MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Francie : Austrálie - 22. listopadu 2022   20:00

Francie
Francie
27' Rabiot (T. Hernández) • 32' Giroud (Rabiot) • 68' Mbappé (Dembélé) • 72' Giroud (Mbappé)
4:1
(2:1)
Austrálie
Austrálie
9' Goodwin  (Leckie)
Francie
Lloris (C) – Pavard (89. Koundé), Konaté, Upamecano, L. Hernández (13. T. Hernández) – Tchouaméni (76. Fofana) – Griezmann, Rabiot – Dembélé (76. Coman), Giroud (89. Thuram), Mbappé.
Aréola, Mandanda – Disasi, Saliba, Varane, Camavinga, Guendouzi, Veretout, Kolo Muani.
V. Gomes -Z. Siwela, L. Souru Phatsoane.
Al Janoub Stadium (Al Wakrah).
Austrálie
Ryan (C) – Atkinson (84. Degenek), Souttar, Rowles, Behich – Mooy – McGree (73. Kuol), Irvine (84. Baccus) – Leckie, Duke (56. Cummings), Goodwin (73. Mabil).
Redmayne, Vuković – Deng, Karačić, J. King, B. Wright, Devlin, Hrustic, Boyle, MacLaren.

Francie potvrdila roli favorita a dokázala porazit Austrálii. Austrálie přitom do zápasu nevstoupila vůbec špatně, už v 9. minutě je do vedení poslal Goodwin, obrat Francie v prvním poločase režírovala dvojice Rabiot a Giroud, ve druhém poločase pak už jen pojistil výhru další brankou Giroud a Mbappé. Francie se tak ujímá 1. místa skupiny D.
90+7'
90+4'
Žlutá karta pro tým Austrálie (Aaron Mooy).
90+2'
Coman si chtěl narazit s Griezmannem, ale celou akci dokázal zastavit odkopem na autové vhazování Behich.
90+1'
Hernández si naběhl na nadýchaný centr, ale jeho hlavička končí opět v náruči brankáře Ryana.
90'
Gólovou šanci měl na hlavě Ibrahima Konaté, Ryan však vytahuje skvostný zákrok a vyráží míč do bezpečí.
89'
Střídání v týmu Francie:
ze hřiště odchází Benjamin Pavard, přichází Jules Koundé,
ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Marcus Thuram.
88'
Degenek odvrací centr pouze na rohový kop ve prospěch Francie.
87'
Comanův centr končí v rukavicích Matta Ryana, míč směřoval na Girouda, který by měl v případě, že by k němu míč došel velkou šanci na hattrick.
86'
Australané si v tomto poločase dopředu už nic nevypracovali.
84'
Střídání v týmu Austrálie:
ze hřiště odchází Jackson Irvine, přichází Keanu Baccus,
ze hřiště odchází Nathaniel Atkinson, přichází Milos Degenek.
83'
Nádherným míčem za obranu našel griezmann svého spoluhráče Mbappého, francouzský útočník však přihrávku nedokázal dostat pod kontrolu.
82'
Aktuální držení míče je 62/38 ve prospěch vedoucí Francie.
81'
Vypadá to, že Francie už opět bude dohrávat zbytek zápasu v poklidu s míčem na vlastních kopačkách.
80'
Žlutá karta pro tým Austrálie (Jackson Irvine).
78'
Austrálie bude mít šanci zpříjemnit si závěr zápasu, hráči ve žlutých dresech budou mít k dispozici zajímavou standardní situaci.
76'
ze hřiště odchází Ousmane Dembélé, přichází Kingsley Coman,
ze hřiště odchází Aurélien Tchouaméni, přichází Youssouf Fofana.
74'
Francie už dokázala Austrálii odskočit na rozdíl tří branek a její tlak nepřestává.
73'
ze hřiště odchází Craig Goodwin, přichází Awer Mabil,
ze hřiště odchází Riley McGree, přichází Garang Kuol.
72'
Francie právě vstřelila branku!
Akce jako z učebnice, kterou dokázal po centru Mbappého zakončit a přidat svůj druhý gól v zápase OLIVIER GIROUD!
68'
Na krásný centr Dembélého si naskočil KYLIAN MBAPPÉ a hlavičkou nechytatelně o tyč nedal Ryanovi šanci a zvyšuje náskok Francie.
67'
Fantastická kombinace Francie ve vápně soupeře, zakončoval Griezmann a až z brankové čáry dokázal vykopnout Behich!
64'
Mbappé střílel, zablokovat ho však dokázal Atkinson.
63'
Na centr Griezmanna od rohového praporku se nejvýše vyšrouboval Konaté, avšak hlavičku nedokázal umístit mezi tři tyče.
63'
Francie bude kopat další rohový kop.
61'
Rychlá kombinace Mbappého s Giroudem, první jmenovaný zakončoval, ale bude se pouze kopat rohový kop ve prospěch Francie.
60'
Francouzi dále pokračují v obléhání vápna Austrálie.
59'
Australané dokázali dobrým pressingem donutit Konatého k chybě v rozehrávce.
58'
Francie se snaží dobýt vápno Francie kombinací kolem.
56'
ze hřiště odchází Mitchell Duke, přichází Jason Cummings.
55'
Žlutá karta pro tým Austrálie (Mitchell Duke).
Australský útočník vidí žlutou kartu za tvrdý faul na Ousmana Dembélého.
54'
Austrálie kombinuje na vlastní polovině a hledá mezery mezi obranou Francie.
53'
Irvine tvrdě dohrál Thea Hernándeze a hlavní rozhodčí daruje Francii standardní situaci.
52'
Centr Mbappého dokázal před Pavardem odvrátit Behich.
51'
Giroud se teď pověsil do vzduchu a jeho akrobatické zakončení po centru Thea končí těsně vedle brány Ryana, toto mohl být nejhezčí gól turnaje!
50'
Závar před bránou Austrálie, po přihrávce Hernándeze zakončoval Tchouámeni, ale jeho střela byla zablokována jedním z obránů.
49'
Francouzi budou mít autové vhazování na polovině soupeře.
48'
Austrálei bude zahrávat rohový kop.
47'
Irvine se snažil propasovat míč do vápna Francie, před Dukem dokázal míč odkopnout Upamecano.
46'
Oba týmy vstupují do druhé poloviny utkání ve stejné sestavě, jako před změnou stran.
46'
Australané začali v tomto utkání výborně, když je v 9. minutě poslal do vedení Goodwin. Francie se po inkasované brance probudila a ve 27. minutě vyrovnal Rabiot. O pár minut později dokázal velkou chybu v obraně potrestat Giroud. Francie tak během pár minut dokázala otočit vývoj utkání a do kabin se tak jde za stavu 2:1 por obhájce titulu z roku 2018.
45+6'
45+5'
Už to vypadá, jako by nechtěli Francouzi půjčit míč svému soupeři.
45+3'
Duke si našel dlouhý míč a vybojoval pro své spoluhráče autové vhazování na polovině Francie.
45+2'
Irvine nastřeluje tyč! Po skvostném centru z pravé strany vyskočil nejvýše a hlavičkou trefil pouze pravou tyč. Touto střelou tak hned mohl potrestat neproměněnou tutovou šanci, kterou měl před malým momentem Mbappé na druhé straně.
44'
Obrovská šance Francie, kterou spálil Mbappé! Griezmann si pohybem ukázal a obdržel krásný míč za obranu, následně naservíroval míč Mbappému, který však těsně před Ryanovou bránou naprosto selhal.
43'
Griezmann si za vápnem křikl o balón a vystřelil, jeho přízemní střela těsně míjí pravou tyč.
42'
Dembélé chtěl potrestat další chybu v obraně rychlou přihrávkou do vápna Austrálie, ale jeho přihrávku odvrátil Souttar.
40'
Mbappé naservíroval míč Dembélému, ale ten na penaltovém puntíku vyhořel a posílá balón vysoko nad bránu Ryana.
39'
Vypadá to, že se Francie snaží dohrát první poločas v klidu bez útočných výpadů Austrálie.
38'
Australané budou vhazovat v polovině osmatřicáté minuty.
36'
Dembélé to udělal na pravé straně fantasticky, předběhl svého obránce a následně odcentroval, jeho přihrávku si ve vápně našel Mbappé, ale jeho střela byla zablokována.
35'
Francie obléhá vápno svého soupeře, po gólu na 2:1 hrají svěřenci trenéra Deschampsa s větším klidem.
32'
Po velké chybě v domácí obraně naservíroval Rabiot míč před prázdnou bránu OLIVIERU GIROUDOVI a ten podobné chyby dokáže potrestat. Poprvé v zápase je Francie ve vedení. Asistence: Adrien Rabiot.
31'
Rychlá kombinace Francie končí v rukavicích Ryana, nepřesnou přihrávku si připsal Griezmann.
30'
Po centru Griezmanna si nejvýše vyskočil Giroud, hlavičkou bránu Austrálie ohrozit nedokázal.
29'
Francouzi budou zahrávat další rohový kop.
27'
Po odvráceném rohu si našel míč Hernández a nadýchaným centrem našel ADRIENA RABIOTA, ten dokázal osamocený z velké blízkosti překonat Ryana. Asistence: Theo Hernández.
26'
Griezmann se ujme dalšího rohového kopu Francie.
26'
Přes Goodwina to teď na pravé lajně zkoušel Dembélé, úspěšnější byl australský záložník.
25'
Mbappé dokázal přesprintovat s míčem kolem Atkinsona, záda mu však kryl Souttar, který odklízí míč do bezpečí.
24'
Mbappé se snažil probít po levé straně, nakonec byl však zdvojen a míč mu odebral Atkinson.
23'
Australanům po vstřelené brance narostlo sebevědomí a v zápase si dovolují věci, které by si za normálních okolností nedovolili.
22'
Obrovská šance Austrálie! Duke se dostal k míči a z velké dálky napřáhl, jeho pokus jen těsně minul pravou šibenici francouzské brány!
21'
Goodwin se snažil přenést hru na druhou stranu, Tchouaméni však dokázal nebezpečí odvrátit.
19'
Mbappé se snažil pohlednou přihrávkou dostat míč k Giroudovi, do cesty se však postavil Souttar a nebezpečnou akci zastavil.
18'
Theo Hernández dokázal odcentrovat z levé strany, jeho přízemní centr končí na kopačkách Mooye.
17'
Další faul Rabiota, tentokrát seslal k zemi Behiche.
17'
Za dlouhým balónem se hnal Mbappé, ale v půli cesty zjistil, že přihrávka je moc dlouhá a svůj náběh tak vzdal.
16'
Theo hernández se na polovině hřiště provinil a rozhodčí píská faul.
15'
Kylian Mbappé se snažil najít ve vápně Griezmanna, ale přihrávka byla nepřesná a celá akce tak končí odkopem jednoho z obránců Austrálie.
14'
Matthew Ryan si nekomplikuje život složitou rozehrávkou a nakopává míč daleko za polovinu hřiště.
13'
ze hřiště odchází zraněný Lucas Hernández, přichází Theo Hernández.
13'
Francie bude zahrávat rohový kop.
12'
S Lucasem Hernándezem to nevypadá vůbec dobře, nejspíše uvidíme střídání.
11'
Po ošetřování Lucase Hernándeze zápas opět pokračuje.
9'
Austrálie právě vstřelila branku!
Leckie si na pravé straně krásně obehrál Hernándeze a naservíroval míč CRAIGU GOODWINOVI, který si s přihrávkou náramně poradil a zakončil ho nechytatelně pod břevno francouzské brány.
8'
Opět jsou to Australané, kteří zakládají kombinací na vlastní polovině postupný útok.
7'
Australané si teď užívají míče na svých kopačkách.
6'
Konaté se snažil najít Mbappého, jeho pokus najít francouzskou hvězdu končí za autovou čárou.
5'
Mbappé si dokázal poradit s obranou soupeře, zastavit ho před skórováním dokázal až Atkinson.
4'
Goodwinův nebezpečný centr dokázal odvrátit do bezpečí Ibrahima Konaté.
3'
Australský záložník McGree si našel míč ve střední vzdálenosti a vypálil, střela mu vůbec nesedla a končí hodně mimo Llorisovu bránu.
2'
Rabiot přibrzdil rychlý protiútok Austrálie faulem.
2'
Po tečované střele Mbappého uvidíme první rohový kop v zápase ve prospěch Francie.
1'
Dembélé se dostal přes jeho strážce, následným centrem našel Mbappého, ale jeho střela byla zablokována.
1'
Oba týmy už jsou nastoupeny na hracím poli, zápas začne za malou chviličku po zaznění národních hymen.

Francie: Lloris (C) – Pavard, Konaté, Upamecano, L. Hernández – Tchouaméni – Griezmann, Rabiot – Dembélé, Giroud, Mbappé.
Náhradníci: Aréola, Mandanda – Disasi, T. Hernández, Saliba, Koundé, Varane, Camavinga, Guendouzi, Fofana, Veretout, Coman, Kolo Muani, Thuram.
Trenér: D. Deschamps

Austrálie: Ryan (C) – Atkinson, Souttar, Rowles, Behich – Mooy – McGree, Irvine – Leckie, Duke, Goodwin.
Náhradníci: Redmayne, Vuković – Deng, Degenek, Karačić, J. King, B. Wright, Baccus, Devlin, Hrustic, Boyle, Cummings, Kuol, Mabil, MacLaren.
Trenér: G. Arnold

Rozhodčí: V. Gomes -Z. Siwela, L. Souru Phatsoane.
Francie je obhájce titulu a zároveň je poměrně velký favorit i na tomto šampionátu. Francii ovšem nehraje do karet zranění Pogby a Kantého, tito dva středopolaři, byli jedním ze stavebních kamenů na minulém turnaji. Trenérovi Deschampsovi odpadnuli před odletem do Kataru dva hráči, nejdříve odpadl Nkunku, který na podzim předváděl fantastické výkonu a o pár dní poté se na tréninku zranil i vítěz zlatého míče Karim Benzema. Austrálie je pravidelným účastníkem Mistrovství Světa, avšak se jim v posledních letech nepovedl uhrát žádný velký výsledek. Austrálie do tohoto duelu vstupuje jednoznačně jako outsider a pokud tento zápas neskončí výhrou Francie bude to pro hodně lidí velké překvapení.
Krásné dopoledne přeji všem fotbalovým fanouškům! První kolo Skupiny D dohraje od 20 hodin v úterý Francie, obhájce titulu, a proti ní nastoupí Austrálie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.