MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Japonsko : Kostarika - 27. listopadu 2022   11:00

0:1
(0:0)
Kostarika
Kostarika
81' Fuller  (Tejeda)
Japonsko
Gonda – Jamane (62. Mitoma), Itakura, Jošida (C), Nagatomo (46. H. Ito) – Endo, Morita – Doan (67. D. Ito), Kamada, Soma (82. Minamino) – Ueda (46. Asano).
Kawašima, Schmidt – Taniguči, Šibasaki, Kubo, Tomijasu, Tanaka, Sakaj, Mačino, Maeda.
Oliver (ENG) – Burt (ENG), Bennett (ENG)
stadion Ahmada bin Alího, Al Raján
41 479 diváků
Kostarika
Navas (C) – Waston, Ó. Duarte, Calvo, Oviedo – Fuller, Borges (89. Salas), Tejeda, Ge. Torres (65. Aguilera) – Campbell (90+5. Chacón), Contreras (65. Bennette).
E. Alvarado, Sequeira – J. Vargas, Ruiz, Venegas, Ca. Martínez, Matarrita, D. López, R. Wilson, A. Hernández, Zamora.

Do dalšího vývoje skupiny E výrazně zasáhne výsledek večerního zápasu Španělsko-Německo. V případě vítězství Němců budou mít před posledními zápasy všechny 4 celky po 3 bodech.
Přímo na stadionu ho sledovalo 41 479 diváků.
Kostarika poráží Japonsko vůbec poprvé v historii, ale je to v dosud suverénně nejdůležitějším vzájemném souboji.

Fauly: 22:9.
Tento výsledek skupinu E pořádně zamotal, neboť reálnou šanci na postup mají najednou všechny 4 týmy. Kostarika se vrátila do hry a s Německem bude bojovat o senzaci. Japonsko nemastným neslaným výkonem devalvovalo své vítězství nad Německem a najednou je v papírově nejhorší pozici, neboť ho čeká souboj se silným Španělskem, ve kterém nejspíš bude muset bodovat.
Japonsko provedlo o přestávce dvojí střídání a vtrhlo na hřiště s elánem, který do té doby nemělo. Jenže z úvodního tlaku vytěžili pouze Moritovu nepříliš nebezpečnou střelu, další střelecké pokusy byly obranou zablokovány. Postupem času modří znovu spadli do vyjetých kolejí, tj. do pomalého statického postupného útoku, který proti postavenému bloku soupeře neměl šanci na úspěch. Výjimkou byly samostatné akce Enda a Džunji Ita, které končily v obou případech fauly těsně před šestnáctkou, ani jeden z přímých kopů však nenadělal Navasovi starosti, zasahovat nemusel. Tak přišel trest. Kostaričané udeřili po chybě soupeře z první střely na branku, Keysher Fuller z hranice pokutového území obstřelil Gondu a 10 minut před koncem rozhodl o překvapivém vítězství středoamerické země! Na tom nic nezměnila ani největší šance Japonska v zápase, kterou v 88. minutě laxním zakončením zahodil Kamada.
90+7'
90+7'
Po vhazování přišly tři hlavičky v řadě a než míč poprvé spadl na zem, rozhodčí ukončuje zápas a Kostaričané se mohou radovat!
90+6'
Centr do vápna výborně odhlavičkoval do boku čerstvý Chacón, následně skvěle zapracoval Aguilera a dokonce vybojoval aut pro svůj tým.
90+6'
Trestný kop z pravé strany.
90+5'
Japonci se rychle ženou do nejspíš posledního útoku.
90+5'
Střídání v týmu Kostarika:
ze hřiště odchází Joel Campbell, přichází Daniel Chacón.
90+4'
Přetažený centr Mority na levou tyč, kde byl Mitomou faulován Fuller a je pískáno.
90+4'
Ale Kostaričané u míče dlouho nepobyli a Japonci útočí.
90+3'
Endo následně hasil hrozící brejk kosou z boku a dostává žlutou kartu.
90+3'
Mitoma se probíjel u brankové čáry, dal zpětnou přihrávku, ale k zakončení nakonec nedošlo.
90+2'
Asano padá v rychlém protiútoku na půlce, ale po čistém souboji, skvěle ho předskočil tuším Calvo.
90+1'
Kostaričané šetří čas na útočné polovině, vhazují a nespěchají.
90'
Minamimovi utekl na pravé straně míč za brankovou čáru, Navas s odkopem nepospíchá.
89'
ze hřiště odchází Celso Borges, přichází Youstin Salas.
88'
Kamada měl na noze vyrovnání! Po výborné akci na levém křídle dostal zpětnou přihrávku, byl ve vápně nějakých 12 metrů od branky úplně sám, ale volil střelu na jistotu placírkou, jenže po zemi a trefil pouze padající hráče před sebou! Následný závar nakonec vyřešil Navas.
87'
Průnik Asana do pokutového území končí pádem, ale rozhodčí zůstává ledově klidný.
86'
Zatím se však k ničemu nedostali.
85'
Modří se nejspíš konečně probírají k náporu.
84'
Japonci jsou po inkasované brance opaření a Itakura dostává za ostrý zákrok žlutou kartu.
82'
Střídání v týmu Japonsko:
ze hřiště odchází Juki Soma, přichází Takumi Minamino.
81'
Kostarika právě vstřelila branku!
Tak to je něco! Kostarika se většinu druhého poločasu bránila, ale nakonec jde do překvapivého vedení! Japonci totiž zaváhali před vlastní šestnáctkou, k míči se dostal Tejeda, posunul ho na vápně čekajícímu KEYSHERU FULLEROVI, který nebyl v ofsajdu, zpracoval si míč na levačku a dokázal obstřelit Gondu, jenž si sice na míč sáhl, ale v cestě do sítě mu nezabránil!
Asistence: Yeltsin Tejeda.
80'
Campbell kličkuje u pravé lajny a hledá, komu by přihrál.
79'
Kostaričané v solidně vypadajícím brejku, Bennettovi je však pískán těsný ofsajd.
79'
Tentokrát roh z pravé strany, centr se odrazil od chumlu hráčů před penaltou na půlkruh, kde Fuller odkopl míč před číhajícím protihráčem.
78'
Centr Somy z rohového kopu letěl na malé vápno, kde zahrál míč jeden z bráncích hráčů na další roh.
77'
Kamada si dobře nabíhal na centr z pravé strany, Fuller pro jistotu odehrál míč na roh.
76'
Domácí se pokusili vysunout presink, výsledkem je faul H. Ita.
75'
Zajímavá akce Japonců po pravé straně, Soma měl na pravém křídle hodně místa i času a ve vápně byli modří dokonce v přesile, jenže Soma vůbec neodcentroval přesně.
74'
A hraje se tak, že na pravém křídle sprintuje za míčem Asano, Waston se však předběhnout nenechal.
74'
Campbell poslal z trestného kopu dobrý míč do vápna, kde byl Waston nejspíš přidržen Mitomou, ale hraje se dál.
73'
Campbell faulován v hlavičkovém souboji ve středovém kruhu.
72'
Ne na dlouho, Somovi utekl míč za brankovou čáru, Navas bude rozehrávat.
72'
Kamada se pokusil prostřelit dlouhou zeď, neuspěl. Odražený míč sbírají na půlce Japonci a pokračují v útoku.
71'
Hodně dlouho se staví zeď.
70'
Džunja Ito se se štěstím dostal k úniku středem a těsně před vápnem byl stažen zezadu Calvem, žlutá karta a trestný kop ze 17 metrů přesně na středu hřiště!
69'
Nákop na Bennetteho nebyl vůbec špatný, avšak útočník Kostariky byl v šestnáctce dobře pokrytý.
68'
Ale rychle o míč přišli a do rychlého kontru mohl jít Morita, jenže nezvládl kličku na dobíhajícího protihráče.
68'
Soma fauloval na útočné polovině, Kostaričané rozehrávají.
67'
ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Džunja Ito.
66'
Mnoho osobních soubojů u středové čáry, výsledkem je japonský aut.
65'
Ito centroval z trestného kopu, ale trefil hlavu osamoceného bránícího hráče mezi penaltou a vápnem. Japonci sebrali odražený míč a pokračují v útoku.
65'
ze hřiště odchází Anthony Contreras, přichází Jewison Bennette.
65'
ze hřiště odchází Gerson Torres, přichází Brandon Aguilera.
64'
Další trestný kop Japonska, tentokrát od pravé lajny.
63'
Exekuce přímého kopu z 20 metrů se nakonec ujal Soma, dokázal přehodit zeď, ale výrazně přehodil také branku, takže k žádnému vzrušení na stadionu nedošlo.
63'
U míče stojí Soma a Doan.
62'
ze hřiště odchází Miki Jamane, přichází Kaoru Mitoma.
62'
Broges za onen faul dostává žlutou kartu.
61'
A pozor, Endo se dostal s míčem až na půlkruh, kde byl faulován Borgesem a to je hodně zajímavá pozice pro Japonsko!
61'
Domácí jsou pevně usazeni na útočné polovině, avšak jejich postupnému útoku chybí pohyb a nápad.
60'
Asano přebíral míč před vápnem v zajímavé pozici, ale perfektně se do věci vložil Duarte a zabránil hrozícímu nebezpečí.
59'
Už se hraje. Statičtí Japonci hledají recept na postavený blok.
58'
Asana navíc drobný kontakt s Navasem zabolel.
58'
Asano málem vystihl zpětnou přihrávku Duarta Navasovi, brankář měl hodně práce s rychlým odkopem.
57'
Modří dostali míč do levého křídla, odkud Soma prakticky neatakován proběhl až do pokutového území, navedl si míč na střelu, ale trefil ho vnějším nártem, takže Navas zasahovat nemusel.
56'
Pomalu klesající pas do levé strany šestnáctky obránci pohlídali tak, že se ho nikdo nedotkl a Gonda bude rozehrávat.
55'
Faul domácích kousek od půlky, znovu bude trestný kop rozehrávat Campbell.
54'
Nakonec z toho byla nepřesná kolmice po křídle střídajícího Ita na Somu.
54'
Japonsko se vrátilo ke statickému postupnému útoku a kombinuje na půlce.
53'
Campbell zůstal u levé lajny zcela osamocen, neměl komu přihrát, nakonec sám sebe vyhnal do zámezí.
52'
Jošida hledal dlouhým nákopem Asana, ale opravdu hodně dlouhým, takže čerstvý útočník neměl šanci míč dostihnout před Navasem.
52'
Kostarika v prvním útoku po změně stran, dostala se s míčem 25 metrů od branky soupeře, dál to zatím nešlo.
50'
Doan kopl levačkou velmi dobrý roh, ze závaru vyletěly hned dvě střely Japonska, obě ale dokázala červená hráz zablokovat. Tu druhou z pravačky Enda nadrazila tak, že ji Navas stihl zachytit ještě na hřišti.
49'
Z něj sice nijak nezahrozili, ale po dalším sraženém centru si ho zopakují, jen z druhé strany.
49'
Po akci Somy budou Japonci kopat roh.
48'
Ovšem pouze k Endovi, jenž se do míče opřel a byl zablokován skluzujícím obráncem. Na následný centr se snažil dosáhnout Asano a hlavou lehce postrčil míč směrem k Navasovi.
47'
Asano táhne akci po levém křídle, ale jeho přízemní centr je sražen.
46'
Druhý poločas začíná hodně zajímavě! Japoncům se povedla rychlá akce středem, Morita ji táhl, po dvojí předávce míče se i z hranice šestnáctky dostal ke střele a donutil Navase ke skoku na svoji levou ruku. První střela na branku v celém zápase.
46'
ze hřiště odchází Ajase Ueda, přichází Takuma Asano.
46'
ze hřiště odchází Juto Nagatomo, přichází Hiroki Ito.
46'
Japonci si do druhého poločasu přichystali hned dvojí střídání a budou mít také výkop.

Žluté karty 1:1
Je za námi hodně nezáživný první poločas utkání Japonska s Kostarikou. Základním heslem obou celků je neudělat chybu a od toho se odvíjí dění na hřišti. Téměř nikdo neriskuje, průnikových přihrávek bylo k vidění málo a prakticky všechny byly nepřesné, moc rychlé, nebo nezpracované. Více času na míči strávila možná lehce překvapivě Kostarika, ale za celých 45 minut se ani jeden z týmů vůbec k ničemu nedostal. Na pohled nejzajímavějším momentem první půle byla Campbellova střela šajtlí, která ale zdaleka nebyla přesná. Střelu na branku jsme zatím žádnou neviděli, takže není divu, že se do kabin odešlo za stavu 0:0.
45+1'
45+1'
Ta se odehrála ve středu hřiště a v momentě, kdy se Kostarice otevřel prostor k možnému rychlému postupu a zakončení, ozval se přesně po minutě hvizd anglického rozhodčího.
45'
Torres zastavil rozbíhajícího se Kamadu pouze stažením za dres a může být hodně rád, že nedostal kartu.
45'
Teď přehnal napadání Kamada. Kostarika si závěr poločasu dobře hlídá.
44'
Jamane při presinku zezadu podkopl Campbella a dostává žlutou kartu.
43'
Japonci na chvíli zapresovali na útočné polovině, ale Kostaričané se z toho dokázali několika přihrávkami dostat a mají zase klid na rozehrávku.
42'
Ueda sice v běžeckém souboji přetlačil svého soupeře, ale míč na hřišti nestihl a Navas bude rozehrávat.
41'
Contreras v souboji pořádně přišlápl Jošidu a dostává za to žlutou kartu.
41'
Jamane se pokusil zrychlit hru pasem z první za obranu, ale vůbec to nezvládl.
40'
Ani Japonci to s tempem nepřehánějí. Tento zápas by zatím mohli v pohodě odehrát i 40letí obránci ze třetí třídy.
39'
Ani Kostaričané v postupném útoku nikam nepospíchají. Fanklub defenzivního fotbalu musí zatím hýkat blahem.
38'
Zablokovaná přihrávka Enda z 20 metrů, následně pronikal k vápnu s míčem Soma a vymýšlel zajímavou přihrávku na Kamadu, kterému však míč prošel pod nohou. Školácká chyba.
38'
Nepřesný odkop Navase založil japonský protiútok, Ueda byl faulován, Japonci mají výhodu.
37'
Endo se rozběhl středem, ale místo přihrávky doprava volil kličku do hráče a o míč přišel. Následně fauloval Ueda.
36'
Pomalý japonský postupný útok, domácí se vůbec nikam neženou a raději přihrají třikrát dozadu, než aby míč ztratili.
35'
Odvrácený centr z pravé strany se pokoušel z dálky z první napálit Calvo, ale střela neprošla. Míč však nakonec skončil u Campbella, jenž se rozhodl o překvapivou střelu šajtlí a minul branku asi o 3 metry.
34'
Campbell od levé lajny přihrál Oviedovi, jehož centr na půlkruh obrana sice s drobnými problémy, ale nakonec odkopla do bezpečí. Kostarika pokračuje v útoku.
33'
Japonci přišli o míč ve středovém kruhu a hosté se znovu snaží kombinovat.
32'
Calvo na levém křídle přehnal hru tělem v osobním souboji a míč do hry uvede nedaleko rohového praporku brankář Gonda.
31'
Nagatomo zezadu povalil Fullera, je pískáno. Hosté rychle rozehráli, ale ničeho tím nedosáhli.
30'
Hodně nezáživná pasáž hry odehrávající se ve středu pole s častými ztrátami míče.
29'
Somovi utekl míč do autu, Fuller mu totiž nedal pokoj. Při následném vhazování si hosté hodně zatopili nepřesnou zpětnou přihrávkou a na poslední chvíli odkopem odvraceli roh.
28'
Japonci teď jsou naprosto statičtí, tímhle způsobem zasunutý blok soupeře rozhodně nepřekonají.
27'
Oviedo se ocitl v zajímavé pozici před vápnem, mohl to zkusit na branku, ale rozhodl se pro průnikovou přihrávku, na kterou však čekali hned dva obránci.
27'
Kostaričané jsou v postupném útoku bez nápadu. Křížný pas na Fullera sice přesný nebyl, ale hosté zůstali u míče a posunuli se o něco vpřed.
26'
Výborné napadání Japonska ve středu pole, ale Ueda si v kontru dal míč daleko od nohy, na což si Waston počkal.
25'
Nagamoto šajtlí vysílal do křídla Somu, avšak tomu by teď nepomohla ani rychlost Usaina Bolta.
24'
Fuller ztratil míč na pravé straně a modří zahajují útok kombinací na vlastní polovině.
23'
Contreras pronikal po levém křídle, ale v rychlosti nedokázal pořádně odcentrovat. Pro obranu Japonska nebyl tento šourající se míč nijak nebezpečný.
23'
Soma dobře napadal a zařídil, že hosté přihrávají dozadu a začínají znovu.
22'
Kostaričané si přihrávají na půlce a snaží se přelstít dobře postavenou japonskou zálohu.
21'
Další pokus o rychlý útok středem Japoncům znovu zhatila nepřesná přihrávka.
21'
Kamada získal míč ve středu hřiště, avšak v situaci 3 na 3 nedokázal přesně přihrát Doanovi.
20'
Pěkná průniková přihrávka středem, avšak Soma měl k míči daleko a Navas dobře vyběhl.
19'
Waston na poslední chvíli odkopával míč v pozici, která hrozila velkou šancí soupeře.
19'
Contreras byl zbaven míče v souladu s pravidly, takže červení se musí zase bránit.
18'
Kamada poslal míč rozběhnutému Jamanemu, jenže příliš rychle a pravý obránce Japonska nedokázal odcentrovat ještě na hrací ploše.
17'
Endo přihrál dopředu a Morita se z první pokusil hodit míč za obranu Uedovi, nevyšlo to.
16'
Soma nabíhal do levého křídla, ale byl dobře zakřižován a není z toho ani rohový kop.
15'
Kostaričané jsou stažení v bloku před vlastním vápnem a čekají, co budou Japonci hrát.
15'
Japonci vysunuli presink, ale Jamane pouze srazil míč do zámezí.
14'
Waston hodně zatopil Fullerovi, který musel zpracovávat pas břichem a nezvládl to. Domácí vhazují.
13'
Doan převzal míč před šestnáctkou, protáhl se po pravé straně dovnitř a přihrával napříč malým vápnem, Navas na míč nedosáhl, ale z útočících hráčů to také nikdo dokázat nemohl.
13'
Fuller se rozběhl po pravém křídle, ale nákop na něj byl příliš dlouhý. Gonda si na něj počkal na hranici vápna.
12'
Přihrávku dopředu sice zachytil Endo, ale spoluhráči míč zase rychle ztratili.
11'
Duarte vybízí spoluhráče k větší aktivitě, Kostarika kombinuje na vlastní polovině.
11'
Posunuli se asi o 30 metrů a Fuller znovu uvádí rukama míč do hry.
10'
Kamada přišel o míč po autovém vhazování, hosté vhazují u vlastního rohového praporku.
9'
Ueda u pravé lajny nezpracoval přihrávku do narážečky, ale hosté jen odkopávají, takže modří útočí znovu.
8'
Kamada v náběhu mezi stopery, ale přihrávka nebyla úplně přesná a míč doputoval až k Navasovi.
8'
Obrana hostů odkopává míč daleko za půlku, Japonci to musí zkusit znovu.
8'
Fuller fauloval téměř na půlce, Japonci zůstávají u míče.
7'
Domácí po delší době na míči a pomalu kombinují na půlce. Zatím je to hodně statický postupný útok.
6'
Tentokrát si pro centr z trestného kopu vyběhl Gonda a uklidňuje situaci.
5'
Ani další centr z trestného kopu Kostaričanů se neujal, ale hosté dostávají šanci na reparát po faulu Mority.
4'
Centr do šestnáctky odhlavičkoval jeden z bránících hráčů, vybíhající modrá zeď následně zablokovala i pokus o střelu z dálky.
4'
Trestný kop Kostariky z levé strany, rozehraje ho Campbell.
3'
Ueda sklepl míč na Doana, jenž se rozhodl vypálit z první z velké dálky, avšak trefil míč vnějším nártem a branku Navase vůbec neohrozil.
2'
Útočný faul, Kostarika jde na míč.
2'
Soma vyslal na malé vápno ostrý centr, který obrana odvrací. Japonsko vhazuje.
2'
Rozhodčí Oliver ještě vysvětluje pravidla hráčům před brankou.
1'
Soma se hezky protáhl po levém křídle a zpětným centrem od brankové čáry hledal spoluhráče na penaltě, z celé akce získávají Japonci rohový kop.
1'
Výkop do prvního poločasu provede Kostarika.
Na stadionu Ahmada bin Alího právě zní hymny obou zemí. Japonci nastupují v tmavě modrých dresech, Kostaričané v sytě červených.
Japonci nectí rčení o neměnné vítězné sestavě. Na pravém kraji obrany nastoupí Jamane, na levé straně zálohy Soma, na pravé pak Doan, pod nimi bude hrát defenzivní dvojici záložníků společně s Endoem nově Morita, na hrotu dostává šanci Ueda. Pouze střelec vyrovnávacího gólu z prvního zápasu Doan se z těchto nových členů základní jedenáctky představil proti Německu na hřišti aspoň na chvíli.
Kostarika naopak po výbuchu se Španělskem mění pouze dva hráče. Na pravém kraji obrany nastupuje Waston, na levé straně zálohy pak Torres. Zbylá škatulata proběhla už jen v rámci změny rozestavení ze 4-5-1 na 4-4-2 a výměny některých pozic.

Japonsko: Gonda – Jamane, Itakura, Jošida (C), Nagatomo – Endo, Morita – Doan, Kamada, Soma – Ueda.
Náhradníci: Kawašima, Schmidt – Taniguči, Šibasaki, Mitoma, Minamino, Kubo, D. Ito, Tomijasu, Tanaka, Asano, Sakaj, Mačino, Maeda, H. Ito.
Trenér: Hadžime Morijasu

Kostarika: Navas (C) – Waston, Ó. Duarte, Calvo, Oviedo – Fuller, Borges, Tejeda, Ge. Torres – Campbell, Contreras.
Náhradníci: E. Alvarado, Sequeira – Chacón, J. Vargas, Bennette, Ruiz, Venegas, Salas, Ca. Martínez, Aguilera, Matarrita, D. López, R. Wilson, A. Hernández, Zamora.
Trenér: Luis Fernando Suárez

Rozhodčí: Oliver (ENG) – Burt (ENG), Bennett (ENG).
Vzájemné zápasy

Půjde o páté střetnutí těchto soupeřů a i faktor vzájemné bilance hraje ve prospěch Japonska. To totiž s Kostarikou ještě nikdy neprohrálo. K prvnímu setkání na hřišti došlo v roce 1995, k poslednímu před 4 lety. Vždy se však jednalo pouze o přátelská utkání, dosud nikdy o nic velkého nešlo. Nyní se poprvé utkají na velkém turnaji.

Vzájemné zápasy:
Japonsko-Kostarika 3:0 (6. 8. 1995, Kjóto, přátelsky)
Japonsko-Kostarika 1:1 (17. 4. 2002, Jokohama, přátelsky)
Kostarika-Japonsko 1:3 (1. 6. 2014, Tampa, přátelsky)
Japonsko-Kostarika 3:0 (11. 9. 2018, Suita, přátelsky)
Kostarika

Kostarika se poprvé představila na šampionátu v roce 1990 a v kataru se jedná o její šestou účast, z toho třetí v řadě. Jejím největším úspěchem je čtvrtfinále z roku 2014, kdy v Brazílii dokázala postoupit ze skupiny smrti, ve které za sebou nechala Uruguay, Itálii i Anglii. A právě v podobnou senzaci se tato malá středoamerická země začala modlit po losu turnaje v Kataru, když ji osud přivedl do společnosti Německa, Španělska a Japonska. Přípravné duely se jí sice celkem povedly, ale pouze v jednom z nich se utkala s jiným účastníkem mistrovství a ten jako jediný nevyhrála. Přesto svěřenci kolumbijského trenéra Luise Fernanda Suáreze doufali v zázrak. Ten se však v prvním utkání nedostavil. Proti nabuzenému a výrazně omlazenému týmu Španělska se absolutně nechytali, za celých 90 minut nevystřelili na branku, nekopali jediný roh a smutný brankář Keylor Navas, největší hvězda současného výběru, musel hned sedmkrát lovit míč ze své sítě. Porážka 0:7 je vyrovnaným historickým rekordem kostarického národního týmu, který měl navíc pouhé 4 dny na to, aby se z ní dokázal sebrat. Stále totiž má o co hrát, turnaj nekončí po první porážce. Šance na jeden z nějvětších příběhů dějin mistrovství světa existuje. Cesta k němu vede přes vítězství nad Japonskem, papírově nejschůdnějším soupeřem ve skupině. Asiaté jsou však v euforii po vítězství nad Německem. Dokáže je Kostarika srazit z hrušky dolů a udržet vlastní naději na účast v play-off?

Utkání se Španělskem odehrála Kostarika v této sestavě:
Navas – Oviedo (82. Matarrita), Calvo, Ó. Duarte, Fuller, Ca. Martínez (46. Waston) – Bennette (61. Zamora), Tejeda, Borges (72. Aguilera), Campbell – Contreras (61. Ruiz).
Japonsko

Japonsko se poprvé kvalifikovalo na mistrovství světa až v roce 1998, od té doby ho však hraje pokaždé. Po nalosování do skupiny s Německem a Španělskem se čekalo, že bude pokračovat jeho výsledková vlnovka na závěrečných turnajích. V přípravě sice naznačilo formu solidními výsledky, avšak nehráli proti těm top soupeřům a těsně před začátkem šampionátu navíc prohrálo s Kanadou. Jenže přímo na turnaji odstartovalo úplně jinak a hlavně s výbornou znalostí svého úvodního soupeře, Německa. Hned 8 členů kádru totiž v současnosti působí v německých klubech. Japonci se sice dlouho spíše bránili a čelili tlaku soupeře, jenže ten se dokázal prosadit pouze z penalty a hráči ostrovního státu vycítili šanci. Postupně vyrovnali hru a navíc trenér Hadžime Morijasu skvěle vystřídal. Právě dva z čerstvých hráčů, navíc oba krajánci hrající právě v Německu, nakonec goliáše složili na lopatky. V 75. minutě vyrovnal ve Freiburgu hrající Ricu Doan a o 8 minut později z úhlu ranou pod břevno rozhodl o senzačním vítězství Takuma Asano, hráč Bochumi. Japonsko nikdy nedokázalo postoupit do osmifinále na dvou mistrovstvích světa za sebou, nyní k tomu má obrovskou příležitost a vítězství nad Kostarikou, která se vzpamatovává z knockoutu od Španělska, ho k němu výrazně přiblíží. Potřebují snad vyslanci země vycházejícího slunce větší motivaci?

Utkání s Německem odehrálo Japonsko v této sestavě:
Gonda – Sakaj (75. Minamino), Jošida (C), Itakura, Nagatomo (57. Mitoma) – Endo, Tanaka (71. Doan) – D. Ito, Kamada, Kubo (46. Tomijasu) – Maeda (57. Asano).
Vítám všechny příznivce fotbalu! Druhé kolo základních skupin mistrovství světa je v plném proudu a svět začíná poznávat první jisté postupující do vyřazovací fáze šampionátu. V celkově třetím utkání skupiny E se předpokládal boj o udržení naděje na pokračování v turnaji, ale realita je poněkud jiná. Čeká nás totiž souboj mezi Japonskem a Kostarikou a ač si ještě Japonci postup přímo tímto zápasem ještě zajistit nemohou, můžou se mu výrazně přiblížit. Zdánlivě nepříliš atraktivní duel tak získává mnohem větší náboj a zajímavost.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.