MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Již. Korea : Portugalsko - 2. prosince 2022   16:00

Již. Korea
Již. Korea
27' Kim Jong-kwon  • 90+1' Hwang Hi-čchan (Son Hung-min)
2:1
(1:1)
Portugalsko
Portugalsko
5' Horta  (Dalot)
Již. Korea
Kim Sung-kju – Kim Mun-hwan, Kwon Kjung-won, Kim Jong-kwon (81. Son Čun-ho), Kim Džin-su – Čong U-jong, Hwang In-pom – I Kang-in (81. Hwang Ui-čo), I Če-song (66. Hwang Hi-čchan), Son Hung-min – Čo Kju-song (90+3. Čo Ju-min).
Čche Hjon-u, Song Pom-kun – Hong-čchol, Jun Čong-kju, Kim Min-čä, Kim Tchä-hwan, Päk Sung-ho, Na Sang-ho, Kwon Čang-hoon, Džong Woo-jong, Song Min-kju.
Tello – Brailovsky, Chade (ARG)
Istád al-Madína at-Talímija, ar-Raján
Portugalsko
Costa – Dalot, Pepe, Ant. Silva, Cancelo – Nunes (65. And. Silva), Neves (65. Palhinha), Vitinha (82. B. Silva) – Mário (82. Carvalho), Ronaldo (65. Leão), Horta.
Patrício, Sá – Dias, Guerreiro, Fernandes, Félix, Ramos.

Teď může radost v ar-Rajánu vypuknout naplno. Uruguayci nedokázali přidat Ghaně třetí gól a do osmifinále postupuje Jižní Korea při shodném počtu bodů i rozdílu skóre díky vyššímu počtu vstřelených branek!
Zápas skončil, fanoušci i hráči mají radost, ale slavit ještě nemohou. Všichni teď zapínají onlajny, s napětím sledují duel Uruguaye s Ghanou a ve středovém kruhu v „Priskeho“ kolečku na dálku drží palce africkému výběru.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 2:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 10:10. Fauly: 1:5.
Jižní Korea v nastaveném čase otočila zápas s favorizovaným Portugalskem, když prohrávala již od páté minuty po trefě Ricarda Horty. V první půli vyrovnal po rohu a odrazu míče od Ronaldových zad Kim Jong-kwon. Především díky brankáři Kim Sung-kjuovi pak nerozhodný stav vydržel do přestávky. Po pauze Portugalci s postupem v kapse výrazně ubrali, hráli na údržbu a v nastavení je po jejich vlastním rohu z brejku přes celé hřiště potrestal Hwang Hi-čchang.
90+7'
90+6'
Souběžně hraný duel mezi Uruguayí a Ghanou má pár minut zpoždění, Jihoameričané stále mohou zvednout rukavici a zvýšením na 3:0 opět sebrat Korejcům postupový výsledek.
90+5'
André Silva měl k dlouhému pasu daleko, míč odskakuje o trávník do rukavic jihokorejského gólmana.
90+3'
Jižní Korea využívá poslední okno k taktickému sřídání:
ze hřiště odchází Čo Kju-song, přichází Čo Ju-min.
90+2'
Hwang Hi-čchan dostává za svlečení dresu při oslavě gólu žlutou kartu.
90+1'
Jižní Korea právě vstřelila branku!
Obrovská radost v korejských sektorech v ar-Rajánu zařídil HWANG HI-ČCHAN! Z protiútoku po nevyužitém rohu Portugalců využívá útočník Wolverhamptonu Son Hung-minovo prostrčení a po zemi podél brankáře dostává Jižní Koreu do vedení. Portugalci byli vzadu v přesile, ale soupeř je teď pěkně vykoupal.
90'
Cancelova střela z dálky byla sražena na další rohový kop.
88'
Portugalské obléhání soupeřovy šestnáctky vedlo ke ztrátě míče a dost ošklivému zákroku Dioga Dalota, který zajel zezadu do Hwang Hi-čchana.
87'
Z protiútoku získali roh Portugalci, ale dopadli s jeho exekucí prakticky stejně. Son Čun-ho zakopává míč přes půlící čáru do zámezí.
86'
Son Hung-min našel rohovým kopem Čo Kju-songa, ten však hlavou jen prodloužil míč za sebe do míst, kde nebyl nikdo z Korejců.
86'
Z důrazného napadání vlažné portugalské rozehrávky vybojoval míč Čo Kju-song a Bernardo Silva ho zastavuje jen za cenu rohu.
85'
Asiaté jsou na míči, ale žádný výrazný tlak nevyvinuli. Hwang In-pom se omlouvá spoluhráčům za dlouhý nákop z půlky hřiště přímo do Costových rukavic.
83'
Carvalho napadal uprostřed hřiště nedovoleně Hwang Hi-čchana. Rozhodčí ukazuje proti portugalské bráně.
82'
Poslední dvě změny provádí také Portugalsko:
ze hřiště odchází Vítor Ferreira, přichází Bernardo Silva,
ze hřiště odchází João Mário Eduardo, přichází William Carvalho.
81'
Dvojnásobné střídání v týmu Jižní Koreje:
ze hřiště odchází I Kang-in, přichází Hwang Ui-čo,
skončil také zraněný Kim Jong-kwon, kterého nahradil Son Čun-ho.
81'
Rafael Leão zakroutil pas do šestnáctky přímo na hlavu Čong U-jonga.
79'
Na zemi je ošetřován obránce a zatím jediný úspěšný korejský střelec Kim Jong-kwon.
78'
André Silva nasadil v šestnáctce jesličky Kim Džin-suovi, míč si však nechal utéct od nohy pod tělo brankáře Kim Sung-kjua.
77'
Korejci nepustili Joãa Mária ke střele po rychlé kličce a přízemním centru Dioga Dalota.
76'
Nakopávaný míč končí za bránou Jižní Koreje, čtvrt hodiny před koncem základní hrací doby rozehrávají borci v červených dresech nakrátko, ale brzy o míč přicházejí.
75'
Čong U-jong obral skluzem na pokutovém oblouku Andrého Silvu, u míče zůstává západoevropský celek.
74'
I Kang-in zkusil z trestného kopu přímo ohrozit bránu, ze 30 metrů však přestřeluje.
73'
Palhinha fauloval rozběhnutého Čo Kju-songa, Korejci si chystají standardku 30 metrů od brány.
72'
Rafael Leão zakončil rychlý protiútok slabou a navíc nepřesnou střelou po zemi.
71'
Bombu Son Hung-mina odrazil João Cancelo na roh vlastními žebry, Korejci marně reklamují ruku, portugalský krajní bek se končetinou míče nedotkl.
70'
Uruguay stále vede nad Ghanou 2:0 a celkově má skóre 2:2. Případná výhra 2:1 by tak stačila Jižní Koreji k postupu do osmifinále na skóre, které by měli Válečníci Tchä-guku 4:4.
69'
Pro změnu Rafael Leão nedovoleně odstavil od míče Kwon Kjung-wona.
68'
Po faulu na čerstvého Rafaela Leãa rozehrál trestný kop z 30 metrů João Mário, Korejci však dobře vystoupili a nachytali v ofsajdu Pepeho Ferreiru.
67'
Diogo Dalot nabídl nepřesnou rozehrávkou míč Hwang In-pomovi, který pálil z 20 metrů velmi prudce, jenže přímo doprostřed brány. Costa tak ránu snadno vyboxoval do bezpečí.
66'
Sonova tečí ztlumená střela zpoza šestnáctky přistála v koši Diogu Costovi.
66'
Poprvé střídala Jižní Korea:
ze hřiště odchází I Če-song, přichází Hwang Hi-čchan.
65'
Trojnásobné střídání v týmu Portugalska:
ze hřiště odchází Matheus Nunes, přichází André Silva,
ze hřiště odchází Rúben Neves, přichází João Palhinha,
ze hřiště odchází Cristiano Ronaldo, přichází Rafael Leão.
64'
Cancelův centr sklepl nevědomky Nunes zády pod sebe Hortovi, který akci zazdil.
63'
Dvakrát v rychlém sledu naběhl do šestnáctky Cancelo, ani v jednom případě se mu však nepodařilo akci dotáhnout.
61'
Karta nepřichází ani po Hwang In-pomově jízdě na saních kolíky napřed proti Cancelovi.
61'
Son Hung-min obíhal ve vysoké rychlosti na pokutovém oblouku Pepeho, skončil na trávníku, ale nepíská se. Naopak Portugalci se dožadují žluté karty pro filmující hvězdu Tottenhamu.
60'
Na pravé straně se otevřel prostor Ricardu Hortovi, který si drbe hlavu po zbrkle nakopnutém padáčku za korejskou bránu.
58'
Přímý kop téměř od středového kruhu propadl bez teče celým klubkem naskakujících hráčů k překvapení všech a nejvíce Čo Kju-songa, který zavíral zadní tyč, jenže míč mu proletěl za zády do zámezí.
57'
Po rohu napálil odražený míč nad břevno I Če-song.
56'
Rychlý protiútok Jižní Koreje odvrací nejmladší hráč na trávníku António Costa na roh.
56'
Rúben Neves chytře oslovil rychlým přenesením hry na levé křídlo Joãa Cancela, jeho centr však proletěl malým vápnem netečován.
53'
I Če-song a Ricardo Horta se po vzájemném souboji svíjejí na trávníku.
53'
Čo Kju-song unikl po levé straně a přihrál pod sebe Son Hung-minovi, který byl zdvojen a míč od něj odskakuje.
52'
Ronaldo si už potřetí nepohlídal ofsajdovou čáru, na kroucený pas ovšem tak jako tak těsně nedosáhl.
51'
Portugalci kombinují proti zataženému bloku, který obehrávají zleva doprava a zpět.
49'
Pepe Ferreira vyvážel míč, ale pod důrazným napadáním hráčů v červeném ho jen odevzdal za postranní čáru.
47'
Cristiano Ronaldo se sice prosadil v souboji přes Kwon Kjung-wona, ale je mu znovu odmáván a odpískán ofsajd.
46'
Oba celky pokračují v zahajovacích sestavách.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 44% – 56%, střely na bránu 3:6, střely mimo 0:2, rohy 2:2, fauly 5:4, ofsajdy 1:2.
S postupem v kapse hrající Portugalci otevřeli skóre Ricardem Hortou hned v páté minutě, Jihokorejcům však vrátil naději po rohu obránce Ulsanu Kim Jong-kwon. Poté je několikrát podržel brankář Kim Sung-kju a tak v současné konstelaci výsledků dělí od osmifinále Jižní Koreu jedna vstřelená branka.
45+2'
45+2'
Z rohu se Evropané nedostali do zakončení.
45+2'
Ronaldův průnik zastavují Korejci jen odkopem k Hortovi, jehož tečovaný pokus vynesl v závěru nastavní Portugalsku roh.
44'
Půl minuty nato zasahuje u levé tyče Kim Sung-kju proti pomalému pokusu Ricarda Horty z otočky.
44'
Dalot prostrčil míč na Ronalda, který obešel Kim Džin-sua, odzbrojil ho však vzápětí jiný z Kimů – autor gólu vlastním jménem Jong-kwon.
42'
Korejci odvracejí nedůrazně centrovaný míč, který si narovnal na střelu Vítor Ferreira. Kim Sung-kju jeho šlehu jen vyboxoval před sebe, kde úplně volný Cristiano Ronaldo nepotvrdil kanonýrské vlohy, když rybičkou doráží vedle.
41'
Portugalsko se revanšuje dalekonosnou ranou Matheuse Nunese, spoluhráči ho ovšem za odevzdání míče na tribunu zrovna nepochválí.
40'
Son Hung-min si výborně zpracoval míč a zpoza šestnáctky střílel k tyči, pro Dioga Costu to ovšem byl rutinní zákrok.
40'
Devatenáctiletý António Silva dobře vystoupil proti I Če-songovi a odehrál míč čistě do autu.
38'
Reprezentace Portugalska držela míč kolem půlící čáry, pak zrychlila hru přímočarou kombinací na jeden dotek, jenže k narážečce Vítora Ferreiry chyběl Hortovi půlkrok.
36'
První žlutá karta pro Jižní Koreu. Za faul zezadu uprostřed hřiště ji vidí I Kang-in, často nesprávně vyslovovaný i televizními komentátory otrocky přes angličtinu jako „Lí“.
36'
Diogo Costa vyrazil směrem k velkému vápnu a nadvakrát ztlumil nakopávaný míč.
35'
Po rohu se prosadil ke střele až Vítor Ferreira z druhé vlny, s pokusem doprostřed brány však neměl Kim potíže.
34'
Diogo Dalot protáhl pěknou přízemní střelou k tyči Kim Sung-kjua, který vyráží míč na roh.
32'
Jihokorejský brankář stahuje míč ze vzduchu před nabíhajícím Ronaldem.
31'
Hwang In-pom vyzkoušel Dioga Costu zpoza šestnáctky, byl to spíše pozdrav portugalskému brankáři.
30'
Ronaldo vybíhal do nájezdu, který Kim Sung-kju dokázal vyrazit – jak se ukázalo, jen z cvičných důvodů, protože akci bývalého fotbalisty Manchesteru United předcházel metrový ofsajd.
29'
Za dres byl zatažen Matheus Nunes a míč mají fotbalisté Portugalska.
27'
Zápas dostává novou zápletku. Nechtěnou asistenci si připisuje uhýbající Cristiano Ronaldo, od jehož zad se rohový kop odráží před bránu a volný KIM JONG-KWON pohotově zavěsil.
27'
I Kang-inův trestný kop v záklonu odhlavičkoval Pepe Ferreira na roh.
26'
Matheus Nunes v souboji o míč nedovoleně podrazil I Kang-ina.
23'
Z malého vápna odvracel do zámezí Nunesův křížný pas Kim Jong-kwon.
23'
Dál pokračuje vyčkávací fotbal, Portugalci nemusejí nikam spěchat, Korejci zatím zase nemají potřebnou kvalitu. Přitom za této konstelace potřebují nastřílet tři góly k postupu do osmifinále.
22'
Son Hung-min se pokoušel po kraji hřiště proniknout přes dva hráče, zastavuje ho však čistě Diogo Dalot.
19'
Korejský brankář zakopává míč do autu před napadajícím Cristianem Ronaldem.
17'
Korejci dostali po rohu míč do sítě, ale ani se nezačali radovat. Kim Džin-Su moc dobře věděl, že stál v jasném ofsajdu.
16'
První rohový kop pro Jižní Koreu.
15'
Portugalci uspěli až při opětové akci po levém okraji, Kim Sung-kju vyráží Cancelův střílený centr a následně je odmáván ofsajd.
14'
Portugalská kombinace dospěla přes Mária a Cancela směrem dozadu až k brankáři Costovi, který to zkouší pro změnu přes pravou stranu.
13'
Chvílemi se náhodný televizní divák musí přesvědčit, jestli se mu nezasekl obraz. Zápas zatím neoplývá tempem.
11'
Jižní Korea se pod tlakem stahuje od půlící čáry a zapojuje do rozehrávky znovu vlastního brankáře.
9'
Brankář saúdského aš-Šabábu Kim Sung-kju zachytává nakopávaný míč a rozehrává nakrátko výhozem na levý kraj obrany.
8'
Kim Džin-Su se snažil zleva prostrčit míč na Son Hung-mina, který byl dobře obsazený a míč se odráží do zámezí.
5'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Rána pro korejské postupové naděje hned v úvodu zápasu. Pepe Ferreira našel nákopem přes půl hřiště na MS debutujícího Diogo Dalota, který se skvěle protáhl korejskou obranou a zpětnou přihrávkou na malé vápno vyzval ke gólové ráně z první útočníka Bragy RICARDA HORTU.
4'
Kim Sung-kju si poprvé sáhl na míč, když stahuje ze vzduchu centr z pravého křídla.
2'
Korejci zrychlili hru, jejich první akce směrem dopředu však končí útočným faulem na Cancela.
1'
Korejcům velí povinnost útočit, ale zatím to odkládají na pozdější fázi zápasu. Po výkopu začali opatrnou zahřívací kombinací na vlastní půli.
1'
Korejci v červených dresech si před plným stadiónem zazpívali z plna hrdla státní hymnu, nyní je řada na portugalskému národnímu mužstvu, které zatím neodložilo teplákové bundy na bílých dresech.

Jižní Korea: Kim Sung-kju – Kim Mun-hwan, Kwon Kjung-won, Kim Jong-kwon, Kim Džin-su – Čong U-jong, Hwang In-pom – I Kang-in, I Če-song, Son Hung-min /C/ – Čo Kju-song.
Náhradníci: Čche Hjon-u, Song Pom-kun – Čo Ju-min, Hong-čchol, Jun Čong-kju, Kim Min-čä, Kim Tchä-hwan, Päk Sung-ho, Son Čun-ho, Na Sang-ho, Kwon Čang-hoon, Džong Woo-jong, Hwang Hi-čchan, Hwang Ui-čo, Song Min-kju.
Trenér: Costa

Portugalsko: Costa – Dalot, Pepe, Ant. Silva, Cancelo – Nunes, Neves, Vitinha – Mário, Ronaldo /C/, Horta.
Náhradníci: Patrício, Sá – Dias, Guerreiro, Palhinha, Fernandes, B. Silva, Carvalho, And. Silva, Félix, Leão, Ramos.
Trenér: Santos

Rozhodčí: Tello – Brailovsky, Chade (ARG).
Portugalský trenér Fernando Santos dává v závěrečném utkání ve skupině příležitost čtyřem hráčům, kteří dosud na mistrovství nestartovali – Diogu Dalotovi, Antóniu Silvovi, Vítoru Ferreirovi a Ricardu Hortovi. Korejci nastupují podle očekávání v nejsilnější sestavě.
Jak vypadá postupová matematika? Pro Portugalsko velice snadno, dnešní zápas může pojmout jen jako přípravu na osmifinále.
Jižní Korea potřebuje bezpodmínečně zvítězit a zároveň v souběžně hraném utkání nesmí Ghana porazit Uruguay. I tak se východoasijská země na druhou příčku může dostat jedině o skóre. To má aktuálně o dva góly horší než Ghana, ale o gól lepší než Uruguay.
Pro obě země se jedná o historicky druhé měření sil. Na úspěšném domácím šampionátu v roce 2002 Jižní Korea porazila Portugalsko 1:0 v rozhodujícím zápase základní skupiny, když ještě za bezbrankového stavu rozhodčí vyloučil dva portugalské fotbalisty.
Portugalsko je jednou z pouhých tří zemí, které mají již před závěrečnými zápasy jistý postup do osmifinále. Na úvod turnaje zdolali Portugalci Ghanu 3:2, když všechny góly padly až po 65. minutě. Skóre otevřel z penalty Cristiano Ronaldo Aveiro, který se stal paradoxně jako nezaměstnaný prvním fotbalistou v historii, jenž skóroval na pěti různých světových šampionátech. Další góly přidali João Félix Sequeira a Rafael Leão.
Postup poté Evropané stvrdili vítězstvím 2:0 nad Uruguayí dvěma zásahy Bruna Fernandese po dalším bezbrankovém poločase. Osmifinále MS si Portugalsko zahraje na čtvrtém z posledních pěti turnajů.
Jižní Korea po úvodní bezbrankové remíze s Uruguayí podlehla 2:3 Ghaně, když slepenými góly okolo 60. minuty vyrovnal dvoubrankový náskok Afričanů Čo Kju-song, ale zanedlouho dorovnal jeho střelecký počin ghanský útočník Kudus. Za protesty byl vyloučen a pro duel se svou rodnou zemí poslán na tribunu portugalský trenér jihokorejské reprezentace Paulo Bento.
Korejci jsou tak na pokraji třetího vyřazení v základní skupině v řadě, osmifinále MS si naposledy zahráli v Jižní Africe roku 2010.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.