedu si poradil Lovren a hlavou prodloužil míč k Dominiku Livakovićovi.
50'
S přihrávkou Doana od rohu pokutového území měla chorvatská defenziva problémy, přeci jen se ale balkánskému celku povedlo dostat míč do bezpečného prostoru.
49'
Tentokrát se o dlouhý aut pokoušel Juranović, Kovačić pak nakopl odražený míč mimo japonskou branku.
47'
Dlouhému autu Ivana Perišiće se Japonsko úspěšně ubránilo.
47'
Na opačné straně se Perišić snažil přihrávkou vnějším nártem najít před brankou Petkoviće, před ním odkopl míč Taniguči.
46'
Už po půlminutě hry si solidní příležitost vypracoval Dajči Kamada, jeho střela zpoza pokutového území ale proletěla nad brankou.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
První poločas osmifinálového souboje Japonska s Chorvatskem byl velmi vyrovnaný, přesto jdou do šaten spokojeněji Japonci, kteří vedou díky trefě Dajzena Maedy ze závěru úvodního dějství 1:0.

V úvodu měli mírnou převahu Japonci, pak byli aktivnější Chorvati, závěrečná třetina poločasu už ale zase patřila Japoncům, kteří nejdříve zahodili možnost Dajčiho Kamady, o chvíli později už se ale po rohovém kopu prosadil Dajzen Maeda a naservíroval nám tak zajímavou podívanou do druhého poločasu.
45+3'
45+3'
Po rozehrávce nakrátko se k centru dostal rozběhnutý Juranović, míč ale přeletěl naskakujícího Lovrena i další chorvatské fotbalisty a vzápětí americký arbitr ukončil první poločas.
45+2'
Modrićův kratší centr si zpracoval Petković, ten pak prodlužoval míč před branku, jeho pas je sražen na rohový kop.
45+2'
V úvodu druhé nastavené minuty mohou Japonci vhazovat zpoza postranní čáry v blízkosti té středové a spěchat rozhodně nemusí.
45+1'
Rozhodčí Elfath k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
44'
Ještě se u videa prověřovalo velmi těsné postavení Šoga Tanigučiho, jenž se výskokem v blízkosti letícího míče zjevně zapojil do hry, byť se balónu nedotkl, jeho postavení ale bylo v pořádku a branka je potvrzena!
43'
Japonsko právě vstřelilo branku! Japonci disponovali dvěma rohy v rychlém sledu, ten druhý rozehráli nakrátko, Doanův následný centr byl odražen k DAJZENU MAEDOVI, jenž zblízka prostřelil Livakoviće!
43'
Při Doanově nepříliš přesném centru se vůbec nedomluvili Juranović s Livakovićem a krajní obránce před svým brankářem odhlavičkoval míč na rohový kop.
41'
Maeda pak rychle potáhl míč přes útočnou polovinu, s Moritou pak byli zahnáni k rohovému praporku, kde ale Morita vymyslel výbornou patičkou mezi dvěma protihráči, kterou uvolnil Maedu, ten ustál i Modrićův faul, přihrál Endovi, jehož kolmici si našel Kamada, jenž si zasekl míč kolem bránícího protihráče a ve velké možnosti zakončoval nad břevno!
40'
Chorvati se po čase dostali ke standardní situaci, Modrićův centr se ale neujal.
39'
Nepovedený centr Nagatoma končí až za chorvatskou branku.
38'
V posledních pěti minutách mají Japonci obrovské držení míče, možná až k devadesáti procentům, zatím to ale nevede vůbec k ničemu.
37'
Japonská kombinace na útočné polovině ztroskotala na nepřesné přihrávce Ita, byť modří se brzy zase vrátili k míči.
36'
Gvardiol byl v dalším nepříjemném souboji, tentokrát po skluzu Kamady, ten si ale rozhodně počínal čistě o míč, navíc už se Gvardiol zvedá zpět na nohy bez nutnosti přerušení hry.
35'
Doan se snažil vysunout na pravé křídlo Kamadu, tomu se nepovedlo udržet míč.
34'
Japonci už drží míč dobré dvě minuty, nějakou dobu i na útočné polovině, zatím ale v úctyhodné vzdálenosti od pokutového území.
32'
Další útočné snažení Chorvatů končí nezdarem, respektive ztrátou míče a pozvolna mohou rozehrávat jejich asijští soupeři.
30'
Po dlouhém autu Perišiće se míč odrážel po hlavách několika hráčů, zejména japonských, nakonec se povedlo odkopnout míč Nagatomovi, Perišićově někdejšímu spoluhráči z Interu Milán.
28'
Další centr Barišiće už byl o poznání nebezpečnější, Perišić jej prodloužil ke vzdálenější tyči, kde se mezi dvěma soky neprotlačil do zakončení Andrej Kramarić.
28'
Před branku teď poslali příliš dlouhé centry Perišić i Juranović.
28'
I nadále se hraje pod taktovkou Chorvatů, kteří jsou v posledních minutách výrazně aktivnější.
26'
Na výborný pas Gvardiola si za japonskou obranu naběhl Bruno Petković, tomu před branku nabíhali naprosto volní Kramarić s Perišićem, Petković ale prováhal ideální moment k přihrávce, ta pak byla později sražena k brankáři Gondovi.
24'
Modrićův nákop do pokutového území byl odražen ke Gvardiolovi, tomu ale vůbec nevyšla střela z první levačkou, mířil mnoho metrů nad branku.
23'
Gvardiol už se zvedá zpět na nohy, byť jej evidentně trápí třísla.
23'
Doan se nechal předskočit Gvardiolem, jemuž pak vrátil nedávný ostrý zákrok a mladý chorvatský obránce zůstává ležet na trávníku.
21'
Bruno Petković si ve středu hřiště pokryl míč před Jošidou a nechal se japonským kapitánem zfaulovat.
20'
Ito se na pravém křídle jednoduše prohnal kolem Barišiće, následný přízemní centr si pohlídal brankář Livaković.
19'
Kamada rozehrál standardní situaci z osy hřiště po zemi na Moritu, jeho centr odvrací chorvatská defenziva.
18'
Ricu Doan si šikovně posunul míč kolem Gvardiola, ten ostře zasáhl fotbalistu Freiburgu a bude následovat standardní situace pro Japonsko.
17'
Nagatomův centr těsně přeletěl naskakujícího Maedu, po následném odrazu míče za chorvatskou branku se rozehrávky ujme Livaković.
16'
Lovrenův dlouhý nákop si i za pomoci nedovoleného hraní rukou zpracoval Luka Modrić, což neuniklo pomeznímu rozhodčímu Atkinsovi.
15'
Modrić nakopl míč na pravé křídlo, kam si naběhl osamocený Kramarić, jeho přetažený centr směřující na Perišiće odvrátil Ito.
13'
Junje Ito pronikl po pravém křídle, pak adresoval před branku velmi nebezpečnou střílenou přihrávku, na niž jen těsně nedosáhl nejdříve Kamada, pak u vzdálenější tyče i Maeda.
12'
Barišićův centr si poněkud divoce zpracovával Perišić, pak dokázal posunout míč k Modrićovi, ten už se ale do střelecké pozice nedostal.
10'
V držení míče jsou znovu Chorvati, musí ale hrát až od Dominka Livakoviće.
8'
První výrazná možnost Chorvatů! Tomijasu si nedůsledně kryl míč před Perišićem, ten si sice pomohl jemným přistrčením soupeře, ten však šel příliš jednoduše k zemi a Perišić mohl z levého křídla postupovat na Gondu, ten Chorvatovu ránu dokázal vyrazit, pak se zády k brance nedokázal protlačit do zakončení dorážející Kramarić.
7'
Japonci vybojovali míč na své polovině a pokusili se o rychlý přechod středu hřiště, Ito se snažil přihrát mezi nohami Barišiće, tomu se povedlo odehrát míč alespoň do zámezí a výrazně tak přibrzdil japonské snažení.
5'
Chorvati se poprvé usadili na útočné polovině, zatím si ale přihrávají daleko od pokutového území.
3'
Brankář Livaković se při rozehrávce dostal pod tlak Maedy, ten ale srazil Livakovićův odkop jen do zámezí.
3'
Ito rozehrál od praporku na Enda, jehož centr našel před brankou Tanigučiho a následná hlavička končí těsně vedle chorvatské branky! To byla první velká šance zápasu!
2'
Kamadův centr nebezpečně proletěl předbrankovým prostorem, Tomijasu ale měl k míči u vzdálenější tyče daleko. Japonci pak ale ještě vybojovali rohový kop.
2'
Dajzen Maeda byl faulován při průniku podél levé postranní čáry, standardní situaci bude rozehrávat Japonsko.
1'
Úvodního výkopu se ujal Andrej Kramarić a je rozehráno!
1'
Oba celky se představí v tradičních dresech, Chorvati tedy v bílo-červených kostkovaných, Japonci celí v modrém.
Trojice amerických rozhodčích v čele s Ismailem Elfathem přivedla fotbalisty na trávník, stadiónem zní národní hymny.
Japonský trenér Morijasu jde do osmifinále se třemi změnami v sestavě oproti utkání se Španělskem, po jedné udělal v obraně, záloze i útoku, jeho protivník Zlatko Dalić vysílá do boje levého obránce Bornu Barišiće a útočníka Bruna Petkoviće místo Sosy s Livajou.

Japonsko: Gonda – Tomijasu, Jošida (C), Taniguči – J. Ito, Endo, Morita, Nagatomo – Doan, Maeda, Kamada.
Náhradníci: Kawašima, Schmidt – Itakura, H. Ito, Jamane, Sakaj, Mitoma, Soma, Šibasaki, Tanaka, Asano, Kubo, Mačino, Minamino, Ueda.
Trenér: Hadžime Morijasu

Chorvatsko: Livaković – Juranović, Lovren, Gvardiol, Barišić – Brozović – Kovačić, Modrić (C) – Kramarić, Petković, Perišić.
Náhradníci: Ivušić, Grbić – Oršić, Livaja, Budimir, Vlašić, Sučić, Pašalić, Majer, Jakić, Vida, Šutalo, Stanišić, B. Sosa, Erlić.
Trenér: Zlatko Dalić

Rozhodčí: Elfath – Parker, Atkins (vš. USA).
Chorvatsko

Chorvati se mistrovství světa v samostatné historii zúčastnili pětkrát a mají velmi zajímavou úspěšnost, neboť vždy buď vypadli ve skupině nebo získali medaili. Do vyřazovacích bojů se nedostali třikrát, povedlo se jim to v letech 1998 a 2018, přičemž v roce 1998 ve Francii získali senzační bronzové medaile a před čtyřmi lety v Rusku nestačili ve finále právě na Francii.

V historii světových šampionátů Chorvatsko odehrálo jen dva zápasy proti týmu z asijské konfederace a vždy to bylo zrovna proti Japonsku, v obou případech to přitom bylo v základní skupině. V roce 1998 ve francouzském Nantes vstřelil jedinou branku Davor Šuker, v roce 2006 se v Norimberku hrálo bez branek.

Na probíhajícím mistrovství se Chorvatsko představilo ve skupině F, kde porazilo Kanadu 4:1, k tomu přidalo bezbrankové remízy s Marokem a Belgií, což stačilo na druhou příčku a postup mezi šestnáct nejlepších celků.
Japonsko

Japonci hrají na mistrovství světa posedmé, přičemž z dosavadních šesti účastí se třikrát prosmýkli do osmifinále turnaje, v něm ale nikdy neuspěli. V roce 2002 nestačili na Turecko, o osm let později po penaltovém rozstřelu na Paraguay a v roce 2018 na Belgii.

Na letošním turnaji Japonsko senzačně ovládlo skupinu E, když si vyšláplo na dva giganty světové kopané, když shodným výsledkem 2:1 porazilo Německo i Španělsko, byť v obou zápasech po prvním poločase prohrávalo. K senzačním výhrám Japonci přidali velmi nečekanou prohru 0:1 s Kostarikou, přesto to nakonec na postup bezpečně stačilo.
Hezké odpoledne při sledování pátého osmifinálového utkání letošního světového šampionátu v Kataru, největší překvapení turnaje z Japonska se střetně s finalisty posledního mistrovství světa, Chorvaty.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.