MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Tunisko : Francie - 30. listopadu 2022   16:00

Tunisko
Tunisko
58' Chazrí (Lajdúní)
1:0
(0:0)
Francie
Francie
Tunisko
Dahmán – Tálbí, Maríá, Ghandrí – Maalúl, Lajdúní, Schirí, Kišrída – Chazrí (C) (60. Džebálí), ben Romdán (74. Šaalálí), Slímán (83. Abdí).
Maslúsí, ben Saíd, M. Hasan – Ifa, Brún, Msákní, Medžbrí, Chiníssí, Sasí, Džazírí, Dräger, Slití.
Conger – Makasini, Rule.
Francie
Mandanda – Disasi, Varane (63. Saliba), Fofana (73. Griezmann), Konaté – Guendouzi (79. Dembélé), Tchouaméni, Camavinga – Kolo Muani, Veretout (63. Rabiot), Coman (63. Mbappé).
Lloris, Aréola – Pavard, Koundé, Giroud, Upamecano, T. Hernández, Thuram.

Konečné pořadí skupiny D
1. Francie 6 bodů
2. Austrálie 6 bodů
3. Tunisko 4 body
4. Dánsko 1 bod

První dva týmy postoupily do další fáze turnaje.
Díky velmi dobrému prvnímu poločasu a první části druhého se dokázalo Tunisko prosadit a dostalo se do vedení. Prosadil se Vahbí Chazrí. Následně Francie mohutně vystřídala a pokoušela se vyrovnat. To se podařilo až v osmé minutě nastavení, ale branka nebyla uznaná pro ofsajd.

Tunisko vybojovalo cenný výsledek, vyhrálo nad Francií 1:0, ale na postup ze skupině D do osmifinále to nestačilo. Za první Francii se totiž procpala Austrálie, která dnes získala tři body za výhru 1:0 nad Dánskem.

Sledovali jsem velmi zajímavý zápas, plno šanci, dva góly neuznané pro ofsajd a další střelecké příležitosti.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 3:3. Rohy: 7:8. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 14:6.
90+11'
90+10'
Hodně nepřehledná situace, branka neplatí, Tunisko dál vede 1:0.
90+8'
Francie právě vstřelila branku!
Francie obrovský tlak dokázala vyrovnat, ANTOINE GRIEZMANN se po akci spoluhráčů dostal ke střele, kterou si ještě srazil do vlastní branky jeden z hráčů Tuniska. Po poradě s VAR branka uznaná není, hráč byl v ofsajdu.
90+8'
Francouzský tlak pokračuje dál, Francie se marně snaží něco vymyslet před brankou soupeře. Kylian Mbappé znovu neuspěl.
90+6'
Ousmane Dembélé po rohovém kopu vybojoval míč, následně Kylian Mbappé nevypracoval šanci pro spoluhráče.
90+5'
Kylian Mbappé hledal před brankou spoluhráče, Antoine Griezmann na míč nedosáhl.
90+4'
Isám Džebálí si pomohl na polovině hrací plochy faulem, míč tak budou mít i dál fotbalisté Francie.
90+4'
Rohový kop pro Francii, Antoine Griezmann vybojoval další rohový kop.
90+3'
Kylian Mbappé nejprve z volného kopu trefil zeď, následně se dostal k další střele, kterou zastavil brankář.
90+2'
Antoine Griezmann se pokoušel dostat do zakončení, byl faulovaný. Ghajlán Šaalálí si pomohl nedovoleně.
90'
Randal Kolo Muani to vzal na sebe. Jeho krásná rána vystrašila brankáře soupeře. Ajman Dahmán vytáhl skvělý zákrok. Následný rohový kop nebyl povedený.
89'
Ajman Dahmán vytáhl velmi dobrý zákrok proti střele soupeře. Antoine Griezmann se dostal do zakončení, ale jeho tvrdou ránu z dobré pozice dokázal vyrazit.
88'
Zdálo se, že Francie vybojovala rohový kop, jenže míč do zámezí šel práce od hráče Francie. Rozehrávat tak bude gólman Ajman Dahmán.
87'
Ousmane Dembélé kombinuje se spoluhráči, nakonec je balon v auto, kam se dostal od hráče Tuniska. Franicie dál zůstane u míče.
86'
Adrien Rabiot hraje aktivně, dostal se do střelecké pozice, ale na poslední chvíli jej o míč připravil soupeř.
85'
Adrien Rabiot se dostal k míči, jeho střílený centr letěl okolo branky, ale Antoine Griezmann na vysoký balon nedosáhl.
83'
Střídání v týmu Tunisko:
ze hřiště odchází Anís Slímán, přichází Alí Abdí.
83'
Francie kombinuje na útočné polovině, ale těžko se dostává přes organizovanou obranu soupeře do střeleckých pozic.
83'
Ajsa Lajdúní si na polovině hrací plochy počínal nedovoleně, u míče tedy bude Francie.
82'
Antoine Griezmann posílal z rohového kopu centr před branku, Ousmane Dembélé následně pálil a Ajman Dahmán kryje míč ve středu branky.
80'
Isám Džebálí odehrál míč od bližší tyče, do zakončení se Francie nyní nedostala.
80'
Centr se snesl před branku, hlavičkoval Axel Disasi. Jeho zakončení bylo zblokované na roh.
79'
Ajman Dahmán si příliš nevěřil a míč jen vyboxoval před sebe. Následně vybojovala Francie z pokračují akce rohový kop.
79'
Střídání v týmu Francie:
ze hřiště odchází Matteo Guendouzi, přichází Ousmane Dembélé.
78'
Tunisko se už nedostává tak snadno do zakončení, jako v první fázi zápasu, nicméně jeho defenziva je stále velmi pozorná a neprostupná.
75'
Isám Džebálí si v souboji se soupeřem počínal nedovoleně. Fauloval soupeře, a tak hrát budou fotbalisté Francie.
75'
Fotbalisté ve tmavých dresech, Francouzi, kombinují na útočné polovině hrací plochy. Zatím však čekáme na výraznější šanci Francie.
74'
ze hřiště odchází Muhamed Alí ben Romdán, přichází Ghajlán Šaalálí.
73'
Další zajímavé střídání má podpořil snahu Francie s překlopením výsledku na svou stranu.
73'
ze hřiště odchází Youssouf Fofana, přichází Antoine Griezmann.
72'
Zdá se, že Francie po mocném prostřídání zlepšila hru, snaží se hrát aktivně, rychle se dostávat do střeleckých pozic.
70'
Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu. Tunisko vede o jednu branku a pokračuje v dobré hře.
69'
Fotbalisté Tuniska vybojovali rohový kop. Centr zamířil před branku, ale k zakončení se hráči v bílém nedostali.
67'
Jeden z hráčů Tuniska leží na hrací ploše. Isám Džebálí má podle všeho křeč a nebo jiné problémy s nohou.
65'
Zajímavá akce Francie a v ní byl nabíhající Kylian Mbappé. Jenže se dostal do ofsajdu. Akce Francie nyní končí.
64'
Velká útočná síla nyní přichází ze střídačky na hřiště z pohledu Francie, Uvidíme, jak velký vliv na obrázek hry to bude mít.
63'
ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Adrien Rabiot,
ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Kylian Mbappé,
ze hřiště odchází Raphaël Varane, přichází William Saliba.
62'
Jeden z hráčů Tuniska je nyní ošetřovaný, Muhamed Alí ben Romdán je podle všeho v pořádku a bude pokračovat.
60'
ze hřiště odchází Vahbí Chazrí, přichází Isám Džebálí.
58'
Tunisko právě vstřelilo branku!
Narodilo se velké překvapení, Tunisko se dostává do vedení, po krásné akci se prosazuje z bezprostřední blízkosti VAHBÍ CHAZRÍ. Raphaël Varane nedokázal soupeře zastavit.
56'
Vahbí Chazrí si nabíhal před branku, kam očekával přihrávku vzduchem. Nakonec tam míč sice doputoval, ale na balon tento hráč nedosáhl.
55'
Francie nyní hraje aktivněji, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře. Tunisko hraje velmi dobře defenzivně a nedává soupeři mnoho prostoru.
52'
Ajsa Lajdúní se propracoval do střelecké pozice, ale jeho ránu kryje brankář. Snadná práce pro brankáře Francie. Steve Mandanda si poradil.
52'
Youssouf Fofana se dostal do problémů, upadl na hrací plochu, ale podle všeho bylo vše v pořádku. Nedovolený zákrok se nepíská..
51'
Kingsley Coman musel útočnou akci zastavit, protože mu spoluhráči vůbec nenabíhali a proti obraně soupeře neměl moc možností, co udělat.
50'
Úvodních pět minut z druhého poločasu je pryč, je patrné, že hráče Francie v tomto zápase nečeká vůbec nic snadného.
49'
Jordan Veretout zůstává ležet na hrací ploše, malou chvíli předtím odehrál míč do zámezí. Tunisko pokračuje v aktivní hře a snaží se vstřelit regulérní branku.
48'
Podle všeho se k tomuto momentu až ani VAR vracet nebude, sudí na hrací ploše dobře vyhodnotili, že jako první byl zasažen balon.
47'
Hodně zajímavý moment před brankou Francie. Vahbí Chazrí byl hodně ostře dohraný, ale sudí nechává hru plynout.
47'
Fotbalisté Tuniska kombinují na své polovině, pokouší se rychle přenést hru, ale zatím se jim to nedaří.
46'
Podle všeho během přestávky ani jeden z trenérů nesáhl ke střídání, a tak pokračují stejné sestavy na obou stranách.
46'
45+3'
Aktivnější v prvním poločase bylo Tunisko, které mělo optickou převahu i více ze hry. Dokázalo se prosadit, jenže zakončující Nádir Ghandrí byl v ofsajdu. Jeho gól tedy platit nemohl.
45+3'
Nádir Ghandrí z velké dálky zakončil poslední akci poločasu, jeho rána končí výrazně vedle.
45+2'
V poklidném tempu se dohrává první poločas. Youssouf Fofana mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu, která byla zblokovaná.
45+1'
Wadždí Kišrída rozehrál autové vhazování na útočné polovině, následně ještě jednou mohl rozehrávat. Rychle vhozené, ale dopustil se pak hráč Tuniska útočného faulu.
45'
Dostáváme se do poslední minuty hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nad rámec nastavovat.
45'
Eduardo Camavinga šikovně oklamal soupeře, Anís Slímán byl horším, a tak mohla akce Francie pokračovat.
44'
Tunisko vybojovalo po chybě soupeře rozehrávku na své vlastní polovině. Pak ale o balon přišlo, a tak hrát mohou jeho soupeři.
43'
Zajímavé momenty jsou k vidění na obou stranách hrací plochy, fanoušci se rozhodně nenudí a sledují společně s námi zajímavý duel.
42'
Nádir Ghandrí hledal výbornou přihrávkou spoluhráče, ale Iljás Schirí byl u míče pozdě. K zakončení, které by mířilo do odkryté části branky, se nedostal.
40'
Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, nyní Francie kombinuje na polovině soupeře. Eduardo Camavinga nedosáhl na dlouhý balon od spoluhráče.
39'
Francie se pokoušela individuální akcí dostat do zakončení, Youssouf Fofana to zkoušel sám, ale jeho pokus zblokovala obrana.
38'
Eduardo Camavinga dostal míč po delší době na útočnou polovinu a tam chce nějaký čas hru držet. Raphaël Varane se také zapojil do kombinace.
37'
Obrázek hry je poslední minuty dost podobný. Francie je pod tlakem soupeře, Tunisko hraje hodně důrazně.
36'
Francie rozehrává na své polovině, ale soupeř ji rychle dostupuje, a tak zadní řada nemá moc času na nějakou konstruktivní hru.
35'
Vahbí Chazrí se dostal ke střele ze střední vzdálenosti, jeho projektil tak tak vytáhl brankář Steve Mandanda na rohový kop.
34'
Pokud Tunisku něco nevychází, tak jsou to rohové kopy. Ani tentokrát po této situaci nedokázal tým ohroztit branku.
33'
Eduardo Camavinga byl posledním, kdo mohl zastavit akci soupeře. Nádir Ghandrí se dostával do zakončení, ale jeho ránu zblokoval hráč Francie na roh.
32'
Znovu míč před bránu. Opět na bližší tyč, ale ani tentokrát se do zakončení tým v bílém nedostal.
31'
Tunisko díky své aktivní hře vybojovalo rohový kop. Centr se snesl před branku, Alí Maalúl jej tam poslal, ale obrana odvrátila za cenu dalšího.
31'
Půlhodina hry je pryč a Francie v kombinované a hodně pozměněné sestavě je horším týmem. Tunisko má více ze hry, snadněji se dostává do zakončení.
30'
Dobrá akce Tuniska a zakončení, které vyslal Anís Slímán. S jeho pokusem neměl brankář Steve Mandanda mnoho práce. Pro míč se v pohodě natáhl.
29'
Tunisko se usadilo na polovině soupeře, kde se pokouší něco vymyslet. Muhamed Alí ben Romdán byl volný v prostoru před brankou.
28'
Wadždí Kišrída fauloval soupeře, poblíž půlící čáry. Naprosto zasloužená žlutá karta pro hráče Tuniska. Eduardo Camavinga byl tím, koho v souboji fauloval.
27'
Tunisko se pokoušelo dostat míč za obranu, ale Raphaël Varane byl úspěššnější v souboji, a tak akce byla ukončená.
25'
První výraznější šance Francie. Youssouf Fofana připravil pozici pro spoluhráče, ale Kingsley Coman delší čas zpracovával míč, a pak jeho rána končí vedle. Ajman Dahmán zasahovat nemusel.
25'
Wadždí Kišrída má možnost dalšího autového vhazování. Metr po metru se přibližuje Tunisko k brance soupeře. Eduardo Camavinga se postavil jako zeď a nenechal soupeře vypálit.
24'
Tunisko rychle přeneslo hru, v souboji byl Wadždí Kišrída, který však nedokázal přehrát soupeře. Ibrahima Konaté byl úspěšnější v tomto souboji.
23'
Eduardo Camavinga hledal spoluhráče, byl to Youssouf Fofana, jenže ten na dlouhý míč nedosáhl. První zajímavá šance Francie v tomto zápase.
22'
Fotbalisté Francie se nyní dostali před branku soupeře. Axel Disasi kombinuje se spoluhráči. Eduardo Camavinga nedokázal přesněji přihrát před branku, ale jeho chybu soupeř v brejk nepřetavil.
20'
Autové vhazování po sérii nepřesností pro Francii. Tunisko může být s úvodem spokojené, hraje velmi sympaticky a mají více ze hry.
20'
Wadždí Kišrída vybojoval pro své spoluhráče vhazování na své polovině, následně ale jeho tým o balon přišel, a tak mohou hrát hráči Francie.
18'
Obrázek hry je poslední minuty stejný, více ze hry mají hráči v bílém. Fotbalisté Francie hrající v pozměněné sestavě jsou pasivnějším týmem
18'
Hodně nepříjemné momenty pro obranu Francie. Raphaël Varane chyboval před svou brankou, ale jeho zaváhání nedokázali fotbalisté Tuniska přetavit ve výraznější šanci.
17'
Anís Slímán byl volný před brankou, spoluhráč z levé strany mu nedokázal předložit přesnou přihrávku.
16'
Eduardo Camavinga byl hodně důrazný v souboji se soupeřem, ale za svou důraznou hru neuvidí žlutou kartu. Situaci řeší sudí domluvou.
15'
Poprvé si rohový kop vyzkouší fotbalisté Francie. Centr se snesl před branku, ale ani jeden z hráčů nedokázal zakončit přesněji.
14'
Fotbalisté Tuniska měli možnost po faulu Veretouta rozehrávat volný kop. Míč celkem snadno kryje brankář.
13'
Vahbí Chazrí si šel hodně důrazně do pokutového území, opadl ještě před soubojem. Dožadoval se odpískání penalty, ale sudí nechává hru plynout.
13'
Centr se snesl před branku, ale balon zamířil mimo hrací plochu. Nešikovně kopnutý rohový kop. Míč do hry uvede brankář Francie.
12'
Wadždí Kišrída zkoušel něco vymyslet, ale přes obranu soupeře se nedokázal po chybě obrany dostat do zakončení. Je z toho rohový kop.
10'
Aktuálně se hraje především na polovině hrací plochy, více ze hry mají fotbalisté, kteří oblékli bílé dresy.
8'
Nádir Ghandrí sice dostal míč do branky po volném kopu, jenže pomezní sudí odhalil ofsajd, který potvrdily také opakované záběry. Branka tak správně platit nemůže.
8'
Tunisko rozehrává volný kop z levé strany. Vahbí Chazrí to vzal na sebe,
7'
Francie vybojovala vhazování na útočné polovině, jenže Aurélien Tchouaméni přišel o balon, a tak se musel rychle stáhnout do obrany.
6'
Ajman Dahmán se rozeběhl proti míči a dokázal jej rychle odehrát. Útočící hráč Francie se pokoušel dostihnout balon, ale nezvládl to.
6'
Nejistý zákrok předvedl brankář Francie, vyboxoval míč, následně jeho hru podpořila obrana. Následně se balonu znovu zmocnili hráči Tuniska, kteří kombinují.
5'
Po nepříliš přehledné situaci odehrála Francie míč do zámezí, rozehrávat se tak bude rohový kop. Míč poslal Alí Maalúl před branku, ale obrana si poradila.
4'
Francie rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhý nákop až na polovinu hrací plochy. Následně se jeho tým pokoušel dostat se do zakončení, ale obrana Tuniska byla připravená.
3'
Steve Mandanda se zapojil do rozehrávky od své branky, následně byl ovšem hodně tvrdě dohraný Alí Maalúl. Eduardo Camavinga si počínal poněkud neobratně.
2'
Nyní se hraje převážně na polovině hrací plochy, balon mají pod kontrolou hráči, kteří jsou vedeni jako domácí. Montassar Tálbí vedl zajímavou akci, ale jeho přihrávka nebyla přesná.
1'
Zápas mezi Turiskem a Francií začal. Francie hraje ve tmavých dresech, její soupeři v bílém.
1'
Nyní už hrají hymny obou států.

Tunisko: Dahmán – Tálbí, Maríá, Ghandrí – Maalúl, Lajdúní, Schirí, Kišrída – Chazrí (C), ben Romdán, Slímán.
Náhradníci: Maslúsí, ben Saíd, M. Hasan – Ifa, Brún, Msákní, Medžbrí, Džebálí, Chiníssí, Sasí, Šaalálí, Džazírí, Dräger, Slití, Abdí.

Francie: Mandanda – Disasi, Varane, Fofana, Konaté – Guendouzi, Tchouaméni, Camavinga – Kolo Muani, Veretout, Coman.
Náhradníci: Lloris, Aréola – Pavard, Koundé, Griezmann, Giroud, Mbappé, Dembélé, Rabiot, Saliba, Upamecano, T. Hernández, Thuram.

Rozhodčí: Conger – Makasini, Rule.
V historii spolu tyto týmy sehrály tři vzájemné zápasy. Dvakrát z toho byla remíza 1:1 a jednou vyhrála Francie 3:1.
Situace ve skupině D je následující. Francie má díky dvěma výhrám jistý postup. O druhé postupové místo se bude bojovat. Druhá je aktuálně se třemi body Austrálie, Dánsko s Tuniskem mají po bodu.
Fotbalisté Tuniska na úvod šampionátu dokázali vybojovat cennou remízu 0:0 s Dánskem. Ve druhém zápase už další bod nepřidali, Austrálii podlehli 0:1. Jedinou branku zápasu vstřelil ve 23. minutě Duke.
Francie odehrála dva zápasy. Na úvod si dokázala celkem jednoznačně poradit s Austrálií 4:1. V deváté minutě otevřel skóre australský Goodwin, ale ještě v prvním poločase Francie otočila. Celkově dva góly dal Giroud a po jednom Mbappé a Rabiot. Ve druhém zápse Francie díky brankám Mbappého porazila Dánsko 2:1.
Utkání se bude hrát na pěkném stadionu Education City Stadium v Al Rayyanu.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího světového fotbalu. V tomto zápase mistrovství světa proti sobě nastoupí v rámci skupiny D Tunisko a Francie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.