MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Nizozemsko : Argentina - 9. prosince 2022   20:00

Nizozemsko
Nizozemsko
83' Weghorst (Berghuis) • 90+11' Weghorst (Koopmeiners)
2:2
(0:1)

3:4 (PEN)

Argentina
Argentina
35' Molina  (Messi) • 73' Messi
Nizozemsko
Noppert – Timber, van Dijk (C), Aké – Dumfries, de Roon (46. Koopmeiners), F. de Jong, Blind (64. L. de Jong) – Depay (78. Weghorst), Gakpo (113. Lang) – Bergwijn (46. Berghuis).
Bijlow, Pasveer – de Ligt, Frimpong, Janssen, Klaassen, Malacia, Simons, Taylor, de Vrij.
Mateu Lahoz – Cebrián Devís, Díaz Pérez
Lusail Iconic Stadium (Lusail)
Argentina
Em. Martínez – C. Romero (78. Pezzella), Otamendi, Li. Martínez (112. Di María) – Molina (106. Montiel), de Paul (66. Paredes), Fernández, Mac Allister, Acuňa (78. Tagliafico) – Messi (C), J. Álvarez (82. La. Martínez).
Armani, Rulli – Almada, Á. Correa, Dybala, Foyth, E. Palacios, A. Gómez, Gui. Rodríguez.

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek pátečního večera.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 1:6. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 1:2.
Dost možná nejlepší utkání na dosavadním světovém šampionátu je u konce, Argentina se raduje z postupu do semifinále, poté co porazila Nizozemsko 3:2 po pokutových kopech.

První prodloužení nic zajímavého nepřineslo, v tom druhém si Argentinci vytvořili několik zajímavých šancí, Fernández dokonce trefili tyč. Nakonec rozhodly o postupu Argentiny pokutové kopy. V semifinále se Argentina utká s Chorvatskem.
120'
Kromě Dumfriese obdržel kartu žluté barvy ještě Noa Lang, pro něj to byla ovšem první.
120'
Denzel Dumfries neunesl porážku a po ukončení zápasu inkasoval za řeči směrem k rozhodčímu druhou žlutou, a tedy červenou kartu.
120'
Žlutá karta pro tým Nizozemsko (Denzel Dumfries).
Lautaro Martínez penaltu proměňuje a posílí Argentinu do semifinále mistrovství světa!
Luuk de Jong těžký moment ustál a penaltu proměnil. Pokud ale teď Noppert nechytí, Argentina postoupí.
Enzo Fernández penaltu neproměňuje! Netrefil branku!
Wout Weghorst poslal Martíneze k opačné tyči a střelou po zemi se prosadil a snížil na 2:3. Pokud ale další penaltu Argentina promění, tak postoupí.
Noppert si znovu vybral opačnou stranu, takže také Gonzalo Montiel penaltu proměnil a Argentina vede 3:1.
Emiliano Martínez zůstal stát na místě a Teun Koopmeiners svou penaltu proměnil. Nizozemsko ještě žije.
Leandro Paredes se prosazuje prudkou a dobře umístěnou střelou k tyči a Argentina vede v penaltách 2:0.
Ani Steven Berghuis penaltu neproměňuje a Nizozemsku se rázem prodloužení velmi vzdaluje!
Lionel Messi penaltu proměňuje! Počkal si na pohyb Nopperta a pak míč poslal bez problému do branky.
Virgil van Dijk penaltu neproměňuje, Lautaro Martínez jeho střelu dokázal vyrazit!
Střílení penalt začíná.
Jsou tu penalty. Začínat bude Nizozemsko a jmenovitě Virgil van Dijk.
120+2'
Druhé prodloužení skončilo.
120+1'
Po dalším rohovém kopu střílel z dálky Enzo Fernández a trefil tyč Noppertovy branky! Obrovská smůla pro Argentinu.
120'
Di Maria kroutil rohový kop přímo do branky, ale to Nopperta nepřekvapilo.
120'
Znovu se do zakončení dostal v prodloužení Lionel Messi, jeho střelu však na rohový kop srazil Lang.
119'
Na druhé straně pak vyslal jedovatou střelu na branku Nizozemska Lautaro Martínez a Andries Noppert musel předvést výborný zákrok, aby míč vyrazil.
119'
Messi ztratil míč a Nizozemsko šlo do protiútoku. Centr z pravé strany nakonec směřoval na Weghorst, ale našel jen Emiliana Martíneze.
118'
Po dlouhé době se dostali na útočnou polovinu také Nizozemci. Lang centroval před branku, ale našel jen Martíneze, který nadvakrát zkrotil míč.
116'
K hlavičce se dostal Germán Pezzella, ale poslal míč pouze nad břevno nizozemské branky.
116'
Také další rohový Nizozemci ubránili, ale budou čelit ještě jednomu. Jsou teď opravdu pod velkým tlakem.
116'
Po dalším rohovém kopu zakončoval zpoza vápna Enzo Fernández a jeho tečovaná střela málem skončila v brance. Zastavil ji jen skvělý Noppertův zákrok.
115'
Nizozemci ubránili i následný rohový kop Argentiny, ale modrobílí zůstávají i nadále v tlaku.
114'
Fernández našel skvělou přihrávkou ve vápně Lautara Martíneze, a ten mohl být za hrdinu. Jenže svým zakončením trefil jen van Dijka do hrudi.
113'
Střídání v týmu Nizozemsko:
ze hřiště odchází Cody Gakpo, přichází Noa Lang.
113'
Po standardce zakončoval z voleje Luuk de Jong, ale jeho střelu dokázala obrana Argentiny zablokovat a stejný osud potkal i de Jongovu dorážku.
112'
Germán Pezzella dostává za hodně ostrý faul žlutou kartu a Nizozemsko bude zahrávat standardní situaci.
112'
Střídání v týmu Argentina:
ze hřiště odchází Lisandro Martínez, přichází Ángel Di María.
111'
Míč se na chvíli dostal do vápna Nizozemska, ale Enzo Fernández se k němu nedostal, Nizozemci razantně odkopli míč do bezpečí.
110'
Po rozehrávce standardní situace se dostal ke střele Lionel Messi, ale tato jeho rána nebyla vůbec přesná.
109'
Gonzalo Montiel dostává za nesportovní chování žlutou kartu, a i kdyby Argentina postoupila do semifinále, jeho se týkat nebude.
109'
Andries Noppert chtěl původně čekat, až míč doskáče do vápna, aby ho mohl chytit do rukou, balón měl ale trochu jiný směr, tak ho pak raději odkopl do autu.
107'
Gakpo chtěl najít svou hlavičkou Luuka de Jonga, ten se však zapomněl v ofsajdovém postavení.
106'
ze hřiště odchází Nahuel Molina, přichází Gonzalo Montiel.
106'
Začalo druhé prodloužení.
V první části prodloužení se nic zajímavého nestalo, oba týmy hrály hodně opatrně. Na míči byli častěji hráči Argentiny, ani jim to ale žádnou šanci nepřineslo.
105+1'
První poločas prodloužení skončil.
104'
Messi hledal centrem ze standardní situace Otamendiho, tomu ale kousek chyběl, aby dokázal míč nasměrovat na branku.
103'
Denzel Dumfries fauloval ve středovém kruhu Mac Allistera, hrát tedy budou moci fotbalisté Argentiny.
102'
Na druhé straně přišel jen nepřesný centr z dílny hráčů Argentiny a od branky bude rozehrávat Andries Noppert.
100'
Tato standardní situace obranu Argentiny nepřekvapila, ta míč dostala bez větších problémů do bezpečí.
99'
Je z toho nakonec faul Argentiny a standardní situace Nizozemska z pravé strany. Na střelu to tentokrát spíše není.
99'
Vypadalo to, že Nizozemci vyrazí do rychlého protiútoku, ale nakonec svou akci zabrzdili a raději drží míč.
97'
Nizozemci zatím pojali prodloužení velmi defenzivně a jen čekají na to, co předvedou hráči Argentiny. Jakoby se chtěli spoléhat na penalty.
95'
Martínez kontroloval centr směřující na jeho branku, míč nakonec přistál na horní síti jeho branky.
94'
Na začátku prodloužení je u míce více Argentina, Nizozemci zatím vyčkávají.
93'
Enzo Fernández se stal obětí faulu, Argentina rozehrává na krátko ve středu pole.
91'
Přihrávka na levé křídlo na Tagliafica byla sice nepřesná, ale argentinský obránce dokázal vybojovat alespoň autové vhazování.
91'
Žlutá karta pro tým Nizozemsko (Steven Bergwijn).
91'
Začal první poločas prodloužení.
Nizozemsko hraje s Argentinou po druhém poločase 2:2, takže o postupujícím do semifinále rozhodně prodloužení, nebo případně penalty. Vypadalo to, že Argentina směřuje za jasným postupem, v 73. minutě poslal Argentince do vedení gólem 2:0 z penalty Lionel Messi. Nizozemci se snížení dočkali v 83. minutě, kdy se prosadil hlavou střádající Wout Weghorst. Nastavovalo se deset minut a v samotném závěru nastaveného času se přeci jen Nizozemci dočkali vytouženého vyrovnání. Opět se prosadil Wout Weghorst, který se prosadil po chytře rozehrané standardní situaci.
90+13'
Druhý poločas skončil.
90+12'
Žlutá karta pro tým Argentina (Nicolás Otamendi).
90+11'
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelné, je vyrovnáno! Všichni čekali, že bude Koopmeiners z přímého kopu střílet, ale on místo toho přihrávkou pod zdí našel ve vápně WOUTA WEGHORSTA, který z blízka překonal střelou po zemi Martíneze. Asistence: Teun Koopmeiners.
90+11'
Lionel Messi dostává pravděpodobně za diskuzi s rozhodčím žlutou kartu.
90+10'
Přichází možná poslední nizozemská šance na to, vynutit si prodloužení. Germán Pezzella fauloval Weghorsta a Nizozemci mají k dispozici další přímý kop.
90+9'
Další nakopnutý míč letí směrem k brance Argentiny.
90+8'
Leandro Paredes dokázal vyvést míč a následně se zkušeně nechal faulovat. Tohle momentálně Argentině bohatě stačí.
90+7'
Dlouhý nákop našel ve vápna Luuka de Jonga, ale ten hlavičkoval z velké dálky a navíc ani netrefil branku.
90+6'
Nyní sice přilétl před bránu Argentiny centr, ale vše končí jen útočným faulem Luuka de Jonga.
90+5'
Nizozemci už se usadili na útočné polovině, zatím jsou ale hodně daleko od argentinské branky.
90+3'
Přímý kop na sebe vzal Steven Berghuis, ale jeho razantní střela trefila jen argentinskou zeď.
90+1'
Hned na začátku nastaveného času je tu zajímavá šance pro Nizozemsko. Gakpa fauloval Otamendi a Nizozemci budou mít hodně zajímavou standardní situaci.
90+1'
Virgil van Dijk dostává žlutou kartu za nesportovní chování.
90'
Steven Berghuis směřoval centr ze standardní situace na zadní tyč, kde byl Dumfries, ten ale nedokázal vrátit míč před branku.
89'
Rozhodčí Lahoz pak musel řešit další rozmíšku u střídačky Argentiny. Několik náhradníků Nizozemska vběhlo až na hrací plochu.
89'
Žlutá karta pro tým Argentina (Leandro Paredes).
88'
Leandro Paredes byl v souboji s Akém pozdě a jednoznačně ho podrazil.
87'
Steven Berghuis zastavil ve středu pole Messiho nedovoleně a dostává za to žlutou kartu.
87'
Gakpo individuálně přes Molinu neprošel, ale Nizozemci zůstávají u míče, budou házet aut.
86'
Následoval ještě nizozemský rohový kop, který však obrana Argentiny dokázala ubránit.
85'
Mohlo být bleskově vyrovnáno! Steven Berghuis střílel tvrdě zevnitř šestnáctky, jenže trefil jen boční síť Martínezovy branky.
84'
Hned po rozehrávce právě Wout Weghorst úplně nesmyslně fauloval Messiho a mohl si hodně oddechnout, že nedostal žlutou kartu.
83'
Nizozemci snižují na 1:2 a vrací do hry o postup do semifinále! Na centr z pravé strany si naskočil zcela volný WOUT WEGHORST a přesnou hlavičkou dokázal překonat Nopperta. Závěr zápasu bude ještě velmi dramatický. Asistence: Steven Berghuis.
82'
ze hřiště odchází Julián Álvarez, přichází Lautaro Martínez.
81'
Po rychlé akci Argentiny centroval míč před branku Julián Álvarez, míč ale skončil po teči v moci brankáře Andriese Nopperta.
80'
Wout Weghorst se hned po svém příchodu na trávník uvedl faulem a už si musí dávat pozor, protože jednu žlutou kartu už na svém kontě má.
78'
ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Wout Weghorst.

ze hřiště odchází Marcos Acuňa, přichází Nicolás Tagliafico,
ze hřiště odchází Cristian Romero, přichází Germán Pezzella.
76'
Žlutá karta pro tým Nizozemsko (Memphis Depay).

Žlutá karta pro tým Argentina (Lisandro Martínez).
75'
Jen co se rozehrálo, došlo k rozmíšce mezi několika hráči po střetu Martíneze s de Jongem. Lahoz bude rozdávat karty.
73'
Argentina právě vstřelila branku!
Argentina zvyšuje své vedení na 2:0! LIONEL MESSI si vzal poměrně krátký rozběh, přesto ale svou levačkou vystřelil velmi razantně a trefil se přesně k levé tyči. Noppert zůstal stát na místě.
72'
Penaltu si samozřejmě vezme na starosti Lionel Messi.
71'
Denzel Dumfries fauloval ve vápně Acuňu a rozhodčí Lahoz ukazuje na penaltový puntík. Penalta pro Argentinu!
71'
Molina posílal zajímavý míč do vápna pro Álvareze, ale na poslední chvíli předvedl dobrý obranný zákrok Van Dijk.
69'
Druhý poločas až na Messiho přímý kop nepřinesl nic zajímavého. Nizozemci se pokouší útočit, ale jsou příliš pomalí a Argentina to tak má hodně usnadněné.
68'
Lionel Messi se dopustil nedovoleného zákroku, Nizozemci budou rozehrávat ze středu hrací plochy.
66'
ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Leandro Paredes.
66'
První střídání už chystá také trenér Argentiny Lionel Scaolni, do akce půjde Leandro Paredes.
64'
ze hřiště odchází Daley Blind, přichází Luuk de Jong.
63'
Exekuci přímého kopu si nemohl vzít na starosti nikdo jiný než právě Lionel Messi a jen o malý kousek přestřelil nizozemskou branku.
61'
Messi udělal pár rychlejších kroků a obrana Nizozemska už byla v plné pohotovosti. Virgil van Dijk zastavil kapitána Argentiny jen za cenu faulu.
60'
Podobně skončila také nizozemská akce, přihrávka za obranu na nabíhajícího Dumfriese byla nepřesná a skončila v zámezí.
59'
Argentina mohla zahrozit z nebezpečného brejku, to by ale musela být přihrávka směřující na de Paula přesnější.
58'
Nizozemská kombinaci skončila jen ztrátou míče, takže to bude muset tým, který stále prohrává 0:1, zkoušet znovu.
57'
Nyní se dokázali Nizozemci usadit na polovině soupeře, zatím ale kombinují hodně daleko od argentinské branky.
55'
Trenér Nizozemska Louis van Gaal se pokusil nizozemskou hru oživit hned dvojím střídáním během poločasové přestávky, zatím to ale moc nefunguje. Nizozemci jsou stále směrem dopředu nevýrazní.
53'
Po sérii hlavičkových soubojů dostali míč nakonec na zem hráči Argentiny. Dopředu ale nikterak nepospíchají.
51'
Nizozemci se pokusili založit útok dlouhým nákopem, ten jim ale vůbec nevyšel a málem z toho byla šance Argentiny. Noppert byl ale nakonec u míče dřív než Messi.
49'
Na druhé straně ještě z pravé strany dokázal odcentrovat Gakpo, ale našel jen připravené ruce brankáře Martíneze.
48'
Argentinci zahrávali svůj první rohový kop v tomto zápase, ale Nopperta k zákroku nedonutili. Brankář Nizozemska bude rozehrávat od své branky.
47'
Messi si chtěl navést míč na střelu levačkou, ale prostor nakonec nenašel, tak oslovil přihrávkou Álvareze.
46'
ze hřiště odchází Steven Bergwijn, přichází Steven Berghuis,
ze hřiště odchází Marten de Roon, přichází Teun Koopmeiners.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:07.
První poločas je minulostí, Argentina ve čtvrtfinále mistrovství světa vede nad Nizozemskem 1:0. V prvním poločase se hrál dosti opatrný fotbal z obou stran, ale aktivnější byli přeci jen Argentinci, kteří se také po zásluze dostali do vedení. Ve 35. minutě našel Messi nádhernou přihrávkou Nahuela Molinu a ten tváří v tvář Noppertovi nezaváhal a překonal ho. Nizozemsko mělo několik standardních situací, ale ještě se nedostalo k žádné střele na branku.
45+6'
45+5'
Blind skončil na trávníku, ale faul se nepíská a víc už se toho asi v prvním poločase nestane.
45+4'
Nizozemci jsou v nastaveném čase zatím aktivnější, ale už nemají moc času, aby přeci jen v zápase konečně poprvé vystřelili na branku.
45+2'
Wout Weghorst je sice na lavičce, ale i tak dostal žlutou kartu za nějaké řeči vůči rozhodčímu Lahozovi.
45+1'
Další standardní situaci Nizozemska znovu zahrával Gakpo, ale míč si bez větších problémů přebral Martínez.
45'
Cristian Romero zahrál úmyslně míč rukou a dostává žlutou kartu.
45'
Nizozemci zahrávali další standardní situaci z podobném pozice jako před chvílí, ale ani teď nedonutili Martíneze k prvnímu zákroku v zápasu.
43'
Žlutou kartu naopak dostává až Jurriën Timber, který postrčil protihráče rukama.
43'
Hodně bolestivě byl faulovaný krajní bek Nizozemska Denzel Dumfries a žlutou kartu dostává po právu Marcos Acuňa.
41'
Nakonec centroval Gakpo, ale k zakončení nedošlo a navíc se Van Dijk dopustil útočného faulu.
41'
Nizozemská odpověď může přijít ze standardní situace, u míče jsou nachystaní Gakpo a Blind.
40'
Lionel Messi byl sice ve vápně úplně sám proti trojici hráčů Nizozemska, přesto se ale dostal ke střele. Pravačkou ale Nopperta nevystrašil.
37'
Na zemi zůstává ležet po tvrdém středu s Martenem de Roonem Rodrigo de Paul. Bude muset být ošetřen.
35'
Hned druhá argentinská střela na branku končí gólem! Messi našel skvostnou přihrávkou NAHUELA MOLINU, který si míč velmi dobře na hraně vápna zpracoval a poté z dalšího doteku překonal brankáře Nopperta. Asistence: Lionel Messi.
33'
Konečně došlo k první střele na branku. Z hranice šestnáctky střílel pravou nohou Rodrigo de Paul, ale Nopperta moc neprověřil.
32'
Argentinci kombinují na útočné polovině, ale Nizozemci jsou poctivě stažení do obranného bloku a zatím jim to vychází.
31'
Rozhodčí Mateu Lahoz se zachoval velmi přísně a uděluje žlutou kartu trenéru Argentiny Lionelu Scalonimu.
30'
Nicolás Otamendi se nyní na chvíli dostal až na hrot argentinské formace, ale po chvíli se vydal zase zpět na své stanoviště ve středu obrany.
29'
Steven Bergwijn centroval po spolupráci s Dumfriesem z pravé strany, hlavu žádného ze spoluhráčů však nenašel.
28'
Nizozemci se pokusili o přímočarou akci, jenže Cody Gakpo fauloval, když se snažil dostat se k dlouhému míči.
27'
Argentinu nakonec zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího a hrát tak bude moci Nizozemsko.
25'
Denzel Dumfries zastavil argentinský útočný výpad jen za pomocí faulu. Argentinci následně rozehráli na krátko a kombinují zatím uprostřed hrací plochy.
24'
Další nizozemská akce už vedla až k zakončení. Po rychlých naráečkách střílel z hranice šestnáctky Steven Bergwijn, ale branku netrefil.
23'
Po velmi opatrném, až ustrašeném, začátku, se Nizozemci začínají pomalu osmělovat k ofenzivním akcím. Tu další však zastavila nepřesnost.
22'
Lionel Messi se dnes poprvé dostal ke střele, ale jeho rána z dálky byla velmi nepřesná.
22'
Po rozehrávce na krátko nakonec přilétl míč před branku Argentiny, ale nikdo z nizozemských fotbalistů se do zakončení hlavou nedostal.
21'
Změnit se to může už nyní, protože Nizozemsko bude kopat první rohový kop utkání.
20'
Prvních dvacet minut zápasu nám žádnou střelu na branku nepřineslo. Oba týmy hlavně myslí na obranu.
19'
Rozhodčí něco vysvětluje argentinskému náhradníkovi Ángelu Di Maríovi. Asi si nechce nechat mluvit do svého řemesla.
18'
Steven Bergwijn si zabíhal na míč za argentinskou obranu, ale celou situaci dobře přečetl brankář Emiliano Martínez, který vyběhl a u míče byl jako první.
17'
Lisandro Martínez šel po míči skluzem hodně tvrdě, ale zároveň také čistě. Rozhodčí faul nepíská.
16'
Došlo k prvnímu menšímu závaru před brankou Argentiny. Centr z pravé strany mířil na zadní tyč a hráči Argentiny si s ním nakonec poradili.
15'
Znovu neměl míč do nizozemského vápna valnou kvalitu a vše tak s klidem řeší Noppert.
14'
Došlo také k prvnímu argentinskému faulu. Nizozemci budou rozehrávat z prostoru kousek od středového kruhu.
13'
Z pravé strany centroval Rodrigo de Paul, ale znovu tomu chyběla kvalita a míč skončil v rukavicích brankáře Nopperta.
12'
Messi si pokryl míč ve středu pole a byl faulován, takže Argentinci budou rozehrávat.
11'
Marcos Acuňa z levé strany posílal ostrý centr před branku, žádného spoluhráče ale nenašel.
10'
Argentinci jsou nyní ve výstavbě akce velmi trpěliví a Nizozemci jim to svým napadáním nijak neztěžují.
9'
Poprvé se míč dostal také do pokutového území Argentiny, ale vydržel tam jen chvilku a vše končí jen odkopem od branky v podání Martíneze.
8'
Andries Noppert teď předvedl hodně riskantní rozehrávku, nechybělo moc a napadající Álvarez by se dostal k míči.
7'
Další míč mířil do nizozemského vápna, ale nebyl přesný, takže skončil v moci brankáře Nopperta.
6'
Nizozemská kombinace zatím není tak jistá, hráči v oranžovém se ještě nepřiblížili argentinskému pokutovému území.
5'
Po chybě v nizozemské rozehrávce šla Argentina do první přímočaré akce. Messiho přihrávka byla dobrá, ale Álvarez už pak žádného spoluhráče nenašel.
Zcela mimo hru se srazili Cody Gakpo a Enzo Fernández. Oba jsou mírně otřesení, ale budou moci v pohodě pokračovat ve hře.
3'
Argentina se dostala k prvnímu centru z levé strany, ten byl ale velmi nepřesný.
2'
Úvod zápasu naznačuje, že to budou Argentinci, kteří dnes budou chtít diktovat tempo hry.
1'
Úvodní minutka zápasu byla spíše oťukávací. U míče byli Argentinci, ale začínají rozvážně.
1'
Domácí Nizozemsko bude hrát ve svých tradičních oranžových dresech, hráči Argentiny budou oděni taktéž ve svých klasických pruhovaných modro-bílých dresech.
Hráči obou mužstev už nastupují na trávník, na řadě jsou hymny obou reprezentací.

Nizozemsko: Noppert – Timber, van Dijk (C), Aké – Dumfries, de Roon, F. de Jong, Blind – Depay, Gakpo – Bergwijn.
Náhradníci: Bijlow, Pasveer – Berghuis, L. de Jong, de Ligt, Frimpong, Janssen, Klaassen, Koopmeiners, Lang, Malacia, Simons, Taylor, Weghorst, de Vrij.
Trenér: Van Gaal

Argentina: Em. Martínez – C. Romero, Otamendi, Li. Martínez – Molina, de Paul, Fernández, Mac Allister, Acuňa – Messi (C), J. Álvarez.
Náhradníci: Armani, Rulli – Almada, Á. Correa, Di María, Dybala, Foyth, La. Martínez, Montiel, E. Palacios, A. Gómez, Paredes, Pezzella, Gui. Rodríguez, Tagliafico.
Trenér: Scaloni

Rozhodčí: Mateu Lahoz – Cebrián Devís, Díaz Pérez.
Vzájemné zápasy

Jelikož se jedná o týmy z rozdílných konfederací, neutkávají se Nizozemsko s Argentinou v soutěžních zápasech příliš často. Naposledy se utkaly na MS v roce 2014 v Brazílii v semifinále. Bezbrankový zápas rozhodovaly penalty a z postupu do finále se nakonec radovali Argentinci.
Argentina

Argentina platila už před začátkem šampionátu za jednoho z největších favoritů na zlaté medaile. Na úvod turnaje však přišel velký šok, když Argentinci prohráli 1:2 s Saúdskou Arábií. Hned po prvním utkání tak byli Argentinci na hraně vypadnutí a zbývající dva zápasy skupinové fáze už si nemohli dovolit zaváhání. To se jim nakonec také povedlo, když nejprve vyhráli 1:0 nad Mexikem a pak porazili 2:0 i Polsko. Argentina nakonec postoupila z prvního místa a v osmifinále narazila na Austrálii. Jedno z příjemných překvapení turnaje dokázali Argentinci porazit 2:1. Největší hvězdou Argentiny není nikdo jiný než Lionel Messi, který už se na tomto MS trefil třikrát.
Nizozemsko

Nizozemsko zatím předvádí na letošní mistrovství světa velmi dobré výkony, a není tak žádným velkým překvapením, že se dostalo až do čtvrtfinále. Musíme ale také dodat, že doposavad v turnaji Nizozemci nenarazili na žádného soupeře z té nejužší světové špičky. Nizozemci vyhráli skupinu A, když nejprve porazili 2:0 Senegal, poté remizovali 1:1 s Ekvádorem a na závěr porazili 2:0 domácí Katar. Zatím nejlepší výkon předvedli Nizozemci vedení zkušeným trenérem Louisem van Gaalem v osmifinále, v němž porazili Spojené státy americké 3:0. Nejlepším hráčem nizozemského týmu ja na šampionátu hvězda PSV Eindhoven Cody Gakpo, který už vstřelil tři branky.
Zdravím a vítám všechny příznivce toho nejlepšího světového fotbalu u sledování on-line přenosu utkání čtvrtfinále mistrovství světa mezi reprezentacemi Nizozemska a Argentiny. Zápas se odehraje na Lusail Iconic Stadium v Lusailu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.