MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Již. Korea : Ghana - 28. listopadu 2022   14:00

Již. Korea
Již. Korea
58' Čo Kju-song (I Kang-in) • 61' Čo Kju-song (Kim Džin-Su)
2:3
(0:2)
Ghana
Ghana
24' Salisu   • 34' Kudus  (J. Ayew) • 68' Kudus  (Iñ. Williams)
Již. Korea
Kim Sung-kju – Kim Mun-hwan, Kim Min-čä (90+3. Kwon Kjung-Won), Kim Jong-kwon, Kim Džin-Su – Hwang In-pom, Čong U-jong (78. Hwang Ui-čo), Kwon Čang-hoon (57. I Kang-in) – Džong Woo-jong (46. Na Sang-ho), Čo Kju-song, Son Hung-min (C).
Čche Hjon-u, Song Pom-kun – Čo Ju-min, Hong-čchol, Jun Čong-kju, Kim Tchä-hwan, I Če-song, Päk Sung-ho, Son Čun-ho, Hwang Hi-čchan, Song Min-kju.
Taylor – Beswick, Nunn
Education City Stadium, Dauhá
Ghana
Ati-Zigi – Lamptey (78. Odoi), Amartey, Salisu, G. Mensah (88. Rahman) – Samed, Partey, Kudus (83. Djiku) – A. Ayew (78. Kyereh), Iñ. Williams, J. Ayew (C) (78. Sulemana).
Danlad, Nurudeen – Aidoo, Seidu, Afriyie, Bukari, Owusu, Sowah, Issahaku, Semenyo.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Máme tu konec zápasu. Jižní Korea nezvládla souboj s Ghanou a prohrává 2:3. Asijští fotbalisté prohrávali o poločase už o dvě branky, poté však díky dvěma brankám během tří minut Čo Kju-songa srovnali. Poslední slovo ale měl Mohammed Kudus, který svou druhou brankou v utkání nasměroval Ghanu za důležitými body. Další zápas čeká oba celky 2.12. od 16:00. Jižní Korea se utká s Portugalskem a Ghana s Uruguayí.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 6:4. Rohy: 12:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:9.
90+11'
90+11'
Je tu již jedenáctá minuta nastavení a oba týmy drží hrací předmět na středu hřiště. Ghaně to vyhovuje, domácí potřebují jít blíž k brance soupeře.
90+10'
Z levé strany to centrem zkoušel Son, ale ani jeho pas nikoho nenašel. Ghana je čím dál blíž k důležité výhře.
90+10'
V poslední minutě nastavení si míč u praporku postavil Kim Jong-kwon, ale jeho centr na přední tyčku nenašel žádného z krajanů.
90+9'
Roh pro Jižní Koreu.
90+8'
Do vápna Ghany létá jeden korejský centr za druhým. Nikdo v červeném se však nedokáže dostat k hlavičce.
90+7'
Na hrací ploše se nachází hostující Mohammed Salisu, Ghana už trošku zdržuje čas.
90+5'
Další centr posílal do vápna Kim Jong-kwon, míč odvrátil osamocený Salis Abdul Samed.
90+4'
Dobrá obranná práce Ghany odvrací Sonův centr z lajny. Korea je však s míček hned zpět.
90+3'
Střídání v týmu Jižní Korea:
ze hřiště odchází Kim Min-čä, přichází Kwon Kjung-Won.
90+2'
Další velká šance domácích! Na levou stranu vápna dostal míč Son Hung-min. Pravačkou však napálil jen prvního hráče před sebou.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 10 minut.
90'
I Kang-in od praporku centroval na přední tyčku, kde si míč našel Daniel-Kofi Kyereh a odhlavičkoval ho do bezpečí.
89'
Korea se tlačí okolo vápna soupeře, za chvilku bude rozehrávat rohový kop.
88'
Střídání v týmu Ghana:
ze hřiště odchází Gideon Mensah, přichází Baba Rahman.
86'
Na hrací ploše se nachází Gideon Mensah, který má křeče. Rozhodčí Taylor bude rozhodně výrazněji nastavovat.
85'
Po centru z pravé strany se ve vápně natahoval Kim Džin-Su, jeho hlavička ze záklonu skončila nad brankou.
84'
Ghana se nyní snaží držet míč na polovině soupeře a drží tím cenné vteřiny.
83'
ze hřiště odchází Mohammed Kudus, přichází Alexander Djiku.
81'
Rohový kop hostům větší šanci nepřinesl, dopředu může Korea.
80'
Zajímavý brejk Ghany zakončil Iñaki Williams pouze do brankáře soupeře. Bude se zahrávat rohový kop.
78'
ze hřiště odchází Čong U-jong, přichází Hwang Ui-čo.

ze hřiště odchází André Ayew, přichází Daniel-Kofi Kyereh,
ze hřiště odchází Tariq Lamptey, přichází Denis Odoi,
ze hřiště odchází Jordan Ayew, přichází Kamaldeen Sulemana.
77'
Žlutá karta pro tým Jižní Korea (Kim Jong-kwon).
75'
Korea už se znovu dostává do tlaku, Ghana však výborně brání prostor okolo šestnáctky.
73'
Žlutá karta pro tým Ghana (Tariq Lamptey).
71'
Hodně se hraje na středu hřiště, ani jeden z týmů nyní nehraje příliš dopředu.
70'
Korejci jsou evidentně opařeni. Naopak nahoře je nyní znovu Ghana.
68'
Ghana právě vstřelila branku! Ghana to výborně sehrála na levé straně hřiště a po pasu z levé strany už mohl pálit Iñaki Williams, kterému míč jen přešel po nohou a dostal se k MOHAMMEDU KUDUSOVI, který levačkou uklidil míč do sítě.
65'
Hwang In-pom už je za postranní čárou v péči lékařů. Domácí záložník by měl být v pořádku.
64'
Na hrací ploše se nachází Hwang In-pom, který musí být ošetřen po jednom ze soubojů. Pravděpodobně má krvavé zranění na hlavě.
63'
Jak je fotbal vrtkavý. Jižní Korea je rázem na nohou a Ghana absolutně dole. Během tří minut dokázali Korejci vyrovnat skoro ztracené utkání.
61'
Jižní Korea právě vstřelila branku! Je vyrovnáno! Son Hung-min na levé straně vysunul Kima Džin-Sua, jehož levačka narýsovala parádní centr do malého vápna. Tam si míč našel opět ČO KJU-SONG a trefil se hlavou podruhé během tří minut zápas. Začínáme od znovu.
60'
Máme za sebou hodinu hry. Branka Korey rozhodně pomůže atraktivnosti zbytku střetnutí.
58'
Jižní Korea právě vstřelila branku! Sotva jsem to dopsal, tak Korejci snižují na rozdíl jediné branky. Nově příchozí I Kang-in vybojoval na soupeři míč na levé straně hřiště a následně přesně nacentroval levačkou míč do vápna. Tam si ho našel ČO KJU-SONG a hlavou vstřelil úvodní korejskou branku zápasu.
58'
Ghana pokračuje v zatažené formaci, Korea se do svého soupeře jen těžké dostává.
57'
ze hřiště odchází Kwon Čang-hoon, přichází I Kang-in.
56'
Ghana měla ještě k dispozici rohový kop, z něhož však neohrozila branku Kima Sung-kjua.
55'
Po rychlém brejku se Ghana mohla dočkat zvýšení, André Ayew však nedokázal přesně najít svého bratra Jordana na hranici vápna.
54'
První velká šance domácího celku. Po centru z levé strany si míč na malém vápně našel Čo Kju-song a hlavičkoval jen do rukavic Lawrence Ati-Zigiho.
53'
Nalevo se snažil obejít soupeře Son Hung-min, na Tariqa Lampteyho si ale nepřišel, i tak bude jeho tým vhazovat aut.
52'
Za postranní čárou je ošetřovaný Kim Džin-Su, který dostal nějaký úder do oblasti nosu při souboji ve vápně.
51'
Korejská obrana nyní úplně zapomněla na Tariqa Lampteyho, který okamžitě pálil levačkou. Slabší nohou jen o kousek netrefil šibenici.
50'
Na druhé straně hřiště centroval do vápna Daniel Amartey. Ani ghanský obránce nedokázal najít v pokutovém území nikoho ze svých spoluhráčů.
49'
Po pravé straně se protáhl Kwon Čang-hoon, ale jeho následný centr nikoho v pokutovém území nenašel.
48'
Dlouhá kombinace Korejců na polovině soupeře. Ghana dobře organizovaně brání a nenechává soupeře postupovat dopředu.
47'
Korejci vstoupili do druhého poločasu aktivněji a snaží se držet míč na polovině soupeře.
46'
ze hřiště odchází Džong Woo-jong, přichází Na Sang-ho.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:05.
Úvodních pětačtyřicet minut dnešního zápasu skupiny H mezi Ghanou a Jižní Koreou je u konce. Do šaten jdou jednoznačně šťastnější hráči Ghany, kteří vedou 2:0. Po čtyřiadvaceti minutách se trefil Mohammed Salisu z druhé vlny a o deset minut později se Ghaňané radovali podruhé, když si centr Jordana Ayewa našel hlavou Mohammed Kudus a uklidil ho do sítě.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 59 %: 41 %
Střely na branku: 0:2
Rohy: 7:2
45+5'
45+5'
Korejský centr z pravé strany snížení nepřinesl. Pro míč si v klidu došel Lawrence Ati-Zigi.
45+4'
Míč si nakonec postavil Jordan Ayew, ale jeho centr našel jen obranu soupeře.
45+3'
Rohový kop pro Ghanu.
45+2'
Po levé straně se snažil zahrozit Mohammed Kudus, dobře ho ovšem odbránil Čong U-jong.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.
45'
Čong U-jong si šikovně zasekl soupeře před vápnem a následně zkusil pálit na zadní tyčku. Domácí pětka jen o kousek netrefila branku Ghany.
44'
Teď to domácí zkusili centrem do vápna, se kterým si ale ghanský obrana v klidu poradila.
43'
Je vidět evidentní snaha Korejců útočit po levé straně hřiště, Ghaňané jsou však na Sona připraveni.
42'
Na levé straně se snažil soupeři utéct Son Hung-min, šikovný bek Ghany ho však o hrací předmět obral.
41'
Několik soubojů ve středu hřiště, nakonec byl faulován Čong U-jong a dopředu může tým Jižní Korey.
40'
Hráči v červeném kombinují okolo pokutového území svého soupeře, od ohrožení branky Lawrence Ati-Zigiho jsou stále velmi daleko.
39'
Korejci si snažili vyměnit míč rychle před vápnem, ale jedna nepřesná nahrávka celou jejich snahu rozmetala.
37'
Ze druhé vlny vypálil Kwon Čang-hoon. Jeho tvrdá rána skončila bohužel pro domácí jen vysoko nad brankou.
36'
Ghana opět aktivní na polovině soupeře. Centr Ayewa odvrátila korejská obrana.
34'
Ghana právě vstřelila branku! Už je to o dvě branky! Jordan Ayew se uvolnil na levé straně hřiště a nacentroval do vápna, kde si dobře odskočil od soupeře MOHAMMED KUDUS, jež hlavou nasměroval míč do sítě.
32'
Klidnější pasáž hry, na míči Ghana.
30'
Máme za sebou půlhodinu hry. Korea ze svého tlaku branku vytěžit nedokázala, naopak Ghana skórovala z první větší šance a vede 1:0.
28'
Ghaně vedoucí gól evidentně pomohl, nyní se cítí výrazně sebevědoměji.
27'
Žlutá karta pro tým Jižní Korea (Čong U-jong).
26'
Vše je v pořádku, Ghana vede 1:0.
26'
Ještě se zkoumá, zda brance nepředcházel nějaký pravidlový problém.
24'
Ghana právě vstřelila branku! Máme tu úvodní branku zápasu! Centr z levé strany si domácí obrana ještě dokázala pohlídat, ale odražený míč si našel MOHAMMED SALISU, který napálil míč do sítě.
23'
Jordan Ayew se rychle uvolnil na levé straně hřiště a vybojoval přímý kop pro svůj tým.
22'
Ghana je poprvé na delší čas na polovině hřiště, před korejskou obranu se však těžko prochází.
21'
Žlutá karta pro tým Ghana (Daniel Amartey).
20'
Korea se výborně zatáhla a nepouští svého soupeře k brance Kima Sung-kjua.
18'
Ghaňané kombinují na vlastní polovině hřiště, chtějí si také užít hracího předmětu.
17'
Kousek za vápnem si rovnal míč Kim Min-čä, ale jeho tvrdá rána skončila na prvním ghanském bloku.
15'
Po centru Kwona Čang-hoona bude následovat další rohový kop hráčů v červeném.
14'
Snad poprvé se pokusili zazlobit Ghaňané, ale jejich rychlý brejk zachytila korejská obrana.
13'
Rozehrávky se znovu chopil domácí kapitán, jehož nevysoký centr končí na obraně Ghany.
12'
Son Hung-min se nyní uvolnil na levé straně hřiště a po tvrdém centru se jeho tým dostane k dalšímu rohovému kopu.
10'
S rozehrávkou přispěchal nepřekvapivě Son Hung-min, jehož centr našel jen Mohammeda Salisua na přední tyči.
8'
Korea je výrazně aktivnějším týmem v úvodu zápasu, pokračuje dalším rohovým kopem.
7'
Po rohu od Sona byl ve vápně Ghany zmatek, hostující hráči však dokázali míč odvrátit.
6'
Míč si postavil Son Hung-min a ghanská obrana jeho centr odvrací na roh.
5'
Přímý kop z levé strany pro Jižní Koreu.
4'
Z místa přestupku centroval do vápna Mohammed Kudus. Korejská obrana však odvrací do bezpečí.
3'
Faul Korey na pravé straně hřiště, přímý kop pro Ghanu.
2'
Jako první se dopředu dostali domácí, ale Son Hung-min nepřesně hledal spoluhráče na středu hřiště.
1'

Jižní Korea: Kim Sung-kju – Kim Mun-hwan, Kim Min-čä, Kim Jong-kwon, Kim Džin-Su – Hwang In-pom, Čong U-jong, Kwon Čang-hoon – Džong Woo-jong, Čo Kju-song, Son Hung-min (C).
Náhradníci: Čche Hjon-u, Song Pom-kun – Čo Ju-min, Hong-čchol, Jun Čong-kju, Kim Tchä-hwan, Kwon Kjung-Won, I Kang-in, I Če-song, Na Sang-ho, Päk Sung-ho, Son Čun-ho, Hwang Hi-čchan, Hwang Ui-čo, Song Min-kju.
Trenér: Paulo Bento

Ghana: Ati-Zigi – Lamptey, Amartey, Salisu, G. Mensah – Samed, Partey, Kudus – A. Ayew, Iñ. Williams, J. Ayew (C).
Náhradníci: Danlad, Nurudeen – Aidoo, Djiku, Odoi, Rahman, Seidu, Afriyie, Bukari, Kyereh, Owusu, Sowah, Issahaku, Semenyo, Sulemana.

Ghana

Ghana je na světovém šampionátu počtvrté v historii. Premiéru si tato země odbyla v roce 2006 v Německu, kde vypadla v osmifinále s Brazílií. O čtyři roky později v Jihoafrické republice nestačila ve čtvrtfinále na Uruguay a při své zatím poslední účasti na šampionátu v Brazílii nepostoupila ze skupiny. V úvodním zápasu aktuálního mistrovství nestačili Ghaňané na favorizované Portugalce 2:3. O branky poraženého týmu se postarali bývalý hráč West Hamu či Marseille Andrew Ayew a extrenčínský Osman Bukary.

Poslední tři zápasy

Portugalsko VS. Ghana 3:2
Ghana VS. Švýcarsko 2:0
Nikaragua VS. Ghana 0:1

Jižní Korea

Pro Korejce je to v Kataru jedenáctá účast na světovém šampionátu. Nejdál se dostali na domácím mistrovství v roce 2002, kde prohráli zápas o bronz s Tureckem. Z prvního zápasu na aktuálním MS vytěžili bod, když s Uruguayí remizovali 0:0. Největší hvězdou Jižní Korey je jednoznačně Heung-Min Son, hráč Tottenhamu se dal dohromady těsně před startem šampionátu a v úvodní mači odehrál celých 90 minut.

Uruguay VS. Jižní Korea 0:0
Jižní Korea VS. Island 1:0
Jižní Korea VS. Kamerun 1:0
Zdravím všechny fanoušky fotbalu. V rámci zápasů druhého kola základních skupin fotbalového mistrovství světa se utká Jižní Korea s Ghanou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.